CHIEF WHIP HOLLANDIA-WATER BRUENING GESLAAGD. ALLES WAT U VAN UW SIGARET VERLANGT.' IK GEEF HET U! BUITENLAND. VIRGINIA HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 10 OCTOBER 1931 TWEEDE BLAD De nieuwe regeering een zwakke afspiegeling van de oude. Toekomst niet rooskleurig. De bet eekenis van Groener* s benoeming tot minister van binnenlandsche zaken. Het verkiezings manifest der Engelsche arbeidersGenève en de toestand in China. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Gisteravond laat te elfder ure wellicht, in den letterlijken en figuurlijken zin des woords is Bxuening er toch nog in ge slaagd een kabinet samen te stellen. Het is zoo goed als ongewijzigd hetgeen bewijst, dat de Rijkskanselier met veel grooter moeilijk heden te kampen had, dan hij had voorzien. De nieuwe regeering ziet er als volgt uit, althans volgens officieuze berichten: Rijkskanselier en waarnemend minister van buitenlandsche zaken: dr. Bruening; Financiën en plaatsvervangend rijkskanse lier: dr. Dietrich; Rijksweer en waarnemend minister van binnenlandsche zaken: dr. Gröner; Arbeid: dr. Stegerwald; Posterijen: dr. Schaetzle; Levensmiddelenvoorziening en Landbouw: dr. Schiele; Economische zaken: prof. Warmold (Prui sisch minister); Verkeerswezen: Treviranus; Justitie: dr. JoeL De belangrijkste portefeuilles worden „waar nemend" bezet. Vermoedelijk hoopt Bruening die candidaten die hij nu niet mee kon krij gen alsnog voor zich te winnen. Wanneer het kabinet inderdaad geen andere Wijzigingen zal vertoonen, dan hierboven aan gegeven, kan men het moeilijk een .nieuwe regeering" noemen. Eerder is er dan sprake van een zwakke afspiegeling der oude; toch houdt men ernstig rekening met de opschui ving van Generaal Groener, tot nu toe rijks minister van verdediging, naar binnenland sche zaken. Deze opschuiving kan opgevat worden als een flinke stap naar rechts! Men kan er van op aan, dat de linksche op positie deze .mutatie" naar eigen geest zal weten uit te leggen. Het woord dictator past nu eenmaal goed bij een minister-generaal van binnenlandsche zaken. Kenschetsend voor dezen regeeringsivorm is voorts, dat leidende persoonlijkheden hun goede baantjes niet wenschten te verruilen, voor het wisselvallig lot, dat een rijks minister beschoren is. Men voorspelt Bruening klaarblijkelijk geen lang leven als rijkskan selier van deze regeering! De vraag is echter wat de sociaal-democra ten zullen doen, die tusschen twee polen ge slingerd worden: de nieuwe, sterk links ge oriënteerde, en afvallige arbeiderspartij, en de vrees voor ultra rechts! Wanneer de sociaal-democraten Bruening niet steunen, wordt de kans op een natio- •naal-sicialistisch succes weer aanzienlijk grooter. Toch moeten de oude sociaal-democraten voorzichtig zijn. Al te veel dansen naar Bruening's pijpen verhoogt de levenskansen van de groep der afvallige sociaal-democraten Toch lijkt het eerste gevaar, dat dreigt van rechts, grooter dan het tweede. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. En daar om lijkt het ons het waarschijnlijkst, dat de sociaal-democraten niet tegen Bruening zul len stemmen. Men houde er echter rekening mee, dat iedere voorspelling thans een vraag stuk is. Doch zelfs met sociaal-democratisch en steun is Bruening zijn leven geenszins zeker. In de Duitsche Volkspartij schijnt een stem ming te heerschen die tegen Bruening is gericht. Ten overvloede wordt nog medege deeld, dat het geheele „groene front", de Rijkslandbond incluis, tegen Bruening is, omdat de „nieuwe regeering" evenals de oude, zal falen ten aanzien van den land bouw! Maar wij herhalen: Men zij voorzichtig met het trekken van conclusies! Verrassingen en groote wendingen blijven tot op het laatste ©ogenblik mogelijk- L. A. Duitschland. De nieuwe heeren in het kabinet. Het