Wij hebben geen geheimen BUITENLAND. Belangrijk Duitsch en Engelsch nieuws. De Twaalfde Volkenbondsvergadering. HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG Z OCTOBER 1931 TWEEDE BLAD Verkiezingen in Engelandeen nieuwe regeering in Duitschland. Overzicht van den toestand in Duitsch- land. De warboel in Engeland. Een conservatieve overwinning. Belangrijke berichten uit Amerika. Hoover heeft groote plannen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Over een week zal Bruening van den Rijks- I dag een meerderheid moeten weten te ver- I garen, voor het vertrouwensvotum voor de I regeering. Op grondslag van een noodveror- i dening, die een dezer dagen officieel gepu bliceerd zal worden, en een omvorming van het huidige kabinet, zal die meerderheid tot stand moeten komen. Een overeenkomst wat den uiterlyken vorjn aangaat met Engeland, is onmis kenbaar. Ook de Duitsche regeering vraagt van het volk een soort van volmacht, om tal van zaken die in den Rijksdag door mid- del van nimmer eindigende debatten toch j niet geregeld zouden kunnen worden, naar I haar inzicht te behartigen. De noodveror dening nu, is het na voortdurend schippe- j ren, en het steeds maar weer doen van wederzijdsche concessies tot stand gekomen compromis met de partijen, op grond waar van de regeering vrij mandaat voor te ne men maatregelen hoopt te krijgen- Maar de regeering komt er niet alleen met offers, ten aanzien van de wenschen der partijen en de te volgen politiek. De aanval len der oppositie zijn zeer speciaal tegen Dr. Curtius gericht, in het bijzonder om zijn politiek inzake de Duitsch-Oostenrijksch ToL- unie. Curtius had reeds onmiddellijk na zyn terugkeer uit Genève doen weten, dat hy af zou treden. Het hoe en het wanneer bleef nog onbeslist, doch thans heeft hij den rijkskanselier ver zocht. den rijkspresident net ontslag van den minister van buitenlandsche zaken, aan te bieden. En twijfel omtrent het antwoord bestaat niet meer. Curtius gaat heen. Bruening heeft dezen maatregel echter niet voldoende gevonden. Hij zal het ontslag van het heele kabinet aanbieden om met des te vrijere hand bij de vorming van een nieuwe en stevig gefundeerde regeering te werk te kunnen gaan. Het hoeft geen betoog, dat Bruening naar rechts knipoogt. De rechtsche partijen zijn door de hevigheid van de crisis weer favoriet. De verbazingwekkende successen der ultra-rechtsche oppositie in Hamburg hebben dit ten duidelijkste bewezen. De so ciaal-democraten, die moeilijke tijden door maken, moesten zich tevreden stellen met de gedeeltelijke inwilliging hunner eischen ten aanzien van de noodverordening en ver der kunnen hun aanspraken thans niet gaan Zij hebben er belang bij, dat Bruening aan blijft en een rechtsgeoriënteerde regeering, die op den zij 't wisselvalligen steun van de gematigd Jinksche groepen kan rekenen, is toch nog de beste waarborg, tegen het na tion a al-socialistisch en communistisch ge weld. Bovendien bezitten de sociaaldemocraten in Duitschland een deugd, die men vergeefs bij de extremisten zal zoeken, (waar het dan ook extremisten voor zijn) die deugd heet verantwoordelijkheidsgevoel. Deze, en de be dachtzaamheid ten aanzien van de gevaren, die dreigen, wanneer Bruening ten val ge bracht zou worden, zullen de nieuwe Duit sche regeering behulpzaam moeten zijn.. Bruening, die inderdaad de eenige sterke man is in de oogen van het buitenland, zal de taak van Curtius vermoedelijk wel overne men. Over wie nu vallen zullen en wie nu aan het bewind zullen komen, kunnen alleen nog maar veronderstellingen uitgesproken wor den. De „Vorwarts" verwacht dat ook. Dr. Wirth, Treviranus en Von Guerard, zullen aftreden. Dr. Dingeldey, van de Duitsche Volksparty, wier gezag niet gering is, wordt als een candidaat voor binnenlandsche za ken gedoodverfd. Een kijkje achter de schermen heeft de mi nister voor den Arbeid, Stegerwald zyn toe hoorders gegund, tydens een redevoering voor den Duitschen Gewerkschaftsbund. Hy zeide dat hy zich gelukkig prijzen zou, wan neer de middelen hem veroorloofden