OPNIEUW EEN BANK OVERVALLEN. Amateur-Fotografen Het woord is aan... Geurige lectuur. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14820 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Zaterdag 17 October 1931 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM •n ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: robert peereboom ABONNEMENTEN: per week 0.27)4, per maand f 120. per 3 maanden 13-57J4, franco per post 3.875-4, losse nrs. f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week f 0.05, per maand f 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0.72)4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie: 15054 Redactie 10600 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 1.75. elke regel meer 1035. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 10.60, elke regel meer 0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels 030. elke regel meer 0.10. uitsluitend contant Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-. Duim f250,-. Wijsvinget f 1 50—. Elke andere vinger f 50.-. Arm-of Beenbreuk f 100.-, Idem voor Abonnés op het Gei 11. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f600.-. Verlies van Hand. Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75.-. Verlies andere vingei f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG BLADZIJDEN. Roovers probeeren het nu te Rotterdam. DE DIEFSTAL NOG BIJTIJDS VERIJDELD. SENSATIONEELE ACHTERVOLGING IN DE STRATEN. EEN1GE GEWONDEN, 21-JARIGE ROOVER GEPAKT. Ook te Rotterdam is een bankoverval ge pleegd. Vrijdagavond om vijf minuten voor vijf zijn twee mannen, gewapend met revolvers, het bijkantoor van de Incassobank. ge'legen aan den Goudschen Singel 239 binnenge drongen. Het personeel van dit filiaal bestaat uit negen man, wie bevolen werd de handen in de hoogte te steken en zich naar de achter zijde van het kantoor te begeven. Juist toen een van de twee kerels op de balie was gesprongen en over het hek wilde klimmen, dat daarop staat, kwam een bank- looper het kantoor van de straatzijde bin nen. Hierop zijn de beide indringers er van door gegaan. Tegelijkertijd wierp de direc teur, blijkbaar zich het Amsterdamsche voorbeeld herinnerend, een melkflesch door de voorruit, waardoor de aandacht der voor bijgangers werd getrokken. Achtervolgd door omstanders en het personeel van de bank vluchtte elk der beide boeven in een andere richting. Een van hen was spoedig verdwe nen, maar de ander werd geruimen tijd ach tervolgd. Tijdens de achtervolging loste hij een aantal revolverschoten, waarbij eenige personen werden geraakt. Op de Linker-Rot- tekade stapte hij in een leegstaande vracht auto, waarmee hij wilde wegrijden. Dit was niet mogelijk, daar een groot aantal om standers en 't achtervolgende personeel op de auto toeschoten. De cabine van de auto werd vernield en eerst toen gelukte het den ban diet te overmannen. Bij het laatste gevecht werden hem eenige slagen met een ijzeren staaf toegebracht, waardoor hij vrij ernstig gewond werd. De man werd aan de politie overgeleverd en is in verzekerde bewaring gesteld. Bij den overval hebben de bandieten niets kunnen stelen. Brutaal optreden tegen het personeel. Nader wordt gemeld: De overval geschiedde even voor sluiting van het kantoor, terwijl het personeel reeds de boeken had opgeborgen. De twee mannen, elk gewapend met twee revolvers hadden de deur achter zich gesloten. Toen zij voor de balie kwamen, geboden zij het personeel, be staande uit 8 man, waaronder (ie directeur der bijbank, de handen omhoog te steken. Daarna'dreven zij hen naar de achterzijde van het lokaal. Een poging van den procu ratiehouder om een telefoon te grijpen mis lukte, daar een der kerels onmiddellijk een