Quaker Dit groote pak VLUGKOKEND HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 12 NOVEMBER 1931 cieelen steun van de gemeente. De beide bestuurdersbonden konden zich hiermede niet vereenigen. B. en W. zullen zich nader om trent deze aangelegenheid beraden. LIEFDEWERK ..ST. FRANCISCA ROMANA". B. en W. hebben aan het bestuur van de instelling Liefdewerk St. Franclsca Roanana" vergunning verleend tot het organiseeren van een loterij, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het weidadigheidswerk dezer yereeniging. EEN CRISIS-COMITé GESTICHT. In een daartoe in het K.S.A.-gebouw ge houden vergadering van afgevaardigden van R.K. organisaties, welke zich op eenigerlei wijze met werken van liefdadigheid bezig houden, is een R.K. Crisis-comité opgericht, .tot leniging van den nood als gevolg van de minder gunstige economische toestan den. De vergadering stond onder leiding van Deken J. M. Lucassen, die tevens de initatief- nemer was. In het comité kregen zitting: Mej. M. v. d. Bergh voor de St. Elisabeth-vereeniging: mej. Goemans voor het Liefdewerk St. Francisca Romana; Notaris J. H. Bremers voor de St. Vincentius-vereeniging; N. J. Out voor het crisis-comité voor noodlijdende middenstan ders; A. Th. v. d. Geest namens het Arm bestuur der St. Agathaparocbie; G. Hilbers voor het parochieel Armbestuur van O. L. Vrouw van Goeden Raad en A. v. d. Plas voor de Liefdebeurs van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond. Aan dit Comité werd nog toegevoegd een commissie van Advies, waarin zitting namen de Zeer- Eerw. Heeren Deken J. M. Lucassen. pastoor P. v. d. Pavoordt en Rector Th. Boonekamp, centraal adviseur der R.K. Organisaties. DE LEVERING VAN BRAND STOFFEN AAN MAATSCHAPPE LIJK HULPBETOON. OVERTREDING VAN ART. 26 DER GEMEENTEWET? In verband met de verstrekking van brand stoffen door de Instelling van Maatschappe lijk Hulpbetoon aan de uitgetrokken werk- loozen werd in het plaatselijk R.K. blad „Kennemer" een beschuldiging geuit aan het adres van het raadslid J. Visser als zou deze als brandstoffenhandelaar art. 26 der Ge meentewet hebben overtreden door indirecte levering dezer brandstoffen aan Maatschap pelijk Hulpbetoon. Aangezien deze aange legenheid op het moment uit den aard dezer beschuldiging nogal stof doet opwaaien heb ben wij naar de juiste toedracht van het ge val een onderzoek ingesteld. Zooals bekend is verbiedt de wet den heer Visser rechtstreek- sche levering aan eenige gemeentelijke instel ling. Bovendien bepaalt de wet, dat cok mid dellijke (indirecte) levering verboden is. Door middel van een vroegeren knecht, die zich kort g-eleden als brandstoffenslijter een tusschenpersoon in den brandstoffenhandel, die zijn benoodigde producten van een of an deren handelaar betrekt te Wijk aan Zee en Duin vestigde zou het raadslid Visser op de door Maatschappelijk Hulpbetoon ver strekte bonnen indirect de leveranties van brandstoffen aan Maatschappelijk Hulpbe toon doen. Deze zaak zou ook reeds een punt van bespreking in het bestuur van deze In stelling hebben uitgemaakt. Wij dienen er in dit verband op te wijzen, dat in eerste in stantie de gemeenteraad te beslissen krijgt of een raadslid al dan niet in strijd handelt met art, 26 (voor dc herziening art. 24> Hangende het verder onderzoek, dat aan Gcd. Staten moet worden gelaten, dient dc gemeenteraad het betrokken raadslid te schorsen. Wij hebben ons tot den heer Visser, die als opposltle-candidaat der SD.A.P. in den ge meenteraad zitting heeft, om nadere inlich tingen gewend. Dc heer Visser deelde ons In de eerste plaats mede, dat deze beschuldiging ook voor hem verrassend was, temeer omdat er van loopende geruchten