1 Elcclrolux De financiën van Haarlem. Engeland's nieuwe protectionisme. Over de tegenvallers van 1930. HAARLEM'S DAGBLAD Model IQ ons vorig nummer hebben wij nog de wornaamste cijfers medegedeeld van de door g en W. aan den raad gezonden rekening gemeente over 1930. Het is evenwel na «a vergelijking met de ontwerp-begrooting «ordat jaar mogelijk om vast te stellen wat ie tegenvallers zijn geweest. De rekening sluit thans met een nadeelig c;<io van f 112.872, dat dus in het jaar 1932 gedekt moet worden. Indertijd waren de inkomsten en uitgaven nor den gewonen dienst geraamd op .13.730.541.42 terwijl nu blijkt, dat de uitga- Jea opgeloopen zijn tot f 17.151 887 en de iakom'sten tot f 17,039.014. Een stijging dus bijna 3 1/2 millioen gulden. Maar i' 1/2 millioen is daarvan reeds verklaard doordat meer kasvoorzieningen noodig wa- jen, De overige 2 millioen gulden zijn over ie inkomsten en uitgaven van de andere hoofdstukken verdeeld. "op ce begrooting was een post van f 91.437 beschikbaar voor onvoorziene uitgaven. Dit <5 dus niet voldoende gebleken, want niette- 4 Jul censtaande die f 91.437 uitgegeven zijn, le- reide 1930 nog een tekort op van f 112.872, terwijl nog in dit najaar bij een suppletoire liegrooting f 201.000 uit de reserves der be drijven naar den gewonen dienst zijn overge bracht. Alles te zamen genomen is dus over 1930 ongeveer f 400.000 meer uitgegeven (of min eer ontvangen) dan verwacht was. Laten we nu de cijfers nader bezien. Het resultaat der belasting was: Begroot Opbrengst eers;. coct v Hoi. H>: linkt jaar -m.se::: ark a Jgeno wed. gam. ordea n ooi zie!a mar we- Tec;. eugc- voor- je ten wis! d te Vilei |AARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 23 NOVEMBER T931 DERDE BLAD 80 opcenten gebouwde eigendommen f 330.000 f 335.698 20 opcenten ongebouw de eigendommen f 3.000 f 2.980 50 opcenten personeele belasting f 345.000 f 348.159 125 opcenten Rijksin komstenbelasting f2.250.000 f 2.359.904 48 opcenten dividend en tantièmebelast, f 90.000 f 80.192 100 opcenten vermo gensbelasting f 255.000 f 258.181 Belasting naar het inko men f 950.000 f 956.973 n"hf| Hondenbelasting f 35.000 f 31.055 Publieke Vermakelijk heden f 175000 f 196.337 n h3Zakelijke belasting f 110.000 f 115.483 ig 1 Vergunningsrecht f 15.000 f 15.606 :msci Straatbelasting. f 298.000 f 303.495 Tot-aal 4.856.000 f 5.004.063 Uit deze- optelling blijkt, dat de tegenval lers niet in de belastingen zitten, want die hebben bijna 1 1/2 ton meer opgebracht dan geraamd was. Bovendien werd bij de begrooting gerekend een uitkeering docr de gemeente van ijdeslf' 300.000 aan het rijk voor kwade posten der belastingen, terwijl nu blijkt, dat er slechts f 186.218 aan het rijk uitbetaald be- hoefde te worden. Ook dit viel dus weer meer dan een ton mee', De resultaten van de winst-afwerpende ge- >eha meentebedrijven is: m a Begroot Opbrengst Gas Elect ricite it Water Slachthuis 475.729 831.400 458.548 996 331 34.118 70.000 f 1.347.129 f 1.558.997 Er is dus blijkens de rekening wel f 211.868 meer aan winst uit de bedrijven gehaald, maar dit was alleen mogelijk door bij de ge maakte winsten de f 201.000 te rekenen die de raad op voorstel van B. en W.. uit de re serves der bedrijven heeft gehaald. De winst van het gasbedrijf was in werkelijkheid f 139.540 beneden het bij het opmaken der begrooting geraamde bedrag. Voor de verlies gevende takken van dienst zijn de resultaten: Begroot Uitgegeven Reiniging f 449.466 f 440 386 Ontsmettingsdienst f 5.133 f 3.836 Bank van Leening f 1.235 f 2.868 Stadsschouwburg f 19.335 f 20.046 Keuringsdienst f 16.000 Incasso, stortings- en Ophaaldienst f 4.000 f 7.337 Totaal f 495.1 f 474.523 Armenzorg en Werkloosheidszorg laten de volgende cijfers zien. Begroot Uitgegeven. Ziekenverpleging f 400.000 f 542.739 Krankzinnigenverpl. f 