FINANCIEELE KRONIEK. SPIT, ISCHIAS. TOGAL STEUNT! ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimelt je beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 2 OCTOBER 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. par rrjel. De opheffing: van den gouden, standaard in Engeland en haar gevolgen. Het groote aanbod, van obligatiën te Amsterdam. Vooral Duitsche obligaties aange boden. De vrees voor inflatie. Het vertrouwen finaal zoek. Nog altijd een dalende conjunctuur. De hachelijke positie der Holland- Amerika Lijn. De beurzen zijn, na de opheffing van den gouden standaard in Engeland, nog niet weer tot rust gekomen. Weliswaar zijn de fluctuaties in den Pondenkoers deze week sterk afgenomen en is de noteering gaan deweg tot dicht bij f 10— gestegen, de on zekerheid inzake de toekomstige beweging van het Engelsche devies houdt heel de we reld in spanning en sleept een stroom van ellende met zich. Niet al'een dat door de opheffing van den gouden standaard in En geland in vele kringen van den internationa len handel groote verliezen zijn geleden. we noemen hier wat ons land betreft de Til- burgsche textiel-industrie, de zuiverexport en den b'oembollenhandel het feit dat de drie Skandinavische Staten het Engelsche voorbeeld hebben nagevolgd', heeft de vrees voor inflatie onder het publiek doen toene men en in de wereld van het kapitaal groote verwoestingen aangericht. Het geld, dat een veilige en vaste maat staf moet zijn voor de waardeering der goe deren, heeft die vastheid in enkele landen van Europa verloren. Ta'rijke financieele verhoudingen komen hierdoor op losse schroeven te staan en zelfs waar dit niet het geval is, brengt angst en twijfel het publiek ertoe om het geloof aan de waarde vastheid der thans nog op goud gebaseerde valutaprijs te geven. Zoo heeft men in Frankrijk ons kleine landje met de Skandinavische rijken over één kam geschoren en gemeend, dat ook hier de gouden standaard zou moeten wor den losgelaten. Gevo'.g daarvan was dat men in Frankrijk zijn voreringen in gul dens aan de markt bracht en daardoor den guldenkoers ten opzichte van de Fransche franc deed dalen. In sympathie daarmede steeg ook de vraag naar dollars en het is vermoedelijk dit verschijnsel, dat ook in ons land de vrees voor inflatie van den gulden heeft doen postvatten. Wij vinden anders tenminste nauwelijks een verklaring voor dc redeloosheid van den belegger, die Nederlandsche-, Ned. Indische-, provinciale- en gemeenteobligaties van de hand doet. Het is wel waar dat ook buitenlandsche ver- koopen hier een rol spelen en ook de maat regelen van banken en spaarbanken ter verkrijging van een zoo groot mogelijke liquiditeit, op de beleggingsmarkt een zwa- ren druk uitoefenen, het staat toch wel vast dat er ook van particuliere zijde verkoop orders boven de markt hangen. Men kan niet zeggen dat de verklaring der Nederlandsche Bank, waarin zij tracht, de vrees voor het schrikbeeld der inflatie te bezweren, dusver grooten indruk gemaakt heeft. De sterke positie van den gulden, die met meer dan TO pet. door goud Is gedekt, is trouwens genoegzaam bekend. De waarde daling van den gu'den ten opzichte van den franc en den dollar is deze week dan ook door een goudzending naar Frankijk geheel te niet gedaan. Hierin ligt de aanwijzing dat er in de financieele wereld nog heel wat kan