ELMAS ROOKEN IS FINANCIEELE KRONIEK. MAAR 20 STUKS 20 CENT >#;•- EEN TEEKEN VAN WIJS 9ELEID IN DEZEN BUZONDEREN TUD n pmm de wereld ONZE DAGELIJKSCHE .KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 30 NOVEMBER 1931 Dc vlucht uit den vrijhandel ter bescherming: der betalingsbalans. De daling van den Pondenkocrs De loonsverlaging bij de Ameri- kaansche spoorwegen. Te Am sterdam aandcclcn Philips in reactie. Ook andere fondsen meerendecls lager. De ruimere geldmarkt. Oplevend emissie- bedrijf. Dc voortdurende depressie in handel en bedrijf, gepaard gaande met telkens opnieuw terugvallen van goederenprijzen en effec ten koersen, heeft sinds de laatste weken en maanden van den hoog verheerlijkten vrij handel slechts de theorie overgelaten. Ten spijt van talrijke volkenbondsvergaderingen en samensprekingen tusschen ministers en gedelegeerden uit de handelswereld, raakt de solidariteit der volkeren meer en meer onder den voet en tracht elk land eigen po sitie te handhaven door zich zooveel moge lijk op zich zelf terug te trekken. Men zou kunnen spreken van een vlucht uit den vrij handel binnen de steeds hooger opgetrok ken muren der protectie, waarvoor men in dezen tijd tal van min of meer euphemlstl- sche namen heeft bedacht. Maar de werke lijkheid is toch niets anders dan dat men als oplossing voor de moeilijkheden, waarin men zich bevindt, in elk land met haastigen spoed maatregelen beraamt tot uitbreiding van den export en vermindering van den im port. Bij het wegvallen van vele belangrijke posten op de belastingsbalans krijgt de handelsbalans steeds meer beteekenis. Het feit dat men in verschillende landen tot opheffing van den Gouden Standaard moest, overgaan heeft weer eens duidelijk in het licht gesteld dat de betalingsbalans feitelijk ever de financieele positie van een land en ook over de koopkracht (ruilkracht) van zijn betaalmiddel beslist. Dit ls in het algemeen wel Juist, alleen ls er ten aanzien van de betalingsbalans de eene abnormale omstandigheid, dat geen inter nationale credieten kunnen worden verkre gen en het goud-verkeer in vele gevallen is stopgezet. Dit heeft tot gevolg dat de be talingsbalans een zuiverder beeld geeft van de werkelijke positie des lands, hetgeen b.v. scherp uitkomt in de bewegingen van het Pond Sterling. De Engelse he wisselkoers is thans, afgezien van speculatieve factoren, een zuivere afspiegeling van Engeland's financieele verhouding tot andere staten en de koersdaling van het Pond Sterling gevolg van een grooteren invoer, heeft de Engelsche regeerirg er daarom toe gebracht den in- vorr zooveel mogelijk te beperken door be schermende rechten, die in sommige geval le.'' tot 50 en 100 pot. oploopen. Er zou een heel lijstje zijn te geven van landen die thans Engeland daarin navolgen, du.s ook den invoer beperken. Gezien vanuit lut standpunt van een enkel land schijnen de-ze maatregelen doeltreffend, maar wan neer alle landen een dergelijke handelspoli tiek volgen, moet dat noodzakelijkerwijze leiden tot een scherpe vermindering en ten slotte tot een vernietiging van den wereld handel. Het ls dan ook niet zonder reden dat de beurzen in de afgcloopcn week weer een flauw verloop hebben gehad. Want hoezeer men in bepaalde' handelskringen op be scherming moge aandringen, men voelt in het algemeen toch wel dat de jongste maat regelen in de voornaamste landen voor den wereldhandel een nieuw tijdperk inluiden, waarvan onzekerheid het voornaamste ken merk zal zijn. Deze onzekerheid ls te grooter. omdat het vraagstuk der Duitsche herstelbetalingen nog altijd niet is opgelost en blijkbaar geen stap vordert. De Duitsche beurzen zijn nog altijd gesloten, het Duitsche betalingsverkeer met