HEERENBAAI BINNENLAND verschaft U ivoiken van genot. J. LOTTGERING, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per rmg*3. —ft?- EEN PRACTISCH ST. NICOLAAS - GESCHENK Zóó mag zeker genoemd worden de fraaie Imit. Oud-Zilveren Tabakstrommel, gevuld met een half pond D E Echte Friesche Heeren-Baai. De rooktabak bij uitnemendheid I Uw winkelier heeft ze in voorraad vanaf 65 ct pe» half pond. ECHTE FRIESCHE 20 - 50 ct. per ONS Larlem-s dagblad vergadering van den r.-k. PARTIJRAAD e ir kiesvereeniging of afdeeling r.-k. S. p-? I en Zaterdag wordt te 's Graven- Iviré de .tiende vergadering gehouden van den Kgjaad der R.K. Stataspartij. De verga- l£ii# werd Zaterdagmiddag geopend door If. voorzitter van den R.K. Statspartij mr. IJooseling. Prof. mr. P. J. M. Aalbarse heeft I ^-volgens in een rede den overleden voor leer van den partijraad mgr. dr. W. H. lemens herdacht. I Daarna is prof Aalberse als voorzitter van I tói Partijraad geïnstalleerd. I De partijvoorzitter mr. Goseldng deelde mede I at in oprichting is een federatie van bonden Its3 R.K. Gemeenteraadsledenen in voor- I vreiding een aaviescentrale voor de gemeen- |.'»ooLiöek Een commissie voor de bestu lp van het gezinsloon is samengesteld I sn geïnstalleerd. I m het party-bestuur werd gekozen de heer II J H. Houben te Breda. I in behandeling kwaim een voorstel Den I Selder om niet meer te spreken van R.K. I flesrereemgingen, doch van afdeelingen der IpX Staatspartij. IDe heer Brinkmann uit Haarlem vroeg hoe I vet dan moet gaan met de provinciale kies- I tinken, en de parochiale teesvereenigingen. Lr wilde dan ..afdeeling van de R K. I ^iatspartij" toevoegen aan den thans be- I «taanden naam. De voorzitter verdedigde hot I voorstel Den Helder en deelde tenslotte mede, I dat er rekening mee zal worden gehouden I jij de herziening van het partijreglement, I die in voorbereiding is. I jfaar wij verder in de Msb. lezen deed hij I va, de volgende mededeeüngen I Het plancis om een stel regelen te ontwer- I pen welke den gang van zaken bij de ge- I mieenteraadsverkiezingen in goede banen I tal kunnen leiden. I De vocsziitter stelde voor een brief te aen- löon aan de Spaansche katholieken, waarin jahaesic wordt betuigd en medeleven wordt I betoond met den strijd der Spaansche ïatholieken vor hun vrijheid en rechten. I Bij acclamatie werd dit voorstel aangeno- I ""'ook werd een vorostel van adhaesie te be- tuigen aan de bekende motie van den R.K. I Vredesbond bij acclamatie aangenomen. Politieke rede van mr. Aalberse I In de vergadering ontspon zich een lang- I 'durige discussie over de vraag of het aantal I kwaliteitszetels verminderd moet worden. I Besloten werd tenslotte op voorstel van den I voorzitter om de betreffende commissie van I onderzoek te continueeren om de in de ver gadering tot uiting gekomen denkbeelden nadei uit te werken en in voorstellen te be- I lichamen Prof. mr. dr. L. Triebeis, hoogleeraar aan de R.K Handelshoogeschool te Tilburg, heeft espreken over de encycliek „Quadragesimo Anno", die, naar hij zeide, de redding van de wereld moet brengen. In de vergadering van Zaterdag heeft prof. mr P. J. M- Aalberse een politieke rede ge houden. Hij zeide o.s., dat het grootste ge vaar, dat wij loopen (grooter dan velen mee- nen), is: de inflatie. Gelukkig wordt dit blijkbaar in alle kringen ingezien. Spr. ci teerde den heer Albarda in de Kamer. De regeering heeft dus allereerst te zorgen voor een evenwichtige betalingsbalans. Men kan g»en tekort