revolver op hem richtte en dreigde te zullen schieten wanneer hij het telefoontoestel aan raakte. Een van de roovers droeg een blauwe bril, de andere een masker De man met den bril sprong op de balie en klauterde daarna over het traliewerk van de loketten. Hij ging naar het bureau van den kassier maar daar dit afgesloten was viel er voor hem niets te halen. Op dat moment kwam juist een kas- looper het kantoor binnen. Toen de roovers dezen zagen, schrokken zij en namen onmid dellijk de vlucht. Een der bandieten hield den kaslooper met een revolver in bedwang, zij zagen zoo kans de straat op te loopen. Te gelijkertijd had het personeel de ruiten aan den straatkant ingegooid om de aandacht te trekken, waardoor spoedig een aantal voor bijgangers naderbij kwamen. Een der ban dieten loste eenige schoten waarna zij elk in een andere richting verdwenen. De man die het masker droeg, wist te ontkomen, de andere werd achtervolgd door voorbijgan gers en personeel der bank. Achtervolger in de kin ge schoten Bij deze achtervolging wist allereerst een wielrijder den boef te grijpen, doch hij wist zich los te rukken Bij deze worsteling had de bandiet een revolver verloren doch met een tweede revolver zag hij nog kans verder te vluchten. Op de Karnemelkshaven werd hij gezien door den politieschrijver Ruigrok. Deze wilde hem aanpakken, doch kreeg een schot in de kin. Hij werd in het St. Francis- cus Ziekenhuis opgenomen. Onhandige voorbereiding. De aangehoudene is een werkloos meubel maker. De N.R.Ct. weet nog te melden, dat hij al eens tot een jaar tuchtschool veroor deeld is, toen hij 6 maanden had uitgezeten, is hij voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Kort daarna is hij wegens valschheid in geschrif te tot een jaar gevangenisstraf voorwaar delijk veroordeeld- Hij heeft bekend, er op uit te zijn gegaan, om de bank l" i roovrn. Hij had een meubel zaak, welke ngoed ging. Hij had ongeveer f 800 schuld en door de sensationeele verha len over den overval te Amsterdam, was hij met een kameraad, wiens naam hij niet wil noemen, op het denkbeeld gekomen een aan slag op deze bank te gaan ondernemen. Hij was in het bezit van een Pinfirer-revolver een wapen van oud model, dat wordt geladen met patronen, welke aan de achterzijde van een uitstekende pen zijn voorzien, die door den haan bij het afschieten in den patroon wordt gedreven een Bulldog-revolver, waarin patronen waren geperst- van een grooter kalibe, dan waarvoor de kamer be stemd is, zoodat het een groot wonder is, dat de man zich bij het afschieten niet zelf heeft gewond. Uit het Pinfirer-wapen heeft hij één schot gelost, uit het andere wapen 3 schoten. Voorts is een doosje op hem in be slag genomen, met 24 scherpe patronen van het kaliber 6.35. Achtervolging als in een Wild- West-film. Op de Linker Rottekade zag de bandiet een leege vrachtauto staan, klom in de cabine en gaf gas Toen hij wilde wegrijden kwamen echter een aantal mannen die op het ge beurde attent waren gemaakt aandraven met eenige kisten, vaten en balen. Deze wer den voor den auto geworpen zoodat de man niet meer vooruit kon rijden. Hij probeerde toen achteruit te rijden, maar hier kwam een andere vrachtauto aanrijden, welke hem klem reed. De bandiet richtte zijn revolver op den chauffeur van dezen vrachtauto, de Laat genaamd, maar zijn schot miste. De -chauffeur sloeg toen met den crick den roo- ver op het hoofd. Inmiddels was de pakhuis baas Bragga naderbij gekomen. Hij rukte de cabine open en slóeg den bandiet met ee"n stuk ijzer op de handen. Nog een achtervolger be schoten. Daarna retireerde hij een eindje en keek even daarna om het hoekje van de cabine om te zien of hij den man misschien be wusteloos had