OVER ENGELSCHE PLANNEN. DE VERKIEZINGSUITSLAG. Van alles en nog waf. HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 30 OCTOBER 1931 Buitenland, De Nationale Regeering zal aanzienlijk uitgebreid worden. MacDonald wil het „natio nale karakter" zooveel mogelijk handhaven. Wie uitgenoodigd zuilen worden een ministerporte feuille te aanvaarden. Zal Arthur Henderson het voorzitterschap van de Geneefsche Ontwape ningsconferentie niet kunnen waarnemen? Colijn als zijn opvolger genoemd Geruchten die ech ter in geen enkel opzicht bevestigd zijn. Frankr Ijk's tegenstand tegen Henderson's candidatuur. Een zonderlinge stap van Japan in Moskou. En het antwoord der Sovjets. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS In dit samenvattend bultenlandsch over zicht. vestigen wij In de allereerste plaats de aandacht over de berichten uit Moskou, vol gens welke de Japanners officieel bij de Moskousche regeering navraag hebben laten doen over Russische hulp in China aan Mandsjoerlje. De Sovjet Russische regeering heeft nogal verbolgen op deze manoeuvre geantwoord, met een positieve ontkenning. Karachan heeft medegedeeld dat Rusland r.lets te maken heeft met het conflict, zich er in het geheel niet in wil mengen en er zich tot nu toe in geen enkel opzicht in ge mengd heeft. Het ls duidelijk dat de Japansche regee ring met deze daad de bedoeling heeft ge had de stemming te vertroebelen, ten na- deele van de, door Genève ondernomen actie. Voorts ls een belangrijk bericht, datgene waarin melding wordt gemaakt van het be gin der besprekingen in den economlschen raad van advies die door de Fransche en Duitsche regeering ls Ingesteld. De Commis sie heeft onder voorzitterschap van von Hin denburg vergaderd en zal binnenkort op nieuw in Parijs bijeen komen, waar sub-com missies zullen worden ingesteld, die een ge detailleerd programma van werkzaamheden uit te voeren zullen hebben. En zoo zijn wij dan tot het belangrijkste onderwerp van den dag gekomen: de Engel- sche verkiezingen en de gevolgen daarvan. Op drie districten na zijn thans alle uitsla gen bekend. Zij lulden als volgt: Nationale regeeringspartljen: Conservatieven Llbcralen-Simon Liberalen-Samuel Nationale arbeiderspartij Onafhankelijke nation allten Oppositie Arbeiderspartij Liberaler.-Lloyd George Onafhankelijken Totaal 470 35 33 13 2 Als een der eerste „Internationale gevol gen" van dit verbazingwekkende resultaat kan men de geruchten beschouwen die thans ln Genève de ronde doen en volgens welke Arthur Henderson, de verslagen Labour leider niet meer in aanmerking zou komen voor het voorzitterschap van de groote ontwape ningsconferentie in 1932. Frankrijk, dat nim mer veel voor Henderson's candidatuur ge voeld heeft, doch den man niet voor het hoofd dorst te stooten zoolang hij nog En- gelsch minister van buitenlandsche zaken was, schijnt vooral aLs de bron te moeten worden beschouwd van de Geneefsche ge ruchten, die men bedenke dit wel nog op geen enkele manier officieus of officieel bevestigd werden. Ook H. Colijn wordt weer genoemd, als een dergenen die in aanmerking zou komen voor de vervanging van Henderson. Henderson's afwezigheid ln Genève zou in ieder geval zeer te betreuren zijn, herhaal delijk hebben wi) uiteengezet, dat een man van zijn formaat en zijn rustige durf vol komen op zijn plaats is, op den voorzitters- stoel van de groote ontwapeninfsconferentle. Prankrljk's tegenstand ls helaas Juist daar om zoo verklaarbaar. Hoe zal het. nieuwe kabinet er uit zien? Snowden, die van het begin af verklaard heeft, dat hij om gezondheidsredenen af zal moeten treden, hoopt men, door hem een lichteren post ln het kabinet aan te bieden, althans als deskundig