Moeders, dat kunt U gerust doen HAARLEM'S DAGBLAD PLAN VOOR VERBINDING DER IJ-OEVERS. Tunnel ten W. van de Hem- brug voorgesteld. EN EEN BRUG EN SPOORBRUG BIJ DURGERDAM. Dc directeur van den Dienst der Publieke Werken te Amsterdam, Ir W. de Graaf, heeft ln opdracht van het gemeentebestuur een uitvoerig rapport samengesteld betref fende de verbinding der Y-oevers. In dit rapport worden verschillende plan nen uitvoerig ontwikkeld. Uitvoerige studies hebben Ir. de Graaf tot de volgende conclu sies gebracht: Dc studie inzake de toename van het ver keer over de Y-ponten heeft uitgewezen dat, mits de bebouwing en de uitbreiding van de industrie aan dc Overzijde van het Y binnen enge gerizen blijven, de bestaande pontver bindingen tot in verre toekomst, in staat zullen zijn het stedelijke verkeer, zonder noemenswaardige stagnatie, op te nemen, en dat slechts de combinatie van intercommu naal en stedelijk verkeer de overbelasting zal veroorzaken. Van de tracés voor den aanleg van een tunnel onder het Y, komt om technische re denon alleen het tracé Van der Pekstraat- de Ruyterkade aan den Oostelijken doorgang in aanmerking. Een tunnel volgens dit plan is uitvoerbaar. Uit hoofde van de te verwachten verkeers moeilijkheden aan de Zuidelijke uitmonding kan dit tracé evenwel niet zonder meer wor den aanbevolen. Het zal daarom wcnschelijk zijn, het oever- verblndlngsvraagstuk zoo mogelijk op ande re wijze op te lossen en wel door te trachten het verkeer uit het gedeelte Noord-Holland benoorden Purmercnd. uit Friesland via den afsluitdijk en uit de nieuwe Zuiderzee polders in Oostelijke en Westelijke richting om de stad heen te leiden, al naar gelang dit verkeer in het Westelijk of het Ooste lijk stadsgedeelte van Amsterdam moet zijn, of een bestemming verder dan Amsterdam heeft. Teneinde deze omleiding mogelijk te ma ken zal de aanleg van een tunnel ten Wes ten van dc Hcmbrug en van een brugver- binding bij Durgerdam in de toekomst noo- dig zijn. Door den tunnel bij de Hembrug tevens dienstbaar te maken aan het spoorwegver keer kan deze brug vervallen, wat als een eisch is te beschouwen met het oog op de belangen van het scheepvaartverkeer door het Noordzeekanaal. Wanneer het doorvoeren van de goederen treinen door den Hembrugtunnel te veel be zwaren voor dc exploitatie zou opleveren, is het mogelijk voor het goederenvervoer een andere oplossing te zoeken door den aanleg van een nieuwe spoorwegverbinding met vaste hooge bruggen over het Buiten Y, gele gen «aast de brug verbinding voor gewoon verkeer bij Durgerdam. Alvorens de Y-oeververbinding nader uit te werken en hiervoor besprekingen met het Rijk, dc Provincie, de Nederlandsche Spoor wegen en andere openbare lichamen te openen, is het noodzakelijk, dat de Raad der gemeente Amsterdam een principieele beslissing neemt ten aanzien van de door den heer de Graaf aangegeven oplossing. TIJDELIJKE STOPZETTING VAN WERKEN IN DE WIERINGERMEER. Dc directie van den Wieringermeerpolder besloot, naar de Tel. meldt, tot gedeeltelijke stopzetting van dc werken* in dezen polder gedurende de a-s. winterperiode (December Februari). Van dezen polder, waar plm. 2000 arbeiders in dc verkaveling en cultiveering werk vinden, zal aan het einde van het jaar 2 3 gedeelte gereed zijn. Door dezen tijdelijkcn maatregel zullen worden getroffen de ongehuwden. de barak bewoners en zij, die op verren afstand van het werk in Noord-Holland wonen. Met plm. 500 arbeiders uit de randgemeenten gaat het werk zoo mogelijk door. Begin Maart worden de werken wederom in vollen omvang met het normale aantal arbeiders voortgezet. Daar medio 1932 dan 500 H.A. grond in cul tuur is gebracht, zullen bovendien eenige honderden arbeiders in het landbouwbedrijf werk kunnen vinden. EEN R.