IS RUSLAND INSOLVENT? Het woord is aan... Vruchtgenot. Hef Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14823 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Woensdag 21 October 1931 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week fO.27%, per maand 1.20. per 3 maanden f 357%, franco per post 3.S7lA, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.03, per maand 022, per 3 mnd. f 0.65, franco per post 10.72%. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos.: Directie 130S2 Hoofdredactie: 15054 Redactie 10600 Administratie: 10724, 14825 Drukkery: 10122, 12713 4 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—-5 regels ƒ1.75. elke regel meer ƒ0.35 Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement Vraag en aanbod 14 regels 1 0.60, elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs Onze Groentjes (iedercn dag) 13 regels ƒ030. elke regel meer 0-10. uitsluitend contant. Gratis Ongevallenverzekering vóoi Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f600.-. Veilies van Hand, Voet of Oog f 400.-. Duim f250.-. Wijsvinget f 1 50.-. Elke andere vinger f 50.-. Arm-of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geill. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f600.-. Verlies van Hand. Voel of Oog f400.-. Verlies Dutm f75.-, Veilles Wijsvmgei f75.-. Verhes andere vinget 130.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. Ook de Germania beweert het. EEN TEGENSPRAAK. Gisteren namen wij een bijzondere corres pondentie op, over de geruchten betreffende de wankele betalingscapaciteit van Sovjet Rusland, merkwaardigerwijze heeft het Duitsche blad Germania ongeveer tegelijker tijd een artikel geheel in denzelfden geest gepubliceerd, dat in Duitschland de noodige sensatie heeft verricht. Dit artikel stond alleen in de eerste exem- - plaren van de Woensdagmorgeneditie x is la ter uit het blad gelicht en komt dus in de latere editie niet meer voor. Het blad schreef o.a.: „Al kan men thans ook nog niet voorspel len dat een volledige staking der betalingen een feit zal worden, toch bewijzen de ge heime instructies aan de handelsvertegen woordigingen, dat de Sovjet-Unie, welker fi nanciën nog nooit op een gëzonde basis in den zin van een Europeesche Staatsbegroo- ting gestaan hebben, zich op het oogenblik in een acute financieele crisis van ongeken de ernst bevindt, welke zeer gemakkelijk tot stopzetten der betalingen en daarmede tot een openlijk bankroet van het Communisti sche economische systeem zou kunnen lei den. Het derde jaar van het Vijfjarenplan is de behoefte aan deviezen enorm gestegen, ter wijl aan den eenen kant het snelle dalen van de wereldmarktprijzen het verwerven van deviezen bemoeilijkte en aan den ande ren kant eerst thans de accepten van de iii- koopen der eerste beide jaren van het Vijf jarenplan beginnen te vervallen. Zoo moeten binnenkort aan Duitsche firma's ongeveer 500 millioen RM. betaald 'worden, aan Ame- rikaansche firma's ongeveer 60 millioen doll. De pogingen om door middel van leeningen in het buitenland de benoodigde middelen te verkrijgen zijn mislukt. Het tot dusverre mislukken van het vinden van een oplossing in het herstelvraagstuk en de voortdurend groeiende spanning in den deviezentoestand heeft nu het politbureau aanleiding gege ven tot het nemen van laatste wanhoops- stappen waartoe in September jl. ,werd be sloten en die hierop neerkomen dat gepoogd zal worden om de behoefte aan deviezen door een verhoogden druk op het nationale be drijfsleven te verkrijgen. De Volkscommissaris voor Voedingswezen en de Volkscommissaris voor Buitenland- schen handel hebben dictatoriale volmach ten verkregen. Besloten werd tot een .volslagen mobiel maken van alle voor transport in aanmer king komende goederen". De