MANSION POLISH t Wtiswen vtm l/tfveïen 4&i iJieutfetfeét "/ÜtuUU/ui Mét Van alles en nog waf. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per reget DONKERE MANSION VOOR DONKERE HOUTSOORTEN HAARLEM'S DAGBLAD eerst is het fotografische gedeelte uitmun tend verzorgd. Hoe goed is bijvoorbeeld de sfeer van droogte niet getroffen! De gebar sten grond, de stof, die tusschen de boomen blijft hangen, het opstuivende zand als een span ossen voortsloft, de blanke zon en de door de hitte wazige verten het schept sfeer. Belangwekkend zijn verder de gebeden der boeren de geschidenls speelt in Roe menië om regen, de bruiloftsceremoniën en kleederdrachten. Ook deze film bezit de spanning van een vlot verloop en houdt den toeschouwer ge boeid, terwijl we het orkest een pluimpje moeten geven voor de uitstekende muzikale illustratie. Deze was af tijdens de films. Jam mer dat het bij het optreden van het keu rige dansnummer der Essien. nog blijken gaf van weinig contact met de dansers te heb ben. zoodat de prestaties der ongetwijfeld goede artisten daaronder leden. Maar dit Is een gebrek, dat alleen aan den openings avond kleeft. De Intellect film behandelt de zoetwater poliep. En misschien hebben wij het in deze kolommen reeds gezegd, maar we zeggen het nu nog maar eens: het Luxor-Theater doet er goed aan, deze intellectfilms als hors d'oeuvre te geven. Het is een leerzaam ge deelte van den avond en men steekt er iets van op. Het is niet overdreven, als wij dit pro gramma zéér goed noemen. REMBRANDT-THEATER, D-trcin 13 heeft vertraging. In Rembrandt Theater gaat deze week als hoofdfilm „D-Trein 13 heeft vertraging". In deze vier woorden ligt een geheele avon turenroman opgesloten voor Herbert Smitt, een der voornaamste acteurs in deze film, die vol is van spannende momenten. In een razende vaart komt D-Trein 13 aangedenderd als plots de baanwachter merkt dat de rails over een groot stuk opgeblazen zijn. Het sein wordt op onveilig gezet, maar de machinist van den trein rijdt er door heen. Op het laatste moment slaagt de baanwach ter, die uit alle macht met zijn lantaarn zwaait er nog in, de aandacht van den ma chinist te trekken die zijn machine op korten afstand van de noodlottige plaats tot stil stand weet te brengen. De aanslag is bedoeld op den president van een olieconcern, die in een extra-trein reist. De reizigers van den D-trein zullen drie uur moeten wachten voor ze hun reis kunnen voortzetten, hetgeen velen aan het mopperen brengt. Herbert Schmitt (Heinz Könecke) die met Ella zijn jonge vrouw, op Veg naar Duitschland ls, wil die drie uur benutten, om eens een wande ling door het hem onbekende grensplaatsje te gaan maken. Ella heeft er geen lust in en wil liever in den trein blijven en rusten. Herbert trekt er dus alleen op uit, niet ver moedend in welke moeilijkheden hij zich gaat begeven. In die drie unren beleeft hij zulke onge wone, levensgevaarlijke onstellende avon turen, dat hij er voor zijn heele leven genoeg van heeft. Als z'n vrouw hem, bij zijn terug komst in de coupé schertsend vraagt, of hij nog wat heeft kunnen beleven ln dat nest, wisebt hij zich het angstzweet van het voor hoofd en probeert op haar scherts in te gaan. Zooals hierboven al gezegd is, er zijn veel spannende momenten in deze film, die on getwijfeld veel indruk zullen maken. Van hot bij programma noemen we „De Stomme van Portici", een onzinding, dat en kel en alleen pretendeert de menschen even hartelijk aan het lachen te brengen, waarin het dan ook volkomen slaagt. De geluidsteekenfilm van Max en Dave Flei scher „Minding the Baby" heeft weer aller belangstelling. Rembrandt Theater brengt den laa-tsten tijd aardige afwisseling in zijn variété-nummers. Deze week kan men in het theater zien, welke