STADSNIEUWS DE KLEEREN MAKEN DEN MAN ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimelt je beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD DiNSDAC 20 OCTOBER 1931 DE VEREENIGING TOT BEHOUD VAN NATUURMONUMENTEN. Het 25-jarig bestaan. EEN ONDERHOUD MET DR. JAC. P. THIJSSE Er zal wel geen Nederlander zijn, die de Vereeniging tot behoud van Na tuurmonumenten niet kent en die niet vol bewonde ring is voor haar arbeid aan den eenen kant en te vens vervuld van groote dankbaar heid voor wat zij voor ons en ons nageslacht heeft Dr. Jac. P, Thijsse. Daarom is er alleszins aanleiding, om even bij de geschiedenis van deze vereeniging, die leeft in heel ons volk en beteekënis heeft ook voor komende geslachten, stil te staan, nu zij haar 25-jarig jubileum gaat vieren. En wie zou ons beter kunnen inlichten dan de volijverige eerste secretaris, Dr. Jac. P. Thijsse, die van de oprichting af deze func tie heeft bekleed en er eigenlijk mee samen gegroeid is. Als wij zoo met den heer Thijsse zitten te praten over de geschiedenis der vereeniging blijkt al heel gauw, dat èn de secretaris en wij ons zullen moeten beperken. Want die ge'schiedenis is zoo veel bewogen, èr is zoo veel gebeurd, dat er boekdeelen over te vullen zouden zijn. Laten wij trachten uit het rijke materiaal de voornaamste punten naar voren te bren- gen. De vereeniging is gesticht in 1905 op ini tiatief der Natuur-Historische Vereeniging, toen Amsterdam het Naardermeer wilde ge bruiken om er zijn vuil te storten. Hier mogen we even tusschen voegen, hoe de geesten veranderd zijn na 25 jaren. Datzelfde Amsterdam spant zich er op dit oogenblik voor, om het Kinselmeer, dat van andere zijde bedreigd wordt met demping, te behouden. 't Kan verkeeren. Maar in 1905 was het anders. Zooals wij boven hoorden. De alarmklok werd geluid en de Nat. Hist. Ver. riep afgevaardigden bijeen van allerlei Vereenigingen van Kunst en Maatschappelijk belang. (Botanische Ver., Ver. voor Dierkun de. Ornithologische Ver., entomologische ver., Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, St. Lucas, Arti et Amicitiae). De vergadering kwam tot de conclusie, dat er een nieuwe vereeniging moest komen en dit was de Vereeniging tot behoud van Na tuurmonumenten. Er kwam een voorbereidend comité met Prof. Ritsema Bos als voorzitter. Toen de vereeniging geconstitueerd .was, werd de heer J. Th. Oudemans voorzitter. In het daarop volgende jaar werd Mr. P. G. van Tienhoven penningmeester. Wij mogen hier wel verklappen, dat de groote bloei der vereeniging vooral te dan ken is aan het talent en het doorzettings vermogen van dezen man die nu sinds 5 ja ren het voorzitterschap bekleedt. Het spreekt van zelf, dat Jac. P. niet over zich zelf spreekt. Maar wij mogen dat wel doen en weten, dat ook zijn enthousiasme een groote drijfkracht voor de vereeniging is geweest. Het doel was aanvankelijk de bescherming van merkwaardige planten, dieren en land schappen. Maar waar zij dat noodig vond heeft de vereeniging zich ook op zijwegen begeven en zich b.v. bezig gehouden met recreatieterrei nen. Als voorbeeld noemen wij het Heilooër Bosch, dat nu bepaald niet zoo merkwaardig is, maar dat voor 't noorden, waar zoo weinig boomen staan, als wandelterrein van groot belang is De provincie, de gemeenten Alkmaar en Heiloo zijn tot aankoop overgegaan. De vereeniging