NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK Haarlem 's Dagblad Adverteert HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 10 OCTOBER 1931 VIERDE BLAD DE HAVENS EN SLUIZEN. OVER DE NIEUWE SE INI N RICHTING. Het nieuwe havenkantoor. Door de enorme uitbreiding der havens van IJmuiden vanwege de tot standkoming van de derde schutsluis of Noordersluis met hare toeleidingskanalen, is ook het seinsysteem aan wijziging onderhevig geworden. Onder seinsysteem worden verstaan de verschillende seininstallaties met hunne be diening, die tendienste zijn van het regelen van het verkeer der scheepvaart. Het seinsysteem is in hoofdzaak in vier ge deelten te splitsen, en wel als volgt: 1. de stationaire bakens; 2. de semaphore-post met zijne voorhoe de-waarschuwingsdienst en seininrichtingen; 3. de seininrichtingen der toeleidingskana len en sluizen; 4. de misthoorns. De stationaire lichtbaken. Tot deze baken behooren de vuurtorens, de lichttorens op de pieren en lage dammen en de lichtbaken aangevende de verlengden der assen van de buiten- en toeleidingska nalen. De beide vuurtorens geven te zamen de invaart der haven aan. De westelijke der beide vuurtorens geeft een vast electrisch gloeilicht ter sterkte van 25000 kaarsen, ter wijl de oostelijke een electrisch gloeischitter- licht geeft ter sterkte van 2.200.000 kaarsen; een flikkering van 0.2 sec. geeft elke 5 sec. den zeevarenden een kenteeken als te zijn de vuurtoren van IJmuiden. De zichtbaar heid van het licht bedraagt bij een middel matig zicht 19 zeemijlen. De hoogteliggingen der westelijke- en oostelijke vuurtorenlicht bronnen zijn respectievelijk 53 M. en 31 M. boven N_AP. (Nauwkeurig Amsterdamsch Peil). De lichtopstanden op de koppen der beide hoofden (pieren) geven ieder een vast gas gloeilicht ter sterkte van 200 kaarsen. Het licht op het noorderhoofd heeft een rood, dat op het zuiderhoofd een groen licht. De lichtopstanden (ijzeren geraamten) op de lage dammen der beide buitenkanalen hebben onderbroken gasgloeilichten. De lichten voor het zuiderbuitenkanaal geven elke 4 1/2 sec. gedurende 3 sec. licht; die voor het noorderbuitenkanaal elke 3e sec. gedu rende 1 1/2 sec. licht. De lichten op de zuidelijke lage dammen der beide buitenkanalen geven een groen, die op de noordelijkè een rood licht. Vaar tuigen passeeren binnenkomend behoudens in bijzondere gevallen, groene lichten aan de stuurboordzijde en roode aan bakboord zijde. Deze gasgloeilichten zijn aangebracht op gasketels, inhoudende een spanning van 10 atmosfeer, waarvan een lamp circa 60 da gen kan branden. De IJmuider jeugd wordt daarom aangera den geen experimenten bij deze ketels uit te halen. De lichtbakens, staande in de verlengden der assen van het noorderbuitenkanaal en de toeleidingskanalen geven paarsgewijze de as van een kanaalgedeelte aan. De as van het zuiderbuitenkanaal wordt niet door lichtbakens aangegeven, daar dit in één lijn valt met de zuidersluis. De as van het verbindingskanaal tusschen het zuiderbuitenkanaal en het buitentoelei- dingskanaal der middensluis wordt voor de binnenkomende scheepvaart aangegeven door een rood en een groen lichtbaken op staande even ten westen van de middensluis op het noordersluiseiland. De as van het buitentoeleidings- en het aan de sluis grenzend gedeelte van