de rechten van de werknemers te vergrooten en hun levensstandaard te verlagen. Helaas zijn deze middelen niet voorhanden. De werknemers mogen zich geen illusies maken over den huidigen toestand. Het laagste punt van den noodtoestand van het Duitsche volk is nog niet bereikt. Ook de werknemers moe ten nog meer offers brengen. Toen spr. op dit moment geïnterrumpeerd werd met de opmerking: „Een waar blyven de offers van de anderen?'' antwoordde Stegerwald „Die krijgen ook hun beurt". Ook de regeling van de pensioenkwestie, in de eerste plaats van de groote pensioentrek- kenden, kan door het Ryk niet zonder ver dere volmachten aangepakt worden. De dag van heden zal de beslissing bren gen over veel wat nu nog onzeker is. Wijden wij nu onze aandacht aan den toe stand in Engeland. De verkiezingen zyn een feit. Gisteren hebben wij er mededeelig van gedaan. In een periode van de allergrootste verwarring gaat het Engelsche volk ter stembus, om wel licht een periode van nog grooter ontwrich ting in te luiden. De conservatieven krijgen hun zin. Zij zijn het, die door dik en door dun op verkiezingen aangedrongen hebben, met het duidelijke oogmerk, om onder de leuze „laat. de partijgrenzen vallen en redt het va derland'' straks het conservatieve belang te dienen. Het heeft er allen schijn van, dat MacDonald in een val gaat loopen en dat de liberalen, die de partij der zoogenaamde nationale regeering hebben gekozen, zich gedweeëlijk overgegeven hebben aan de ver kiezingen. Twee en twintig liberalen, onder leiding van Sir John Simon hebben zich van het standpunt Lloyd George losgemaakt, en zullen de regeering steunen. Deze groep zal den premier, ongeacht welk program hij zal voorstellen, trouw blyven. Deze vrij hande laars zullen dus eventueel ook voor protec tionisme zijn. De nieuwe nationale regeering gaat met een programma in zee. dat de gezondma king van het land beoogt, dat echter voor alsnog niet nader geformuleerd is. en toch zeker onder conservatieve auspiciën tot stand is gekomendat dit op beslui ten uit zal draaien, die voor getrouwe libera len en beginselvaste Labourleden onaan vaardbaar zijn, behoeft geen betoog. Wanneer men zich nu nog realiseert, wat er van het oude duidelijke Engelsche twee partijen stelsel is overgebleven, dan heeft men een vrij duidelyken indruk van een zeer onduidelijken warboel; Wat eens Labour was is thans: Nationale regeeringspartij Labourparty Groep Mosley Onafhankelijken. Wat Liberaal was is nu: de groep Lloyd George, die liberaal in den waren zin des woords gebleven is, en de groep Simon, die de nationale re geering steun heeft toegezegd. Voorts krijgt men nog met de Conserva tieve schakeeringen (Baldwin—Beaverbrook Rothermere) en met Communisten te doen Een frissche toestand is dit niet. L. A. Kwijtschelding van de oorlogs- schuiden in ruil voor vol- strekte ontwapening? STRATFORD (Ontario), 6 Oct. (Reuter). Het blad „Beacon Herald" voorspelt de zeer spoe dige bijeenroeping door Hoover van een ronde tafelconferentie om den landen die bij de Yer- eenigde Staten in de schuld staan, kwijtschel ding van hun oorlogsschulden aan te bieden in ruil voor volstrekte ontwapening van deze lan den, terwijl de Vereenigde Staten eveneens tot ontwapening zouden overgaan. In de heden gehouden persconferentie deelde president Hoover mede dat hij de vertegenwoordigers der beide parlementaire partijen tot een. conferentie heeft uitgenoo- digd, teneinde hun een „program van natio nale eenheid, ten doel hebbend constructieve stappen te doen met betrekking tot de tegen woordige depressie" voor te leggen. Men neemt aan, dat de conferentie tot laat in den avond zal duren en dat het resultaat in den loop van den dag van morgen zal worden bekend gemaakt. Naar verluidt zal het program zich voor namelijk met de verbetering van den binnen- landschen toestand van Amerika bezig houden, doch daarnaast ook met de uit het buiteland afkomstige oorzaken der Amerikaansche depressie. Of de president met zijn program van na tionale eenheid de vorming eener coalitie- regeering