het buitenland is nog steeds uiterst ge brekkig en staat aan een gezonde ontwikke ling van het bedrijfsleven in den weg, dat bo vendien door de hooge interest-lasten meer en meer wordt verlamd. Het moet onder deze omstandigheden verwondering en bewonde ring wekken dat twee groote Duitsche in dustrieën, n.l. de I. G. Farben en de Ver- einigte Stahlwerke blijkens dezer dagen ge dane mededeellngen in het loopende boek jaar hun afzet nog op redelijk peil hebben kunnen handhaven en dat de Vereinigte Stahlwerke in het op 30 September j.l. geëin digde boekjaar nog een groot deel der nood zakelijke afschrijvingen heeft verdiend. On der den indruk echter van allerlei andere, mingunstige factoren hebben deze berjehten op de beurzen weinig indruk gemaakt. Ze zijn overstemd door de toenemende conflicten tusschen werkgevers en werknemers, nu men algemeen bij groote en kleine bedrijven voor de noodzakelijkheid van loonsverlagingen moot zwichten. Ook de New Yorksclie beurs is daardoor deze week in sterke mate beïnvloed. De on derhandelingen bij de spoorwegen over een loonsverlaging zijn afgesprongen op den on wil van het personeel, dat van meening is geen zekerheid te hebben dat de bespaarde uitgaven tot bestrijding der werkloosheid zul len worden gebruikt. Het is geen wonder dat men in de kringen der werknemers aan deze opvatting vasthoudt, want zij is hun jaren achtereen door de leiders der vakbonden, zoo wel als door de leiders van vele groote bedrij ven (men denke aan ForcD met den paplepel ingegeven. Men plukt in de Amerikaansrho bedrijven thans de wrange vruchten v^n het verdwaasd optimisme der na-oorlogjaren en er zal vermoedelijk nog heel wat moeten ge beuren alvorens de elementaire beginselen ecner gezonde economie weer door de massa zullen worden aanvaard. Het feit dat de ontvanrrstcljfers der spoor wegen en de bedrljfsuitkomsten der indu- strleëele ondernemingen ln de V. S. nog steeds achteruitgaan en de dividend-verla gingen en -passeeringen aanhouden, schijnt tot het rijpen van een Juist inzicht in den economischen toestand nog weinig bij te dra gen. Intusschen blijkt uit de pogingen tot op richting van een crediet-centrale voor de spoorwegen wel duidelijk hoe ernstig voor vele maatschappijen de gevolgen der depressie zijn. Het schijnt echter, niet alleen in de V. S.. maar ook in Europa, dat men zich door hoo ien en zien niet wil laten overtuigen, maar dat men wil voelen. Op dë Amsterdamsche Beurs Is men onder de indruk vooral van dc nieuwe daling der goe derenprijzen en de flauwe Amerikaansche fondsenmarkt. zoomede door de vrij scherpe reactie van don Sterling koers (deze week ge daald van f 9.40 tot f 9.—), al is het opti misme van de vorige week weer verdwenen pn over geheel de linie zijn dc koersen soms vrij scherp teruggeloopen. Zelfs aandeelen Philips, die op 11 November een hoogsten koers van 108 pet. bereikten, zijn weer inge zakt, ondanks mededeelingen over nieuwe vindingen, zoowel met betrekking tot het radiobedrijf als de gloeilampenfabricatie en een overeenkomst met Telefunken. De overige industrieelen zijn mede in koers teruggegaan en dit geldt trouwens ook van de andere rubrieken, nu voor rubber en sui ker de prijzen weer Iets zijn teruggeloopen en de berichten over toenemende voorraden aanhouden. Het eenig gunstig verschynsel, waarop wij ook reeds vroeger wezen, is de ietwat rui mere geldmarkt, welke aan enkele obligatie uitgiften is ten goede gekomen en ook voor Nederlandsche staatsobligaties de vraag doet aanhouden. De nieuwe Nederlandsche schat kistbiljetten, tot een bedrag van f 60 millioen aangeboden, hebben wat de éénjarige 3 1/2 pet. biljetten betreft, plaatsing gevonden te gen f 1005, dat is een 1/2 