WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN i TWEEDE KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN Drie van onze vier eersteklas sers lijden een nederlaag: H. F. C. verliest met 41 van Z. F. C.; Stormvogels met 20 van Ajax en V. S. V. met 31 van A. D. O. Alleen R. C. H. zorgt voor de verrassing door met 20 den uit wedstrijd tegen K. F. C. te win nen. Haarlem klopt V. V. A. met 32; E. D. O. verspeelt een punt in Baarn; Bloemendaal wint met 31 van Kinheim en B. F. C. stuurt Zandvoort met een 72 nederlaag naar huis. Blauw Wit ontneemt Feijenoord het eerste puntje. AFDEELING L Eerste klasse: H. V. V.—West-Frisia 4—4 't Gooi—Hermes-D.V.S. 3—2 K. F. C.—R. C. H. 0—2 Sparta—H. B. S. 1—1 AjaxStormvogels 20 Tweede klasse A: Haarlem— V. V. A. 3—2 H. R. C.—D. W. S. 2—1 Z. V. V.—W. F. C. 0—1 SpartaanAlcmaria Victrix 23 KinheimBloemendaal 1—3 Tweede klasse B: T.O.G.D.E.C. 0—1 VeloxZeeburgia 35 B. F. C.Zandvoort 7—2 Baarn—E. D. O. 1—1 A. F. C.Hercules 21 Derde klasse A: AssendelftHelder 43 Ho Hand iaZaandijk 11 K. V. V.Meervogels 2—3 Dero.? klasse B: OosterparkRapiditas 2—2 De ZeemeeuwenD. J. K. 6—3 Schoten—D. W. V. 3—2 Z.R.C.O.V.V.O. 4—6 Vierde klasse A: BeverwijkPurmersteijn 02 SchagenVerkade 45 E. V. C.D. T. S. 8—3 Vierde klasse C. Avantl■Wilhelmina Vooruit 20 RivalenSwift 00 S.L.T.O.R.OD.I. 3—8 Reserve eerste klasse: E. D. O. 2—Ajax 2 2—4 Z. F. C. 2—H. F. C. 2 4—2 Zeeburgia 2Haarlem 2 31 Hilversum 2-Blauw Wit 2 .14 Reserve tweede klasse A: Alcmaria Victrix 2—V.S.V. 2 3—2 Blauw Wit 3—Spartaan 2 14 W. F. C. 2—K. F. C. 2 0—3 R.C.H. 2De Volewijckers 2 42 D. E. C. 2—H. R. C. 2 3—5 AFDEELTNG II. Eerste klasse: Feijenoord—Blauw Wit 2—2 V. S. V.—A.D.O. 1—3 H. F. C.—Z. F. C. 1—4 V. U. C.—Xerxes 0—2 D. F. C.—Hilversum 54 Tweede klasse A O. N. A.O. D. S. 4—3 D. H. C.—Excelsior 3—0 V.I.O.S.R. F. C. 0—1 S. v. V.—Overmaas 2—3 Unltas—Steeds Hooger 4—4 Tweede klasse r V. O. C.Fortuna 65 QuickNeptunus 12 D. C. L—C. V. V. 2—0 B. M. T.—Gouda 4—6 V. D. L.—B. E. C. 4—2 Derde klasse A: ScheveningenBodegraven 5—1 LugdunumG. S. V. 31 R. V. C.—Hillinen 2—3 AlphlaA. S. C. 4—2 Reserve eerste klasse H. B. S. 2—Sparta 2 I—0 C V. V. 2—Undtas 3—1 A.D.O. 2Feijenoord 2 47 Excelsior 2—D. H. C. 2 3—3 AFDEELING III: Eerste klasse: Robur et VelocitasP. E. C. 01 AFDEELING IV. Eerste klasse: BleUerheide—B. V. V. 4-2 Willem II—Eindhoven 2—3 M.V.V.De Valk 7—1 N. A. C.—L.OJ4.G.GA. *1—4 P. S. V—N.OA.D. 1—1 AFDEELING V. Eerste klasse: Be QuickFrlsia 25 Friesland—Leeuwarden l2 Alcides—Velocitas 14 G V. A. V.—Achilles 4—4 Het programma voor Zondag. Eerste klasse. Stormvogels—West Frlsia. Hermes-D.V.S.H.V.V. R. C. H.—'t Gooi. H. B. S.—K. F. C. Ajax—Sparta Hilversum—Blauw Wit AJD.O.Feijenoord. Z. F. C.—V. S. V. XerxesH. F. C. D. F. C.—V. U. C. Tweede klasse: BloemendaalV. V. A. D. W. S.—Haarlem. W. F. C.—H. R. C. Alcmaria Victrix—Z. V. V. KinheimDe Spartaan. Hercules—D. E. C. Zeeburgia—TO.G. ZandvoortVelox. E. D. O.—B. F. C. A- F. C/—Baarn. H.F.C.-Z.F.C. (1-4) In een weinig enthousiasten wedstrijd is H.F.C. op overtuigende wijze geslagen dooi de Zaandammers. Vooral in de tweede helft waren de bezoekers over alle liniën sterker; speciaal hun voorhoede speelde een zeer goed sluitend spel. De vier doelpunten ont stonden dan ook door schoten van vlakbij, nadat de H.F.C.