voorstellingen de heer Awelo met zijn handen alleen als schaduwbeelden op het witte doek kan werpen. Hij heeft het in deze kunst zeldzaam ver gebracht. en STADSNIEUWS DE BAZAR VAN DE I. O. G. T. GEOPEND Wat het meest treft op den bazar van de Internationale Orde van Goede Tempelleren die Vrijdagavond ln de groote zaal van het gebouw „St. Bavo" ln de Smedcstraat ge opend is, is de kleurrijke en rijkelijke illu minatie. die in een weelde van gekleurd licht en slingers van schittering de stands verbindt en omspant. Deze verlichting werd aangeboden door het bureau „Raweeta" en is waarlijk in alle opzichten geslaagd. Zij geeft aan de bazar van de Goede Tempe lieren een cachet, dat hem onderscheidt van andere bazars en vorige gehoudene. FEUILLETON. Het Huis op het E'land Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden.) 35) „Maar Mary", protesteerde Cecily, terwijl er een diepe bias op haar allerliefst gezicht kwam. „hoe verzin je het! Het komt gewoon weg niet in zijn hoofd op! Hij praat dui zendmaal liever met vader dan met mij". „Jou domme gans", lachte Mary en ze gaf het andere meisje een liefkozend kneepje in haar wang. .Dat Je dat nu niet al lang ge merkt hebt!" Cecily sloeg de handen voor haar gloeiend gezichtje. „Schei alsjeblieft uit met dien on zin. Mary", zei zij ongeduldig, trachtend ze kere kleine dingen, die indertijd geen indruk op haar hadden gemaakt, maar die door Mary's opmerking plotseling ln een nieuw licht verschenen, uit haar herinnering te bannen. „Ik heb er niets geen behoefte aan. dat iemand op mij verliefdt is. Wat kan ik nog meer verlangen dan het prettige, onbe zorgde leven dat ik nu heb?" „Zoo kun je er alleen over praten, als het niet de ware is", verklaarde Mary wereldwijs. „T.s George de rechte Jozef niet?" „Houd toch op", viel Cecily onstuimig uit. En toen. zich dwingend tot kalmte: „Laten we liever over wat anders praten. bijvoor beeld over het bal. dat Je ouders den Dinsdag na Nieuwjaar geven". HOOFDSTUK XXII. Mevrouw Herbert bemoeit zich er mee.... Den lna' >n avond van de gezellige logeer partij, den avond voor dat het gezelschap ZATERDAG 10 OCTOBER 1931 De bazar van de I. O. G. T. is als een ma gazijn met vele artikelen, er is van alles te koop. en wat er verkocht wordt, is op een smakelijke wijze uitgestald. Men kan er speelgoed krijgen en chocolade potplanten zoowel als snuisterijen. En bo vendien ook loten, die op een verscheiden heid van artikelen recht kunnen geven, welke vooraan bij den ingang geëtaleerd, een goeden indruk geven van den breeden opzet der verloting. Op het tooneel is een theetent, en er wordt muziek gemaakt door een orkestje van Jongelui, dat zich naar niet onbekende voorgangers in de groote jazzwe- reld „The Ramblers'' noemde. Ook het Ge heelonthouderszangkoor „Kunst Adelt" en het Mandolinegezelschap „Apollo" zullen medewerking verleenen. „Er wordt, niettegenstaande de tijdsom standigheden, nog een mi lioen per jaar aan drank uitgegeven in Nederland" zei de voor zitter, de heer Jac. van Dam ln zijn openings toespraak. Daarin heeft het hulpdistrict het doorslaand argument gevonden, om dit Jaar weer een bazar te houden. De heer Van Dam bracht dank aan B. en W. en de vele anderen die meegewerkt hebben aan de voorbereidin gen van den bazar, en daar de opzet van deze fancy-fair uitstekend geslaagd mag heeheetcn, en er Vrijdagavond reeds vrij wat bezoek was, mogen deze allen, naar wij mee- nen, reden hebben tot voldoening. MOTORDIENST. De reserve le luitenant v. d. Mil. Adm. J. E. Keman is overgeplaatst bij het 10e Regiment Infanterie. Bij het korps zijn ingedeeld de reserve le luitenants van de Mil. Adm. J. C. Verbraaken en P. J. v d. Maat resp. afkomstig van het 3e en le Regiment Veld-Artillerie. EEN VERLOTING