pet. meer dan bij de vorige inschrijving. Schoorvoetend begin nen de geldarme gemeenten zich thans op het glibberig pad der nieuwe emissies te be geven. Haarlem zal 't wagen met een 5 pets. leening, uit welk percentage overigens blijkt dat het ge me en tec red Iet met dat van den staat nog altijd niet pari is. LETTING A VERGADERING VAN DEN VRIJ ZINNIG DEMOCRATISCHEN BOND. MR. H. P. MARCHANT OVER DEN POLITIEKEN TOESTAND. Zaterdag en Zondag is te Alkmaar de jaar vergadering van den Vrijzinnig-Democrati- sclien Bond gehouden. De voorzitter, mr. W. H. M. Werker, heeft een openingsrede gehouden, waarin hij den wensch uitsprak niet te zullen afwijken van het vrijhandelsbeginsel. Hij hoopte, dat de V.D.B. bewaard moge blijven voor een scheu ring. als in den Vrijheidsbond te zien is. Hij pleitte verder voor nationale ontwapening omdat de Vrijzinnig-Democraten met alle voorbereiding voor oorlog gebroken hebben. Zoolang Nederland een unicum blijft, met zijn volksvertegenwoordiging, waarbij gods dienstige scheidingslijnen grondslag van par tijvorming zijn, zoolang zal de politiek in Ne derland niet deugen. De heer Th. M. Ketelaar heeft een rede gehouden tegen het ontwerp L. O.-wet Terp- stra. Tegenover de beperking van het aantal onderwijzers door de uitbreiding van het aantal leerlingen per klasse, stelde hij, dat er bij de militaire opleiding voor elke acht soldaten een instructeur is en in den winter zelfs voor elk vijftal een. Instemming werd betuigd met een motie- Rotterdam tegen dc 45-leerlingen schaal. Een aantal andere voorstellen, amendementen cn moties over dit onderwerp werd aangeno men. Mr. H. P. Marchant heeft vervolgens zijn politieke rede gehouden. Hij zei, dat de V. D B. zich door de omstandigheden in een defensieve positie bevindt. Wij moeten het leven versoberen, dus verlaging der loonen dulden. De verlaging der prijzen zal dan van zelf volgen. Spr. kwam op tegen het wetsont werp tot korting op de uitkeering aan ge meenten, evenals tegen den vlootbouw. Als men hier eens eerlijk wilde opbiechten, dat de veiligheid in de weermacht gezocht in wezen een veiligheid is tegen den binnen- Inndschen vijand, dan zou men tenminste zijn organisatie daarop kunnen inrichten, al dus spr. Spr. critiseerde nog de bezuinigin gen op het onderwijs om te eindigen met de overtuiging uit te spreken, dat de verliezen van de partij later hei-wonnen zouden wor den. In een intieme bijeenkomst is mr. P J. Oud gehuldigd ter gelegenheid van zijn 12 1'2-jarige waarneming van het secreta riaat van den Bond. In de Zondag te Alkmaar voortgezette ver gadering van den Vrijzinnig-Democratischen Bond is ingetrokken het voorstel van de af- deeling Haarlem om het hoofdbestuur uit te noodlgen een commissie te benoemen die zal overwegen of gezien de toepassing en de fi- noncieele gevolgen, do firr-'cieele gelijk stellen op onderwijsgebied ln de toekomst te handhaven zal zijn, In de Zondagzitting ls de verkiezing ge houden van het Dagelijksch Bestuur. Hierin werden gekozen Mr. P. J. Oud, te Den Haag cn mr. M. Slingenberg te Haarlem. In het Hoofdbestuur werden voorts nog gekozen de heer G. Ritmeester te Leeuwarden, P. G. J. Pino Post te Hengelo en de heer W. D. Lustig te Utrecht. Na een bespreking van de economische en financieele crisis door Mr. P. J. Oud werd aangenomen een motie van de Federatie Friesland, waarbij de algemeene vergade- ÏNGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». per regel. TEVENS HET DOORSLAAND BEWIJS, DAT MEN SIGARETTENKENNER IS' ring zich uitspreekt voor een krachtigen strijd van partij en Kamerfractie tegen elke poging tot inflatie van den Nederlandschen muntstandaard, ten einde groote groepen van onze bevolking voor