WEET U DAT? J. LOTTGERING STADSNIEUWS Een vrouwenhand, HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 31 OCTOBER 1931 SCHOOLKLEEDING EN SCHOOLVOEDING. CRED1ET MET 2000 VERHOOGD. Het bij besluit van 18 December 1930, voor 1931 aan de Commissie voor Schoolkieeding toegekende subsidie ad f 4.500 blijkt, volgens een schrijven van die Commissie, ontoe reikend te zijn. deels omdat meer kinderen voor de verstrekking van schoenen (in plaats van klompen) in aanmerking komen, deels omdat gedurende de zomermaanden meer aanvragen zijn behandeld dan gewoonlijk. B. en W, stellen den raad daarom voor, op het verzoek van de Comrpissie gunstig te beschikken en het toegekende subsidie met f 2.000 te verhoogen. HET PARKEEREN. NÏEITWE BEPALINGEN DOOR B. EN W. VOORGESTELD. Naar aanleiding van verschillende klach ten. zoowel in als buiten den Raad verno men, omtrent hinder en verkeersmoeilijk heden. veroorzaakt door onoordeelkundig plaatsen van voertuigen en parkeeren van auto's in nauwe straten, op drukke punten, nabij vluchtheuvels e.d. is door B. en W. nagedaan welke maatregelen daartegen zou den kunnen worden genomen zonder aan den anderen kant handel en transportbedrijf al te veel ongerief te veroorzaken. Gebleken is, dat met de bestaande bepa lingen der Algemeene Politieverordening niet voldoende regelend kan worden opgetreden. Door de Commissie bedoeld in art. 197 Ge meentewet is thans een aanvulling der Al gemeene Politieverordening ontworpen vol gens welke bepaling de drukste punten in 't algemeen voor het verkeer vrij moeten wor den gehouden, terwijl verder de mogelijkheid wordt geschapen voor daartoe in aanmer king komende straten een z.g. parkeerverbod uit te vaardigen. Het ligt in de bedoeling !n bepaalde ge vallen, wanneer de breedte van de straat het toelaat, slechts een beperkt verbod vast te stelien in dier voege, dat maar aan één zijde zal kunnen worden geparkeerd. Ten einde te voorkomen, dat daardoor steeds dezelfde bewoners voertuigen voor hun deur zouden hebben, zal dan voor de oneven dagen der maand de ééne zijde, voor de even dagen de andere zijde van die straat worden aange wezen. In aansluiting op een en ander is verder door B. en W. bepaald, dat het gebruik maken van de parkeerterreinen op de Groote Markt en het Stationsplein het eerste half uur kos teloos is; een maatregel welke tegemoet komt aan enkele bezwaren en de neiging om elders auto's neer te zetten vermindert. Een ontwerp-openbare kennisgeving ver meldende de gedeelten van den openbaren weg. waarvoor b. en W. voorshands een par keerverbod op het oog heeft, is voor den Raad ter inzage gelegd. DS. W. BTXLKVELD. Ds. W. Bijleveld te Haarlem-Centrum is beroepen bij de Chr. Gerei, kerk te Vlaar- dingen. HET TORENUURWERK DER JULIANAKERK. VERLICHTING. Bij raadsbesluit van 14 Januari 1931, werd op het verzoek van de Commissie van Be heer der Goederen en Fondsen van de Neder- duitsch Hervormde gemeente Schoten, om de vernieuwing van de wijzerplaten van !het uurwerk de Julianakerk aan de Klooster straat in haar geheel voor rekening der Ge meente te doen geschieden, afwijzend be schikt. Uit een adres blijkt, dat de Nederduitsch Hervormde Gemeente .Schoten" thans voor nemens is de kosten zooveel mogelijk voor haar rekening te nemen, maar dat een al- geheele bestrijding ervan haar niet mogelijk zal zijn. Onder deze omstandigheden schijnt het B. en W. wenschelijk, dat de gemeente een deel der kosten draagt, om de ver nieuwing van dit uurwerk dat het eenlge in de omgeving is en waaraan door de om wonenden behoefte wordt gevoeld moge lijk te maken. In dit verband wijzen B. en W. op de be sluiten van 9 April 1924 en van 30 Maart 1927. waarbij voor het aanbrengen van uurwerken in de torens van de Noorder kerk en van de kerk aan den Kloppersingel een