Stel steeds één vraag DE GENEEFSCHE ARBEID. BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 De voorwaarden Oostenrijk gesteld voor het verleenen van credieten. Duitschland en de aanval op den Engel schen Vrijhandel. De basis van den vrede tasschen Vaticaan en fascisme. Het laatste uit Engeland. Genève Het bezuinigingsplan voor Oostenrijk. GENèVE, 17 September (V. D.) De vertrou- welijke onderhandelingen van de financieele commissie van den Volkenbond inzake' het Oostenrijksche verzoek om financieele hulp, zijn Donderdagavond geëindigd. Verklaard wordt dat het resultaat der be raadslagingen, die eenige dagen hebben ge duurd in hoofdzaak neerkomt op een door de Fin. Commissie uitgewerkt bezuinigings program, dat voorziet in een beperking van de Oostenrijksche begrooting met van 200 tot 300 millioen schellingen op een bedrag van ongeveer 2 milliard schellingen. Het program beveelt in het bijzonder besnoeiing van de uitgaven van landen en gemeenten aan en brengt ook de kosten der Oostenrijksche staatsbegrooting ter sprake. Het doel van dit program is de Oostenrijksche credietwaardig heid te herstellen. De doorvoering van dit programma is de eerste voorwaarde waaraan voldaan moet worden, wil Oostenrijk in aan merking komen voor leeningsonderhandelin- gen. De kosten voor de ontwape ningsconferentie 4 millioen goudfrancs GENèVE, 17 September. De raming der kosten van de in Februari beginnende ont wapeningsconferentie is thans in studie bij de begrootingscommissie van de Volkenbonds vergadering in den vorm van een rapport van den secretaris-generaal. Volgens dit rap port worden de kosten voor de geheele ont wapeningsconferentie voorloopig op 4 mil lioen goudfrancs geschat, waaronder 2 mil lioen voor drukwerk, 1.2 millioen voor extra personeel. 140.000 goudfrancs voor de auto- en besteldienst, 360.000 francs voor papier en technische benoodigdheden, 50.000 goud- francs voor representatiekosten van het pre sidium, 50.000 goudfrancs voor reis- en ver blijfkosten, zoomede 86.000 francs voor on voorziene uitgaven. Deze begrooting van den secretaris-gene raal is gebaseerd op een duur der conferen tie van 6 maanden. Algemeen is men van meening, dat 4 millioen goudfrancs niet toe reikend zullen zijn. Wijziging van het Duitseh- Zwitsersche handelsverdrag? GENèVE, 17 September. (V. D.) Omdat in de laatste vijf jaren de uitvoer van Duitsch- land naar Zwitserland ongeveer verdubbeld is, en de uitvoer van Zwitserland naar Duitschland verminderde, is van Zwitsersche zijde de wenschelijkheid te kennen gegeven het Duitsch-Zwitsersche handelsverdrag te herzien. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, Dr. Curtius, hee'ft Donderdag een be zoek gebracht aan bondsraad Motta, ten ein de de zaak op te lossen. De Zwitsersche bondsraad heeft intusschen nog geen besluiten genomen, doch zal bin nenkort waarschijnlijk onderhandelingen openen, Amerika's directe mede werking noodzakelijk. GENèVE,, 17 Sept. (V. D.) Het Amerikaan- sche denkbeeld, om het Hoover-plan tot vijf jaar uit te breiden, heeft in de financieele commissie van de Volkenbondsassemblé groo te belangstelling ondervonden. Van welingelichte zijde verluidt, dat in vloedrijke personen uit de internationale geldwereld en leden van de financieele com missie van meening zijn, dat een verdere be handeling der urgente Europeesche finan cieele vraagstukken zonder de onmiddellijke en officieele medewerking der Vereenigde Staten uitgesloten is, en dat onverwijld stap pen moeten worden gedaan om de medewer king der Amerikaansche regeering te ver krijgen. Op den voorgrond staat hierbij de gedach te aan een verlenging van het Hooverplan voor eenige jaren, aangezien men dit onont