gebeuren alvorens onze regeering ge noodzaakt is den gouden standaard uit een monetair oogpunt op te heffen. Het lijk ons niet geraden thans reeds vooruit te loopen op al'erlei eventualiteiten welke gevolg kunnen zijn van de labiliteit in den Engelschen Pondenkoers. Voorloopig mag het als een verblijdend verschijnsel worden geconstateerd dat het aanbod van ponden op de wisselmarkt minder groot is geworden en ook in Enge'sche financieele kringen krachtig wordt aangedrongen op het herstel van den gouden standaard, zij het op een lager niveau. Ook is het voor de handeldrijvende landen buiten Engeland van beteekenis dat niet alleen de groothan- delsprijzen, maar ook de kleinhandelsprij zen en die voor den export zich reeds begin nen aan te passen bij de waardeverminde ring van het Pond Hierdoor immers wordt de sterkere mededinging van Engeland op de wereldmarkt getemperd en de inf'atie in het binnenland tegengegaan. Voorloopig valt er weinig meer te zeggen van de vraag hoe zich de thans ietwat chaotische toe stand op de geld- en goederenmarkten zal ontwikkelen, maar het komt ons toch voor dat er vooralsnog geen reden is om aan een oplossing van het monetaire probleem te twijfelen. De mogelijkheid dat de redding nabij is, nu de nood zeer hoog is gestegen, lijkt ons nog altijd niet uitgesloten. Zonder te groote waarde te hechten aan de „ge slaagde" besprekingen tusschen de Fran sche en Duitsche ministers te Berlijn,, mag toch de invloed hiervan niet geheel en al worden genegeerd. Voorts is het ook niet zonder beteekenis dat men in Amerika meer en meer geneigd wordt Europa van zijn zware oorlogsschulden te ontheffen. Het is onder de huidige omstandigheden tot op zekere hoogte te begrijpen, dat de credietwaardigheid van Duitschland in twijfel wordt betrokken en de belegger zijn verlies op Duitsche fondsen wenscht te nemen, hoe wel men zich ook hier vermoedelijk aan over drijving schuldig maakt. En dat Engelsche obligaties en obligaties welke in ponden zijn uitgedrukt den Engelschen wisselkoers in zijn bewegingen volgen, is niet meer dan logisch. Maar dat men, gelijk deze week het geval was, ook de obligaties van Nederland, Nederlandsch Indië en van onze gemeenten heeft „weggesmeten" en met pandbrieven aan de markt komt schijnt toch allesbehalve ge motiveerd. Te minder gemotiveerd, omdat deze week zoowel te New York als te Amster dam een nieuwe daling op de aandeelenmarkt is ingetreden. Nu is tweeërlei mogelijk: of er komt inflatie van het ruilmiddel en dan staat een koersdaling van alle geldvorderin gen te wachten, tegelijkertijd met een waar de stijging van hun zakelijke vorderingen, als aandeelen, huizen, land etc. óf er komt geen inflatie en dan is de positie zoowel van Nederland als van Nederl. Indië en de Nederlandsche gemeenten niet van dien aard dat een koersdaling hunner obligaties gewet tigd is. Er valt wol op te letten dat deze koers daling van obligaties, gelijk we nu deze week gezien hebben, niet een gevolg is van een grootere vraag naar geld voor handelsdoel einden. In heel Europa de kunstmatige op leving in Engeland uit gezonderd hangt bij wijze van spreken, het zeil van de handels vloot slap neer. De vraag naar geld is thans uitsluitend een gevolg van de zucht om dit geld zooveel mogelijk „veilig te stellen", om met onzen minister van financiën te spreken. Dat bij de