-achterhoede, die geen vat kon krijgen op het open s..el van haar tegen standers, op fraaie wijze gepasseerd was. Onder leiding van Mr. Van Bisselick treden de volgende elftallen binnen de lijnen: H.F.C. Van der Meulen, Dorsman, Smit, R. Jongeneel. Kruyer, p. Jongeneel, Chapon, Koreman, Tuininga, Lamp, Hagenaar. Z.F.C.; Dijkstra, Fijma, Van 't Kaar, Rep. Klopper, Offringa, Lust, Hoogmoed, Steens, De Maar, v. d. Kolf. H.F.C. speelt eerst tegen den vrij sterken wind in, waarbij zij de fout begaat, den bal steeds te hoog te trappen, zoodat voortdu rend de bal bij een Z.F.C.'er belandt. Z.F.C. onderneemt vele fanatieke aanval len, maar door slecht schieten en goed werk van Van der Meulen kan zij het niet tot een doelpunt brengen. Aan de andere zijde ont snapt. het Z.F.C.-doel aan een doorboring, als de bal van den paal het veld weer inspringt, na goed doorzetten van Tuininga. Het spelpeil heeft veel te leiden van het gladde veld: vooral het plaatsen van beide partijen is slecht. Bovendien spelen eenlge Z.F.C.'ers te stevig, waartegen de scheidsrechter, in tegenstelling met zijn optreden na de rust, niet streng ge noeg optreedt. Na de rust krijgen we een ander beeld van den strijd. Z.F.C. zet er nu alles* op en speelt stukken beter, terwijl H.F.C. de gebruikelijke inzinking vertoont. Bovendien is P. Jongeneel uitgevallen, waardoor Höck rechtsbuiten speelt, Chapon linksbuiten, Hagenaar links binnen en Lamp links-half. De laatste blijkt zich niet thuis te voelen op deze voor hem ongewone plaats, zoodat Lust veel vrij spel krijgt, waarvan hij dankbaar profiteert en vele goede voorzetten geeft. Uit een dezer ontstaat een scrimmage" voor het H.F.C.-doel; de achterhoede aarzelt met wegwerken en onhoudbaar schiet De Maar in <01). Dit schijnt H.F.C. te inspireeren tot grooter activiteit. Spoedig volgt een goede aanval van H.F.C.'s linkervleugel. Hagenaar krijgt een kans even buiten het penalty- gebied; zijn kogel verrast Dijkstra zoodanig, dat de bal via zijn handen in de touwen be landt. (11). Dit ontmoedigt Z.F.C. niet. Van den aftrap neemt zij den bal mee, passeert fraai combi neerend de H.F.C.-achterhoede; Lust zet voor en Van der Kolf doet de rest (12). Hierna is het met H.F.C. gedaan; aanval op aanval volgt op het H.F.C.-doel, waarin Van der Meulen zich echter meesterlijk weert. Toch krijgt H.F.C.. een mooie kans om ge lijk te maken, als zij een penalty toegewezen krijgt. Deze wordt te zacht genomen, zoodat Dijkstra gemakkelijk kan stoppen. Hierna is het voor H.F.C. een verloren spel. Z.F.C. weet kort achter elkaar nog tweemaal te doelpunten, belde keeren uit voorzetten van Lust, die ondanks zyn jaren nog een vlotte, fraaie partij speelt en een groot aan deel in de overwinning heeft gehad. In deze laatste periode wordt het gemis van Wamsteker terdege gevoeld; de H.F.C.