DE FINANCIEELE TOESTAND. Ons nieuwe feuilleton. Van omliggende gemeenten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAC 27 OCTOBER 1931 TWEEDE BLAD Een spannende avonfuren-roman, rijk geïllustreerd. In ons nummer van Donderdag a.s. beginnen wij met een nieuw feuilleton. Naar aanleiding van hetgeen in ons num mer van Maandag werd gemeld betreffende den financieelen toestand der gemeente Haarlem, hebben wij in de verschillende ge meenten in den omtrek geïnformeerd hoe men er daar met de financiën voorstaat, De resultaten van deze enquête laten wij hieronder volgen. Zandvoort. Ook naar den financieelen toestand van Zandvoort hebben we een onderzoek inge steld. Hier heeft men niet alleen een tekort over 1930, maar ook nog van eenige jaren daarvóór Dat van 1930 komt natuurlijk ten laste van de begrooting voor 1932 en het te kort van dit jaar ten laste van de begrooting voor 1933 enz. Op onze vraag, hoeveel geld er in 1930 voor Armenzorg en steun aan werkloozen is uit gegeven, antwoordde onze zegsman, dat dit ongeveer f 30.000 bedraagt. Thans worden er vijftien opcenten op de Fondsbelasting geheven. Voor het volgend jaar zullen het er vermoedelijk dertig zijn, als de raad tenminste accoord gaat met de maatregelen, die B. en W. voornemens zijn te nemen, maar waarover hij zich nog niet kon uitlaten. Er is geen voorstel te wachten om de pre mie voor het pensioen op het gemeenteper - soneel te verhalen of om de salarissen en loonen te verlagen. Wel wordt een reorgani satie van de personeelsformatie overwogen, waarvan in de toekomst eenige bezuiniging verwacht wordt. De zoogenaamde seizoen arbeid zal hierbij niet als stimulans dienen. Onze zegsman is van meening. dat voor het seizoenwerk alleen losse arbeiders moeten worden aangesteld. Er zullen ook nog geen voorstellen verwacht behoeven te worden, waardoor de positie van het gemeenteperso- neel verslechterd zou worden, maar hij meen de, dat hot tegenwoordige college van B. en W. er niet voor terug zou deinzen, als dit noodig mocht blijken. Dit moet echter het allerlaatste middel zijn om den financieelen toestand der gemeente te verbeteren, want daardoor zou immers ook de middenstand getroffen worden. Ook het gemeentebestuur van Zandvoort heeft van de Bank der Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten een aanspoiing ge kregen om zuinig met de kasgelden te zijn. Eenig ongerief heeft dit echter nog niet ten gevolge gehad. Er wordt in Zandvoort toch al zuinig met de financiën omgesprongen. De te werk gestelden werken bijvoorbeeld slechts vier dagen per week, opdat ze nog een prik kel hebben om te trachten bij particulieren werk te vinden. Een voorstel tot verhoog ing der tarieven van gas en water wordt niet verwacht. De electrische stroom wordt door de provincie geleverd. Ook zal niet behoeven te worden overgegaan tot verhooging der personeele- en hondenbelasting. Van 1 Januari tot nu toe. dus in nog geen tien maanden is al pl.m. f 7500 voor werkver ruiming uitgegeven. In de naaste toekomst zal dit bedrag vermoedelijk wel hooger wor den. Op het oogenblik wordt het aantal werk loozen op ongeveer honderd geschat; bij de Arbeidsbeurs staan echter 150 arbeiders in geschreven. Tot zoover deze zegsman. Tenslotte hebben we nog aan den gemeen tesecretaris, den heer Jellema, naar zijn mee ning over den algemeenen toestand van Zandvoort gevraagd. „De kwaadste jaren voor Zandvoort zijn achter den rug", aldus de heer Jellema. ,.De nieuwe regeling tiisr schen rijk en gemeente beteekent vooruit gang voor onze badplaats. Daar verwachten we een grooteren bloei van. Het bevolkings cijfer is wassende en het aantal bouwaan- vragen wordt steeds grooter. De exploitatie van particuliere bouwterreinen wordt over wogen. Met de rioleering naar Bentveld wordt een begin gemaakt. Hiervoor worden Zand- voortsche ingezetenen te werk gesteld en daar zal wel een groot gedeelte van den win ter mee heengaan. Mevrouw Van Hattum zal eveneens haar uitgestrekte