het bin- nentoeleidingskanaal der middensluis wordt voor binnenkomende schepen aangegeven door een rood en ee ngroen lichtbaken op het noordersluiseiland even ten oosten der noordersluis; voor uitgaande schepen wordt de as aangegeven door een groen lichtbaken op de westpunt van het noordersluiseiland en een rood lichtbaken op het Forteiland. De as voor het noorderbuitenkanaal wordt voor binnenkomende schepen door een groen lichtbaken op de punt der landtong tusschen het noorderbuitentoeleidingskanaal en de Berghaven, en een rood lichtbaken staande ten ^noorden van het toekomstig spuikanaal, nabij den voormaligen Kanaalweg. Ter betere verkenning en leiding zijn bij dag aan deze laatste lichtbakens groote witte schijven aangebracht. De as van het noorderbuitentoeleidingska naal is voor binnenkomende vaartuigen niet, voor uitgaande vaartuigen aangegeven door een rood en een groen lichtbaken in het duin terrein ten noorden van het noorderbuiten kanaal. De as van het verbindingskanaal tusschen de beide groote buitentoeleidingskanalen wordt aangegeven door een groen en een rood lichtbaken, staande ten noorden van het Hoogovenkanaal. De as van het noorderbinnentoeleidingska- naal zal worden aangegeven door een groen lichtbaken, staande op een betonnen rem- stoel in het binnentoeleidingskanaal en een rood lichtbaken staande nabij de spoorlijn Velsen-Uitgeest De as van het Hoogovenkanaal wordt aan gegeven door een groen en een rood licht baken staande nabij de Hoogovens. DE VISSCHERIJ. Week-overzicht. De resultaten in het stoomtrawlerbedrijf zijn deze week niet erg meegevallen. Van ver leden week Vrijdag tot nu zijn er juist 82 booten aan den afslag geweest welke door el kander genomen een gemiddelde besomming konden halen van f 2240. Nu zijn de meeste reizen wel niet zoo lang geweest, toch moet het om er weer een beetje boven op te komen nog wel iets hooger wor den dan deze week het geval was. De com missie tot onderzoek van het stoomtrawler- bedrijf vergaderde hier verschenen Zaterdag en er zullen nog wel enkele vergaderingen gehouden moeten worden eer men eenig resultaat van deze commissie tegemoet zal kunnen zien, hoewel voor het stoomtrawler- bedrijf een beetje spoedige hulp geen over daad zou zijn. De vangsten schijnen ons deze week lang niet zoo belangrijk als de vorige van ons over zicht; dit zal ook wel de oorzaak zijn dat de booten nu minder besommen, want de visch- prijzen zijn over alle soorten genomen onge veer gelijk gebleven. Er komen toch nog meer Engelsche haring drifters aan den afslag dan wij oorspronke lijk gedacht hebben, wij telden er in deze week 33. Veel hebben deze drifters niet be- somd, gemiddeld f 900 per drifter. De versche haring is ook al niet veel waard, de prijs va rieerde om de f 3. Kon de handel het dubbele besteden dan zouden zeer zeker met deze koersen heel wat drifters hier komen lossen, iets waar zeer velen aan den kant reikhal zend naar uitzien, want menigeen brengt de driftertijd weer eens een aardige verdien ste. De aanvoer van makreel is deze week al heel wat minder geworden dan vorige week, hoewel de tijd voor de makreel toch nog niet ten einde is. Gedurende de week van 1 tot en met 7 October 1931 kwamen alhier d.e navolgende vaartuigen binnen: 71 stoomtrawlers, 1 haringstoomtrawler, 2 stoom-, 7 