scherpe daling der obligatiekoersen geen stijging der aandeelenkoersen intreedt, bewijst wel dat de vrijkomende gelden niet worden herbelegd, maar in kasten en kluizen worden weggestopt, uit vrees voor een ver scherping van de economische en de mone taire crisis. Dit is een hoogst abnormale toe stand, die zich echter in 'n betrekkelijk snel tempo kan wijzigen wanneer er weer plaats komt voor het thans allerwege verdwenen vertrouwen, dat de hoeksteen is van alle cre- diet. Gelijk in de dagen van den zondvloea de duif op de woelige wateren geen plaats vond voor het hol van haar voet en naar de ark terugkeerde, zoo schijnt er thans in onze wereld voor het vertrouwen nog geen plaats te zijn. Dit beeld past ook in zooverre op dezen tijd dat er nu evenals toen wèl plaats is voor de raven van allerlei slag, die in de doode lichamen der verlorenen een welkome prooi vinden. Hierop wijzen de maatregelen, welke allerwege genomen worden om het kapitaal tegen de baissiers en de ondergrondsche ma nipulaties van gewetenlooze groot-speculan ten te beschermen. Wij behoeven over het verloop van de Am- sterdamsche Beurs weinig te zeggen. De koer sen houden geen verband meer met den toe stand van het bedrijfsleven maar zijn van dit anker geheel los geslagen en dobberen op de veelbewogen zee der algemeene conjunc tuurverschijnselen stuurloos rond. Helaas valt er van een verbetering in handel en bedrijf ook voor ons land niet to gewagen. Zoo is het lage exportcijfer van radioartikelen en gloei lampen over Augustus opmerkelijk. Ook het communiqué van onze Holland-Amerika Lijn, waarin de directie mededeelt dat de rente der obligatischuld niet meer kan worden betaald, heeft, op de beurs geen slechten indruk ge maakt. De 6 pets. obligaties, die eenige maan den geleden nog 50 a 60 pet. noteerden zijn thans voor 20 pet. niet meer te verkoopen. LETTINGA. STADSNIEUWS ARROND. RECHTBANK. DIEFSTAL VAN 27.—. Donderdag stond een 19-jarige timmer mansknecht terecht ter zake. dat hij op 25 Augustus een huis aan de Westerstraat is binnengedrongen met een looper en heeft weggenomen een biljet van f 10.een por- temonnaie, tien halve guldenstukken en eenige gaspenningen alles tot een bedrag van f 27. Verdachte bekende, en zeide het gedaan te hebben, omdat hij geld verloren had met bloemenzaken. De Officier, mr. Paardekoper Overman, achtte het feit ernstig en eischte een ge vangenisstraf van 8 maanden. Aangezien de jongen echter eenigen tijd geleden ter be schikking gesteld is van de regeering (hij is later voorwaardelijk ontslagen) zal aan den minister gevraagd worden, hoe het vonnis geëxecuteerd zal worden. Mej. Mr. H. J. Deenik heeft informaties omtrent den jongen ingenomen, en deze zijn niet ongunstig. Zij vroeg de rechtbank ver dachte niet tot gevangenisstraf te veroor- deelen, doch hem een rijksopvoeding te geven. Het geld. dat verdachte heeft mee genomen, is voor een deel teruggegeven aan de bestolene, terwijl verdachte het nog ont brekende vergoeden wil. Uitspraak over 14 dagen. EEN CHR. BUITENGEWOON LAGERE SCHOOL. Men schrijft ons: Eenigen tijd geleden is er door de be sturen der verschillende Chr. scholen te Haarlem en omgeving een vereeniging ge sticht bedoelende de stichting en instand houding te Haarlem eener Chr. school voor buitengewoon lager onderwijs, d.w.z. een Chr. lagere school voor kinderen, minder