bijdrage werd verleend. B. en W. stellen voor, een bijdrage der kosten tot een maximum van f 100. DE BESTRATING OP DEN RIJKS WEG HAARLEM—LEIDEN. VERBETERING DER WISSELENDE BESTRATINGSBREEDTE GEVRAAGD. Op den Rijksweg van Leiden naar Haar lem speciaal het gedeelte van Sassenheim naar Hïllegom, bevinden zich daar, waar de wegverharding bulten de bebouwde kommen door het ontbreken van de verharding in de trambaan plotseling vermindert, een aantal punten, waar vooral bij ongunstige weersomstandigheden gevaar kan ontstaan voor de veiligheid van het verkeer, vooral omdat daar aanduidingen, dat de bestrating tusschen de tramrails plotseling ophoudt, ontbreekt. De A.N.W.B, en de KN A C. heb ben zich daarom gewend tot den betrokken ingenieur van den Rijkswaterstaat met ver- rx>ek een geleidelijken overeatig van de breedte van de wegverharding op deze" plaat sen te bevorderen door of een voorziening te willen treffen in den vorm van witte schuine strepen op het wegoppervlak of het doen aanbrengen van richtingspijlen aldaar. PRINSES JULIANA TE HAARLEM BEZOEK AAN HET FRANS HALS-MUSEUM. We herinneren er aan, dat Prinses Juliana Maandag 2 November, des namiddags drie uur, tegenwoordig zal zijn bij de opening van de tentoonstelling „Kind en Kunst" in het Frans-Halsmuseum a'hier. sonja alomtfi en alexander asro te haarlem Dinsdag 3 November a.s. treden in den Stadsschouwburg te Haarlem op Son ja Aio- mis en Alexander Asro, de twee bekende le den van het vroegere „Jüdische Künstler Theater „Die Wllnaertruppe" Dit is de eerste maal. dat deze beide hoogstbegaafde kunste naars in Haarlem een uitvoering geven. Zij komen met het volgende programma: De meschuggene Butler (I. Perez) door Alexander Asro. Grüne Felde door Asro en Sonja Alomis. Drei Geschenke door Alomis Die Kabbal- listen door Asro en Alomis. Hieronder volgen eenige citaten uit re censies. „Waarlijk zeer groote kunstenaars (N.R.Ct.) „Het vermogen van deze twee kunstenaars is zóó geweldig dat men heel den avond vast gegrepen en geboeid zit in de macht van deze kunst".(Elout in het „Alg. Handels blad"). „Sonja Alomis is een van de allergrootste kunstenaressen van het tooneel, die op het oogenblik leven(Henri Borel In het „Vaderland"). ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per regel Lichte en verbleekte KOUSEN door ons heel goed in de nieuwste mode kleuren geverfd kunnen worden? Gr. Houtstraat 5 a Telaf. 10771 LANDSTORMCORPS „KENNEMERLAND". AANBIEDING VAN EEN VAANDEL. Donderdagavond heeft de gewestelijke commissie voor de Bijzondere Vrijwillige Landstorm een vaandel aangeboden aan het Landstormcorps „Kennemerland". Deze plechtigheid geschiedde in de Infanterieka- zerne aan den Kouden Horn en werd om. bij gewoond door burgemeester c. Maarschalk en verscheidene militaire autoriteiten. De voorzitter der gewestelijke commissie, de heer D. O. Norel, voerde het woord en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in de eerste plaats luitenant-generaal Duymaer van Twist, voorzitter der Nationale Land stormcommissie, den burgemeester van Haarlem, eerevoorzitter van de gewestelijke commissie, en den commandant van het corps „Kennemerland", overste Hartogh Heys van Zouteveen. Nadat spreker zijn erkentelijkheid had be tuigd tegenover de gevers van het geschenk, verzocht hij overste Hartogh Heys naar voren te willen komen om het vaandel in ont vangst te nemen. De heer Norel achtte het een groote eer het vaandel te mogen over handigen. Hij noemde het geschenk een sym bool van saamhoorigheid en trouw aan het vaderland. Vervolgens geschiedde de plechtige aan bieding, waarna de aanwezigen staande het „Wilhelmus" zongen. Overste Hartogh Heys, hierna het woord voerende, zeide er van overtuigd te zijn, dat het vaandel de saamhoorigheid in het corps zal bevorderen. Op