VERKADE'S CACTUSSEN BUITENLAND. Nieuwe regeering in Spanje. NIEUWE ALBUM PHILIPS' RADIO TOESTELLEN KINADRUPPEL5 HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG T5 OCTOBER T93TT TWEEDE BLAD De gematigde leden der regeering moeten aftre- den. Scherpe actie tegen de Katholieken. Uitwijzing der geesteliike orden. Voor wapen geweld wordt gevreesd. Toestand hoogst critiek. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Wij hebben het reeds vroeger gezegd, dat de Spaansche omwenteling die men met het woord revolutie betitelde, niet de wezenlijke omwenteling was. Alfonso had uitgediend en men zette hem, op het oogenblik dat de pu blieke opinie er rijp voor was, eenvoudig or ganisatorisch aan de deur. Er vloeide geen bloed. Het was waarlijk een vreedzame om wenteling. Daarna pas begon de eigenlijke revolutie, de revolutie waarbij de volksziel zeer nauw (betrokken was. Het nieuwe Spanje kreeg da delijk na de stabilisatie te kampen met de oude tegenstellingen, die nu onderling veel scherper geworden waren, omdat alles wat republikeinsch was v r de revolutie slechts uit gemeenschappelijk eigenbelang één lijn getrokken had. De communisten, die al heel weinig bij de omwenteling gewonnen had den, zetten een verscherpte actie in, en zoo kon het gebeuren, dat de nieuwe republikein- sche regeering, haar republikeinsche onder danen met de oude koninklijke militaire gardenoverhoop moest laten schieten. Een der belangrijkste troeven in de han den van de meest linksche groepen, was de verhouding tusschen kerk en staat. Het volk was door de communistische actie tot het uiterste opgezweept. Men herinnert zich nog hoe onlangs in heel Spanje, kerken' werden bestormd, en kloosters werden ver brand. In het parlement vond deze tweede revolutie natuurlijk eveneens weerklank. Do linksche groepen, blijkbaar tegemoet wil lende komen aan zekere stroomingen van on der communistischen invloed staande groe pen van de bevolking, stelden drastische maatregelen tegen de kerk voor, die direct aansloten bij de reeds eerder ondernomen gewelddadigheden tegen de Katholieken. (Men herinnere zich de uitwijzing van den kardinaal van Saragossa.) Het streven1 naar een radicale oplossing van het religieuze artikel in de constitutie heeft een kabinetscrisis veroofzaakt. De Spaansche Cortes had het artikel uit het ontwerp grond wet, dat voorzag in de uitwijzing van de gees telijke orden uit Spanje, met overgroote meerderheid aangenomen. Minister-president Zamora is echter een goed katholiek en Mau ra, de minister van binnenlandsche zaken, behoort eveneens tot de gematigden. Zij kant ten zich natuurlijk scherp tegen voornoem den maatregel, die inderdaad in een modern georganiseerde republiek waarin vrijheid van gedachte, (ook religieuze gedachte), toch gewaarborgd moet zijn, niet past. De linksche en niet communistische elemen ten in de Cortes meenden echter de dras tische maatregelen tegen de kerk te moeten doordrijven; waarschijnlijk ook, om de com munisten. voor te zijn en hen aldus een wapen uit de hand te slaan. Terloops zij hierbij' echter nog opgemerkt, dat het lang niet uitgesloten is, dat het dezer dagen in Spanje op een soort van antieken godsdienstoorlog uit zal draaien. De partijen hebben nog nimmer zoo scheip tegenover el kander gestaan, en de overeenstemming met de Fransche en de Russische revolutie is hoeveel tijd er tusschen deze perioden ook moge liggen werkelijk benauwend. Daar bij is het een' geringe troost dat de Span jaarden min of meer een operettevolk zijn; de voorteekenen hebben immers al bewezen, dat Spaansch pathos ook wel bittere ernst kan worden. De nieuwe regeering is uiterst linksch. Ler- roux, de minister van buitenlandsche zaken is de eenige gematigde figuur. Zijn aanblij ven is echter reeds bedenkelijk. Het