onderhoudt het en heeft het toezicht. Zoo zien wij, dat zelfs cadeautjes aan de vereeniging geld kosten. Maar daar zijn de conributies voor van de 12000 leden. Nu zal er in deze benarde tijden wel een neiging bestaan, om te bedanken, maar dat behoeft toch niet, daar toch de contributie slechts gering is. De leden kunnen de jubileerende vereeni ging het best dienen door lid te blijven en de niet-leden hebben nog een verzuim goed te maken. Het adres is bekend: Amsterdam, Heeren gracht 590 of Regulierstraat 9. het eigen te huis. De werkzaamheden zijn in den loop der jaren zoo uitgebreid, dat er heel wat kan toorpersoneel is, dat met groote toewijding en opoffering zijn ideëele taak vervult. Hetzelfde kan gezegd worden van het ter rein-personeel. Zoo dagelijks gaan van het kantoor een 40 brieven uit. Is er wat bijzonders, dan wor den dat er 12000. In den loop der tijden ontving de ver eeniging giften en legaten, sommigen van vrij groote beteekenis o.a. 2 giften van f 78000 ieder bij den aankoop van de Wordt-Rhe- densche hei. Onder den invloed van de vereeniging zijn ook gemeente, provincie en Staat zich bezig gaan houden met natuurbescherming. Zoo nemen de Staatsmonumenten op het oogen blik een waardige plaacs in naast die der vereeniging, nl.: een groot deel der duinen van Texel, Vlieland en Terschelling en merk waardige landschappen in Drente en op de Veluwe. Alleen in Limburg is nog weinig gebeurd. Wat offervaardigheid betreft van gemeen ten en provincie staan Noord-Brabant en Noord-Holland bovenaan. Juist in dezen tèjd van feestviering valt de actie voor het be houd van het vogelterrein polder Waal en Burg op Texel en van drie belangrijke ven nen bij Oisterwijk. Hiervoor is noodig een bedrag van ruim f 50.000. Het is ongetwijfeld een aardig denkbeeld, om bij dit 25-jarig jubileum door een alge- meene feestgave dit bedrag bijeen te bren gen. De helft is er trouwens al. De bemoeiingen der vereeniging zijn nog lang niet ten einde, want nog tal van land schappen worden met onnoodigen ondergang bedreigd. Het is misschien niet van algemeene be kendheid, dat de Koningin, Koningin-Moeder en Prins Hendrik van de eerste jaren af be schermers der vereeniging zijn geweest, de terreinen hebben bezocht en de aankoopen door aanzienlijke giften gesteund. De Vereeniging is aangesloten bij de be weging voor behoud van Internationale Na tuurmonumenten. De heer Van Tienhoven, de voorzitter, heeft veel bijgedragen tot de stichting van een centraal bureau in Brussel, dat onder leiding staat van Prof. Derscheid. De vereeniging gaat feestvieren op beschei den wijze. Op 24 October om 2.30 wordt een feestver- gadering gehouden in het Koloniaal Insti tuut, waarop een receptie volgt. Een plaats in de harten heeft de jubila- resse reeds verworven. Moge die genegen heid nog toenemen en moge de vereeniging bloeien tot in lengte van dagen. Zij draagt kostelijke' goederen over aan ons nageslacht. Wij geven hier een lijstje van wat reeds behouden is: 1. Het Naardermeer, 2 het Leuvenumsche bosch en het Roode Koper; 3. Hagenau- Rhederoord; 4. Bosschen en vennen bij Ois terwijk; 5. Voorne's duin; 6. Het Korenbur- gerveen bij Winterswijk; 7. De Braak te Pa- terswolde; 8. Het Buskersbosch bij Winters wijk; 9. Het eiland Griendt; 10. Het Balin- ger en Mantingerzand bij Westerbork; 11. Het Brandeveen bij Uffeite; 12. De