motorharingloggers, 25 Engelsche Haringdrifters, 9 Motor loggers, 25 Engelsche haringdrifters, 9 motorloggers, 1 Duitsche, 1 Belgische en 2 Deensche motorkotters en 77 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 913 tot f 5625. Haring-stoomtrawlers van f 1813 tot f 3368. Stoomharingloggers van f 4918 tot f 5932. Motorharingloggers van f 1490 tot f 5004. Engelsche dirfters van f 304 tot f 1620. Motor-loggers van f 576 tot f 1383. Duitsche motorkotter f 869. Belgische motorkotter f 1213. Deensche motorkotters van f 658 tot f 1411. terwijl de kustvisschers totaal f 16590 be- somden. De aanvoer bestond uit pl.m. 992500 K.G. trawlvische 2012 kantjes pekelharing en 7300 kisten versche haring. De totaal op brengst bedroeg f 241725,60. De prijzen waren: Tarbot per 50 K.G. f 67.50—22.50. Griet per 50 K.G. f 50—18. Groote tong per K G. f 2,351 85. Middel tong per K.G. f 2.601.80. Kleine tong per K.G. f 2.401.65. Groote schol per 50 K.G. f 4332. Middel schol per 50 K.G. f 4028. Kleine schol I per 50 K.G. f 41.5027. Kleine schol II per 50 K.G. f 33.505.10. Schar per 50 K.G f 16.50—2.60. Tongschar per 50 K.G. f 5125. Bot per 50 K.G. f 17.50—6. Rog per 20 stuks f 3017. Vleet per stuk f 8.500.60. Kabeljauw per 125 K.G. 25 stuks f 82— Groote gullen per 50 K.G. f 23,508.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 153.30. Wijting per 50 K.G. f 61. Pieterman en Poon per 50 K.G. f 322.50. Groote schelvisch per 50 K. G. f 5131. Middel schelvisch per 50 K.G. f 42.5023.50 Klein middelschelvisch per 50 K.G. f 27.50- f 10.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 192.10. Leng per stuk f 2.250.60. Makree,1 per 50 K.G. f 165. Heilbot per K.G. f 1.85—0.90. Koolvisch per stuk f Haring per 50 K.G. f 6.051.60. DIEFSTAL. Door den schipper van den stoomtrawler „Zeeleeuw" IJm. 29 werd aangifte gedaan van diefstal van tong op zee, vermoedelijk door 2 matrozen gepleegd. BINNENGESLEEPT. De motorlogger Schev. 314 had een defecte motor en dreef" daarom hulpeloos op zee rond. Door den motorlogger K.W. 64 welke hem passeerde werd de Schev. 314 op sleeptouw ge nomen en behouden binnen de pieren te IJmuiden gebracht. V. C. J. B. Voor de afdeelingen Velsen en Beverwijk van den V. C. J. B. zal Mr. Dr. A. van der Flier, in de consistoriekamer van de doops gezinde kerk te IJmuiden een lezing houden over „Christendom en socialisme". Dit is de 'eerste van een serie lezingen, waaraan verder nog hun medewerking zullen verleenen Ds. J. D. van Calcar te Beverwijk. Ds. F. Milatz te IJmuiden e.a. HUISHOUD-ONDERWIJS. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen: In tijden van malaise is huishoudonderwijs voor meisjes nog onmisbaarder dan in beter dagen. Dan vinden vele meisjes plaats in kantoren, fabrieken, zaken. In tijden als we nu beleven hebben ook de meisjes veel min der kans op een bescheiden plaats. In één vak is voorloopig nog steeds werk te vinden, nl. in de huishoudelijke beroepen. Zoowel in gezinnen, als in instellingen van allerlei aard. Maar ook hier is vakkennis dringend nood zakelijk voor wie wil slagen; juist in de ja ren na de lagere school is huishoudonderwijs op een dagschool een maatschappelijke nood zakelijkheid: hoe meer meisjes door een huis houdelijke vakopleiding in een niet overvoerd beroep een plaats vinden, hoe meer kans