destitwiWi o/tCvaujpt een STADSNIEUWS ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 7 OCTOBER 1931 DE PROVINCIALE BEGROOTING VOOR NOORDHOLLAND. 16 IN PLAATS VAN 11 OPCENTEN OP DE INKOMSTEN- EN VERMOGENSBELASTING. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bieden aan de Provinciale Staten de begroo- ting voor 1932 aan. Het eindcijfer voor den gewonen dienst is f 56.560.050. In de memorie van toelichting schrijven Ged. Staten o.a.: „Het is ditmaal niet mogelijk geweest de begrooting zonder verhooging van den belas tingdruk sluitende te maken. Niettemin heb ben wij gemeend het reservefonds onaange roerd te moeten laten. Weliswaar moet dit, naar wij meermalen uitgesproken hebben, dienen om schommelingen in den belasting druk te vermijden, maar wij achten het raadzaam het thans niet te verspelen aan een bloot uitstel van de toch onafwendbare stijging van het opeen ten tal, overtuigd als wij zijn, dat in de toekomst de omstandighe- deyï er veel dringender toe zullen noodzaken van het reservefonds gebruik te maken ter voorkoming van een te sterke verzwaring van den belastingdruk. Wij behoeven er slechts op te wijzen, dat naar alle waarschijnlijkheid in volgende jaren de begrooting niet meer zal kunnen worden geopend met een batig saldo dat, als thans, ongeveer gelijk is aan het reservefonds. Zelfs het ontstaan van een nadeelig saldo in eenig jaar is niet uitgeslo ten". Bij het opmaken van de begrooting is er van uitgegaan dat de hoofdsommen der ko hieren, waarop de opcenten op de inkom sten- en vermogensbelastingen zullen wor den gelegd, niet meer dan 1/5 zullen blijven beneden de hoofdsommen van het belasting jaar 19301931, dat als grondslag voor de be rekening van de opbrengst dier opcenten moet dienen, maar het is zeer wel mogelijk zoo vervolgen Ged. Staten dat deze schatting te optimistisch zal blijken te zijn. Bij het berekenen van de netto opbrengst der opcentenheffingen is overigens niet meer in mindering gebracht dan het bedrag, dat sinds jaren aan kwade posten geraamd werd. Ofschoon, gelet op het bovenstaande en op de verlaging met f 100.000 van het bedrag dat voor onvoorziene uitgaven geraamd is, de begrooting niet ruim is opgezet, is het noodig gebleken het aantal der opcenten op de inkomsten- en vermogensbelastingen van 11 tot 16 op te voeren. Voor zooveel noodig herinneren Ged. Sta ten er hierbij aan, dat de 11 opcenten die ten behoeve van den loopenden dienst ge heven worden, gelijk staan met de vroegere heffing van 5 opcenten, vermeerderd met de vervallen heffing van de opcenten op de personeele belasting Het getal der opcenten op de grondbelasting voor de gebouwde en de ongebouwde eigendommen werd reeds dezen zomer vastgesteld. De inkomsten voor 1932 beginnen met een batig saldo over 1929 van f 1.867.136.75. De opbrengst der belastingen is als volgt geraamd: 20 opcenten gebouwde eigendommen f 779.380. 20 opcenten ongebouwde eigendommen 126.920. 16 opcenten rijksinkomstenbelasting f 3.087.488. 16 opcenten vermogensbelasting f 384.000. Het totaal der belastingen is dus op f 4.377.788 geraamd. Het P.E.N. (provinc. electrisch bedrijf) zal weer f 200.000 terugbetalen van het indertijd verleende voorschot tot dekking van het te kort. Er zal dit jaar een geldleening aangegaan worden van f 5.498.500, voor een groot deel is dit geld bestemd voor uitbreidingswerken der provinciale bedrijven. De rente zal ten hoogste 4 1/2 pet. bedra gen. Het rijk zal f 800.000 bijdragen in de kosten van uitvoering van het Westfriesche kana- lenplan en van de verbetering van den vaar weg over het Alkmaardermeer. De