STATEN-GENERAAL. DE BELANGRIJKSTE BERICHTEN UIT HET BUITENLAND. PHILIPS' RADIO TOESTELLEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 12 NOVEMBER 1931 TWEEDE BLAD Wapenstilstandsdag in Engeland, Amerika en Frankrijk. Afkeurenswaardige voorzich tigheid van Hoover en plichtsverzaking van Paul-Boncour. MacDonald en Churchill. Het ware aangezicht van de nationale regee ring. MacDonald en Labour aangevallen. Conservatieve eischen ten aanzien van bescher mende rechten. De jongste berichten uit China, Japan en Mandsjoerije. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In de geheele wereld heeft men den dag van het sluiten van den wapenstilstand herdacht. Vooral in Londen was de tot echt- Engelsche traditie geworden plechtigheid in drukwekkend. Met veel praal, met klaroenen en bazuinen, met aanwezigheid van alles wat officieel is, is Londen bij de Cenotaaph de traditie trouw gebleven. Dat dit uiterlijk ver toon niet de minste waarde heeft wanneer het niet vergezeld wordt door den vasten in- nerlijken wil om, door ontwapening, een herhaling van 1914'18 te voorkomen, be hoeft geen betoog. President Hoover van wien in deze moei lijke tijden veel verwacht wordt, heeft een scherpe rede gehouden en der wereld ver weten, dat zij thans zwaarder bewapend is, dan vóór den oorlog. Helaas sprak hij de voor de hand liggende conclusie, dat de be wapening dus sterk verminderd dient te worden, niet uit. Hij trad op een doodloopen den zijweg, door te verklaren: ,,De taak der staatslieden in alle landen is daarom het vertrouwen tusschen de na ties te herstellen. Men kan niet beter tot het herstel der wereld bijdragen dan door open lijk te toon endat men ernstig tracht de spanning op te heffen. Daarvoor zijn geen verdragen, of oorkonden of eenige an dere verbintenissen noodig. Vereischt is slechts, dat elke natie den toestand duide lijk ziet en werkt aan haar plicht om door haar eigen politiek en binnen de haar ge stelde grenzen, de goede betrekkingen met haar buren te herstellen. En deze arbeid, waarmede reeds is begonnen, maakt ook goeden voortgang." Deze voorzichtige mededeeling maakt te sterk den indruk, gezegd te zijn, met de be doeling veler gevoelens ten aanzien van de delicate ontwapeningsvraag te sparen. Ook de socialist Paul-Boncour heeft de gelegenheid die de 11de November bood schromelijk verwaarloosd, toen hij een rede hield bij een gedenkteeken van gesneuvelden en zeide: „Zij, die de schade veroorzaakt heb ben, moeten haar vergoeden. Geen land kan meer betalen dan het ontvangt en geen land kan zich onttrekken aan de zorg voor zijn eigen veiligheid, wanneer de andere landen weigeren, de interna tionale veiligheid te verzekeren." Dit is wel precies het omgekeerde van wat Hoover met zooveel laakbaren schroom te verlangen dorst. Er zijn reeds kenteekenen, van de onver mijdelijke tegenstellingen, die in de na tionale Engelsche regeering. nationaal con servatief van nationaal Labour scheiden! De rede van Macdonald in het Lagerhuis, waarin de premier een onderzoek beloofde inzake de vraag of de Engelsche markt door dumping wordt benadeeld, en waarin hij zeide, dat de uitslag van dat onderzoek zal bepalen welke maatregelen genomen moeten worden, heeft bij vele groote conservatieven die beschermende maatregelen verlangen zonder voorafgaand onderzoek, ernstige ont stemming gewekt. Hoewel Stanley Baldwin clementie inriep voor den leider der regeering hebben de vol bloed protectionisten onder de conservatie