beerlijk acht om de crisis te kunnen over winnen. Duitschland's vrees voor Engeland's protectionisme. GENèVE, 17 Sept. (V. D.) Tijdens de dis cussies in de economische commissie zette de Duitsche gedelegeerde Posse het standpunt van de Duitsche Rijksreegering inzake de huidige Europeesche ersis en de ontwikke ling van de Europee'sche handelspolitiek, uit een. De Duitsche regeering was van meening, dat de bestaande handelsverdragen voor een bepaalde periode gewaarborgd dienden te zijn. Reeds had zij aan de Engelsche regee ring medegedeeld, alles te willen doen om tegemoet te komen aan de Engelsche wen- schen in zake handelspolSjeke overeenstem ming met het Europeesche continent. Een wijziging van de handelspolitiek van Enge land zou zoowel voor Duitschland als voor geheel Europa een ramp beteekenen. Met groote bezorgdheid hooi'de men daarom in Duitschland, dat zelfs in dergelijke landen tariefverhoogingen overwogen worden. Het zelfde geldt voor een invoerverbod. Oostenrijk. Starhemberg op vrije voeten WEENEN, 17 September (V. D.) Naar uit Linz gemeld wordt, zijn vorst Starhemberg en generaal Puchmayr op vrije voeten ge steld. Duitschland. N ationaal-socialistische „Angriff" voor een week verboden. BERLIJN, 17 Sept. (V. D.) De Berlijnsche politie-president heeft het nationaal-socia- listische dagblad „der Angriff" met ingang van heden tot 24 September a.s. verboden, aangezien het blad een tegen de Joden op hitsende teekening bevatte. Om het lot van den Pruisischen Landdag. BERLIJN. 17 September (V. D.) De Land dagpresident Barthels heeft het Senioren Convent van den Pruisischen Landdag bij eengeroepen voor een vergadering op Dins dag 22 Septehiber a.s., des middags te vier uur. Er zal dan een besluit genomen worden over het door de Duitsch-nationalen ge steunde communistische voorstel tot bijeen roeping van den Landdag, teneinde een com munistisch voorstel tot opheffing van de Pruisische bezuinigings noodverordening te kunnen behandelen. Spanje. Communistisch wapendepót ontdekt bij Barcelona. PARIJS, 17 Sept. (V. D.) De politie van Barcelona zet haar onderzoek naar de com munistische wapendepots met kracht voort. Woensdag heeft zij buiten de stad een in een veld begraven kist ontdekt, waarin zeven groote bommen, een aantal revolvers en een voorraad munitie waren geborgen. Bloedige botsingen. PARIJS, 17 S«pt. (V. D.) Te'Ronda bij Za- ragossa hebben communistische arbeiders gepoogd de gendarmerie-kazerne te bestor men. Zij werden met geweervuur ontvangen. Een arbeider werd gedood, een ander zwaar gewond. Ook te Olivarez bij Sevilla, is het tot bloedige botsingen gekomen, tusschen de guardia civil en de bevolking. Bij een vuur gevecht werden drie personen zwaar gewond. Italië. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per regel. Definitief vrede tusschen Vaticaan en Fascisme ROME, 17 Sept. (V. D.) Uit Vaticaansche bron is een bevestiging ontvangen van de berichten volgens welke Mussolini binnen kort een bezoek zal brengen aan den paus. Een semi-officieele verklaring van het Va ticaan bevestigt, dat overeenstemming is be reikt over de' opvoeding van de jeugd, tus schen den Heiligen Stoel en de Italiaansche regeering. In Vaticaansche kringen wordt eveneens bevestigd, dat tusschen den Heiligen Stoel en de Italiaansche regeering is overeengeko men, dat die personen van hun functies zul len worden ontheven, die door hun extremis tische houding het onmogelijk gemaakt heb ben, dat de houding van vertrouwen tus schen beide instanties gehandhaafd werd. Grandi in plaats van Mussolini naar Berlijn? PARIJS, 17 September (V. D l De Romein- sche correspondent van de „Temps" meldt, dat Mussolini zich in de eerstvolgende