ondergang te behoe den. Nadat het beleid van de Kamerfractie was besproken werd nog een motie-Den Haag aangenomen om zich met alle klem te ver zetten tegen het voorgestelde 3 pet, kortlngs wetje voor de gemeenten. Mr. Marchant be sprak het standpunt van den Vrijz. Dem. ten aanzien van de cumulatie van functies. Spra achtte zijn functie van lid van de Twee de Kamer en wethouder van Den Haag voor alsnog vereenigbaar en verwierp het axioma, dat door de afdeeling Wageningen was ge steld, nl. dat iede rder beide functies de ge- heele persoonlijkheid eischte. Verschillende voorstellen werden inge trokken, waarna te ongeveeï half vijf de vergadering werd gesloten. BEKRONINGEN Op de internationale tentoonstelling van pluimvee en konijnen te Bussum behaalde onze stadgenoot W. G. Quax met zijn inzen ding konijnen, krielhoenders en sierduiven de volgende bekroningen: 17 eere-, 30 eerste- 15 tweede- en 3 derde prijzen, benevens een beker voor de fraaiste inzending sierduiven en een zilveren medaille voor de fraaiste in zending Kollandsche krielhoenders. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE VERSCHERPT. Tweede loonsverlaging van afgekondigd. ZATERDAG REEDS STAKING HET GEVOLG. De na het mislukken der Rijksbemiddeling in het conflict in de Twentsche textiel industrie door de werkgevers aangekondigde loonsverlaging van opnieuw 5 pCt. is Zater dag afgekondigd. Vele fabrikanten lieten de bekendmaking eeryt aanplakken na het ein digen van den werktijd, toen de arbeiders nog slechts aan het poetsen waren. Niette min werd ook dit werk door velen meteen neergelegd, en het parool uitgegeven voor een algemeene staking op Maandag. De Zaterdagmiddag verhinderde echter verdere actie. Het Handelsblad verneemt echter, dat het parool tot staking niet is uitgegaan van de vakbonden, omdat deze gebruik willen ma ken van den termijn van veertien dagen, welke voor het ingaan van de verlaging ge steld is, om zich te beraden. Men had n.l. verwacht, dat de werkgevers een uitsluiting zouden aankondigen, hetgeen aan de kassen der vakbonden minder zware eischen zou stellen, omdat °r dan ook aanspraak was op gemeentesteun. De loonsverlaging is blijkens het manifest '••an de fabrikanten afgekondigd, omdat zij alleen achterwege gebleven was om een con flict te vermijden. Nu dit er toch is, is er geen reden meer om den strijd niet tot het einde uit te vechten. In een te Amsterdam gehouden bijeenkomst van de vier organisaties van werknemers is men tot de conclusie gekomen, dat in tegen stelling met de conclusie van het officieele rapport, de loonen door de rationalisatie bij de firma Jannink wel gedaald zijn. Het Handelsblad vernam nog. dat de stemming in Twente zeer gedrukt is. De St. Nicolaas-omzetten in de winkels zijr. slechts 25 pCt. van die van verleden jaar. DE UITKEERINGSKORTING AAN DE GEMEENTEN. DE REGEERING HOUDT VOET BIJ STUK. Verschenen is de m-imorie van antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot korting op de uit keering van het Rijk aan de besturen van gemeenten en provinciën. •De regeering ontkent, dat zij dwang wil oefenen. Er wordt alleen gezegd: Wilt ge royaler zijn, dan wij ons kunnen veroorloven, het zij zoo; maar dan is toch niet redelijk, dat wij, die onze wedden noodgedwongen be snoeien, u daantoe in staat stellen. De re geering beoogt met het wetsontwerp slechts een schrapping van onmoodig gebleken rijks uitgaven, wat in dezen tijd een barer eerste plichten is. Ontkend wordt, dat het wetsontwerp delegatie van uitvoerend gezag brengt. De vraag of het Rijk in veel grooter mate de crisisuitgaven zou moeten dragen, is hier niet aan de ordesi Onjuist noemt de regeering het, dat het wetsontwerp de uitgesproken bedoeling