ven een aparte vergadering belegd om hun ontstemming ten aanzien van MacDonald, wellicht in een motie van afkeuring vorm te geven. Inmiddels werd in het Lagerhuis een voor stel aangenomen, volgens hetwelk het par lement zich tot Kerstmis vóór alles zal bezig houden met de door de regeering voorgestel de maatregelen. Bij de debatten over het antwoord op de troonrede nam Winston Churchill het woord en daarbij bleek al onmiddellijk dat de kam pioen der protectionisten zich aanstonds op zuiver conservatief standpunt stelde en het etiquet nationaal zonder blikken of blozen dorst vervangen door het etiquet conserva tief. Churchill kwam nadrukkelijk op voor beschermende rechten, en zeide dat hij zich als volkomen onafhankelijk beschouwd wenschte te zien, van het triumviraat Mac- Donald-Baldwin-Samuel. Hij zeide dat het huidige parlement het volledigste mandaat heeft om alle beschermende maatregelen in te voeren, die het noodig acht. Scherpe cri- tiek oefende hij uit op de politiek der arbei derspartij en ironisch zeide hij, dat MacDo nald meer gedaan heeft om het socialisme te steunen en te vernietigen dan iemand ooit had kunnen doen. De arbeiderspartij, aldus Churchill is weder teruggekeerd tot het punt, waar zij 25 jaar geleden is begonnen. Sedertdien heeft zij .geen opbouwend plan verwezenlijkt en geen voor den staat nut tige politiek gevoerd, tenslotte heeft zij het land naar den afgrond gebracht. Toch sprak Churchill er zijn voldoening over uit, dat MacDonald Engeland van dit gevaar heeft bevrijd. Doch deze „lof" klinkt bijzonder verdacht! Churchill sprak verder de hoop uit, dat de premier niet ter vertraging van de te nemen besluiten ten opzichte van dumping in de fout zal vervallen een onderzoek in te stel len. Het Lagerhuis verwacht geen rapporten maar rekent erop, dat de regeering wetge vende maatregelen zal voorstellen. „Het is de algemeene wensch der kiezers, aldus Churchill, dat Engeland thans defini tief den vrijhandel opgeeft en met het ex periment van a'gemeene bescherming be gint. Ik ben gedurende mijn geheele leven een vrijhandelaar geweest, maar de ervarin gen der laatste jaren hebben mij gedwongen dit beginsel op te geven." Intusschen hebben de conservatieven be sloten thans geen amendement op het ant woord op de troonrede in te dienen, doch te wachten, tot er zich een gelegenheid voor doet. het geheele complex, dat de conserva tieven ter harte gaat, aan te snijden. Intusschen is wat geschied is genoeg om gc bevestiging in te zien van de bewering dat de nationale regeering geen nationale re geering is, doch een bron van tweedracht, tengevolge van de schakeeringen geheel pro tectionist. gedeeltelijk protectionist, en nood gedwongen gedeeltelijk protectionist! Mac Donald meent het echter ernstig. Hij stelt klaarblijkelijk pogingen in het werk, om de nationale regeering, zoolang dat mogelijk is, een nationaal karakter te doen behouden, doch reeds thans heeft hij zich daardoor den feilen en openlijken tegenstand van de vol bloed protectionisten op den hals gehaald. L. A. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. China. Wapenstilstand aan de Nonni- brug. LONDEN. 