raadgever te behou den. Voorts Ls het zeker, dat de nationale re- geerlng van 10 tot minstens 20 a 21 leden uitgebreid zal worden. Neville Chamberlain wordt voor financiën genoemd, den liberaal Runciman, reeder en econoom, zou ook een portefeuille aangebo den worden. De Liberaal Sir John Simon, die de natio nale regcerlng zoo krachtig gesteund heeft, staat natuurlijk ook op de nominatie even als Winston Churchill en de oud-lord-kanse- lier Lord Hailsham. MacDonald schijnt er echter voor alles naar te streven, het natio nale karakter der regeering zooveel mogelijk te handhaven. Maar hoe dat mogelijk ls voor een regee ring met een conservatief „waterhoofd" ls ons niet recht duidelijk. Over de te verwachten beschermende nood- tarlcven kan nog gemeld worden, dat deze in leder geval niet voor Kerstmis gereed zul len zijn. L. A. Azië. 'Japansche stappen in Moskou. Russische hulp aan China? MOSKOU, 29 Oct. (VJ>.) De Japansche ambassadeur te Moskou Hlrotn heeft heden een bezoek gebracht aan den plnatsvervan- genden commissaris van buitenlandsche zaken Karachan en dezen een verklaring overhandigd, waarin wordt gesproken over geruchten over z.g. militaire hulp van de Sowjetregeering aan generaal Ma. Deze laat ste zou zelfs hebben gezegd, dat ln de omge ving van het station Daurla 20—30 duizend Sowjet-Russlsche soldaten zouden zijn gecon centreerd. welke er toe bestemd zijn om naar Mandsjoerlje te worden gezonden. De verklaring eindigt met vast te stellen, dat wanneer de Russische troepen naar den Oost Chlneeschen spoorweg worden gezon den, Japan troepen zal zenden naar den spoorweg bij Taonan en Tsltsikar, waardoor de „sfeer van het conflict" eou worden uit gebreid. In opdracht van de Sowjetregeering heeft daarop de plaatsvervangende commissaris van buitenlandsche zaken Karachan, den Ja- panschen ambassadeur Hlrota een verklaring te doen toekomen, waarin de Russische re geering haar verwondering uitspreekt over het onderwerp der verklaring, die Hlrota heeft overhandigd, aangezien cfT^geheel geba seerd is op geruchten en lederen schijn van waarheid ontbeert. Het kan de Japansche regeering niet onbe kend zijn, dat er geen enkel Sow jetinstruc teur in de legertroepen van Tsltsikar is evenmin als ln troepen in eenige andere pro vincie van Mandsjoerlje. De Russische regeering voert een politiek van strikte afzijdigheid zonder er aandacht aan te schenken of deze politiek een der bei de partijen aangenaam of niet aangenaam is. Ook Russiscke stappen te Tokio MOSCOU, 29 October (V.D.) Het Com missariaat van Buitenlandsche Zaken heeft ambassadeur Drojanowskl opgedragen den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken er opmerkzaam op te maken dat ver dere Japansche acties in Noord Mandsjoerlje en in het bizonder ln het gebied van den Chlneeschen Oosterspoorweg tot een ver scherping van den politleken toestand zou leiden. De Sovjet Regeering ls er vóór alles bij ge ïnteresseerd dat Japansche troepen niet doordringen in het gebied van den Chlnee schen Oosterspoorweg. Genève. De arbeid van de Geneefsche economen. De 36ste zitting van het Economisch Vol kenbondscomité is gesloten Besloten is in het begin van 1932 een nieuwe bijeenkomst te beleggen van de des kundigen uit de steenkoolindustrie terwijl de commissie van landbouwdeskundigen even eens begin 1932 weer zal bijeenkomen, aldus „De Tel." De verkeers- en transitocommissie van den Volkenbond heeft aan den Volkenbondsra.ad. aan alle leden van den Volkenbond en aan de regeeringen van Sovjet-Rusland en Turkije een brief gezonden over een program voor uitvoering van groote openbare werken. Den betrokken regeeringen wordt verzocht con crete voorstellen te doen. Amerika. Amerika