- achterhoede stelt zich telkens verkeerd op, maar door slecht schieten van de Zaan dammers wordt de score niet verhoogd. H.F.C. krijgt nog eenige kansen om den achterstand te verkleinen, maar de blnnen- spelers verknoeien alle kansen, die de vleu gelspelers hun scheppen; vooral invaller Höck kan op een goed debuut terugzien. Wegens het zware terrein raken de spelers vermoeid. De wedstrijd eindigt als de bekende nachtkaars; ieder is blij, als Mr. Van Bisse lick het einde blaast. V.S.V.-A.D.0. (1-3) De IJmuidenaren hebben het er leelijk bij laten zitten. Het leek wel of de heele homo geniteit er bij de V.S.V.'ers uit was. want be halve de balcontrole was ook het plaatsen niet zooals het hoorde. Het kan misschien ook toegeschreven worden aan het ontbre ken van Hillekamp en J. Heyerman, dat het spel zoo slecht was, ofschoon de wind ook afbreuk aan het spel deed. De opstelling der elftallen was als volgt: V. S. V.: Van der Wint. Van Zutphen, Van der Griendt. Jac. Wey, Jan Wey, H. Heijermans, N. Koning, De Wolff Sr., De Wolff Jr.. D. de Koning, Spoor. A. D. O.: W. de Korte, F. de Roo, W. Tap, C. v. Osch, G. Tap, Van Eembergen, F. Vogel, C. v. Maren, N. de Groot, N. Weber. Quax. Als scheidsrechter J. J. F. van Gessel te 2,10 uur het beginsignaal fluit, trapt V. S. V. te gen den wind in af. De IJmuidenaren, die voor dezen wedstrijd in een blauw shirt ge kleed zijn, vallen meteen aan en een rush van Koning op den goal kan Quax door uit te loopen nog net redden. Even later schiet Tap voor open goal naast. Bij een V. S. V.-aanval weten de IJmuide naren een corner te forceeren, die Quax ech ter netjes wegwerkt. Als Wolff Sr., de Haagsche backs op mooie wijze heeft gepasseerd, schiet hij evenwel voor open. goal naast. Nu nemen de Hagenaren het spel in han den. zoodat Van eer Wint zijn handen vol heeft, om zijn goal voor doorboringen te be hoeden. De druk blijkt echter te zwaar voor de V. S. V.-achterhoede te zijn, want na on geveer 25 minuten spelen schiet Vogel uit een voorzet van G. Tap onhoudbaar in den bo venhoek (01). Als van der Griendt even later wil weg trappen, schiet hij tegen de beenen van Weij aan, zoodat de bal voor de voeten van Van Osch komt, die de kans dan ook benut en aan Van der Wint geen kans geeft (02). Een mooi schot van W. Tap, stopt vd. Wint op mooie wijze. Als Van der Wint even later wil redden door uit te loopen, schiet hij tegen Van tier Griendt aan, zoodat de bal corner loopt. De corner levert echter voor de Hagenaars niets op. Wanneer N. Koning den bal krijgt, rent hij op den goel toe, maar Weber grijpt in, zoo dat de bal achter gaat. Weldra Is het rust (02). Meteen na den Haagschen aftrap, komt V. S. V., dat nu het windvoordeel heeft, op zetten; een hard schot van Wolff Sr., kan Quax nog maar net stoppen. Bij een rush op de A.D.O.-goal zet Wolff meteen over naar De Koning, die echter hard naast schiet.' Een hoogen voorzet van Heijerman onder schept Quax even later netjes. Onophoudelijk zit de V. S. V.-voorhoede voor Quax, maar de verdediging houdt stand. De V. S. V.-backs staan op de midden- streep en-als Weber een hard schot naar vo ren geeft, rent W. Tap op den V. S. V.-goal af. Vlak voor Van der Wint geeft hij over naar G. Tap. die volkomen vrij staat en die met een onhoudbaar schot den voorsprong vergroot (0—3) Er komt nu een kleine wijziging in de V.S.V.