Commissaris voor den buitenlandschen handel Rosenholz, heeft den handelsvertegenwoordigingen een nieuw „program ter verkrijging van devie zen" opgelegd. Dit program legt den han delsvertegenwoordigers, zoowel als termijn als hoeveelheid betreft een zoo onuitvoerbare taak op, dat het meerendeel der overigens zoo goed gedisciplineerde handelsvertegen woordigers de verantwoordelijkheid voor het nakomen van dit onuitvoerbare decreet on der levendig protest heeft afgewezen. Het doorvoeren van deze bevelen en het op nemen van onderhandelingen over prolon gaties door de handelsvertegenwoordigeïs hebben aanleiding gegeven tot de geruchten inzake een spoedig staken der betalingen. Het zal afhangen van de bereidwilligheid der leveranciers om te prolongeeïen en van het hoogst twijfelachtig resultaat der ge noemde Russische binnenlandsche maatre gelen of en dan in welke mate zich uit de tegenwoordige betalingsmoeilijkheden stop zetting der betalingen zal ontwikkelen, het geen niets anders dan de ineenstorting van het economische experiment van Stalin, ge naamd het Vijfjarenplan zou beteekenen. De tegenspraak. Medegedeeld wordt, dat de berichten om trent pogingen tot het sluiten van prolonga ties door Rusland van iederen grond ontbloot zijn. Tot dusverre is geen enkel geval bekend geworden, waarin voorstellen tot een derge lijke prolongatie gedaan zijn. De betalingen die Sovjet Rusland in de volgende maanden in Duitschland moet doen zijn zoo gering dat zij niet kunnen leiden tot een stopzetting van betalingen. Groote bedragen vervallen eerst in April van het volgende jaar. Daaren tegen is wel juist hetgeen reeds bekend was, dat Rusland zijn uitvoer ten gevolge van het dalen der prijzen, wat volumen betreft, heeft moeten opvoeren en dat dit tot dusverre nog niet in vollen omvang is gelukt. Verder wordt gezegd dat ook de onderhan delingen die in den laatsten tijd gevoerd zijn tusschen het Duitsche departement van Bui- tenlandsche Zaken en de Sovjet ambassade geen aanleiding hebben kunnen geven tot deze geruchten Bij deze onderhandelingen is van Russische zijde uiting gegeven aan den begrijpelijken wensch de in den laatsten tijd naar waarde achteruit geloopen uitvoer uit Rusland naar Duitschland te verhoogen en door een stijging van het volume het even wicht in het Duitsch-Russische goederen- v - herstellen. Verder hebben de Rus- sr -7.0 onderhandelingen zekere wen s' v oeueffende de Duitsche agrari- aouanewetgeving gelijk dergelijke wen- schen ook tot uiting gebracht zijn door an dere staten. Ook deze onderhandelingen kun nen geen aanleiding-gegeven hebben tot de geruchten. Het is volkomen onbegrijpelijk waarop het artikel in Germania steunt. Ook uit kringen van den Russlschen han del wordt bevestigd dat de beweringen van het artikel in Germania de zaken grooten- deels onjuist voorstellen. Het bedrag dat nog dit jaar betaald moet worden is op geen stukken na 500 millioen. De na 1 April 1932 vervallende bedragen welke betaald moeten worden aan Duitsche firma's beloopen in to taal ongeveer 400 millioen. Tot dusverre heeft nog geen enkele Duitsche firma verzoeken tot prolongatie ontvangen. amerikaansche spoor wegen. TARIEFSVERHOOGING VOOR BEPAALDE ARTIKELEN. Een Reuterbericht uit Washington meldt, dat voorgesteld is den sporen gedurende een zekere periode toe te staan de tarieven voor bepaalde artikelen op zekere voorwaarden te verhoogen. uit ierland. 