terreinen te Bent veld onder Zandvoort voor woningbouw in exploitatie brengen. Zoodra de rioleering ligt, wordt met den bouw begonnen. Er wordt trouwens op het oogenblik te Zandvoort goed gebouwd. De algemeene toestand van onze badplaats steekt in vergelijking met andere gemeenten gunstig af". Heemstede. Omtrent den financieelen toestand van de gemeente Heemstede heeft het gemeente bestuur ons eenige inlichtingen verstrekt. Op onze vraag, welk bedrag in het afge- loopen jaar aan steun voor werkloozen en armenzorg is uitgetrokken, werd ons mede gedeeld, dat dit te zamen f 42283,70 bedroeg. Bovendien werd aan ziekenzorg f 25307,32 uitgegeven. Wat betreft de premie voor het pensioen: een voorstel om die gedeeltelijk op het ge- meentepersoneel te verhalen is niet te wach ten. Over eventueele andere „verslechtering" ten aanzien van het gemeentepersoneel kon ons nog geen definitief antwoord worden ge geven. Wij vroegen voorts hoe het staat met de kasgelden der gemeente, gezien de mededee- ling, die ons bereikte over bezuinigingen bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten. Dit is echter van geen invloed op de gemeente Heemstede, daar zij geen rekeningcourant bij genoemde bank heeft. Betreffende eventueele verhooging van de tarieven voor gas, electriciteit en waterlei ding is nog niets bekend Evenmin kon men ons mededeelen of er andere plannen in zicht zijn ter verhooging van de inkomsten. Naar ons verder werd verklaard bedraagt het aantal werkloozen in deze gemeente tus- schen de 140 en 150. Er zijn voor den komen den winter verschillende plannen voor werk verschaffing in voorbereiding. Hoe hoog het bedrag is. dat dit jaar reeds voor werkver ruiming besteed is. kon ons niet bij benade ring worden opgegeven. Ook ten aanzien van de opcenten op de ge meentefondsbelasting viel nog niets te zeg gen. In het afgeloopen jaar zijn evenwel geen opcenten geheven. De rekening 1930 sloot met een tekort van f 14700. Hoe de rekening 1931 zal sluiten, staat nog niet vast. H aarlemmer liede Haarlemmerliede heeft geen tekort over 1930. Integendeel: een batig saldo van ruim f 48000. In 1930 werd uitgegeven aan werk- Ioozensteun f 1600 aan armenzorg niets. (Ar menzorg gaat rechtstreeks uit van het Bur gerlijk Armbestuur en dit bedruipt zichzelf). Tot nu toe werd in 1931 aan werkloozensteun f 1800 betaald. Op de Gemeentefondsbelasting wordt thans door de gemeente géén percentage geheven en 't is zoo goed als zeker dat ook het vol gend jaar geen opcenten zullen geheven worden. Het aantal werkloozen is zeer gering: veel werkloozen zijn nl. te werk gesteld bij het maken van den nieuwen Provincialen weg langs het Zij kanaal C. Het pensioen van het gemeentepersoneel is premievrij en het is niet te verwachten dat hierin verandering komt. Verslechteringen van de positie van het gemeentepersoneel zijn niet te wachten. Gas heeft de gemeente niet en water en electriciteit worden door de provincie gele verd. Relaties met de Bank van de Vereen, van Ned. Gemeenten heeft de gemeente wel. maar niet voor kasgeldleeningen. De gemeente kan zichzelf steeds redden en de relaties met ge noemde Bank bestaan hierin, dat zij juist geld van de gemeente in deposito heeft. Plannen voor belastingverhooging bestaan niet. Integendeel: men wil de bedrijfsbelas ting afschaffen en de opcenten op de ver mogensbelasting van 50 op 25 brengen. Voor werkverruiming is dit jaar niets uitgegeven en er bestaan op dit gebied ook geen plan nen. Bennebroek. Bennebroek heeft over 1930 een batig saldo van f 2932,90. Aan armenzorg werd in 1930 f 2150 uitgegeven, aan werkloozensteun f 2500. Voor de eerste 10 maanden van 1931 waren deze bedragen onderscheidenlijk f 2800 en f 2500. Op de gemeentefondsbelasting worden thans 16 opcenten geheven; hierin zal het volgend jaar geen verandering komen. Kasgeldleeningen loopen niet. Men zal voorzichtig moeten zijn met kapitaaluitgaven en bij voorbeeld schoolbouw moeten uitstel len. Pogingen om