-opstelling, want Van Zutphen gaat mid-half spelen en Jan Wey backen. Even later veranderen Jac. Wey en Van Zutphen weer van plaats. Als dan Jac. Wey een hard schot lost, stompt Quax den bal precies voor de voeten van De Wolff Jr., die niet aarzelt en Quax nu geen kans geeft (13). Het spel golft vlug op en neer, maar het gelukt den IJmuidenaren niet meer, den achterstand in te loopen, zoodat het einde met een verdiende overwinning voor A.D.O. komt. Ajax-Stormvogels (2-0) Ajax demonstreerde aanstonds na den af trap een fijn spelletje voetbal, dat de Storm vogels-verdediging in de grootste moeilijk heden bracht. Zonder dat De Waard er iets aan kon doen, passeerde Van Reenen hem met twee geweldige schoten. De elftallen waren als volgt: Ajax: Bonneveld, Diepenbeek, Van Kol. v. Deyck, Anderiessen Jr., Anderiessen Sr., Ten Have, Volkers, v. Reenen, Strijbosoh, Mulders. Stormvogels: Boekelaar, Groeneveld, Plokker, v. d Steen, de Jonge, v. d. Velde, Tol, Prins, Koster, Haak, De Waard. Het begin is uiterst nerveus. Na een goeden aanval van Ajax glibbert Stormvogels docr de Ajax-defensie. Boekelaar geeft een mooien voorzet, dien Diepenbeek goed onderschept. Het spel blijft, vrij gelijk opgaan, doch de Ajax-aanvallen zijn gevaarlijker, doordat haar tempo vlugger is. Wanneer een minuut- of negen na het begin Volkers een mooien pass aan van Reenen geeft, weet deze op mooie wijze zijn club de leiding te geven (1—0). Direct na dit doelpunt zit Stormvogels voor het Amsterdamsche doel. Eenigen tijd wordt een geweldigen druk uitgeoefend, doch tenslotte blijven Van Kol c.s. de baas. Wanneer er een kwartier gespeeld is, talmt de Stormvogels-verdediging even met weg werken. Op grooten afstand krijgt van Reenen den bal en opnieuw volgt een doelpunt (2—0». Opnieuw trapt Stormvogels af, Boek laar geeft, het blnnentrio een goede kans. Groene veld schiet hard op het doel, doch Anderies sen Sr. redt keurig. De aanvallen van Ajax stichtten in de IJmuider verdediging steeds de grootste wan orde. De Waard krijgt druk werk, doch (hij is uitstekend op dreef. Hij heeft echter geluk als eenmaal tegen den paal geschoten wordt en Volkers van dichtbij den bal over de lat werkt. Stormvogels krijgt een minuut of tien vóór de rust- een mooie kans om den achterstand te verkleinen. Plokker komt dan alleen voor Bonneveld te staan, doch hij schiet eenige meters naast. Toch geeft dit den Vogels even moed en als Prins netjes voorzet, kopt Groe neveld net over de lat. Ook De Jonge krijgt door toedoen van Van der Steen een schietkans, doch schieten is niet Stormvogels' sterkste zijde. Een moment vóór de rust glijdt Van Reenen langs Haak. We denken reeds aan een doel punt, doch De Waard verricht een mooie save. Rust 20. Direct na de hervatting kogelt Plokker een voorzet van Boekelaar keihard over de lat en direct hierna kopt hij een voorzet net langs den paal. Het spel van Stormvogels is nu veel beter dan vóór de rust en doordat Ajax ook goed spel vertoont wordt het een aardige wed strijd. Van der Steen schiet van dichtbij tegen de paal. De Stormvogels-middenlinie steunt nu stuk ken beter dan vóór de rust. Boekelaar geeft fraaie voorzetten, doch steeds weer worden ze onderschep:. Langzamerhand