-K. JONGE WERK GEVERS VEREENIGING OPGERICHT. MGR. AENGENENT OVER DE CRISIS. In het R.K. Lyceum te Haarlem is Zater dagavond een bijeenkomst gehouden tot op richting van een R.K. Jonge Werkgevers- Vereen igini g. De bijeenkomst werd bijgewoond door don Bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aenge- nent met zijn secretaris, den zeereerw. heer L. N. M. Smulders cn een aantal autoriteiten, waaronder de wethouder de heer W. J. B. van Liemt. oen groot aantal leden van de R.K. raadsfractie, de heer A. J. Prinsenberg lid van den Raad van Bloemendaal en vele bestuursleden van R.K. organisaties. De heer A. van der Lugt uit Rotterdam, voorzitter van het Hoofdbestuur heeft af- deeling en bestuur geïnstalleerd. Het bestuur der afdeeling bestaat uit. de heeren F. P. Th. Rohling te Bloemendaal voorzitter, C. Kahmann Jr. té Acrdcnhout. secretaris. B. Venmeyer te Haarlem, pen ningmeester. Bisschop, mgr. J. D. J. Aengenent. heeft daarop een toespraak gehouden Hij zeide dat de K. J. W. V. voor hem altijd geweest is een der meest ideale vcreemgingen uit hot Katholieke organisatielcven. Geheel in de lijn der laatste Encycliek van „Quadragesinio Anno", noemde hij hot studicprogram van den winter. De grondtoon is te streven met alle krach ten naar do harmonische samenwerking tusschen werkgevers en werknemers. De Bisschop wilde echter de aandacht ves tigen op enkele tekortkomingen, die aan weers zijden te constatceren vallen en die niet te ontkennen zijn. De toon is van werkgevers zijde niet steeds welwillend. In de werknemers laakte mgr. Aengenent het. dat zij het kapitalistische stelsel dc schuld van den toestand geven. Spr. noemde een aantal andere oorzaken. Hij beval de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie aan. Er moot. voorkomen worden door gebruik van een verkeerde terminologie wantrouwen te wekken bij de werkgevers. DINSDAG 6 OCTOBER 1931 BAZAR INTERN. ORDE YAN GOEDE TEMPELIEREN. Door het hulpdistrict Haarlem der I.O.G.T. zal op 9. 10 11 en 12 October a.s. in het ge bouw „St.-Bavo" alhier een groote bazar met daaraan verbonden verloting worden geor ganiseerd. De opbrengst van bazar en verlo ting dient ter bestrijding van het drank misbruik. De opening zal plaats hebben Vrij dagavond 8 uur. terwijl de trekking der loterij dank zij het groote succes met den verkoop der loten reeds a.s. Maandagavond kan wor den gehouden. Verschillende nieuwe attracties zullen op deze bazar aanwezig zijn. terwijl de aantrek kelijkheid nog zal worden verhoogd door een schitterende verlichting, de medewer king van liet Geheelonthouderszangkoor „Kunst Adelt" het Mandolinegezélschap „Apollo" en de Jazzband „The Ramblers", Ge zien de groote belangstelling bij den verkoop der loten en het elk jaar steeds drukkere bezoek, zal ook deze bazar ongetwijfeld een groot succes worden. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Schierling. Pieter Kiesstraat 4i, armband; Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat, beursje met inhoud; N. Brakke, Amalia van Solmslaan 13, bril in étui; F. G. J. du Maine, Kruisstraat 37, halsketting; Stomphorst, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 37, horloge; R. Heetem, le Zuid Polderstraat 12, muts; W. Kramer, Kinderhuissingel 42 motorhand schoen; Kroonsberg, Groote Houtstraat 144a, portemonnaic m.i.; Schiefer, Smedestraat 5, portemonnaic m. i.; T. Oudolf, Boogstraat 10, Boogstraat 10. portemonnaie m.i.; Groene- veld. Riouwstraat 32. portemonnaie m.i. Schijf. Hvr van Alphenstraat 36, rijwielbe- lastingplaatje; J. van de Polder, Brouwers straat 43e. plan; v. d. Veld. Meester Joosten- laan 20 rijwielbelastingplaatje; Repke. Gen. de la Reijstraat 66. regenjas; F. Zwemmer, Kennemcrstraat 9rd.. sleutels aan ring; Bu reau van politie, Smedestraat. rijwielbelas tingplaatje; Van Beek. Kleverparkweg 11, sleutels aan ring; Bureau van Politie. Smede straat. schoen; Schoen, Teylerpleln 1, schoen: Hubregtse. Populierstraat 7, schoen; Bureau van Politic. Smedestraat, sleutel; Dijkstra. Raamsteeg 15. tasch m.i.; M. Barn hoorn, Tuindorplaan 18, tasch m.i. IR. J. A. STOOP f Maandag is te Bad Wiesbee, oud 73 jaar, overleden ir. J. A. Stoop, een zeer bekende figuur uit de petroleumindustrie. DR. L. D. POOT. Ds. L. D. Poot. Ned. Herv. predikant te Amsterdam, vroeger te Haarlem, is te Am sterdam geslaagd voor het dootoraal-examen ln de godgeleerdheid. UIT DE STAATSCOURANT. AUDIcNTTES. Vrijdag geen audiëntie door den minister van Koloniën. HOE DE „JOHANNA" VERGING. BIJ GOED WEER OP EEN ROTS GESTOOTEN. Maandagavond is te Rotterdam met den Parljschen trein aangekomen de bemanning van het s.s. „Johanna", dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag nabij Brest is ver gaan. De kapitein van het schip, de heer Glas houwer, vertelde ons. dat het schip komen de van Huelva cn op weg naar Rouaan tot den Golf van Biscaje een goede reis had gehad cn dat het toen mistig werd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontdekte men. dat men uit den koers was geraakt.. Om 11 uur 20 stootte het schip op een rots. Het bleef echter niet zitten, maar kwam los, waarna echter bleek, dat men midden tus schen de rotsen op dc kust verzeild was ge raakt. vanwaar het schip niet meer naar open zee kon komen. Om 1 uur maakte ruim I water. Aan de pomp kon men het instroomende water niet meer bijhouden. Een 12-tal leden van de bemanning, die uiut 25 koppen bestond ging toen in een reddingboot. Het weer was niet slecht, maar er stond alleen wat deining. On middellijk na het op de rots stooten wer den S.O.S. seinen uitgezonden, welke door een zeesleeper werden opgevangen. Deze gaf het bericht door aan de kustwacht van lie de Seine, vanwaar de reddingboot uitvoer. Ge durende den nacht zonk het schip meer en meer en om 4 uur was het zoo ver gekomen, dat allen het schip moesten verlaten. Met- de reddingboot is men daarna naar lie de France gevaren. Den volgenden morgen heeft de kapitein nog een onderzoek naar het schip ingesteld, maar dit bleek red deloos verloren. Over Parijs zijn de geredde mannen van de Johanna daarop naar Rot terdam teruggekeerd. LUCHTVAARTBERICHTEN. DE AVIATEURS PANGBORN EN HERNDON IN AMERIKA GELAND. NEW YORK. 5 October (VJD.) De beide Amerikaansche wereldvliegers Pangborn en Herndon. die Zondagmorgen vroeg uit Japan waren vertrokken voor hun vlucht over den Stillen Oceaan naar Amerika, zijn Maandag middag om vier uur 10 M E T. te Wenatchec in den staat Washington vlot geland Valk. 5 October 15.15 u. te Djask. Am sterdam n. Batavia. OOIEVAAR. 