er voor de jongens blijft om op kantoren en werkplaatsen een plaats te vinden Hoe de meisjes en hare moeders op on derwijs in huishoudelijke vakken gesteld zijn blijkt uit den toenemenden bloei van de cur sussen voor de rijpere jeugd en volwassenen: er zijn dit jaar pl.m. 350 leerlingen voor de naaldvakken tegen pl.m. 250 in 1929! Voor het kookonderwijs zijn al vijf cursussen aan den gang, waarvan twee voor meergevorder den. Op deze cursussen zijn nog enkele plaat sen onen; bij wijze van gunst kunnen vóór a s. Dinsdag 13 October leerlingen zich nog schriftelijk aanmelden bij de leerares mej. Dik, Wijk aan Zeeërweg 146. of mondeling in het kooklokaal in de school voor B. L. O., Wijk aan Zeeërweg hoek Houtmanstraat op Dinsdag 4.30—5 uur. De cursussen zijn ge steld op Dinsdag- en Woensdagavond 7 1 4— 9 14. en Woensdagmiddag van 5—7 uur. de vervolgcursussen op Dinsdagmiddag 57 uur en Donderdagavond 79 uur. Tenslotte nog een woordje over den wasch- cursus, waar voornamelijk de fijne wasch behandeld zal worden: het wasschen en ont- vlekken van bovengoed, bont, tricot, fluwee. e.d Wat de meisjes op de naaailessen keurig leeren maken, leeren ze op de wasch- en striiklessen keurig onderhouden! Evenals op de verstelcursussen. waarvan de jeugd blijkens veel mindere belangstelling dan voor bovengoed naaien het belang niet voldoende toont te beseffen. Ook hiervoor kan men zich nog aangeven, als hierboven voor de kooklessen meegedeeld. VISSCHERIJMAATSCHAPPU „PISCATOR". COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST, Men schrijft ons: De visscherij-maatschappij „Piscator ge vestigd te Rotterdam, heeft twee nieuwe mo- tortrawlscheDen in de vaart gebracht. De schepen, die' regelmatig het visscherijbednjf van IJmuiden uit beoefenen, schijnen goed te voldoen. Nu had de directie bij het in de vaart bren gen der schepen, aan de menschen een loon regeling voorgelegd, die afweek van de IJmui- densche regeling. Het percentage was voor de bemanning hooger. maar de vaste maand gage daar tegenover lager dan bij de IJmuidensche re geling. Voorts bestaat onzekerheid over aller lei andere voorwaarden, welke zouden gelden bij ziekte, bij het opleggen van het schip, enz. enz- J J Op verzoek van de bemanning werd door de organisaties een onderhoud aangevraagd met de directie, hetwelk verleend werd Ter conferentie werd toen voorgesteld met de betrokken organisaties een arbeidsover eenkomst af te sluiten op basis van de te IJmuiden geldende regeling. Verschillende oorzaken en redenen zijn toen door de direc tie aangevoerd hoe zij tot deze regeling was gekomen, en tevens, hoe de ziektegeldregeling was getroffen en zoo meer. Het resultaat van de besprking was, dat door de directie een loonovereenkomst zou worden ontwomen, waarbij met de gemaakte bemerkingen reke ning gehouden zou worden om daarna de be sprekingen te openen voor het afsluiten van een collectieve arbeidsovereenkomst. VAST GEHOUDEN. Doordat de bemanning van den stoom trawler „Emma" IJm. 177 meer veiligheid door het vervangen van het oude systeem eischte met de behandeling van den winch, (het z.g. lei-ijzer) in het nieuwe (z.g. lei- raam"weigerde deze opnieuw uit te varen, voor de winch in orde gemaakt was. De reeder ontsloeg daarom de bemanning, waardoor de boot door de IJmuider Fede ratie