D „ARNHEM" BUITENLAND. De nieuwe Engelsche regeering. HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG TWEEDE BLAD 6 NOVEMBER 193! MacDonald heeft zijn taak volbracht. Een regeering gevormd. Tegenover belangrijke conservatief bezette posten staan belangrijke nationaal-liberaal bezette zetels. Sir Neville Chamberlain financiën - Sir Walter Runciman handel Sir John Simon Buitenlandsche Za ken. Wederom ernstige berichten uit China. Nogmaals een beroep op den Volkenbond. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het nieuwe Engelsche kabinet ziet er als volgt uit: Minister-president en Eerste Lord-tresau- rier: Ramsay MacDonald (Nationale labour). Lordpresident van den Staatsraad; Bald win (Conservatief). Minister van financiën: Neville Chamber lain (Cons.) Binnenlandsche Zaken: Sir Herbert Sa muel (Nat. Lib.). LordkanselierLord Sankey (Nat. Labour). Minister van Oorlog: Lord Hailsham (con servatief). Minister van Buitenlandsche Zaken: Sir John Simon (Liberaal Nationalist). Minister voor Indië: Sir Samuel Hoare (Conservatief). Minister voor de Dominions: Thomas (Nationale Labour). Minister voor Koloniën: Sir Cunliffe Lister (Conservatief). Luchtvaart: Markies van Londonderry (Conservatief). Minister voor Schotland: Sir Archibald Sinclair (Nat. Lib.). Minister voor Volksgezondheid: Sir Hilton Young (Cons.) Minister van Handel: Walter Runciman, (Lib. Nat.). Lord Zegelbewaarder: Snowden (Nat. Lab.) Minister van Marine: Sir Bolt-on Eyres Monsell (cons.). Minister van Onderwijs: Sir Donald Mac Lean (Nat. Lib.). Minister voor Landbouw en Visscherij: Sir John Gilmour (cons.). Minister van Arbeid: Sir Henry Betterton (cons.) Minister van Openbare Werken: E. Orm by Gore (cons.). Het kabinet bestaat dus uit 11 conserva tieven. 4 nationale Labourleden, 3 nationale liberalen en 2 liberale nationalisten. De belangrijkste posten zijn behalve die van MacDonald en Baldwin die van fi nanciën (Neville Chamberlain) binnenland sche zaken (Sir Herbert Samuel) buiten landsche zaken Sir John Simon, Hoare, voor Indië, en handel, Walter Runciman. Gisteren zinspeelden wij er op, dat de be noeming van dezen laatsten waarschijnlijk was, en dat men er een vingerwijzing in kon zien. als een liberaal, de portefeuille van handel zou krijgen. Deze bewindsman toch Zal onder anderen de organisatie van de douane-noodtarieven ter hand moeten nemen en men heeft reden, om aan te nemen, dat Runciman's benoeming een be wijs is van de bedachtzaamheid der regee ring ten aanzien van de tarieven. Overigens hadden reeds acht der ministers zitting in de oorspronkelijke nationale re geering, te weten: MacDonald, Baldwin, Herbert Samuel, de nieuw gekozeni leider der liberalen, lord Sankey, die ook lord- -chancellor was in de Labour-regeering. Sa muel Hoare (conservatief) die evenals San key grooten invloed had op de Indische con ferenties, Thomas (Labour), Donald Maclean (liberaal), en Snowden voorheen minister van Financiën thans Lord Privy Seal. Snowden heeft bedankt voor de af mattende taak die op de schouders van den minister van financiën rust. Men heeft hem nochtans als adviseur willen behouden en hem daarom een decoratiever, en minder zenuw- en lichaam sloopend ambt gegeven. Neville Chamberlain, halfbroeder van Sir Austen is een echte protectionist. De liberaal Simon moge voor de internationale zaak niet zoo'n klinkenden naam hebben als Arthur Henderson, het is toch een goed teeken dat een man van zijn