11 November. (V. D.) De weder- zijdsche strijdkrachten in het gebied van de spoorbrug over de Nonni op grond van een overeenkomst tusschen den Chineeschen op perbevelhebber Ma Tsjang Sjen en den Ja- panschen consul te Tsitsihar de vijandelijk heden beëindigd. Er is een wapenstilstand gesloten. Generaal Ma Tsjang Sjen zou zich verplicht hebben geen verdere aanvallen op de Nonnibrug te doen om zijn strijdkrachten uit de vooruitgeschoven linies terug te trek ken. Japan. Japansche kruisers ter bescher ming van Tientsin. TOKIO, 11 November (V. D.) De Japansche admirale staf deelt mede: Door gebeurte nissen te Tientsin heeft de Japansche ad mirale staf met toestemming der regeering vier kruisers gezonden naar Dairen, ten ein de aldaar paraat te blijven. In geval de be scherming der Japanners noodzakelijk mocht zijn, zullen de oorlogsschepen uit Dairen naar Tientsin varen. De admirale staf verklaart dat het in het voornemen ligt de Japansche zeestrijdkrach ten te Dairen nog verder te versterken. Een Japansche verklaring. TOKIO, 11 Nov. (V. D.) Het Japansche Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken heeft naar aanleiding van de jongste Chineeschc nota aan den Volkenbond een verklaring ge publiceerd, waarin o.a. gezegd wordt, dat de bezetting van Mandsjoerije door Japansche troepen en het verdere optreden noodig is geweest ter bescherming van Japansche on derdanen in Japansche bezittingen. De toe stand in Mandsjoerije is zoodanig verscherpt, dat de militaire actie .moest worden uitge breid om de Japansche belangen te bescher men. De Japansche regeering zal slechts dan haar troepen uit China terugtrekken, wan neer zij garanties heeft dat de Chineesche autoriteiten in staat zijn voor de rust en orde in Mandsjoerije zorg te dragen. Grïekenlar. Groote betoogingen voor Cyprus in Griekenland. ATHENE, 11 Nov. (V. D.) De wapenstil standsdag van heden is in Griekenland on verwacht een groote demonstratiedag voor Cyprus geworden. Overal is op indrukwek kende wijze geprotesteerd tegen „de overwel diging van het eiland Cyprus" door Engeland met verkrachting van het zoo plechtig als doel van den oorlog aangekondigde zelfbe- stemmingsrecht der volken. De Grieksche regeering treedt streng te gen de anti-Engelsche betoogingen op. Ernstige excessen te Athene. Voor het Universiteitsgebouw is het tot ernstige excessen gekomen, welke ontaardden in een straatgevecht. De woedende volksme nigte wierp van de laagopgetrokken bijge bouwen der Universiteit met dakpannen naar de politie-beambten. Daarbij werden meer dan 20 studenten en politiebeambten gewond. Oostenrijk. Discontoverlaging met 2 WEENEN, 11 November CV. D.) De generale Raad van de Nationale Bank heeft de dis contorente welke sinds 23 Juli j.l. 10 pCt. bedroeg, verlaagd tot acht pCt. Spanje. De zoon van Primo de Rivera gearresteerd. MADRID, 11 Nov., (V. D.) De politie heeft heden n.a.v. een monarchistische samen zwering verscheidene personen gearresteerd, waaronder den zoon van den overleden dic tator Primo de Rivera, benevens een hoog geplaatste geestelijke. Stofzuigerhuis MAZRTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 NIEUWE ANTI-FASCISTISCHE PROPAGANDA-VLUCHT? TWEE VLIEGERS GEARRESTEERD. BAZEL, 11 November (V. D.) Te Con- stantz is op geheimzinnige wijze een vliegtuig geland, dat als Duitstch geregistreerd stond en bestuurd werd door een zekeren Hacfler uit Berlijn, die reeds eenige malen wegens spionnage terecht heeft gestaan en veroor deeld is. Als tweede inzittende bevond zich in het vliegtuig iemand die zich legimiteerde als de Belgische Graaf van Lootz. Aan boord van het vliegtuig vond men ongeveer 100 K.G. anti-fascistische pamfletten. Men neemt aan dat het de bedoeling was, met het vlieg tuig een anti-fascistische propagandavlucht boven