opgehouden werd. Er wordt voor den trawler gepost. Nader deelde men ons mede. dat de reeder aan de verlangens van de bemanning toe gegeven heeft, waardoor de bemanning weer aan boord ging. VINGER AFGEKNELD. De Duitsche opvarende. E. B van den stoomtrawler „Odion" IJm. 168 had het on geluk tusschen het lei-ijzer en den staal draad te komen, waardoor hem een vinger afgekneld werd. DE VERLOTING „WITTE KRUIS" De aangekondigd® verloting der poppen is nu vastgesteld op Donderdag 15 Oct. a.s. in het Witte Kruisgebouw aan de Kennemerlaan te IJmuiden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 9 October: Ned., Ceres, Hamburg. Estlandsch. Maret, Rotterdam. Ned., Willy, Goole. Ned., Larenberg, Archangel. Ned Merope, Havre. 10 October: Zweedsch, Patria. Rotterdam. Engelsch, Shief Field, Waer. Ned.. Oranje-Nassau, Suriname Engelsch, Plysworth, Sunderland. Vertrokken schepen. 9 October: Ned.. Archilles, Rotterdam. Ned.. Costa Rica. West-Indie. Duitsch, Elbing TV, Elbing. Noorsch, Hildegard, Antwerpen Duitsche motor, Osiris, Hamburg. Noorsch. Bonna, Skien. Ned., Meuse, Parijs. Ned., Ajax, Kopenhagen. Deensch, Kirsten, Aarhuus. 10 October: Estlandsch, Maret, Maxslathi. SC H EE PV A ARTNIE UWS Het Engelsche s.s. „The Emperor" is Vrij dagmorgen met een volle lading ruwijzer van het Hoogovenbedrijf, alhier, naar Engeland vertrokken. Het Nederl. s.s. „Achilles" Is Vrijdagavond van Amsterdam aan het Hoogovenbedrijf. te IJmuiden, aangekomen, en is na bijlading van een partij ruwijzer Vrijdagmorgen naar Italië via Rotterdam vertrokken. DUITSCH POLITIEVAARTUIG Het Duitsche politiev aar tuig „Zieten" Js Donderdagmiddag te IJmuiden aangekomen en heeft ligplaats genomen aan de toeristen steiger in de buitenhaven te IJmuiden. Het Duitsche s.s. „Lorenz L. M. Russ" is hedenmorgen in ballast van Rotterdam aan het Hoogovenbedrijf tc IJmuiden aangeko men, teneinde een volle lading ruwijzer voor Zweden in te nemen. Het Nederl. s.s. „Vechtstroom" van de Holl. Stoomboot Mij. is Zaterdagavond van Am sterdam aan hel Hoogovenbedrijf te IJmui den, aangekomen, teneinde een partij ruw ijzer voor Engeland in te nemen. Het Nederl. passagiersschip „Costa Rica" is Vrijdagmiddag met passagiers en stukgoe deren van Amsterdam naar West-Indiè ver trokken en passeerde om 4 uur de sluizen te IJmuiden. VELSEN DE TOESTAND DER GEMEENTE VELSEN. VERSLAG OVER 1930. Wij ontvingen het verslag van den toe stand der gemeente Velsen over het jaar 1930 en ontleenen hieraan het volgende: De bevolking der gemeente Velsen ver meerderde in het jaar 1930 met 1013 mannen en 1126 vrouwen, dus in totaal met 2139 personen en bestond in totaal uit 41415 per sonen. Het aantal geborenen binnen de gemeente bedroeg 480 m. en 507 v. in totaal dus 987, waarvan 26 levenloos werden aangegeven. De sterfte binnen de gemeente zonder de levenloos aangegevenen bedroeg 152 m. en 153 v., in totaal dus 305. Onder de geborenen waren 33 onechte kinderen. Er werden 323 huwelijken voltrokken. Er vestigden zich in het verslagjaar 4377 personen in de gemeente, terwijl 2898 perso nen daaruit vertrokken. De bevolking der gemeente Velsen was onderverdeeld als volgt: Santpoort 6279; Velsen 7026 en IJmuiden met 28110 personen. Het aantal kiezers in de verschillende stem districten bedroeg op 1 April 