kosten van uitvoering van dit plan zijn geraamd op f 2.400.000. In het fonds ter bestrijding van de kosten van aanleg en onderhoud van wegen zal in 1932 f 1.C00.000 gestort worden. Voorts komt in dit fonds nog f 500.000 die de provincie van het rijk krijgt en f 200.000 die derden (polders, enz.) bijdragen. De provincie zal f 1.710.000 moeten betalen in de kosten van verpleging van behoeftige krankzinnigen, welke rechtstreeks door de provincie verpleegd worden en f 833.000 moe ten bijdragen in de overige verpleging van behoeftige krankzinnigen. De provincie krijgt f 1.450.000 van de ge meentebesturen terug. f 200.000 is uitgetrokken voor werkverrui ming en bestrijding van werkloosheid. De provincie geeft f 35.000 aan de N. H. Vereeniging voor bestrijding der tuberculose f 110.000 aan de gemeenten ten behoeve van de tuberculosebestrijding en f 250.000 voor verpleging van zwakke en prae-tuberculeuse kinderen. De subsidie aan de H.O.V. is weer uitge trokken op f 500. Voor onvoorziene uitgaven Is nog f 849.330 beschikbaar. Het Wegenfonds. De begroot.ing van het wegenfonds be draagt f 3.960.000. Dit jaar zal besteed wor den aan: Grondwerken f 1.787.000 Verbetering en vernieuwing van kunst werken f 795.000. Beharding en rijwielpaden f 1.034.000 Verleggen van kabels en buizen en andere bijkomende werken f 50.000. Salarissen en hierop vallende kosten 1 Afschrijving f 110.000. Onvoorziene lasten f 31.747. 75-JARIG BESTAAN. 16 October zal het 75 jaar geleden zijn, dat de bekende firma B. Serné Wzn.. Boter markt 22, werd opgericht. Sedert 1901 staat genoemde firma onder leiding van den heer B. Serné Sr. drankbestrijding. De Nederl. Chr. Jong. Geheel Onth. Ver. „De Schakel organiseert een propaganda-avon i in het Blauwe Kruis op Zaterdag 10 October met als spreker Ds K. H. Mlskotte. De avond wordt opgeluisterd met muziek, zang yoordrachten, COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L. O. DE HEER VINCENT LOOSJES HERDACHT. De Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs hield Dinsdagavond ten Stadhuize een vergadering, die gepresideerd werd door den secretaris, Mr. A. Beets. Deze opende de vergadering met een woord van welkom. Hij voelde het ais een behoefte en als een plicht om een enkel woord te wijden aan de nage dachtenis van den overleden voorzitter, den heer Vincent Loosjes. „Het was ons haast onbegrijpelijk", aldus spreker, „op Zondag morgen 6 September het bericht te verne men, dat de voorzitter was overleden. Dit be richt kwam voor ons wel geheel onvoorbe reid. Toch zullen we in dit verlies moeten be rusten en ons aan den nieuwen toestand trachten aan te passen, al zal dit heel moei lijk vallen. Van 1921 af was de heer Loosjes lid en voorzitter van deze commissie en ook nog eenige jaren daarvoor was hij bestuurs lid. Hij heeft ongeveer alle vergaderingen van het bestuur en van de commissie bijge woond en gepresideerd. Hij leidde de verga deringen altijd op een zeer aangename wijze. Als oud-wethouder van Onderwijs was hij volkomen van alle onderwijszaken op de hoogte. Hij zorgde er voor, dat de debatten altijd in een vriendelijken toon 'gevoerd wer den, waardoor in de vergaderingen steeds een zeer aangename sfeer heerschte. Wij zul len hem zeer missen, want als voorzitter was hij de rechte man op de rechte plaats. Als zoodanig zullen wij aan hem blijven denken. Wij danken hem voor het vele en goede werk, dat hij voor het Lager Onderwijs in deze ge meente verricht heeft. Hij ruste in vrede!" Ingekomen was o.a. een brief van de afge treden secretaresse, mejuffrouw M. C. Ber denis van Berlekom. waarin zij aan