van 90 millioen wegwerken zon der ontstemming te wekken. Sinds de Troon rede is in de houding van het kabinet groote verbetering ingetreden. Spr. noemde de cri sismaatregelen der regeering. In aansluiting daarmee legde hij uit, hoe de Katholieke fractie er toe kwam om tegen de motie- Marchant te stemmen. Zij had de beteekenis van een kabinetscrisis. En na de nadere ver klaringen van de regeering en vier dagen vergaderen der Kamer koos de fractie het kleinste kwaad. Een kabinetscrisis zou lang geduurd hebben. Het voorloopig verslag be weer, dat er geen behoorlijke regeeringsfor- matie mogelijk was. Nu de S. D. A. P. genoopt wordt steeds fel ler revolutionnaire tonen uit te brengen, ge noopt door den linkervleugel, waarin zich naar spr 's vaste meening communistische cellenbouwers zijn, is daarmee geen samen werking mogelijk. Nog veel onmogelijker, omdat de S. D. A. P.ers de felste voorstan ders van den doctrinairen vrijhandel zijn. Sommigen rekenen dadelijk op een kabinet- Colijn/zou men daar zoo blij mee zijn (Ge lach). Mer zou dan ook nog het gevaar ge had hebben, dat de premier weer minister van Financiën zou worden. FEUILLETON 28) Klein en gebogen zat hij in den groot en fauteuil bij het smeulende haardvuur. Hij had plotseling het gevoel dat den armen Frans een verschrikkelijk leed getroffen had. een verpletterend ongeluk, dat midden in zijn leven als een noodlottige meteoor uit de ruimte op hem was neergeploft. En hij Dr. van Buren, hij was een oud, eenzaam mannetje, dat van tijd tot tijd borreltjes dronk op de Witte en dat niet meer in staat was het onheil van zijn jongen vriend af te wenden. En opeens voelde hij. dat een groo'.e traan over zijn gezicht liep. Hij veegde hem snel met den rug van zijn hand af. vJadat moet er nog bij komen ook". spotte hij schamper, „nou nog grienen!" Hij nam zijn viool uit de kist. spande den strijkstok en begon een weemoedige Russi sche melodie te spelen. Golvend stegen en daalden, zwollen en verstierven de klagende tonen door het vertrek. Het was alsof de oude geleerde op zijn instalment ce melancholieke en sombere gedachten overdroeg, die hem zoo droef gestemd deden zijn. Maar plotse ling hield hij op. Beneden luidde de bel. Gelukkig!" zei hij en stond snel overeind. Hij had zijn hoed en pels al klaar gelegd en verliet onmiddellijk ce kamer. Hij groette de hospita, cie hem verbaasd nakeek, niet ge- m a an dag 30 november 1931 De Winkelsluiting gedurende de feestdagen. De regeling van den arbeid in winkels voor St. Nicolaas, Kerstmis en Oudejaar luidt: Voor winkels in het algemeen In afwijking van den normalen arbeidstijd van 9 1 2 uur per dag en 53 uur per week. mag in winkels door iemand boven 18 jaar arbeid verricht worden gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week op alle werk dagen in het tijdvak van: a. 25 November tot en met 5 December (St. Nicolaas); b. 18 tot en met 24 December (Kerstmis). Personen beneden den leeftijd van 18 jaar blijven echter gebonden aan een werk tijd van 912 uur per dag en 53 uren per week; bovendien moeten cle werkuren van deze jeugdige personen tusschen 8 uur 's morgen en 8 uur 's avonds liggen. De vrije halve dag in de St. Nicolaasweek komt te vervallen. Bij beschikking van den minister van Ar beid. Handel en Nijverheid van 24 November 1931 no. 2798 is n.l. toegestaan, dat aan ar beiders van 16 jaar of ouder, werkzaam in een winkel, gedurende het tijdvak van 30 November tot en met 5 December 1931, in afwijking van het