FINANCIEELE KRONIEK. r 'vtrü JPIRIN dewtród ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 7 DECEMBER 1931 Van kwaad tot erger. Dc scherpe dating van den Ponden- koers. Realisatie va,n het Pon denbezit der Nederlandsche Bank. Vermoedelijk geen betaling in guldens van Indische Pondenlee- ningen. De Wabash Rr. staakt haar betalingen. Indische en Duitsche obligaties weer lager. Een daling van den Pondenkoers tot even boven f 8.een millioenenverlies van de Nederlandsche Bank, weinig minder dan een bach op de Parijsche beurs, flauwe Ameri- jcaansche koersen, een verwarde strijd der handeldrijvende landen tot bescherming van de betalingsbalans, een steeds meer dreigende verstoring van het financieel en politiek even wicht in Duitschland ziedaar de voornaamste factoren, die de Amsterdamsche effectenbeurs deze week als „leitmotiv" hebben gediend. Is het wonder dat ook op de Amsterdam sche fondsenmarkt alle ondernemingslust weer is verdwenen en bij geringe omzetten opnieuw lagere koersen zijn ontstaan voor bijna alle fondsen, welke werden verhandeld. Het aspect van den algemeenen toestand is óe laatste weken zienderoogen verslechterd. De prijsdaling op de goederenmarkten moge al geen grooten omvang meer aannemen, voor ce meeste producten is toch de tendenz weer dalende; ondanks een steeds verdere inkrim ping der productie nemen de voorraden eer toe dan af, als gevolg van verminderde koop kracht en de stagnatie van den internatio nalen goederenruil. Van een dieptepunt der crisis durft men nauweijks meer spreken, het wordt, gravisch gezien, een dieptestreep. waar van 't einde nog niet zichtbaar is. Het blijft mogelijk en is te hopen dat het „herstel" dichter bij is dan men meent, hoe langer ech ter de dieptestreep van deze crisis wordt, des te moeilijker zal het herstel zijn. Het langer worden van dien streep beteekent immers een verdere verarming der wereldbevolking en een voortgaande ontkrachting van het econo misch even. Te meer omdat dit zich blijkbaar langs geheel nieuwe wegen zal moeten her stellen, gelet op het feit dat men allerwegen doende is de internationale handelsbetrekkin gen te verstoren door de bescherming van de betalingsbalans, welke in dezen tijd voor elk land, op zichzelf beschouwd, noodzakelijk schijnt, maar die een onzekerheid teweeg brengt als nooit te voren. Dé scherpe daling van dén Pondenkoers is keker wel het meest belangrijke" verschijnsel van dezen tijd niet alleen omdat zij een der machtigste staten van Europa naar den af grond der inflatie dreigt te sleepen, maar ook omdat daardoor tegelijkertijd de positie en het uithoudingsvermogen der omliggende landen in bedenkelijke mate verzwakt, We hebben van meet af sinds de opheffing van den Gou den Standaard in Engeland, de vrees uitge sproken, dat men in Engeland, na eenmaal den voet op het hellend vlak der inflatie te hebben gezet, zich niet zou kunnen staande houden en de gebeurtenissen der laatste da gen schijnen ons in het gelijk te stellen. Het blijkt, met de betalingsbalans van Engeland lang niet in orde te zijn, want alleen aan kunstmatige invloeden mag de verdere daling van den Pondenkoers. dunkt ons, niet worden toegeschreven. Ze zullen er misschien wel in