spreker's verzoek werd een driewerf „hoera" op de Koningin uitgebracht. Burgemeester Maarschalk vestigde in een korte toespraak de aandacht op de beteekenis van de Vrijwillige Landstorm. Hij sprak te vens een wensch uit, dat zijn taak nooit meer behoefde te zijn dan een voorbereiding. Luitenant-generaal Duymaer van Twist bracht zijn eerbiedige gelukwensch aan het Landstormcorps met het geschenk en hoopte dat het de Koningin zal mogen behagen zel ve het vaandel uit te reiken. Spreker zeide voorts, dat vooral in deze ernstige tijden een groote preventeve kracht in den land storm besloten ligt. Met een driewerf „hoera" voor het vader land, waarmede ieder instemde, besloot spre ker zijn rede. Tenslotte richtte de heer Norel nog een enkel woord tot de nieuwe leden van de plaatselijke commissie. In het nieuwe vaandel, dat zeer fraai uit gevoerd is bevinden zich o.a. een ge kroonde W. alsmede de wapens van Haar lem en Kennemerland. DE GEMEENTE HAARLEM GAAT PROCEDEEREN MET P. T. EN T. OM GELD VOOR BESTRATINGEN. Tot het midden van het vorig Jaar werden de kosten, welke door de gemeente werden gemaakt voor de herbestrating van wegen, die voor het leggen van telefoonkabels door het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie waren opgebroken, door dit be drijf steeds vergoed naar de prijzen, welk. de gemeente voor dergelijke werkzaamheden krachtens de precario-verordening. aan par ticulieren in rekening brengt. Thans ont vingen B. en W. bericht, dat het genoem de bedrijf de sinds Juli 1930 ingediende rekeningen, in afwijking van vroeger, niet wenscht te voldoen, omdat de ln rekening gebrachte bedragen te hoog zouden zijn; zij zouden de werkelijke kosten en alleen die zou het bedrijf verschuldigd zijn over schrijden. Deze tegenwerping komt b. en W. onjuist voor. Zelfs indien in 't onderhavige geval alleen de werkelijke kosten in rekening zouden mogen worden gebracht, zouden de inge diende rekeningen niet te hoog zijn. De gemiddelde werkelijke kosten overschrij den immers zelfs eenigermate de gemiddelde kostenbedragen, die in rekening zijn ge bracht. Maar bovendien meenen B. en W. dat het meergenoemde bedrijf zich bij het in rekening brengen van de bedragen, zoo- als deze in de pracarioverordening zijn aan genomen, heeft neergelegd, doordat het de kennisgevingen van het gemeentebestuur, dat tot kabelleging kon worden overgegaan en dat de gemeente tot herbestrating tegen de bedragen, genoemd in.de precario-ver ordening, zou overgaan, steeds zonder pro test heeft aanvaard, en zich tot thans, steeds daar naar heeft gedragen. Naar aanleiding van de opmerking van het bedrijf, dat de werkelijke kosten lager zouden zijn, merken B. en W. nog op, dat dit bedrijf blijkbaar zijn gegevens heeft ont leend aan de kosten van den aanleg, enz. der rijkswegen, terwijl toch de bijzondere eischen, welke de bestrating in steden stelt, de kosten daarvan noodzakelijkerwijs hooger doen zijn. Op grond van het vorenstaande achten B. en W. het gewenscht, dat een rechtsvor dering wordt ingesteld. Het ingewonnen rechtskundig advies is voor de raadsleden ter inzage gelegd. gemeenteraad. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 4 November 1931 des namiddags ten 1.30 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Balans enz. 1930 Woningbouwvereeni- ging „Bloemhof'. 3. Ie Suppl. kohier Straatbelasting dienst 1931. 4. Vergoeding art. 100 L.O.-wet 1920 2 bij zondere scholen. 5. Verhooging subsidie Oommissie voor Schoolkieeding. 6. 2e Suppl. begrooting der gemeente dienst 1930. 7. Uitvoering rioleringswerken, enz. stra ten ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. 8. Bouw voetbrug Zomervaart enz. 9. Verkoop grond: a. Spaarnrijkstraat (R. M. Kasten). b. Zaanenstraat (C. van der Leek). c. Heussensstraat (N.V. „Hogerveka") d. Perseusstraat (N.V. Prinsenerve) e. Pegasusstraat (S. Schaap). f. Spaarnrijkstraat (W. Rooze). 