capaciteiten en een liberaal, de verantwoordelijke post van buitenlandsche zaken bekleedt, en dat zijn ambt niet waargenomen wordt door een conservatief. MacDonald heeft er naar gestreefd, een kabinet samen te stellen, dat zoo min mo gelijk een weerspiegeling is van de para doxale verhoudingen in het Lagerhuis, doch dat veeleer tot grondslag heeft, de verhou ding van het aantal op de partijen uitge brachte stemmen. En hij is daar vrijwel in geslaagd. In de hoofdzaak hebben dc conservatieven echter hun zin gekregen: Neville Chamber lain is minister van financiën geworden. De protectionist bij uitnemendheid. Tegenover hem gelukkig Sir Walter Runciman, die zooals wij hier boven al lieten uit komen het begrip voorzichtigheid vertegen woordigt en de zielige kampioen is, van dat gene wat er nog aan vrijhandelsgeest in dit kabinet is overgebleven. Dat de positie van het nieuwe kabinet niet onverdeeld gunstig is. blijkt al uit deze tegenstelling, uit het feit dus dat Macdonald tegenover de conservatieve troef een natio- naal-liberale troef moest plaatsen. In wezen bevinden zich in deze regeering twee ge scheiden kampen. Achter het conservatieve kamp staat de enorme meerderheid: Mac Donald heeft oprecht zijn best gedaan deze paradox te camoufleeren Maar het is wel bijna zeker dat deze coalitie het hard te ver antwoorden zal krijgen, met haar inwendige kwalen, L. A. Neville Chamberlain (Cons.) Financiën. China. Nieuwe opmarsch der Japansche troepen. TOKIO, 5 Nov. (VX>.) Het Japansche oppercommando maakt bekend, dat de Ja pansche troepen Tuntschau 'nebben bezet en wel om veiligheidsredenen. De spoorweg in deze streek, die met Japansch kapitaal werd gebouwd is door Chineesche overvallen in gevaar gebracht. In den afgeloopen nacht werd een Japan sche pantsertrein bij Tuntschau door Chi neesche troepen beschoten. Twee Japan ners werden gedood. Twee nieuwe nota's van China aan den Volkenbond. Raadsbijeenkomst per 16 Nov.? GENèVE 5 Nov. (VX>.) Donderdagavond zijn twee Chineesche nota's gepubliceerd, welke direct zijn doorgezonden aan den Raadspresidenit met het verzoek zich per soonlijk tot de Japansche regeering te wen den ten einde een einde te maken aan het op treden der Japansche troepen, aangezien dit optreden anders de ernstigste gevolgen zou kunnen hebben, waarvoor de geheele ver antwoordelijkheid zou vallen op de Japansche regeering. China heeft tot nu toe nog niet om een onmiddellijke bijeenroeping van den Raad verzocht. Het is evenwel niet uitgesloten dat Briand op grond van de laatste verontrus tende berichten den Raad tegen 16 Novem ber a.s. zal bijeenroepen. De Prawda over de gebeurte nissen in Mandsjoerije. MOSKOU. 5 Nov. (VI.) De „Prawda" is van meening, dat de gebeurtenissen die op het oogenblik in Mandsjoerije plaats vinden een voorbereiding vormen van een nieuwe wereldslachting, ten doel hebbende de wereld te verdeelen tusschen de imperialisti sche mogendheden. Er op doelende, dat de Japansch-Amerikaansche tegenstellingen niet alleen voortvloeien uit de ontmoeting der beide mogendheden in China, maar ook uit het imperialistische streven van Japan om een Japansch empirium te scheppen, dat zoowel de Pliillippijnsche eilanden zou moe ten omvatten als de Indische Archipel, en Australië haalt het blad als bewijs van zijn beweringen een rapport aan, dat de vorige president van den Japanschen Raad, Baron Tanaka heeft uitgebracht in 1927. In dit rapport eischte Tanaka, dat Mandsjoerije