met geestesgaven bedeeld. Het bestuur bestaat uit de heeren Ds. M. G Blauw, voorzitter, W. F. Jansen secretaris en J. J. Alta penningmeester. Rijkssubsidie voor deze school werd aan gevraagd en toegezegd. Aan het gemeentebestuur werd medewer king tot stichting dezer school gevraagd en een onderzoek door deskundigen, van kin deren die voor deze school in aanmerking zouden kunnen komen, is aan den gang. Het ligt in de bedoeling van het besturu, in dien eenigszins mogelijk, met het onderwijs nog dit jaar te beginnen. in xonviwpljn wordt volgent r irndo wijxr beatreden door Togaltnbletten. Togal ichnndt hart noch maag on Wan diia worden ingenomen door hen die andere middelen tlecht verdragen. Togal hielp waar andore middelen faalden. Du AprtK. A Dm 10» HENRI DE VRIES' HEERENMODEMAGAZIJN De firma Henri de Vries in de Kleine Hout straat heeft zich gedwongen gezien haar sinds jaren hier ter stede gevestigd heeren modemagazijn aan een verbouwing te onder werpen. De geheele benedenverdieping van het pand is thans bij de zaak getrokken. Wij hebben er hedenmiddag na de opening een kijkje genomen. Hier mag inderdaad van een groote verbetering gesproken worden. Dadelijk trekt de smaakvolle inrichting de aandacht. Een mooie mahoniebetimmering, met nikkel afgewerkt, vormt voor den groo ten voorraad een uitstekende bergplaats en biedt den koopers tevens een goed overzicht. Moderne verlichting, geriefelijke toonbanken en pasgelegenheid maken het koopen in deze zaak tot een aangename bezigheid. Hoewel de verbouwing hoofdzakelijk het interieur betreft heeft ook het uiterlijk een verandering ondergaan. Nieuwe spiegelruiten sluiten de drie groote etalages aan den voor kant, stofvrijmakende schuifdeuren sluiten ze aan den achterkant af. Smaakvolle stellin gen bieden de gelegenheid de overhemden, boorden, dassen, sokken enz. op een smaak volle en aanlokkende manier te etaleeren In twee etalages wordt het voornaamste artikel: hoeden en petten, tentoongesteld. Vele cliënten en vrienden deden door het zenden van bloemstukken van hun belang stelling in de vernieuwde zaak blijken. JUBILEUM. Donderdag herdacht de heer P. Fortgens, rijtuigwasscher aan de Centrale Werkolaats der Spoorwegen, den dag dat hij voor 25 jaar in dienst kwam. Door de directie werd hem het gebruikelijke geschenk in enveloppe overhandigd, als ook een oorkonde. Namens zijn collega's werd hij toegesproken door den heer Remmé. die hem als stoffelijk blijk van belangstelling een schilderstuk en een ko peren blompot aanbood. De jubilaris bracht den dag verder in huiselijken kring door waar hem nog vele blijken van belangstel ling ten deel vielen. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken in September 10841 waar van 5354 aan de Krantenkamer en 2081 aan de algemeene leeszaal. Uitgeleend werden 9316 boeken. Filiaal: ■Aantal bezoeken in September 2317 waar van 784 aan de leeszaal. Uitgeleend werden 1977 boeken. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Zondagochtend 4 October 10.30 uur, zal de heer Jaap Hemelrijk in Gebouw Rosehaghe Hoofmanstraat, voor de afdeeling Haarlem van het instituut voor Arbeidersontwikkeling een lezing houden over: Rathenau. HAARLEM S TOONEEL. Naar wij vernemen, zullen in het tooneel- stuk „Dat wat je niet hebt", door mevrouw RanuccdBeekman, welk stuk door Haar lem's Tooneel ter opening van het seizoen wordt opgevoerd op Dinsdag 6 October a.s. in den Schouwburg Jansweg, o.a. optreden: mevr. L. Tijsseling als Annie, de heer Wim Paauw als Bram Beukers, de heer H. v. d. Horst als Evehhart, baron van Holte tot Aagtekerke., mevr. Christoffels als Euialia, de heer H. Houtman als Mr. Hugo Henkes en mej. P. Zimmermann als de nurse. Naar alle waarschijnlijkheid zal de voorstelling door de schrijfster worden bijgewoond. De regie is evenals het. vorig seizoen we derom in handen van Johan Kaart Jr. DE „MITTOVOS". Men schrijft ons: Overal prijkt het woord op schuttingen en aanplakborden. Wat wil het eigenlijk pre cies zeggen? „Mittovos" bestaat uit het Latijnsche werk woord „nuttere", waarvan „mitto", de eerste persoon enkelvoud is en „ik zend" beteekent en het persoonlijk voornaamwoord „vos", dat ..U" beteekent. „Mittovos" derhalve geeft hier het woord dat Christus tot zijn Aposte len en in navolging daarvan de Bisschop tot de Missionarissen richt: „Ik zend P". „Mittovos" in verband met de a.s. Missie actie in Haarlem heeft bovendien nog de beteekenis gekregen van: Mi(ssie)ti.en)- to(onstelling) v(oor) o(nze) S(paamestad). Het tijdbestek 10—25 October is verdeeld in: 10 tot en met 17 October de Congresweek. 18 tot en met 25 Ootober de tentoonstel ling. Beide, zoowel Congres als tentoonstelling dienen hetzelfde belang, dat tot doel heeft Haarlem een beeld te geven van het werken en streven der Katholieke Missionarissen in hun arbeidsveld. Iedere vorm van Katholieke Missie-actie zooals die gevoerd wordt door de diverse Congregaties en Orden, welke zich naar dc zoo talrijke missiegebieden begeven, zal hier vertegenwoordigd zijn. UITGAAN. SCHOUWBURG JANSWEG. Wegens het groote succes behaald met de opvoering van het blijspel 't Kikkertje, zal door het Ensemble Jacques Sluyters, Zondag 4 October nog oen opvoering hiervan in bovengenoemden schouwburg worden gege ven. Het belooft weer een echte iachavond te worden. De hoofdrollen zijn weder in han den van Nora de Vos, Marie Braakensiek. Paula de Waart. Beppie Vila, Jacques Sluyters Jr., Frans Meermans, John de Hoeker. Jacques Sluyters Sr., Joop de Vries, Plet van Eyk, Sonje Ttmrott en Tini Sluyters. De muziek onder leiding van Jos van Leeuwen. NIEUW TREFFEN TUSSCHEN JAPANNERS EN CHINEEZEN TOKIO. 1 Oct. (Reuter). Tusschen een detachement Japansche troepen en ongeveer 3000 Chineesche soldaten is gisteren in de nabijheid van Kaiyuan bij Moekden een schermutseling ontstaan. De Chineezen wer den verslagen. Drie Japanners zijn gedood en velen ge wond. SIR WILLIAM ORPEN OVERLEDEN. LONDEN, 1 October (Reuter). In den ouderdom van 62 jaar is overleden de Engel sche schilder Sir. William Orpen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelkerk 30 v. Lagos n. Port Harcourt. Amsterdam naar West-Afrika. Almelo p. 30 20 u. Teneriffe, Amsterdam naar do Flatarivier. Arladine 1 te Amsterdam v. West-Indië. Beemsterdijk p. 1 V.m. Lizard. Rotterdam naar Baltimore. Barneveld p. 30 17 u. N. Callao. Chili naar Amsterdam. Bodegraven 1 te Antwerpen, Chili naar Am sterdam. Baloeran 1 7 u. te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Brielle 1 te Amsterdam v. Delfzijl. Damstcrdijk 29 n.m. te Seattle, Rotterdam n. de Pacifickust. Dompo, 1, 13 u. van Colombo, Rotterdam n. Batavia. Edam, 30 v.m. van Tamptco, Rotterdam n. New