Italiaansch gebied te maken. De boide inzittenden zijn op last van de Zwitsersche justitie gearresteerd. Omtrent het in beslag nemen van het vlieg tuig D 2155 dat gebruikt zou worden voor een anti-fascistische vlucht boven Italië, wordt nog gemeld, dat het vliegtuig te Konstanz is gedaald, naar beweerd werd wegens een de fect aan het benzinne-reservoir. Maandagmorgen werd het vertrek door de autoriteiten verboden. Bij een onderzoek in de bagageloods vond de monteur twee pam fletten in de Italiaansche taal. In verband met de verdachte houding der vliegers werd daarop tot hun arrestatie overgegaan. Hoewel de gearresteerden ontkennen, valt het niet te betwijfelen, of zij waren voor nemens met het vliegtuig de strooibiljetten boven Italiaansch gebied te laten vallen. De Duitscher Viktor Hafner, die het vlieg tuig bij aankomst te Konstanz bestuurde, heeft een veroordeeling tot vijf jaar tucht huisstraf wegens het verraden van militaire geheimen achter den rug. NIEUWE ANTISEMITISCHE RELLETJES TE WARSCHAU. WARSCHAU, 11 November (V. D.) Giste ren ontstond een botsing tuschen Poolsehe studenten en een groep Joodsche voormalige frontstrijders. De studenten werden terug ge slagen en uit elkaar gejaagd Eenigen hunner werden door de politie gearresteerd. Gistermorgen moest een technische school wegens anti-Joodsche relletjes gesloten wor den. Te Wilna werden bij antiJoodsche rel letjes twintig studenten gewond. SPORT EN SPEL VOETBAL. ONZE PORTRETTEN-GALERIJ. C. LAMP. (H. F. CJ Constant Lamp, die op 6 December 1906 te Haarlem geboren werd, heeft niet altijd in H. F. C. gespeeld. Als kleine jongen begon hij reeds te spelen op het terrein, waar bijna iedere Haarlemsche jongen dat gedaan heeft, namelijk op het kleine grasveldje tegenover het Paviljoen. Toen hij vijftien jaar was, werd hij lid van „Haarlem", waar hij als linksbuiten in het achtste en zevende elftal speelde. Daarna ging hij over naar de R.K. voetbalvereeniging „Damiaten toen spelen de in den Dioc. R.K. Haarlemschen Voetbal bond. Thans bestaat die club niet meer. Op ze ven tien jarigen leeftijd meldde hij zich als lid bij H. F. C. aan en begon daar eveneens als linksbuiten in het derde elftal, maar nog in hetzelfde jaar ging hij via het tweede naar het eerste elftal. Het volgend seizoen speelde hij eerst zeven wedstrijden in het eerste en daarna in het tweede. Wederom een jaar later kwam hij nog eens in het derde uit, om het volgend seizoen weer zijn krachten aan het tweede en het eerste te geven. Thans komt hij geregeld voor het eerste uit. Toen hij in het derde elftal van H. F. C. speelde viel hem de eer te beun om in liet Haarlemsche Bondselftal gekozen te worden. Hoewel elke wedstrijd hem even lie/ is. speelt hij toch het liefst tegen oude, sterke vereenigingen, zooals Sparta, H. V. V„ Ajax, enz. wmmxmmKmmmmmmimKxn/mmaMammm HAAGSCH ELFTAL-ZWALUWEN (6-1) Woensdagavond heeft op het verlichte V.U.C.-terrein een wedstrijd plaats gehad tusschen een Haagsch elftal en De Zwalu wen. Er was groote belangstelling voor dezen wedstrijd, waarvan de opbrengst bestemd is voor het N.O.C.