zou hebben, de gemeentelijke autonomie aar. te tasten. Het voorioopig verslag biedt niet voldoende*, bouwstof voor de regeering om tot wijzigingen, die zij overigens mogelijk zou achten, thans het initiatief te nemen. Aan intrekking van het ontwerp kan niet. worden gedacht, om tal van redenen. Onder meer omdat de regeering bij de gedachtenwisseling over de salariskorting voor het' rijkspersoneel het onderhavige ontwerp heeft gehanteerd ter weerlegging van bezwaren, uit de Kamer gerezen. Nam d.e regeering nu het ontwerp ijlings terug, dan zou zij zioh aan een laak bare handelwijze schuldig maken en het ver trouwen in haar beleid niet versterken. De kortingen zullen ingaan met den aan vang van hot jaar 19321933 voor de gemeen ten en met den aanvang van het jaar 1932 voor de provinciën. Bij de omlijning van het begrip wedden en Iconen in den algemeen on maatregel van bestuur is het voornemen, de verhaalde pen sioenbijdragen niet af te trekken maar an derzijds dc kinderbijslagen ook niet bij te tellen. ONZE JAARLIJKSCFIE SINT-NICOLLM. TENTOONSTELLING. Dinsdag 1 December van 2—9 en Wop^ 2 December van 109 zal de Tijdingzaafr* Haarlem's Dagblad weer geopend zijn om ze Tentoonstelling te bezichtigen. Ik hoon»^ van harte, dat ve'.en zullen komen om te t' ken naar 't werk van onze Jeugd-Rubriek* er dit jaar onder deze malaise toch niets tjes. Sombere stemmen hebben voorspeld,^ „een speelgoed-tentoonstelling" kon ter'e?> komen. Mijn antwoord is geweest, dat er jiS in deze donkere dagen veel van terecht tjj komen. Naastenliefde heeft nooit sterker tl sproken dan thans. Een bezoek aan deze teal toonstelling zal u toonen, dat onze kinder* de kunst verstaan te geven met blijde hy. ten. met wakkere handen. De patientjes v» St. Elisabeths-Gasthuis, Marla-Stichting, of. coneesenhuis, Brederode-duin, De Lichthof ve. SPt. Antonie-Ziekenhuis te felsen, Kinde». bewaarplaats en de afdelingen van 't schappelijk werk voor zieken zullen op h-> St. Nicolaasfcesten veie kinderen blij kui\p», maken met kleeren, boeken, speelgoed poppen vooral. 't Minimum-entree voor onze tentoons^. ling is 10 ets. Deze entre -gelden worden geven aan de afdeeling Haarlem ter Bestp. ding der Tuberculose. Wij hebben dan 't heerlijke eevoell datr. op 5 December een straal van blijdschap h?k ben doen schijnen aan "t bedje van ieder in Haarlem en omgeving dat buitenshuis ver. pleegd wordt. Door uw bezoek kunt u ook steentje bijdragen. In ruil daarvoor zal van die blijdschap op u overgaan. W. B.-Z. SCHEEPVAARTBERICHTEN HET VERHOOGDE INVOER RECHT IN BELGIë. WAT ER GETROFFEN WORDT. De afdeeling Plandel en Nijverheid van het departement van Arbeid maakt, naar het Corr. Bureau meldt, bekend, dat volgens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel de Belgische regeering on ?7 November j.l. een besluit heeft uitgevaardigd, waarbij de in voerrechten verhoogd worden van de arti kelen: boter en wel van frs. 0.20 tot frs. 1.40 per K.G.; margarine frs. o 60 tot fr 1.— en onbewerkte tabak van frs. 240 tot frs. 350 per 100 K.G. Verder zal ook bevroren vleesch dat tot dusver vrij van rechten was. door een invoerrecht getroff*" worden. De ver hoogingen zijn onmiddellijk d.w.z. op 27 No- vr j.l. in werking gelreden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. dat in den loop van 30 jaren, duizenden en duizenden Aspirin-Tableften mef groot succes bij verkoudheidsziekten on tegen alle soorten pijn gebruikt hebben. Wilt U ten koste Uwer gezondheid zooge naamde .Ersatz'preparaten prebeeren? Vertrouwt U gerust op Aspirin-Tableften; let op het fabrieksmerk. f|) let op den oranjeband. Prijs ?5 cts. Alchiba 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Barneveld p. 