komt- Ajax dan iets in de meerderheid. Toch krijgt juist in deze periode Plokker weer de kans van den dag, maar ook nu faalt zijn schot. Een kwartier voor het einde gaat Tol links binnen spelen. Stormvogels oefent een ge weldigen druk uit. Van scheidsrechter Aerts wordt veel ver- eischt, want het spel wordt rijkelijk forsch. Het spelpeil raakt meer en meer verdeeld Boekelaar vertoont in deze periode goed voet bal, maar zijn verzetten blijven onbenut. Het einde komt met 20. K.F.C.-R.C.H. (0-2) Wat vorig seizoen aan R. C. H. geen enkt.; maal gelukt is, heeft de Racing thans twee maal klaar gespeeld. Door gisteren n.m.l. .n de Koog te winnen heeft R. C. H. dit sei zoen het volle pond van K. F. C. opgeëisch; omdat op eigen terrein reeds met 3—i de Koogsche gewonnen was. Evenals aan den Middenweg destijds wa? het ook nu weer een aardige wedstrijd mr diverse goede spelmomenten, waarin doo: beide partijen enkele goede kansen gemir zijn. Het geheele elftal van de Racing heeft eta goeden wedstrijd gespeeld. De leiding van scheidsrechter Vrugt was ia alle opzichten uitstekend, mede doordat geer. der spelers lastig was in het optreden. R. C. H. stelde zich als volgt op: Paape, Smit, Van de Werve, De Geus, Hans» Prevost, Ruis. Geutskens, Krom. Verkerk, Kos. R. C. H. trapt tegen den sterken wind in af; K. F. C. neemt direct het spel voor eer.i. ge oogenblikken in handen. Als echter de R. C. H.'ers zich eenigermate gewend heb ben aan het meer dan slechte terrein, ko men zij wat meer opzetten en al spoedig krijgt Hanse den eersten corner te nemen, die door den keeper onschadelijk gemaaki wordt. Het is voorloopig De Geus, die in de R. c. H.-voorhoede het beste werk verricht, her haaldelijk stelt hij Hanse in de gelegenheid om den bal voor het doel te plaatsen. Deze op zijn beurt begaat enkele malen de fou: om zelf te schieten, inplaats van voor te zot ten, welke fout Paape eveneens maakte, toon hij eens keurig den bal vrij gemaakt had. Smit heeft eens geen geluk als hij hard langs het verlaten doel schiet, maar in co veertiende minuut van den strijd is het D« Geus, die, na eerst tegen den paal gescho ten te hebben, daana den terugspringenden bal in het doel plaatst (01). K. F. C. komt dan eenigen tijd sterk aan vallen; Kos kan zijn talenten toonen. Keurig stopt hij enkele goede schoten. Dan komt de Racing weer meer aan het woord; een voorzet van Hanse kopt Van de Werve over, terwijl Hanse door zijn groote snelheid regelmatig verwarring brengt in do Koogsche defensie. Intusschen heeft ook de linkerwing en kele malen den bal goed voor het doel ge bracht, doch Van de Werve ziet geen kar.j om een goed schot te lossen. Onder groote spanning verstrijkt inmid dels de eerste helft, die met een 10 voor sprong voor R. C. H. aanbreekt. De tweede helft, als R. C. H. den wind in haar voordeel heeft, begint met een groo: overwicht van K. F. C. Het lijkt erop dat de verdediging van R. C. H. den bal niet weg kan krijgen, althans deze zweeft maar ang stig dicht om het R. C. H.