kasgeldleeningen te sluiten bij de Bank der Vereen, van Ned. Gemeen ten zijn niet gedaan; was er iets noodig dan heeft de gemeente tot nu toe altijd terecht gekund bij de Boerenleenbank. Belastingverhooging staat niet op het pro gramma: men wil eerst nog aanzien, hoe de zaken zich zullen ontwikkelen. Aan werkverruiming doet de gemeente niet. Men hééft wel eens naar objecten daarvoor gezocht, maar is niet geslaagd. In 't oog ge houden moet worden dat de werkloozen te Bennebroek bijna alleen s e i z o e nwerkloo- zen zijn, die trekken uit hun kassen of zoo noodig door het Burgerlijk Armbestuur worden gesteund. Het gemeentepersoneel heeft premievrij pensioen en verandering in dezen toestand is niet te wachten. Ofschoon het wel zeker is, dat de belas tingopbrengst zal verminderen, bestaan toch nog geen plannen, door welker uitvoering de positie van het gemeentepersoneel slechter zou worden. Zooals gezegd: men wil de za ken eerst nog eens aanzien. Water en electriciteit wordt aan Benne broek door de Provincie geleverd; van Heem stede krijgt Bennebroek gas, volgens een con tract dat nog tot 1940 loopt. Bloemendaal. Door het gemeentebestuur van Bloemen daal werd ons mededegedeeld, dat het afge loopen jaar een batig saldo van 50.000 gulden opgeleverd heeft. Dit komt den dienst 1932 dus ten goede. Er werden geen opcenten op de gemeente fondsbelasting geheven, en ook het volgend jaar zullen ze niet geheven worden als dit althans eenigszins mogelijk is. De begrooting is evenwel nog niet geheel gereed. Wanneer het niet hoogst noodzakelijk is, zal op de pensioenpremie geen verhaal ge daan worden. Voorstellen dienaangaande of andere ter verslechtering van den toestand van het personeel zijn er niet en voorloopig qok niet te verwachten. De tarieven voor gas en water zullen niet verhoogd worden. En ook bestaan nog geen plannen voor andere middelen om de inkom sten te verhoogen. Voor Armenzorg werd uitgegeven in 1930 f 4300, terwijl voor werkverschaffing f 28.500 werd betaald. Het aantal werkloozen be draagt ongeveer 100. Als dat mogelijk is, wor den deze niet aan nutteloozen, doch aan pro ductieven arbeid gezet, als onderhoud van wegen e.d. Naar aanleiding van het feit, dat de Bank voor Nederl. Gemeenten beperkende maat regelen heeft genomen ten aanzien van de kasgeldleeningen aan de gemeente, deelde men ons mede, dat Bloemendaal geen con necties heeft met genoemde bank. Veisen. Er is in het College van B. en W. wel be sproken hoe in de begrooting 1932 moet wor den voorzien. Ingrijpende veranderingen zul len moeten plaats vinden en alle mogelijkhe den zullen door het college moeten worden onder oogen gezien. Verder kunnen alsnog geen mededeelingen daarover worden verstrekt. Binnenkort (over 3 weken ongeveer) zal een memorie van antwoord met gegevens worden uitgegeven. Haarlemmermeer. De gemeente Haarlemmermeer heeft een batig saldo van ongeveer f 30.000. In 1930 is uitgegeven aan Armenzorg ongeveer f 67.470. aan uitgetrokken werkloozen f 8135 en aan werkverschaffing f 6320. Over de eerste 10 maanden van dit jaar waren deze bedragen onderscheidenlijk f 73.000, f 17.535 en I 1770. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- Op de Gemeentefondsbelasting worden thans 40 opcenten geheven; het volgend jaar zullen het ook wol 40 opcenten zijn. Wat de kasgeldleeningen betreft heeft men nog geen zekerheid, dat de leeningen niet vernieuwd zullen worden. Plannen om de inkomsten te verhoogen bestaan niet, wel wordt door bezuiniging tot het uiterste getracht de uitgaven zoo laag mogelijk te houden. Tot nog toe is voor werkverruiming geen geld uitgegeven. Wel wordt over werkverrui ming gedacht. Besprekingen zijn gaande met de provincie en het Rijk over subsidies. Het aantal werkloozen is niet bijzonder groot: 120 a 130. Wel verwacht men in den aanstaanden winter veel werkloosheid onder de grondwerkers. Er wordt in Haarlemmermeer van het ge meentepersoneel 3 1/2 pet. pensioenkorting geheven. En in 1920 zijn