niet kon worden ge sproken. ..Inderdaad heeft", zoo zeide hij verder, „een vroegere knecht van mij zich gevestigd als brandstoffenslijter, in navolging van zoo- velen in dezen tijd. die op deze wijze trachten een boterham te verdienen. Daar steekt niets geen geheims in en de betrokken slijter heeft daarvan dan ook door middel van adverten ties kennis aan het publiek gegeven. Deze slijter kan zijn brandstoffen betrekken van eiken handelaar en kan ook aan iedereen leveren. Het is dus ook mogelijk, dat hij cliënten te bedienen krijgt, die den slijter met een brandstoffenbon van een instelling als Maatschappelijk Hulpbetoon betalen. Het is nu maar de vraag, aldus de heer Visstr, of art. 26 zoodanig moet worden verstaan, dat de handelaar verplicht is den slijter de vraag te stellen, of hij de brandstoffen, welke hij wenscht te betrekken, aan zijn cliënt zal leveren op een bon van een of andere wel dadigheidsinstelling. Dit moet toch uitgeslo ten worden geacht. Evenmin is het verplicht te achten, dat de slijter den eisch zou kun nen stellen hem op bonnen te leveren. Het was den heer Visser uit een informa tie bij den secretaris van Maatschappelijk Hulpbetoon gebleken, dat de leveringen zen in de bijeenkomst van deze instelling geen punt van bespreking hadden uitgemaakt. Dit kon de heer Visser absoluut tegenspreken. Wel heeft Maatschappelijk Hulpbetoon ge meend te moeten besluiten, dat de voor haar rekening aan de uitgetrokken werkloozen te vertstrekken brandstoffen, in het vervolg uitsluitend door ingezetenen zullen moeten worden geleverd Desgevraagd verklaarde de heer Visser dit besluit niet te kunnen bewonderen. Hij achtte dit standpunt van Maatschappelijk Hulpbe toon zeer gevaarlijk, want deze protectie zou de gemeente Wijk aan Zee en Duin tot re presaille maatregelen kunnen prikkelen, door op haar beurt een verbod van levering door Beverwijksche handelaren uit te vaardigen, waardoor menige ingezetene ernstig bena deeld zou worden. Zeker 75 procent van al hetgeen Wijk aan Zee en Duin noodig heeft, wordt uit Beverwijk betrokken. De heer Vis ser toonde ons ten bewijze van zijn meening een opdracht tot leverantie aan een gemeen telijke instelling van Wijk aan Zee en Duin. Tenslotte verklaarde de heer Visser, dat het van de omstandigheden zou afhangen, of hij in de hedenavond te houden raadsverga dering de zaak ter sprake zal kunnen bren gen. De plaatsvervangend voorzitter van Maatschappelijk Hulpbetoon, de heer J. van Zutphen bevestigde ons de mededeeling van den heer Visser, n.m.l. dat in deze instelling niet was gesproken over eventueele leveran ties op bonnen door den bedoelden slijter, die tevens afnemer van den heer Visser is. Het was echter juist, dat Maatschappelijk j Hulpbetoon de leveranties uitsluitend aan J Beverwijksche handelaren wenscht opgedra- j gen te zien, i HET SLACHTOFFER VAN HET AUTO ONGEVAL TE CASTRICUM De Beverwijker caféhouder De K.. wonende op de Schans, die Dinsdagavond bij een auto ongeval te Castricum ernstig werd gewond, is gisterenmiddag in het St. Antonius Zie kenhuis aan de gevolgen overleden. SANTPOORT NED. ARB. SPORTBOND. Door de afdeling Santpoort van bovenge- noemden bond was in De Weyman" een pro- paganda-feestavond georganiseerd, waarvoor flinke belangstelling bestond. De avond werd geopend door den voorzit ter, den heer Var. Hamburg, waarna een pro pagandistisch woord werd gesproken door 't hoofdbestuurslid en afgevaardigde van het districtsbestuur van Noord-Holland, den heer Barend Doof. „Met groote belangstelling", zoo zeide deze o.a., „slaan wij alle pogingen van de afdeelingen gade, om het werk van onzen bond onder de aandacht te brengen van de arbeidersjeugd, die met hem nog geen kennis heeft gemaakt. 