Staart, het Ooster- en Westerkooistuk en het Jan Koornsland op Texel; 13. De Petten op Texel; 14. Het Molenmieland op Texel; 15. Het Büttikofers Mieland op Texel; 16. Dc Zand kuil op Texel; 17. De Harensche Wildernis bij Haren; 18. De Rengersmiede bij Wartena, 19. De Mookerheide; 20. Het Soesterveen bij Soest; 21. Het Oudemirdummer Klif; 22. IJdoorn bij Durgerdam; 23. Jipsinghuizen24 Het geologisch park bij Maarn; 25. De Oost- einderpoel; 26. Het Hulshorsterzand27. Zij penberg, Herikhuizen; en Wort-Rhedensche hei. De totaal schuldenlast der vereeniging be draagt meer dan 3 millioen gulden. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de hee- ren: Mr. P. G. v. Tienhoven, voorzitter; H. C. Rehbock, onder-voorzitter; Dr. Jac. P. Thijsse, len secretaris; Mr. Jan den Tex, 2en secretaris en Prof. Dr. L. Ph. Ie Cosquino de Bussy. I JEUGD EN ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Voor den Politierechter. DE WEEGSCHAAL VAN HET RECHT. De Officier van Justitie en Mr. Drilsma stonden ieder bij een schaal en beurtelings wierpen beide heeren er hun gewichtige ar gumenten in; de balans schommelde zacht- kens en de toehoorder keek met te meer aan dacht, naarmate het aantal gewichten aan weerskanten grooter werd. Ten slotte hielden beiden op en de naald schoof nu te linker dan te rechterzijde uit het huisje bij de aan dachtige beschouwing van den rechter, om tenslotte te blijven stilstaan met een kleine helling ten gunste van Mr. Drilsma. Waar een dubium is had de verdediger ge zegd, moet vrijspraak volgen; dat is het grondbeginsel van het Romeinsche recht en er volgde vrijspraak. De verdachte had ervoor terecht gestaan, dat hij op zekeren nacht te Zandvoort uit een auto bij het hotel Orange een regenjas en een bril zou hebben weggenomen; deze voor werpen toch waren ontvreemd en de politie had ze bij den man thuis gevonden, zulks op aanwijzing van een buiten het geding geble- ven getuige en het lijkt mij niet onwaar schijnlijk, dat de verdachte er niet om zal treuren, dat die getuige buiten de zaak was gelaten, t Is soms voor de politie een lastig geval; er komt iemand, die wat gezien heeft en wat zeggen wil, maar niet in het openbaar wil getuigen en dan denkt de politie: „beter, een half ei dan een leege dop, maar tenslotte is het halve el toch niet veel meer waard dan de leege dop. Nu stond het vast, dat verdachte dronken was geweest, geen zeldzaamheid bij dezen rijksambtenaar, die zijn huiselijke onaange naamheden in alcohol wil oplossen naar 't schijnt en ook was hij iemand, die zich, voor- zoover bekend, nog nooit aan diefstal had schuldig gemaakt. Had hij nu in een soort verstandsverbijste ring die goederen weg- en meegenomen? Neen, zei de man, ik heb ze op straat gevon den en mee naar huis genomen; toen ben ik 't was 's nacht drie uur gaan slapen tot half zes, op welk tijdstip ik weer in dienst moest zijn en toen de politie bij me kwam, was ik nog niet genoeg bijgekomen om te beseffen, dat ik de goederen naar de politie moest brengen. „Ja, ja, we kennen dat", zei de Officier, „maar ik neem dat niet aan van een onbe kenden dader, die de goederen zou hebben weggeworpen en als je dan in dronkenschap hebt gestolen, moet je 't maar nuchter boe- ten". Zacht wat, zei Mr. Drilsma, er waren nog een kussen en een paar handschoenen ook gestolen en die had de verdachte niet, dus wie heeft