28 Vlissingen, Antwerpen a. Amsterdam. Biiderdljk 28 v.m. t-e New-York v. Rotter, dam. Dj ember p. 28 12 u Finisterre, Batavia s, Rotterdam. Heemskerk 28 te Tanga, Beira n. Rotter dam. Jason 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Kota Radja 28 19 u. v. Antwerpen, Rotter dam n. Batavia. Poelau Roebiah, 28 v. Amsterdam na Bata- via. Poelau Tello p. 27 Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Polydorus p. 27 Gibraltar, Batavia n. Am- sterdam. Reggestroom 23 v. Rotterdam n. Bremen. Rotterdam 28 19 u 50 m. v. Plymouth, New- York n. Rotterdam. Tiberius 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Houtman 26 tc Port Natal v. Beira. Marnix van St. Aldegonde 27 v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Polyphemus 26 te Suez. Batavia n. New- York Sigli 27 v. Rangoon n. Sumatra. Alphacca 25 te Santos, Buenos Aires n. Rotterdam. Amstelkerk 27 v. Lagos n. Port Harcourt. Alcinous 28 te Penang, Batavia n. Amster dam, Boschdijk 27 v. Antwerpen, p. 28 Vlissingen, Rotterdam n. New-Orleans. Breedijk 26 te New-York v. Boston. Costa Rica 28, 11 u. te Havre v. Wcst-Indiê 28, 18 u. te Amsterdam verwacht. Djambi 28 tc Melbourne. Rotterdam naar Australië. Drechtdijk 27 te Las Angelos v. Rotterdam. Edam 27 v. Havana, Rotterdam n. New-Or leans. Heemskerk 28 v. Zanzibar, Beira n. Rotter dam. Kedoe p. 27 17 u. Perim, Rotterdam n. Ba- tavia. Midas 27 v. Curacao na de Antillen. Ouderkerk 27 v. Sjanghai, Japan n. Rotter dam. Patria 28 11 u. v. Colombo, Rotterdam li. Batavia. P. C. Hooft 27 v. Port Said, Batavia n. Am sterdam. Randfontein 29 te Port Said verwacht, Rot terdam n. Beira. Streefkerk 27 v. Coconada, Calcutta n. Rot terdam. Sibajak p. 28 4 u. Finisterre, 29 16 u. v. Ba tavia te Cowes en 30, 11 u„ te Rotterdam (Lloydkade) verwacht. Springfontein 28 v. Beira n. Lourenco Marques. Soemba 27 v. Port Said. Batavia n. Amster dam. Tjinegara 25 te Manilla v. SJanhai. Tjikarang 26 v. Hongkong n. Amoy. Tabian 27 v. Catania, Amsterdam n. Batavia. Taj andoen 28 te Batavia v. Amsterdam. Tjipanas 26 v. Hongkong n. Amoy. Talissc 27 v. Port Said. Australië n. Rotter dam. Ulysses 27, 23 u. v. Liverpool n. Avonmouth. Chili n. Amsterdam. Waalkerk vertrekt 29 v. Durban n. Oost- Londen. Westerkcrk 28 v. Kaapstad n. Mosselbaai. IJstroom 27 te Dakar. Amsterdam n. West- Afrika. Zulderkerk 28 te Sjanghai, Rotterdam n. Japan. Zeelandia 27. 17 u. van Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Het zag er hopeloos uit met de arme stakkertjes. Zc huilden dikke tranen van pijn. Een van hen lag voorever op den grond, zoo erg was hij er aan toe. Zelfs toe hij de kistjes met poeders zag aankomen, kou hij zich niet meer oprichten cn kreunend bleef hij liggen tot Dirkje cn dc bakker bij hem waren. „Eerst hem," schreeuwden dc kikkers, en ze wezen op den armen kikker, die bijna bewusteloos lag. En Dirkje die wel ver stand van zulke dingen had, zette den kikker recht en gaf hem eerst ccn poeder in. Maar die pceder scheen niet tc helpen en pas toen het arme dier er nog drie pillen bij had, werd hij weer normaal. Nu stormden ook de anderen op de medicijnen aan cn gelukkig bedaarden nu de krampen. Tuimeltje, die in een hoekje van het kasteel alles af had zitten kijken, vergat heclcnianl niet dat hij de kikkers nog moest straffen voor hun p' gerij. „Zie zoo," zei hij, „mijn pakje is weer netjes opgestreken en nu jullie er allemaal zoo bedroefd uitzien van het lachen, is !-<-t mijn beurt om jullie eens te laten zien. r!. .-»ok lachen ""kan. En Tuimeltje begon tot verbazing van dc kikkers tc lachen c.. deed dat zoo lang, tot ze weer wegholden, van angst opnicuvj gtuipen te krijgen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10