nieuwe kabinet-Bmeiims:, -dat nog niet volledig is (traitenlandsohe naken en binnenlandsche zaken zijn niet definitief bezet) telt slechts twee nieuwe figuren: prof. Warmold en dr. Joel. De overige ministens hebben allen hun portefeuilles behouden, be halve Treviranus, die minister zonder porte feuille was en nu Verkeerswezen heeft gekre gen. Dr. Schaetzle heeft zich zijn definitieve beslissing nog voorbehouden. Het tot dusver door Treviranus als minister zonder porte feuille vervulde ambt van rijkscommissaris voor de „Oststelle" zal opnieuw worden be zet. Een beslissing hieromtrent is nog niet genomen. Dr. Joel, de nieuwe minister van justitie was tot dusver „Justizsekretar". Hij is zes en zestig jaar oud en uit Silezië afkomstig Het laatst was hij staatssecretaris in het mi nisterie van justitie. Hij neemt thans de por tefeuille van dr. Bredt over. Prof. Warmold, aldus het Hbld., de nieuwe minister van economische zaken, werd in Neder-Saksen geboren. Hij studeerde in den landbouw en was kort vóór den oorlog hoofd der economische afdeeling aan de Berlijnsche Landwirtschafsakademie. Daarna werd hij leeraar aan de Wurtembergsche Landbouw- hoogeschool. In het Pruisische kabinet-Ste- gerwald was hij minister van landbouw. Na het aftreden van dit kabinet trad hij tot den beheersraad van de L G. Farbenwerke te Ludwigshafien toe. De arbeidsconfl ieten Duitschland. GLEIWITZ. 9 Oct, (W. B.i De Bond van Werkgevers ln de Opper-Silezische mijn industrie heeft zich met de gisteren bekend gemaakte uitspraak van het scheidsgerecht, welke voorziet in een korting der loonen met zeven percent voor de steenkolenmijnen en met vier percent voor de ertsmijnen, accoord verklaard. De verhitte politieke gemoederen. BRESLAU, 9 Oct. (V. D.) De Deutsche Frie- densgesellschaft heeft te Breslau een verga dering gehouden, die door ongeveer 400 per sonen werd bijgewoond. De vroegere Saksi sche minister-president dr. Zeigner sprak over: Rijksweer, buitenlandsche politiek en pacifisme. Toen de spreker zich in scherpe bewoor dingen richtte tegen den rijksweer-minister en de opperste leiding der rijksweer, werd uit de vergadering herhaaldelijk geïnter rumpeerd, zoodat Zeigner tenslotte geduren de eenige minuten zijn rede moest onder breken Toen de voorzitter de ordeverstoor ders uit de zaal wilde laten verwijderen, kwam het tot een vechtpartij tusschen de ordeverstoorders en de ordebewaarders. De politie heeft 13 personen gearresteerd. Engeland. Wat de Arbeiderspartij wil. Reuter seint uit Londen: In het verkiezingsmanifest der Arbeiders partij, dat onderteekend is door Henderson, Graham en anderen, wordt verklaard, dat aan het land een definitieve gelegenheid wordt geboden, de fundamenten van zijn leven te herstellen. Het kapitalistisch stelsel ls ineengezakt en is er niet in geslaagd aan vele millioenen menschen die wenschen te arbeiden, werk te geven. Het heeft groote voorraden waren opgehoopt, die het niet kan distribueeren. De arbeidersregeering is opgeofferd aan het geschreeuw der bankiers en financiers. De politiek der regeering is noodlottig mis lukt. Zij streeft thans naar een mandaat voor de onmogelijke taak van het weder- opbouwen van het kapitalisme. Deze com binatie van slecht bij elkaar passende anta gonisten van oudsher vraagt carte blanche. Het manifest verklaart dat de regeering zeer verdeeld is en uit vertrouwen in 't Engelsche volk, dat het zich niet zal laten verschalken door de aanmatigende en oneerlijke eischen van deze combinatie. Het verklaart: „Wij moeten een plan voor onze beschaving op stellen, of ondergaan", en verzekert onnieuw dat de socialistische geloofsbelijdenis de eenige oplossing uit de moeilijkheid biedt. Vervolgens verklaart het manifest, dat de reconstructie op socialistischen grondslag krachtig moet worden bevorderd