aanvaardt het bewapeningsvacantiejaar. NEW-YORK, 29 Oct. (V-D.) De Washiilg- tonsche regeering heeft heden den Volken bondssecretaris te Genève medegedeeld, dat zij het voorstel inzake een bewapenings- vacantiejaar aanvaardt. Engeland. Grondwetsherziening op Cyprus op til. De Britsche minister van Koloniën, Thomas, heeft den gouverneur van Cyprus een tele gram gestuurd, waarin hij zegt dat het dui delijk is, dat deloyale politieke leiders mis bruik hebben gemaakt van de vrijheden. Dientengevolge zal de Britsche regeering de kwestie van de grondwettelijke toekomst van het eiland aan een onderzoek onderwerpen. Engelsche pantserwagens naar Cyprus. LONDEN, 29 October (V.D.) Volgens een bericht uit Port Said is daar Woensdag een afdeeling pantserwagens van een cava lerieregiment naar Cyprus gezonden ten ein de het garnizoen aldaar te versterken bij het herstel van de orde. Dtihschland. Geruchten over de heropening der beurzen. BERLIJN, 29 October (V.D.) De Duit sche Handelsdlenst meldt, dat ln den laat- sten tijd bij de betrokken ministeries be sprekingen zijn gehouden over heropening der beurzen, welke besprekingen, naar van welingelichte zijde verzekerd wordt, thans in een ernstig stadium zijn getreden. De eerste zitting van den Economischen Raad. BERLIJN. 29 October (VJD.) Ten paleize van den Rijkspresident werd hedenmorgen de eerste zitting van den Economlschen Raad gehouden. Rijkspresident von Hindenburg ontving de leden in de groote zaal van het Paleis. In het bewustzijn van de verantwoordelijk heid, die hij tegenover het Duitsche volk en zijn geweten te dragen had, verklaarde Hin denburg te hebben besloten om tegenover de buitengewone verwarring van den huldigen toestand ook buitengewone wegen te betre den. zooals dit bijeen roepen van den Econo mlschen Raad. die de regeering den weg moet wijzen uit den economischen en socia len nood van het Duitsche volk. De taak waarvoor de Raad zich gesteld ziet, kan slechts worden vervuld bij een juist gebruik der economische krachten en het rechtvaardig afwegen der tegenstrijdige be langen. Hindenburg besloot zijn rede met de hoop uit te spreken, dat de Raad voorstellen zal uitwerken, die zullen bijdragen tot de sanee ring van het bedrijfsleven en het in stand houden van den socialen vrede, waarna hij i de eerste gemeenschappelijke zitting van den Economischen Ra&d en Rijksregeering voor geopend verklaarde. Vervolgens nam de Rijkskanselier dr. Brue- nlng het woord, die een uitvoerige uiteenzet ting gaf van den economischen toestand en van de mogelijkheden, die tot verbetering van den nood in aanmerking komen. Verder spraken nog do Rijksminister voor econo mische zaken dr. Warmbolt en Rijksbankpre sldent dr. Luther. Daarna begcrn de alge- meene discussie. Het programma. De practlsche taak van den Raad zal vol gens het tot nu toe opgestelde program in drie commissies worden vervuld en wel voor de kwesties van prijs- en loonsverlaging, be lastingverlaging en de overige problemen. De commissie zal vier subcommissies vor men. De Duitsche en de Fransche presiden ten en secretarissen-generaal der commissie, zoomede de presidenten der sub-commissies zullen zich ln de tweede week van Novem ber te Parijs in vergadering vereenigen voor een eerste gedachtenwisseling, ten einde de werkzaamheden te verdeelen over de sub commissies. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 69 Cts. per regel HARDLIJVIGHEID. al sedert 20 jaar verdreven. Een jong geleerde les. Niemand kan meer ondervinding van hard lijvigheid hebben dan deze man. Zijn methode om het euvel te verhelpen zou zeker iedereen helpen die aan een soortgelijke kwaal leed. „Ik ben nu bijna 49 jaar en gebruik Kru schen Salts reeds vele jaren. Als jongen en jonge man leed ik vaak hevige pijn door hard lijvigheid. Soms werd dit een beetje verlicht door een speciale pil, samengesteld volgens een speciaal recent, maar die had dikwijls een verzwakkende uitwerking. Op iemand's aanraden probeerde ik een flacon Kruschen en sindsdien dat is nu wel een 20 jaar geleden heb ik nooit iets an ders gebruikt. Mijn dagelijksche dosis neem ik 's morgens om kwart voor acht on een glas warm water". E. A. D. De zes zouten ln Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoerorga- nen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker, alle vergiftige afvalstof fen te verwijderen. Begin morgen met „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee den eersten stan opi den breeden weg der volmaakte gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. AUTO-ONGELUK MAAKT DRIE SLACHTOFFERS. EEN MEISJE GEDOOD. Donderdagmiddag om kwart over vijf ls naar de Tel. meldt op den Helderscheweg na bij Koedijk onder de gemeente Bergen een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 17-jarige Neeltje Slotemaker uit Koedijk reed met haar rijwiel huiswaarts toen zij achterop werd gereden door een met vrij groote snel heid rijdenden auto. vermoedelijk afkomstig uit Den Helder. De wlelrijdster werd door den auto gegrepen en op de rails, die langs den kant van den weg loopen, geslingerd. De val van het meisje was zoo hevig, dat zij on middellijk overleed. De auto begon ten gevolge" van deze aan rijding te slingeren en botste hierdoor ver volgens tegen een tegenligger, den vracht auto van den heer Vis uit Bergen, op met het noodlottige gevolg, dat de personenauto totaal werd verbrijzeld. De bestuurder van den wagen werd van zijn zitplaats geslin gerd. In bewusteloozen toestand en ernstig gewond werd hij opgenomen en in levens gevaarlijken toestand overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De heer Vis liep door de botsing inwen dige kneuzingen op. doch kon. na behandeld te zijn, naar zijn woning in Bergen worden vervoerd. DE 3 PROCENTS KORTING AAN DE GEMEENTEN. TE AMSTERDAM GEEN VERHAAL OP GEMEENTEPERSONEEL? Het communistisch raadslid van Amster dam de heer Schulker heeft aan B. en W. gevraagd of zij de verzekering kunnen geven, dat eventueele vermindering van de Rljks- ultkeeringen die voor de gemeente zouden ontstaan ln geen enkelen vorm zullen wor den verhaald, direct of indirect op de in komsten van het gemeentepersoneel, de uit- keeringen aan de werkloozen, of andere so ciale voorzieningen ten behoeve van de ar beidersklasse. GEVANGENE UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Woensdagmiddag wist een geva"«"»ne. die onder gelelde van twee Rijksveldwachters werd overgebracht, door het raampje van de retirade te ontsnappen en uit den ln vol len vaart zljnden trein te springen tusschen de stations Weert en Maarheeze, lezen wij ln de Maasb. De conducteur, die de ontsnapping be merkte. trok onmiddellijk aan de noodrem, waarna de trein stopte. De politie zond den ontsnapte enkele scho ten na. maar deze kon een goed heenkomen vinden, waarschijnlijk over de Belgischs grens. ENGELAND Een der meest frauduleuse verkiezingen. (Va onzen correspondent). LONDEN, 28 October. De kortste, de merkwaardigste en een van de meest frauduleuse verkiezingen van En geland is voorbij. Met alle middelen, zuivere en onzuivere, maar vooral onzuivere, is er ge werkt op de vaderlandsliefde der kiezers en het gevolg is geweest dat dit „nationaal" be roep op het land zeer in het voordeel van één partij, de Conservatieve Partij, is uitge vallen. De propaganda en de schrikaanjaging zijn er dus blijkbaar in geslaagd het volk er van te overtuigendat de