12 ORGANISATIES ONWETTIG VERKLAARD. DUBLIN, 20 Oct. (Reuter.) De samenste1- ling wordt bekend gemaakt van de militaire rechtbank, waarin het wetsontwerp tot amen deering van de Grondwet voorziet, dat 17 dezer werd aangenomen. Detze rechtbank! zal rechtspreken over personen; beschuldigd van revolutionaire of opruiënde handelingen Tevens worden twaalf organisaties onwettig verklaard, waaronder het zoogenaamde Iersch-Republikeinsche leger, de revolutio naire Arbeiderspartij en de Vrienden van Sovjet-Rusland. gestorven terwijl hij edison herdacht. Dr. Samuel W. Stratton, een bekend ge leerde in Amerika, is Maandag gestorven terwijl hij bezig was een artikel te dicteeren waarin hij de verdiensten van zijn vriend Edison besprak, aldus „De Tel." Dr. Stratton was eenige dagen tevoren van de Faradav- viering in Engeland teruggekeerd en werd bestormd met verzoeken om artikelen over Edison. Hij riep zijn secretaris en begon te dicteeren: Zelden heeft een mensch zooveel diensten aan de menschheid kunnen bewij zentoen zijn hoofd voorover zonk en de geleerde overleden bleek te zijn. het proces-calmette. LUBECK, 20 October. (VJD.) Bij het be gin van de zitting van heden werd een brief voorgelezen van den Zweedschen Gezond heidsdienst aan de Rechtbank te Lubeck, waarin werd medegedeeld, dat men in Zwe den nog steeds bezig is met het doen van nroeven met Calmette od dieren. Op de vraag of een dergelijk onderzoek ook in Lu beck niet aan een toepassing der behande ling had moeten voorafgaan, antwoordde prof. Deycke, dat hij indertijd had aangeno men dat het middel al door tallooze experi menten door anderen was onderzocht. Ultimatum van de B. B. C. Elk land moet één golf- lengte opgeven. Drie bestuursleden van den Britschen Radio Omroep zijn naar Rome gereisd om aan de radio-omroepvereenigingen van de heele wereld een ultimatum te stellen. In Rome wordt namelijk op het oogenblik een conferentie gehouden van de Internatio nale Unie van Omroepvereenigingen. Daar zullen de Engelsche vertegenwoordigers uit naam van milloenen Britsche luisteraards, wier „luister-genoegen" nu door vreemde stations vergald wordt, vragen, dat er iets ge daan wordt om een eind te maken aan den chaos in den Europeeschen aether. Als hieromtrent geen overeenstemming kan worden bereikt op de conferentie, dan zal de B.B.C. volgens de News Chronicle uit de Unie treden, en dreigen met het gebruik van eike golflengte, die zij wenscht, waarbij geen rekening gehouden worden zal met de anderw landen. Het gevolg hiervan zou zijn, dat alle inter nationale samenwerking in de radio-werela verbroken zou worden, en dat ieder station zou vechten voor een plaats in den aether, pogende zijn buurman te overstemmen. De B.B.C. wil, dat elk land ten minste één golflengte zal opgeven. HAARLEM, 21 October. Stedelijk Initiatief. „Hoe kunnen wij Amsterdam aantrekke lijker maken?" heeft het Amsterdamsche gemeenteraadslid dr. M. de Hartogh zich af gevraagd. En hij is met andere Amsterdam mers gaan beraadslagen om te komen tot de stichting van een „comité dlnitlative" zooals ook in verscheidene steden in het buitenland bestaat. Deze commissie zal, volgens zijn plan, den schakel moeten vormen tusschen het gemeentebestuur en hen, die iets willen ondernemen. In een artikel over dit plan schrijft de Tel. vanmorgen: „Hoe komt het, dat allerlei gebeurtenis sen, welke levendigheid en vertier in een groote stad van 760.000 inwoners kunnen brengen, ons voorbijgaan? Om eens iets te noemen: het P.EJ|.-congre3 was in Den Haag, bloemententoonstellingen worden in Den Haag of Aalsmeer gehouden. Wanneer is hier iets te doen? Bijna nooit, maar als er iets is, dan zijn ook duizenden op straat, getuige de lichtweek met den, daaraan verbonden optocht van verlichte auto's, welke niet éénmaal, maar meermalen dooi de straten trok, terwijl de Amsterdammers er ook meer dan eens op uit gingen om de lichtjes te zien. Nu is er niets meer te doen, en mijn thuis blijft. Vreemdelingen, die meer gewend zijn in andere steden, trek ken, als zij hier hun zaken afgedaan heb ben, zoo gauw mogelijk weer wegWie een buitenlander op bezoek heeft, weet niet, waarheen