en zegt dat het bank- en credietstelsel rechtstreeks moest komen in het bezit en onder controle van het volk en dat een Comité moest worden ingesteld tot het uitoefenen van controle op geldplaatsingen in het binnenland en het buitenland. Het manifest veroordeelt, zoowel geldinflatie als een nieuwe poging tot deflatie om te forceeren dat het pond sterling tot zijn goudbasis terugkeert. Een arbeidersregeering zal het initiatief nemen tot het bijeenroepen van een internationale conferentie om te ge raken tot een weloverwogen geldpolitiek. Zij zal streven naar de onmiddelijke heropening van onderhandelingen tuschen de onder teekenaars van het plan-Young en de Ver- eenigde Staten teneinde voorwaarden te verkrijgen, waardoor de nietigverklaring van de Intergealliseerde oorlogsschulden en de schadevergoedingen mogelijk wordt. Het manifest veroordeelt tarieven, vooral nu de gouden standaard is opgeheven, waar door, de levenskosten duurder zouden wor den en schade zou worden toegebracht aan de internationale samenwerking. Het manifest stelt reorganisatie van de electrische energie, de transportdiensten en de ijzer- en staalindustrieën in het vooruit zicht door daarvan openbare lichamen te maken, het in het leven roepen van comités voor den invoer, waar dit noodig is, en van een exportlichaam voor de voornaamste in dustrieën, en nationalisatie van de steenkool industrie. De Arbeiderspartij zal aan de ontwapenings conferentie voorstellen voorleggen voor aan zienlijke vermindering van alle wapens en van de bewapeningskosten. De Arbeiderspar tij zal het werk van den Volkenbond ten volle blijven steunen. Zij zal voortgaan met de taak van het reorganiseeren ;ian den landbouw. Het belooft, onverwijld de politiek der re- geering betreffende de vermindering van de uitkeeringen wegens werkloosheid enz. on gedaan te zullen maken. De Liberalen zonder verkiezingsfond LONDEN, 9 Oct. De „Evening Standard" publiceert een geheim manifest, aldus het Hbld., dat is uitgegaan van Ramsay Moir en zegt, dat de liberale organisatie practisch gesproken geen fondsen heeft. Daar komt het heele gewicht van de verantwoordelijk heid, zoo heet het verder, neer op 'de kies districten en de candidaten. Liberaal verkiezingsmanifest. LONDEN. 9 October (Reuter). In een door de liberale ministers Samuel en Rea ding en anderen onderteekend verkiezings manifest wordt over de noodzakelijkheid ge sproken van een doeltreffenden liberalen in vloed in den boezem der regeeering en in het toekomstige parlement. De ondertcekenaars zijn bereid, alle buitengewone maatregelen te nemen, die cr op berekend zijn een gunstige handelsbalans te verkrijgen en betrekking hebben op de geldquaestie, vergrooting van de uitvoeren of beperking van de invoeren, doch verklaren dat de vrijheid van den han- INGEZONDEN MEDEDEELINCEN a 60 Ct*. per Chief Whip zijn gegarandeerd zuiver Ze worden vervaardigd van 100°'oVirginia-tabak- Ze worden onder ideale, hygiënische omstandig heden gefabriceerd- en bovendien Ze zijn de beste sigaretten voor Uw gezondheid ARDATM LONDON del de eenige permanente basis is van econo mische welvaart en het welzijn van het Brit- sche rijk en de wereld. Het manifest bepleit een internationale actie tot het verlagen van douane-muren, het stabiliseeren van de valuta, het regelen der internationale schulden en schadevergoe dingen, en critiseert het program der ar beiderspartij, dat, zegt 't manifeest, een fi- nancieele ramp zou teweegbrengen. Lloyd George houdt voet bij stuk. LONDEN, 9 October. (Reuter). Lloyd George heeft verklaard, dat hij zijn hoofd kwartier zou sluiten en den sleutel medene- men van de brandkast, waarin zich zijn fondsen bevonden. Thans wordt bekend ge maakt dat Lloyd George, die de eigenaar is van het gebouw, waar het hoofdkwartier der liberalen is