en Mongolië zouden worden veroverd, hetgeen dan beschouwd moest worden als een eerste etape op den weg naar de schepping van een Japansch vaste- landsempirium. en de verplettering van de Vereenigde Staten, die zich ontegenzeggelijk in den weg stellen van de verwezenlijking van dit Japansche doel. De Prawda legt er vervolgens den nadruk op, dat de Volkenbond een nieuwen oorlog organiseert ter verdeeling van China en merkt op dat de oorlog nog niet begonnen is, alleen omdat men ten eerste niet beschikt over de noodzakelijke voorwaarden, vooral wat betreft de binnenlandsche politiek en ten tweede omdat de URSS een krachtige vredespolitiek voert, waardoor de imperia listen worden tegengehouden. Weer tegenstrijdige oorlogs berichten LONDEN. 5 November (V.D.) Donderdag hebben Chineesche troepen, ter sterkte van 5000 man, welke gewapend waren met ma chinegeweren en kanonnen, Japansche troe pen aangevallen, die ter bewaking van de spoorwegbrug over de Nonni-rivier. welke thans hersteld wordt, in de omgeving van de spoorbrug waren gelegerd. Na een hevig gevecht dat eenige uren duurde, is het de Chineezen gelukt de Japan ners terug te slaan en de brug te bezetten. Het is anderen Japanschen troepen afdeel in- gen gelukt, na een flankaanval verschillende Chineesche stellingen langs de rivier te be zetten. In Chineesche kringen beschouwt men de bezetting van de Nonnibrug als een eerste stap van Japan om de belangrijke stad Tsitsikar te bezetten, ten einde op deze wijze den spoorweg te beheerschen tegen een mo gelijken opmarsch der Russen n tweede bericht is in strijd met dit telegram, want daarin wordt bericht dat het juist de Chi neezen zijn, die de zwaarste verliezen hebben geleden. Japan. Het disconto verhoogd. TOKIO, 5 November (VU.) De Japan sche Bank heeft het disconto van 5.84 pet. tot 6.57 pet. verhoogd. Duitschland. De rede van den voorzitter van het Centrum. BERLIJN. 5 November (V.D.) In zijn openingsrede van het Rijksbestuur van het Centrum heeft de voorzitter, Prelaat Kaas o.a. nog het volgende gezegd: Deze bijeenkomst wordt gehouden m een tijd van niet gekende politieke spanning, Liur^.O.MJE.'s MEBIDEELUTGElf a 60 Cts. per regel TRAPPEN LOOPEN WAS EEN MARTELING. Kreupel van de rheumatiek. Hoewel nog geen 30 jaar. Om U er een goed voorbeeld van te kunnen vormen, hoe rheumatiek iemand misvormt en machteloos maakt, moet U eens den brief van deze dame lezen. Zij had de Kruschen- advertenties vaak gezien en erom gelachen weinig vermoedende, dat zij zelf ook spoedig de lof van „de kleine dagelijksche dosis" zou zingen. „Ik leed vreeselijk aan rheumatiek. De dokter zei, dat hij nog nooit 'n vrouw van on der de 30 gezien had. die zoo hevige rheuma tiek had als ik. Het was zoo erg, dat ik alleen de trap op kon komen, als ik op elke trede ging zitten, tot ik moed genoeg had voor de volgende trede. Mijn handen en voeten waren zoo gezwollen, dat zij er angst wekkend uitzagen, terwijl mijn kennissen, als zij mij zagen rondstrompelen, zeiden, dat ik er zoo vreeselijk slecht uitzag. Ik had vaak om de Kruschen Salts advertenties gelachen, maar toen ik alles geprobeerd had vond ik dat ik Kruschen tóch wel eens kon probee- ren. Ik deed het en kan alleen nog maar zeggen, dat ik het wonderbaarlijk vind. Ik neem eiken morgen een half theelepeltje Kruschen Salts en nu kan ik zelfs hard de trap oploopen. Toch gebruik ik Kruschen Salts pas twee maanden". Mevr. R. F. De oorzaak van rheumatiek is het