behoeft geen betoog, dat hij als voorzitter van de vo rige zitting van den Volkenbondsraad in een eigenaardige positie verkeert., daar hij mede verantwoordelijk is, voor een actie tegen de Kerk die in deze eeuw slechts haar weerga in Rusland en Mexico gevonden heeft. Intusschen blijft het gisten. Opstootjes zijn aan de orde van den dag. Communisten trek ken door het land, vernielen de oogst en bre ken de pooten v-an het veeAnno 193L L. A Spanje. Het Spaansche kabinet afgetreden. MADRID, 14 October (Vil De Spaan- sche minister-president Zamorra en de mi nister van Binnenlandsche Zaken, Maura, hebben Woensdagmiddag bij de Nationale Vergadering hun verzoek om ontslag inge diend. Alle leden van t kabinet hebben zich hier na solidair verklaard met Zamorra en geslo ten en bloc af te treden. Deze stap houdt direct verband met de stemming in de Cortes inzake de religiekwes tie. Aangezien in Spanje geen staatspresident is, moet de kabinetscrisis worden opgelost door de Kamer. De president van de Kamer Basteiro heeft hierbij de zwaarste taak. Azana kabinetsformateur. MADRID, 14 October, (V.D.) Na vrij lang durige onderhandelingen met de partijlei- ders^heeft de president van de Cortes den af getreden minister van Ooi-log Azana, na mens de Nationale regeering belast met de vorming van een nieuw kabinet. Het nieuwe kabinet Het nieuwe kabinet ziet er als volgt uit: Azana: premier en minister van Oorlog. Quiroga, Binnenlandsche Zaken. Giralt, Marine. Prieto, Financiën. Domingo, Onderwijs. Albornos, Openbare Werken. Caballero, Arbeid. Lerroux, Buitenlandsche Zaken. Barrios, Verkeer. Dolver, Economie. De los Rios, Justitie. IDialtscMaitid. Breitscheid spreekt. De Rijksdag is Woensdag om 12 uur be gonnen met het debat over de regeeringsver- klaring. De Duitsch-nationalen en nazi's zijn niet in de zaal aanwezig als de eerste spreker een sociaal-democraat, het woord neemt. Dr. Breitscheid begint met een terugblik op de ontwikkelingsgeschiedenis van de tolunde, en merkt op, hoe duidelijk weer gebleken is, dat het er niet alleen op aan komt het recht aan zijn zijde te hebben, doch ook acht te slaan op de psychologische uitwerking der handhaving van dit recht, aldus de NR..C. De verantwoordelijkheid in deze kwestie heeft echter steeds het geheele kabinet gedra gen. Bij de bankcrisis is gebleken, hoe nood zakelijk het is, dat het buitenland vertrouwen stelt in de binnenlandsche ontwikkeling van Duitschland. Dit standpunt heeft vroeger ook •dr. Schacht, gewezen president van de Rijks bank. ingenomen. Thans acht hij het, in schrille tegenstelling daarmede, juister on heil brengende redevoeringen te Harzburg te houden. De gebeurtenissen der laatste maanden in het -binnen- en buitenland zijn het duidelijk bewijs voor het falen van de leiding van het particuliere economische stelsel. Hat stel sel om met noodverordeningen' te re geer en strookt niet met onze wenschen. Waj zijn voor het parlementaire regiem, doch de voorwaar de er voor is, dat het parlement each zijn plicht en taak .bewust is. Wij hebben helaas rechts en links groote partij en, diie principieels tegenstanders van dit regiem zijn en het parlement slechts beschou wen als een mechanisme om de regeering ten val te brengen (zeer waar!) Het is de politieke nood, die tot de noodverordeningen aanleiding heeft gegeven. (Instemming)Wij hebben niet alleen bezwaren tegen het stelsel der noodverordeningen 4och ook tegen hun inhoud. Spr. wijst dan op het streven om allerwegen de loonen en salarissen te veiiagen, terwijl de maatregelen om tot prijsverlaging te komen slechts half worden uitgevoerd. Tegen de al macht van de kartelmagnaten wordt weinig gedaan. Wij hebben het eerste kabinet Brüning ge tolereerd omdat wij den staatsvorm onder welken wij leven behouden en beschermen willen