VOOR DE „MITTOVOS." Ten bate van de „Missietentoonstelling voor onze Spaarnestad" ls een groote verlo ting georganiseerd. Tal van firma's stonden hiervoor prijzen af. welke te bezichtigen zijn in de Barteljorisstraat en wel in het winkelhuis, waar vroeger het „Babbeluten- huis" gevestigd was, Tevens zijn hier de loten verkrijgbaar. Vrijdagmiddag had de opening van dezen „Mittovoswinkel" plaats. De voor zitter van het sub-comité voor de verloting, kapelaan Van Haasteren, bracht in zijn ope ningswoord dank aan allen, die hun mede werking aan de totstandkoming van dezen winkel hadden verleend, aan de dames, die het toezicht op den winkel en den verkoop der loten op zich genomen hebben, en aan den algemeenen secretaris, den heer P. J. M. van Tetering. Daarna voerde het woord de algemeene voorzitter, rector Timp. Deze constateerde, dat de .Mi t to vos" wel moet slagen wanneer de voorbereidingen zoo goed getroffen zijn. Spreker bracht hulde aan de dames van het verlotingscomité en aan kapelaan Van Haas teren. Nadat de heer Van Tetering nog even het woord gevoerd had, werd de winkel voor het publiek geopend. Voor den Politierechter. Z'n EIGEN BOONTJES DOPPEN. De vraag, waar 't om ging, was, wie of nu eigenlijk het recht had om de oogst van een stuk land binnen te halen. Do eene juffrouw, die thans getuige was, had een zeker recht op dat land gehad, maar waaV dit recht sa menhing met het betalen van de pacht en dit achterwege was gebleven, had de eigenaar kort en goed den grond aan een ander ver huurd, wat nu wettelijk wellicht niet zoo pre cies in den haak is, maar de eigenaar zal ge dacht hebben: wat heb ik aan een land, dat mij niets opbrengt! Nu is het zeer waarschijnlijk, dat ln de peulvruchten, die te rijpen stonden, behalve zomerwarmte en een extract uit den bodem, ook eenige arbeid van de juffrouw of haar man in voedingswaarde was omgezet en dit dreef de juffrouw als huurster in eersten aanleg om naar het land te gaan en er boon tjes te gaan plukken. Zij had dit al eerder ge daan en dan liefst om elf uur 's avonds, waar uit ieder zoo zijn conclusies kan trekken. De huurster in tweeden aanleg betrapte de ander en nu ontspon zich vanzelf een vriend schappelijk gesprek over de vraag of de pluk- ster haar eigen boontjes zou_ doppen of die van de ander. Waar geen bevredigende oplos sing van die vraag kwam. ging de nieuwe huurster haar eigen boontjes doppen door de ander een paar opstoppers toe te dienen, maar dat is nu juist het gevaar als je in rechtskwesties zelfregelend optreedt, dat je dan nog meer krijgt te doppen en zoodoende hoorde de driftige juffrouw zich veroordeelen tot tien gulden boete, 't Is waar, ze had de boontjes veroverd, maar die worden toch wel wat duur od die manier. JONGENS VAN DE ZAAN. Laatst stond er een terecht, die een agent had uitgescholden en nu was hij hier weer als uiteen zou gaan en de gasten, na zich ver kwikt te hebben aan de onbezorgde en aan stekelijke levensvreugde, die op het buiten van de Conders heerschte, naar hun eigen werk en belangen zouden terugkeeren, ga ven Lord en Lady Conder een bal, waartoe alle bevriende families uit de omgeving van Holiingbourne Hall waren geïnviteerd. Het was een waarlijk schitterend festijn; de gastheer en gastvrouw schenen de bijzon dere gave te bezitten een kerncollectie knap pe jonge meisjes bijeen te brengen, maar dit belette verschillende heeren niet om zoo nu en dan een toevlucht te zoeken in de rook kamer. om even uit te blazen van de ver moeienissen van het dansen of van het toekijken, voor zoover het de oudere aanwe zigen betrof en zich te verfrisschen met een whiskey-en-soda. Ook Guy en George behoorden tot deze deserteurs. Guv trok George moe naar een groote canapé, buiten gehoorafstand van een