naar Britsch voorbeeld beoogt, kon men tot dusver niet te weten komen. Omtrent de in het Witte Huis gehouden conferentie meldt het N. T. A. voorts uit Washington dat zij om negen uur zou be ginnen. Daar de tijd dringt, indien de regee ring nog vóór het bezoek van den Franschen minister-president Laval de principieele goedkeuring van het Congres wil erlangen van de voorstellen, welke president Hoover aan Laval wil doen, heeft men zelfs leger vliegtuigen uitgezonden om de ver-verwij derd wonende leden van het Huis van Afge vaardigden en Senatoren tydig uit hun land streken ter conferentie te brengen. Amerikaansche voorwaarden voor een Verlenging van schuldenmoratorium. LONDEN, 6 October (V.D.) Naar uit New York wordt gemeld wacht men met groote belangstelling het resultaat der besprekingen af welke Hoover met de Congresleiders voert. Men gelooft dat hierbij een program tot stand zal komen tot stabiliseering der mark ten en tot herstel van het vertrouwen in de wereld. Voorts wordt gemeld, dat Amerika be reid is tot een verlenging van het Hoover- moratorium en een fundamenteele herziening van het internationale schuldenvraagstuk, ingeval Europa in de kwestie der ontwape ning een overeenkomstige vergaande tege moetkomendheid zal toonen. Amerika zou de volgende voorwaarden ver binden aan een verlenging van het morato rium: 1. De samenwerking tusschen Frankrijk en Duitschland moet hechter worden; 2. Frankrijk moet Duitschland financieel bijstaan; 3. Duitschland moet zijn actie tegen den Poolschen corridor staken; 4. Duitschland moet zijn agitatie voor het program van pantserbouw opgeven; Duitschland moet er zorg voor dragen dat optochten van organisaties als de Stahlhelm worden gestaakt. 6. Duitschland zal moeten bewijzen dat eventueele credieten slechts voor productieve ondernemingen zullen worden benut en niet voor bewapeningen en publieke maatregelen zullen worden verbruikt; 7. Er zullen stappen worden ondernomen om tot een werkelijke bewapeningsvacantie te komen. 8. De uitgaven op de defensiebegrootingen zullen worden verlaagd ten einde op deze wijze het internationale wantrouwen te ver minderen. Duitschland. Dr. Waentig uit de soc.-dem. partij. BERLIJN, 6 October. (VD.) De voor ganger van Severing als minister van Bin nenlandsche Zaken van Pruisen, dr. Waen tig heeft den Lokalanzeiger in een schrijven medegedeeld, dat hij uit de soc.-dem. partij en de soc. dem. fractie van den Pruisischen Landdag is getreden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 CH. per re«eL Door welke overwegingen laat U zich leiden bij den aankoop van Uw toiletzeep? Is het voldoende dat men U verzekert „die en die zeep is goed voor Uw huid", öf vraagt U zich af waaruit de zeep, welke U gebruiken gaat, werd samengesteld? Weest voorzichtig! Vergeet niet dat sommige dierlijke vetten en verf stoffen irritatie kunnen veroorzaken. Wij vertellen U gaarne openlijk dat Palmolive zeep uit olijf- en palmoliën is samengesteld, zonder toevoeging van eenig dierlijk vet, of verfstof. Palmolive heeft geen zwaren geur, om de bestanddeelen te maskeeren. Het is een zuivere zeep, die door duizenden schoonheidsexperts, over de geheele wereld verspreid, reeds vele jaren warm wordt aanbevo len. „Pafmoliv* beïcbermt 1 de buid tegen trr1- 20. n„ Ror.lc Pani. j De Bewapeningsvacantie. Genève, October 1931. Titulesco was zoo openhartig in zijn slui tingsrede ronduit te erkennen, dat de we derom uitnemend door hem gepresideerde Volkenbondsvergadering in menig opzicht de door hem gekoesterde verwachtingen niet had vervuld, vooral niet op economisch ge bied. De grootste verdienste der Volken bondsvergadering van dit jaar is volgens Titulesco geweest, dat zij ondanks alle jobs tijdingen over de uitbreiding der financieele crisis kalm en rustig haar taak tot het einde toe heeft volbracht, alsof alles in de wereld rondom haar zonneschijn was, zooals in vele vorige jaren het geval scheen te zijn. Deze lof heeft de Volkenbondsvergadering zeker verdiend. Helaas heeft de onbewogen heid der vergadering ook