25 jaren geleden kon de arbeidersjeugd door de overmatig lange arbeidsdagen nog weinig aan sport doen en was de sport in hoofdzaak in het bezit van de bezittende klasse. Thans echter, dank zij de verovering van den 8-urigen werkdag, is ook de arbeidersjeugd in staat sport te be oefenen en door toetreding tot een der af deelingen van den NA.SB. in eigen milieu. Duizenden zijn door onzen Bond tot de sport gebracht. In December bestaat onze bond 5 jaar. Met grooten trots kunnen we terugzien op wat is tot stand gebracht. Opgericht met 1 afdeeling van 54 leden, is hij uitgegroeid tot een landelijke organisatie van 71 afdee lingen, tellende ruim 18000 leden, die zich bezig houden met alle takken van sport. Ons devies is: Bij het 5-jarig bestaan 20.000 le den. Ongetwijfeld zal de werkloosheid ons streven tegenwerken, doch als wij allen mede werken, dan kan dit aantal zeker bereikt worden". Op dat propaganda-woord volgde de pro- paganda-avond en kregen we vrije oefenin gen, brug- en bokoefeningen van de Jonge' Pieter Jellen te aanschouwen, die nog al in den smaak vielen hoewel de uitvoering nog voor verbetering vatbaar was. Na de pauze kwam de mannenafaeeling aan de beurt. On der hen scholen eenige goede brugturners. Ook de vrije oefeningen werden behoorlijk uitgevoerd. Bepaald een „lachnummer" was het „kopje-duikelen" over levende „hinder nissen". Toen het aantal van deze echter steeds grooter werd, bleek het tooneel wel wat klein. Hoewel niet direct in het kader van de zen avond passend, voerde een tweetal le den van T.N.E.G.O. een schets van „Herman Heijermans, „De brief in de schemer", met veel succes op. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het mandoline-gezelschap „Excelsior". HEEMSTEDE R.-K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van den Ned. R.-K Volksbond een vrij goed bezochte ledenvergadering. Onder de ingekomen stukken vroeg de cir culaire van den Katholieken Vredesbond over het teekenen van het petitionnement voor ontwapening de bijzonder aandacht. Mede was een brief ingekomen van het Centraal, bestuur, om de besturen der afdeelingen aan te moedigen, te werken tegen de al te groote ontevredenheid, die stelselmatig gekweekt wordt, maar ook mede te werken het leed der werkloozen zooveel mogelijk te verkleinen en te strijden tegen de zoo demoraliseerende ar menzorg. De voorzitter deelde mede dat hier weer in actie komt het comité tot verpoozing der werkloozen. De heer N. J. van der Linden, R.-K. lid van den gemeenteraad, betreurde het. dat hij een z.g. straatdemonstratie voor het Raadhuis Woensdagmorgen ook R.-K georganiseerde werkloozen hebben deelgenomen. Spr. zag in een dergelijke demonstratie alleen een poli tieke propaganda der SD.A.P. en toonde aan, dat noch de burgemeester, noch de Raad iets meer te' zeggen hebben in den werkloozen- steun. Is door ons, aldus spr. in 1928 niet gezorgd voor extra steun, en zonder de straat op te gaan? Te Heemstede wordt veel gedaan, en als straks alles geregeld is, zal de gemeente een goed figuur maken,, ook al zal er dan nog wel iets te wenschen over zijn. Maar men ga niet ..de straat op", doch kloppe aan bij den Volks bond. De heer Angenent deed eveneens een be roep op de leden, zich aan de zijde van hun besturen te plaatsen en herinnerde aan ver schillende wenken, in de circulaire vervat, als hulp in natura aan hen die in heel moei lijke omstandigheden verkeeren. Voor de jon- geTen wil spr. de bevordering van vakkennis in den vorm van cursussen, om hen zoo in den ledigen tijd aangenaam maar ook nuttig bezig te houden. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken be handeld waren, kreeg de heer Ant. J. M. An genent de gelegenheid zijn inleiding te hou den over „Ons Diocesaan Centraal Zieken fonds". Nadat deze zaak door den inleider zeer uitvoerig was besproken en de leden ver schillende vragen hadden gesteld, kreeg het bestuur machtiging, stappen te doen ter be spreking van een te stichten afdeeling van dit fonds. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht t 2.20 op. DE PRIJSVRAAG DER EERSTE HEEMSTEEDSCHE VERKOOPWEEK In totaal zijn ongeveer 1400 oplossingen binn en gekomen. Dinsdag zijn tot laat in den nacht een 10-tal Commissieleden bezig geweest met het uitzoeken. Dat de oplossing niet zoo gemakkelijk was als oogenschijnlijk leek. mag blijken uit het feit dat slechts 17 inzendingen geheel zonder fouten waren, 54 met 1 fout en 76 met 2 fouten. Er waren in totaal 130 prijzen, zoodat nog aan 37 oplossingen met 2 fouten bij loting een pri.is ter. dec', viel. Woensdagmiddag had ten overstaan van notaris Mr. JJ. A. dc ia Hayze de trekking plaats, eerst voor ce 17 geheel goede inzen- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cb. p« met een inhoud van 5 ons netto is voordeeliger voor de zuinige huisvrouw. Bij elk pak van het kostelijke Quaker ontvangt U een bon voor keurig, zwaar verzilverd tafelzilver. dingen, toen van de 54 en daarna van de 37 overige prijzen. De prijsuitreiking geschiedt Maandag 16 November a.s. LISSE CHR. GEREF. KERK. Donderdagavond om 7 uur, zal er in de Chr Geref. kerk een godsdienstoefening gehouden worden. Voorganger zal zijn Ds. A. Pon- stein. DE FILM: ,.DF. KLOKKEN LUIDEN". De film van de N.C.R.V. „De Klokken Lui den" zal ook te Lisse op nader te bepalen da tum draaien. JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. Oo luisterrijke wijze is het jaarfeest van den R.K. Volksbond alhier gevierd. De gees telijken der beide parochies waren er bij te genwoordig. IJSCLUB LISSERDIJK. In café De Bruin heeft de ijsclub Lisser- dijk haar vier en twintigste jaarvergadering gehouden. Volgens het verslag van den penningmees ter, heeft de ijsclub dit jaar een batig saldo te boeken van f 975.84. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren W. A. Verlaan. M. do Bas en A. v. Oosten bij acclamatie herkozen. Daarna werd een verloting gehouden die f 107.35 opbracht. DE BLOEMBOLLENCULTUUR. Donderdagavond, spreekt in „De Nagte- gaal" de heer Boot van Sassenheim over „De malaise en de Bloembollencultuur". SCHUUR AFGEBRAND. Woensdagmorgen te omstreeks 11 1/2 uur brak er brand uit in de houten schuur van C. wonende aan de Ringvaart bij de Lisser- brug. Het vuur. aangewakkerd door een fer- men bries, greep vlug om zich heen en in minder dan een half uur was de schuur ver dwenen. Een twintigtal spuitgasten gaven een voorhistorische voorstelling met een handbrandspuit, doch konden niet veel uit richten. Het hemelwater kwam hen juist op tijd aflossen. Assistentie van de motorspuit van Lisse werd niet verzocht. HILLECOM EEN ONDERSCHEIDING Dinsdagavond verzamelden zich in het Patronaatsgebouw aan de Weeresteinstraat het bestuur en de leden der St. Vincentius- vereeniging, benevens talrijke genoodigden, ten einde tegenwoordig te zijn bij de uitrei king van het Kruis van verdienste ..Pro Ec clesiae et Pontifice" aan den heer Th. Jonk heer. ter gelegenheid van zijn 40-jarige echtvereeniging en voor de vele en bijzon dere diensten aan voornoemde vereeniging bewezen. Nadat de HoogEenv. Heer Prof. Laurier een boeiende redevoering had gehouden over het onderwerp ..Liefdadigheid" nam de ZeerEerw. Heer Pastoor Kr ook het woord, niet. zooals hij zeide, om de woorden van den vorigen spreker te verbeteren, doch omdat hij de verrassende en