geslagen. Plotseling zag hij een revolver op zich gericht en werd hij in het achterhoofd getroffen. De wond was niet ernstig, hij werd in het ziekenhuis ver bonden en kon daarna huiswaarts keeren. Tijdens deze laatste schietpartij had een aantal omstanders de cabine aan de andere zijde opengerukt en was men den bandiet te lijf gegaan. De revolver werd hem uit de handen geslagen en het publiek takelde hem leelijk toe. Politie behoedt den bandiet. Op dat moment verscheen de politie die den revolverheld tegen het woedende publiek in bescherming moest nemen. De gearresteerde is daarna naar het poli tiebureau Meermansstraat gebracht waar hij verhoord werd Hij bleek de 21-jarige J. Moer man te zijn, die te Rotterdam woont en niet gunstig bekend staat. Hij vertelde dat het voorbeeld van Amsterdam hem met een vriend er toe had gebracht iets dergelijks uit te halen, daar hij een vrij groote schuld had. De naam van den voortvluchtige heeft hij echter niet willen noemen, verwacht wordt echter dat deze vrij spoedig door de politie zal worden aangehoudén. Omgeving vooraf bespionneerd. De Maasbode heeft nog een bewoner van den Goudschen Singel gesproken, die vertel de. dat op een Maandag in zijn huis een dak ruitje werd ingetrapt. Een ingesteld politie onderzoek leverde niets op maar begrijpelijk is, aldus deze bewoner, dat wij sinds dien op ons qui vive waren. Mijn vrouw had in de laatste dagen twee mannen bemerkt die zich geregeld in den namiddag ongeveer tegenover ons huis op stelden en de huizen bespionneerden. Vrijdagmiddag hoorde mijn vrouw glasge rinkel. Zij ging oogenblikkelijk naar het ven ster en zag op 't zelfde momnet een auto die uit de richting van de Jonker Fransstraat langzaam aan kwam rijden. De chauffeur van dezen auto gaf, toen hij de glasscherven naar buiten zag komen een aantal alarmee- rende signalen op de claxon en verdween toen in groote vaart. Het kwam mij voor, aldus deze getuige, dat de chauffeur in het complot betrokken was. De politie hecht aan deze verklaring ech ter niet veel waarde. BESTUUR VAN SURINAME. Aan mr. A. van Traa is met ingang van 1 Nov. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van den Raad van bestuur in Suri name onder dankbetuiging voor de ir deze hoedanigtr ~~.n den lande bewezer dien sten en in dien raad zijn benoemd tot lid de heer A. T. Olivièra, thans buitengewoon lid de heer B Schnitger, agent der Ned, Handel Mij. te Mariënburg. RIJKSWATERSTAAT. Met ingang van 16 Oct. Is benoemd tot adj. hoofdingenieur bij den algemeenen dienst van den Rijkswaterstaat ter standplaats Delft, J. G. Fortuin te Hoorn. AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal Maandag 19 October niet plaats hebben. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN OCCA ontwikkelt een film 6 X 9 en levert daarvan 6 fraai afgewerkte drukken voor slecht* 36 ct Zie uitvoerige advertentie in dit olad! MODERNE WONINGEN Weteringstraat bij de Stuyvesantstraat: pracht Woonhuizen, vestib., 6 kamers, zolder en grooten tuin o. h. Zuiden, Koop 6600.huur ƒ45.p. maand. S. VELDKAMP, Duinoordstraat 3, Telef. nr. 22646. DE VEREENIGING „HAERLEM". J. L. TADEMA VOORZITTER. Vrijdagmiddag kwamen eenige leden der vereeniging „Haerlem" in de Oude Hoofd wacht in vergadering bijeen. Het voornaam ste punt was de aanwijzing van een voorzit ter na het overlijden van den heer Vincent Loos j es Bij de opening trad de heer J. L. Tadema, tot nog toe secretaris, als voorzitter op. Na de mededeeling van het overlijden van den voorzitter, deelde de voorzitter mede, dat de bestuursvergadering hem als opvolger had aangewezen. Spreker aanvaardde gaarne dit ambt en wijdde daarna gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den heer Loosjes. Spr. zeide