gevaar lijke lichaamsgift, bekend onder den naam van urinezuur, hetgeen uit vlijmscherpe kristallen bestaat. Het ontstaat in de opge hoopte afvalstoffen, welke de organen niet hebben kunnen verwijderen. Kruschen Salts is een sterk oplossingsmiddel voor deze glas harde kristallen. Het rondt spoedig de scherpe kanten af en verwijdert ze daarna uit het lichaam. Uw pijnen verminderen, op zwellingen verdwijnen, stijve gewrichten wor den weer lenig. Nog meer, Kruschen Salts verwijdert de grondoorzaak van het kwaad. Als men het .geregeld neemt houdt het Uw lever en nieren in perfecte conditie, zoodat deze afvoerorganen Uw lichaam van alle vergif-veroorzakende afvalstoffen bevrijden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echt heid. ernstigen strijd en angstig toenemenden nood. In een dergelijken tijd, in welken dag aan dag een waar trommelvuur van ophit sing, ontzetting en aanmoediging van den klasse- en rassenstrijd en helaas ook van een toenemenden confessioneelen strijd aan het politieke front woedt, in dergelijke dagen, waarin gaswolken der demagogie breede kringen van het volk het zien van de werke lijkheid belet, acht de partijleiding het bij zonder noodzakelijk het partijbestuur in de gelegenheid te stellen een zakelijke en ern stige gedachtenwisseling te houden om van hem de bevestiging te verkrijgen, dat. afge zien van mogelijke en waarschijnlijke mee- ningsverschillen op ondergeschikte punten, het doel en de richting van onzen arbeid in het groot de lijnen volgt, die uit een oog punt van staatspolitiek en principe de goed keuring van het Centrum goed zijn. De voorzitter verklaarde verder dat het ten val brengen van de regeering-Briining een onafzienbaar onheil voor staat en volk zou be teekenen. Een rede van Bruening. Dr. Brüning heeft een uitvoerig overzicht over de politieke en oeconomische gebeurte nissen der laatste maanden gegeven, waarbij hij de Centrumsparij dankt voor haar stand vastige houding. Als andere partijen denzelf den moed getoond hadden zouden zij nu niet zooveel verliezen aan de radicale partijen van rechts en links te betreuren hebben. Brüning herhaalde dat hij niet van plan was zonder den Rijksdag te regeeren. doch dat de regeering thans tijd moest hebben om te werken. De begrooting voor 1932 zag er ernstig en moeilijk uit en zou wel niet zon der nieuwe offers van het volk sluitend ge maakt kunnen worden. Dit was echter altijd nog te verkiezen boven inflatie, die spr. niet zou toelaten. Een oplossing van het herstel- vraagstuk, die aan de geheele wereld het vertrouwen zal teruggeven is en blijft de eer ste internationale taak. De opzegging der Stillhalte-credieten moet geschieden op een wijze, die de Duitsche industrie in staat zal stellen 't hoofd boven water te houden. Door het prediken van allerlei radicale experi menten zou de algemeene zenuwachtigheid in de politieke wereldatmosfeer echter niet verbeteren. Spr. voorzag, aldus de N.R.C. dat 1932 voor Rijk. Staten en Gemeenten het allermoeilijk ste jaar op financieel gebied zal worden, zoo als de komende winter de gTootste eischen zal stellen aan de zenuwen van het volk. Spr. wil niet aan den chaos gelooven en tot be rusting besluiten, maar in vertrouwen op Gods hulp moedig de toekomst blijven tege moet zien. Het verdrukte Duitsche volk zal door zijn kracht, moed en vlijt tenslotte zege vierend uit alle moeilijkheden te voorsohijn komen. De handelingen der Sklareks. In het proces-Sklarek