luidruchtig groepje bij den haard en vroeg: „Heb je me niet ste vertellen, George? Ik heb je in drie maanden niet gesproken.. „Over Peggy, bedoel je natuurlijk?" ant woordde George. „Ja, zij heeft mij gevraagd je to vertellen dat ze' nooit heeft gedacht dat je haar vrijwillig hebt opgegeven. En ik ge loof, dat ik er op myn eigen verantwoorde lijkheid kan bijvoegen, dat zij je die belofte volkomen vergeven heeft. Ik moest je haar hartelijke groeten overbrengen en je uit drukkelijk zeggen, dat zij overtuigd is, dat alles tenslotte terecht zal komen". Guy leun de voorover, niet direct in staat om te spre ken. „Over een week ongeveer ga ik naar Parijs om daar aan de academie te werken", zei hij toen een beetje heesch. „Ik heb mijn tijd schandelijk verknoeid, maar ik ben nog niet te oud om te probeeren in de kunst iets te gaan beteckenen". „Ik ben blij dat te hooren, Guy", antwoord de George hartelijk. „Ik heb niet veel ver- getuige om de weegschaal van het Recht te zijnen gunste te doen doorslaan, aangezien een andere Zaankanter hem met een goedge- mikten stoot een paar tanden had losge wrikt. Waarom die dat gedaan had? Wel, hij had den bezitter van de tanden hooren spre ken van aan 't mes rijgen en hij meende, dat dit hem gold, zonder nu bepaald te kunnen zeggen, waarop die meening gegrond was. Enfin, de ander had meteen een llnksch© hoek of hoe het dan in de edele bokssport mag heeten, zitten, wat den bokser geen ho norarium van een halve ton opleverde, maar een armzalige tien gulden boete. Het leek me zoo toe, dat de getuige, indien hij prijs stelt op het behoud van zijn overige tanden, zoo mede van zijn neus en andere sierselen des gelaats, wijs doet den ander wat uit de buurt te blijven, want een bepaald vredelievende geest sprak er niet uit diens oogen. Ze timmeren er daar gauw op los; was de zoo juist bedoelde al in woede ontbrand, om dat hij meende, dat iemand hem bedreigde, nu was er weer een, die iemand een lap had gegeven, omdat hij meende, dat die in zijn kielzog voer en wie Oostzaan kent, zal moe ten toegeven, dat het moeilijk is je daar op straat heen en weer te bewegen, als met ker mis gebruikelijk is, zonder een ander, die zich daar ook heen en weer beweegt, op de hielen te zitten, De ontvanger van den klap deed eerst niets, maar even later beseffende, dat het toch eigenlijk niet aanging, dit als een afgedane zaak te beschouwen, volgde hij den loshandige in een kroeg en denkende: de eerste klap is 'een daalder waard, gaf hij hem er meteen en. De geslagene, die zich te goed stond te doen aan een pot bier, nam die liefkoozing maar zoo niet en timmerde er met het bierglas op los. Toen liep de ander naar de politie, wat de officier een flauwiteit vond, want dan had hij 't na den eersten aanval moeten doen en veel animo voor hoo- ge boete bestond er bij de justitie niet. 't Was dan ook eigenlijk voor den eersten klap, dat 5 boete werd opgelegd, die dus niet één, maar twee daalders waard was. EEN KOPPIGE STRATENMAKER. Als je iemand voor dief, schurk en ploert uitscheldt, kan je dan verwachten, dat hij je INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 1 TELEFOON 12225 III UW lil! KLEERMAKER 'j NIEUWE STOFFEN voor het a.». Seizoen reeds ontvangen stand van schilderkunst, maar ik geloof, dat je uitgesproken talent hebt. Als je een paar goede schilderijen maakt en vooral als je er in slaagt er eenig ete verkoopen. kan die ellendige Richards ook niet meer volhouden dat je een nietsnut bentofschoon ik overtuigd ben, dat dit bezwaar maar een uitvlucht is, zooals ik Je al eerder gezegd heb". „Peggy zit zeker nog altijd in Schotland?" vroeg Guy plotseling. „Ja, zij is in Glasgow met haar engel van een vader als eenig gezelschap. Het lieve kind heeft een miserabel