260.000 f 289.950 Tekort St. Elisabeths Gasthuis f 141.000 f 156.133 Burgerlijk Armbestuur f 525.542 f 647.935 Steun aan uitge trokken werkloozen f 30.000 f 61.550 Totaal f 1.356.542 f 1.696.307 Dit is dus een ongunstig verschil van f 339.765, waarvan meer dan f 142.000 komt voor rekening der ziekenverpleging en f 122.000 voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Het nadeelig saldo van het openbaar lager onderwijs, dat begroot was op f 304.315 is in werkelijkheid f 398.392 geworden. Het bij zonder lager onderwijs kostte aan de gemeente f 351.890, terwijl slecht f 268.092 begroot was. Tezamen dus een hoogere uitgaaf van f 177.000. De kosten van het Middelbaar onderwijs bedroegen f 515.515 (raming f 477.376) en het Voorbereidend Hooger onderwijs f 109.683 (raming f 114.783). Het onderwijs heeft in al zijn vertakkingen aan de gemeente in 1930 f 2.208.388 gekost, terwijl bij de begrooting op f 1.901.308 gere kend was. Alzoo een nadeelig verschil van niet min der dan f 307.080. De vergelijking der rekening met de be grooting toont dus aan dat de tegenvallers in het bijzonder gezocht moeten worden in de hoogere uitgaven voor armenzorg, zieken verpleging, woningdienst en onderwijs. Bovendien zijn nog ten behoeve van de ge annexeerde gemeente Schoten f 119.889 uit gegeven waarop niet gerekend was en f 3.630 voor de geannexeerde gemeente Spaarndam. Aan de bij de annexatie verkleinde ge meenten is als vergoeding bedoeld bij artikel 22 der Annexatiewet f 358.071 uitgekeerd. Op de begrooting was daar nog een post pro memorie voor gesteld. Ook is f 53.334 gestort in het Pensioen fonds, in verband met het wetenschappelijk tekort in dit fonds. INGEZONDEN MEDEDEFLINGEN a 60 Cts. per regel. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL Vereeniging voor Huisvrouwen DE GETEMDE FEEKS. Vereeniging voor huisvrouwen en de ge temde Feeksik heb het opschrift boven dit artikel niet zonder schroom geschreven; maar ik ben dat verzeker ik u aan deze zonderlinge combinatie niet schuldig. Ik zou dit blijspel had men om mijn advies ge vraagd niet aan een vereeniging van huisvrouwen hebben durven aanbevelen. Katharina, de vinnigste en snibbigste onder de vrouwen, die Shakespeare geschapen heeft, en dan die getemdnee, werkelijk ik zou den moed niet hebben gehad. Maar misschien heeft men ons het verschil willen laten zien van een huisvrouw van to-en en nu, misschien ook is het om ons te toonen, waar een Petruccio vier honderd jaar gele den toe in staat was en hoe gering de macht van een man thans is vergeleken bij vroe ger. maar hoe dan ookwij hebben aan deze keuze een avond van boeiend en eeuwig-jong tooneel te danken. Zooals wij Beethoven nooit genoeg kunnen hooren, zoo kunnen wij Shakespeare nooit genoeg zien. Steeds weer ontdekken wij nieuwe schoonheden in hem, altijd opnieuw houdt zijn genie ons in zijn betooverenden ban. Waar vinden wij in onzen tijd een zoo meesterlijke expositie als in dit blijspel? Is die eerste ontmoeting tusschen Petruccio en Katharina niet geniaal voorbereid, zoodat wij vol spanning er op wachten en wij bij cat grandiose voorpostengevecht tusschen de twee strijdende partijen den man en de vrOUW reeds opgevoerd worden tot een der hoogste toppen van de dramatische kunst, Want wie in dat tafereel niet den adem voelt van het genie, zal wel altijd on gevoelig blijven voor deze kunst. Hoe vaal en mat- lijkt al het moderne vergeleken bij een zoo breed en forsch en grootsch tooneel. Saalborn heeft bij deze reprise wijzelijk het voorspel weggelaten. Het eigenlijke blijspel begint toch eerst bij de verschijning van de pretendenten naar Bianca's hand en wat daaraan voorafging, had met den strijd tus schen Katharina en Petruccio zoo goed als geen verband. Shakespeare had dat hors d' oeuvre er alleen aan laten