een keerzijde. In dien de gedelegeerden zich wat dieper be wust waren geweest van de juistheid van Curtius' waarschuwing, dat „de aarde beeft", indien daardoor het inzicht in de noodzake- lykheid van een gemeenschappelijk program van actie den vasten wil ,om tot een verge lijk te komen, versterkt had, zouden de re sultaten wellicht minder beneden Titules- co's verwachtingen gebleven zijn! Op één gebied is het resultaat van de be raadslagingen in de Volkenbondsvergadering echter wel iets gunstiger geworden dan voor zien was: op het gebied van het ontwape- ningsvraagstuk. Men had hoogstens van de Twaalfde Volkenbondsvergadering een na- drukkelijken wensch verwacht, dat de ont wapeningsconferentie stellig op 2 Februari 1932, en niet later ,zou geopend worden. In tweeërlei zin is het resultaat beter geworden dan verwacht was. In de eerste plaats is een wensch in deze richting geheel overbo dig geworden. De verklaringen van Briand, Lord Cecil, Curtius en Grandi bij de alge- meene beschouwingen waren zoo stellig, zoo ondubbelzinnig, dat men vertrouwen mag. dat thans zelfs aan alle geruchten over uit stel der conferentie een einde zal zyn ge maakt! De datum van 2 Februari 1932 is thans voor de opening der conferentie een „kategoriek imperatief gebod" geworden, zoo als Titulesco zeide. In de tweede plaats heeft deze Volken- bondsvergadering de verwachtingen op het stuk der ontwapeningsproblemen overtrof fen door de aanneming der resolutie inzake de „bewapeningsvacantie". Men weet, dat Grandi bij de algemeene debatten deze ge dachten voor het eerst opwierp. Hy verkreeg den steun van Lord Cecil en Curtius. doch Briand en de Japanner Yorhizawa schenen het denkbeeld onder hun ijzig stilzwijgen te begraven. Een motie van de delegaties van Nederland, Zwitserland en de Scandinavische Staten, die in iets zwakker termen het Ita- liaansche denkbeeld nogmaals bepleitte, had echter tengevolge, dat de idee der „bewape ningsvacantie" toch nog in de derde commis sie, die zich met ontwapeningsproblemen be zig houdt, moest worden besproken. Na moei zame discussies, die de geheele derde week vorderden, is toen in het begin der vierde week een overeenstemming bereikt, die, als de regeeringen thans vóór 1 November het hunne zullen doen, een goeden invloed op de atmosfeer ter ontwapeningsconferentie zal kunnen hebben. De beraadslagingen in de derde commissie over de bewapeningsvacantie zijn in menig opzicht interessant, ja zelfs sensationeel ge weest. Verrassend was reeds, h o e de zaak ten slotte toch nog voor de derde commissie kwam. Toen Briand over Grandi's denk beeld geen woord van aanmoediging gezegd had, schenen de Italianen van het indienen van een bepaald voorstel te willen afzien. Plotseling kwamen echter, slechts enkele uren na Briand's antwoord, de delegaties der vijf bovengenoemde kleinere staten met hun motie, dat de Volkenbondsraad bij alle tot de ontwapeningsconferentie uitgenoodigde sta ten erop zou aandringen, dat zij in afwach ting van de resultaten der conferentie zelf althans hun tegenwoordige bewapening niet zouden vermeerderen. Ofschoon deze motie slechts op een „aanbeveling" neerkwam en niet, zooals Italië gewenscht had. een ver plichting tot bewapeningsvacantie for muleerde, was in ieder geval toch het gevol_' dat het Itallaansche denkbeeld in zijn geheel voor het forum der derde commissie werd gebracht, In de wandelgangen der Volkenbondsver gadering hoorde men natuurlijk menigmaal de opvatting verkondigen, dat Nederland en de vier andere ex-onzijdige staten door de indiening van hun motie vooral aan Italië een dienst hadden willen bewijzen, daar de kwestie thans op de agenda gesteld was, zonder dat Italië het gevaar van een voor een groote mogendheid bijzonder pijnlijk ge achte nederlaag zou loopen. Tegenover deze opvattingen kan echter erop gewezen wor den, dat de gedachte eener bewapeningsva cantie reeds sinds elf maanden, lang voordat Grandi erover in de Volkenbondsvergadering sprak, in Scandinavische kringen overwogen werd. Overeenkomstig het voorstel van