Maar zij komen dan in de tweede plaats en vinden hun oorsprong in een groeiend wan trouwen ten opzichte van Engeland's crediet, dat met de opheffing van den Gouden Stand aard van zijn aureol is ontdaan. De sex-ke toeneming van den invoer heeft den meerde ren export verre overtroffen en nu vele an dere landen maatregelen tot beperking van den invoer dat is dus ook belemmering van den Engelschen export nemen, zal het zeer de vraag zijn of het Engeland zal gelukken zijn betalingsbalans dermate te versterken, dat tot een stabiliseering van den Ponden koers kan worden, overgegaan. Wat de kunstmatige factoren betreft, die den Engelschen wisselkoers beïnvloeden, lijkt het er wel op dat Frankrijk door aanhouden den verkoop van Ponden, de Engelsche regee ring met betrekking tot het Duitsche herstel- vraagstuk naar zijn pijpen wil doen dansen. Maar hoe dit ook zij, de vérdere waardever mindering van het Pond brengt in vele krin gen wee"r nieuwe en groote verliezen. Deze komen o.m. tot uitdrukking in de koersdaling van alle Ponden luidende obligaties, welke deze week uiteraard weer een flauw verloop hadden; zoo zijn de 5 pet. Pondenobligaties Van Ned.-Indië van 65 tot. 55 1/2 pet. gedaald. De daling van den Pondenkoers is vermoe delijk in de hand gewerkt door de officieele mededeeling van de Nederlandsche Bank, dat zij zich van haar Pondenbezit heeft ontdaan, door het grootste gedeelte aan de Nederl.- Indische regeering over te doen, die ze voor rentebetaling en aflossing op haar Ponden- leeningen kan gebruiken en de rest te reali- seeren. Deze mededeeing heeft wel eenige sensatie verwekt. Niet aleen omdat de verkoop van het Pondenbezit voor de Nederlandsche Bank een verlies beteekent dat weinig minder bedraagt dan haar kapitaal en zichtbare reserves (c.a. f 35 millioen), maar tevens omdat de Bank of Engeland zich blijkbaar niet heeft willen hou den aan een mondelinge afspraak met den vorigen president onzer circulatiebank, op grond waarvan mocht worden aangenomen dat uit het Pondenbezit der Nederlandsche Bank voor haar geen verlies zou voortsprui ten. Deze houding van de Engelsche circulatie bank, waarvoor natuurlijk ook de Exxgelsche regeering mede verantwoordelijk is. heeft al gemeen een zeer slechten indruk gemaakt en is vermoedelijk mede oorzaak dat men in an dere landen zich van Ponden ontdoet. Sinds de publicatie van de verklaring der Neder landsche Bank op 28 November is dc Ponden koers te Amsterdam van 8.84 tot 8.18 gedaald. Voorts kan uit de transactie met de Nederl. Indische regeering de gevolgtrekking worden gemaakt ,dat deze er niet aan denkt rente en aflossing op haar Pondenleening in guldens te betalen gelijk het hier te lande gevormd comité van obligatiehouders meent te mogen vorderen. Er is alle reden om aan te nemen dat van deze actie niets zal terecht komen, wijl immers juist leeningen in Ponden zijn gesloten om de koopers tegen waardevermin dering van den gulden te vrijwaren. Dat deze nu op het verkeerde paard hebben gewed kan voor de Nederl. Indische regeering geen reden zijn hen voor hun verliezen schadeloos te stellen. Wij missen de ruimte om over de andere in dei. aanvang genoemde verschijnselen veel te zeggen. Op de Parijsche