voorafgaan om te voldoen aan den smaak van het publiek uit dien tijd. Een als van zon doorstraalde vertooning is deze opvoering van De Getemde Feeks, breed en krachtig van spel en toch licht van toon, kleurig, fleurig en vol fantasie. Nog altijd is De Getemde Feeks de coup de maitre van den regisseur Saalborn. Deze ver tooning geeft ons Hollandsche tooneelspeel- kunst op haar best. Die eerste ontmoeting tusschen Petruccio en Katharina, zij, bin nenzeilend als een fregat met alle zeilen op, hij, haar opwachtend als een oorlogsbrik, met alle kanonnen tot afweer gereed, geeft een tooneel van zoo magistraal spel, als wij zelden maar te zien krijgen. Boven dat too neel komen Saalborn en Magda Janssens niet meer uit-, maar het spel blijft steeds van een breeden, forschen, stijl en toch geen moment te zwaar, aldoor in den zuiveren blij spel toon, klassiek in den besten zin van het woord. Wij hebben vroeger de vertooning van De Getemde Feeks reeds uitvoerig besproken, zoodat- wij nu kort kunnen zijn. Ook met de nieuwe krachten in deze bezetting Willem Hunsche burlesk maar minder fijn dan Bart Kreeft in de rol van Grumio, den knecht, Carla de Raet, lieftallig en minder precieus dan Helèle TreepVink als Bianca, Henri Eerens, als Lucentio minder zwierig en jong dan Gobau. maar zeer goed in de geestige leesles eh Richard Flink wel grappig, maar minder de „pedant" dan Alex Frank is het een voortreffelijk geheel, waarin zich Oscar Tourniaire zoo als altijd in de rol van den beverigen, ouden vrijer Gremio bijzonder onderscheidt. De frissche ook klassieke zeer goed uitgevoerde muziek van Purcell zou den to taal-indruk van deze prachtige voorstelling ten goede zijn gekomen, wanneer zij niet door de dames totaal was weggepraat. Wel heel jammer, want zij is door de regie wel degelijk bedoeld als inhaerent aan de vertoo ning. en zij behoorde er dus ook bij. Tot slot een woord van warmen lof aan de vereeniging van huisvrouwen, die Sha kespeare's Getemde Feeks in een superieure vertooning in het bereik van zoo velen heeft gebracht. Een avond, die dan ook een groot succes voor Het Neaerlandsch Tooneel en voor deze nuttige vereeniging werd. z z z J. B. SCHUIL. IS DE COURANT «li WAARIN GU MET Sll HET MEESTE SUCCES ADVERTEERT #11 STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WETTELIJK RECHT? Kort geleden waren eenige .jongens" op geroepen voor den krijgsdienst. Ze moesten aantreden in de Oranjekazerne te Amsterdam Ze waren voorbestemd om in Kampen te wor den opgeleid tot officier. „Dus zeer bevoor recht", zooals een oudgediende mij verzeker de. Eén van deze jongelui weigerde echter den wapenrok te dragen. Hij had gewetens bezwaren tegen den krijgsdienst. Hiertoe is ieder gerechtigd: de wet erkent dit recht. Wie echter dit recht in toepassing brengt wordt onder politietoezicht gesteld. De bedoelde dienstweigeraar werd dus door de militaire politie op transport naar Kam pen gesteld. Na verloop van eenige dagen doorgezonden naar Den Bosch om daar voor den Krijgs raad te verschijnen. Bij aankomst in Den Bosch stond de zoogenaamde „dievenwagen' gereed. De jongeman, wiens „moreel", om in mili taire termen te spreken, zeker 100 pet. hooger staat dan dat van den doorsneerecruut. want er behoort meer moed toe om den dienst te weigeren, dan om goedschiks zich te laten africhten tot officier of soldaat; de jonge man werd dus als de eerste de beste boef in de celwagen naar het Huis van Bewaring getransporteerd, daar aan den lijve onderzocht geld, horloge, etc. moest worden afgegeven, hij moest zich uitkleeden, gevangenisonder goed aantrekken, enz. en eindelijk werd hij ingesloten in een cel op water en brood. O. heilig, wettelijk recht! In vergelijking met deze middeleeuwsche behandeling was Kampen een paradijs, zoo dat we ons afvroegen: heeft hij tijdens