ongeveer het volgende: „Ik wil thans hier onzen voorzitter den heer Loosjes herdenken. Vrij plotseling is hij overleden na een korte ongesteldheid. Door zijn persoon lijkheid was hij de aangewezene als voor zitter. Wie kon zich beter doen gelden? Hij toch is gesproten uit een oude Haarlemsche familie: hij was vol belangstelling voor het wel en wee dezer gemeente. Hij was ook een representatief man. Veel hebben we aan hem te danken; met recht kunnen wij hem een goed oprecht Haarlemmer noemen. Sedert de oprichting der vereeniging Haerlem heeft hij zich daar bijzonder voor geïnteresseerd. Nog altijd is er geen zekej-heid wie „Haer lem" heeft opgericht. Mèt hem worden nog twee andere heeren genoemd. In elk geval heeft Loosjes aan de oprichting een zeer werkzaam aandeel gehad. Jarenlang heeft hij in het bestuur zitting gehad, waarvan vele jaren als voorzitter. Voor voorzitter was hij de aangewezen persoon, die met volle toewijding aan zijn taak zich gaf. Hij be kleedde nog meer functies in andere com missies en instellingen; ook hier bij Haerlem heeft hij zich een nauwgezet persoon ge toond. Hij was een voortreffelijk leider der vergaderingen. Was er geldnood, dan ver leende hij vaak zijn steun. Gingen de fi- nancieele dingen niet geheel naar wensch, dan wist hij weer nieuwe bronnen aan te boren. Wij zullen dankbaar herdenken het vele dat hij voor „Haerlem" heeft gedaan. Wij zullen zijn nagedachtenis in goede her innering bewaren". De heer Tadema. Naar aanleiding van de notulen kwamen de schoolvertooningen der lantaarnplaatjes ter sprake. Het bestuur zal overwegen alsnog de zevende klassen te inviteeren. Volgens de statuten mogen er 9 leden zijn, maar besloten was één nieuw bestuurslid te kiezen en wel in de vacature Loosjes. Met al- gemeene stemmen werd gekozen de heer Dy- kema, sinds zijn vestig'ng alhier lid. Medege deeld werd dat ditmaal niet een excursie op Wildhoef zal gemaakt worden. Aan den tocht naar het kasteel te Breukelen zullen 103 personen deelnemen. De inzending voor den fotowedstrijd van Haarlem is 15 Octo ber gesloten. Er zijn 51 inzendingen, sommi ge van 70 foto's, waarbij veel mooi werk. Vermoed werd dat de jury een moeilijke taak zal hebben. De bedoeling is later uit de inzendingen een tentoonstelling te orga- niseeren. PERSONALIA. Geslaagd is te Tilburg voor het examen hoofdonderwijzeres bij het Voorbereidend La ger Onderwijs Mej. M. H. Alders te Haarlem. Daniel Stern Heel ioat ouders bemerken niet dat, ter wijl zij mcenen hun kind op te voeden, het in werkelijkheid het kind is, dat hen opvoedt. Ik heb dergelijke omgekeerde opvoedingen bijgewoond die. al kwamen zij wat laat, uit stekende vruchten afwierpen. (Een uitgever te New-York heeft een serie boeken doen ver schijnen, die geparfumeerd zijn.) Dit is ongetwijfeld een denkbeeld, Dat nieuw is en origineel, Maar, als ik het eerlijk mag zeggen, Ik voel voor zoo'n nieuwtje niet veel. Een boek. is toch niet om te ruiken, Het heele verband is zoo zoek. Ik lees met mijn neus toch geen boeken, Al steek ik haar soms in een boek. 't Bederft bovendien een illusie, De spanning gaat uit een roman. Wanneer j'm ter hand hebt genomen. Dan ruik je het slot er al van. Wanneer ik, als kooper van boeken, Zoo ongevraagd stank kreeg voor dank, Kreeg d' uitgever, kan ik u zeggen. Van mij toch geen dank voor zijn stank. Een boek zonder werklijke waarde, Komt ook door een scheutje odeur, Al is 't van de beste op aarde, Nog niet in een beteren geur. Integendeel, zou ik zoo meenen, 't Houdt koopers eer van zich vandaan, Wanneer het zich komt presenteeren, Als boek met een .luchtje er aan. P. GASUS. VOOR 15.000 AAN JUWEELEN GEROOFD TE WASSENAAR. DAiMt, die alleen thuis was. bestolen. Aan