nationale belangen nergens beter behartigd worden dan in deze partij. Het is een houding, die de partij sinds jaar en dag zelf heeft aangenomen. Daar tegenover wordt de Labour-Partij als on vaderlandslievend beschouwd. Ze heeft onder deze blaam in de Verkiezingen verschrikkelijk geleden. Massa's menschen, die in de verkie zingen van 1929 Labour hadden gesteund, hebben thans hun stemmen uitgebracht op den Conservatieven candidaat. Een heele stad, Salford, ging in al zijn districten naar de „nationale" regeering, hetgeen thans ge lijkstaat met de Conservatieve Partij, over. De voorstelling dat het pond sterling den weg van het Duitsche ruilmiddel in zijn inflatie tijd zou opgaan, dat wat nu nog 20 shillings vertegenwoordige, straks 20 of minder stui vers zou zijn in geld, dat de spaarpenningen gevaar liepen alles wanneer een Labour- meerderheid uit de stembus kwam deze voorstellingen hebben haar uitwerking niet gemist. Waar Liberalen geen candidaten had den zijn nagenoeg alle Liberale stemmen ge geven aan den man der .Conservatieven. De oud-Labour-ministers zijn gevallen als kegels voor den bal. De gang van zaken moet voor MacDonald alle verwachtingen verre te> boven zijn gegaan. Zijn meerderheid (a 1 s het zijn meerderheid is* is grooter dan die van de Coalitie in 1918 met haar veel grondiger be kokstoofden stemmenstrijd dan deze jongste. In die coalitie van 1918 werd de groote meer derheid van Conservatieven noodlottig. Lloyd George, die toen met zijn weinige volgelingen eerste-minister was, kon tegen die conserva tieve kracht tenslotte niet op. De combinatie van MacDonald heeft nog veel meer Conser vatieven. Hoe zal hij het er af brengen? Hij en de luttele Liberalen moeten zich gevange nen voelen van de machtige conservatieve meerderheid. Wat zal him lot zijn? Mac Donald is in deze Verkiezingsdagen de groot ste steun voor de Conservatieven geweest, welken men zich kan denken. Maar het is duidelijk dat zij hem nu niet meer noodig hebben. Het idee was, toen tot deze Verkie zingen werd besloten, dat er een „nationale" regeering zou komen, waqrin alle partijen vol goeden wil samen zouden werken. De uitslag is een overweldigende meerderheid van een enkele partij, die althans in handelspolitiek een beginsel aanhangt dat nog geen drie jaar geleden door een groote meerderheid der be volking werd verworpen. Men heeft gepoogd Bescherming van de binnenlandsche nijver heid door hooge invoerrechten buiten den verkiezingsstrijd te houden. Men is er in het geheel niet in geslaagd. Hoe kan het ook ln het geval van woordvoerders, die van Be scherming en van Bescherming alleen heil voor Engeland verwachten? En die woord voerders zijn het die nu parlementsleden zijn geworden ln zulke ongelooflijk en ver rassend groote aantallen dat zij de leden van andere partijen kunnen veronachtzamen. Kan men verwachten dat de Conservatieven, van aard weinig grootmoedig, thans zoo grootmoedig zullen zijn om hun panacea Pro tectie bescheiden op den achtergrond te laten? Zullen zij zich iets aantrekken van de uitleg gingen van MacDonald en Snowden, die te kennen hebben gegeven dat een overwinning van Conservatieven in deze verkiezingen niet mag worden uitgelegd als een verzoek van de kiezers het land met een revolution- naire handelspolitiek te zegenen, Bescher ming in de plaats te stellen van den Vrijhan del, die thans driekwart eeuw lang in Enge land heeft geheerscht? Ziet daar eenige vra gen, welker beantwoording zal worden gege ven in de parlementaire gebeurtenissen van de eerstvolgende maanden. Inmiddels is de Labour-partij van haar beste leiders beroofd. Ze is teruggezonken naar een r.ederigen staat, welken zij de eerst volgende jaren niet zal