het vervoer per spoor of bij aankomst in Den Bosch soms strafbare handelingen gepleegd, die deze wijze van behandeling rechtvaardi- den. Wij schreven dus aan de Auditeur-militair het volgende briefje: Den HoogwelEd. Gestr. Heer Auditeur-Militair bij den Krijgsraad te 's Hertogenbosch. Ondergeteekende, toeziende voogd van (volgt naam), thans in 't Huis van Bewaring te !s Hertogenbosch onder no. 35/455 C, neemt bij dezen, mede namens de moeder, mevr. de Wedde vrijheid u te verzoeken, hem te willen mededeelien of het juist is, dat voornoemdebij aankomst in Den Bosch in een zoogenaamde „dievenwagen" is vervoerd naar het Huis van Bewaring, daar aangekomen geld en horloge heeft moeten af geven, zakken moest leeghalen, uitkleeden mond moest laten nazien, gest-ichts-ondergoed moest aantrekken, in een cel werd gebracht (een cel met stoel aan ketting, klaptafeltje, krib, kruik water, ton, etc., kortom een echte gevangeniscel; op water en brood etc.. niet gemeenschappelijk is gezet, in één woord, ge heel en al behandeld is geworden als een mis dadiger. En Indien dit juist is. welke strafbare han delingen hij moet hebben bedreven, om als zoodanig, nog voor eenige terechtstelling heeft plaats gehad, te worden behandeld. Eindelijk verzoekt ondergeteekende hem te willen doen weten of en wanneer hij voor den Krijgsraad zal moeten verschijnen en of hem daar rechtskundigen bijstand verleend mag worden". Het antwoord hierop was zeer diplomatiek. Het luidde: In antwoord op uw schrijven d.d. 16 dezer zij u medegedeeld dat de wijze waarop in het Huis van Bewaring voorarrest on dergaat. geschiedt volgens de geldende voor schriften. Aan welke strafbare handeling hij zich schul dig heeft gemaakt zal de Krijgsraad moeten uitmaken. Zijn zaak wordt behandeld ter terechtzit ting van 27 October as. zooals op haar verzoek ook reeds aan zijn moeder is bericht. Elke militair die voor den Krijgsraad moet verschijnen kan rechtskundigen bijstand ver krijgen. Hij moet daartoe uiterlijk 4 dagen voor den dag waarop hij moet terechtstaan een verzoek richten tot den President van den Krijgsraad die hem een raadsman toevoegt-. De Auditeur-Militair. Hei! van Rechtskundigen Bijstand, die ..door den President van den Kijgsraad wordt toe gevoegd", verwachtten we niet. Dinsdag 27 October hield de Krijgsraad zitting. Onze dienstweigeraar moest voorko men voor een verhoor, gelijk met een huzaar die gestolen had. De uitspraak werd gedaan gelijk met een stuk of wat andere: allemaal p'.m. 10 gulden boete of een week zitten; de dienstweigeraar kreeg tien maanden. Dit is één geval. Zoo zijn er eenige tien tallen. In Scheveningen heeft men geen vol doende ruimte voor de gestrafte dienstweige raars. Ze zullen nu naar Veenhuizen worden opgezonden, maar ook als gevangenen. Ieder Staatsburger wordt geacht de wet te kennen. Ieder staatsburger moet dus weten dat hem bij de wet is gewaarborgd het recht om gewetensbezwaren te hebben tegen het dienen van den staat met oorlogstuig of het surrogaat daarvan. En het zich beroepen op een wettelijk recht stempelt iemand toch niet tot misdadiger? Maar deze militaire macht beschouwt het gebruik maken van dit recht nog steeds als misdaad en straft den dienstweigeraar met tien maanden gevangenisstraf tot verbetering van zijn zondige ziel. Laat- onze volksvertegenwoordiging, die ons toch deze wet gaf, dit toe. Staat onze volks- wetgevende macht, ook in vredestijd onder dwang van ons leger? T. EDELMAN. Vijftig procent meer aan invoerrechten nog het einde niet. Wet op den abnormalen invoer Woensdag van kracht. Conservatieven en industriëelen willen nog niet. De belofte van den president van den Board of Trade, Runciman, in het debat in het Lagerhuis over het wetsontwerp op ab normalen invoer gegeven, dat nl. zijn depar tement aan het einde van de