den Schouwweg te Wassenaar is, naar wij in Het Vaderland lezen, een inbraak ge pleegd, waarbij de dader zich meester heeft kunnen maken van een grooten buit: voor een bedrag van ongeveer 15.000 aan juwee- len is n.l. verdwenen. Het misdrijf is gepleegd in den nacht van Woensdag op Donderdag en betrof de wo ning van mevrouw J„ wier echtgenoot op het oogenblik in het buitenland is. De dame verklaarde aan de politie, die onmiddellijk na het ontdekken van de Inbraak het op sporingswerk met alle kracht ter hand heeft genomen, dat zij een paar maal in den be- wusten nacht gemeend heeft, gestommel te hooren. Het was haar echter niet gelukt iets verdachts te ontdekken. De inbreker is zeer behendig te werk gegaan, daar is komen vast te staan, dat hij niet anders kan zijn binnengekomen dan door het raam van de kamer, waar mevrouw J. ter ruste lag. De man moet een hor, dat onder het venster was gezet, hebben uitgezaagd. Waarschijn lijk zal hij zich reeds in de kamer hebben bevonden, voordat mevr. J. en haar kind, dat op dezelfde kamer sliep, zich ter ruste bega ven. Toen beiden in slaap waren, is de dief uit zijn schuilhoek gekomen en aan het werk getogen. Onder de gestolen juweelen bevindt zich een kostbaar paarlen halssnoer. Men neemt aan, dat de inbreker daarop verdwenen is langs denzelfden weg, dien hij gekomen was. De bestolen dame heeft een belooning van 1000 uitgeloofd voor wie aanwijzingen kan geven, leidende tot het terugvinden der ju weelen. LAVAL'S PROGRAMMA. OVER ONTWAPENING EN SCHULD BETALINGEN. PARIJS, 16 October (VJ3.) Onder het opschrift „de grondlijnen der Frarusch- Amerikaansohe besprekingen" publiceert de Matin eenige mededeelingen, die officieel schijnen te zijn. Met betrekking tot de schuld betrekkingen tusschen de staten schrijft het blad dat door een moratorium de schulden niet worden opgeheven. Een venmiindering der schulden zou echter een ware verlichting vormen. De daardoor eveneens verminderde Duitsche betalingen zouden voor ombepaal den tijd niet in deviezen, maar in marken aan de B. I. B. kunnen worden overgemaakt, die ze zou kunnen gebruiken voor hulp aan landen, die in financieele en oeconomische moeilijkheden zijn geraakt. Inzake de ontwapeningskwestie wordt vast gesteld. dat Frankrijk als tegenprestatie voor een vermindering der schulden bereid zou zijn een progressieve ontwapening goed te keuren en wel onder twee voorwaarden: le moet de bewapeningsbeperkirag geschieden op de basis van de op het oogemblik bestaan de oorlogsbegrootingen en niet langs den weg deT bewapeningsstelling; 2e moet het pact van Kellogg worden uitgebreid met een of twee punten, waarin wordt vastgesteld, dat de Ver. Staten in geval van een dreigend of uitgebroken conflict zich onverwijld bij de overige staten moeten aansluiten en dat diegene, die als aanvaller wordt beschouwd, van iedere ondersteuning of hulp zal wor den beroofd, welke deze ook moge zijn, Het kabinet Bruening handhaaft zich. Dc regeering kreegeen meerderheid van 25 stemmen. (3e blad, le pag.) Genève en het Chineesch-Japansche con flict. De houding van Japan nog zeer onzeker. (3e blad, le pag.) De Haarlemsche Lichtxceek. (4e blad. le pag.) Minister Ruys antxooordt op de crisis-inter pellatie v. d. Tempel in dc Tweede Kamer. (4e blad, 2e pag.) Roofoverval op een Bank te Rotterdam. Diefstal mislukt. Een dader gearresteerd, medeplichtige ontkomen. Eenige gewonden. (lc blad, le pag.) Te Wassenaar is uit een villa voor f 15.000 aan jutoeclen gestolen. (le blad, le pag.) Ongunstige financieele toestand van het Concert gebouxcorkcst. (le blad, 2e pag.) Mr. H. P .Marchant, over dc crisis. Pleidooi tegen algemeene loonsverlaging. (4e blad, 2e pag.) IJmuiden: C. v. d. Steen 10 jaar