leven: gewoon om dood te gaan van verveling". Guy staarde een poosje zwijgend voor zich uit. Toen zei hij op beslisten toon: „Vóór ik naar Parijs ga. zal ik er heen gaan en nog eens met hem spreken". „Doe dat. kerel!" viel George hem bij. „Niet dat ik de illusie heb, dat je hem tot andere gedachten zult brengen, maar Peggy zal on gelooflijk gelukkig zijn. als ze hoort dat je naar hem toegaat. Ik zal het haar schrijven". Een verliefde jongeman is dikwijls maar al te graag bereid een hartelijke, deelnemen de vrouw, veel ouder dan hij zelf. tot zijn vertrouwde te maken. Bij het gezelschap, dat op Holiingbourne Hall Kerstmis vierde, wa ren drie verliefde jongelui en mevrouw Her bert, die zich altijd tot de jeugd voelde aan getrokken, en de kunst verstond door haar ongeveinsde en onbaatzuchtige belangstelling het vertrouwen van jonge menschen te win nen, slaagde er in elk hunner zijn geschiede nis te ontlokken. Die van den jongen Dou glas was nogal eenvoudig. Hij was de eenige zoon van een rijken vader en de moeilijkheid zat daarin, dat die rijke vader voor den jon gen Douglas een andere echtgenoote be stemd had dan Celia Conder. aan wie de jongeman zijn hart verloren had. Op een ochtend, terwijl Celia toevallig niet in de buurt was, deed hij mevrouw Herbert uit eigen beweging het heele verhaal en wat'zij speciaal zal bevoorrechten? En als je met alle geweld in zijn gunst wilt deelen, is het dan wel juist gezien om te zeggen: lk zal hem net zoo lang voor dief, schurk en ploert uitschel den, tot hij zegt: nou jongen, je krijgt wat je verlangt. De wereld staat wel op haar kop, maar zoo erg toch nog niet. De Oostzaner stratenmakersbedlende, die vader en moeder tegelijk van tien kinderen was en meende, dat het er dan verder niet op aan kwam, wat je deed, had eenigen tijd meegeholpen aan het in orde brengen van de Oostzaner bestrating, doch als er geen stra ten meer zijn te scheppen of te restaureeren, heb je geen stratenmakers en dus ook geen zandaanbrengers meer noodig en zoodoende was hij met anderen op de pas aangelegde straat gezet. Daar ging het niet om, maar wel, dat wat later weer een paar lui noodig waren en dat hij, de vader van 10 kinderen, toen niet was aangenomen, maar wel een ander, die nu gemeenteraadslid is. En dat zat hem dwars! Hij riep den geest van Jan Poli tiek op en misschien waarde die op de publie ke tribune, maar de rechter bande hem uit de zaal en wees er onzen goeden man op, dat hij den opzichter van Oostzaan niet mag uit schelden, terwijl hij. om weer in de zand- kruierij te komen, niet den kortsten weg neemt door de Jansstraat in Haarlem. Nu, er werden veel woorden gesproken, eer het vaste voornemen van den stratenmaker om te blijven schelden, eenigszins minder vast was geworden, schoon dit nog niet wil zeggen, dat hij bepaald bekeerd was. Hij kreeg tien gulden boete, voor elk kind dus één. DE LICHTWEEK. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouder van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van alle winkels gedurende de van 16 tot en met 25 October 1931 alhier te houden Lichtweek ont heffing hebben verleend van de verbods bepalingen van die verordening in dier voege dat die winkels op 16 18 19 20 21 22 23 en 25 October 1931 na des namiddags 8 uur en op 17 en 24 October 1931 na des namid dags 10 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medegenomen. EEN AMMONIAK-LEIDING GESPRONGEN De brandweer te Amsterdam is Donderdag uitgerukt naar perceel Marnixstraat 41, al daar, waar in de gelijkstraats gevestigde melkfabriek een ammoniakleiding gespron gen was. Met gasmaskers voor gingen brand wachts de fabriek binnen, waar zij er in slaagden de toevoerkraan van de ammoniak leiding af te sluiten. Tevoren had, naar wij in het