dagen in verbinding zal stellen met de Duitsche regeering. Mussolini heeft weliswaar de Duit sche uitnoodiging om naar Berlijn te komen aanvaard, het zal hem echter niet mogelijk zijn binnenkort dit plan door te voeren. Daarvoor in de plaats echter zal minister Grandi in het begin van October in Berlijn aankomen en tegelijkertijd in naam van Mussolini het Duitsche ministerbezoek be antwoorden. Engeland. De Pers en de eveniueele algemeene verkiezingen. LONDEN, 17 September (V.D.) In den laats ten tijd wijden de bladen veel aan- •dacht aan de mogelijkheid van een beroep op het land door uitschrijving van alge meene verkiezingen, verschillende politieke combinaties worden besproken. In regeeringskringen is men, naar verluidt, van meening dat deze gissingen er op bere kend zijn een opwindende en ongewenschte uitwerking te hebben zoowel op den politieken als op den financieelen toestand. De soldij kortingen op de vloot. LONDEN, 17 September (V.D.) De com mandanten der Engelsche marinebases zijn door de Admiraliteit ontboden om te zamen met de leden van het kabinet een plan uit te werken en na te gaan op welke wijze het onderzoek naad de door het personeel van de Vloot geuite protesten zullen kunnen worden tegemoet gekomen. bij den aankoop van Uw zeep! Indien U wenscht dat Uw zeep de huid ten goede komt, vraagt dan steeds: „welke bestanddeelen bevat dere zeep?" Groot is het aantal zeepsoorten, dat voorgeeft Uw huid te kunnen verjongen en verfraaien. Tevergeefs zoekt U echter in de reclame daar voor naar een mededeeling over haar samenstelling. Wij vertellen U gaarne dat Palmolive zeep alléén olijf- en palmoliën bevat, en voegen er nadrukkelijk aan toe dat noch verfstoffen, noch zwaar mas- keerende parfums worden gebruikt. Stelt Uw teint niet bloot aan gevaren, die steeds gemakkelijk te voorkomen zijn. Gebruikt uitsluitend Palmolive: de zeep die door duizenden wereldberoemde ex perts warm wordt aanbevolen. j.Gebruffc alléén Palmolive. dè zeep die uie geen andere dan jjlantcnolien Is samengesteld zegt Marguerite Ho are* y 19. South Woltoa St.. Londen 20 ct. per stuk Te Devonport heeft de commandant van de manschappen een protestbrief ontvangen dat aan de admiraliteit is doorgegeven. Lagerhuisdebatten over de gebeurtenissen op de vloot LONDEN, 17 September (VP.) De debat ten in het Lagerhuis over de gebeurtenissen op de vloot wei-den heden in het Lagerhuis ingeleid door den Labour-afgevaardigde Hall, die vroeger civiel lord der admiraliteit is ge weest. De Labourafgevaardigde Kenworthy ver klaarde, dat men de bedoelingen van de oppositie niet "Verkeerd moet begrijpen, wan neer zij de klachten der manschappen in het Lagerhuis ter sprake brengt. Zij wil in geen geval de insubordinatie goedpraten of schoon wasschen. Maar in dergelijke gevallen is de oorzaak ook zaak te zoeken in een gebrek aan begrijpen van den kant der officieren, die de bevelen gegeven hebben. Sir Austen Chamberlain zeide dat het niet rechtvaardig is, wanneer men allen man schappen deelneming aan den onrust ver wijt. Een groot deel van de bemanningen en het geheele onderofficierscorps is loyaal gebleven. Vo-lgens spreker weten de menschen op de vloot zeer wel, hoe de toestand des lands is. Afgevaardigde Hall heeft verzocht om voor dat wat in het verleden gebeurd is, geen bestraffing door te voeren. Het ver leden blijve verleden en men mag in de toe komst. niet achteruit kijken. De Labourafgevaardigde Alexander, die in de vorige regeering eerste lord der admirali teit is geweest, meende, dat de door Sir Austen Chamberlain gedane geste in het ge heele land gewaardeerd zou worden en in stemming zou vinden. Hall trok vervolgens zijn motie in, waar mede de