tegen fascisten en dictatuur. Wij heb ben vooruit geweten dat deze tolerantie-poli tiek ons stemmen zou kosten en onze propa ganda zou belemmeren, maar wij hebben daar bij het oog gehad, op de toekomst van het geheele Duitsche volk. De nazis zijn vergeten dat zij nog geen jaar geleden den strijd -tegen de reactie, tegen „bankbaronnen en beurs joden" proclameer den; vandaag trekken zij arm in arm met deze heeren en eenige zoogenaamde groot- inidustrieelen tegen de arbeiders te velde. De scheidingslijn is zoodoende scherp getrokken Aan één kant rationale oppositie., aan den andieren de vereen i-gde vakvereehigingen. Wanneer wij de motie van wantrouwen tegen Brüning niet zullen steunen, dan beteekent dit geen vertrouwen i-n wat de regeering waarschijnlijk doen zal maar alleen wantrou wen tegen wat -na Brüning komen zou. Als hierop dr. Frick de tribune betreedt, stormen de nazi's de zaal binnen, maar Brüning gaat rustig weg. Frick spreekt. ■De nationaal-socialistische leider Frick zegt dat de afwezigheid der nazi's bij de (rede van den rijkskanselier door de meerderheid van het volk begrepen en goedgekeurd zal wor den. De kanselier heeft in zijn noodverorde ningen verscheidene onzer beginselen over genomen b.v. bij de schepping van een uiter ste grens voor bezoldigingen en pensioenen, maar nochtans veronderstelt hij dat wij onze eigenvoorstellen zouden kunnen saboteeren. Wij erkennen geen noodverordeningen om dat een regeering die den moed mist het volk een mandaat voor haar politiek te vragen, ieder recht mist om te blijven re geer en en art. 48 der grondwet voor haar partij-politieke doeleinden te misbruiken. Wij hebben de inflatie steeds als schandaal gebrandmerkt en (toch insinueert de linker zijde inflatiegevaar als wij de regeering zouden overnemen. Even belachelijk is het de zaken zoo voor te stellen alsof -*een nat.-soc. kabinet de ar beiders tot een gesloten afweerfront zou dwingen. Integendeel heeft juist de door de marxisten gevoerde politiek van onmacht en landverraad geleid tot de ontreddering van het oeconomische leven en onzekerheid voor den arbeider. Juist ter wille der werkende ar beiders hebben wij onzen strijd- tegen- tribuut- en vervullingspolitiek gevoerd. Boven alles geldt voor ons de stelregel: het algemeen bela-ng vóór eigenbelang. Het eco nomische program der rij ksre geering erkent dit beginsel niet, omdat alles, wat in Duitsch land na November 1918 gebeurd is, op de Marxistische beginselen steunt. Op sommige punten heeft de kanselier nat.-soc. eischen overgenomen, maar men begrijpt toch wel, dat wij alleen ons programma kunnen uit voeren. Wij kunnen geen na-apers gebrui ken. In de buitenlandsche politiek heeft de eerste regeering Brüning een volkomen, échec geleden en in alle voorname vraagstukken zware nederlagen moeten aanvaarden. Een nieuwe richting heeft de kanselier niet aan gekondigd, zoodat wij hem ook hier niet kunnen volgen. De politiek van Frankrijk vormt, zooals altijd het geval is geweest, het grootste ge vaar niet alleen voor Duitschland^ maar voor geheel Europa. Desniettemin, zijn wij het overeenstemmig ook met Frankrijk bereid, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 CU. per regel Mooiste van alle tot nu toe verschenen Verkade's albums; te vullen met schitterend ge--, kleurde plaatjes van Voerman en Rol. - Boeiende tekst var» A. J. van Laren; nauwkeurige» soortenbeschrijving; eerst© boek met Hollandsche Cactus* namen, onmisbaar voor eiken Cactusliefhebber. Prijs fl.- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regcL mits daarbij met ons levens- en bestaans recht rekening gehouden wordt. Wij verwijten Brüning bovendien dat hij in den strijd (tegen de schandelijke oorlogs schuld-leugen geen stap voorwaarts is geko men of iets heeft durven ondernemen. Zijn buitenlandsche politiek kunnen wij dus niet steunen. Wij zullen niet rusten voor wij dit kabinet ten val gebracht en in vol bewustzijn onzer verantwoordelijkheid de regeering aanvaard hebben. Onze regeeringsverklaring zal dan zeer kort zijn: Kracht en Wil, Vrijheid, Arbeid en Brood! Een communistische meening. Remmele zegit, dat zijn partij den: scherp- sten strijd zal voeren, zoowel tegen Brüning als tegen de fascistische HugenbergHitler- combinatie! Bründng heeft den arbeider tot het hemd uitgekleed om de hoog gesala rieerde directeuren van Danat- en Dres-de- nerbank te redden, en hen voor het door eigen schuld dreigende faillissement te be hoeden. De communisten zullen zich weten aan te passen aan deze of de Hitier-dictatuur. Ondanks alle verboden en verordeningen zullen de communisten in de toekomst de overwinnaars zijn. Oberfohren's meening. De Duitscli-nationaal Oberfohren zegt dat zijn partij hier niet teruggekomen is voor een politiek dispuut maar om afrekening te eischen. Wij verkondigen den strijd aan het systeem-Brüning en zijn vertegenwoordiger, dr. Dingeldey heeft in zijn laatste rede een klein aanloopje tot beter inzicht genomen, maar door zijn kritiek op ons wegblijven uit den Rijksdag heeft hij toch bewezen dat hij alle voeling met den werkelijkheidszin v-an het Duitsche volk heeft verloren. De rijkskan selier heeft den strijd om de ziel van het Duitsche volk eveneens reeds lang verloren. Bij de indrukwekkende wapenschouw van de nationale oppositie te Harzburg is geble ken, dat er in Duitschland mïllioenen zijn. bereid hun leven te geven voor hun begin selen en hun leiders. Men heeft ons verweten dat wij den rijkspresident in de parlementaire uiteenzettingen zouden hebben betrokken. Ik ben van meening, dat het ons niet -ten kwade kan worden geduid, wanneer de nationale kringen van het Duitsche volk met allen eerbied zeggen, dat zij het met vele hande lingen van den rijkspresident niet eens kun nen zijn b.v. met de ontvangst van de ver tegenwoordigers der Fransche negeering. De debatten werden tot Donderdag ver- Een nieuwe verklaring van Dr. Schacht. BERLIJN, 14 Oct. (710 De vroegere pre- sident van de Duitsche Rijksbank, Dr. Schacht, heeft den voorzitter der Duitsch Nationale Rijksdag fractie, Dr. Oberfrohren, het volgend schrijven gezonden: Zeer geëerde heer afgevaardigde. Nadat het persbureau der Rijksregeering den geheelen tekst van mijn te Harzburg ge houden redevoering verhinderd, de Rijksre geering nochtans hiertegen stelling heeft ge nomen, verzoek ik U in den Rijksdag kennis te willen geven van de volgende verklaring: Ik heb te Harzburg over de stabiliteit van onze valuta waarvan de veiligheid heelemaal niet op het spel staat, met geen woord ge sproken. Ik heb daarentegen bij de kenschet sing van onzen economischen toestand een voudig het feit geconstateerd dat de mid delen van de Rijksbank door de illiquiditeit van de openbare instanties en de financieele instellingen zoo beperkt werd dat voor het regelmatig warenverkeer, naar welks uit breiding wij toch allen streven, niets meer overblijft. Ik heb voorts gezegd dat ons cre- diet er slechts baat bij zal vinden indien wij in deze, zooals in de andere aangelegenhe den volledige duidelijkheid wordt betracht. Iedere deskundige kan berekenen dat de re quisite der Rijksbank door illiquide, dat zijn op langen termijn bevroren wissels, verre de helft van haar portefeuille moet overschrij den. Dat evenwel het publiek over deze be perking van het warencrediet niet voldoende op de hoogte is, bewijst alleep reeds het feit dat Rijksminister van Financiën voor deze requisite het woord „onbeduidend" ge bruikt. Het Landvolk tegen de regeering. BERLIJN, 14 Oct. (V-.D.) De Rijksdagfrac- tie van de Duitsche Landvolkpartij heeft Woensdagavond