bepaalde in artikel 2, eerste lid. van het Winkel-werktijdenbesluit, geen vrije» middag of vrije ochtend wordt gegeven. Deze regeling verschilt dus in zooverre van die van het vorig jaar, dat thans de inge trokken vrije halve dag niet behoeft te wor den teruggegeven op een later tijdstip. Op verzoek van den Kon. Ned. Midden standsbond heeft de Directeur-Generaal van den arbeid bovendien bepaald, dat aan tijde lijke hulpkrachten, die gedurende de St. Ni- colaasperiode in dienst worden genomen, geen 11/2 u. rust behoeft te worden gegeven, doch met 1 2 uur kan worden volstaan, in dien zij althans niet vóór 1 n.m. den arbeid aanvangen. De werkgevers, die van deze faciliteit ge bruik wenschen te maken, kunnen daartoe een verzoek richten tot het betrokken Districtshoofd der Arbeidsinspectie, dat ge machtigd is deze ontheffing te verleenen. Voor bepaalde branches. Winkelpersoneel boven 18-jarigen leeftijd mag bovendien, in afwijking van de normale arbeids- en rusttijdregeling, in de onder- genoemde branches arbeid vea-richten als volgt: Winkels in brood, banket, suikerwerk en chocolade: op 3, 4. 5 en 24 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag. op 25 December gedurende ten hoogste IJ uren. op 31 December gedurende ten hoogste 13 uren en in de week, waarin 31 December valt, ge durende ten hoogste 62 uren. Bloemenwinkels op 22. 23, 24 en 30 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag. op 31 December gedurende ten hoogste 12 uren en in de week, waarin 31 December valt, ge durende ten hoogste 62 uren. Vischwinkels, op 30 December gedurende ten hoogste 11 uren. op 31 December gedurende ten hoogste 14 'uren en in de week, waarin 31 December valt, ge durende ten hoogste 62 uren. Slagerswinkels, op 31 December gedurende ten hoogste 11 uren (dit geldt ook voor winkels in vleeschwaren). Bijzondere administratieve voorschriften Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, ingevolge vorenstaande uitzonderingsrege ling. moeten ingevolge artikel 24 van liet Winkelwerktijdenbesluit worden aangege ven door vermelding van de voor die dagen geldende regeling op een geschrift, dat dooi den patroon of den bevoegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe arbeidslijs ten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde ge schrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden gezonden. BEKROOND Op de internationale pluimveetentoonstel ling te Bussum behaalde onze stadgenoot A G. v. Servellen met 6 nummers krielen 6 eerste, 5 eere- en één collectieprijs. wend hem zco vroeg te zien uitgaan, en gaf aan den chauffeur het adres op: ..Riche". „Buitenhof' antwoordde de chauffeur. Het portier sloeg met een klap dicht, de motor ronkte even, de wagen gleed weg, In snelle vaart gleed de auto over het be- sneeuwe Bezuidenhout. zwenkte langs de Hertenkamp, draaide bij het Wachtje naar links, het Korte Voorhout op. en schoot langs den Koninklijken Schouwburg heen het Tournooiveld op. Dr. van Buren zat treurig voor zich uit te staren. Hij kon de herinnering aan de droeve oogen van Frans Veraart, niet kwijt raken. De jonge advocaat had heel vreemd gedaan, nu eens cynisch, dan weer overdre ven vroolijk, maar onder dat masker gloeiden zijn oogen, waarin de ziel weerspiegelde van iemand, die naar lichaam en geest, gebroken was. Wat kon er toch met hem gebeurd zijn? Van Buren vroeg zich dat herhaaldelijk af. de zaak er hopeloos voorstond. Aanvanke- En hij moest zich plotseling bekennen, dat lijk waren