beurs hebben de gandeeien Ban que de Paris e* des Pays Bas in enkele dagen tijds een koersdaling onder gaan van 1822 ot 1210, waarbij den te Parijs weer aan buitenlandsche manipulaties ge dacht heeft. Zoo doet het spreekwoord van pot en ketel in deze dagen opgeld. Op de New-Yorksche beurs was de aanvraag voor het receiverschap door de Wabash Rail road een gebeurtenis, die aan de donkerste dagen van de crisis in 1903 herinnert. Van de koersen der gewone en preferentie aandeelen der Wabash Rr., die nog niet zoolang geleden op een gezonde basis scheen te zijn gereorga niseerd, zoodat tot einde 1930 op de prefs. 5 pet. dividend werd uitbetaald eix voor de com mons meermalen dividend-geruchten liepen, is nog slechts 1 a 2 pet. overgebleven. Allicht dat het vast raken der Wabash Rr. er toe zal kun nen bijdragen, dat het spoorwegpersoneel zijn verzet tegen de noodzakelijke loonsverlagin gen opgeeft, Wat de locale afdeelingen der Amsterdam sche beurs betreft, werden in de meeste hoe ken lagere koersen genoteerd. Aand. Nederl. Bank daalden van 135 tot 95 pet. Ook op de Beleggingsmarkt was de tendenz de laatste dagen iets flauwer. Nederlandsche obligaties werden ee"n fractie lager verhan deld en Nederl. Ind. dollarobligaties tot be langrijk lagere koersen afgedaan, waardoor de ongemotiveerde anomalie met de guldenlee- ningen weer grooter gewonden is. Voor zoover Duitsche obligaties werden verhandeld, kwa men afbraakkoersen tot stand. Overigens spreken de volgende koersverge- lijkingen voor zichzelf. A.K.U. Unilever Ned. Kabel fabriek Ned. Ford Philips Rott. Droogdok Koninklijke H.VA. Deli Batavia Mpij. 6 pet. Ned. Indië 1923 C 6 pet. idem 1922 A 5 1/2 pet. idem 1923 C 4 1/2 pet. A'daim 1916/17 4 1'2 pet. R'dam 1914/15 5 1/2 pet. Youngleening 7 pet. Dawesleening 7 pet. Gutehoffnungshüttc 7 pet, Ruhrverband 20 jr. 1930 H.K. 11 2 1931 Nov. Dcc. 97 49 42 331 130 100 454 280 231 342 218 195 267 105 90 139 130 319 138 121 400 206 175 285 170 140 104 1/8 73 67 102 931/2 88 102 89 3/8 85 3/4 102 3/4 93 89 102 39 1/2 8 3 1'2 78 12 39 30 103 1/4 51 36 96 481/2 36 BINNENLAND DE KENNEMER TUINBOUW NIET GESTEUND. NIEUWE ACTIE VOOR RIJKSCRED1ETEN. In Kennemerland heeft men, naar aan de N. R. Cr.fc. gemeld wordt, met schrik ken nis genomen van het voorstel der regeering om ten behoeve van den tuinbouw in West- Friesland 700.000 beschikbaar te stellen, wijl de gemeenten Heiloo. Llmmen, Castri- cum, Egmond-Binnen en Schoorl, gelegen in Kennemerland, waar de tuinbouw eveneens in nood verkeert, buiten de regeling vallen. Een comité in Kennemerland, onder leiding van burgemeester Lommen van Castricum. is thans weer mobiel geworden, om te trach ten de regeering te overtuigen van de nood zaak om ook in die gemeenten aan de tuin ders steun te verleenen. W. B. THOLEN OVERLEDEN. In Den Haag is op 71-jarigen leeftijd over leden de bekende kunstschilder W. B. Tholen die 13 Febr. 1930 ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag door zijn tallooze vereer ders en vrienden gehuldigd is. De ontslapen kunstenaar, die een leerling van Gabriel was, schilderde vele landschap-, stads- en zee gezichten. De begrafenis is Dinsdag om half één op de nieuwe begraafplaats te