ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAC 6 OCTOBER 1931 Voor den Politierechter. „DAT IS WAT ANDERS Wanneer iemand tegen je zegt: „ga daar in dien winkel en neem wat weg", dan ben je dom om aan dien raad gevolg te geven, wan: je wordt voor diefstal vervolgd. De juffrouw, die terechtstond, zou dit ge wis begrepen hebben, maar dat ze ook ver volgd kon worden, wanneer ze op advies van een ander, een buurvrouw voor oplichtster uitschold, dat ging boven haar verstand en ze was dan ook ten hoogste verbaasd, dat ze daarvoor moest terecht staan. Het gevolg was. dat, toen de officier f 25 boete of 10 dagen eischte. ze daarmee niet accoord ging, maar verklaarde, dat ze die boete niet zou betalen. Of ze dan hechtenis wilde? Ja, aait wilde ze: gevangenisstraf. De logica zal menigeen ontgaan. De rech- iter wilde geen gevangenisstraf opleggen, maar veroordeelde tot f 15 boete, wat de juffrouw een gezicht deed zetten of ze zeggen wou: „heb je ooit zoo zout gegeten? kan ilk de gevangenis niet in als ik wil?" U hebt 14 dagen tijd om in hooger beroep te gaan, zei de rechter, waarop de juffrouw opgelucht uitriep: „Dat is wat anders" en in de veronderstelling, dat ze het pleit had gewonnen, ging ze tevreden heen. ZEG HET MET BLOEMEN. De twee kellners, die boven hun bier ge raakt waren en te een uur 's nachts huis waarts togen, begrepen, dat ze niet goed in staat waren om met woorden een ver klaring van hun toestand te geven en dach ten aan de raadgeving: zeg het met bloemen, Toen zij dan ook voor het openstaand raam van een banketbakker een pot met een hortensia en een vaas met rozen zagen staan, riep de een verheugd uit: „we gaan met bloemen naar huis" en meteen maakte hij zich van genoemde bloemen meester, de kleedjes onder de potten nam hij en passant ook mee. Hij gaf zijn maat een deel en be hield zelf de rest, waarop zij welgemoed huis waarts gingen. Helaas brengt dergelijke bloemenliefde je niet het geluk, dat je ervan verwacht, want de bloemen verhuisden weer met de kleedj" naar den baketbakker en de keilneTs naar het bekende bankje, waar zij in nuchteren toestand do zaak anders bekeken dan in den bewusten nacht, 't Gevolg was, dat ze nu niet met bloemen naar huis gingen maar ieder met f 15 boete, wat een zeer clement vonnis is voor diefstal en heling, maar de justitie beschouwde het geval, d-a/nk zij het overigens goed gedrag der beide kellners, als een baldadigheid, wat het dan ook wel was, gedachtig aan wat de studeerende jon gelingschap ook wel pleegt te ondernemen. ALS DE SCHULDEISCHER KOMT. Pe juffrouw was thuis, toen er gebeld werd, maar ze had goede reden om -niet naar voren te gaan, want ze wist of had gegrond vermoeden, dat een juffrouw de bel deed overgaan als inleiding tot het verzoek om de steenkolen te betalen, die de laatste juf frouw aan de eerste had geleverd en het zou niet de eerste maal zijn, dat op betaling werd aangedrongen. Ik zeg, de bewoonster had goede reden om niet naar voren te gaan, want ze had, zoo ze zei, geen cent in huis, ja ze beweerde zelfs, dat ze nooit geld bad. wat den rechter groote oogen deed opzetten. Als je toch geen geld hebt, is het ook eigen lijk totaal overbodig naar de deur te loopen want de ander moet dan toch ongetroost weggaan en dat zou ze vanzelf wel doen als ze geen gehoor kreeg. Bovendien kon deze dan nog denken, dat de juffrouw niet -thuis was, -wat altijd nog een weinig hoop geeft voor de toekomst en 't is altijd nog prettiger om niet met den sehuldeischer te spreken dan botweg te zeggen: „je krijgt geen geld". De steenkolenjuffrouw echter was van meening, dat