-fonds, en die onder leiding stond van Dr. Tetzner. De Hagenaars ondernamen reeds dadelijk na den aftrap een krachtigen aanval op het Zwaluwendoel. Het bleek spoedig, dat het Haagsche elftal ver in de meerderheid was. De middenlinie en de achterhoede van de „Zwaluwen" faalden herhaaldelijk. Hun plaatsen was zeer langzaam en slecht, terwijl hun voorhoede aardig op dreef was, hoewel zij vaak pech had. Van Nellen speelde voortreffelijk, evenals Odijk, die zijn doel meesterlijk verdedigde. De Hagenaars drukten hun overwicht in de eerste helft in niet minder dan vier doel punten uit. Na de rust moest Weber wegens een lichte blessure het veld verlaten en worden vervan gen. De partijen wogen nu beter tegen elkaar op. De Zwaluwen hadden evenwel nog steeds pech. Het Haagsche elftal vergrootte na on geveer 10 minuten spelen hun voorsprong tot 50 uit een penalty. De Zwaluwen, die even eens een penalty te nemen hadden, misten die. Vente stelde Ditmars in de gelegenheid het eenige tegenpunt te scoren, waarna Pas teur er tenslotte 61 van maakte. De Zwaluwen speelden in de volgende op stelling: Doel: Odijk (De Hoüandiaan). Achter: D. van Nellen (DH.C.), Huisman (Haarlem). Midden: Verploegen (Xerxes'*. Van Kalker 'Fortuna), van Ooyen (Feyenoord). Vóór: Van der Steen (Stormvogels). Vente (Neptunus). Van Ditmars 'D.H.C.}, Spaar - öonk (Neptunus) en Van Nellen (D.H.C.) TWEEDE KAMER. 11 November. Algemeene beSrootinssbeschouwingen De replieken Weinig nieuws De heer Aalbersc doet nog een be roep op de regeering ten bate der ambtenaren. Repliekendag. Morgen nog één. Dan stem ming over de moties en de algemeene be schouwingen behooren ook voor dit jaar weer tot het verleden. Repliekendag dat beteekent herhaling of versteviging van het eenmaal ingenomen standpunt. Ieder heeft zoo zijn taak. Mag do Tweede Kamer het noodig oordeelen zich nog eens te verdedigen (wanneer men aangeval len wordt, is dat ook wel te begrijpen), wij behoeven en mogen ook niet in herhalingen vervallen. Dus zijn we uiteraard kort. We zeiden daareven: „stemming over de moties". Drie waren er ingediend. Na gisteren leven er nog twee. De derde is ingetrokken. Nadat ook de neer Aalberse gezegd had. niet met den heer Mar- chant tc zullen medegaan in zijn wensch om een departement te scheppen voor alle econo mische aangelegenheden der regeering en éen departement, voor alle sociale aangelegenhe den. omdat de departementale indeeling vol ledig behoort tot de taak van de Kroon, heeft de heer Marchant deze motie ingetrokken. Hij vreesde voor een onzuivere stemming. Nu we 't toch over den heer Marchant heb ben. hij heeft opnieuw weer scherpe critiek niet alleen scherp in critiek. maar ook in woorden: de heer Marchant spreekt nu een maal altijd in sarcastischen toon geleverd op het voorstel tot korting op de uitkeeringen aan de gemeenten. Ook de heer Vliegen bleef het inzicht verdedigen, dat de wet op de financieele verhouding voor de gemeentebe sturen voor vijf jaren zeker een garantie heeft gebracht. Beide heeren brachten hunne op positie in verband met een artikel van Mr. van Doorninck over het financieele beleid dei- gemeenten en zij betoogden, dat dit b«leid over de geheele lijn goed was. Tegen de ten- denz van het artikel in. Minister de Geer be gon vandaag te interrumpeeren en twee maal vroeg hij zeer duidelijk, of hij iets ten laste van de gemeentebesturen had gezegd. Nu is dat niet het geval, maar mr. van Doorninck. thesaurier van de schatkist, heeft zijn chef dan toch maar in een leelijk parket gebracht. Wat overigens de salarissen der gemeente ambtenaren betreft, de heer Marchant be toogde. dat deze over de geheele lijn veel lager zijn, dan die bij het Rijk. T.a.v. de salarisverlaging heeft de heer Aalberse, die zich uiteraard heel dankbaar toonde voor de regeerlngstoezeegingen betr. de werkloozenkassen voor