die dan? Bovendien, wat had de man aan een bril, al was 't een dure, waar hij zelf niet door kon kijken en zoo'n bril kan je toch ook niet verkoopen. Stel nu eens. dat de man werkelijk jas en bril had weg- GOED VERZORGD DRUKWERK VERCROOT UW OMZET VOOR GOED VERZORGD DRUKWERK DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM genomen, wat kan men- er dan anders in zien dan een dronkenmansstreek, een balda digheid, waarbij elk opzet van toeëigening ontbrak, want hij was te dronken om een opzet te kunnen maken. De Officier vond, dat dronkenschap geen opzet behoeft uit te sluiten en wat die andere goederen betreft, die had de man wel kunnen verliezen, wat Mr. Drilsma, gezien de zwaarte van het kussen, weer niet aanneme lijk vond. Ten slotte was de verdediger van oordeel, dat als een verdachte niet bekende, dit in allen gevalle geen voorwaardelijke veroordee ling zou uitsluiten, in dit geval zeer zeker niet, waar toch wel vaststond, dat men hier niet met een beroepsdief te doen had en de man, die bij de posterijen is, bij een onvoor waardelijke straf zijn betrekking zou verlie zen en hem werkloos zou maken. Dan zou er plaats kqmen voor een werk- looze, meende de rechter te moeten opmer ken waarop Mr. Drilsma zei, dat men zoo redeneerende het werkloozenvraagstuk zou kunnen oplossen door de werkenden zooveel mogelijk in de doos te stoppen. Dit was na tuurlijk maar een grap van weerskanten en lachehd stapten partijen van dit onderwerp af. Maar hoe dan ook, Mr. Drilsma wist het pleit te winnen met 10 percent, want 90 per cent schuld vond de rechter wel bij dezen eigenaardigen brievenbesteller, voor wien dit een les mag. zijn, dat, als Mr. Drilsma er niet geweest was. ik -voor die .andere tien percent nletveel had gegeven.-Wat minder alcohol gebruik zij hem ten zeerste aanbevolen. DE BELEEDIGDE BURGEMEESTER. De brigadecommandant van de mare chaussee die voor het getuigenhekje ver scheen, zag er nu niet naar uit als iemand, met wien viel te spotten, groot en forsch als hij was met een blozende gelaatskleur en een paar oogen, waarop de wenkbrauwen neer zakten en je aan Bismarck deden denken. Dat die niet veel consideratie zou gebruiken was te verwachten en dat die zich niet zou laten uitschelden zonder d^t de beleediger dit aan den lijve zou voelen, meer dan waar schijnlijk. Zoo zal de glazenwasscher ook gedacht hebben, die behalve glazenwasschen ook min eerbare beroepen scheen gehad te hebben en die bekeerd werd, omdat hij een auto had neergezet op een plaats, niet voor parkeeren bestemd. Ware de marechaussee wat meer partuur voor hem geweest, wellicht had hij de fiolen zijner gramschap over diens hoofd leeggegoten, nu vond hij het beter dit niet te doen, maar door van den burgemeester van Zandvoort te verklaren, dat deze een schoft en een rotvent was, dien hij had dood geschopt, als hij hem daar gehad had. Als de glazenwasscher nu gedacht had, dat de wachtmeester dit voor kennisgeving zou aannemen, toonde hij weinig te weten van de psyche van een wachtmeester der mare chaussee, want die lapte hem erbij voor be- leediging van den burgemeester en de burge meester verklaarde, dat deze zich door der gelijke uitlatingen beleedigd had gevoeld. De Officier van Justitie vond acht dwien vangenisstraf een geschikt antwoord op de uit barsting van den glazenwasscher, die nu zoete broodjes begon