Orleans. Gaasterkerk 30 v. Messina, Rotterdam naar Australië. Ivo 29 v. Bahia, Amsterdam n. Zuid-Amerika Johan van Oldenbarncvelt, 29 v. Singapore, Amsterdam naar Batavia. Kola Agocng 30 18 u, v. Liverpool n. Ham burg. Lochkatrine 27 te San Francisco. Pacific kust naar Rotterdam. Laertes p. 1 Gibraltar, Amsterdam naar Ma kassar. Merauke 1 7 u. v. Padang, Batavia naar Rot terdam. Meerkerk 29 te Dalren, Japan n. Rotterdam Maaskerk p. 30 Dungeness, Amsterdam naar Wost-Afrlka. Montferland 1 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika Poelau Tello 30 v. Sabangr. Amsterdam naar Batavia. Prins der Nederlanden, p. 30 Perim, Batavia naar Amsterdam. Springfontein p. 30 Gibraltar, Boira naar Rotterdam. Sibajak 1, 11 u. te Marseille, Rotterdam n. Batavia. Simon Bolivar, p. 30 3 u. Azoren, Curacao n. Amsterdam. Soemba 29 v. Pcnang. Amsterdam n. Batavia. Tapanoeli 1 v. Batavia n. New York. Tallsse 30 te Bombay. Rotterdam n. Australië Tajandoen 1 v. IJmufden, op proeftocht. Tjileboet 29 te Batavia. Tjinegara 29 te Hongkong v. Batavia. Tablnta p. 30 Perim, Batavia n. Amsterdam. Tjlsadane 29 v. Hongkong n, Manilla. Tjimanoek 29 te Hongkong. Van Heutsz 29 te Hongkong. Zaanland 1. 12 u. to Bremen v. Hamburg. Zeelandla 30 v. Rio Janeiro, Buenos Ayres n. Amsterdam. bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 3 OCTOBER. 1931. HILVERSUM, 398 M. ..Uitsluitend VARA-Uitzending. Om 10. uur v.m. VPRO. 6.45 en 7.30 Lichaamsoefening o.l.v. G. Kieerekoper. 8.— Gramofoonplaten; 10.— Morgenwijding: 10.15 Uite. voor Arb. in de Continubedrijven. Amsterdamsch Trio. (viool, cello, piano). 10.45 VARA-tooneel „De jaloersche vrouw" van C. de Dood. too nee Ls pel in één bedrijf. 13.30 Vervolg Trio-concert. 12.— Gramofoonplaten.. 12.15 Concert VARA- Septete oJ.v. Is. Eyl en Gramofoonpi.. 2. Pauze. 2.30 K. Thljssen: „Practlsche wen ken bij den clubarbeid als onderdeel van het onderwijs aan volwassenen.2.45 In disch uurtje. Mjn.v. Mevrouw L. Kruit hofv. Diggelen «zang), mej. D. Apeldoorn ipiano). T. Kruithof vertellingen). 3 45 „Der Spanlsche Zarzuella" (Gramofoonpi. met toelichting door W. Zlesemer en E. BomlD" 4.45 9DAP-kwarticrtje. 5 Con cert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 5.40 Toe spraak door J Oudegeest. 5.55 Vervolg con cert. 6.30 Literair half uurtje door A. M. de Jong, 7.15 Gramofoonplaten: 7.30 Orgel spel door Joh. Jong. 8.— Kwartiertje bij de Pomp door Teun de Klepperman. 8.15 Concert VARA- orkest o.l.v H. de Groot. 8.45 VARA-toonee.l ..Het. Mysterie van de V. 12". hoorspel in één bedrijf door Bart in 't Hout. Leiding W. v. Capellen. M.m.v. A. Bouwmeester. K. Bakker en F. Erfmann. 9.30 Zang en piano door mevrouw M. Ho ving—van Drlel (coloratuurzangeres) en H. Duinker (piano). 9.45 Bestuursmcdedee- lingen en VARA-Varia 10.— Vaz Dias. 10.10 Vervolg concert 10.30 Vervolg zang en piano. 10.45 Vervolg concert. 11.15 De hu morist Tummers. 11.45 Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend KRO-uitzending. 8.Gramofoonplaten: 10.Concert KRO-sextet o.l.v. P. Lustenhouwer, 11.30 Godsd. Halfuurtje, door Pastoor Perquin; 12.Politieberichten; 12,15 Concert. KRO- salonorkest o.l.v. M. van 't Woud; 2.30 Kin deruur. 4.15 Gramofoonpi. 4.45 Concert KRO-kunstensomblc o.l.v. P Lustenhouwer. 6.20 Journ. Weekoverzicht door P. do Waart 6.40 Esperanto-cursus. 