hij hem moet brengen, want in de stad heerscht de bedrijvig heid van een provincieplaats bij avond. Amusement is er weinig, en waar blijven de attracties? „Er moet iets gebeuren in de stad, b.v. iets, als een Amsterdamsche weex met eenige aardige gebeurtenissen op sportge bied, tentoonstellingen, illuminatie onzer mooie kerken of oude gebouwen en van de onvolprezen grachten, versieringen. Zoo iets brengt vertier en komt velen ten goede Juist Amsterdam met zijn oude en nieuwe schoonheid leent zich uitstekend voor drukker bezoek van vreemdelingen, buitenlui en ook voor meer vertier voor de Amsterdammers zelve. Waarom is de vier- jaarlijksche, de groote kunsttentoonstel ling, welke vroeger vchouden werd, afge schaft? Deze vestigde de aandacht op Amsterdam, zooals de Parijsche „salon" duizenden naar de lichtstad doet trekken. Waar blijven de bloemencorso's? Zou een Europeesche rondvlucht via Schiphol niet iets zijn, of een internationale sportge beurtenis, welke de algemeene belangstel ling trekt? Voor dit alles zou samenwerking gezocht kunnen worden met vereenigingen voor vreemdelingenverkeer, kunst Instellingen, winkeliersvereeniging, Horecaf, zangver- eenigingen, sportbonden, roeiclubs enz. Het comité van initiatief zou daarbij de brug kunnen vormen tusschen de autori teiten en al de vele organisaties, die er toe kunnen bijdragen, dat er wat meer te doen is in Amsterdam." Bij het lezen van dit Amsterdamsche be toog dringt zich dadelijk de vraag naar voren: En Haarlem? Zou er in onze stad ook geen aanleiding zijn om het stedelijk initiatief op dergelijke wijze in een centraal lichaam te coördineeren? Amsterdam beroept zich op herinneringen aan zijn Lichtweek. Wij beleven op het mo ment juist onze eigene en hoeveel Haarlem mers hebben in deze dagen gezegd: „Er is eindelijk weer eens iets aan de hand". Veel is er hier heusch niet te beleven. Onze Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ver vult met ijver een ondankbare taak, voort durend in haar streven belemmerd door ge brek aan middelen. Zou zij niet een veel beter kans maken als zij niet, als afzonder lijke vereeniging, was samengesteld uit een aantal willekeurig bijeengebrachte goedwil lende burgers, die aan haar schoone doel met min of meer overtuiging hun bescheiden contributie offeren? Mij wil het voorkomen dat de voornaam ste handicap van deze vereeniging is, dat zij door de wijze van haar samenstelling en haar feitelijke isolatie den indruk wekt een idealistisch in plaats van een practisch zakelijk instituut te zijn. Dat wil zij zelf niet, maar zoo wordt zij toch beschouwd. Is er twijfel aan dat een Comité van Stedelijk Initiatief, op haar instigatie gevormd en waarin al de belanghebbende instanties ver- eenigd zouden zijn, een geheel andere plaats zou innemen? Wat denkt Vreemdelingenverkeer hier zelf over? Ik verwacht dat zijn voorzitter mij het antwoord niet schuldig za! blijven, te min der omdat initiatief hem dierbaar is. Zou op dergelijke wijze niet een samenwerking tot stand gebracht kunnen worden met in stellingen als de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Middenstandsccntrale, Hore cafallen in de eerste plaats belangheb benden bij de levendigheid, het vertier, de activiteit in deze stad.... en met vereeni gingen die zich eveneens krachtens hun doel voor deze zaken interesseeren? Langs den weg der samenwerking worden de grootste dingen bereikt- Onze stad heeft een groot voorrecht ten aanzien van haar kansen op grooter vreemdelingenverkeer: zij is over de geheele wereld als Bloemen stad vermaard. Hebben wij dat voordeel ooit voldoende uitgebuit? Ik geloof niet. dat iemand daar bevestigend op za'. antwoorden. En ik geloof evenmin dat de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in haar huldi