Apeldoorn. NOODSEINEN VAN EEN SCHIP BIJ TERSCHELLING. DE BRANDARIS HEEFT NIETS GEVONDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn noodseinen ontvangen van een schip bij Ter schelling. De Brandaris is tweemaal uitgeva ren. doch heeft niets ontdekt. Een schip heeft bij Texel noodseinen gege ven, omdat de stuurketting was gebroken. De sleepboot „Oceaan" is onverrichterzake naar Terschilling moeten terugkeeren, om dat het schip zichzelf heeft kunnen helpen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ctfc. per regel. opgestaan, slecht geslapen, te Iaat Mn den trein. Dal haal U kunnen voorkomen, door gisteravond voor het naar bed gaan, tegen Uw verkoudheid Aspirin-Tabletten te nemen. U moat toch in elk geval ook >»en buisje Aspirin mee op reis nemen. jj let op den canjeband. Prijs ?5 ctt. VIERDE LIJK GEVONDEN TE ECHT. De sinds Augustus vermiste jongeman. HET LIJK BEGRAVEN DICHT BIJ DEN ANDEREN KUIL. Zaterdagmiddag om twaalf uur is te Put- broek bij Echt in de onmiddellijke nabijheid van den kuil, waarin de drie lijken van de stroopers zijn gevonden, ook het lijk opge graven van den sinds Augustus verdwenen 23-jarigen jongeman Roebroeks. De mededeeling, dat Roebroeks voor zijn verdwijning reeds had verklaard door den jachtopziener bedreigd te zijn met den dood krijgt hierdoor zeer bijzondere beteekenis. In de Maasbode lezen wij nog, dat Zaterdag de tyeide jongemannen Gerrits en Janssen na een'nieuwen vruchteloozen speurtocht, juist toen zij tegen elf uur onverrichtex-zake wilden terugkeeren, in het laatste gedeelte dat zij doorzochten een plek lossen grond aantrof fen, waar een van hen plotseling tot de enkels in den muilen modem wegzakte. Haastig begonnen zij te graven met de meegebrachte schoppen en op 25 c.M. onder de oppervlakte, stietten zij op een kleeding- stuk. Aanstonds werd de politie gewaarschuwd, die met den burgemeester van Echt, den heer A. Meuwissen spoedig ter plaatse verscheen. Het parket van Roermond was in den na middag ter plaatse. Het lijk werd in beslag genomen en onder bewaking gesteld, totdat de gerechtelijke lijkschouwing en sectie zullen gehouden werden. Het stoffelijk overschot verkeerde in zulk een vergevorderd en staat van ontbinding dat de doodsoorzaak bij het- voorloopig onderzoek niet met volle zekerheid kon worden vastge steld. De omstandigheden gelijken sprekend op die, waaronder de drie andere slachtoffers werden gevonden en het feit, dat ook deze jongeman wel eens uit stroopen ging. is een reden te meer dat ook hij aan wraakzucht is ten offer gevallen. Dat wij hier wel degelijk met doodslag te doen hebben, bewijst het feit, dat ook dit vierde slachtoffer ongewapend het bosch is ingegaan, zoodat er van rechtmatig zelfver weer bij het neerschieten van de betrokke nen geen sprake kan zijn. Trouwens het ver bergen der lijken is op zich zelf reeds een ver pletterend bewijs van schuld. Het lijk is gevonden ongeveer 20 c.M. onder den grond op den rug met. opgetrokken knieën, tex*wijl een jas over het hoofd ge trokken was. De moeder en een broer van het slachtoffer benevens zijn verloofde herkenden dadelijk het lijk. Daarna werd het met een doek afge dekt en onder politie bewaking gesteld, tot dat Dr. Hulst