de salarissen van alle gemeente-ambtenaren en -werklieden met 5 pet. verlaagd. Van B. en W. zijn nu geen voorstellen te wachten tot verslechte ring der positie van het gemeentepersoneel. De gemeente Haarlemmermeer heeft geen eigen bedrijven. Gas is er niet en water en electriciteit wordt door de Provincie geleverd. Men vestigde er nog van bevoegde zijde onze aandacht op, dat in Haarlemmermeer steeds een zeer zuinig gemeentebeheer is gevoerd. DE WERKLOOSHEIDSBESTRIJ DING TE HEEMSTEDE. EEN DRUK BEZOCHTE OPENBARE VERGADERING. In de groote vergaderzaal van den heer Van Ree aan de Camplaan, werd Dinsdag avond een openbare vergadering gehouden welke bijeenkomst was uitgeschreven door den Centralen Bond van Transportarbeiders. Reeds geruimen tijd voor den aanvang was de zaal geheel bezet Te acht uur werd door den voorzitter, den heer J. Koper de bijeenkomst geopend, waar na hij het woord verleende aan het S. D. raadslid den heer Disselkoen. Spreker verheugde zich over de zoo buiten gewoon groote belangstelling voor het te behandelen onderwerp. Eenigen tijd geleden werd door den Centr. Bond van Transport arbeiders een adres aan den Raad gezonden waarin eenige voorzieningen terzake de werkloosheidsbestrijding werd verzocht, B. en W. der gemeente Heemstede hebben tot groo te ontstemming der arbeidersbeweging te Heemstede niet de aandacht aan bedoeld adres geschonken, als met het oog op de tijdsomstandigheden, de heerschende werk loosheid en dus de nood, behoorde te worden gedaan. B. en W. hebben getracht met een dooddoener het adres af te maken waartegen spreker is opgekomen en waarna het hem mocht gelukken met de steun van nog eeni ge leden van den Raad een spoed-vergade- ring te doen houden welke nu as. Donder dag plaats vindt. B. en W. van Heemstede zijn den laatsten tijd niet. gelukkig geweest, daar een drietal belangrijke voor-stellen aan B, en W. werden retour gezónden door den Raad en het duidelijk werd gemaakt dat niet B. en W., doch de Raad zelve het be slissingsrecht heeft. Heemstede kan werkelijk wat doen voor de werkloozen en is daarvoor niet afhanke lijk van de subsidie van het Rijk waaraan vanzelf bezwarende voorwaarden verbonden zijn. Heemstede behoeft zich dus niet te on derwerpen aan die voorwaarden en kan zelf standig beslissen. Welnu, aldus spreker, laat dan ook de beslissing as. Donderdag zoo zijn dat 't adres van den vakbond wordt aanvaard door de gevraagde regeling zonder meer in te voeren, opdat ook in de gezinnen der werk loozen een klein weinigje meer licht zal ko men. (applaus). Als tweede spreker trad op de heer A. Mars bestuurder van den Centralen Bond van Transportarbeiders, welke namens de arbei ders beweging en namens zijn bond het raadslid Disselkoen dank bracht voor zijn optreden in den raad. We leven thans in een tijd dat de oogen der arbeiders wel open moeten gaan en dit geschiedt dan ook wat bewezen wordt uit de stevige toetreding tot de moderne vakbewe ging en voorts uit de opkomst op deze ver gadering. Momenteel zijn er meer dan 20 millioen werkloozen en alleen in ons klein landje is het aantal boven de 200 mot het ge volg dat er een zee van ellende heerscht in de gezinnen der werkloozen. Lage ondersteu ning, hooge huishuur, gevolg ondervoeding en gebrek.En nu komt de heer Kalff. die men wel kan noemen het „gouden Kalff". met zijn medicijn tot regeering en gemeente en de werkgevers op welk medicijn het etiket „loonsverlaging" staat geplakt. Men vergeet de hooge woekerwinsten die nog voor zeer korten tijd terug door die heeren werden ge maakt. Wat doet de regeering? Niets. Door den heer Van den Tempel is dan ook de regeering hiervan een erstig verwijt gemaakt, hij dien de een drietal moties in welke door spreker ter kennis van de vergadering werden ge bracht. Het was te begrijpen dat de Vrijheids bond van deze moties, verhooging van het steunbedrag en een 40-urige werkweek niets moest hebben en ook de C. H. heer Bakker wenschte geen verhooging van de