5-10 14.50 uur te Allahabad Batavia n. Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel U kunt kinderen gerust eens laten snoepen, mits U maar zorgt voor deugdelijke versnapering. Wilt U hen op een lekkernij tracteeren, waarvan de prima kwaliteit absoluut bekend staat, koopt dan de echte Medicinale VS Pepermunt. Een waarborg voor de deugdelijke samenstelling hebt U in de geregelde controle door het labora torium Dr. E. Pannenborg en Dr. H. J. Doornbosch te Groningen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alclnous p. 5 Perlm, Amsterdam n. Macassar Chr. Jluygens 4 v. Sabang-, Batavia naar Am sterdam, Delftdijk 4 v.m, te Cristobal, Rotterdam naar Pacifickust. Flandria 5 13 u. v. Lissabon, Amsterdam n. Buenos Ayres. Kota Baroe, 4 te Calcutta v. Batavia. Lochkatrïne 2 y. San Francisco, Pacifickust naar Rotterdam. Lochmonar 2 te Los Angelos Rotterdam naar Pacifickust. Narenta 4 v, Cristobal, Rotterdam naar Pa cifickust. Simon Bolivar 5 12 u. v. Havre, West-Indië nutir Amsterdam. Soemba. 5 tc Batavia v. Amsterdam. Waalkcrk 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Zuiderkerk 5 v. Amsterdam naar Rotterdam. LETTEREN EN KUNST (Zie ook elders in dit nummer.) HET TOONEEL. Jacob van Lennep. DE KLIMCEIT. Het klimgeitje van Broedelet klimt niet hoog. Eigenlijk klimt het heelemaal niet en blijft het aldoor platvloers. Het is wel jam mer. dat een schrijver van talent als Broede let zich in sommige van zijn stukken zoo weinig tevreden stelt. Hij maakt er in deze klucht maar wat van en vindt het al goed. wanneer de menschen maar lachen. En wat had uit dit gegeven van al die dikdoenerige Hollanders in een Luxemburgsch hotel niet een aardig stuk kunnen groeien. Nu is het niet meer geworden dan een laag bij de grondsche klucht, die in het tweede en derde bedrijf soms'gevaarlijk dreigt vast te loopen en alleen nog maar met kunst en vliegwerk gered kan worden. Dilettanten hebben van zoo'n kluoht altijd nog wel pleizier, omdat hun publiek goed- lachsch is en voornamelijk naar de voorstel ling gaat om zich te amuseeren. En in dezen tijd van malaise is er veel voor te zeggen om zooals ook de voorzitter, de heer Maris, in zijn openingsspeech opmerkte het maar in dc luchtige verstrooiing te zoeken. Dan moet je geen ..zwaar op de handsch" werk geven, maar 'n klucht, die er gemak kelijk ingaat, zal het bestuur van Van Len nep hebben gedacht, toen het zijn keuze op De Klimgeit bepaalde. Het leek mij nu cn dan of dc malaise ook eenigen invloed had op het spel. ,JDe stem ming was gedrukt" zou ik om een beurs- term te gebruiken kunnen zeggen, althans zij was het in II en III. Nu kwam dat voor een groot deel door den schrijver, die in I veel beter op dreef is dan in de volgende be drijven. Spelers van professie en talent, zoo als een Musch en mevr. de Boer-van Rijk spelen over de zwakke plekken heen en vul len de leegte door hun spel, wat voor dilet tanten altijd veel moeilijker is. Het stuk was voor Van Lennep heel aar dig en vroolijk ingezet, maar in II begon de handeling op het tooneel te slepen, wat er in III niet beter op werd. Maar dit belette niet, dat het publiek zeer veel plezier om al dezen onzin van Broedelet had en er harte lijk gelachen is om de avonturen van den pseudo graaf en gravin van Landwijk! Het plezier bereikte