-doel, zonder dat K. F. C. er van weet te profiteeren. Eindelijk weet Ruis het spel te verplaatsen en zien we Hanse weer eens langs de lijn rennen. Smit lost weer eens een mooi laag schot en dan redt Verkerk een zeker schij nend doelpunt door den bal net voor de voe ten van Visscher weg te tippen, als deze al leen voor Kos staat. Plotseling speelt dan de rechtshalf zóó hard terug op zijn keeper, dat deze met de grootste moeite een doelpunt kan voorko men ten koste van ene corner. Het blijk! uitstel van executie, want als Paape een af gemeten pass geeft aan Smit, schiet deze laag in den uitersten hoek langs Van 't Hof (0—2). Dan volgt een periode, waarin K. F. C. alles op den aanval zet. Met man en macht verdedigde de Racing thans, Krom en Ver kerk en bovenal Kos maken alle aanvallen onschadelijk, terwijl Ruis weer tracht door naar de vleugels te spelen het spel te ver plaatsen. In deze periode krijgt R. C. H. nog diverse kansen om te scoren, doch Van de Werve laat ze onbenut. Onder groote spanning verstrijkt inmid dels ook de tweede helft. Als de strijd ten einde is heeft R. C. H. verdiend gewonnen. Haarlem-V. V. A. (3-2) In een slecht gespeelden wedstrijd zijn de roodbroeken er in geslaagd om met den on even goal van V.V.A. te winnen. Na dezen wedstrijd hebben wij den Indruk gekregen, dat de roodbroeken in de komende wedstrijden veel beter moeten spelen, want evenals de tegenpartij bracht ook Haarlem er gisteren weinig van terecht. Ondanks het groote overwicht in de tweede helft had de wedstrijd door ontactisch verdedigen wel eens in het nadeel der roodbroeken kun nen eindigen. V.V.A. is met drie Invallers en Haarlem stelt zich daar tegen als volgt op: Hoeben, P. van Daalen, Huijsmans, de la Mar. Levy, Vreeken. Iseger. Bieshaar. Breeuwer, Van Polanen, Kammeijer. V. V. A. begint met eenige aanvallen, waar door de roodbroeken op eigen helft worden teruggedrongen, maar tot doelpunten komen de Amsterdammers niet. Als de roodbroeken dan cenigszins zijn inge speeld. gaan zij, goed gesteund door de mid- dcnlinic, tot den aanval over. Vooral De la Mar en Vreeken hebben een groot aandeel in de aanvallen, die dan door Haarlem worden ondernomen. Steeds stuwen zij den aanval naar voren, maar ook nu weer is het in deze linie niet best gesteld; goed spel behoor1; hier tot de zeldzaamheden. Het dient daarbij gezegd, dat de Amsterdamsche doelverdediger niet gemakkelijk te passeeren is; hij stopt verschillende schoten op solide wijze. Als Van Polanen eens op een vooruit gespeelden bal doorloopt, trapt de uitloopende keeper den bal tegen hem op. Het leder verdwijnt in het erlatcn doel, waardoor Haarlem leidt (10». Ook hierna houdt Haarlem, ondanks hef tige aanvallen van V. V. A.. het beste van het spel. maar het blijft bij één doelpunt via het hoofd van Bieshaar na een keurigen voor zet van Kammeijer. Rust 2—0. In de tweede helft wordt V. V. A. geheel op eigen helft teruggedrongen. Steeds be dreigen de roodbroeken de Amsterdamsche verdediging, maar tot scoren komt het niet. De V. V. A.