normen. Maar men had mogen verwachten dat bij voorbeeld de R.K. afgevaardigde, dc heer Kuiper, na het gesprokene op het demonstra tief congres te Utrecht van het R.K. werk liedenverbond anders had gehandeld dan hij nu in de Kamer deed. Hij was de mcening toegedaan dat de werkgevers zelve maar moeten komen met een voorstel tot dc 40- urige werkweek. Maar waarom dan die re volutionaire woorden in Utrecht, vraagt spre ker. Alle leden der Kamer stemden tegen de moties, uit gezonderd de SD.A.P. en de com munisten. Het is een waar spreekwoord: dat slechts dc allerdomste kalveren hun eigen slagers kiezen, en men had dat moeten in zien toen men de stem uitbracht op de par tijen die steeds hun stem tegenover het arbei dersbelang uitbrengen. In verschillende gemeenten wordt niets ge daan, slechte toestanden bij de werkverschaf fing enz. enz. en als argument durft men aan te voeren dat er geen geld is. In 1914 wist men echter wel aan geld te komen en nu weet men ook voor militaire uitgaven nog wel een bedrag van een honderd zeventig millioen gulden te vinden. Met den wensch dat de arbeidersbeweging I ook te Heemstede met onverzwakte wil zich sterk zal maken ter verovering van een Het is een werk van Ralph Rentinck, ach ter welk pseudoniem zich een bekend Neder - landsch auteur verbergt. Deze geschiedenis welke begint op Kasteel Oud-Wassenaar in Den Haag voert den lezer, na een serie wonderlijke en moeilijk te door schouwen verwikkelingen, naar een emotio neerend en onverwacht slot. Wat dit verhaal ongetwijfeld zoo buitenge woon aantrekkelijk maakt, zijn de vele be kende namen, van personen en plaatsen, die er in voorkomen. En doordat de wonderlijk ste gebeurtenissen zich afspelen in een ver trouwde sfeer en onder bekende menschen. wordt de spanning in niet geringe mate ver hoogd. Vaak zal men meenen, de oplossing van deze geheimzinnige geschiedenis gevonden te hebben en even vaak zal men merken zich te hebben vergist. Totdat een nieuwe „clou" den lezer weer op een ander maar hoogst waarschijnlijk eveneens verkeerd! spoor brengt. Wie het begin gelezen heeft, zal eiken dag verlangend uitzien naar de courant om van het vervolg kennis te kunnen nemen. Dit feuilleton is bovendien rijk geïl lustreerd. De teekeningen zijn van den be kenden illustrator K. van S eben. Om een in- menschwaardig bestaan ook bij werkloosheid, eindigde spreker zijn rede onder luid ap plaus. Voor het debat gaven zich een vijftal per sonen op, meerendeels werkloozen uit Haar lem welke onder leiding van den voorzitter van het werkloozen agitatiecomité Galjaard in eenige tientallen ter vergadering waren. Diverfse aanvallen werden door deze debaters gericht tot de S.D.A.P.. die volgens hun zeg gen niets voor de werkloozen deed. Niet het militarisme moest worden afgeschaft, maar ae arbeiders moesten zelve bewapend wor den. De beide sprekers beantwoordden de deba ters met instemming en volle tevredenheid der aanwezigen. Alvorens tot sluiting werd overgegaan stelde de voorzitter een motie voor welke ter kennis van den Raad zal worden ge bracht en als volgt luidt: De openbare vergadering, bijeengeroepen door den Centralen Bond van Transportar beiders. op Maandag 26 October 1931; gehoord de bespreking over het adres van dezen Bond aan den Raad van Heemstede, inzake de uitkeeringen aan werkloozen; dringt er met klem bij den Raad op aan in den geest van dat adres te besluiten, Deze motie werd bij acclamatie aangeno men waarna de vergadering werd gesloten. Naar men ons mededeelt poogden de Haar lemse he Communisten voor de vergaderzaal een incident te verwekken, waarin zij verhin derd werden door de aanwezigheid van een aantal politie-agenten onder leiding van een inspecteur. „HAARLEM'S GEMENGD KOOR" Op Vrijdag 6 November e.k. zal Haarlem's Gemengd Koor onder leiding van den heer Jan Booda in het Gem. concertgebouw een concert geven. Uitgevoerd zulen worden oa. de humoristische cantate „De Schipbreuk". „Ode aan de Vriendschap", „De Zweedschc