debatten over de gebeurtenissen op de Atlantische vloot beëindigd waren. Redevoering van Gandhi. LONDEN, 17 September (V. D.) Voor de Federale Structuur Commissie heeft Gandhi een redevoering gehouden over de samen stelling der verkiezingsmethoden voor de federale wetgeving. Hij begon met te ver klaren, dat hij onder den druk leeft van de vrees dat de gedelegeerden geen gekozen zonen van Indië zijn, maar van de regeering. Er ligt een zekere onwerkelijkheid over de Commissie en haar werkzaamheden schijnen eindeloos en nergens heen te leiden. Hij sprak een „vriendelijke nederige klacht" uit dat de Engelsche regeering hun niet de lei ding gaf die zal helpen in het bereiken van conclusies. Hij verlangde van de regeering dat deze een verklaring zou afleggen over wat zij doen zou wanneer de Indiërs hen tot arbiters over hun land hadden aangesteld. Voortgaande zeide Gandhi dat Indië histo risch een land was en dat de vorsten door toe te stemmen in een federatie geholpen hadden in het handhaven van die eenheid. Er moet een geest heerschen van geven en nemen tusschen Britsch Indië en de Indische staten, aangezien zonder dezen een definitief en bruikbaar schema voor de federatie on mogelijk is. AGENDA VRIJDAG 18 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „Circus Corelli". 8.15 uur. Palace: „Het gekke pension". Tooneel: Stel la Seemer (Hollandsch humoriste). 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Het dagboek van een ver lorene" en „De gevaarlijke vrouw". Tooneel: Coos en Polly Speenhoff. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Marokko". Tooneel Wil and Hard. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 19 SEPTEMBER Stadsschouwburg: N.V. Het Schouwtooneel. „Dorientje geeft aanstoot". 8 uur. Gem. Concertzaal: Feestavond Haarlem- sche Jeugdkerk. 8 uur. Koudenhorn 8: Alg. vergadering aandeel houders Filmfabriek Polygoon. 9 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN: (AVOND- EN NACHTDIENST) Fa. C. G. Loomeyer en Zn, Barteljorisstraat 11, telefoon 10175 Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tele foon 11793 SPORT EN SPEL HONKBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN IIA. Zoowel in de Tweede klasse A als in B is de eerste plaats door een Haarlemsch negental bereikt. In II A is H.H.C. I de gelukkige en in II B Haarlem II. Nu moeten deze twee teams nog strijden om het kampioenschap van de geheele tweede klasse. Daarvoor zijn twee wedstrijden noodig en om de zaak te bespoedigen wordt Zaterdag de eene en Zondag de andere ontmoeting gespeeld. De wedstrijd van Zaterdag vangt aan om half drie en die van Zondag om twee uur. Beide worden gespeeld op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. We verwachtei een interessanten strijd, daar beide partijen vrijwel op haar sterkst uitkomen. Haarlem II heeft het nadeel in langen tijd niet gespeeld te hebben. Aange zien echter ook nog wel andere factoren zullen werken, wachten we den dubbelen uitslag maar af. zonder ons aan een voor spelling te wagen. ALGEMEENE VERGADERING N.H.B. Op 19 October a.s. wordt een Algemeene Vergadering van den Ned. Honkbalbond ge houden, voornamelijk om den competitie- leidere glegenheid te geven zijn verslag uit te brengen. GOLF DAMESCOMPETITIE. Voor de damescompetitie is Donderdag te Zandvoort gespeeld de wedstrijd Kennemers tegen Hilversum. De bezoeksters hebben met 63 gewonnen. In de morgenuren zijn de foursomes gespeeld. De resultaten daarvan waren. Mevrouw Salberg en mevrouw Fabius ver liezen van Mevrouw Kern en mevrouw Som- merhoff 1 down; Mevrouw Steinmetz en mevrouw Nering Bögel winnen van mevrouw De Bruïne Groeneveld en mevrouw Carp 3 1; mevrouw oLoman en mevrouw Heldring