besloten te stemmen voor de ingediende moties van wantrouwen. Bij de debatten zal de fractie een geformuleerde verklaring afleggen. Genève. Verdere deelneming van Amerika aan de zittingen van den Raad. GENEVE, 14 Oct. (VD.) De Japansche ambassadeur Yoshisawa heeft hedenmorgen zijn regeering de voorstellen doen teekenen, die in de vertrouwelijke besprekingen der Raadsmogendheden waren aangenomen. Een dezer voorstellen houdt in de Ameri- kaansche regeering uit te noodigen een ver tegenwoordiger te laten deelnemen aan de huidige besprekingen in den Raad. Het ant woord der Japansche regeering wordt uiter lijk in den loop van morgen verwacht. De Amerikaansche regeering zelf heeft in prin cipe toegestemd. Het Geneefsche standpunt. GENEVE, 14 Oct. (V.D.) De Raadsonder- handelingen zijn tot het Japansche antwoord op het voorstel inzake de toelating van een Amerikaanschen waarnemer bij de Raads- onderhandelingen, ontvangen is, verdaagd. Op het oogenblik hebben slechts vertrou welijke besprekingen plaats tusschen Briand, Lord Reading, Grandi en den Japanschen en Chineeschen vertegenwoordiger. In het bijzonder van Fransche zijde wordt getracht voorbereidingen te treffen voor het aanvangen van directe onderhandelingen tusschen de Japansche en Chineesche re geering. Dorpsmueller voorzitter van Commissie voor Openbare Werken. GENEVE, 14 Oct. (VD.) De Volkenbonds- commissie voor de internationale gunning van openbare werken ter bestrijding van de werkloosheid heeft Woensdag den directeur generaal van de Duitsche Rijksspoorwegen Dorpsmueller, tot voorzitter gekozen. Wel nieuwe onderwerpen voor het Arbeidsbureau. Zooals wij gemeld hebben heeft in den Raad van Beheer de patroonsgroep een voor stel ingediend om geen nieuwe onderwerpen tijdens de crisis op de agenda van de Arbeids conferenties, en speciaal op die van 1933, te plaatsen. Na een protest van de arbeiders groep greep Albert Thomas in, die zeide dat juist tijdens een crisis zooals de tegenwoor dige de activiteit van de internationale ar beidsorganisatie het noodzakelijkst is. Hij deed een beroep op alle groepen in den Raad van Beheer om met vertrouwen hun mede werking aan de taak van de arbeidsoganisa- tie, welker activiteit zal medehelpen groo- tere rampen te voorkomen, voort te zetten, aldus het Hbld. Hierna is het voorstel van de werkgeversgroep met 14 tegen 6 stem men verworpen en heeft de raad de volgen de vier problemen aangehouden als moge lijke onderwerpen voor de conferentie van 1933: Met 10 tegen acht stemmen de wijze van regeling van rust en aflossing der arbeiders in de automatische glasblazerijen: met 14 tegen één stem het werkloosheidsprobleem; met 11 tegen 10 stemmen de quaestie van de betaalde vacanties: en met 11 tegen vijf stemmen de ondergrondsche arbeid voor vrouwen en kinderen. Het Arbeidsbureau zal vóór Januari over elk der quaest-ies een verzameling van de verschillende nationale wetgevende bepalin gen samenstellen, waarna de Beheersraad een definitief besluit zal kunnen nemen, wel ke punten on de agenda van de conferentie moeten worden gepaatst. China. De Chineesch-Japansche besprekingen afgebroken. LONDEN. 14 Oct, (VD I Naar uit Tokio wordt bericht heeft de Chineesche receer'ne haar gezant te Tokio opdracht gegeven zijn besprekingen met den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken af te breken, aan gezien zij vreest dat door dergelijke be- sorekingen de vooruitzichten van China op interventie van den Volkenbond op nadee- lige wijze zouden kunnen worden beinvloed. Het japansche ministerie van Buitenland sche Zaken staat volkomen afwijzend te genover een zoodanige interventie. Denemarken. Verlaging van de dekkings- grens der bankbiljetten- circulatie. KOPENHAGEN, 14 Ootobcr (V.D.) Ter aanpassing van het metaalfonds