gesalarieerd bestuurder. (3e blad, 2e pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Brüning handhaaft zich. (le blad. le pagj De kapitein van Köpcxiick. Een klucht van 25 jaar geleden. De schoenmaker als garde officier. (5e blad, le pag.)' Dr. W. G. N. v. d. Sleen: Indrukken van een reis door Indië. Bali. (5e blad 3e pag.) Van onzen Londenschen correspondent: Edgar Wallace in niexixo emplooi. (5e blad, 2e pag.)' Van onzen Weenschcn correspondentHoe de Weensche schilder Richard Gcrstl be roemd werd. (5e blad. le pag.) J. B. Schuil: Louis de Vries 60 jaar. <6e blad. le pag.) Karei de Jong: Radiomuziek der week. Een voorbespreking. (5e blad, 2e pag.) Lettinga: Financieele Kroniek. (2e blad. 2e pag.) C. J. v. TV- De ambachten in den loop der eeuwen. Een reeks vergelijkingen tusschen verleden en heden. <b"e blad. le pag.) Het Haarlemsche Stadsbeeld. Hoe het was, hoe het gexvorden is. (5e blad. 2e pag.) Biographieën in een notedopSir Humphry Davy. (5e blad, 3e pag.) Pagina Femina (3e blad, 3e pag.) (Laatste berichten 2e pag. le blad.) HAARLEM, 17 October. Briini.xg hanCI.aaft zich. Het Duitsche kabinet-Brüning heeft, na benauwde dagen doorleefd te hebben, met een kleine meerderheid de overwinning be haald, en volgens het oude recept den Rijks dag tot Februari naar huis gestuurd. Van de 533 leden waren er 577 aanwezig, hetgeen wel bewijst hoe er in alle partijen voor d"ze stemming gewerkt was. Vóór de gecombi neerde motie van wantrouwen van de oppo sitiepartijen werden 270 stemmen uitge bracht, er tegen 295, terwijl eenige leden zich van stemming onthielden. Brüning's meerderheid berustte tenslotte op de (op het laatste oogenblik verkregen) medewerking van de Economische Partij, die volledig vóór de regeering stemde. De Rijkskanselier kan het dus weer een poosje uitzingen. Hij is een krachtige figuur gebleken, en voor het wankele evenwicht in Europa moet men zich erin verheugen dat deze vastberaden bewindsman aan het roer blijft, en dat Duitschland den gevreesden winter ingaat onder welbewuste leiding, wars van dolle avonturen. Overigens is de samenstelling van de re- geerlngsmeerderheid zoo heterogeen, dat op duurzaamheid van Brüning's bewind niet gerekend behoeft te worden. Komt er vóór 23 Februari, den datum waarop de Rijks dag weer bijeen zal komen, geen radicale verbetering in de internationale verhoudingen dan zal de regeering het na het reces niet lang meer maken. De Internationale Ontwa peningsconferentie komt op 2 Februari te Genève bijeen, en het is nu al wel te voor zien, dat de gespannen toestand in Duitsch land een heilzame pressie op haar besluiten zal kunnen uitoefenen. Als alternatief voor het Brüning-bewind voorziet men een regeering van de ulterst- rechtsche partijen, wier leiders de Oostenrij ker Hitier (als zoodanig buiten het parle ment staande) en Hugenberg zijn. De eerste voert de Nationaal-sociallsten, de tweede de Duitsch-nationalen aan. Zooals de toestand nu Ls schijnt het niet noodwendig dat deze beide partijen, die samen geen meerderheid hebben, met den steun der communisten aan het bewind zouden moeten komen. Niette min blijft dat gevaar dreigen. Maar als men ziet dat de woordvoerder der Economische Partij Mollath gisteren verklaard heeft dat zijn groep „voor het oogenblik het kabinet- Brüning zou tolereeren", dan ls het duidelijk genoeg dat, bij een verslechtering van den algemeenen toestand in de wintermaanden de uiterste rechterzijde ook van ander" njde steun zou kunnen krijgen voor een motie van wantrouwen cn een Rijksdagontbinding in het voorlaar Zou het zoover ooit komen, zou een recht rrh« regeering met Hugenberg ai. .LiLaiiseiier optreden met Hugen-

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1