week niet stil zou zitten, is in vervulling gegaan. Onmid dellijk nadat het ontwerp Vrijdag de konink lijke goedkeuring had verkregen en wet was geworden, maakte de Board of Trade een lijst van fabrikaten en halffabrikaten be kend. waarop van Woensdag 25 November af een invoerrecht van 50 percent zou worden geheven. Verscheidene artikelen op de lijst zijn reeds belast met een invoerrecht, soms tot 33 1/3 percent. De nieuwe 50 percent ko men er bij. Het is een lange opsomming die leert dat zeer veel zaken naar het oordeel van den Board of Trade voorwerpen zijn ge weest van dien abnormalen aanvoer. Ze om vat: aardewerk en glaswerk; metalen meu belen (leidikanten, ziekenhuis-meubels, stook gereedschap en haardstukken)messen, scharen, scheermessen, gereedschap voor hout- en metaalbewerking; stofzuigers, ra dio-ontvangtoestellen, schrijfmachines en onderdeelen voor zulke apparaten; wollen, zijden en linnen goederen; overjassen en mantels (die van rubber en leder en regen jassen uitgezonderd); mannen- en jongens- kleeding en handschoenen; pakpapier: fiets banden, hakken en zolen van rubber; lino leum: parfumerieën en toiletartikelen zooals tandpoeders, -pasta's, -waters, poeders en cremes, lippenstiften, rouge en blanketsel enz. en ook poederdoozen. nagelpoetsers, -scharen en -vijlen, zeepdoozen e.d. De conservatieve pers is ingenomen met den maatregel maar blijkbaar nog lang niet voldaan. Zij beschouwt de nieuwe wetgeving aLs een voorlooper voor uitgebreidere bescher mende maatregelen, welke, zooals zij het uit drukt. het land moeten redden van oen over strooming door buitenlandsche goederen, den Brltschen arbeider werk moten verschaffen en trouwens „allerwege als onvermijdelijk worden beschouwd". Men weet dat een aan zienlijk deel der bewoners van het land een algemeen tarief allerminst als onvermijdelijk beschouwt en dat de kundlgste economen in tegendeel van meening zijn dat het effect er van voor Engeland en voor de wereld ramp spoedig moet zijn. Dat de wet op den arbnormalen invoer slechts voor zes maanden geldt wordt door de conservatieve pers als een voordeel uitgelegd, omdat deze korte tijd de regeering zal dwin gen spoedig den grooten en blij venden maat regel te nemen, nl. dien voor de algemeene bescherming van de Britsche industrie door tarieven. En in die industrie moet ook het landbouwbedrijf van het land worden be grepen. In industrieele kringen is men ook dank baar maar niet voldaan. ..De lijst van nieuwe invoerrechten", heeft men daar doen weten, ..is goed maar ze gaat niet ver genoeg. Meer hoofdindustrieën, zooals die van ijzer en staal, hadden beschermd moeten worden". In die kringen kan men echter troost, put ten uit een opmerking van Baldwin, die als zijn meening heeft te kennen gegeven in een rede in een provinciestad, dat een invoer recht op staal niet lang kan uitblijven. Zijn gedachtegang is dat de Engelsche staalin dustrie met tarieven een wapen zal krijgen voor het doorzetten van internationale af spraken met evenredige verdeeling van de markten. Het rechtstreeksch gevolg van deze nieuwe maatregelen van der. B. o. T. zal zijn dat alle opgesomde zaken belangrijk duurder zullen worden. Als resultaat van Inkrimping van den invoer zal ook de uitvoer gaan inkrim pen. niet het minst omdat met duurdere le- venskostcn ook de productiekosten in uitvoer bedrijven en dus hun uitvoerartkelen meer geld zullen gaan kosten. Dit proces van in krimping Ls. zeggen economen (die zich niet met politiek en overwoging van groepsbelan gen inlaten), zeer nadeelig voor de alge meene welvaart in het land. HOLLANDSCHE PRIJZEN IN DE IRISH SWEEPSTAKE. EENIGE HAARLEMMERS ONDER DE WINNAARS. De volledige lijst van de in Holland geval len prijzen van de Irish Sweepstake luidt als volgt: Brlnkmann. J. W. BA. v. Saxenstraat 18, Den Haag BCQ 