de ontwapeningscommissie der Interparlemen taire Unie heeft de Interparlementaire Raad reeds in April een bewapeningsvacantie be pleit. Welnu, de voorzitter dier ontwape ningscommissie was niemand anders dan dr. Peter Munch, de minister van buitenland sche zaken van Denemarken en eerste on derteekenaar der bovenbedoelde motie der vijf ex-onzydige staten! Het is duidelijk, dat Munch ter Volkenbondsvergadering zijn plan trachtte te verwezenlijken. Voordat echter het overleg met Nederland en Zwitserland tot een preciesen tekst der motie had geleid, hield Grandi zijn rede en was het initiatief van Italiaansche zijde gekomen. De sensationeelste gebeurtenis uit de be raadslagingen over de bewapeningsvacantie vond echter op Zaterdag 19 September plaats toen minister Munch als voorzitter der der de commissie bij het begin der debatten over de Nederiandsch-Scandinavisch-Zwitsersche motie plotseling voorstelde, dat ook de Vereenigde Staten van Amerika, Sovjet-Rus land en Turkije zouden worden uitgenoodigd aan de beraadslagingen te komen deelne men! Men kon duidelijk bemerken, hoe verrast de groote meerderheid der gedelegeerden over dit voorstel was! Vooral de Fransche gedelegeerde Massigli kon zijn ontstemming niet verbergen. Het was duidelijk, dat de tegenstanders der bewapeningsvacantie nóch gaarne „ja" wilden zeggen, daar het bekend was, dat Amerika zich geheel aan de zijd? van Grandi schaarde, nóch echter door een „neen" de Amerikaansche regeering voor het hoofd wilden stooten. Daarom trachtte Massigli door een constitutioneel bezwaar Munch's voorstel ter zijde te schuiven: was het mogelijk, dat niet- Volkenbondsstaten aan de besprekingen in de Volkenbondsvergadering deelnemen'' Ongelukkig voor Massigli bestond hiervan reeds een precedent! In het jaar 1924 had Stephen G. Porter als Amerikaansch gedele geerde aan de besprekingen in de vijfde commissie der Volkenbondsvergadering over de opium-bestryding deelgenomen. Toen Lord Cecil aan dit voorbeeld herinnerd had, was het resultaat van Munch's poging, om tot een universeelc bespreking over de be wapeningsvacantie te komen, niet twijfel achtig meer. Nog denzelfden avond zond Ti tulesco als voorzitter der Volkenbondsverga dering een uitnoodiging aan de acht niet- Volkenbondsstaten, die tot deelneming aan de ontwapeningsconferentie zijn uitgenoo digd. Alleen Afghanistan en Ecuador zonden geen antwoord. De Sovjetregeering kon niet komen, doch verklaarde zich bereid aan een bewapeningsvacantie deel te nemen. Ameri ka, Costa-Rica, Egypte en Turkije zonden gedelegeerden. Brazilië een „waarnemer". Munch heeft met zijn sensationeel voorstel dus succes gehad en daardoor niet slechts de gedachte der bewapeningsvacantie een dienst bewezen, doch ook den Volkenbond in het algemeen, daar de navolging op groo te schaal van het reeds bijna vergeten pre cedent van 1924 nieuwe perspectieven opent voor een steeds nauwere samenwerking tus schen den Volkenbond en de niet-Volken- bondsstaten. Deze erkenning van het nuttig gevolg van Munch's initiatief mag ons echter niet blind maken voor het feit, dat Munch niet zeer correct gehandeld heeft, door een dergelij ke belangrijke nieuwigheid als de uitnoodi ging der niet-Volkenbondsstaten niet tevoren in het bureau der Volkenbondsvergadering ter sprake te hebben gebracht! De Fran sche ontstemming over de verrassing was ze ker niet ongerechtvaardigd! Waarom de steeds zoo bedaarde Munch die bom in de derde commissie geworpen heeft? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Stofzaigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 - Tol. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Was het slechts een onnadenkendheid van den Deenschen minister? Of heeft de enthousiaste kampioen voor ontwapening misschien een soort staatsgreep begaan en als koer. staatsman opzettelijk zijn voorstel onmiddellijk in het openbaar gedaan, over tuigd als hij was dat bij een vertrouwelijke raadpleging van het bureau der Volken- bondsvergadering de tegenstand niet had kunnen overwonnen worden? Hoe het zij, wanneer van de bewapenings vacantie ten slotte misschien nog iets terecht zal komen, dan hebben wij het aan Munch's initiatief te danken. Want de oppositie van Frankrijk, Japan, Zuld-Slavië en Polen was zoo sterk, dat vermoedelijk een geheel nega tief x-esultaat bereikt zou zijn, als de Ameri kaansche gedelegeerde Wüson niet zoo krachtig het pleidooi der gedelegeerden van Australië. België, Canada. Denemarken, Duitschland. Engeland. Griekenland, Hon garije, Italië. Nederland. Noorwegen. Oosten rijk. Spanje, Zweden en Zwitserland onder steund had! Ook thans is het helaas nog niet zeker, dat iets van de zaak zal terecht ko men. De Volkenbondsvergadering heeft slechts een „wensch" naar de bewapenings vacantie voor den tijd van 1 November 1931 tct 1 November 1932 aangenomen. Eerst als alle regeeringen in deze maand October zich nog uitdrukkelijk schriftelijk hiertoe ver plichten. zal de bewapeningsvacantie zijn tot stand gekomen! Tot juichen is het dus nog te vroeg. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK China. Buitengewone Geneefsche zitting op 14 October? GENEVE, 6 October (V. D.) De Chlneesche regeering, welke tot nu toe reeds 40 tele grammen heeft gezonden aan den secretaris generaal van den Volkenbond, deelt Dinsdag in een telegram mede dat de Japansche troepen nog steeds Moekden en Kirin bezet houden, dat nieuwe Japansche versterkingen in Mandsjoerije worden verwacht en dat de onafhankelijkheidsbeweging in Mandsjoerije door de Japanners wordt gesteund. Daartegen zegt de Japansche regeering in een telegram dat in Mandsjoerije het bende wezen steeds grooter vormen aanneemt en dat de algemeene onveiligheid steeds grooter wordt. Daarom heeft men het in Volkenbonds kringen absoluut noodzakelijk geacht dat de Volkenbondsraad per 14 October a.s. in buitengewone zitting zal bijeenkomen ten einde opnieuw met ernst de situatie onder de oogen te zien. na te gaan welke maat regelen genomen zouden kunnen worden om een verdere verscherping van den toestand te voorkomen en het uitbreken van vijande lijkheden te vermijden. De Japansche troepen tot Maart a.s. in China? MOSKOU. 6 October V. D.) Volgens Rus sische berichten uit Moekden hebben de Ja pansche troepen in China gisteren opnieuw levensmiddelen en uitrustingsstukken ont vangen. De Japansche legcrautoritelten zouden hebben medegedeeld, dat de Japan sche troepen minstens tot Maart 1932 in China zullen blijven. In het midden van Januari zullen zij echter worden afgelost door militie-troepen. PERSONALIA. De heer B. A. H. Theysmeijer te Haarlem is te 's Gravenhage geslaagd voor het diploma van het machinistenexamen. GELUKKIGE MAATREGEL. De maatregel, dat bananenbooten van de firma Elders en Fyffes te Rotterdam niet meer zouden worden schoon gemaakt, is ingetrok ken zoodat nieuwe werkloosheid in de haven de Maasstad bespaard blijft. SARRASANÏ NAAR KENNEMERLAND. Naar wij vernemen zal het circus Sarrasani van 12 tot 15 October Haarlem en omgeving bezoeken AGENDA Heden: WOENSDAG 7 OCTOBER Statenzaal (Prinsenhof)Raadsvergade ring, 1.30 uur nam. StadsschouwburgRotterdamsch-Hofstad Tooneel. „De Wonder-Dancing". 8 uur. Luxor Theater: „Jeugd-tragedie" en „De Vondeling van Singapore". Tooneel: Tera- bachi en Co., Chin, spelen. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Een nacht in Lon den". Tooneel: Los Senelags, Spaansche mu ziek, zang en dans. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Bevrijding". Tooneel: Stutzbart, antipoden sportspelen. 2.30 en 8.15 uur. DONDERDAG 8 OCTOBER Stadsschouwburg: The English Players. „To see ourselves". 8 uur. Rembrandt theater: Weldadigheidsmiddag ten bate der Kinderbewaarplaats Haarlem- Noord- 2.30 uur nam. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Bloscoopvoorstell ingen Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Haarlemmermeer; Raadsverga dering 2 uur nam. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur, Keizerstraat 6. tel. 10378. Fa. H. Remmers en Zn. Kruisstraat 6, teL 10354.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5