de com missie nogmaals dank brengt voor den bij zonderen afscheidsavond, haar bereid. Zij heeft de tot haar gesproken woorden en het stoffelijk blijk van belangstelling aanvaard als een bewijs van vriendschap. Zij stelt dit alles op een zeer hoogen prijs. Nieuwe school in de Amsterdamsche buurt. Van B. en W. was ingekomen een brief d.d. 31 Juli met den volgenden inhoud: „Wij hebben het voornemen in de z.g. .Am sterdamsche buurt" terrein te reserveeren voor den bouw van: a. een school voor uitgebreid lager- en b. een 7-klassige school voor gewoon lager onderwijs (met gymnastieklokaal voor ge meenschappelijk gebruik). Voor dit doel den ken wij te bestemmen een gedeelte van de gronden, gelegen ten oosten van de God fried van Bouillonstraat. Alvorens echter schetsplannen te doen ontwerpen verzoeken wij u ons ter zake wel te willen adviseeren". Het bestuur adviseerde om zich te vereeni gen met het plan tot het bouwen van een U.L.O. school en een 7-klassige school voor G.L.O., met gymnastieklokaal voor gemeen schappelijk gebruik. Ook met de plaats, waar deze scholen gebouwd zullen worden, kan het bestuur zich zeer wel vereenigen. De vergadering vereenigde zich zonder dis cussie met het advies. Voor de verkiezing van een nieuwen voor zitter zal de volgende voordracht naar B. en W. gezonden worden: 1. Th. Lancée, 2 Dr. C. L. de Liefde. Te negen uur werd de vergadering geslo ten, faillissementen. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 6 October in staat van fail- lissemen t verkl aard 1. C. Neyzing, koopman en grossiers in suikerwerken, wonende te Zaandam. Curatrice mevrouw Mr. van Taalingen Dols, wonende te Haarlem. 2. W. van der Meulen, handelsreiziger, wo nende te Haarlem, Kleverlaan 142. Curatrice mevrouw Mr. van Taalingen Dols, wonende te Haarlem. 3. N.V. Eerste Schotensche Houthandel, ge vestigd te Haarlem: Curator mr. G. W. C. Pliester, wonende te Haarlem. 4. J. K. Weis, vroeger winkelier te Ureter- perplaat, thans wonende te Wormer, Ring dijk 75. Curator mr. L. G. van Dam, wonende te Haarlem; Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Co- ningh. Opgeheven, werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: 1. Joh. Bremer wondende te Zandvoort. Curator mr. J. Deenik wonende te Haar lem. 2. De Handelsvennootschap v.h. Gebr. Mo lenaar, gevestigd te Haarlem, Curator mr. dr. W. P. Vis, wonende te Haarlem. 3. J. M. Boomgaard, vroeger wonende te Haarlem, thans te Amsterdam; Curator mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, wonen de te Haarlem; 4. A. J. van der Horst, wonende te Haar lem. Curator mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, wonen de te Haarlem; INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct*. per regel. i';* Iedere deelnemer aan de Sanella- Prijsvraag ontvangt in den loop van de maand December een mooie verkeerskalender voor 1932. Voorts heeft iedere deelnemer kans om den hoofdprijs van f 5000.— of één der 1190 andere geldprijzen te winnen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re- dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. „POSTBODE"? Eenigen tijd geleden had ik een kleine kwestie over het wel of niet ontvangen van een brief. Ik meende toch dat een door mij verzonden brief met goed adres zeker moest zijn ontvangen. Als tegen-argument kreeg ik te hooren dat toch ook de mogelijkheid be stond dat de brief bij de posterijen was zoek geraakt. Ik noemde dit een „smoesjes" en behield m'n vertrouwen in de Post. Tot dezer dagen. 