10. Uitgifte in erfpacht grond aan en na bij de Graafschapstraat en aan de Zomer- kade (Bouwvereeniging „Onze Woning". 11. Te koop aanbieding onbewoonbaar ver klaarde perceelen Omvalspoort en Nieuwe Spaarnwouderstraat. 12. Gedeeltelijke verplaatsing bedrijf ge meente-reiniging en verhuring grond. 13. Verkoop perceel Kenaupark no. 8. 14. Aanvulling Algemeene Politieverorde ning (parkeerverbod. 15 -Toekenning bijdrage kosten vernieuwing wijzerplaten Julianakerk (Kloosterstraat). FEUILLETON 3) „Heeft, meneer iets noodig?" „Oooah" steunde Frans Veraart. zijn hoofd viel op z'n arm en hij sliep weer in. Maar kellners zijn een volhardend volkje: i „Meneer, 't is de hoogste tijd!" „Tijdtijdik kom nietbel kan toor opHè!" Met een schok zat hij recht op. „Waar iseh....? Hoe heet ze ook weer?" „Mevrouw is ongeveer een uur geleden ver trokken; als ik mij een opmerking mag ver oorloven: een kop koffie zou meneer goed doen-*. En meteen gaf hij Frans Veraart deze In handen. Waarachtig dat dééd "m goed! Z'n kop barstte en hoe hij ln 's hemelsnaam er toe gekomen was om in dezen donkeren hoek van de hall te maffen, dat was weer een van die raadsels, die hij nooit had. weten op te lossen. „Dank je". Hij gaf den leegen kop terug. ..Het Is de hoogste tijd. meneer. Er is nie mand meer aanwezig." ..'Vat is dat voor een flauwe mop?" „liet Is de waarheid, meneer". ...Mooi, prachtig, héél handig van je. Fransje, om op het sublieme moment- een serie uiltjes te gaan knappen." HU tastte naar zijn cigaretten-kokerwég.... „Is dit meneer's koker?" De kellner raapte van den grond het zilveren voorwerp op. „Ja, merci". Met gulzige halen trok Frans Veraart den opwekkend-prikkelenden rook naar binnen. „Zoo,... zijn ze allemaal weg.... nou, dan ga ik ook maar...." „Dat is het beste, meneer!" „Hou je opmerkingen voor jef „Jawel, meneer!" „Hier is m'n vestiaire-nummer, haal m'n jas even". „Die ligt al klaar, meneer. Het was de laat ste. die in de garderobe hing". Beleefd hield de kellner de jas op. Na een paar wanhopige pogingen had Frans Ver- raart het meesterwerk, om na vele glazen whiskey en nog meer glazen champagne een Jas aan te trekken, volbracht. „Geef me dan de rekening maar". .Alstublieft meneer". Een beetje verbijsterd tuurde Frans Ver aart naar het hooge bedragen de kellner die zijn verbazing zag, specificeerde: „3 soupers, 5 flesschen Moët& Chandon, 6 whis- ky's-soda, 2 doozen Dunhill-cigaretten, 2 koppen koffie „Ja-ja, schei maar uit. Hier" on hij duwde den kellner een aantai bankbiljetten in z'n handen. „De rest is voor jou!" „Dank u zeer, meneer". „Boceoir", kroniek der molens De watermolen staande aan de Postkade onder Goudriaan zal dezer dagen worden af gebroken, daar hij overbodig is geworden door plaatsing van een watergemaal. CN. r. c.) ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per regel die 's avonds even met Purol wordt inge wreven, is hoe ruw en rood zij ook van het huishoudelijk werk moge zijn, weer spoedig wit als sneeuw en zacht als zij. „Goeden nacht, meneer". Even moest Frans Veraart stil staan toen hij buiten kwam. De koude vrieslucht be zorgde hem de onaangename gewaarwording van een klap in zijn- gezicht te krijgen. Hij schoof zijn hoed achter op het hoofd en stak een nieuwe clgaret aanZoo, en nu naar zijn wagenVoorzichtig, vervloekt, daar viel hij bijna, die ellendige trapjes ook! Een donkere, licht-wankele figuur schoof naar de kleine auto, die verlaten onder de hooge boomen wachtteZoo, dat was z'n trouwe Dodge, een best beestje, gisteren nog de 100 mee gehaaldals een duivel over den weg^ Prachflt. hij zat, de lichten brandden, wier pen hun breede bundels dwars door het ge boomte en over den weg, de motor ronkte Vooruit maar, jongens. Wat deed z'n kop een pijnVeel te veel gedronken Maud! Nou wist hij hetHè, pas op, daar stond een paal Waarom staan er ook altijd palen op de ongelegenste plaatsen?Daar zou hij toch es 'n ingezonden stuk over schrijven, net als die meneerhoe heette'ie ook weer, die schreef ook altijd ingezonden stuk kennou toePas op! Die bochten ook, waarom leggen ze ook nooit 'es 'n rechten weg aan, altijd die slingerpaden. Die frissche lucht deed 'm toch wel goed. alleen Jammer dat Maud or niet bij was. 