win nen van mevrouw Nielsen en mevrouw Gar- schagen 3/1. Des middags volgden de singles: Mevrouw Salberg wint van mevrouw Kern 1 up. Me vrouw Fabius wint van mevrouw Sommerhoff 6/4. Mevrouw Steinmetz wint van mevrouw De Bruïne Groeneveld 5 4. Mevrouw Looman verliest van mevrouw Nielsen 3/1. Mevrouw Heldring verliest van mevrouw Carp 7 5. Me vrouw Nering Bögel wint van mevrouw Gar- schagen 4/3. VOETBAL „DE TRAMVOGELS". Zaterdagmiddag drie uur spelen de „Tram- vogels" op hun terrein in het Sportpark dei- gemeente Heemstede een vriendschappelijke ontmoeting tegen „Kennemerland" 1. Het tweede elftal der „Tramvogels" gaat op bezoek bij de reserves van „Kennemerland" aan den Middenweg. VERKIEZING BONDSBESTUUR K.N.V.B. Blijkens de „Sportkroniek" zijn de heeren C. A. W. Hirschman. J. Moorman en M. Sajet, die periodiek aftraden, bij enkele candldaat- stelling als Bondsbestuurslid herkozen. SIERKANCARELS (3—1). Donderdagavond speelde het elftal Sier- kan II een wedstrijd tegen het. elftal „Carcls Sportclub". Deze wedstrijd eindigde met 3—1 voor de Sierkan. ZWEMMEN. DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ENGELAND. Uit Swansea: De H.D.Z.-ploeg, die op het oogenblik op tournée is in Engeland, is Don derdag hier ter stede uitgekomen. In het nummer 100 yards borstzwemmen wist mej. F. Sutherland Royaards de tweede plaats te bezetten, in den tijd van 1 min. 23 2'5 sec. In de estafette vrije slag over 4 x 46 yards weer den de Nederlandsche zwemsters zich kranig en wonnen het nummer in l min. 59 sec. Voorts speelden onze landgenooten een polo wedstrijd tegen „Welsh Wanderers", die In gelijk spel. 44. eindigde. Met rust hadden de Hollandsche dames een voorsprong van 20. De winnende estafette-ploeg bestond uit de dames F. Sutherland Royaards, D. Ketelaar, L. Agterreek en E. Renz, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 3 60 Cts. per regel. STOFZU1GERHU1S MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- AUTOMOBILISME DE NACHTTOCHT DER K.N.A.C. Evenals het vorige jaar organiseert de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club voor haar leden een nachttocht, die ditmaal in den nacht van Zaterdag 17 op Zondag 18 October a.s. zal worden gehouden. Het reglement voor dezen rit is thans ver schenen. De tocht begint Zaterdagavond 17 October te 8 uur bfj Boschhek te 's-Gravenhage cn eindigt den volgenden Zondagmorgen na twaalf uur rijdens te Arnhem. Aan de route zal niet eerder dan bij den start bekend heid worden gegeven: cn dan nog maar voor het eerste gedeelte. Die route bestaat nl. uit drie gedeelten cn aan iedere hoofd- controle zal pas het traject voor het volgen de gedeelte bekend worden gemaakt. Gehei me controles zullen er voor zorgen, dat men den voorgeschreven weg volgt. Voor te vroeg of te laat aankomen aan de hoofde on tróles, alsook voor het missen van een geheime con trole worden straf pun ten gegeven. Wie den rit volbrengt met minder dan 67 strafpun- ten, ontvangt een plaquette, terwijl de deel nemer (ster». die geen enkel strafpunt heeft, bovendien een kunstvoorwerp zal ontvan gen. Het aantal deelnemers wordt beperkt tot 100 en de inschrijving sluit op 12 October 12 uur 's nachts of zooveel eerder wanneer het aantal van 100 is bereikt. De inschrijvingen moeten gezoiYlcn worden aan het secreta riaat der K.N.A.C., Lange Vijverberg 10, te 's-Gravenhage. WANDELSPORT. HERDENKING GEBOORTEDAG L. C. DUDOK DE WIT. Men schrijft ons: Zooals bekend is. worden jaarlijks de kin deren van alle scholen te Breukelen op 3 October op poffertjes onthaald en om het andere jaar de drie hoogste klassen op een bezoek aan Amsterdam cn Artis, waartoe in dertijd de gastvrije bewoner van Huize „Slan- gevecht", de bekende wereldwandclaar Dudok de Wit. een fondsje heeft gesticht. Ook wordt jaarlijks door eenige oud-vrien den (enkelen van de vele duizenden, die steeds op „Slangevec-ht" zooveel gastvrijheid genoten) op 3 October („Hutspotdatum" zoo als „Kees" zijn geboortedag placht te noe men) een stille hulde gebracht bij Huize „Slangevccht" en aan het graf van den heer Dudok de Wit. Om de herinnering aan dezen sjovialen sportman en grooten weldoener nog wat levendiger te houden, vooral bij het opko mende geslacht, is genoemd Comité van oud vrienden er in geslaagd, een goed-gelijkenden gedenkpenning te doen vervaardigen. Er zal op Zondag 4 October a.s. van Utrecht uit een wandeltocht over 45 K.M, worden georgani seerd langs de route, welke „Kees" gewoon was jaarlijks met. zijn beste vrienden te wan delen. n.l. over Vleuten. Kasteel de Haarzui- len. Lage Vuursche en Utrecht Ieder, die dezen afstand in goede conditie binnen 812 uur volbrengt, ontvangt deze zeldzame „Dudok dc Wit.-medaille. Zij. die aan dezen herdenklngswandcltocht willen deelnemen, kunnen zich tot 26 Sep tember a.s. opgeven bij den Secretaris van het Internationaal Sport Verbond, den lieer W .Sutherland. Marktveldstraat 5c tc Rotter- dam. De heer Dudok de Wit. geboren 3 October 1843. overleden 31 Maart 1913. wandelde Java in de lengte over In 1865. wandelde van Am sterdam naar Parijs ln 9 dagen. In 1874 en van Amsterdam naar Weenen ln 26 dagen. Hij was Neerland's grootste en meest spon tane Wandeltoerist. SCHEEPVAARTBERICHTEN Arristelkork 11 te Freetown Amsterdam naar West-Af rlka. Brtello 17 te Rotterdam v. Valparaiso. Tilitar p. 16 14 u. Finlstorro. Batavia naar Rot terdam. Bosch dijk 17 te Antwerpon. Rotterdam naar pw Orleans. Baarn p. 16 '-'3 u. 45 m. Vllsslngen. Antwerpen mr Hamburg. Colombia p. 16 19 u. Azoren. Amsterdam naar Wost-Indlë. ;-hr. Huygens 15 v. Singapore. Amsterdam n. Batavia. Cromer IS v. T-Tong Konpr. DelftdIjk 17 v.m. te Swansea. Rotterdam naar do Paclflckust. Delftdljk p. 16 Lizard, Rotterdam naar do Pa- elfickust. Dom po 17. 8 u. to Marseille, Rotterdam naar Batavia. Iüemland 16. 12 u. te Montevideo. Amsterdam naar Buenos Ayrcs. Enggnno 1R v. Subang. New York n. Batavia Flandrla 16, 16 u. v, Lissabon, Buenos Ayrcs naar Amsterdam. Clrootcndijk 17 te Rotterdam v. Antwerpen. Juson 16 v. Callao naar Arlea. Kertosono 16 12 u. v. CJenua, Rotterdam naar Batavia. Kota Inton p. 16 15 u. Gibraltar, Now York naar Java (verb.) Kota Agoeng p. 16 14 u. Pantellarla, Batavia naar Rotterdam. Kota Tjundl 17 8 u. tc Belawan, Rotterdam n. Batavia. Laertes 16 v. Hamburg n. Bremen. Tallssc 16 tc Port Said, Rotterdam n. Britsch Indië en Australië. Narenta 16 8 u. 32 m. 52 mijl Z.West van Land's End, v. Rotterdam naar Vancouvor. NIJkerk 16 v. Hamburg naar Amsterdam, Nicuwkerk 16 v. Mozambique, Belra n. Rot terdam. Kieuw-Zeeland, 16 v. Melbourne n. Singapore. Ombilin 15 v. Hong Kong n. Batavia. Poolau Tello 16 v. Suez, Amsterdam naar Ba tavia. Rhea 15 v. Kingston J. n. Port au Prince, Siantar 1 6v. Rangoon naar Pacific. Statendam 18 21 u. 30 m. (Gr.) te Plymouth verwacht. New oYrk n. Rotterdam. Stuyvesant 16 to Paramaribo v. Amsterdam, Tjikarang 16 te Manilla v. Dairen. TJisadane 15 to Hong Kong v. Batavia. Tj Isa lak 15 te Batavia v. Dairon. AVaalkerk 17 v. Rotterdam naar Hamburg. Christ loan Huygens 17 te Batavia v. Amster dam. Gclria 17 v. Boulogne, Amsterdam n.nr Buenos- Ayres. Johan de Witt 17 te Southampton. Amsterdam naar Batavia, Marnix van St. Aldegonde 17 te Suez, Batavia naar Amsterdam. Saparoea 17 v. Singapore, Calcutta naar aVn-< couvcr. Tablan 17 v. Port Said Batavia n. Amsterdam,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5