1930' voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 19064 kiezers; voor de Provinciale Staten 18456 kiezers en voor den gemeenteraad 17521 kie zers, of 48.5 pCt. voor de Tweede Kamer; 46.9 pCt. voor de Prov. Staten en 44.6 pCt. voor den gemeenteraad. De ambtenaren van den burgerlijken stand bestonden op 31 December 1930 uit de heeren: J. P. Handgraaf, J C. Dunnebier. F. P. Vermeulen. W. Landeweert. K H. Tusenius en J. P. Ntjssen als onbezoldigde en E. W. de Boer, W. C. Seuverink. G. T. Groen en C. J. van Oost als bezoldigde. In het verslag wordt medegedeeld, dat de rekening over 1929, door den Gemeenteraad voorloopig vastgesteld in zijn vergadering van 11 November 1930 nog niet door Gedepu teerde Staten van Noord-Holland vastgesteld is. Volgens deze rekening bedroegen: Gewone dienst: Inkomsten f 2.841.189,94 1 2. uitgaven f 2.603.891.30; batig saldo f 237.298.64 1 2. Kapitaaldienst: Inkomsten f 1.806.734 52; uitgaven f 2.261.122.64; nadeelig saldo f 454.388.12. Totaal; inkomsten f 4.647.924.56 1'2; uit gaven f 4.865.013.94. Nadeelig saldo f 217.089.47 1 2. De totaal-uitgaven voor het onderhoud der bestrating van rijwegen en voetpaden bedroeg aan arbeidsloonen. materialen. transporten, enz. f 92.082.11 terwijl het onderhoud van de grint- en sintelwegen in totaal e enbedrag van f 18.375.31 vorderde. Tot de voornaamste buitengewone werken die in den loop van 1930 werden uitgevoerd, kunnen gerekend worden: het betegelen van een gedeelte trottoir langs den Wijk aan Zeeweg en van een voetpad rondom een gedempten vijver aan de LUsterlaan te IJmuiden. het verplaatsen van een hek en het aanbrengen van een tegentrottoir aan den Stationsweg, nabij het Oostelijk viaduct te Velsen. het verbreeden van een gedeelte der Kalverstraat en Frans Naereboutstraat in verband met grondoverdracht en het be tegelen van het trottoir der Havenkade. In 1930 zijn door de sluizen te IJmuiden opgevaren 4017 schepen, terwijl dat der af gevaren zeeschepen 3946 bedroeg. De gezamenlijke inhoud der opgevaren en afgevaren schepen bedroeg respectievelijk 27.858.384 M3. en 27.394.529 M3 of in totaal 55.252. 913 M3. In den loop van 1930 werden ontwerpen tot wijziging van het plan nabij het dorp Velsen. een schetsindialing voor de gronden ter weerszijden van den Rijksweg gemaakt. Rapporten werden uitgebracht naar aan leiding van ingekomen bezwaarschriften tegen het plan. Aangevangen werd met dc herziening van het plan overeenkomstig de opmerkingen van Gedeputeerde Staten, zoo als het aangeven van weg- en rooilijnen, het laten vervallen van den convooispoorweg, enz. Het herzieningsplan I is nog niet door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: M. W. de GrootKooyman, z., L. GrootveldGravemaker. d.. G. Kossen— Barelds, z„ E. van OostWiersma, d., E. Otto Huber, d., A. Brandenburgde Koning, d„ M. C. van Gils—Tromp, z. Overleden: Geen. OndertrouwdG. Schaap en M. NoordzijP. Verkerk en T. Oepkes, J. A. Wals en E. Smit, H. van Alphen en J. J. Grunheid, J. van Gel der en H. Oortwijn, A. G. R. Kappers en E. Peters. F. Gleysteen en F. J. Jansma, J. t\. Brandsen en C. den Dekker, A. Burggraaf en D. de Koning, G. v. d. Boogard en A. Pronk. Getrouwd: C. A. Martens met A. M. van Schinkel, H. F. Smit en G. Dijkhuis; G. W. Schipper met J. Teekman, P. van Alphen met E. Bravenboer. Bijkantoor van HAARLEM'S DAGBLAD KENNEMERLAAN 42 IJ M U I D E N TELEFOON 521 BEVERWIJK RESTAURATIE NED. HERV. KERK. Reeds eenlgen tijd wordt gewerkt aan de restauratie van den Zuiderbeuk van het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Bij de verwijdering van het pleisterwerk is om. aan het licht gekomen, dat de ramen in bij zonder slechten toestand verkeerden. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad besloten tot het herstel van vijf dezer ramen over te gaan en dat deze restauratie zou geschieden in den ouden stijl, zooals dit ook met een reeels eerder hersteld raam is geschied. Aan vankelijk lag het in het voornemen om in de in lood gevatte vensters gekleurde wapens te doen aanbrengen. Hierop is men echter teruggekomen en werd besloten in vier ven sters voorstellingen van Christelijke symbolen op te nemen. In het vijfde venster zal het wapen der familie Sluyterman van Loo, die vroeger het buiten „Akerendam" alhier be woonde, worden aangebracht. De opneming van dit familiewapen zal geschieden uit er kentelijkheid voor een vroeger door deze oude Beverwijksche familie gedane schen king. waardoor eveneens de restauratie van een der in staat van verval verkeerende ramen kon worden uitgevoerd. nF.T ZILVEREN JUBILEUM DER R.K. DRANKBESTRIJDING Het zilveren Jubileum van de R.K. Drank - bestrUdlngsorganisaties zal morgen kerke lijk worden herdacht Tn beide parochieker ken zullen onder a'le diensten door een Pater predikaties over het werk der R K. Drankbe strijding worden gehouden. Zoowel in de parochiekerk van de H. Agatha. als in die van O. L Vrouw van Goeden Raad zal ter gelegenheid van het vijf en twintig Jarig be staan van Kruisverbond en Mariavereenlelng een plechtige Hooemls worden gecelebreerd. Het jubileum wordt op 12 Nov. feestelijk herdacht. Op dien avond wordt den leden onn tooneelvoorstelling aangeboden, terwijl tevens enkele zilveren jubilarissen zullen worden gehuldigd. R.K. VROUWENBOND In de Vrijdagavond gehouden ledenverga dering van de plaatselijke afdccllng va» den R K. Vrouwenbond werd in de plaat/ van Mevr. Konijn in het bestuur gekoze/ Mei. M. van Noort- Verder werd in deze bl> eenkomsf be.s'oten om op Zondag 25 Octobaf ter gelegenheid van het feest van „Chrlstu/ Koningschap" een speldjesdag te organise® ren. De geestelijke adviseur der afdeellng. Rec tor Th. Boor.ekamo hieeld een lezing over he» leve n van Guido Gezelle en diens werken De rector heeft daarna verscheiden gedichtjes aan den Vlaamschen meester voorgedragen. VOOR DE MICROFOON De Beverwijksche harmonica-virtuozen A. Dekker en K. Wester zijn door den K. R. O. uitgenoodigd om op 14 Nov. a.s. voor de mi crofoon op te treden. Zij zullen zich des avonds van 7.45 tot 8 en van 9 tot 9.15 uur doen hooren. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. Ondertrouwd A. H. J. Pinkse en E. M. M. Ziirlohe. W. Westerman en J. C. ter Hoeve; J. Daalhuizen en C. M. van Duijn. Getrouwd; P. H. de Nijs en A, Markx; C. T. van Lieshout en J. A. van der Wurf; J. V. Boot en A. C. Doesburg. Bevallen: M. Wortman—Does. d.: G van 'BalenSalomons, d. A. M/ HuigJak. z.; A. M. Dekker—Niesten, z.t M. Ostmann Dijk, d.; W. van der LelijBakker, z. is de courant waarin de zaken man het doel treffendst en met groot succes

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13