Mensing en hij, een mooi eind op streek geweest, maar nuHij begreep het niet meer Hij zag niet de fijne zilverdradige nevels over den ijsspiegel van den Vijverberg, waar de vlucht der zwevende meeuwen rond- sneeuwde, ranke slierten afteekenend tegen den grauwen achtergrond der landgebouwen, hij zag niet hoe de wagen naar rechts uit haalde en het Buitenhof op, met een scher pe bocht om de reclame-kiosk heen reed, en voor het trottoir bij Riche stilhield. Hij kwam eigenlijk pas tot zichzelf toen hij uitstapte en achter een der grooie ramen de kleine ge stalte van een overste bemerkte, die hem enthousiast toewuifde. Het was gaan sneeuwen. Een natte vlokken- warreling woei in dichte wolken omlaag; het leek plotseling of alle voorbijgangers weg gestoven waren. De enkelen die er nog liepen haastten zich. diep gebogen in hun jassen, naar een veilige schuilplaats. Van Buren drukte den chauffeur zijn geld in handen zette den kraag van zijn pels op en liep snel naar den ingang, waar de correcte portier met zijn gewone behulpzaamheid toeschoot ALLERLEI STEUN VOOR HET NATIONAAL CRISISCOMITé. Prinses Juliana gaf f 30.000. ƒ2000— VAN DE KONINGIN-MOEDER. Prinses Juliana heeft aan het Nationaal Crisiscomité een gift van f 30.000 doen toe komen. De Koningin-Moeder heeft f 2000 gegeven. Het personeel van het Nederlandsch Tech- nicum P.B.N.A. te Arnhem, omvattende on geveer 75 man. heeft besloten elke maand 1 pet. van het salaris ter beschikking van het comité te stellen. Onder het personeel van de Incassobank te Amsterdam is een actie gaande om wekelijks een zeer kleine bijdrage, al is het maar 1 cent af te dragen. Ten telegraafkantore te Amsterdam is een comité gevormd voor het inzamelen van gel den. In de Haagsche bioscooptheaters worden by de vertooning der film van de installatie van het comité prentbriefkaarten met de beeltenis van Prinses Juliana verkocht, te gen een dubbeltje. De briefkaarten zijn be- Iangelaoos door de filmmaatschappij be schikbaar gesteld. De Nederlandsche Rotogravure Maat schappij te Leiden zal kosteloos een groote oplage van deze briefkaarten ter beschikking van het comité stellen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Laat uw Mantel in een Groene of Bruine Modekleur verven. Gr. Houtstraat sa Tel. 10771 en de draaideur in beweging bracht. Mensing kwam hem met uitgestoken hand tegemoet en troonde hem mee naar een stil hoekje. Het was kwart voor elf, de ochtend- bezoekers van Riche kwamen om dezen tijd hun koffie drinken: zakenlieden, journalis ten en kapitaalkrachtige leegloopers. „Laten we daar achterin in dien uitbouw gaan zitten", stelde van Buren voor. „Daar bij die banken. Daar is net rustiger". „Neen' 'zei Mensing. „daar zitten een paar journalisten. Dat gezelschap kunnen we van daag missen als kiespijn. Als zij wisten wat wij wisten! Man, ze lieten ons geen seconde meer alleen! Neen, ga mee, hier achter den muur. hier, den hoek om. daar is een rustig hoekje. Zie je wel? Ga zitten, kerel, en gooi die natte kat af. Ja Max. breng jij nog n groote koffie voor meneer". Dit laatste was tegen den kellner. „Zie zoo" zei Mensing. „nu zal het je wel benieuwen wat ik je te vertellen heb. Kerel zet alsje blieft niet zulk een somber gezicht. Je doet alsof de hemel op invallen staat." „Ik begrijp niet waar jij je goede humeur vandaan haalt", merkte Dr. van Buren op. „Jij schijnt vandaag al heel erg in den put te zitten" vond de overste. „Kijk eens, m'n waarde, toen we pas met het avontuur begon