-verdediglng kon tegen het korte spel van de Haarlem-voorhoede wel op. In deze periode van Haarlem-overwlcht is het met de Haarlem-verdediging niet al te best gesteld en een doelpunt komt ten slotte aan den kant. waar het niet wordt verwacht. De rechtsbuiten van V. V. A. breekt door. hij zet den bal voor doel en zonder Öat de ge heele verdediging van Haarlem er iets aan doet, loopt de linksbuiten den bal ln doel. Het ziet er dan, ondanks het Haarlem- overwicht. donker uit voor de roodbroeken. Het is een geluk, dat kort na het Amsterdam sche doelpunt Iseger na een gewirwar voor het Amsterdamsche doel den stand op 31 brengt. Diverse kansen ontstaan dan nog voor het Amsterdamsche doel, maar deze worden niet benut. Zelfs als een der backs den bal uit het doel slaat, ontgaat den roodbroeken een strafschop. De V. V. A. rechtsbuiten Kammlnga maakt dan een schitterend doelpunt; de strijd wordt daardoor spannender. Gedoelpunt wordt echter niet meer en met 32 komt tenslotte het einde in het voordeel van Haarlem. Kinheim-Bloemendaal (1-3) Bloemendaal heeft een invaller en Kinheim voor Michel Sr. Van den aftrap af ontwikkelt Bloemendaal een goed sluitend, technisch spel. Na enkele minuten krijgt Bloemendaal een corner te nemen, die de linkshalf keurig voor het doel plaatst en door Kuiper ineens onhoudbaar wordt ingezet (0—1». Druyven in liet Kinheim-doel krijgt druk werk, doch hij keert diverse schoten subliem. De Bloemcndaal-reohtervleugel is zeer actief en is zijn tegenstanders nogal eens te vlug af. Ook Strik geeft diverse goede voorzetten, deze speler staat herhaaldelijk geheel vrij en profiteert hiervan naar behooren. Als de Kinheim-voorhoede er van door gaat, denken we Groeneveld te zien doelpunten, doch hij raakt op het laatste moment, den bal kwijt. Michel Jr. en Boot gaan er enkele malen goed samenspelend van door, maar de voor zetten zijn te hoog. zoodat de Bloemendaal- achterhoede steeds kan ingrijpen. Als even later na een aanval een bal bij Michel Jr. komt. scoort deze tusschen diverse spelers door, juist in het hoekje (11). De Bloemendaal-halflinie is die van Kin heim verre de baas; vooral het plaatsen is veel beter, evenals het opstellen. Dan gaat Strik er weer van door; de bal gat van man tot man, totdat Kuiper hem krijgt en van dichtbij onhoudbaar doelpunt (12). Aan beide kanten komt nog een kans en dan is het rusten. Na de rust pakt Kinheim direct goed aan; vooral Ellen is zeer actief; enkel? harce schoten gaan juist naast, terwijl twee cor ners achter geplaatst worden. Steeds komt Kinheim nu terug, doch het wil niet lukken. Eerst krijgt Druyven een vrije trap tegen zich wegens vijf passen locpen met den bal en later ook de Bloemen- daai-keeper. Beide malen wordt het gevaar afgewend. Heel Kinheim dringt op, waardoor de Bioe- mendaal-doorbraken zeer gevaarlijk worden. Kinheim weet het net niet te vinden. Bloe mendaal daarentegen weet bij een van hun uitvallen in het leege doel (Druyven was uitgeloopen) te plaatsen (13). Dit was een prachtig staaltje voetbal van Oharles de Bock, die uit een heel moeilijke positie toah nog weet in te schieten. Na nog enkele vergeefsche pogingen van Kinheim om het verloren terrein te herwin nen fluit scheidsrechter Van der Lee, eindigen. De elftallen waren als volgt opgesteld: Kinheim: C. Druyven, Rozemeijer, Stals, P. Druyven, Bakker. Asjes, Boot, Michel Jr., Groeneveld, N. N., Ellen. Bloemendaal: Strik, Kuiper. F. Bakker, De Book, J. Cassée, Parson, Beijk, Immer