7.05 Drs. A. J. M. Wanders: Astronomie: 7.30 Politieberichten 7.45 Piano-soll door Fr. Boshart. 8.-9 afgestaan aan de HIRO. 9 Vaz Dias. 9.15 KRO-orkest. Concert. 8.45 Ra- dio-hoorsspel „Op de Huwelijksreis" naar een kluchtspel van J. B., 10.25 vervolg KRO orkest. 11,20 Gramofoonplatenconcert. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lozing. 1,20 Orkestconcert; 3.45 Berichten. 3.50 Concert Kwintet. G. Adams (tenor). 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Klnderuurtje. 6.20 Be richten; 6.50 Strijkkwartet, Yvonne Ar il aud (plano). 7.10 Lezing: 7.30 Lezing. 7.50 Graimofoci: platen; 8.20 Concert, N. End ie (sopraan), H. Williams (bariton). Irene Scharrer (plano). 9.50 Nieuwsberichten: 10.05 Vervolg concert.-11.Berichten. 11,20 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoon platen: 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Con cert; 10.05 Gramofoonplaten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonplaten. 10.35 Gramofoon platen. 12.50 Gramofoonplaten 1,25 Or kestconcert. 2,55 Gramofoonylaten. 5.20 Liederenvoordracht en mandolineclub. 8.35 Vroolijke Avond. 10,35 Berichten en tot 11.50 Orkestcolcert. 11.50 Dansmuziek (Gra mofoonplaten). KALUNDBORG, 1153 M. 12,25 Orkestconcert. 2,50 Gramofoonpla ten, 3.50 Orkestconcert en piano-soll. 8.20 Operette-fragmenten, 9.20 Voordracht en zang. 10.05 Vroolijke avond. Concert door Radio-orkest m.m.v. solisten. 11.35 Dans muziek. BRUSSEL, 508,5 en 338,2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert, 6.50 Gramo foonplaten; 8.20 Orkestconcert. 9.05 De clamatie en concert. 9.20 Dansmuziek. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonpi.. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Radiotoo- neel, 9.20 Orkestconcerfc ZEESEN, 1635 M. Ca. 7— Gramofoonploten; 10.55 en 12.20 Berichten. Hierna Gramofoonpi.. 1,15 Be richten, 2.20 Gramofoonpi3 10 Lezingen, 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.35 Feestavond Duitschland-OostenrUk. M.m.v. Koor en or kest. 9.30 Radiocabaret en hierna tot 12,50 Dansmuziek. Toen ze vlak in dc nabijheid van het palcis gekomen waren, zei kikker Karei tegen de andere kikkers: „Zeg, gaan jullie nou stilletjes naar huis, anders komt heel het derp kijken. Dan zal ik wel met Tuimelt je meegaan." Kikker Karei zag er erg bedroefd uit. Hij had twee pleisters op zijn hoofd van het vallen en daarom lieten ze hem maar niet verder smeeken. Zoo ging hij dus met Tuimelt je alleen mee, evenals dc twee torretjes, die hem gered hadden. Toen zc weer in het palcis aankwamen kregen ze een bood schap. dat zc bij den koning moesten komen. Ze werden er netjes heen gebracht 'en dc koning keek verbaasd naar Tui- meltje. „Kereltje," zei hij tegen den ondeugd, „wat zie jc cr weer uit. En jc ruikt zoo raar. Zeg dat ze je schoonmaken cn dan moet jc maar eens flink uitgclucht worden." Tuimeltjc boog zijn hoofd en ging toen weer weg, want d«* heelc kamer werd vuiL Dat was iets wat de badkikkers wel beviel. Ze mochten Tui- mcltjc eens lekker afboenen. F.n zc deden het niet zoo zachtjes ook. Neen, ze haalden cr zelfs een bezem bij cn een flinke emmer zeepsop. „Ziezoo," zeiden ze tegen Tuimeltjc, „wc zullen jou eens een ander pakje aantrekken." „Ja," huilde Tuimeltjc, „als je maar niet zoo hard boent, want daar ben ik bang van."

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7