verblijdende mede deeling kon doen dat het Z. H. de Paus be haagd had op voordracht van Z. D. den Bis schop van Haarlem het eeremetaal toe te kennen, waarop hij onder applaus het den heer Jonkheer op de borst spelde. De heer Jonkheer dankte voor deze onverwachte huldiging. Tot slot wer den door den heer Seysener een paar films vertoond, waarna ieder voldaan huiswaarts keerde. WINKELIERSVERGADERING Woensdagavond hield de Hillegomsche Winkeliersvereeniging in Hotel Sistermans een druk bezochte vergadering ter bespre king van een St. Nicolaas-reclamecampagne. Na een welkomstwoord van den voorzitter de heer A. Koppers, las hij een schrijven voor der Hillegomsche Tuberculosevereeni- ging waarin hartelijk dank wordt gebracht voor de schenking van het batig saldo der Pinkster-reclame, zijnde f 157.57 benevens vele niet afgehaalde prijzen. Vervolgens gaf hij een uiteenzetting van de te houden reclame. De gedachte is de uit gifte van z g. „geluksbonnen" volgens het Heemsteedsche systeem. Verder wordt nog een attractie daaraan verbonden in den vorm van een rebus, waar van do winkeliers een lettergreep in de eta lage krijgen en die door het publiek moet worden opgelost. Ook hiervoor worden prij zen beschikbaar gesteld. Een grootsche reclame wordt op touw ge zet waaraan vermoedelijk St. Nicoiaas deel neemt. De campagne zal duren van 21 No vember tot en met 7 December. De burge meester heeft zijn volle sympathie en goed keuring aan dit plan betuigd en zich bereid verklaard de officieele opening te verrichten. Onder applaus ging de vergadering met het plan accoord nadat verschillende vra gen naar genoegen beantwoord waren. DE COÖPERATIE Het jaarverslag der coöperatieve verbruiks vereeniging ..Onderling Belang" is versche nen en wis de algemeenc jaarvergadering bepaald op 18 November a.s. in Hotel ..Flora" Aan de beurt van aftreding zijn de bestuurs leden J. A. Kaufmann en H C v. d. Berg en de commissaris W. J. G. Philippo. Hoewel dc moeilijke tijdsomstandigheden ook niet nagelaten hebben hun stempel te drukken op den gang van zaken ademt het verslag een tevreden geest over het afge- loopen boekjaar. Het pensioenfonds was op 31 Augustus groot f 15.500. Het ovcrldens- fonds keerde f 1063.45 uit. Het ledental bleef stationnair; het bedroeg op 1 September 1930 1052. op 31 Augustus 1931 1053. Het financieel verslag vermeldt een winst van f 49.21048 1 2. verdeeld als volgt: Bak kerij f 20113.44 (omzet f 104-858.54'. Krui- aeniersafdee'ing f 20 330.90 omzet f 250.829.24 1 2'; Manufaoturenafdeeling f8043.24 12 (omzet f 145.528.94slagerij f 722.90 (omzet f 14458». De laatste afdeeling is eerst een halfjaar in werking. NED. PROTESTANTENBOND De Ned. Protestantenbond Afd- BUlegom hield haar dertiende jaarvergadering. Over het verstreken vereenigingsjaar werden een kostenrekening en een jaarverslag uitge bracht. Voor het Godsdienstonderwijs scheen veel animo geweest te zijn. Zoowel de k'as van den heer L. W. van Wijngaarden als de voorbereidende klasse van Mej. Thera Meyer waren goed bezet. Het batige saldo van het vorige jaar was ingeteerd terwijl dit jaar de rekening met een klein batig saldo ge sloten werd. Voor een zeer groot deel is dit laatste te danken aan de goede opbrengsten der col lecten. Het bestuur is erin geslaagd de begroo- ting kloppend te maken door de uitgaven te verminderen en door een extra gave. De voorzitter den heer W. D. Oudhof was deze keer aan de beurt om af te treden. Door enkelvoudige candidaatstelling kon dit perio diek aftredende bestuurslid worden herko zen, en wel met algemeene stemmen. BENNEBROEK RAAD. Er wordt een vergadering van den ge meenteraad van Bennebroek gehouden op Dinsdag 17 November 1931, des namiddags half acht. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeeiingen. 3. Medaille voor muziekconcours. 4 Wijziging der Bouwverordening. 5. Verhuur Politiekamer aan gemeente veldwachter. 6. Verhuur van grond bij de Alg. Begraaf plaats aan den heer P. Bakker. 7. Aankoop van grond en wegen 8. Vaststelling tarief her bestra ting. 9. Steunregeling werkloozen. 10. Schoolgeldverordening. 11. Reclames schoolgeld en hondenbe lasting. 12. Ambtenarenregelment. 13. Kasgeldleenlngbesiuit. 14. Bedrijfsbegrootingen 15. Gemeentebegrooting met bijbehoorende bes! uil en. 16. Rondvraag. HAARLEMMERMEER VERDWIJNING VAN NATUURSCHOON Het bestuur van den Haar1 emmermeerpol der heeft met oestemming van de directie van het Staatsboschbeheer reeds eenige honderden boomen. waarvan een groot ge deelte aan de iepenziekte reeds gestorven of lijdende waren, onder de bijl van den hout hakker doen vallen, terwijl er ook in de ko mende maanden nog een groot aantal het zelfde lot zal ondergaan. Ook van gemeente wege zullen op verschillende plaatsen doode en zieke boomen worden gerooid en verkocht Wijl niet alleen langs de rechte lange we gen in dezen uitgestrekten polder, maar ook in de dorpen en buurtschappen bij de ge bouwen en in lanen nog een groot gedeelte van het eenige maanden geleden nog zoo lommerrijk geboomte zal moeten worden op geruimd. kan er in sommige gevallen wel van verdwijning van natuurschoon worden gesproken. In de gegeven omstandigheden echter een noodzakelijke maatregel, die in het belang van het behoud van dc andere boomen onvermijdelijk is. Een troost is het. dat het plan bestaat om aan het gemis van het gerooide geboomte hier en daar door nieuwe beplantingen tegemoet te komen en ook langs de pas aangelegde primaire wegen beplantingen aan te brengen. OPENSTELLING VAN DE NIEUWE BRUG TE HOOFDDORT Naar wij vernemen zal in het begin van de volgende week de te Hoofddorp gebouw de 20 Meter breede brug voor het openbaar rij verkeer worden opengesteld. In verband hiermede is Woensdag ter plaatse een begin gemaakt met het wegbreken van de tusschen het raadhuis en het beursgebouw gelegde noodbrug, hetgeen mogelijk was geworden doordat de stand van het werk het toeliet om het renverkeer over de aan de zijde van de gedempte Kruisvaart gemaakte opritten alvast te doen plaats hebben en den daarop aansluitende» Hoofdweg vrij te maken. ZANDVOORT RIOLEERING. Met ae rioleering is een aanvang gemaakt bij de Kostverlorenstraat. Waren de eerste dagen maar eenige mannen noodig. dat ge tal is reeds flink uitgebreid, ofschoon er lar.gs der. kant nog veel meer mannen, werk loos, toekeken, in afwachting ol nog meer hulp noodig ls. Van Amsterdam cn andere plaatsen kwamen wcrklooze arbeiders een poging wagcr. aan het werk gesteld te wor den. Het werk Ls evenwel gegund aan een der Z and voor tsche aannemers, die den voor rang geeft aan de Zandvoortsche arbeiders. Het werk schiet flink op. wat de eigenlijke voorbereiding betreft. Het meeste werk is noodig om de wanden van den twee meter diepen geul te stutten. Waar maar even speelruimte is, begint de grond te werken en moeten nadere voorzieningen getroffen worden. ARBEIDERSSPORTBOND. Wij vernemen, dat pogingen in het werk gesteld worden alhier een afdeeling van den Arbeiderssportbond op te richten. Binnen kort wordt een openbare vergadering gehou den. ZENDINGSFILM. Vrijdag 13 November wordt in het gebouw van de Ned. Herv. kerk de Sumatra-zendings- film vertoond: een uitermate instructieve cn belangwekkende film. BLOEMENDAAL DE IEPENZIEKTE. Dit voorjaar zijn de zieke iepen in onze gemeente ingespoten met een serum. In net begin scheen het. dat de boomen zich