58315 Castelagot. Claassen. F. A.. Staringplein, Amsterdam 11126 BNQ Fire Away. de Boer, J. A.. Plein Eendracht 13, Schie dam BCT 44720 Rackety. van Essen, Corn. Anthoniusstraat 46, Am sterdam BCK 21771 Princetown. Faas. Amsterdam BBB 10680 Bonny Boy 11 de Meur, D., Stadhouderskade 118, Am sterdam 59431 Earl Hill. Rietkerk, D P.. P. de Hoogstraat 2, Rot terdam BCL 29389 Leonard. Steinvorte, J. E., Burmanlastraat 5, Leeuwarden BEX 86605 Cat O'Nine Tails Schagen, Leidschestraat 296, Haarlem, BZU 21605 Bower of Roses. v. Gastel, P. A Amsterdam BGT 24011 Jacques E. Blanche. Contante prijzen van 100 pond: H. Bell c o Elders Fyffes, Rotterdam. J. de Boer, R'damsche Rijweg 152, Rotter dam. Chuff, Stolberglaan 33. Aerdenhout. Droog. Veerlaan 76. Rotterdam. A. Fluke c o Boulogne, Ship Chandler, Guanastraat 11, Rotterdam, M. v. Hasselt, N. Gracht 96, Haarlem. P. J. de Jons, Amsterdam, B. Koeleman, Z. Amstellaan 230, Amster dam. Le Jeune Rumpet L.c/o Windra, Amster dam. H. Poort. Voorstraat 7, Harlingen. E. Renveld, Ferd. Bolstraat 12, Amsterdam P. C. Smit, Bilderdijkstraat 111, Amster dam. Stheeboom, Stadhouderskade, Amsterdam KOOPUEDENVEREENIGING De Haarlemsche markt- en straatkooplie- denvereeniging ,,D. E. S." houdt een cabaret avond op Dinsdag 24 November in ,,St. Bavo" met medewerking van den humorist van der Wal en een orkest onder leiding van den heer K. v. d. Werff. MEISJE AANGEVALLEN EN BEROOFD. BEWUSTELOOS EN GEWOND LANGS DEN WEG GEVONDEN. Het Volk meldt, dat Zaterdagavond om streeks 10 uur langs den weg in voormalig Tongelre aan de Achterstraat een meisje ge vonden werd, dat daar bewusteloos neerlag. Het bleek de 18-Jarige dochter van den sla ger Roy te zijn. Het meisje werd naar huis gebracht, waar het tot bewustzijn kwam. Het vertelde, dat het met een hard voorwerp op het hoofd was geslagen, waarna het bewusteloos neerviel. Uit haar taschje was een bedrag van f 57.50 verdwenen. De twee meisjes, die het beroofde meisje hebben gevonden, zijn dadelijk door de po litie gehoord, doch hadden niets verdachts gezien. De recherche zoekt den dader. Het slacht- offe- had een buil op het achterhoofd en een inwendige verbloeding. De toestand is rede lijk. ÏNFORMATIEKOERSEN Londen 9.13—9.22, Parijs 9.71—9.79, Ber lijn 58.90—59 15. New York 2.49 1 2—2.49 3 4, Brussel 34.47 1 2—34.65, Zurich 48.35—48.45, Rome 12.7512.95. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel ALOM VERKRIJGBAAR. SHOWROOMS IN ALLE VOORNAME PLAATSEN VAN NEDERLAND. AGENDA Heden: MAANDAG 23 NOVEMBER Stadsschouwburg: Die Comedian Harmo nists. 8 uur. Gebouw Thcosofia: Cursus Jonkvr. H. van Lennep en Lili Green: „Het wezen van onze gebaren en bewegingen." 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Jacq. Sluyters: „De Big van het 168ste". 8.15 uur- Palace: Zwei menschen. Op het tooneel dc heer en mevrouw Speenhoff. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Chevalier in „Eln V/alzertraum." Op het tooneel: De Amac's. 7 cn 9.15 uur. Luxor Theater: Een Haveloos Meisje en Een, twee, drie, klaveraas. Op het tooneel: Variété-attractie. 8.15 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling „Kind cn Kunst". 10—5 uur. 3 uur: Hulsvrouwcnstrijkje. DINSDAG 24 NOVEMBER Stadsschouwburg: Abonnemcntsvoorstel- ling (1ste serie). „Hoe zalig als de jongs- kicl". 3 uur. Wilhelminastraat 22: Ned. Ver. van Spiri tisten „Harmonia". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling .«Kind en Kunst". 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede: Gebouw Chr. Belangen: Vergadering van de Christ. Hist. Unie. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Fa. C. G. Loomeyer en Zoon, Barteljoris- straat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek. Kleverparkweg 13. Telef. £1793.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9