C. Bakker, Rapp, Baarn-E. D. 0. (1-1) Do roodzwarten hebben in Baarn een zeer slechten wedstrijd gespeeld, zeker den slechtsten van het seizoen. We moeten ech ter een uitzondering maken voor het achter trio, dat heel goed gespeeld heeft. Erkend moet worden dat het heel moeilijk was. om tegen een ploeg als Baarn, goed voetbal te spelen, want er werd door de thuisclub met groot enthousiasme getrapt en geloopen, ter wijl er van eenig systeem geen sprake was. De keeper was heel goed. Scheidsrechter Grootmeyer had de leiding. Het E.D.O.-elftal was als volgt samen gesteld: De Waard, K. Zandstra. H. Swart. Koppen, Dinkla, Oomen, Perukel Sr., Steffens Jr., Steffens Sr., Perukel Jr., Koene. Het veld is zeer glad, zoodat de spelers moeite hebben om zich staande te houden. De thuisclub begint met een groot enthou siasme, waardoor zij spoedig succes heeft, als een Baarnspeler De Waard den bal uit zijn handen loopt (1—0). Ofschoon het E.D.O.- spel boter is, zijn hun aanvallen toch weinig gevaarlijk: stood* weet de achterhoede van Baarn met forsche trappen het gevaar te keeren. Ook de aanvallen van Baarn zijn weinig gevaarlijk, steeds wordt de bal hard naar voren getrapt, waardoor de E.D.O.-backs gemakkelijk deze aanvallen kunnen af slaan. De thuisclub heeft geluk als Dinkla uit 'n corner mooi inkopt, waarbij een back uit bal uit het verlaten doel kopt. Endelijk komt de verdiende gelijkmaker, als Koene goed voorzet en J, Perukel Sr. hard inschiet (1—1). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. De gewoonte, dat het in de tweede helft bij E.D.O. beter gaat, kwam ditmaal niet uit; het vurige en tevens stevige tegenspel van Baarn bracht E.D.O. geheel van streek. Er werd nu van beide zijden maar raak ge trapt: de achterhoeden blijven echter vol komen meester van het terrein. Wanhopig wordt er door de E.D.O. voorhoede gepingeld, de enkele schoten worden op solide v door den Baarn-keeper behandeld. E.D.O. kan haar gewone spel maar niet ontplooien; de talrijker wordende aanvallen van Baarn vragen alle aandacht van de ver dediging. Swart en Zandstra trappen uitstekend, zonder dat De Waard er veel aan te pas be hoeft te komen. Het blijft bij steeds hope- loozer wordende pogingen om te scoren, zoodat het einde komt met een onverandcr- den stand. B. F. C.-Zandvoort (7-2) Zandvoort, dat thuis met groote cijfers van B. F. C. won, heeft nu met een zeer zware nederlaag in de Bussumers haar meer dere moeten erkennen. Toch was B. F. C. niet zoo sterk, als de cijfers wel zouden doen vermoeden; het groote verschil in goals zal wel voorname lijk gekomen zijn door het open spel van B. F. C., waar Zandvoort een peuterig speileije tegenover zette. Met dit al zijn er weer twee punten weg en dus moeten de Zandvoorters zich ge ducht inspannen, om uit de gevaarlijke zóne te blijven. De opstelling was als volgt: Scheffer. Water, Kollenberg, Vinke, Schaap, Paap. Schut, Schuiten, Molenaar, Weber. Van den Bos. B. F C. trapt af. maar Zandvoort krijgt den bal en onderneemt een goeden aanval, die echter afgeslagen wordt. Een aanval ui B. F. C. heeft meer succes de linksbuiten

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10