gen toestand op haar eenzame ééntje, ooit veel verder zal kunnen komen, tenzij zij de belanghebbenden-als-zoo-ianig, optredend namens de instellingen die zich deze belan gen ten doel ste'len, zal kunnen vereenigen. Het komt mij voor dat dit Amsterdamsche initiatief ook ons een belangrijken nieuwen weg wijst, en ik hoop, dat de instellingen die het betreft, er hun aandacht aan zullen wij den en de zaak in onderzoek-nemen. R. P. Etienne Rey: Indien een vrouto de liefde van een man niet onmiddellijk raadt, dan is dit omdat z\j zelve verliefd is op een ander. (Allerlei soorten fruit loorden tegenwoordig verwerkt in schoonheidspreparaten) Het groote doel van onzen tijd Lijkt wel, om altijd jong te blijven, Men is geneigd, den ouderdom Met ieder middel te verdrijven. Het innerlijke zweept men op Tot jeugd in daden en in praten En uiterlijk bestrijdt men stug Den tand des tijds met preparaten. Daar worden kinnen weggewerkt En kwade rimpels gladgestreken, Er worden buikjes weggezweet, Tot ze volkomen zijn geweken. Het nieuwste op het schoon terrein Der schoonheid, las ik dezer dagen, Is, dat het jeugdig uiterlijk Met vrucht met vrucht is na te jagen. Dit vruchtbeginsel moet u niet Als een hernieuwde leuze lezen Van: eet meer fruit! het vruchtgebruik Moet voor dit doel uitwendig wezen. Wanneer de jaren 't zachte vleesch Op wangen en op hals verdorden, Kar. men weer sappig, jong en frisch Als homo (vruchten) sapiens worden. Je smeert het er niet zoo maar op, Om tot het groote doel te raken. Het wordt in smeerseltjes verwerkt, Die 't beter, althans duurder, maken. Ik weet niet of u er voor voelt, Om de methode te Drobeeren, Van het uitwendig vruchtgebruik In vruchtgenot te doen verkeeren; Wat mij betreft, ik hou van fruit En ik blijf jong naar mijn vermogen, Maar wat het uiterlijk betreft Blijf ik maar bij mijn vruchtloos pogen. P. GA6US. verijdelde spoorweg aanslag. PRAAG. 20 October (VJD.) Bij den baanwachter van de spoorwegbrug, die bij Pomorn over den Dor.au ligt, verscheen in den afgeloopen nacht even voor twaalf uur een man, die vroeg of de internationale snel trein Boedapest—Praag vertraging had. Toen de baanwachter vervolgens op de baan ging kijken, vond hij op den brug twee op de rails liggende blokken steen, elk ongeveer 7 K.G. zwaar. Door lichtseinen gelukte het den wachter den sneltrein op het laatste oogen blik tot staan te brengen. De Hongaarschc en Tsjechische grenswachten zijn van het voorval in kennis gesteld. De Tsjecho-Slo- waaksche politie heeft reeds een zeker spoor gevonden. twee valsche munters te rotterdam gearresteerd. DE VROUWEN GAVEN DE RIJKSDAALDERS UIT. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft Dinsdagavond een tweetal mannen ge arresteerd, welke een zeer groote hoeveel heid valsche rijksdaalders vervaardigd had den, De door hen vervaardigde rijksdaalders waren zeer goed nagemaakt en vertoonden op het eerste gezicht geen enkele afwijking. Verder zijn aangehouden de echtgenooten van de beide mannen welke vrouwen zich belast hadden met het uitgeven der valsche rijksdaalders. LADELICHTER Door een winkelier uit de Indischestraat is bij de politie aangifte gedaan, dat Maan dag 2.50 en Dinsdag 10— uit zijn win kellade ontvreemd is. archief van de communis ten bij fascisten? IN HANDEN GEVALLEN STUKKEN WORDEN GEPUBLICEERD. In de Dinsdag te Utrecht gehouden ver gadering van den Fascistenbond „De Bezem" deelde de heer Baars mede, dat 't volledige archief van de Communistische Partij Hol land ln handen was gevallen van de fascis ten. Spr. deed verschillende mededeelingen uit dit archief en kondigde aan, dat binnen kort een boek zal verschijnen, waarin dit archief volledig zal worden gepubliceerd. Aan het eind van de vergadering ontston den nog eenige kleine conflicten