zijn toppunt, toen Landwijk als Tiroler met zijn Threes en den gegalon neerde knecht de trappen van het hotel af daalden. Toen schalde de lach door de zaal! En wij kregen er een herhaling van, toen Threes na haar zwemproeve in badcostuum verscheen. Succes heeft Van Lennep met De Klim geit ongetwijfeld gehad! Er is dikwijls ge schaterd en dat was toch het doel van schrijver en spelers. Het grootste aandeel in de algemeene pret. had het tot graaf en gravin gebombardeerde echtpaar Landwijk, dat door Huib Tuninga en mevrouw Co van den Berg dan ook aardig werd gespeeld. Voor al hun eerste entree met de koffers en pak jes was heel goed en al hielden zij hun rollen niet geheel op dat niveau, het bleef toch vermakelijk, zonder dat zij probeerden den schrijver in zijn chargeering nog te over troeven. De klucht drijft voornamelijk op het echt paar Landwijk en de rest heeft niet veel meer dan aanvullend werk te doen. Mevrouw Bep Lingeman was de met schul den overladen geaffecteerde mevrouw Wa- fclman, die op zoek is naar een schoonzoon. Zij moet daarom meer naar „typeering" streven dan mevrouw Nottclman, die als de lieftallige Adéle zich zelf kon zijn. Mevrouw Dit Tuninga had niet veel moeite met de schwarmende al evenzeer man-zieke Hertha Knopper en mevrouw Toni Groene- weg gaf de noodige bewegelijkheid aan de Luxemburgsche hotelhoudster. Rudolf had nog wel wat meer van den kniplustigen kap per kunnen meekrijgen van den heer Not tclman, die overigens natuurlijk en gewoon speelt. Robert was een goede rol van den heer Tcd. de Vries, omdat hij juist genoeg in zijn spel liet doorschemeren, dat hij de knecht en niet de heer was. De WelEd- Heer Dortel werd door den heer Van Zandbergen uitgebeeld als sinterklaas in politiek en de Engelsch sprekende Hollander wekte met zijn blonde pruik begrijpelijkerwijs de knip- lust op van de bezielde kappervingers van Rudolf. Een personage hebben wij gemist en wel de koe aan het einde van II. Hierdoor werd het sloteffect ook niet bereikt en kre gen wij daar niet het daverend lachsucces, dat anders met de verschijning van de koe altijd gepaard pleegt te gaan. Het tooneel zag er zeer aardig uit met die trap cn de etage-kamers. Hulde aan het technisch personeel, dat de moeilijkheden zoo kranig had opgelost! Aan het 'slot was het een ware bloemen hulde voor de dames en een zeer hartelijk applaus voor alle spelers. „De Klimgeit" heeft dus ook nu weer haar werk goed gedaan. J. B. SCHUIL. MUZIEK. Kerkconcert. Een zeer belangrijk cn merkwaardig pro gramma: de nieuwe tijd gevolgd door den ou^cn! Een gelegenheid tot interessante ver gelijking, die volkomener geweest zou zijn als niet de bekende acoustiek der Grocte Kerk nagenoeg alle gedetailleerde onderschei ding moeielijk gemaakt had. Aan den indruk van lvet werk van Milhaud althans van diens „Poémes Juifs" kwam die omstandigheid misschien eer ten goede dan ten kwade. Elk dezer zionistische zangen be weegt zich groot-endeels boven een orgel puntachtige bas; drie er van zijn zeer zwaar moedig. het vierde, „Chant du Laboureur" toont een blij der verschiet en eindigt zelfs in een soort van Marche heroïque, waarvan de melodie verwant is met die van „Strijden, broeders, tot het laatste, enz." De veelheid der boven de orgelpunten snelwisselende samenklanken maakt het volgen alles be halve gemakkelijk, maar nu was juist de kerk- resonans oorzaak dat deze samenklanken