Lucifersmarsch" en ..De twee dialogen tus- schen de echtelieden Dadelpracht". Als solisten zullen optreden Maria Her mans, sopraan, Jac. van Kempen, tenor en Jan Dekker, bas. De begeleiding is In handen van Dr. Johan Wagenaar, componist van vorenstaande werken. NOODLOTTIGE STAP ACHTERUIT. Maandagmiddag half zes stak de 49-iarige scharenslijper G. op de Amsterdamsche Vaart bij dc J. F. ITelmcrstraat plotseling den weg over. Op hetzelfde oogenblik naderde een luxe-auto uit Amsterdam. G„ die al bijna aan den overkant was. schrok daarvan. Hij deed een stap achteruit, die hem noodlottig werd, want toen werd hij aangereden, met het ge volg dat hij een gecompliceerde beenbreuk kreeg. Na door een lid van den Ongevallen- dienst verbonden te zijn, werd hij per zieken auto van de firma Mathot naar het Sint Eli sabeths Gasthuis vervoerd, waar hij eenige uren later overleed. FAILLIET GAAN DOOR ERVEN Op de vragen van het lid der Tweede Ka mer. mevrouw Van Italüe-van Embden over de toepassing van de successiewet bij de huidige koersvermindering van effecten, welke tot faillissement kan leiden, heeft de minister van financiën geantwoord, dat hem dergelijke gevallen niet bekend zijn. De koersdaling zal wel steeds, zij het thans bij zonder vaak, voorkomen, doch kan op zich zelf geen reden zijn tot ontheffing. Doen zich gevallen voor. aLs in de vraag bedoeld, dan kan artikel 82a dat voorziet in kwijtschelding, der Successiewet worden toegepast, dat in een vroegeren boozen tijd juist mede voor degelijke gevallen ge maakt is. druk te geven van dezen zeldzaam spannen- den avonturenroman plaatsen wij een van de illustraties. een oogenblk onbeweeglijk. 68 NEDERLANDERS UIT DUITSCHLAND STAKEN IN DE WERKVERSCHAFFING. In het werkverschaffingskamp bij Marke- lo hebben van 100 arbeiders 68 het werk neer gelegd wegens ontslag van een hunner Zij zijn naar Duisburg, waar zij vandaan kwa men terug gestuurd. WEDEROM EEN VROUW IN BRAND GERAAKT Zondagmorgen was naar het Handelsblad meedeelt, een vrouw, wonende aan den Am- stelveenschen weg te Amsterdam, nabij den Nieuwen Wandelweg, bezig het haar te krul len. Op oen gegeven moment kwam de gloeiende frisoertang in aanraking met een celluloid kam in het haar en in een oogwenk stond het geheele haar in brand. Gillend rende de vrouw naar de keuken, waar haar man het vuur, dat ook de klceren had aan getast. doofde. De vrouw had echter zulke zware brandwonden, voornamelijk in het ge laat, opgeloopen, dat zij onmiddellijk naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. DE KONINGIN-MOEDER TERUG. De Koningin-Moeder Is Maandagavond te Arnhem gearriveerd, terugkeerend van haar buitenlandsche reis. Het gezelschap begaf zich per auto naar Het Loo. MOTORRIJDER IN EEN KOPPEL KOEIEN GEREDEN. Te Colmschate is oen motorrijder op een koppel koeien ingereden, met het gevolg, dat 3 van de 5 drijvers door de verschrikt rond springende dieren, zoo ernstig gewond wer den, dat zij naar het ziekenhuis moesten wor den overgebracht. AGENDA Heden: DINSDAG 27 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Concert H- O. V. So liste: Annie Woud (zang). Palace: „Grock". Tooneel: Lucia en Ron- ni. 8.15 uur. Luxor Theater: ..Het geheim van een pries ter". Tooneel: Variété-attractie. 8.15 uur. Rembrandt Theater; „Mensch, erger je niet." 7 en 9.15 uur. Bloemendaal: Jeugdhuis Donkere Laan. Lezing prof. dr. H. Th. Obbink, 8 uur. Vel sen: Raadsvergadering 7 uur nam. WOENSDAG 28 OCTOBER Wilhelmin astraat 22: Anthrosopische Ver eeniging. Lezing D. N. Frankena, 8 uur. Stadsschouwburg: Gezelschap Verkade. „De dienstknecht in huis". 8 uur. Haarl. Kegelbond: Tentoonstelling Werk Verpleegden Prov. Ziekenhuis. 7—11 uur- Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Teyleris Museum .Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van R*jn, KI. Houtweg 15. tel. 10539 Fa. c. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel, 12711,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5