nen. was jij degene die enthousiast was en in ons slagen geloofde. En nu ben ik het! Toen geloofde ik niet; nu heb ik nog altijd het gevoel dat we slagen zullen. Je mag niet bij de pakken neerzitten, dat zou een misdaad zijn tegenover Veraart. Ik ben er zeker van, dat alles tenslotte opgehelderd zal worden. Frans zit nu leelijk in den knoei en.... ik moet toegeven dat je bij je eerste diagnose gelijk had; het gaat om een vrouw. Hóé weet ik r.iet. en of hij haar lang kende weet ik ook niet. maar dat het een vrouw is daar ben ik zeker van. Hij heeft ons er nooit over ge sproken. Het zal dus wel iets van den laat- sten tijd zijn. Frans was er de man niet naar om ons een diepere gehechtheid te verzwijgen. Een vlam van den laatsten tijd, misschien van cén dag maar. ook die kun nen venijnig schroeien!Bn daarna een onverwachte verwikkeling, die hem in groote HOE DE „MARABOE" IN 3 MINUTEN ZONK. veel hulp van het aanvarende SCHIP. De bemanning van het motorschip Mara- boe. reederij Technisch Bureau Gebroeders Voskamp te Rotterdam, welk schip Zondag avond 22 November in het Keizer Wilhelm kanaal door het Russische stoomschip Sibier is overvaren en gezonken, is in de Maasstad aangekomen. De N. R C. heeft een onderhoud gehad met den stuurman F. Stam, die o.a. het vol gende vertelde: De mast hing op den boeg van het Rus sische schip en de kapitein riep zijn mannen toe langs den mast aan boord van dit schip te klimmen. Eenige mannen hebben dit in derdaad gedaan, maar toen de stuurman op deze wijze aan boord wilde gaan. begon de mast zoo onheilspellend te kraken, dat hij het niet meer waagde. Inmiddels was van de Sibier een stormlad der uitgegooid en die heeft de stuurman weten te grijpen. Toen zijn ongeluk echter ontbraken aan het onderste gedeelte van dezen ladder eenige treden, zoodat hij zich niet omhoog wist te werken en eenigen tijd tot aan den hals in het water bleef hangen. Het is nog eenigen mannen gelukt langs den stormladder omhoog te klimmen, doordat deze tengevolge van het gewicht van den stuurman schoor bleef hangen. Toen de stuurman eenigen tijd aan den ladder had gehangen, zag hij den Duitschen loods en e'en lichtmatroos in zijn omgeving rond zwemmen. Van de Sibier werden ongeveer twintig zwemvesten overboord geworden en die hebben de mannen weten te grijpen, zoodat zij met elkaar naar den wal wisten te zwemmen. Daar hebben zij eenigen tijd ge/.- ten totdat de Sibier een boot uitzond, waarmee de mannen aan boord van het Russische schip werden gebracht. De beman ning. bestaande uit acht man en den loods, heeft een paar dagen aan boord van dit schip vertoefd, waarna zij naar haar woon stede teruggekeerd is. De Maraboe Is in drie minuten gezonken. De Maraboe had een lading aardappelen in en was onderweg van Stettin naar Huil. moeilijkheden bracht, maar die hem nood zaakt te zwijgen". „Wisten we maar wie die vrouw was" zuchtte van Buren moedeloos. „Ikik geloof dat ik het weet", zei de overste zacht. „Wat vertel je me nou!" Dr. van Buren was voo onverwacht on plotseling opgespron gen dat Max. de kellner, die tegen een pilaar te droomen stond, er van schrok. „Hoe is dat mogelijk. Mensing? Hoe zou je dat kunnen weten; heeft Frans tegenover jou ooit iets gezegd?" „Nooit. Maar ik geloof toch, dat ik er ach ter ben. Door een toeval. Ik zou me al heel erg moeten vergissen als ik den naam van de ge heimzinnige juffrouw niet weet!" „Maar Mensing! Hoe kan dat? Hoe heet ze dan?" „Hulshoff. Paula Hülshoff. Ze is dat doch