had beklaagde Lüding zich te verantwoorden. Hij wordt be schuldigd zich te hebben laten omkoopen. Beklaagde was tot October 1929 accountant bij een belastingkantoor te Berlijn en kreeg in 1926 opdracht de boeken van de firma Sklarek te controleeren om te zien of de be- lastingopgaven juist waren. Hij moet daarbij gewerkt hebben om de boeken in overeen stemming met de gedane opgaven te brengen. Lüding ontkent zich aan eenig strafbaar feit schuldig te hebben gemaakt. Hij zegt „als bijbaantje" de firma Sklarek op belastinggebied geadviseerd te hebben. Beklaagde Tuch verklaarde, dat er destijds in de zaak Sklarek groote opwinding heeft geheerscht. Het bleek nJ. dat de omzet van de firma voor het jaar 1926 slechts met een der de van de werkelijke waarde was aangegeven. Daar het hier een belastingdelict betrof merkte de voorzitter op, dat bij verdere ver klaringen de belastingautoriteiten een aan klacht zouden kunnen indienen. In een pauze werd aan het betrokken belastingkantoor de verzekering gevraagd en verkregen dat te gen Tuch en Lehmann wegens hun uiteen zettingen geen gerechtelijke stappen zouden worden gedaan. Het bleek verder, dat Tuch van Willy Skla rek opdracht had gekregen alle boeken over te schrijven en den omzet van dc B A. G er uit te laten, en voorts dat do rekening van de B. A. G. en de bankrekening valsch wa ren geweest, aldus de N. R. C. Daar beklaagde indertijd bezwaar maakte werden de boekhouder en eenige andere be dienden met dit werk belast» PEGGY SALAMAN EN STORE IN KAAPSTAD. Record op hun naam. In 5X dag den tocht volbracht. Peggy Salaman en Gordon Store zijn Don derdagochtend te Kaapstad aangekomen. Zij waren Vrijdagavond om 11 uur uit Lympne vertrokken. Als tijd van aankomst wordt 7 uur 37 G. T. genoemd. Zij hebben hun reis dus volbracht in 5 dagen 8 uur en 37 minu ten d„w.z. dat zij het record van wijlen Over ste Kidston van 6 3 4 dag met bijna ander- halven dag geslagen hebben. Zij vlogen met een Puss Moth. Zooals wij al gemeld hebben zijn zij gisteravond te Kimberley aangeko men. De laatste 900 K.M. hebben zij vlugger afgelegd, dan verwacht werd, zoodat slechts weinig menschen in Kaapstad ter begroeting aanwezig waren. Alleen den laatsten nacht hebben zij een volle nacht slaap genoten. Den nacht tevoren hadden zij een noodlan ding moeten doen in het kreupelhout van de Rhodesiaansche wildernis, waar het noo- dig was wacht te houden tegen de rondslui pende roofdieren. Het had moeite gekost daar goed neer te komen en den volgenden morgen moesten zij een olifantenpad glad maken om te kunnen opstijgen. Gelukkig slaagden zij daarin en konden zij Mpika be reiken, waar zij benzine innamen, en door gingen naar Boelowayo. Het eerste wat Peg gy Salaman zei toen ze daar aankwam was: ..ik heb hier een paar leeuwenwelpen, de ar me beestjes hebben het afschuwelijk gehad". Zij had de diertjes gekocht te Joeba en ze Joeba en Joker gedoopt. Van Boelowayo is zij naar Kimberley gevlogen, waar zij van ochtend al heel vroeg is opgestegen, om om half acht te Kaapstad aan te komen. Ongetwijfeld komt een belangrijk aandeel in het welslagen van haar tocht toe aan Gor- dan Store, den 26-jarigen Zuid-Afrikaan- schen vlieger, die wel verantwoordelijk zal zijn voor het in goeden staat blijven van het toestel en wiens bekwaamheid als navigator tevens tot de bespoediging van den tocht moet hebben bijgedragen. Bij haar aankomst te Entebbe, twee dagen geleden, was Sala man dan ook vol