landarbeiders, nog op eenige verzachting bij de regeering aan gedrongen. Hij hoopt, dat minister De Geer morgen zal toezeggen, dat de korting op de ambtenaarsalarissen niet op 1 Januari, mid den in den winter, maar later, op 1 April zal ingaan. De heer Colijn sloot zich daarbij aan. Wij zijn belangstellend naar 's minis ters antwoord. De heeren Aalberse en Schokking wensch- ten den minister van Binnenl. Zaken voor zichtigheid te doen betrachten tegenover gemeentebesturen, wier steunregeling niet aan de eischen zou voldoen. Niet alteveel dwang! Wanneer nu de regeering morgen de toe zegging van 1 April voor de ambtenaars salarissen doet. dan heeft de regeering tie R.K. fractie zeker ghecel aan haar zijde. Mede als gevolg van de extra-steun voor de landarbeiders, welken ook de heer Albarda wist te waardeeren. Dat menige R.K. afge vaardigde. vooral de arbeldersafgevaardlgden lang hebben geaarzeld, bleek wel uit een stuk van de rede van Prof. Aalberse. waarin hij er op wees dat degenen, die het een ge wetensplicht noemden achter de regeering tc gaan staan. In een moeilijke positie ko men. Omdat men hun houding niet altijd begrijpen zal. En thans zou menigeens aldus Prof. Aalbersc we! eens hebben te overwegen, dat het nog duidelijker spreken over den toestand, overbodige ongerustheid zou kunnen oproepen. De houding zal moei lijk begrepen worden, mee, wijl velen ge woon zijn te zeggen, dat het niet noodig was geweest, wanneer dan dank zij die houding de aanvaarde maatregelen succes hebben gehad. Uit plichtsbesef zal de R.K.-fractie hande len in het welbegrepen belang der arbeiders zelf. De heer Albarda had gewenscht dat de regeering er sedert jaren, een taak in zou hebben gezien om een reserve-fonds tc stichten tot het opvangen van overschotten en tekorten. Overigens heeft de heer Albar da een verdediging van het socialisme op nieuw gegeven, waarna hij weer werd aange vallen door de heeren Knottenbelt en Schok king. De heer Albarda heeft uiteengezet, dat het socialisme zijn doel wil bereiken gelel- kelijk en door organische ontwikkeling. Hij heeft voorts de overtuiging uitgesproken, dat het eind dier ontwikkeling het socialisme zal zijn. Slechts is het moeilijk nog de vor men te vinden voor de economische organi satie. die het socialisme nastreeft en welke tot hoofdmoment heeft, dat hot individu ondergeschikt wordt aan de gemeenschap. Mr. Knottenbelt pleitte met vuur voor het hooghouden van den vrijhandel. Mr. Aal berse betoogde, dat men in dezen tijd niet meer spreken moest over vrijhandel of pro tectie. Die de begrippen hebben, zoo zei hij.van beteekenis in dezen heel moeilijken tijd. nu 't er allereerst om te doen is. onze betalings balans in evenwicht te houden. Ten slotte: de heer Schokking heeft Dr. Kersten een reprimande gegeven, omdat deze betoogde, dat de rechterzijde de sociale ver zekeringswetten alleen had helpen tot stand brengen, om de arbeiders van het socialisme af te houden. De reprimande kwam aan. En neer op het arme hoofd van den heer Van Dis. die de slagen opving. Want zijn fractie-voorzitter was afwezig, zooals zoo dikwijls. Morgen tweede repliekendag. INTIMUS. ZWEMMEN. WILLY DEN OUDEN VERBETERT EEN NEDERLANDSCI1 RECORD. Onder groote belangstelling is Woensdag avond in de zweminrichting „De Regentes" te 's-Gravenhage het 20-jarig bestaan ge vierd van de Haagsche Zwem- en Polo-Club. Het was een sportieve avond, waarbij eeni ge aardige successen geboekt zijn geworden. Willy den Ouden. De