't Was even half negen 's avonds, 'k Had enkele brieven te posten en wilde dit doen in de bus bijkantoor Plein. Net werd „gelicht" en ik haastte me m'n brie ven nog af te geven. Wie beschrijft echter m'n verbazing toen ik een geopende brieven bus en een half gevulde postzak er bij vond. De wind speelde lustig met de inhoud en pro beerde brieven en kaarten op te nemen en ze op het beregende Houtplein te strooien. Dit gelukte keurig. De „postbode", een jongen met nog bloote knieën de half gevulde post zak in de steek latend holde de hem door de wind zoo snood ontfutselde brieven na. Zeker een moeilijk geval voor onze kleine „Post". Gelukkig ontfermden zich een paar toe schouwers over de alleen gelaten brieven, zoodat deze niet konden wegwaaien, wat an ders zeker was gebeurd. Laten we echter het geval niet alleen van den humoristischen kant bezien. Stel u voor een brief van groote beteekenis zoowel voor afzender als voor ontvanger. Er kan toch vaak zooveel van het tijdig ontvangen van een brief afhangen. En dat juist zoo'n brief dan op zulk een ergerlijke en niet noodige wijze zal zoek raken. Is het niet ergerlijk? Natuurlijk leder kan een fout maken .Maar in dit gevaly wil ik zeker niet de fout wijten aan onzen jongen vriend die zich niet bewust is van het verantwoordelijke werk. dat hij doet. Neen ik geloof dat we in dit geval de fout moeten zoeken bij degene die „jongens" opgedragen mannenwerk te doen. Helaas, m'n vertrouwe.n is de „Post" is wel geschokt. R BOOTSMA, Raamsingel 24 rood, Haarlem. BEZUINIGING. SALARIS VERMINDERING EN INDEXCIJFER. De a.s. salariskorting voor de rijksambte naren wordt door minister De Geer o.a. ge motiveerd met de daling van het indexcijfer met 7 a 8 pCt. sinds de laatste vaststelling der salarissen (1929). Ons lijkt deze argumentatie wel aanvecht baar. Immers, de winkelprijs van slechts enkele levensmiddelen is sinds 1929 iets ge daald. Huur, tarieven voor gas en electirciteit, kleermakersrekening, etc. zijn even hoog ge bleven. En deze „slokoppen" vorderen juist een zeer groot deel der salarissen. Sociaal bezien, berust deze salarisverlaging dan ook op een fictieve daling van het in dexcijfer en is dus zeer bedenkelijk. O.i. moest men ten spoedigste een eind maken aan het voortbestaan van z.g. dub bele inkomens. In Amsterdam alleen moeten er plm. 1000 gehuwde ambtenaressen in dienst der gemeente zijn, ongerekend de vele gehuwde onderwijzeressen. En tenslotte dit: Is verlaging op grond van een reëele daling van het indexcijfer noodig, dan over de heele linie, zoowel kan toorpersoneel als gemeente-ambtenaren als predikanten, geen enkele categorie uitgezon derd. Met dank voor Uw gastvrijheid, K. GESTOORDE RADIO-ONTVANGST. Reeds geruimen tijd ondervinden de bewo ners uit de omgeving Amsterdamschevaart- Teding van Berkhoutstraat-Helmersstraat den grootsten last van personen, die door het gebruik van hinderlijke toestellen, zooals bijv. een radio-toestel met dubbele verster ker, als een electriseermachine, ae radio ontvangst voor die bewoners onmogelijk ma ken. Wat betreft het gebruik van electriseerma- chines kan ik kort zijn. De naam van haar of hem, die dit apparaat gebruikt is mij niet bekend, doch dit doet er minder toe, daar degene die dit toestel in gebruik heeft, er wellicht zelf niet mee bekend is. dat. dit storend werkt.. Ik verzoek dus hen, die derge lijk apparaat in hun bezit hebben, de wer king daarvan te controleeren en na gebleken gebrek, dit bijv. door het beter laten afscher men te verhelpen, hetgeen, naar ik uit eigen ervaring weet, zeer weinig kosten met zich brengt, terwijl het natuurlijk ook niet uitge sloten is, dat dit onder garantie valt. Nog maals dus, verzcek ik