te bakken en meende, dat zijn vaste klanten hem gedaan zouden geven, als hij acht dagen met verlof ging. Mogelijk ge loofde de rechter dit, mogelijk ook, dat hij redeneert, dat een beleediger van dat gehalte een burgemeester niet werkelijk kan beleedi- gen en daarom werd 25 boete opgelegd. EEN CONGRES. Ter gelegenheid van de Ontwapenings conferentie 1932 zal. georganiseerd door de Jongeren Vredes Federatie (J. V. F.), een groote demonstratief congres gehouden wor den, waar de jongeren van allerlei richting en vereenigd in enkele tientallen organisa ties. tezamen zullen komen om te getuigen van den ernstigen wil tot Vrede en den eisch tot welslagen der Ontwapeningsconfe rentie. Het congres wordt gehouden t< Utrecht in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, op 21 en 22 November a.s. Het opent met een aantal getuigenissen van bij de J. V. F. aangesloten organisaties, waar na dr. W. Banning een samenvatting za geven: „hoe de Nederlandsohe Jongeren tegenover de Ontwapenlngs conferentie staan". Zondag wordt een meer technische rede over de Conferentie gehouden, waarna ten slotte drs. G. J. de Voogd zal spreken over ..Wat de Jongeren van die conferentie ver wachten en eischen". WIND EN REGEN. VOORDRACHTEN VAN PROF. A. D. FOKKER Op 7, 14, en 21 November a.s. eullen in Teyler's Stichting, des middags voordrachten worden gehouden door Prof. Dr. A. D. Fokker Curator van het Natuurkundig Laboratorium der Stiohting. OPENING MAZURELS KLEEDINGHUIS. Zaterdagmiddag is aan de Gedempte Oude Gracht 24 een kleedinghuis geopend, dat er zijn mag. Er is niet gestreefd om door verblin dende uitwendige middelen klanten te trek ken. want de zaak is Intiem, men voelt zich prettig en op zijn gemak in de zeer rustig ge houden omgeving. Neen, de heer Mazurel zoekt zijn reclame ergens anders in, en wel in de kwaliteit van de te leveren costuums. Hij is geen vreemde in de kleeding-wereld; jarenlang was hij chef van een der grootste heeren- en kinder- kleedinpmagazijnen te dezer stede. En een zoodanige bekendheid ls meer waard, dan alle andere middelen van reclame. Bij de opening sprak de heer Mazurel enkele woorden, waarbij hij het oogenblik een mijlpaal voor hem noemde, daar hij nu een eigen zaak heeft. Hij hoopte Op goede medewerking en dankte voor de betoonde belangstelling, waarna mevr. Mazurel de zaak opende en de eerewijn werd rondgediend. Door vrienden en belangstellenden waren prachtige bloem tukken gezonden. DELEGATIE RUSLAND. Op Woensdag 21 Oct. vertrekt er een de legatie naar Rusland bestaande uit 24 per sonen nl. 12 trammannen van de gemeente tram Amsterdam, 4 relnigingsmannen en 8 spoormannen uit het land. Het doel van deze delegatie is om eem onderzoek in te stellen naar 'den huldigen toestand in Rusland. Duur der reis is 3 weken, wat betrekkelijk kort is, maar daar de delegatie gesplitst wordt, zal men toch trachten zooveel moge lijk gegevens te verzamelen over hetgeen daar thans gebeurt, Na terugkomst stelt de delegatie zich beschikbaar om aan de ver kregen resultaten zooveel mogelijk rucht baarheid te geven. Onder de reizigers is de Haarlemmer M. Wouda. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. de Bak, Spaarne 43. abon. schouwburg Jansweg; Duik, N. Gracht 50, idem; van Iperen, Fr. Halsstraat 36 rd., tasch; van Wijk A. L. Dyserlnckstraat 82, broche; Nijhuis, Graaf Willemstraat 19, R.