jeugdige zwemster, Willy den Ouden, van de RD.Z. sleegde er in het Nederlandsch record 100 Meter vrije slag dames seniores, met niet minder dan 3 5 sec. te verbeteren en het te brengen op 1 min. 9 4 5 sec. waar mede zij tevens het Europeesche record even aart. Voorts bracht de ploeg van de R.D.Z., bestaande uit de dames Hoogeweg, Brouwer en Den Ouden, het Nederlandsch record 3 x 50 Meter wisselslag estafette dat met 1 min. 52 2 5 sec. op naam van de O.D.Z. stond, op 1 min. 51 sec. De polo-wedstrijd tussciï&h het eerste zevental van de jublleerende vereeniglng en de kampioensploeg van Nederland (Dolfijn) werd na een spannenden strijd gewonnen met 21 door de Amsterdammers. De uitslagen luiden als volgt: Waterpolo dames: HZ. en P.C.—RD.Z. 2—2. Waterpolo heeren: H. Z. en P.C.Dolfijn 1—2. 100 M. vrije slag heeren: 1. J. van Hems- bergen (Haarlem) 1.06 3 5, 2. Dijkstra (U.Z.C.) 1.06 4. 5. 100 M. schoolslag dames seniores: 1. MeJ. Hessel, (Het IJ. A'dam) 1.20 4.5, 2. Mej. Brou wer (R.D.Z.-R'dam) 1.32 4/5. 5 x 50 M. estafette vrije slag heeren: 1. H.Z. en P.C. in 2 min. 29 sec. 2. H.Z. en P.C. 2 in 2min, 33 2/5 sec. 3. Haarlem 100 M. vrije slag dames seniores: 1. W. den Ouden (RD.Z.-R'dam) 1.09 4 5 (nieuw Ned. record). 2. Mej. Baumeister (idem) 1.13 3/5. 3. MeJ. Metselaar (AD.Z.-A'dam). 5 x 50 M. est. vrije slag dames: 1. R.DZ. (R'dam) 2 min. 48 3 5 sec. 2 O.D.Z. (R'dam) 2 min. 54 sec. 3. Inter Nos (A'dam). Zweedsche estafette heeren: 1. H. Z. en P. C. (Den Haag) 5 min. 13 sec. 2. Haarlem 5 min. 17 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. R. D.Z. (R'dam) l min. 51 sec. (nieuw Ned. re cord), 2. O.DZ. (R'dam) 1 min. 57 sec. Jan van Hembergen WATERPOLO I>E OTTER—ÏI.P.C. Met een 12 en een 23 combinatie was H.P.C. de gast van de Otter 1 en 2 in Hilver sum. Allereerst werd Otter II—H.P.C. 2 en 3- combinatie gespeeld De Otter, beter gewend aan de zeer kleine afmetingen van het bas sin, overrompelde de H.P.C.'ers geheel en al en wist vóór rust dan ook een 40 voorsprong te verkrijgen. Na de rust gingen zij rustig door met scoren, waartegen de jonge H.P.C- ers, geheel geoefend en gewend in een groot bassin niet op konden. Eerst nadat het H.P.C.- docl negen maal doorboord was, kon Stuif meel de eer redden, waarna het einde spoe dig kwam. De H.P.C. 1-2 combinatie bracht het er beter af en bracht aan het sterke Otter- vijftal een 4—2 nederlaag toe. Kort na het begin ontstond er een misverstand tusschen den scheidsrechter en de H.P.C.-achterhoede, waarvan de Otters gebruik maakten ooi Schutter tc passeeren. Lang behouden zij de leiding niet. want Braam zwemt snel op en brengt na een on houdbaar schot de partijen op gelijken voet (1—1). H.P.C. geeft aan de Otters weinig gelegen heid tot schieten. Uit een vrijen worpt schiet F. W. Mooi en aar hard op het doel. Heerkens Thijssen op de tweemeterlijn verandert met een kleine hand beweging de richting van den bal, waardoor de Otter-keeper geen schijn van kans heeft (1—2). Na de hervatting verhoogt Heerkens Thijs sen na goed spel den voorsprong 13. Uit een strafworp kan de Otter tegenscoren (2—3). Er wordt snel gespeeld; beide keepers krij- gen druk werk. doch zoowel de Otter-keeper "is die van H.P.C. weren zich flink. Braam plaatst dan snel naar Heerkens Thijssen. die onmiddellijk een hard schot inzendt en daar mede den Otterkeeper keurig passeert (24). Weinige seconden hierna wordt het emdo aangekondigt,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5