als je aan doovemans deur klopt, je maar een beetje flink moet kloppen en daarom liet ze niet af te bellen, maar luidde de klok of er brand was. Ze kreeg haar zin in zooverre, dat de juffrouw, die zich den afgelcopen winter aan haar onbe taalde kolen had gewarmd, uit ha-ar isolement los kwam, maar ze kreeg ook weer niet haar zin, als ze gedacht bad geld te krijgen; in stede daarvan gaf de schuldenares baar een schop tegen de buik en een sla? in 't ge zicht; ze dacht blijkbaar: geld heb ik niet. dus dat kan ik niet geven, maar ik wil geven wat ik heb. De juffrouw van de steenkolen was met deze alternatieve betaling niet te vrede©, en ging naar de politie, waarvan het gevolg was. dat de ander nu behalve haar steenkolen nog f 10 boete moet betalen -en dat wordt gekker want om dat geld komen ze niet zoo dikwijls manen, dus als de juffrouw nooit geld heeft zal het zitten worden. Wil u weer steenkolen van de juffrouw betrekken?, vroeg de rechter eri bet ant woord luidde bevestigend. Wil u haar weer steenkolen leveren?, werd aan de wederpartij gevraagd. "Nooit van z'n leven meer", ze: deze. zoo dat de handelsbetrekkingen definitief zijn verbroken. LIEFDADÏGIIEIDSMIDDAG IN HET REMBRANDTTHEATER Op 8 October, des middags half drie, wordt deze liefdadigheidsmiddag gehouden ten bate der Kinderbewaarplaats Haarlem- Noord. De heer Bakker was zoo welwillend, het Rembrandttheater gratis ter beschik king te stellen. Verschillende firma's hier ter stede en uit andere plaatsen zullen me dewerking verleenen. Zij stelden mooie prij zen beschikbaar voor het hoofdnummer van dezen middag. Dit hoofdnummer zal voor iedereen een groote verrassing zijn. Het co mité rekent er op, dat zeer velen zullen ko men. Kaarten zijn reeds verkrijgbaar. Tot een bezoek wordt opgewekt door de dames BeundersVroesom de Haan. Julianalaan 93, Ovcrveen: Van Dam—Cohen. Binnenweg 90. Heemstede. Van der Vangst—De Gilde, Brederodestraat 14. CURSUS VOOR BAKKERS In de gecombineerde bestuursvergadering van de R.K. en Chr. Bakkersgezellenbonden is besloten, aan het eind van deze maand een vakcursus te beginnen voor brood- en luxe bakkerijen, bij genoegzame deelneming ook voor de koek- en banketbakkerij. He* lesgeld bedraagt voor den heelen duur en voor alle drie de vakken 10 per leerling Wie aan deze vakschool willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij de respectieve or ganisaties en bij den heer J. A. Bekelaar, Twijnderslaan 23. De „Porte-Saint-Mariin" beslaat 150 jaar. .Men schreef 1781. De Opéra in Parijs was juist afgebrand en Marie Antoinette ver zocht Lenoir om zoo spoedig mogelijk een voorloopig gebouw op te richten, dat de ko ninklijke Academie voor Muziek waardig was. Den 25sten Aug. werd de eerste steen gelegd en op 27 Oct. wijdde men het theater in. De eerste voorstelling Adèle de Ponthieu werd gegeven was een bijzon dere. Men twijfelde er namelijk aan of het in 2 maanden tijds opgetrokken gebouw wel hecht genoeg zou zijn en om de proef daar van te nemen gaf men de première gratis. De zaal liep tjokvol en doorstond de proef. Vandaar dat de academie van toen af gere geld haar voorstellingen daarin gaf, tot 24 Juli 1794 toe. Toen bleef het 8 jaar gesloten, totdat de tooneelspeler-schrijver Dumaniant het theater was den 14e germinal van het jaar VII voor 277.200 francs verkocht het heropende op 27 Sept. 1802 onder den naam theatere de «la Porte Saint-Martin met Pi- zarre ou la Conquête du Pérou. In 1806 begon directeur Dubois zich geheel op de opera toe te leggen, maar zijn colle ga's werden afgunstig, zij deden stappen bij de regeering en wegens