lof voor ..good old Gordon". Dat zij er in geslaagd zijn, Kidston's record zoo belangrijk te verbeteren, moet in hoofd zaak worden toegeschreven aan het feit dat deze over den afstand BoelowayoGaapstad, die zij in 1 14 dag hebben afgelegd, een dag langer heeft gedaan doordat hij op deze laat ste étape twee keer tot een noodlanding voor herstellingen aan zijn toestel gedwongen was Men heeft in Engeland zooals men weet. zeer veel belangstelling aan den dag gelegd voor dezen tocht van het rijke jonge meisje, aldus de N.R.C. En haar wel bij Amy Johnson ver geleken. Hoewel wij aan juffrouw Salaman's geestkracht en lichamelijke flinkheid niets te kort willen doen, moet ons toch de opmer king van het hart dat het een heel verschil is of men. gelijk Amy Johnston, een dei-ge lijken, inspannenden tocht alleen volbrengt, dan of men vergezeld is van een ervaren luchtman, die niet alleen met raad, maar ook met daad terzijde kan staan. AUTO MET VIJF PERSONEN TE WATER. Kindje verdronken. Te Foxhol (Gr.) is hedenmorgen een auto, bestuurd door den heer Bijl uit Musselkanaal te water gereden in het Winschoterdiep. De heer Bijl, diens broer de heer J. Benes en mej. Drenth zijn met groote moeite gered. Een klein kindje, dat mej. Bijl bij zich had, is niet terug gevonden. STEEKPARTIJ IN DRENTSCH DORP. Te Koekange bij Meppel heeft een land bouwerszoon een ander met een mes in de borst gestoken. Hij is naar Assen overge bracht. Berouw toonde hij niet De toestand van het slachtoffer is levensgevaarlijk. DE AFGEBROKEN UITZENDING DPR N. C. R. V. Het Tweede Kamerlid de heer Van Dijk heeft den minister van Waterstaat gevraagd naar het verbreken van de uitzending der N.CR.V. over den Hervormingsdag. Hij vraagt of het den minister bekend is. dat de raaiocontrole-commissie geen enkel bezwaar heeft kenbaar gemaakt of de afbreking daar om niet onrechtmatig is, en of het den mi nister bekend is, dat de commissie over de afbreking in het geheel niet heeft verga derd. Tenslotte wordt om een beroepsinstantie gevraagd. VIER BERUCHTE INBREKERS TEGELIJK GEARRESTEERD. De politie tc Heerlen heeft vier beruchte inbrekers op heeterdaad betrapt bij een po ging tot inbraak, en hen gearresteerd. DE STRAFFE HAND VAN DEN NIEUWEN GOUV.-GEN. De Gouverneur-Generaal heeft, naar Aneta meldt, bekend gesteld, dat nalatigheid van ambtenaren inzake aanzuivering van belasting zal worden aangemerkt als plichts verzuim, waarvan aanteekenlng op de ge- ■dragsstaat mogelijk is. RUSSISCH GRAAN NAAR AMSTERDAM. Volgens het Handelsblad zijn binnenkort weer Russische graanverschepingen naar Amsterdam te verwachten. STOPZETTING RIJKSWERKVERSCHAF FING IN GIETHOORN. De Rijkswerkverschaffing te Giethoorn, waar 24 Zaandamsche arbeiders werken, zal volgens Het Volk, met ingang van 21 Novem ber worden stopgezet. Het staat wel vast, dat met de werkver schaffing niet eerder dan in het aanstaande voorjaar opnieuw zal worden begonnen. DE RIJKSBIJDRAGE IN DEN CRISISSTEUN. Het Handelsblad verneemt nog. dat niet alleen aan Amsterdam, doch ook aan andere gemeenten een bijdrage in den crisissteun zal worden verleend. Volgens dc Tel. Is het percentage voor Den Haag 25 pCt. INGEZONDEN MEDEDFFT.TNGFN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat V6 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.