hen die weten, dat zij apparaten hebben die de radio-ontvangst, van anderen stoort, dit te laten verhelpen, die de radio-ontvangst van anderen stoort Daarvoor verdient u den dank van vele luisteraars. Mochten zij echter hiermede in gebreke blijven, dan mag ik hen wel verwij zen naar het Radio-Reglement, waar het ge bruik van radio-ontvangst storende appara ten drukkelijk verboden is. Een strafvervolging in dat geval is dan ook niet uitgesloten. Wat betreft het geval van het gebruik van een radio-toestel met dubbele versterker is het echter lastiger gesteld. De kwestie is na melijk, dat degene aan wien dit toestel toe behoort, voor het aanschaffen van dit toe stel natuurlijk veel kosten heeft gemaakt. Daaruit volgt dus, dat hij er niet spoedig toe zal willen overgaan, dit toestel weer tot het normale en daardoor minder kostbare terug te brengen. Dit is van zijn standpunt bezien dan ook zeer logisch. Maar waarom heeft hij dit dan gedaan? Is het dan noodzakelijk een zóó sterk toestel te hebben, dat het de radio ontvangst van anderen totaal verhindert? Ik weet stellig, dat als deze persoon de spreuk „bezint eer gij begint" goed begrepen had( hij nooit een dergelijk toestel had aange schaft. Weet deze persoon wel goed hoeveel radio-luisteraars hij daarmede dupeert? Gaat men bijv. eens na. dat er in deze omge ving haast huis aan huis radio is, in groote zoowel als kleine gezinnen, dan kan men pas goed berekenen, hoevelen er door het eigen belang van één worden gedupeerd. Zou deze heer dan niet zijn eigenbelang, als daar ten minste nog van gesproken kan worden, kun nen opofferen aan het belang van zoovele anderen? Beseft hij wel goed hoeveel moois hij voor anderen wegneemt? Radio is een levensvraagstuk geworden. Het helpt de hui selijkheid bevorderen. Het mag echter geen voortdurende bron van ergernis worden. Ik hoop echter dat hij het onjuiste van zijn handelwijze zal inzien en zal trachten d:c bron van ergernis weg te nemer.. Mocht ook hij echter niet aan het redelijk, verlangen van de vele gedupeerde luisteraars willen vol doen dan wijs ik ook hem er op dat het ge bruik van een toestel, he: welk hinderlijk voor de ontvangst van anderen werkt, ver boden is. Dit staat in hc Radio-Reglement en het plaatselijk Politiereglement ook uit drukkelijk omschreven. Ik gelcof cat ik met dit stukje de gevoe lens van vele luisteraars in onze omgeving heb vertolkt en hoop. dat dit er toe zal mo gen bijdragen, dat allen, die nu veel last on dervinden, van dezen winter nog van een mooie en genotvolle ontvangst mogen genie ten! Nog één verzoek wil ik u doen. Willen zij die dit stukje onder de oogen krijgen en ver moeden op wie dit toepasselijk kan zijn. dit dan ook onder hun aandacht brengen? Bij voorbaat mijn dank. U dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend. J. M. B. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 8 OCT. 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonplaten. 10.— Morgenwij ding, 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelcon cert door Fr Hasselaar. M. m. v. Jo Immlnk (alt). 11.30 N. M. Slinger: Hoe Esperanto op mijn wereldreis te pas kwam." 12. Kwartet- concert o.l v. A. Nooteboom. 2.Zndervcr- zorging, 2.30 Gramofoonpl., 3.— Lezing 3.30 Gramofoonpl. 4.Ziekenuurtjc. 5.Gramo foonpl., 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6. Sportpraatje door II .Hollande. 6.30 Ver volg Omroeporkest. 8.— Praatje door mevr. I. de Leeuwvan Rees. 8 10 Gramofoonpl.. 8.15 Aansl. Concertgebouw te Amsterdam. Concert o.l.v. Pierre Monteux. Soliste Nina Koschetz (zang) I nde pauze: Dr. P. H. Ritter Jr..: „Voordracht en Inleiding uit de redevoerin gen van Cicero". 