-K. kerkboekje: v. d. Boogaard, Barendsestraat 58 rd. ceintuur; Broers. N. Raamstraat 15. ceintuur: Postuma Teslastraat 56, cano; Stöver, N. Heiligland lrd.. ceintuur; Politiebureau, Smedestraat. 9, ceintuur; hondenpenning: riem; tasch; Mei- dema. Spiegelstraat 22, kinderjasje. Gerzon. Gr. Houtstraat, lorgnet: Hoogers, Hertzog straat 12, radio-lamp; Boon Sumatrastraat 23, mutsje; Kroder, Brouwerskade 37, mandie met Inhoud; Pleschar, Van Oosten de Bruijn straat 186, nummerplaat (auto)Greeven, Fr Hendriklaan 25. portemonnaie met lnh. van Schelven, Kenaupark 18, portemonnaie Slot, KI. Houtstraat 55, portemonnaie met inh., Kuyer, Schoterweg 7, pakje (vleesch), Vermeer, G. van Bouillonstraat 17 zw.. por temonnaie; Stostra, K. v. Manderstraat 85, parapluie; v. d. Kreeken, Santpoorterplein 16. regenjas: De Mink, Gen. de Wetstraat 18 rijwielbelastingplaatje; Terstél, Berckheyde- straat 8 zw., idem; Lieshout, Delistraat 14, idem; ter Poorten, KI. Houtweg 12, rijwiel; Bourgonje, Padangstraat 10, sleutel; Vernool Paul Krugerstraat 6 rood, tasch (met foto artikel) Rembrandt-Theater, Gr. Morkt, tasch met inhoud: De Wilde. A. L. Dyserinck- traat 66, tasch; Hackmans, Gen. Bothastraat 120. Idem: Wezendijk. Fetlhstraat 14, tasch; Malefijt, Oranjestraat 92 rood. taschje; Den Hollander, Westergracht 23 rood, taschje m. inhoud; Cassée, Zijlstraat 83, zeemlederen lap. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 21 OCTOBER HILVERSUM, 298 M. Uitsluitend VARA-uitzendingen. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Contlnu-bedrijven Trio- Drukker en Adolf Bouwmeester (voordracht) 12.00 Concert. VARA-septet en gramofoon platen 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Kinderuur. 3.3,) KIndertooneelstukje „Zwaan kleef aan", bew. en regie W. v. Cappellen. 4.30 Vraag- halfuurtje. 5.30 Concert VARA-Septet. 6.30 Berichten van „Het Volk". 6.35 Vervolg con cert. 7.35 Vraaggesprek over het Zulderzee- vraagstuk. 8.i'0 Concert VARA-orkest m. m. v. Dick Waleson (viool) o.a. Rhapsodle, Bar- tok en Marosszeker Tanze. Kodaly. 8.40 ..De Komeet", hoorspel door E. Johannsen. Ver taling M. Beversluis. Het Groot Volkstooneel o. 1. v. Bouber en Groeneveld. 10.00 Uitzen ding van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden; „De Wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit" onder leiding van W. van Cap pellen. 10.15 Vaz Dlas. 10.25 Vervolg en slot concert. 11.00 Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend NCRV-uitzendlng. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.0Q Zang. NCRV dameskoor. 10.30 Ziekendienst 11.00 Harmoniumspel door M. F. Jurjaanz. Mej. C. de Jager, sopraan en mevr. R. MijnhoutBakkenist, alt. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. Mevr. C. v. RavenzwaayMöllenkamp (zang). H. Herrmann, viool. H. v. d. Horst, cello. Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode, plano. 2.00 Gra mofoonplaten. 2,30 Lezen van Chr. lectuur. 3.00 Concert door L. de Ruiter, viool. H. J. Berghout, cello en me). R. Beute, piano. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de Landbouwers. 6.45 Causerie door G. van Ravenzwaay. 7.15 Causerie door S Luitse. 7.30 Politieber. 7.45 Ned. Chr Persbureau. 8.00 Evangelisatiesamenkomst in de Geref. Kerk te Naaldwijk m. m. v. Chr. Zandveree- nlglng „Excelsior" onder leiding van A. Fagel. 