meer als vage achtergrond van de zang stemmen gehoord werden en de aandacht zich als van zelf op deze zangstem concen treerde. En deze is vol uitdrukking en werd dan ook door Annie Woud zeer expressief gezongen. Bij den „Psaume 121" van Milhaud werkte de kerkgalm te verwarrend dan dat het mo gelijk geweest zou zijn de stemmen van het koor goed te volgen; ook was de nuanceering soms zóó zacht dat de zang op mijn plaats nauwelijks hoorbaar was. Ik hoop dit werk eens in de zaal te nooren. Met een Choral voor orgel van Arthur Honneger (evenals Darius Milhaud in 1892 geboren; werd het concert geopend. In dit werk, dat in d kl. t. begint en in D gr. t. eindigt, heerscht een rijke chromatiek, die zich zonder moeite als een voortzetting en uitbreiding van de schrijfwijze van César Franck laat definieeren. Daarna volgden werken van ouden datum. De Fantasie van J. P. Sweelinck (1562—1621) is een typisch voorbeeld van diens fuga-stijl: het thema in gelijkwaardige dalende noten wordt nagenoeg voortdurend, hetzij in de oor spronkelijke notenwaarden, hetzij verkleind of vergroot, herhaald en daartegen worden dan telkens andere contrapunten of figuraties gesteld. Aan de klankzuiverheid van Palestrina's Mis „Lste confessor" kon de kerkgalm weinig afbreuk doen; echter maakt de samendrin ging der oorspronkelijk voor gemengd koor geschreven stemmen binnen den omvang van een mannenkoor de kleur eentoniger en de differentieering minder gemakkelijk. Toch is wat George Robert met het koor „Werkmans- lust" uit Krommenie wist te bereiken, zeer opmerkelijk en te waardeeren. Dat hij bij zijn koorleden liefde voor Palestrina's muziek mocht wekken is op zich zelve al een ver dienste. We hebben „Werkman'slust" reeds vroeger eens in de Groote Kerk gehoord' en ook 'toen de zuiverheid en beschaafdheid van den klank geroemd, die zich nu Maandag avond handhaafden. Jo Vincent zong met haar glanzen steim zangen van Joh. Staden (1579—1634), Gesius (1555—1613) cn con aria van Bach. In die liederen van Staden en Gesius is een zekere stijlovereenkomst met Valerius' zangen, die uit denzelfden tijd stemmen. Duetten van Henry Purcell (16581695) volgden: de koninklijke stemmen der beide zangeressen wedijverden nu in glans en schoonheid en het bleek duidelijk dat Annie Woud wel de eenige Nederlandsche altzange res is, die voor Jo Vincent een gelijkwaardige partuur is. Het laatste koornummer, het bekende „Ge bed voor den Tempel", een der beste en meestgezongen werken van Roeske, viel na tuurlijk buiten elk van beide in den aan vang van dit verslag genoemde categorieën, maar het demonstreerde de goede eigen schappen van „Werkmanslust" nog eens over tuigend. George Robert had een dankbare, doch zware taak. Nu zat hij op het orgel, een oogenblik later, zonder dat we konden ont raadselen langs welken weg hij zich ver plaatste, stond hij in 't koor der kerk en zoo ging het vice versa. Zijn begeleiding bij de Aria van Bach scheen me niet gelukkig; overigens kunnen we zijn veelzijdige werk zaamheid als koorleider, solist en accompag- nateur niet aiders dan prijzen. K. DE JONG. SPORT EN SPEL ZWEMMEN. CURSUS ZWEMONDERWIJZER (ES) Naar wij vernemen zal ook de cursus voor het diploma N. Z. B. zwemonderwijzer(es) onder leiding van G. de Lugt dit jaar we der worden gehouden. BILJARTEN ARIE BOS TE AMSTERDAM (Van onzen medewerker) In de aloude bakermat van de Nederland sche