gevestigd, de liberale organisatie slechts een kort respijt heeft gegeven om het gebouw te ontruimen. MacDonald over de Britsch- Indische minderheden. Draadloos wordt gemeld dat de misluk king van de besprekingen in de subcom missie der Rondetafelconferentie inzake de quaestie van de waarborgen der minder heden door Ganahi ter kennis der min derheden-commissie werd gebracht. Nadat de andere gedelegeerden die aan de besprekingen hebben deelgenomen, het woord hadden gevoerd, gaf MacDonald uiting aan het leedwezen der regeering dat geen vruchtbaar voorstel uit de beraadslagingen is voortgekomen. Van meet af aan is er bij de Indiërs op aangedrongen overeenstem ming onder hen zelf te bereiken. Hij zeide: „Elkeen, die trachten wil aan de beginse len van constitutionneele vrijheid, welke wij in onze gedachten hebben, een defini tieven wettigen vorm te geven, zal ervaren dat dit volkomen onmogelijk is tenzij er overeenstemming is bereikt over de minder heden-quaes tie niet afgedwongen door een regeering, waartegen Mahatma Gandhi waar schijnlijk aanstonds een of andere methode van passieven tegenstand zou inzetten, doch voortvloeiend uit ons eigen hart. Zegt niet dat de samenstelling dezer conferentie of de wijze, waarop ge werd gekozen, zijn te- laken. Te laken is dat de feiten moeilijk heden bieden, welke ge nog niet vermocht te overwinnen". De premier voegde er aan toe, meldt het Hbld.: „De Britsche regeering wil voortgaan en wenscht dat ge voortgaat. De regeering zal stappen doen indien gij niet tot een conclusie komt, daar wij besloten zijn zulke verbeteringen aan te brengen in de regeering van Indië als met haar eigen ideeën in over eenstemming zijn". China. Volkenbondsraad zal wederom Chineesch-Japansch conflict behandelen. De Volkenbondsraad zal Dinsdag 13 Octo ber om 12 uur te Genève weder zijn op 30 September onderbroken zitting voortzetten. Lerroux heeft in een telegram van bijeen roeping van den Volkenbondsraad tevens alle leden uitgenoodigd om de inlichtingen over den toestand in Mandsjoerije. In Volkenbondskringen vertrouwt men er op, dat in de raadsbijeenkomst van Dinsdag de Europeesche groote mogendheden weder de gewoonte zullen volgen, dat de ministers van buitenlandsche zaken persoonlijk aan de raadszitting deelnemen en zich niet door anderen doen vertegenwoordigen, zooals bij de laatste bespreking over het Chineesch- Japansche geschil in September het geval W Lerroux heeft behalve het telegram voor de bijeenroeping van den Volkenbondsraad nog een tweede telegram verbonden en wel aan de regeeringen van China en Japan, waarin hij als raadsvoorzitter verklaart, dat de sinds 30 September ontvangen inlichtin gen van beide partijen helaas aantoonen, dat verschillende nieuwe incidenten zich hebben voorgedaan, die de gemoederen heb ben opgehitst en de oplossing van het ge schil hebben bemoeilijkt, aldus de N- R. C. Lerroux drukt de stellige hoop uit. dat de beide regeeringen de noodige maatregelen zullen nemen. Een scherpe nota van Japan. Naar uit Tokio wordt gemeld, is Vrijdag een in scherpe bewoordingen gestelde nota aan de Chineesche regeering gezonden waarin haar wordt verweten den Japanschen eïsch tot staking der anti-Japansche beweging in China niet te hebben vervuld. Een Reuterberipht uit Sjanghai merkt ten aanzien van deze nota op: Bepaalde bui tenlandsche ambtenaren alhier zouden de meening geuit hebben, dat de Chineezen blijk geven van een verbazingsvekkend ge duld. Zij rekenen in hooge mate op bescher ming van den Volkenbond. Het mislukken van die bescherming zou den val van de Chineesche regeering ten gevolge kunnen hebben. Nieuwe J apansche troepenversterking. Volgens een bericht uit Russische bron uit Peking zfjn Vrijdag te Moeken nieuwe Ja- pansche artillerie en vliegtuigeskaders aan gekomen. De troepen worden direct doorgezonden naar den spoorweg MoekdenTsjanetsjoen. Voorts heeft de 8ste Japansche brigade be vel ontvangen zich gereed te houden voor China. Overval op het Japansche con sulaat te Hailoen. Volgens een Russisch bericht uit Tokio ls door Chineezen een aanval gedaan op het Japansche consulaat te Hailoen. De Chinee sche bewaker werd gedood. De consul-gene raal heeft de Japansche legerautoriteiten om bescherming verzocht. Ontscheping van Japansche troepen nabij? 