oneerlijke concur rentie moest het theater gesloten blijven tot den val van het keizerrijk. Van de tallooze directeuren die het ge bouw heeft gekend, valt van Harel (1830— 1840) nog een aardige anecdote te vertellen. Harel was zeer ongelukkig met zijn exploi tatie. Zijn strubbelingen met deurwaarders zijn beroemd geworden. Eens kwam er weer een bij hem op bezoek. Harel legde hem zijn moeilijkheden uit, in de diepste ontroering schilderde hij zijn plannen met een derge lijk enthousiasme, dat, toen de ambtenaar het gebouw verliet, hij alles, wat hij bij zich had, aan Harel geleend had! In 1871 verbrandde het theater. Men ziet. dat het „voorloopige" uit 1781 niet al te nauw opgenomen dient te worden! Het werd weer opnieuw opgetrokken. En toen beleefde het mooie tijden. De roemrijkste periode was toen Jean Coquelin als directeur optrad, le grand Coq, de vertolker van de hoofdrol uit Rostand's meesterwerk Cyrano de Bergerac, dat op 28 Dec. 1897 voor het eerst weid opgevoerd. ONGEWENSCHT BEZOEKER IN DE COLENSOSTRAAT. VROUW SPRINGT VAN ANGST UIT EEN RAAM. Een 27-jarige chauffeur uit Amsterdam is in den nacht van Zaterdag op Zondag ver schenen aan een perceel in de Colensostraat, bewoond door een gescheiden vrouw, die hij van vroeger kende. Toen hij niet werd toege laten, vernielde hij eenige ruiten, trapte een paneel van de voordeur in en kroop vervolgens door het ontstane gat naar binnen. De be woonster sprong uit angst van de eerste ver dieping aan de achterzijde van het perceel. Zij kwam op een schutting terecht en bezeer de zich ernstig aan rug en beenen. Een lid van den Ongevallen dienst heeft de vrouw naar de Maria-Stichting overgebracht. De chauffeur is door de politie aangehou den en in bewaring gesteld. DE AUTOBUSDIENST AMSTERDAM—ZANDVOORT. OPNEMEN VAN PASSAGIERS IN HEEMSTEDE. Maandagmorgen is een commissie uit Ge deputeerde Staten, onder voorzitterschap van Mr. A. Bruch in openbare zitting bijeen gekomen om de mon delingen bezwaren die tegen een verzoek van een autobusonder nemer ingebracht waren te vernemen. Het betreft een verzoek van den heer L. A. Kors, die een autobusdienst exploiteert van Am sterdam naar Zandvoort over Haarlem om opheffinge van vervoerverbod in deze om geving. Namens den heer Kors lichtte de heer Kraak Steenman. adviseur van den Bond van Autobusondernemers het verzoek toe. Hij zag geen bezwaar in inwilliging omdat het slechts over een klein stukje bij Heem stede gaat. dat geen rechtstreeksche verbin ding met Zandvoort heeft en omdat de andere wijzen van vervoer geen nadeel ervan zullen ondervinden. Er werden geen bezwaren ingebracht. De commissie zal zoo spoedig mogelijk een be slissing nemen. HARMONIE-MUZIEK-VEREENIGING „VOORWAARTS" Deze vereeniging houdt Zaterdag 7 en Zondag 8 November een fancy-fair in het Brongebouw. Allerlei vermaken, zooals grabbelton, vroo- lijke keuken, sjoelbak, werptent. rad van avontuur en trektent zullen aanwezig zijn. Zaterdagavond is er van elf tot twee uur bal. Bovendien is er tijdens den geheelen bazar gelegenheid voor dansen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct«. per regel. DE NIEUWE MARGARINE - Een dezer dagen zult U de uitnoodiging tot deelname in uw brievenbus vinden. DOE MEE! Waarom zoudt U den Hoofdprijs niet winnen? Uitslag op St. Nicolaasavond. TWEE SMOKKELAARS DOODGESCHOTEN. Duitsche douane-beambten hebben aan de Nederlandsche grens in de nabijheid van Geldrop een smokkelaar, die met een auto op sommatie om te stoppen, snel doorreed en een motorrijder, die hetzelfde deed, dood geschoten. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet 'geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE ONFEILBARE? Geachte Redactie, Toen ik Donderdag jj. ongeveer te half vijf per fiets door Halfweg reed, constateerde ik dat een ambtenaar bezig was met het con troleeren van de snelheid der daar passee- rende auto's. Binnen één kwartier werden dere automobilisten geverbaliseerd en zoo dit langen tijd geduurd heeft, zal het aantal proces-verbalen niet gering zijn geweest. Waar ik hier evenwel de aandacht op wil vestigen, is op de wijze waarop die strafbare feiten werden geconstateerd. Op den weg waren op 100 M. afstand van elkander, twee dunne paaltjes (staken) geplaatst' en de ambtenaar had zich ih het midden daarvan (voor perceel no. 26) opgesteld). Wanneer hij meende dat de aankomende auto het eer ste paaltje passeerde, keek hij op een chro nometer evenzoo als hij van meening was dat het tweede paaltje gepasseerd werd en was dit volgens zijn- meening te vlug, dan gaf hij een teeken aan een veldwachter, die onge veer 200 M. verder stond.. De waarneming geschiedde zonder instrument, terwijl de veldwachter uitsluitend belast was met de aanhouding. Derhalve waren de automobilis ten geheel overgegeven aan de controle en de meening van dien éénen ambtenaar! Als men nu bedenkt dat iemand die in het midden staat van twee paaltjes, welke 100 M. van elkander verwijderd zijn, onmogelijk het juiste moment kan vaststellen, waarop een auto de paaltjes passeert (er was geen streep over den weg)omdat de paaltjes on der de gunstigste omstandigheden nog 50 M. van hem verwijderd zijn, dan zal ieder het met mij eens zijn dat dit geen controle is. In dit verband wil ik er tevens op wijzen, dat het Hoog Militair Gerechtshof bij arrest ad. 20 Juni 1922 (Ned. Jur, 1922, no. 13133) heeft erkend; „voor het controleeren van de snelheid van een motorrijtuig is het niet vol doende dat van een meetlijn van 50 M. lengte het begin en het eindpunt door een persoon wordt opgenomen." Indien zulks reeds is ver klaard t.a.v. een afstand van 50 M., hoeveel te meer geldt dit dan voor een afstand van 100 M.! Ik hoop dat de verbaliseerden hiermede hun voordeel zullen doen, doch vraag mij in- tusschen af, waar het voor noodig is zooveel geld en tijd te verspillen voor iets dat toch nutteloos en onvervolgbaar is. Toen de ambtenaar door een der geverbali- seerden op de ondeugdelijkheid der controle werd opmerkzaam gemaakt, was zijn eenig antwoord: „U is geverbaliseerd en ik sta u niet te woord!" Dat men het roekeloos rijden tegengaat, zal zeker ieders instemming hebben, doch dan moet zulks geschieden op een correcte wijze. Zooals het te Halfweg geschiedde, is ieder overgeleverd aan de willekeurige mee ning van een man, die, hoe feilloos hij zich ook moge wanen, op een dergelijke wijze nimmer een behoorlije, controle kan uitoefe nen. Met dank voor de plaatsing, TH. H. J. M. INDEN. Amsterdam, Rustenburgerstraat 153. SCHEEPVAARTBERICHTEN Astrea 3 v. Boston n. Java. Alpliacca 5 to Rotterdam v. Hamburg. Blommersdijk 3 nam. v. Newport News n. Rotterdam. BurgerdUk p. 3 n.m. Gibraltar, Java naar New-York. Bennekom 3 v. Buenos-Ayros n. Santa Fé. Burgerdijk p. 3 Gibraltar, Java naar New York. Bosehdijk 4 v.m. te Havana, Rotterdam naar New-Orleans. Baloeran 6 11 u- v. Batavia te Southampton en 7 7 u. te Rotterdam verwacht, ontscheping passagiers om 8 u. Costa Rica 4 te Amsterdam v. Hamburg. Chrlatiaan Huygens 3 te Belawan Dell, Ba tavia naar Amsterdam. Dempo 5 7 u. te Belawan. Rotterdam naar Batavia. Deirtdljk 2 v. Kingston (Ja.) Rotterdam n. de Pacifickust. Deli 4 n.m. v. Bostonj Java n. New-York. Flandria 