'n Lief meisje! Aller-charmantst. Wist hij haar naam nou maar, dan kon hij haar nog 'es ontmoetenze had hem wel gezegd: Maud, Maud,het was iets van Overeem, of zooietsenfin, kwam terechtzou wel 'es informeeren. Pietje Mast zou d'r wel kennen, die kende alle aardige vrouwen van Kaapstad tot aan Hammerfesthou je vast dat had een haar gescheeld of hij had tegen dat hek opgezeten! Maar z'n Dcdge liep best, daar had hij plezier vanStel je voor. dat hij nou zonder auto had gezeten, dan had hij kunnen loopen, echt gezellig op je eentje tippelen van Wassenaar naar Den Haag, midden in den nacht. Met Maud er bij zou het wat anders geweest zijn. Ach, Maud, Maud, wat Maud*n vervelende streek was het om hem in den steek te laten dat kwam niet te pas, dat deed je niet on der vrienden, o zooEn rijden dat het wa gentje deed; licht als een veertje, hij kon d'r best nog wat kilometertjes opleggenvan politie had je hier toch geen last. Heclemaal nuchter ben ik nog niet, consta teerde hij, het stuur zat nog wat onzeker in z'n handen en met zoo'n snelheid reed je niet, zelfs niet als je van een bal kwam Als hij nou thuiskwam eerst maar *n baddat frischte op en dan zat hij mor gen ten minste niet als suffe Gerritje aan z'n bureauMooi, die sterren boven de boomen. ,Die heilige, onsterfelijke sterren, hoog boven"stommerd, kijk uitrakelings langs dat hoekhuisToch was ze lief, Maud, ze had hem gezoend en een paar oogen dat ze had, alsals Hemel wat was dat? Over den weg nader de pijlsnel een licht. Dat is geen auto meer, dacht hij, dat is een bliksemtrein. Wat moet dat nou! Hallo! Hallo! Wat moet dat? Het werd een zee van verblindend licht, waarin hij totaal de kluts kwijt raakte. Hij schoot er in weg als een meteoor. „Toe, oeoetoeoeoeklonk het, toen dook er iets op als 'n visioen. Rem men, 'n gekraak; rech.ts van 'm stond een groote wagen Dr. Tj. Halbertsma te Haarlem, die benoemd is tot -privaat-doe ent in de Kindergenees kunde aan de Universiteit te Leiden. 16. Instelling rechtsvordering tegen den Staat der Nederlanden. 17. Wijziging Reglement voor het Burger lijk Armbestuur. 18. Verzoek Vereeniging tot Stichting en Instandhouding Chr. School voor Buitenge woon onderwijs om medewerking tot stich ting bijz. school met- prae-advies B. en W. 19. Adres vakbonden inzake maatregelen ten behoeve van werkloozen met prae-advies B. en W. 20. Benoeming: a. leden commissie van beheer Stads schouwburg. b. lid commissie van plaatselijk toezicht op het L.O. c. 2 leden Burgerlijk Armbestuur. d. tijdelijke leerkrachten Gymnasium. e. tijd leer axes Middelbare school vóór meisjes met 5-j. c. meisjes etaoin etaoin shrdl etaol saoitn f. tijd. leeraren gem. avondschool voor handelsonderwijs. g. onderwijzend personeel vervolgcursus sen I ton. IV. clinge doorenbos in den schouw burg aan den jansweg. -Naar men ons mededeelt zal Clinger Dooren- bos op Donderdag 5 November a.s. optreden in den schouwburg aan den Jansweg. Mevr. Clinge Doorer.bos-De Blécourt zal hem be geleiden. Voor de pauze zal hij geheel nieuwe liedjes voordragen en na de pauze oude, be kende, op verzoek. WONINGBOUW. 