zouden herstellen. Dc dunne takje» en bladeren richtten zich weer op maar helaas bleek het slechts van korten duur te zijn en gingen de boomen weer achteruit. Naar wij vernemen zullen nu ruim hondera iepen worden omgehakt. HALFWEG GASLEVERING DOOR HAARLEM? Door het Gemeentebestuur van Haarlem- merliede c.a. is de volgende circlalre gezon den aan de bewoners van Halfweg „Het zal U bekend zijn. dat het bestuur onzer gemeente reeds sedert vele jaren alles in het werk stelt om Halfweg van gas te voorzien. Om verschillende redenen, die hier onbe sproken kunnen blijven, hebben die pogin gen tot nog toe niet het minste resultaat opgeleverd. Door hernieuwde pogingen onzerzijds Ls thans echter dc mogelijkheid om Halfweg van gas te voorzien grooter dan ooit. zelfs zóó groot, dat wanneer alle of nagenoeg alle bewoners zich bereid verklaren gas te zullen gebruiken, een spoedige gasvoorzie- ning verzekerd ls. Het hangt dus van U af of dit. plan ten uitvoer zal worden gebracht, of de door ve len Uwer zoo vurig begeerde gasvoorziening eindelijk tot stand zal komen. De gasprijs zal in de gegeven omstandig heden ten hoogste 13 cent por kubieken Meter bedragen Naar wij vernemen ligrfc het in de bedoeling gas van Haarlem te betrekken. Deze gasvoorziening betreft alleen Half weg. niet het aan Halfweg grenzende Zwa nenburg, dat tot de gemeente Haarlemmer meer behoort. 1IET ONGELUK VAN LUITENANT- VLIEGER SCHOT. De Tel. verneemt, dat. luitenant-vlieger Schot, die op den Rijksweg tc Bussum met zijn auto verongelukt is. het thans beter maakt. Hij had het petroleumlicht van den wagen van den vrachtrijder te laat gezien. Zijn snelheid was volgens een ooggetuige 90 a 100 K M EEN KNAL ZONDER BEKENDE OORZAAK. Naar de Tel. meldt hebben talrijke bewo ners van „Zuid" te Amsterdam Dinsdag avond ongeveer vijf minuten voor acht een zwaren knal gehoord en een witte glans ge zien. Ook in andere declon van de stad was dc knal te hooren. Dc politie heeft niet kun nen uitmaken, waardoor hij veroorzaakt is. EEN GOEDE BUUR IS BETER. Te Heerlen is iemand gearresteerd, die zijn buurvrouw met een steen zoo heeft mis handeld. dat zij waarschijnlijk een oog zal moeten missen. OPTOCHT VAN 1200 COMMUNISTEN Woensdag is de delegatie van commu nistische arbeiders, die een bezoek aan Rus land heeft gebracht in de hoofdstad terug gekomen Met een optocht van 1200 man. waarvoor toestemming was verleend, trok men naar een feestvergaderlng in „Bcllevue". Incidenten zijn niet voorgekomen. DE MIDDELEN VOOR IIF.T CRISIS- RESERVEFONDS. Blijkens een nota van den minister van financiën in antwoord op het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot in stelling van een reservefonds acht de minis ter de mogelijkheid om het fonds nog te voe den met andere middelen, dan dlc waarvan in de Memorie van Toelichting sprake is. voorhands niet aanwezig. STOPZETTING WERKVERSCHAFFING. 20 November wordt de werkverschaffing aan de Schipbeek stop gezet wegens het win terseizoen. UIT DE STAATSCOURANT. RECHTERL. MACHT. Benoemd is tot vice-president van de recht bank 's Gravenhagc mr. C. M. de Kuyper. thans rechter in die rechtbank. CENTRALE BELEGGINGSRAAD. Met Ingang van 1 Jan. a.s. ls benoemd tot lid van den Centralen Belegglngsraad Jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, bur gemeester van Den Haag. en tot plaatsver vangende leden van dien raad jhr. E. J. van Holthe. dir. van Broekmans Effectenkantoor te Amsterdam en mr. A. J. van Lier. dir. der Utrechtsche Hypotheekbank te Utrecht. BELASTINGEN. Benoemd tot ad'.-accountant der direct» belastingen in tijdelijke dienst E. A. E. I Schicht te Vecnendaal.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7