Hbld. lezen, de brandweer reeds voor alle zekerheid twee bovenbewoners in vei ligheid gebracht. zei was zoo vriendelijk en bemoedigend, dat hij na dit gesprek half overtuigd was, dat het nog niet zoo slim met hem gesteld was en dat hij niet behoefde te wanhopen aan den uiteindelijken goeden afloop. Guy. die tijdens zijn bezoek aan Wetstones de aardige, hulpvaardige dame had leeren kennen, stond daardoor op goeden voet met haar. Al wat hy zelf wist omtrent Sir Rode rick Bertram en het verdwijnen van de ju- weelen, had hij haar al vroeger verteld. Me vrouw Herbert had levendig belang gesteld in de geschiedenis en het sprak vanzelf dat hij, toen hij haar weer ontmoette, haar op de hoogte bracht van het resultaat van Cal- thorp's onderzoek. Mevrouw Herbert deed hem allerlei scherpzinnige vragen en toonde zulk een mate van detective-achtig vernuft, dat Guy verklaarde Calthorp de zaak uit handen te zullen nemen en in die van haar te zullen stellen, wanneer de advocaat er niet binnen enkele weken in slaagde den on- vindbaren Martin te pakken te krijgen! Ze praatte daarop vol sympathie over Peggy en het moeilijke leven, dat het arme kind thans bij haar norschen vader moest hebben George had haar veel verteld over het meis je dat zoo goed als zijn zusje was en ze eindigde met ook Guy moed in te spreken, hem vooral op het hart drukkend zijn plan nen om ijverig aan het werk te gaan, door te zetten. Tenslotte was George Greenfield aan de beurt om door de vriendelijke vrouw aan den tand gevoeld te worden. Hoe gesloten hij ook was, zij wist hem aan het praten te krijgen over zichzelf, over zijn moeder, over het huisje in Highgate en hij vertelde op haar aandringen véél meer dan hij in al dien tijd van zijn verblijf op Wetstones ooit had los gelaten. Toen hij bij het vertellen over zijn jeugd in de kleine villa den naam Richards noemde, bleef zij daarop doorhameren; ze overstelpte hem letterlijk met vragen met betrekking tot dezen man, vragen naar ja ren en data, naar uiterlijk en manieren van Wilt gij een buffel bezitten? Ieder die wil. kan eigenaar worden van een prachtigen buffel, alleen tegen, vergoeding van de vervoerkosten. In het Yellowstone Park in Amerika leeft een beroemde kudde buffels die te groot is geworden om het den komenden winter te kunnen stellen met het daar aanwezige voedsel. Honderd dieren moe teen worden opgeruimd. Dus hebt u idee in een buffel, zendt een Briefje. Maar u moet beloven het diertje niet te dooden en het alleen te gebruiken voor tentoonstelling of voortplantingsdoeleinden. De handen van Jan Kubelik. De handen van den beroemden violist Jan Kubelik zijn verzekerd voor 72.090 gulden. Hij acht dit te weinig, daar dit bedrag het verlies ook maar van één vinger niet zou dekken. Vandaar, dat hij een nieuwe hoogere verzekering zal afsluiten. Raymond Cordy was Fransch taxi-chauf feur en tevens liefhebber van de film. Hij had daarom zijn standplaats gekozen bij een ingang der filmstudio's. Toen nu René Clair de schepper van Sous les Toils de Paris, een chauffeur noodig had voor zijn film Le Mil lion, en?ageerde hij Cordy. En deze voldeed zóó goed. dat hij nu in een nieuwe film „Aan ons de vrijheid" een hoofdrol vervullen zal. Naar verluidt is er thans een groot ge- drang van chauffeurs bij de studios, die óók filmster hopen te worden Biljarten en schoonheid. Dat vrouwen tegenwoordig biljarten en goed, is bekend. Denk slechts aan onze mej. Schriers. Maar dat ze dat doen. ter verhooging hunner schoonheid, zal menigeen verbazen. En toch is het zoo. Want de pas ln Engeland opgerichte Vrouwen Biljart Bond heeft als leuze aangenomen „Honderd caramboles per dag houden rim pels op een afstand". (A Hundred, a Day, Keeps 'the Wrinkles away). De doodstraf die in Amerika