110 WONINGEN AAN DE GRAAFSCHAP STRAAT. In het voorstel van B. en W. tot het raadsbesluit d.d. 28 November 1929, waarbij aan de alhier gevestigde Bouwvereeniging „Onze Woning", financieele steun werd ver leend voor den bouw.van 114 arbeiderswo ningen, waaronder 1 winkelhuis, hebben, medegedeeld.'"dat zij'te zijner tijd een voor stel zouden doen tot uitgifte in-erfpacht van de gronden, waarop .die woningen zullen wor den gebouwd. Deze gronden. géTéeenaan'en nabij de Graafschapstraat hebben een' oppervlakte van pl.m. 11A9Ü M2. De erfpachtscanon kan zoo schrijven B. en W. aan den raad, worden gebaseerd op een grondprijs van f 9 per M2. en een hierover te betalen rente, van 5 pct„ zoodat de canon f 0.45 per M2. zal. bedragen. In het ontwêrp-besluit is rekening ge houden met de omstandigheid, dat niet de- beschikking werd verkregen over een voor 4 woningen bestemd gedeelte van den voor den geheelen bouw bsnoodigden grond, waardoor slechts 110 woningen konden wor den gebouwd. Met z'n versufte hoofd keek Frans Veraart op een auto en een meisje er in. Ze zei wat en ze was mooi. Wat zei ze?Het was een Cadillac, die auto, dat zag Je dadelijk, en wat riep dat gekke mannetje toch en waar om schreeuwde dat meisje? Maud was het nietMaud was weg. „En die komt nooit weerom" neuriede hij. Het meisje riep weer. Het was alsof ze iets van hem wilde. Ze bleef maar roepen. Hij dreigde haar met een champagneflesch, die hij uit z'n zak goochelde als een toovenaar- in-functie. ..Schalkje, schalkje! Moet jij rustige on schuldige heeren zoo aan het schrikken ma ken door tegen ze op te rijden met je ver blindende schijnwerpers! En dan: wat voor wagen! 'n groot Cadillac tegen h two- seater, dat is toch geen partuur! Nee, nee, schalkje, da's oneerlijk, da's niet netjes van je!" Hij lachte vriendelijk-verwijtend, maar de lach bleef hem ln z'n keel steken. Wat was dat, wat deed dat mannetje toch gek, nou kwam het op hem af met een mesdat is toch niet vriendelijk, heel onbeleefd, en nou stond het met z'n zonderlinge facie vlak bij hemWilde het gekke mannetje steken? Echt steken! Hoho, wacht eens even dat ging zóó maar nietBoeng!en daar lag het gekke mannetjeNou doorrij denzóó.... Gekke mannetjes moesten niet zoo ge vaarlijk doenWat was dat-?De hals van een champagneflesch hield hij in z'n hand gekneld, de rest was wegdus dan had hij! Wat knalde dat lekker, zoo had hij nog nooit 'n champie-flesch hooren knal len Boeng, zei de flesch, op het hoofd van Jut, Boeng, zeide flesch ophet Hé, let op je stuur, Fransje; hm, hm, wat werkte die drank n&Daar waswat had die kerel op 'm af te komen? O zoo Boeng, zei de flesch op het hoofd van Jut en dan die juffrouw.... ze had wat geroe penwist-ie-veelD'r waren zooveel juffrouwen geweest van avond: Kitty en Maud enmevrouw Mulder, z'n hospita, die keek scheel als ze nijdig wasHIJ ver langde naar z'n bed, die tocht viel eigenlijk niet meehet was nog 'n heel eind als nou je band knapteBoeng, zei de flesch op het hoofd van Jut, Boeng. Dat mannetje 2ou wel kwaad zijn, asjeblief, als je midden in den nacht met de Veuve Clicquot om je ooren krijgt, da's lang niet misZóó, nou moest ie de derde straat links hebbenDa's een, da's twee en een is drie te ver even terugzoo'n ga rage is altijd dichterbij dan je denktHad hij de sleutel? Ja, hierwaar was dat gat, d'r is geen gat! Waarom heeft een garage deur geen sleut-o ja, mooinou langzaam achteruit. Boengzei de flesch op het hoofd van Jut, boeng, zei de Dodge te gen de deurstijl. nog eens, fijn, motor af zetten, deur op sloten naar huis De klok sloeg vijf uur toen Mr. Frans Ver aart zijn appartementen op de Stadhouders laan betrad en met, een in zijn toestand ver wonderlijke handigheid kleedde hij zich uit, stapte in bed en viel onmiddellijk in een zoo diepen droomloozen slaap als alleen maar aan zeer zondige zielen Is gegeven. (Warcft vervcJgaJr

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6