ter van een bekend collega van je, woont hier in den Haag en is op het oogenblik spoorloos verdwenen!" De overste genoot van het stomverbaasde gezicht waarmee zijn vriend hem aankeek. Dr. Van Buren gaapte den kleinen man aan, met een uitdrukking van hulpelooze verbluf fing op zijn gezicht. „Ik ken geen collega die Hülshoff heet", zei hij eindelijk. „En hoe drommel weet je dat allemaal?" De overste lachte. „O, dat is heel eenvou dig. Ik heb het in de ochtendbladen gelezen. Hier heb je1 een berichtje dat je interes seeren zal" en de oud-officier trok een krant uit zijn binnenzak. „Dat is nou de mededee- ling waarover ik eens met je praten wilde". „Wie is die collega Hülshoff?" aarzelde van Buren, terwijl hij ce krant opsloeg. „Lees nou maar" zei Mensing, die een ar tikel aanwees, dat met groote vette opschrif ten vermeld stond. Van Buren liet, al lezen de. zijn moedelooze onverschilligheid varen, Zijn gezicht werd strak van gespannen be langstelling en hij kreeg een kleur van op winding. De overste keek hem aandachtig aan cn volgde toen zelf het bericht in de krant; INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BAR TEL JORIS STRAAT 16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN DE NIEUWE ZENDER VAN 20 KILOWATT TE HUIZEN. Het Volk heeft van tien secretaris van de VA.R.A. den heer J. W. Lebon vernomen, dat het aanbod om te zenden op een zender van 20 Kilowatt te Hulzen, gedaan is aan alle omroepvereenigingen. De N.S.F. had de V.A. R A. aangeboden om van 7 tot 12 uur des avonds te zenden, waardoor de zenderhuur van f 12 tot f 15 duurder werd, voor de V.A. RA, boteeker.ee dit f 25.000 a f 30.000 per jaar hoogere kosten. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 1 DECEMBER HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-Ultzending. 7.00 V. L. R. A. 8 Gramofoon. 10.— Mor genwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Orgel concert door P. Palla. M. Olsen, zang. li- Radio Volks-universiteit. 12.— Concert. Lunchtrio en G. v. d. Berk. zang 2.30 Gra mofoon. 3Knip'.es. 4 Pianoconcert door Julia Noach. 430 Kinderuurtje. 5.30 Dans muziek uit „Tanzklause" Amsterdam. 6.30 Radio Volks-Universiteit. 7.V. L. R. A. 7.30 Engelsche les. 8.Concert. Omroeporkest- S.15 Causerie door MaJ. Buiterman. 8-30 Vervolg concert o.a. Fan'. „Der Frelschütz", Weber. 9 Cabaretliedjes. Tholcn en v. Lier 9.15 Vervolg concert. 9.45 Tliolen en v. Lier. 10.15 Vervo'g concert o.a. Potp. „Vlktoria und ihr Husar" Abraham. 11.Gramofoon. HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend KRO-ultzcnding. 8.en 10.— Gramofoon 1130 Godsd. half uurtje. 12.15 Concert. KRO-trio. 1.45 Gramo foon. 2.Vrouwenuurtje. 3.Kniples. 3.30 Cursus hoedenmaken. 3.45 Kniples. 4.15 Pac- dagogische sonatencyclus (viool, piano). 5.— Concert. Kunstensemble. 6.20 Cursus bc- drijfscontrole. 6.45 Engelsche les. 7.10 Cau serie „De Moeder", van H. Roland-Holst. 7.45 Verbondskwarticrtje. 8— Concert. KRO. orkest, o.a. Fant. „Fidclo", Beethoven. 830 „Zand in de oogen". blijspel naar Labiche en Martin. 9.05 Vaz-Dias Persber. 9.50 Ver volg concert, o.a. Jeux d'enfants, suite, Bi- zet. 11— Gramofoon. DAVENTRY, 1554,4 M. 1035 .Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12 20 Orgelconcert. 1.20 Leonardo Kemp en zijn piceadilly-orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.50 Het Trocadero-orkest o. 1. v. A. v. Dam. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Pianoso nates van Beethoven. 