4 16 u. v. Léixoes. Amsterdam naar Buenos-Avres. Flora 2 te New-York v. West-Indig. Gelria 4 17 u. v. Santos, Amsterdam naar Buenos-Ayres. Gaasterland p. 4 Dungeness, Amsterdam n. West-Afrika. Gaasterkerk 4 v. Suez, Rotterdam naar Bris bane. Heemskerk p. 5 Vlissingen, Rotterdam I, v. Antwerpen naar Kaapstad. Ivo 2 te Rio de Janeiro v. Amsterdam. Johan de Witt, p. 3 Perim, Amsterdam naar Batavia. Kertosono p. 5 10 u. Poiqt de Galle, Rotter dam naar Batavia. Kota Inten p. 5 2 tl. Point de Galle, New- York naar Java. Kota Gede 3 v. Manilla n. Calcutta. Mcliskerk 5 te Beira v. Rotterdam. Meropo p. 2 6 u. Azorcn, Puerto Plata naar Amsterdam. Maasland 5 n.m. te Waterford v. San Nicolas. Meerkerk 3 v. Tsingtao, Japan naar Rot terdam. Maasdam 30 1080 mijl West van Santa Cruz de Palma. Tampico naar Rotterdam. Maaskerk 3 v. Bordeaux Amsterdam naar W. Afrika. Nebraska 2 20 u. 39 m. 300 mijl Zuid van Valencia Rotterdam naar de Pacifickust. Nieuw Amsterdam 3 n.m. v. Southampton, p. 4 Prawle Point, Rotterdam n. Ncw-York. Nijkerk 4 v. Suez, Rotterdam n. Beira. Nieuw Holland 3 v. Brisbane n. Melbourne. Nieuw Amsterdam 3 n.m. v. Southampton, Rotterdam n. New-York. Nickerie 4 v. Curacao n. Porto Cabello, Oranje Nassau 4 v. Funchal n. Havre. Oostkerk 3 te Sjanghai. Rotterdam n. Japan. Palembang 4 8 u. te Londen, Rotterdam n. Batavia. Prins der Nederlanden 4 v. Port-Said, Batavia naar Amsterdam. Rotterdam 4 te Rotterdam v. Now York. Randfontein p. 4 Ouessant, n. Duinkerken, Beira naar Rotterdam. Reael 4 mlddasbestek 3 gr. 30 N. en 63 gr. O., Amsterdam n. BA tav ia. Rhea 2 v. Kingston J. n. Haiti. Scheldestroom 3 te Freetown, Amsterdam n. West-Afrika. Sibajak p. 4 1 u. Kaap del Armi. Rotterdam Streefkerk 3 8 u. 23 n». 60 mijl Zuid van Niton. Rotterdam n. Calcutta. Titus 4 13 u. 18 m. S0 mijl Z.O. van Lund's End. Amsterdam n. Wcst-Indlë. Saleler 4 v. Colombo. Java n. New-York. Simon Bolivar 4 te Havre v. West-Indlë. ver trekt 12 v. Havre. 6 11 u. te Amsterdam verw. Sembllan 3 v. Pudang, Amsterdam naar Ba tavia. Sidajoe 3 te Manila. Statendam 3 n.m. te New-York v, Rotterdam Tabian 4 9 u- C m. 60 mfjl West van Niton, Batavia naar Amsterdam. Tjisondari 2 v. Manila naar Hong Kong. Tabinta 5 to Amsterdam v. Batavia. Tallsse 4 v. Bombay, Rotterdam n. Australië. Waterland 4 to Amsterdam v, Buenos Ayre*. Zulderkerk 5 te Amsterdam v. Hamburg. Zaanland 4 te Amsterdam v. Hamburg. Zeelandia 4 19 u. v. Pernambuco, Buvnos- Ayres naar Amsterdam. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 7 OCTOBER. HILVERSUM, 298 M. Uitsluitend VARA-uitzending. 10 uur v.m. V.P.R.O. 6.45 en 7.30 Gymnastiekles o.l.v. G. Kleere- koper. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: A. Bouwmeester (voordracht), Boris Pelsky (zang), Joh. Jong (piano), Van Meurs (toe spraak). 12.00 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 1.45 Pauze. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Maak het zelf door C. Schaake—Verkozen. 3.30 Voor de Kinderen. 4.20 Gramofoonpl. 4.30 Voor de Kinderen. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 6.30 Gramofoonpl. 6.40 Toe spraak door den heer Vlcming. 7.00 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 7.45 Berichten van het Dagblad „Het Volk". 7.50 Gramofoonpl. 8.30 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.30 „De Erfgenamen van Babourdin" van Zola. Het Groot Volkstooneel o.l.v. Bouber en Groenevcld. 10.15 Vervolg concert. 11.00 Gra mofoonpl. HUIZEN. 1875 M. (Uitsl. NCRV.-Uitzending). 