's-GHAVENHAGE. 9 Oct. Dc Chinee- sche legatie heeft een afschrift ontvangen van rapporten welke de burgemeester van Sjanghai aan de regeering van Nanking heeft gezonden. In die rapporten wordt ge zegd, dat op 5 October verschillende Japan sche oorlogsschepen in de haven zijn aange komen. De ontscheping van de Japansche troepen kan elk oogenblik plaats hebben. De burgemeester van Shanghai heeft eveneens vernomen, dat Japansche eskaders, in to taal meer dan vijftig eenheden tellende, reeds de marinebasis Sasebo verlaten hebben met bestemming voor de Chineësche wateren. De toestand is buitengewoon ernstig. Amerika. Het programma van Lavai's bezoek aan Hoover. Het program van de reds naar de VB. van den Franschen premier Pierre Laval is thans in groote lijnen vastgesteld, aldus het Hbld. Vrijdagmorgen 16 October vertrekt Laval uit Parijs. Na een ontvangst door het ge meentebestuur van Havre scheept hij zich in op de „De-de-France", die te 1 uur het anker zal lichten. Donderdag 22 October des morgens te 7 uur aal Laval naar verwacht wordt te New York aankomen. Hij zal slechts enkele uren aldaar verblijven en er door het gemeente bestuur ontvangen worden. Te 11 uur gaat hij met den trein naar Washington, waar hij tot Maandag 26 October zal blijven. Den eersten dag zal er een diner zijn op het Witte Huis, waaraan mede zullen aan zitten maarschalk Pétaln en de leden der Fransche missie naar de feestelijkheden ter gelegenheid van de overgave van Yorkstown. Vrijdag is er een intiem diner op het Witte Huis; Zaterdag dineert Laval op het buiten verblijf van Stimson te Woodley. Daar ls Zondagmiddag verder een -tuinpartij. De Fransche premier vertrekt Maandag 26 October 's ochtends om half negen uit Washington. Een kort oponthoud te Phi ladelphia zal hem in staat stellen daar door het gemeentebestuur ontvangen te worden Tegen 4 uur des middags komt hij te New York aan op de „Il-de-France". De premier zal 1 November in Frankrijk terug zijn. Over annuleering van oorlogsschulden. Uit Washington wordt vernomen, dat een der deelnemers aan de conferentie op het Witte Huis, senator Bingham heeft mede gedeeld, dat slechts twee of drie aanwezigen positief tegen verlenging van het Hoover- moratorium waren, terwijl de correspondent van de „Morning Post" bericht, dat van de 32 deelnemers aan de conferentie alleen sena tor Bingham absoluut voorstander van ver lenging was. De overigen hebben hun oordeel opgeschort, tot dat bij den toestand beter kunnen- overzien en kunnen beoordeelen. welke maatregelen en welke tijdsduur het beste voor de verlenging zouden zijn. Ook pre sident Hoover zelf heeft nog geen scherp om lijnde plannen dien aangaande medegedeeld. Senator Bingham is van meening dat het congres voor verlenging van het morato rium te vinden zal zijn, indien Europa eenige beloften doet. In de „Daily Herald" verklaard een bekend Amerikaansch journalist, aldus .De Tel." dat het president Hoover zeker gelukken zal, het Amerikaansche volk te winnen voor an nuleering der oorlogsschulden en herstelbe talingen. Vele leidende financiers en voor aanstaande economen en een groot deel van het Amerikaansche volk zijn reeds van de noodzakelijkheid hiervan overtuigd. Op een vergadering der Amerikaansche bankiers associatie is Frederic Kent met na druk opgekomen voor een nieuw uitstel