blljaptsport, café-restaurant. „De IJs- breeker" aan de Weesperzijde te Amsterdam speelde Maandagavond onze beste biljar ter Arie Bos. Daar hebben de echte biljart liefhebbers weder eens kunnen genieten van het meesterlijke spel van dezen amateur- professional. Enthousiast werd de phenomc- nale kunst van den meester toegejuicht. Na een matig begin wist hij op de 9de beurt de ballen in goede positie te krijgen en de tien tallen volgden elkaar in het bekende ra- zend-vlugge tempo voortdurend op. De hon derd werd bereikt en nog steeds tooverde dit biljartwonder de ivoren ballen bij elkaar, als waren ze aan elkaar gehecht. In uitge meten banen rolden zij over het groene bleekveld. Wat genoten de toeschouwers. Op 185 een millimeter te kort getrokken en de serie was uit. Een daverend applaus volgde. Het slachtoffer was Harrie Gruythuyzen, de kampioen van Nederland 2de klasse groot-biljart, die volgens zijn kunnen be hoorlijk partij gaf. Met een slotseric van 153 eindigde Bos deze mooie partij van 600 cadre in 20 beurten. Gruythuyzen noteerde 193 in 19 beurten. RUGBY OPENING VAN IIET SEIZOEN Zaterdag as. openen de M. T. S.'ers het rugbyseizoen door het spelen van een rugby wedstrijd tegen de A. R. V. C. in Amsterdam. Er worden pogingen aangewend om eeti Rugbysteden wedstrijd te doen verspelen tij dens de Haarlemsche lichtweek. en wel. in dien de pogingen mogen slagen, op een avond in dien week op het verlichte H. F. C.-veld. Als tegenstanders komen in aan merking Delft of Amsterdam. WANDELSPORT. Zondag werd een afstandsmarsch van 45 K.M. gehouden ter herdenking van den heer Dudok de Wit. Er waren ongeveer 580 deel nemers, waaronder 12 Haarlemmers, die al len den afstand schitterend aflegden, waar door zij in aanmerking kwamen voor de Dudok de Wit-medaille. Onder hen waren J. Willemse, T. IJzerman, H. Klijn, J. Schild wacht, A. Vernout en G. Bout. De marsch ging van Utrecht over Breu- kelen. J. Zeegers was no. 1, waardoor hij een extra prijs kreeg. Het weer was schitterend. WIELRIJDEN H. S. V. „DE KAMPIOEN" Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 40 K.M. Aan den start verschenen voor de A-klasse de volgende renners: J. J. v. Egmond, W. Kruid, v. Dijk, v. Duynen, Schelle. Vóbr de B-klasse: Moerkerk. Ming, v d. Hoeve, Rijneveld, Tennis Huyboom Sr., Huy- boom Jr., C. van Egmond. De uitslag luidt: A-klasse: Egmond 1, v. Dijk 2. Kruid 3. B-klasse: Rijneveld 1, Meng 2, Egmond 3 v. d. Hoeve 4. HANDBAL. RAPIDITAS—ARBEIDER SSrORTBOND Door het onvolledig opkomen van Rapidi- tas en mede door het betere spel van dc Sportbond-dames hebben de laatsten ver diend gewonnen. De fout bij Rapiditas lag in het te korte spel, waarvan de Arbeiders Sportbond goed profiteerde: die speelde veel meer op de vleugels, vanwaar aan ook eenige doelpunten gemaakt werden. Met rust was de stand 04. Na rust hetzelfde spel als er vóór. Mej. Visser wist nog de eer voor Ra piditas te redden. Einde kwam met 16. Daarna volgde een wedstrijd tusschen deze partijen voor heeren. Rapiditas verscheen met eenige invallers en eenige nieuwe spelers, die nog nooit ge handbald hadden. Daardoor en mede door het nadeel van den wind, is de stand bij rust reeds 05. De Arbeiders Sportbond speelde voornamelijk op den rechtervleugel terwijl juist bij Rapiditas de linkerspelws het zwakst waren. Na rust blijkt de opstel ling van Rapiditas gewijzigd. Brouwer gaat weer verdedigen, terwijl