uit Leiden de sectie zal verricht hebben. De bosschen rondom Putbroek zijn door de politie afgezet. GEEN DIVIDEND AMSTERDAMSCHE SUPERFOSFAATFABRIEK De Amsterdamsche Superfosfaatfabriek en de N.V. Vereenigde Chemische Fabrieken te Amsterdam zullexx dit jaar het dividend pas- seeren (vorig jaar 6 pCt.). Voorgesteld wordt om op de cumulatief preferente aandeelen van de Vereenigde Chemische Fabrieken 6 pCt. uit te keeren (onveranderd). De ver wachtingen voor het nieuwe boekjaar zijn niet hoog gespannen. FRAUDE BIJ HET HOOFDBESTUUR DER P. T. T. Het Haagsch Corr. Bur. meldt: Naar aanleiding van berichten betreffende gepleegde fraule bij het hoofdbestuur der P. T. T. vernemen wij van bevoegde zijde, dat inderdaad een bedrag van 270.op onrechtmatige wijze is geïnd op valsche voor schotdeclaraties. Op 7 Nov. zijn twee cheques uitbetaald wegens reis- en verblijfkosten ten name van een technisch ambtenaar, wel ke kosten niet gemaakt zijn. Een onbevoegde is in het bezit gekomen van twee uitbetalingsformulieren en heeft deze ingevuld en de handteekening van den chef van dienst vervalscht. Het geluk was hem gunstig, want toen hij het geld kwam halen was de ambtenaar, die anders de beta lingen doet, afwezig en verwangen door een ander, die niet zoo goed op de hoogte was der zaken. Men heeft nog niet kunnen ont dekken wie het geld geïnd heeft en hoe deze persoon aan de formulieren gekomen is. GELUKKIG DEN HAAG. GEEN MOEILIJKHEDEN; KASGELD EN DE WERKEN GAAN DOOR. Bij de replieken in den Gemeenteraad van Den Haag heeft wethouder Drees <s.d.) aan zijn voorganger nxr. De Wilde hulde gebracht voor diens beheer van de afdeeling financiën. In vergelijking met andere steden is de fi- nancieele toestand van Den Haag gunstig te noemen, zeide hij, volgens het verslag in de Tel. Spr.'s streven zal zijn een gezonde fi- nancieele politiek te blijven voeren, hetgeen ook van groot belang voor de arbeidersklasse is. Er is een vlottende schuld van zeven mil lioen gulden en 2.700.000 in anticipatie-bil jetten; men is er zoo gelukkig aan toe ook voor kasgeld een marge te hebben. De ge meente zal geen beroep op het Rijk behoeven te doen en op door het Rijk te stellen voor waarden zal men niet behoeven in te gaan. Alle werken die in de residentie onder han den zijn, zullen doorgaan, wat lang niet in alle gemeenten het geval is. Met de nieuwe groenten- en fruitmarkt, aanleg van het ka naal. de bouw van het gemeentemuseum, de vuilafvoerinrichtingen, nieuwe scholen zal voortgegaan worden. Den Haag zal 1932 wel doorkomen als geen nieuwe verrassingen zich voordoen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Almkerk 5 Dec. van Rotterdam naar Sa- vona. Alwaki 5 Dec. van Rotterdam naar Buenos Aires. Barneveld 4 Dec. 0 u. 35 M. Oost van Nlton Amsterdam n. Curasao. Damsterdijk 5 Dec. v. Rotterdam n. Van couver. De If td ijk 4 Dec. 12 u. 1100 mijl W. Z. West van Valentia, Pacificfeust n. Liverpool en Rot terdam. Kota Tjandi 5 Dec. 18 u. van Bremerhaven, Hamburg n. Rotterdam. Melampus 5 Dec. van Amsterdam n. Liver pool. Slamat 8 Dec. 6 u. te Marseille verwacht Batavia n. Rotterdam. Statendam 5 Dec. 13 u. van Boulogne, Rot terdam n. New York. Aiphacca 4 Dec. v. Balvla, Buenos Aires n. Rotterdam. Bodegraven 4 Dec. te Caiiao van Buena Ventura. Boskoop 4 Dec. 12 u. 500 M. van Land's End Ohill n. Rotterdam. Costa Rica 3 Dec. 21 u. te Hamburg van Amsterdam. Drechtdijk 3 Dec. te Vancouver van Rot terdam. Enggano p. 4 Dec. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam Houtman 4 Dec. v. Port Natal naar Beira. Kota Pinang 5 Dec. 6 u. te Suez, Batavia n. Rotterdam. Modjockerto 4 Dec. 17 u. te Bclawan, Rot terdam n. Batavia. Nieuw Holland 4 Dec. te Sydney van Sin gapore. Nijkerk p. 5 Dec. Dungeness, Beira naar Rotterdaxn Ouderkerk 3 Dec. te Manila, Japan nara Rotterdam. Polydorus 5 Dec. te Schiedam van Amster dam. Poelau Laut 3 Dec. te Belawan Dell, Batavia n. Amsterdam. Patria 5 Dec. 8 uur te Batavia van Rotter dam. Poelau Telio 4 Dcc. te Londen van Am sterdam. P. C. Hooft p. 4 Dec. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Rlxea 3 Dec. te Kingston J. van Amsterdam vertr. n. Livingston. Randfontein 4 Dec. v. Port Sudan, Rot terdam n. Beira. Soemba 4 Dec. v. Marseille, Batavia naar Amsterdam. Sigli 4 Dec. van Belawan Deli naar Ran goon. Tjikarang 3 Dec. te Sjanghai van Hong Kong. Tawali p. 5 Dec. Vlissingen, Rotterdam l.v. Antwerpen n. Austraiië. Ulysses p. 4 Dec. 14 u. 30 m. Dungeness n. Londen. Chili n. Amsterdam. Van Heutsz 3 Dcc. v. Hong Kong n. Singa pore. Zaanland 5 Dec. v. Rio de Janeiro, Buenos Aires n. Amsterdam. Westerkerk 5 Dec. v. Durban n. Lorenco Marques. W&alkerk 5 Dec. v. Port Elisabeth naar Z.-Afrlka. Zeelandia 4 Dec. 17 n. van Montevideo Amsterdam n. Buenos Aires. Amstelkerk 5 Dec. te Accra, Amsterdam n. West-Afrika. Gaasterland vertr. 8 Dec. van Duala naar Amsterdam. Springfontein 5 Dec. van Durban naar Oost- Londen. Meliskerk 5 Dec. van Hamburg naar Am sterdam. Nijkerk 5 Dec. te Duinkerken, Zuid-Airlka n. Rotterdam. RADIO-PROCRAMMA DINSDAG 8 DKCEMEBER 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Boekenhalf uur! je. 11— Radio-Volks-Universiteit. 11.30 concert. D. Gers'.ei piano. J. v. d. Ploeg tenor. Begeleiding Egb. Veen. 12.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2— Concert door het Winkels Trio. 3.— Knipcursus. 4.— Gramofoonplaten 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.— ILIH.O. 6 Draaiorgelmuzlek. 6.30 Radio-Volks-Universi- teit. 7.Strijkkwartet nr. 4. Debussy, door Hollandsch Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les 8 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Pierre Palia piano exx L. Noiret liedjes. O.a. Tweede Hon- gaarsche Rhapsodie. Liszt. 10.Vaz Dias. 10.15 Vervolg Concert. Os. Hals- und Bcln- bruöh-Potpourri, Morena. 11.— Gramofoon platen. HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 3.9.15 en 1010.30 Gramofoonplaten. 10.30 Robert Heröerig.s draagt eigen Evangeü- satiezangen voor. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Concert KRO-Trio. 1.45 Gramofoonplaten 2.Vrouwenuurtje. 3.— Naaicursus. 3.30 Cur sus Hoedenmaken. 3.45 Naaicursus. 4.15 Gra mofoonplaten. 4.45 KRO-Kunst-Enseeonble. 6.20 Bedrijfscontrole-cursus. 6.45 Engelsdhc les 7.10. Prof. Baadcr: Ervaringen bij het dialect onderzoek. 7 45 Voordracht, door Teo de Witte 8.KRO-Orkest o.l.v. J. Gerritsen. Teo de Witte (voordracht). O.a. piano-ooncert f-cnoll Bach. (Solist: W. Francois). Fan:. „Die ver- ka uf te Braut", Smetana. 