kunnen verbeteren. Ovc- dit feit heerscht thans bij vele klassen der bevolking de diepste voldoening. Deze ge- moedsstaat getuigt van kortzichtigheid. De "cijfers van de Verkiezingen toonen aan dat er vele millioenen in het land zijn, die deze par tij ondanks alles trouw zijn gebleven. Het verouderde kiesstelsel in Engeland heeft weer op de gebruikelijke onbillijke wijze gewerkt. Waar de Conservatieven een zetel hebben gekregen voor b.v. elke 30.000 kiezers daar kreeg Labour er een voor elke 300.000 kiezers. Deze cijfers zijn niet precies. Ze worden slechts gebruikt voor illustratie van den toe stand. Op dit oogenblik zijn alle uitslagen nog niet bekend en kunnen dus geen juiste cijfers wat de verdeeling der stemmen over de geheele bevolking betreft worden gegeven. Maar voor zoover de cijfers bekend zijn, en dat geldt voer het overgroote deel, ls de toe stand weer als bij de Verkiezingen van 1929, toen Labour en de Conservatieven voor 6.000.000 en 7.000.000 stemmen drie en vier maal zooveel zetels in het Parlement kregen als de Liberalen voor hun 5.000.000 stemmen. Thans waren de Labour candidaten de slachtoffers. Er is dus een machtige Labour- opvatting in het land, vele malen zoo groot als in het nieuwe Parlement naar verhouding in Labour-leden Is vertegenwoordigd. Geen staat kan gezond zijn waarin zulk een aan zienlijk deel der bevolking zijn billijk deel aan medezeggingschap in het beheer van de zaken mist. Op den langen duur moet dit tot de ernstigste nationale verdeeldheid leiden. Gelukkig is het Engelsche staatsbestel soepel genoeg om zulke wanverhoudingen zonder schokken recht te zetten. De slinger van het lot is ditmaal verder teruggezwaaid dan men had kunnen vermoeden. Overeenkomstig de eigenschappen van den slinger moet hij straks ook weer zooveel verder vooruit zwaaien. Voor hen, die ln Internationale samenwer king op handels- zoowel als op politiek ge bied de oplossing zien van de moeilijkheden ln deze wereld, is er weinig troost ln dezen verkiezingsuitslag. Er is niet de geringste waarborg dat de Conservatieven straks hun voordeel niet zullen uitbuiten en dat als ge volg daarvan niet een nieuwe veste van han dels- en ander chauvinisme zal worden toe gevoegd aan de vele vesten van dit slag, wel ke Europa reeds heeft. De Times, die in deze dagen zichzelf in redelijkheid overtreft en zeker een „natlonaler" houding heeft aan genomen dan alle andere conservatieve bla den tezamen, bindt zich ook nu nog, na deze voor het blad zoo heugelijke overwinning van zijn partijgenooten, voorbeeldig in en spreekt de hoop uit dat alle partijen er voor zullen zorgen dat het Parlement het verlangen naar kennis en leiding ln het volk waardig zal blijken en dat de partijen weerstand zul len bieden aan de verleiding persoonlijke en partijbelangen te dienen bij het zoeken naar de middelen om het land er weer bovenop te brengen. Het blad wil partij-programma's ondergeschikt gemaakt zien aan het eenige doel,waarvoor de regeering is gevormd, de waarde van geld en crediet te handhaven. Dit klinkt goed. Maar zal het helpen? MINISTER VERSCHUUR OVER DE DRANKWET. GEEN STRIJD TEGEN ALLE MATIG GEBRUIK. Verschenen is, naar het Handelsblad meldt, de memorie van antwoord op het voor loopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der drankwet. Het volgende is er aan ontleend: Het voorstel van den minister beoogt niet strijd tegen alle matig gebruik. Was dit zijn toeleg geweest, dan had hij vermoedelijk niet afwijzend gestaan tegenover de plaatselijke keuze. Beperking van het aantal verloven A. kan niet als dwang worden beschouwd .Op ruime schaal blijft het gebruik, dat men zich meent te mogen veroorloven, mogelijk. De minister