De Witt, die er thans inkomt, op de linksbuitenplaats gaat spelen. Er -wordt thans zeer enthousiast ge speeld, terwijl het spel zeer vlug op en neer gaat. Het spel gaat vrijwel gelijk op hetgeen tot uiting komt in de doelpunten na de rust. W. Herbst wist voor Rapiditas twee maal en J. Kerker voor den Sportbond nog tweemaal te scoren (27), waarmede het einde van dezen fair gespeelden wedstrijd kwam, met een verdiende overwinning voor den Arbeiders Sportbond. SCHIETEN. VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Zaterdagmiddag had in Hotel Lion d'Or dè uitreiking plaats van de korps- en personeele prijzen, gewonnen op de Provinciale wedstrij den te Amsterdam. Jhr. O. van Lennep opende als voorzitter van het Provinciaal Comité de bijeenkomst, waarna werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen. De voorzitter wenschte den commandant der Amsterdamsche Burgerwacht met het mooie resultaat door Amsterdam behaald, geluk. SCHIETVEREENIGING GENERAAL VAN MERLEN. Zondag hield de schietvereniging Gene raal Van Merlen haar eindwedstrijd om het gouden horloge te Limmen. Het horloge werd dit jaar gewonnen door D. W. Duiker met een serie van 47 punten. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Woensdag 14 October as. in het Schietge- bouw aan de Schouwtjeslaan. De uitslagen luiden als volgt: Gouden horloge D. W. Duiker met 47 pun ten, Wisselmedaille P. A. Deken met 46 pun ten. Kampioen 1931 L. de Raad 135 punten. Personeel le klasse: le prijs O. J. Keyzer. 2e prijs L. de Raad 46 punten, 3e prijs A. Ch. Budde 45 punten l.s. 89, 4e prijs J. Verzijl- bergen 45 punten laatste s. 50, 5. D. J. van Rijn 45 punten b laatste schot 8 9, 6. P. A. Deken 45 punten l.s. 7, 7. C. Kok 44 punten l.s. 8. Personeel 2e klasse: 1. A. W. Roggeband 44 punten, 2 H. de Bont 41 punten, 3. A. Hooge- boom 40 punten l.s. 6. Vrije baan eerste klas: 1. L. de Raad 60 p., 2. O. J. Keyzer 58 p., 3. C. Kok 57 punten steun 28, 4. D. W. Duiker 57 punten steun 27. 6. A. C. Budde 55 punten 27 steun, 5. C. C. Woltering 56 punten. 2de klas: 1. H. de Bont 54 punten, 2. A. W. Roggeband 53 punten, 3. A. Hooge- boom 53 punten. UITSLAG DER VRIJE WEDSTRIJDEN TL AMSTERDAM. Vastebaan A (Geldprijzen): le prijs J. W. F. Fransoo van Amsterdam met 147 p.. 2e prijs C. J. Tysze, idem, met 145 p.. 3e pr. N. Sjerp Sr. idem met 145 p.. 4e pr. II. J. Prins, van Bloemendaal met 145 p., 5e pr. C. F. Visse, idem, 144 p. Vastebaan B. (Geldprijzen): le prijs: C. Keyzer, van N. Amstel met 144 p., 2e pr. A. J. Kemp van Amsterdam met 144 p., 3e pr. H. Broer van Blaricum met 140 p. Vrijebaan A. (Geldprijzen ile prijs C. J. Tysze van Amsterdam met 90 p.. 2e pr. J. W. F. Fransoo, idem, met 90 p., 3e pr. N Sierp Sr. idem, met 90 p., 4e pr. J. H. v. Gijlswijk. idem, met 90 p., 5e pr. C. F. Visse, van Bloemendaal, met 90 p. Vrijebaan B (Geldprijzen): le prijs H. Rij- kenberg van Alkmaar met 88 p 2e pr. Jos. E. Rigter van Blaricum met 88 p.. 3e pr. H. Broer van Blaricum met 87 p.. 4e pr. H. Broers van Bloemendaal met 87 p.. 5e pr. D. J. v. d. Waale van Amsterdam met 86 p. Geluksbaan 'Kunstvoorwerpen); le prijs; A. Prins van Bloemendaal met 39 p., 2e pr. J. G. Vaars van Haarlem met 37 p., 3c pr. P. J. Pepping van Limmen met 36 p 4e pr. C. G. v. Oostrom van Amsterdam met 35 p., 5e pr. J, W. F. FTansoo, idem, met 34 p.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14