11.Gramofoon platen. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing: Australië. 11.20 Berichten. 12.20 Ciixema-orgclbespeling. 1.20 Kemp en zijn Piccadilly-orkest. 2.25 Voor dc saholen. 2.50 Muziekles. 3.50 Fransohe les. 4.25 Lezing: Autobus of trein. 4.50 Trocadero- orkest. O.a. Urendans, Ponchielli en „Graaf van Luxemburg". Lehar. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Koorzang. 7.10 Fransche les. 7.40 Variété. Orkest en solisten. 8.35 Pianomuziek. 8.50 Literaire causerie. 9.20 Nieuws. 9.40 Het B.B.C, licht orkest. O.a. Ouverture „Oberon". Weber en 2de Hong. Rhapsodie, Liszt. 10.55 Dans muziek. PARIJS, „RADIO-PARIJS" 1725 M. 8.05. 12.50, 1.25 Gramofoonplaten. 8 20 „Flossie" van Sczule. M. m. v. Orkest en solis ten oJ.v. Raoul Labis. LANGENBERG, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 8.25 Kath. Morgen wijding. 9.30 Mozart-concert (voor scholen). 12.25 Orkestconcert 4.20 Werag-orkest oJ.v. Kuixn 7.20 Kleine Kerag-orkcst o.l.v. Pcnsis L. Mann (mezzosopraan). O.a. Fant. „Tajxn- hauser", Wagner Rhapsodie uit „Fürst Igor", Borodin. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Concert u. Jx. Palace-Hotel. 2.20 Radio Blaasorkcst m.m.v. A. Nexxmann (zang). 7.20 Strijkconcert oJ.v. Reesen. 8.05 Moderne muziek. Radio-orkest o. L v. Reesen. O.a. Dreigroschen-Opcr. K. Weill. 8.50 Gramofoon platen. 9.20 Oude Italiaansche Meesters. So listenconcert. 0.a. Trio-sonate voor 2 violen cello en cembalo, C-dur, Pugnani 10.10 Dans- mxxzlck u. h. Palace-Hotel. BRUSSEL, 508 M. en 338 M. 508 M.: 5.20 Lecocq-concert. 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Concert gewijd aan het feest der Onbevlekte Ontvangenis. 9.20 Gramofoon platen. O.a. Ay. ay. ay, Freirc. 338 M.: 5.20 Symphonie-orkest. 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Joodsch concert. O.a. Kol. Nidrei, Max Bruoh. ROME, 441 M. 3.20 Concert door het Orkest van de Politieschool. O.a. Fragmenten uit Lohengrin, Wagner. ZEESEN, 1635 M. 11.30 Gramofoonplaten. 12.Gramofoonpl. 3.50 Orkestconoert. 6.50 Orkestconcert. 8 35 Moderne Ttaliaansohe Kamermuziek. 0.50 Dansmuziek. De groote vliegmachine werd uit de garage gehaald en ieder een deed zijn best om te helpen. Een chef van de vlicgschool zou Tuïmeltjc zelf wegbrengen. Want het zou een groote reis zijn en men wilde niet dat Tuimeltjc zou verongelukken. Al die be^ iglxeid maakte het voor Tuimeltjc nog maar moe. er. Met zjja banden voor zijn gezicht liep hjj rond, Kikker Karei was er het ergst aan toe. Hij verloor zijn beste vriend. „Ik zal je een pertret van me meegeven." zei hij tegen Tui meltjc, „cn als je weer in jc eigen land terug bent, denk dan nog eens aan me." Tuimeltjc kon niets terug zeggen, hij omhelsde kikker Karei jdken ca rolde bet portret dat hij gekregen had, op. Even later kwam men Tuimeltjc waarschuwen, dat de vlieg machine gereed stond. „Ik moet nog even weg," zei Tuimeltjc, tot verbazing van al dc kikkers. „Wacht even op me," cn zonder op iemand te letten, liep hij hard weg, net kasteel in...— Wat denken jullie dat hij ftiog doen*

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7