10.15 Vaz Dias. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN, 1875 M. 8 K.R.O., 10.— NCRV,, 11.— KRO, 2.— NCRV. 8.— Gramofoonplaten. 10.— dito. 10.15 Zie- kendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uurtje door pastoor Per- quin. 12.— Politieberichten 12,15 Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 2.— Hand- werkcursus. 33.30 Vrouwenhalfuurtje 4.Ziekenuurtje; 5.Handenarbeidcursus voor de jeugd. 5.45 Concert: M. Fallak izang) en C. Janssen (vleugel) 6.45 Knipcursus; 7.Politieberichten. 7.45 Ned. Chr. Persbu reau. 8.Uitz. van uit de Zuicerkerk te Utrecht. Sprekers prof. dr. G. Aalders, rnej. H. S. S. Kuvper. Ds. P. v. d. Vliet. M.m.v. Chr. Gem. Zangvereeniging. La us Deo te Zeist, o.l.v. P. Zijlstra. Het NCRV-Klein-orkest o.l. van P. v. d. Hurk. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gra mofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel door R. Foort. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Berichten. 2.25 Schooluilz., 4.30 Dans muziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Berichten. 6.50 Zang door Claire Croiza (sopraan). 7.10 Lezing. 7.40 Berichten. 7.50 Lezing. 8.20 Concert. W. Glynne (tenon. Or kest. 9.20 Berichten. 8.35 Berichten. 9.40 Le zing. 10.10 Zang door M. Anderson (alt). 10.35 „Traitor". Hoorspel van I.. Beeston en G. Kostlin. 10.55 Dansmuziek. 10.20 Televisie. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten.. 12.50 Gramofoonpl- I.25 Gramofoonpl.. 620 Gramofonpl.. 7.50 Gramofoonpl., 8.20 Radio-Tooneel. 9.05 Solis tenconcert. Trio, strijkkwartet. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Orkestconert. 7.30 Orkestconcert, zang en viool. 9.55 Dansmu ziek. BRUSSEL 508.5 M. en 338.2 M. 508.5 M. 5 20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Orkestconcert, 9.20 Operette zang. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonplaten 8.20 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.25, 9.35, en 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Orkest concert: 4.20 Orkestconcert o.l.v. Wolf. 7.20 Wansmuziek. 7.50 Symphonic-concert. Orkest o.l.v. Guschkötter. Dr. W. Orosz (piano). Hierna berichten en tot 11,20 Dans muziek o.l.v. Eysoldt. ZEESEN, 1635 M. 5.50 Gramofoonplaten: 10.55 en 11.20 Be richten. 11,25 Gramofoonplaten. 12.15 Be richten, 1,20 Gramofoonplaten; 2.20 Lezingen 3.50 Concert, 4.50 Lezingen. 7.20 Groote Vroo- lijke Avond. In de pauze om ca. 9.20 Berich ten. „Wie wil mc helpen," vroeg Tuimeltje aan de kevertjes, die rondom hem stonden. Nou, dat was ook een vraag. Allemaal staken ze hun armpjes uit. „Zeg maar wat we doen moeten," klonk het. „dan zul je zien wat ik v. zei Tuimeltje cn zc gingen allen tut onder aan <kii boom,, jvaar de uitkijktoren was. „Nou." zei Tuimeltje. „Let goed op, wat ik ga doen. Ik ga hier krom staan en een voor een klimmen jullie boven op elkaar. De kever, die het eerste bij de muts kan komen trekt aan het puntje c» dan valt de muts naar beneden." Zoo gezegd, zco gedaan. Een voor een kropen zc op elkaar. Maar dc torretjes ::i den uitkijktoren hadden alles gehoord cn vluchtten zoo gauw mogelijk \^eg. Op die manier kreeg Tuimeltje zijn eigen muts weer en met ccn blij gezicht dankte hij zijn helpcrtjcs. „Jongens." bcgcii Tuimeltje, „wie weet \<K>r mij een voetbal te vinden. Ik wil nou wel eens voetballen.*' „Kctn maar mee.'" riepen de torretjes tegen Tuimeltje en deze liep lachend achter hen aan. üc torretjes huppelden lustig voor hem uit.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7