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang NCRV-Damcskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumspel door M. F. Jurjaanz. Mevr. A. v. NeerdenOngers (sopraan). 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert. Mevrouw C. v. RavenzwaayMöllenkamp (zang), H. Hermann (vlooi), H. v. d. Horst Jr. (cello» en mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode (piano). 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. lectuur door Mej. Wetnink. 3.00 Concert door het Draper-Strijkkwartet. 4.30 Gramo foonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 R. J. van Lente: „Varkens mesten". 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Causerie door H. Amelink. 7.30 Politievcr. 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8 00 Kerkconcert door de Kon. Chr. Oratorlumvereen o.l.v. H. Cuy- pers. Suze Luger (alt». Fr. Hasselaar (orgel) en een Solo-kwartet. 9.30 Dr. II J. Honders: Onze eeredienst. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Gramo- foonplatenconcert. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or kestconcert. 1.35 Orgelconcert door G. Mills. 2.40 Berichten. 2.45 Schooluitz. 3 50 Orkest concert. Betty Humby (piano). 5.05 Orgel spel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Be richten. 6.50 Zang door Claire Croiza so praan). 7.10 Lezing. 7.30 Lezing. 7.50 Lezing. 8.20 ..The Little Ass". Blijspel van B. Walk». 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.49 Lezing. 9.55 Concert. F. Titterton (tenor), Orkest. 11.20 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 9.05 Gramo foonpl. 9.50 Gramofoonpl. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en voordracht. 4.20 Gramofoonpl. 7.50 Radio-Bal. Dansorkesten en refreinzang. BRUSSEL 508.5 en 338.2 M. 508.5 M 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Militair concert. 338.2 M.: 5.30 Dansmuziek. 6.05 Viool-recital. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Kamermuziek. 9.35 Orkestconcert. LANGENBLRG, 473 M. 6.25, 10.00, 11.20 Gramofoonpl. 12.25 Orkest concert. 4.20 Solistenconcert. 7.50 Hoorspel „Struenseee" van w. v. Brand. Muziek van Hans Ebert. Regie: Kandner. Hierna tot 10.35 Gramofoonpl. 10.35 Dansmuziek op Gra- mofoonplaten. ZEESEN, 1635 M. 5.50 Gramofoon. 10.55 en 11.20 Berichten. 11.25 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gra mofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Dansmuziek. 8.30 „Der Kampf um die Schiene", hoorspel van W. Broekmeier. 9.35 Berichten en hierna Orkestconcert. Maar intusschen waren Itikker Karei cn Tuimeltje ook eens komen kijken, wat zc eigenlijk met zijn muts uitvoerden. En daar zagen zo. dat uit alic hoeken cn gaten torretjes naar de zelfde plek liepen, Er hing een croot hord cn er scheen iets bi;- zor.dcraan de hand te zijn. Tuimeltje keek kikker Karei eens onderzoekend aan on dc/c deed maar niets dan lachen. Het ïverd hoe langer hoe geheimzinniger. „Kaartjesverkoop", dat was het eerste bord dat er te zien was. Een t-c stond er bij cn die kreeg van al de andere kevertjes vijf schelpjes. I):.t was het entreegeld. „Wat bctcckcnt dat Uitkijktoren," vroeg Tuimeltje aan kikker Karei. ..Kijk maar eens naar boven." antwoordde dc/c en Tuimeltje ging op zijn tccncn staan cn probeerde tc onderscheiden wat daar gebeurde. En daar zaten ze allemaal in dc muts. AI dc kevertjes die entreegeld betaald hadden. Zc hadden het grootste plezier en riepen Tuimeltje van uit dc hoogte toe: „Probeer eens wat tc dóen," zeiden zc tegen hem. „Wc zitten hoog cn jij bent veel tc bang. Je durft niet eens hi den boom tc klimmen." Maar dat zou hcii tegenvallen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7