te* dek- Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 1« - TEL. 10766 king der Deensche bankbUjettenclrculatie aan de huidige omstandigheden, is de dek- kingsgrens voorloopig tot 31 Juli 1932 ver laagd. Terwijl de bankbiljettencircukutie tot nog toe voor 50 pet. door metaal gedekt moest zijn, zal tot aan genoemden datum slechts oen derde gedeelte der bankbiljet/toncirculntie gedekt behoeven te zijn. STEEDS MEER GOUD BIJ DE NED. BANK. De weekstaat van de Nederlandsche Bank vermeldt een nieuwe vermeerdering van den goudvoorraad met 5 millioen. Het beschik baar metaalsaldo is tot nagenoeg 342>4 millioen gestegen (v. J. 91 niülioen). STAKING BIJ NERING BöGEL TE DEVENTER. In de op Dinsdagavond gehouden verga dering mot personeel van Nering Bögel der afd. Deventer van de Onafhankelijke Bc- drijfs Federatie van Werkers in de Metaal industrie (O.B.W.M.) is met op 2 na alge- meene stemmen, het voorstel van 5 pot. loons verlaging, ook in den vorm zooals het er na de conferentie met den Rijksbemiddelaar Ir. H. A. van IJsselsteyn uitzag, verworpen, zoo- dat- de staking heden begonnen is, tenzij de directie de loonsverlaging intrekt. DS. G. J. WAARDENBURG. Op een drietal voor de Ned. Herv. Kerk te Rotterdam (vacature Scholten) komt als eerste voor ds. G. J. Waardenburg te Haar lem. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 86ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden- op Diins- gad 20 October 1931, des namiddags te 7.30 uur in het gebouw der Kamer, Nassaupüeiri, luidt: 1. Nobulen. 2. Ingekom enstukken. 3. Mededeeldng-en. 4. Goedkeuring verzonden schrijven aan de Provinciale Staten van Noord-Holland, inzake P.W.N.-Tarieven. 5. Benoeming tot ambtenaar in tljdelljkien dienst bij de Kamer, van den heer J. Gorn-ier te Haarlem. 6. Benoeming tot leider van den ingestel- <jen cursus Warenkennis voor Kruideniers van den heer A. Hoefn-agel. 7. Benoeming tot leider van den ingestelden cursus Boekhouden van den heer C. H. van Koningsbru ggen. 8. Vaststelling subsidies 1932. 9. Rondvraag. 10. Besloten zitting. DE „WILSUM" VLOTGEKOMEN. Naar Lloyd's meldt, is het Nederl. stoom schip Wilsum zonder hulp vlotgekomen. DE LUCHTROUTE NAAR INDIë. De Msb. verneemt, dat van een radicale wijziging van de hichtroute naar Indië nog geen sprake is. Er zullen slechts een paar proefvluchten over Frankrijk en Italië ge maakt worden. Financiëele berichten. INTERIM DIVIDEND UNILEVER 4 De raad van bestuur van Unilever N.V. heeft naar het Handelsblad meldt, besloten op de gewone aandeelen der vennootschap oen in- t-erum-dividend uit te keeren op basis van 40 (onv.) per aandeel van 1000 nominaal. (Over 1930 bedroeg het totaal dividend 10 pCt.). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Dr H.MANNING'S £ETUJ5T-OPWEKKEN0. /UJOp-fl, AGENDA DONDERDAG 15 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Abonnementsvoor stelling, „Het kameel gaat door het oog van een naald". 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Soefi-beweging. Le zing 8.15 uur. Lange Margareth astraat 13: Bazar Chr- Oratoriumvereeniglng 35 en 7.3011 uur. Palace: „Tar-ikanova". Tooneel: Emil Glaas. 8.15 uur. Luxor Theater: „Stormvloed der Liefde" en „De jonge rat". Tooneel: Les Esslew. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „D-trein 13 heeft vertraging". Tooneel: Amelo and Partner. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 16 OCTOBER Stadsschouwburg: Abonnementsvoorstel ling 2de serie. „Bekentenis". 8 uur. Frans Halsmuseum, ingang Klein Heilig land 62 rd. Tentoonstelling Kunst zij ons DoeL 104 en 810 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyleris Museum, Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Fa. Begemann en Sndtjes, Jansstraat 27L tej. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5