door middel van den electrischen stoel wordt geëxecuteerd, zal misschien in de toekomst op een andere wijze worden ten uitvoer gelegd. In de staat Nevada in Amerika heeft nJ. het eerste geval van terechtstelling door gas plaatsgevonden. Het wordt beschouwd als de menschelijkste wijze van executie, omdat door het, gas de veroordeelde onmiddellijk bewusteloos raakt en het einde dus geheel pijnloos is. Een dér wonderlijkste ladingen, ooft door een schip meegevoerd is wel een hoeveelheid water. Het is geput uit den Humboldt stroom die van Valparaiso in Chili naar Ecuador loopt en heeft een reis gemaakt van 7.418 mijlen van Peru (Callao) naar Londen om onderzocht te worden. Men weet nl nog tei weinig van dien stroom. Door mdiidel van speciaal geconstrueerde flesschen die men aan koorden in het water heeft laten zakken was het mogelijk van elke gewenschte diepte water te verkrijgen. De laatste statistieken uit New YoTk mel den, dat op alle zes huwelijken één echt- scheidingsgeval voorkomt. De staatjes geven een getal van.' 1.232.559 huwelijken aan in de Vereenigde Staten ge durende het laatste jaar, waarvan er 201.475 op een scheiding eindigden. Toen een tijger-oppasser in een Engelsóheri dierentuin, door het dier aangevallen was en gedood, zonden zijn collega's op zijn be grafenis een ievensgroote tijgerflguur van lelies en chysanthen! Dé wijze hond. Een 78-jarig motorrijder in Engeland pas seerde op zijn vele tochten geregeld een boerderij, waar een hond op het erf lag. Op een goeien dag naderde hij het huis weer, toen plotseling de hond, die anders rustig bleef liggen opsprong. Hij rende den. weg op, joeg de daar loopende kippen in een hoek en hield ze daar tot de motorrijder gepasseerd was. De man was verbaasd over de wijsheid of het instinct van den hond, die de kippen redde. Vermoedelijk even verbaasd als wij over den moed van hem om op zijn leeftijd nog motor te rijden. optreden, naar wat al niet, zoodat George eindelijk lachend opmerkte: „U schijnt in dit wereldwonder meer be lang te stellen dan in ons allemaal bij el kaar!" „Ik zal u vertellen waarom", antwoordde mevrouw Herbert ernstig. ,Jk hoop dat ik mij, ofschoon wij elkander nog niet zoo heel lang kennen, uw vriendin mag noemen. U weet op weik een vertrouwelijken voet ik met Lord Caradoc sta en met Cecily, die net zoo goed een dochter voor mij is als Peggy voor uw moeder was. Ik weet wat u hoopt met betrekking tot Cicely Lord Caradoc heeft er met mij over gesproken, wat u, gegeven de goede verhouding tusschen hern en mij, zeker niet onbescheiden zult vinden Ik weet ook dat ik geen misbruik van vertrou wen maak door u te zeggen dat, wanneer het geheim, waarvan deze man den sleutel schijnt te bezitten, geen hinderpaal blijkt te zijn laat ik volkomen openhartig spreken Lord Caradoc geen bezwaren zou maken om aan uw liefsten wensch gehoor te geven". „U maakt my heel gelukkig door dit 4e zeggen", kwam het zacht over George's lip pen. „U ziet", vervolgde mevrouw Herbert op innemenden, rustigen toon. „dat het geen nieuwsgierigheid van mij is om u al deze vragen te doen. U zult natuurlijk in mijn woorden niet meer aanmoediging zien dan ik bedoel er mede te geven. Wat Cicely zelf betreft, u zou nog moeten trachten haar te winnen, als al het overige in orde zou zijn. Maar vóór alles moeten de hinderpalen, die tusschen u en haar bestaan, uit den weg worden geruimd. En dat is de reden, dat ik er prijs op stel alles te weten wat u mij om trent dezen man kunt en wilt vertellen". „Ik zal u alles zeggen wat ik weet", ver klaarde George en daarop gaf hij haar een levendige schildering van Richards en diens doen en laten, natuurlijk zooals hij den man en zijn handelingen zag. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10