zegt, dat de leiders van consultatle-bureaux voor drankzuchtigen unaniem van oordeel zijn, dat het biermisbruik zeker niet van geringer beteekenis moet worden gea<^* dan het drankmisbruik en dat het biermisbruik zelfs gevaarlijker moet worden geacht, in zoover dat ten onrechte het gebruik van bier dikwijls als onschuldiger wordt voorge steld. Het ligt inderdaad In de bedoeling, de elschen voor vennootschappelijke verkeers- vergunningen zwaarder te stellen dan die voor verkeersvergunningen voor natuurlijke personen. De minister schetst voorts den onge- wenschten toestand, ontstaan door de ver pachting van vergunningen. De wetgever had zonder eenige speciale overgangsregeling aan den ongezonden toe stand door een verbod van verpachting een einde kunnen maken; nu hij zoo goed is ge weest, de gelegenheid voor een voor partijen bevredigende liquidatie van de onwettige verhouding open te stellen, heeft hij daar mede gedaan al wat men in redelijkheid zou kunnen vragen. Tenslotte bestrijdt de minister het stelsel van de commissiev. d. Lande. GELUKKIG ZTJPE. De gemeenteraad van Zijpc CN.-H.) be sloot. naar het Handelsblad meldt, ln hare laatste vergadering de oncenten op de ge meentefondsbelasting te brengen van veer tig op dertig. EEN STANDAARD VOOR DE KON. MARECHAUSSEE. De Koningin heeft Donderdagochtend ot> •,or. terrein bij het Kon. Paleis Het Loo een 'rndaard aan de Koninklijke Marechaussee ultgere'kt. Daarna ls een défilé gehouden. De voeten der vrouwen worden grooter! Deze willen het wel niet bekennen, maar het is zoo. Een der grootste oorzaken ligt ln het soort spelen, dat zij beoefenen en aan het feit, dat zij vaker dan de dames vroeger het huis verlatenzij gebruiken hun voeten meer en ontwikkelen deze. De vrouw vindt dit jammer. En daarom ls er heden een groote vraag naar schoenen, die er kleiner uitzien dan zij in werkelijkheid zijn. Een gevangene In de San Quentin gevan genis te Californië, Harold Marks, heeft in zijn „vrijen tijd" een slot geconstrueerd, dat weerstand biedt aan inbrekers. Er is patent op verkregen en Harold heeft er 250.000 gul den mee verdiend! Zijn medegevangenen willen hem thans niet meer aankijken, omdat hij hen, als zij later vrijkomen, van hun bron van inkomsten afgesloten heeft. Uit New-York ls een kaart verzonden naar een adres in Londen. Er staat bijgeschreven: „Voor de post-beambten. Als het adres niet bekend is in Londen, stuur de kaart dan naar Rome. Is het daar ook niet bekend, dan naar Berlijn. Dan naar Weenen, naar Boekarest, naar Sidney, Hongkong, Tokio en dan naar San Francisco. En tenslotte naar den afzen der In New-York terug." Aangezien de geadresseerde ln Londen niet te vinden was, zal de kaart verder gestuurd worden. In een historisch schouwspel, dat In Albert Hall in Londen wordt gegeven, treden 2000 amateur-spelers op, die allen geschminkt moeten worden als Chinees, Indiër, Eskimo enz. Hiervoor zijn 160 grimeurs aangesteld, terwijl borden op de kamerdeuren achter het tooneel de opschriften dragen: lichtbruin, zwart, geel enz., zoodat de acteurs weten ln welke kamer zij hun gelaatskleur kunnen halen. Typen met muziek. Het is in Londen bewezen, dat men machi- neschrljven grondiger en gauwer leert met de muzikale leerwijze dan met welke andere ook. De oefeningen hebben plaats op de tonen van gramofoonmuziek, met welgemark»erd rhyth- me, bijv. het Toreadorlied uit „Cahnen". Nu door de daling van het pond de Engel- schen niet meer naar het buitenland gaan. heeft Schotland gioote kans gekregen het middelpunt van de Engelsche wintersport te worden. Er zij:i plaatsen waar men kan ski- en. schaatsenrijden en bobslee-en, als in Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 16