9.30 Concert Utr. Chr. Muziekver. „De Bazuin" onder leiding van A. J. Kragting. O.a. fragmenten uit „de Hugenoten" Meyer beer en „TannhHuser", Wagner. 1010 Vaa Dias. 11.00 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Licht orkest. 1.35 Orgelconcert door G. D. Cunningham. 2.45 Schooluitzending. 3.50 Symphonie d-mol Franck. 2e Pianoconcert in b-mol, Brahms, 5.05 Orgelconcert Reg. New. 5.35 Kinderuur. 6:50 Liederen van Schubert door Helen Henschel en Leslei Holme. 8.35 Symphonie- concert onder leiding van R. Strauss. O .a. Symphonie nr. 39 van Mozart en Symphonie Domestlca van Strauss 11.00 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 1 2.50 1.25 en 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Feestelijke inwijding van den nieuwen krachtzender Parijs. Geva rieerde avond LANGENBERG, 473 M. 6.25, 7.20 10.20 10.35 en 6.50 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert 4.20 Orkestconcert. 7 20 Symphonieconcert o.a. Einc Festouverture, Wagner en Dante-symphonie Liszt. Hierna tot 1.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 DL 11.201.20 en 2.204.20 Orkestconcert. 4.20 Gramofoonplaten. 7.20 Werken van Gounod O.a. uit Faust, Mors et Vita en Romeo en Julia. 8.509.10 Liedjes bij de luit door Carl Domy 9.25—10.10 Moderne operettemuziek o.a. uit Wo die Lerche singt, Léhar. 10.10 Dansmuziek BRUSSEL 508.5 en 338.2 M. 508 Meter: 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Populaire uitzending. 9.20 Gramofoonplaten. 9.35 Waalsch kwartiertje. 9.50 Sonate voor viool en plano van A. Du- puis. 338 Meter: 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramo foonplaten. 8.2o Het Zimmer-kwartet speelt kwartet op. 18 nr. 6 en op. 127 no. 12. Beet hoven. 9.20 Koorconcert o. L v. Jef van Hoof ZEESEN, 1635 M. Ca. 6.00 Gramofoonplaten. 8.208.45 en 9.30 tot 9.55 Uitz. voor scholen. 9.55 en 11 20 Be richten. Hierna Gramofoonplaten. 12.15—1.20 Berichten 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Le zingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Po pulair concert. 7.50 „Koning Richard III" van W. Shakespeare (hoofdrol Fritz Kortner) 9.20 Lezing en berichten. Hierna tot 11.50 Dansmuziek. De ooievaar stapte recht op den draad af cn Tuimeltje was gereed om hem naar den overkant te trekken. Maar de ooievaar nam het stuk touw in zijn snavel en beet het midden door. Toen begon hij mei alle kracht er aan te trekken. Tuimeltje trok ook, maar de ooievaar was veel sterker en tot schrik van alle kikkers zagen ze dat de ooievaar Tuimeltje de sloot 'r „Help!" riep Tuimeltje, „hij laat me verdrinken," maar hoe graag ze ook allemaal waren gekomen, de kikkers durfden niet. -Kikker Karei was erg zenuwachtig, want Tuimeltje was toch zijn beste vriend. Hulpeloos moesten ze toezien hoe dat arme kaboutertje hcelcmaal nat werd cn het leek wel of de ooievaar daar nog heclemaal niet genoeg aan had, want hij ging naar Tuimeltje tcc cn pakte hem bij zijn beeneiu Een rilling ging door de kikkers, die vol spanning stonden te kijken, want de ooievaar, die dc bcenen vaij Tuimeltje in zijn bek hield, begon ineens te vliegen en Tuimeltje moest mee de lucht in. Wat had hij een schrik, zoo hoog te moeten zweven. Kikker Karei viel flauw toen hij dat zag, want het was zeker dat de ocicvaar Tuimeltje dood zou maken.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7