^ Dit jaor geen catarrh I Dooien i 75, <5 cn CO cl». STOPZETTING DER WERK VERSCHAFFING? VOOR EEN MAAND. Het Volk verneemt, dat de regeering voor nemens is om met ingang van 20 Novem ber de werkverschaffing voor den tijds duur van een maand, stop tc zetten. Deze maatregel geldt voor dc vier groote steden. Het ligt In de bedoeling om de te werk gestelden gedurende dc stopzetting uitkeering tc verlecnen cn na een maand weer aan het werk te zetten. STAKING OP HET s.s. LEERSUM. BEMANNING ACHT HET SCHIP ONVEILIG. Over de stranding van het s.s. Leersum" van de Mij. „Oceaan" te Amsterdam, waar van wij eenige dagen geleden melding maak ten. deelt dc N.R.Ct. nog mede, dat het schip bij Rorvik op de klippen was geloopen. Het is daarna vlotgesleept cn moest naar Stavanger varen om te dokken. De beman ning wilde deze vaart echter niet maken, vreezende dat het schip zinken zou. Zij wendde zich tot den Nederlandschen consul te Trondjem. daar de kapitein weigerde de gages uit te betalen. De bemanning zal thans terug komen. Een Noorsche beman ning is aangemonsterd voor de reis naar Stavanger. TEVF.KL AAN HOSPITAALSOLDATEN. Een binnenkort te verwachten legerorder zal eon ministerieele beschikking bevatten, dat. aangezien de lijst van gegadigden voor plaatsing als hospitaal-bediende zooveel na men bevat, dat nog tal van jaren ruim schoots in de behoefte kan worden voorzien, de gelegenheid om op die lijst te worden ge plaatst. gesloten wordt en verzoeken om aanneming in die betrekking achterwege kunnen blijven. STAKING IN DE WEITEMANSLANDEN OPGEHEVEN. De staking onder de te werk gestelde werk- loozen uit verschillende gemeenten, werk zaam in de „Wcitemanslandcn" onder de ge meente Vriezenveen, is geëindigd. STOPZETTING VAN TWEE ZUIVELFABRIEKEN. 44 WERKLOOZEN MEER. Naar het. Handelsblad verneemt zullen twee der fabrieken van de N.V. Holl. Fabr, van melkproducten en voedingsmiddelen tc Vlaardingen het condenseercn tijdelijk stop zetten als gevolg van de groote moeilijkheden op de internationale condens-markt. Het zijn de fabrieken te Scharsterbrug <Fr.) en Pur- merend. Van deze laatste fabriek heeft 44 van de 115 man personeel tegen Zaterdag a.s. ontslag gekregen. De fabriek te Scharsterburg is reeds geslo ten. Te Purmerend zal men trachten, de melk onverwerkt te verkoopen INGEZONDEN MEDEDF.FLINGEN a 60 Cts. per regel Een polls der LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ ls een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. AGENDA VRIJDAG 6 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Haarl. Gom. koor. Hu moristische werken van Joh. Wagenaar. o.a- De Schipbreuk. 8 uur. Stadsschouwburg: Jan Musch in Jaro's Geluk. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Lezing met licht beelden door dr. W. G. N. v. d. Sleen, 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: De film Ticre sehen dich an. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling „Kind en Kunst". 10—5 uur. Palace: „Haar jongen". Op het tooneel La- reth. 8.15 uur. Luxor Theater: „Het pad der zonde". Op het tooneel Variété. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ihre Majestat die Liebe". Op het tooneel Borry Troupe. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 7 NOVEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling ,,Kind en Kunst" 105 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Fa. Grijseels en Van Hees, L. Veerstraat 14 tel 11000. L. Schoor!, Fr, Halsplein 1. tel. 11180. Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en VaAtl straat 26, tel. 13230,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5