7.10 Fransche cause rie. 7.40 Variété m. m v. Jack Payne's, dans- orkest en solisten. 850 Litteraire causerie. 9.20. Berichten. 9 40 La voyage to LiUiput55 naar „Cullivers reizen". 11.10 Dansmuziek. Bertini's dansorkest. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05. 12.50, 1.20 Gramofoon. 8 20 Radiotoo- neel 9 05 Vervolg Radio-tooneel, o.a. JL'Ac- cident", van H. Duvernois. LANGENBERG, 473 M. 6.25 Gramofoon. 9.05 Gramofoon. 1225 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 7,55 Symphonieconcert, o.a. 5e Symphonic c-moll Beethoven. Hierna van 9.50 Verslag 6-daag- sche wielerwedstrijden. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Concert in het Palace Hotel. 2.20 C. Rljdahl's instrument-ensemble. 7.20 Orkest- concert. 8.45 Deensche liederenvoordracht. 9.20 Orkestconcert oa. Ballet „Casse noi sette", Tschaikowsky. BRUSSEL, 508 M. cn 338 M. 508 M. Orkestconcert. 6 50 Gramofoon 8.20 „Cavallerla Rusticana", opera (gramofoon) Mascagni. 9.35 Orkcstconcert o.a. Ouv. Ray mond, Thomas. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoon 8 20 Orkestconcert o.a. Largo. Hiindel cn Ouvcrt. „Ruy Bias", Mendelssohn. 9.35 Frag menten uit „Lohengrin", Wagner. ROME, 441 M. 8 20 Concert Werken van Resplghl, uitge voerd onder leiding van den componist. ZEESEN, 1635 M. G.50 Concert uit Leipzig o. 1. v. Th. Blumer. 7.35 Lezing. 8-20 Radiokoorzang. 8.45 Con cert. door het Radio-kamer-orkest 9.40 Be richten en hierna tot 11.20 Populair con- ■a door het orkest van Ilja Livschakoff. GEHEIMZINNIGE INBRAAK. DE DOCHTER VAN DR. MOSCH VERDWENEN? Zonderlinge handelwijze der politie! Men zal zich ons bericht van eergiste ren herinneren, waarbij wij melding maakten van het plotselinge overlijden van den be kenden orientalist Dr. Heinrich Mosch. De overledene stond op het punt een groote buï- ten'.andsche reis te ondernemen, op den dag voor zijn vertrek werd hij op straat onwel. Men droeg hem een naastbijzijde apotheek binnen. Per auto van den geneeskundigen dienst werd hij naar het ziekenhuis aan den Zuldwal vervoerd en daar overleed hij eenige uren later. Zijn pleegdochter, mej. P. Hüls hoff, was bij het stenen tegenwoordig, zy keerde 's avonds naar huls terug en zeide den volgenden morgen weer in het ziekenhuis te zullen komen. Men heeft haar niet weer ge zien en vreest dat haar een ongeluk overko men is. Toen zij het Ziekenhuis verliet, was ze volkomen kalm; aan eenigerlei overspan nen daad tengevolge van het plotseling over lijden van haar pleegvader behoeft men niet te denken. De begrafenis van Dr. Mosch zal heden plaats vinden, maar tot dusver heeft men van mej. Hülshoff nog niets bemerkt. Overigens valt er nog een vreemde bijzon derheid te vermelden. Een nachtwaker be merkte in den nacht nadat Dr. Mosch in het ziekenhuis overleed, in diens woonhuis aan de Thomsonlaan onraad. Hij waarschuwde twee surveilleerende agenten en met z'n drieën drong men de woning van Dr. Mosch bin-nen. Men vond de kamers geheel overhoop gehaald en twee mannen, Chineezen. die trachtten langs de achterzijde van het huis te ontsnappen. Zij lieten zich, toen zij de po litieagenten zagen, echter onmiddellijk ar resteeren en gingen mee naar het politiebu reau. De politie weigert echter over deze ge heimzinnige inbraak eenige mededoeling te doen. Wel vernemen wij dat de beide gear resteerden. die toch op heeterdaad betrapt werden, enkele uren na hun aanhouding weer op vrije voeten gesteld zijn. .(.Wordt vcrvolgdJ.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9