dor oorlogsschulden en herstelbetalingen gedu rende minstens 3 jaar. Hij besprak de politieke invloeden die het moratorium van dit jaar reeds tot het laatste oogenblik ver- yy&tetb. e*a zeide de onzekerheid Ir. het vraagstuk der schulden voor een der fac toren te houden, die een verbetering van den economischen toestand tegenwerken. Frankrijk, Léon Blum zegt dat er 650.000 werkloozen zijn. De socialistische leider Léon Blum geeft in ,Le Populaire" een beschouwing over de werkloosheid in Frankrijk. De officieel© cijfers, die daaromtrent gepubliceerd worden en die den indruk wekken, dat er hier om zoo te zeggen geen werkloosheid zou be staan, hebben niet de minste waarde, om dat ze slechts melding maken van de werk loozen, die gesteund worden dor de ge meentelijke steunkassen, welke niet ver plicht zijn. Meer waarde hebben de mededeelingen van de inspecteurs van den arbeid, die elke maand een rapport uitbrengen omtrent het werk in inrichtingen, die meer dan honderd werk lieden tellen. Volgens den laatst verschenen staat, die over Augustus loopt, waren cr in die maand in deze fabrieken en werkplaat sen ruim 218.000 werkloozen en ruim 856.000 gedeeltelijk werkenden. Dit geeft een percen tage van 8.4 pet. voor de eerste en van 33 pet. voor de tweede categorie. Maar, zoo vervolgt Blum, dit geldt nog slechts voor de inrichtingen van meer dan honderd arbeiders. De kleinere werkplaatsen en de huisarbeid vallen er geheel buiten. Neemt men voor dgeze categoriën een der gelijk percentage aan. wat zeker beneden de waarheid blijft, want de huisarbeiders zijn naar verhouding ongetwijfeld nog zwaar der getroffen, dan komt men tot een getal van 650.000 volkomen werkloozen en van 2 1*2 millioen slechts gedeeltelijk werken- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel HET GEZONDSTE TAFELWATER (Nederl. Bron) verkrijgbaar Firma P. BAGGERMAN SPAARNE 114 TEL. 10116 AGENDA SATERDAG 10 OCTOBER Stadsschouwburg: Louis Douglas Theater. „Louisiana". 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Lezing owef Russische folklore. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Liefdadigheids-ca baretavond Herst. oord Ver. Spoorwegperso neel. 8 uur. Gebouw Sint Bavo: Bazar Orde van Goede Tempelieren 2—6. 7.30—11 uur. Palace: „Tarakanova". Tooneel: Emll Glaas. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Stormvloed der Liefde" en „De jonge rat". Tooneel: Les Essiew. 2.30 cn 8.15 uur. Rembrandt Theater: „D-trein 13 heeft vertraging". Tooneel: Amelo and Partner. 2 30, 7 cn 9.15 uur. Aerdenhou t: Hofstede Mariënbosch. Luchtdemonstratie Beiersche piloten. 3.15 uur namiddag. ZONDAG 11 OCTOBER Stadsschouwburg: De Vereenigde Schouw spelers. ,,'t Gat in den muur". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Rederijkerskamer „Alberdingh Thijm". „De drievoudige wijs heid van Vader Wang." 8.15 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Kunst zij ons Doel, 104 uur. Gebouw Protestantenbond (Vcstestraai). Voordracht Psycho Synthse. 10,30 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds. Gebouw Sint Bavo: Bazar Orde van Goede Tempelieren 26, 7.30—11 uur. Aerdenhou t: Hofstede Mariënbosch. Luchtdemonstratie Beiersche piloten. 3.15 uur namiddag. Vel sen: Terrein voor Hotel Vclserend: Vliegdemonstraties. 2 uur nam. MAANDAG 12 OCTOBER Stadsschouwburg: Liederenavond Anna el Tour voor „Kunst aan het Volk 815 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Kunst zij ons Doel, 104 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyleris Museum .Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN OND-, NACHT- EN ZONDAGSDIENST). Th. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69, tel. 11596. Fa. Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27. teJ. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5