tusschen fascisten en communisten, die echter spoe dig door ingrijpen der politie beslecht werden. Rusland insolvent? Een tegenspraak. (le blad, le pag.) De vorderingen in Geneve inzake het ChineeschJapansche geschil. (2e blad, le pag.) De voorwaarden die Japan stelt. (2e blad, le pag.) De heer E. H. Krelage gaat heen als voor zitter van de Kamer van Koophandel. Ook de heer W. J. B. van Hemt gedankt. (2e blad, 3e pag.) Het nadere rapport over Vincennes. Het net toch overbelast? Het teas niet afgesloten en liep warm. (2e blad, 2e pag.) Intimus; Tweede Kamer. De regeering en de crisis. (3e blad, 2e pag.) ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Stedelijk initiatief. (le blad, le pag.) De nachttocht van de K.N-A.C. Ervaringen van twee nieuwelingen. (4e blad 2e oag.) C. J. v. T.; Het ontstaan der Haarlemsche arbeiderskwartieren. (3e blad. 2e pag.) (Laatste berichten 2e pag. le blad.) onze gratts ongevallen verzekering. Alle maand- en weekabonnés van Haar lem's Dagblad zijn gratis verzekerd tegen ongevallen, op voorwaarden welke op ge regelde tijden worden gepubliceerd en boven dien gratis verkrijgbaar zijn aan ons kantoor Een polis Is niet noodig cn wordt daarom niet afgegeven. De verzekering geldt voor het gezinshoofd, tenzij uitdrukkelijk is aan gegeven, dat zij moet geiden voor een ander gezinslid. De verzekerde persoon moet wonen op het adres, waar de courant wordt bez^.gd. Voor hen. die op het geïllustreerd Zon dagsblad van Haarlem's Dagblad geabon neerd zijn. bestaat bovendien nog een speciale ongevallenverzekering. Ook hier is geen polis noodig, inschrijving in onze registers is voldoende. Voorwaarden dezer verzekering worden ook op geregelde tijden gepubliceerd en zijn gratis verkrijgbaar aan ons bureau Groote Houtstraat 93. te Haarlem. thomas alva edison. ZIJN NAGEDACHTENIS GEHULDIGD. Het Lichtweek-Comlté deelt mede. dat ln verband met het overlijden van Thomas Alva Edlscn en ter eere van zijn nagedach tenis hedenavond van 10 tot 10.05 uur de verlichting gedoofd zal worden. de rfgffrtng hoi tot vast aan vrijhandelspolitiek. SLECHTS EEN NOODWF.TSONTWERP TE VERWACHTEN. Van zeer bevoegde zijde verneemt het Handelsblad, dat het doel van het door minister Ruys bil de beantwoording van de internellatie v. d. Temnel genoemde wets ontwerp met betrekking tot den Invoer, zal zijn de reeeerlng een wanen ln do hand te geven bij buitengewone eebeurtcn'ssen. Een wetsontwern Is in overweging. dat ln de mogelijkheid voorziet bil wijze van nood maatregel benaalde voorzieningen to tro^n. Hierin ligt reeds onbesloten dat dergeMIke voorzieningen steeds van tijdelljken aard zullen ziin. Uitdrukkelijk werd het blad verzekerd, dat de regeering zich zal blijven houden aan haar liberale vrijhandel^oolitlek waaraan ze zich Internationaal heeft gebonden. In dezen crisistijd moet het als hooest wenschelük worden beschouwd, dat men in Nederland vasthoudt aan de tot dusver ge voerde handelspolitiek. Men zal dan ook. is het blad wel Inge licht. van deze regeering geen we' sontweroen houdende invoerverboden of invoerbeperkin gen, kunnen verwachten. de vïf.phf TNTFPMAT'ONAJJT verkeersconferentie. VASTE DATUM vooo PASCHEN VAST GESTELD. GENëVE. 20 Oct. (V.D.) De vierde inter nationale Verkeersconferootle heeft haar be sprekingen over de vaststel leng van oen vas ten datum voor het Paaschfeest en over een algemeene kalenderhervorming geëindigd. Zij stelt voor. het Paaschfeest vast te stellen op den Zondag na den tweeden Zaterdag in April. Een definitieve beslissing blijft echter aan de kerkgemeenschappen de een desbe treffend voorstel van den Raad van den Vol kenbond zullen ontvangen. M t b kk.ing tot de algemeene kalender hervorming worden geen besluiten genomen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1