Steun aan landbouw, midden stand en schipperij? STA TEN- GENERAAL. HET ONTSTAAN DER HAARLEMSCHE ARBEIDERSKWARTIEREN. HAARLEM'S D'ACBIAD WOENSDAC 9 DECEMBER 1931 TWEEDE KAMER. Middenstand en klcinhandelprijzen. De blnnenschipperij. Volksgezondheid. - De dames aan het woord. De crisis laat geen tak van volksbestaan onaangetast: overal klacht en nood. Overal vraagt men dus hulp. De landbouw staat vooraan, de scheepvaart en de middenstand volgen- Maar met heel weinig resultaat jnet minder resultaat dan de landbouw. Vandaag vroeg de heer Knottenbelt de belangstelling der regeering voor den nood toestand in de zeescheepvaart. En Dr. Vos riep regeeringshulp in voor het voorzien in dc credietbehoeften van den midden stand. Minister Verschuur zette uiteen, dat de regeering alle aandacht geeft aan beide bevolkingskringen, aan beide bronnen van bestaan, hij deed gevoelen, dat hij weet, hoe moeilijk de middenstand 't heeft, hoe zwaar de concurrentie in de zeescheepvaart is. jjaar voor een beroep op regeeringshulp om met credieten te komen, was de minis ter niet te vinden. De toestand in de binnenschippen] is ook al niet gunstig. De hulp der regeering om daarin verbetering te brengen, riepen de heeren de Boer, Duymaer van Twist en juf frouw Katz in. Wat moet ik hier doen? vroeg Mr. Verschuur ik ben bang voor kunstmatig ingrijpen. Wellicht zou de re- eeering (hierop had bovenal Mej. Katz aan gedrongen) een betere, een billijker verdee- ling van de voorradige vrachten kunnen be werken, maar daaraan zag de bewindsman het gevaar verbonden van een opvoeren van de vrachtprijzen, met het gevolg van het ondergraven van de animo, bij velen thans nog bestaande, om hun vrachten per schip te doen vervoeren. De minister beloof de te zullen overwegen, wat hij doen kon aan de verwerkelijking van de gedachte van den heer de Boer, die om een centrale beurt bevrachting heeft gevraagd, teneinde een werken beneden den kostprijs te kunnen doen ontgaan. De minister erkende, met de heeren van Helleberg Hubar en Dr. Vos, dat in tegen stelling met allerlei geruchten dc kleinhan delsprijzen die van den groothandel wel de gelijk volgen. De heer van Hellenberg Hubar wees er op, dat er bij het vaststellen van de meening, dat de kleinhandelsprijzen de groothandelsprijzen niet volgen, zoo dikwijls allerlei misverstanden werken. Het is nu eenmaal een blijkbaar gemakkelijk ont stane meening van het publiek, dat de prij zen in den kleinhandel niet dalen, omdat het grootste deel der menschen aan de grens van zijn inkomen leeft en blijft le ven. omdat het publiek zoo heel snel vroe gere prijsdalingen vergeet. Ook werd gewe zen mede door den bewindsman op de eigenaardige hoogte van lasten, die de mid denstand heeft te dragen, kosten van huur, accijnzen enz. Dr. Vos en de minister .wezen bovenal op dc behoefte van speciaal ons yolk om zijn waren thuis bezorgd te krijgen. De minister zeide toe, dat hij het onder- roek, hetwelk gaande is naar de kleinhan delsprijzen, zoowel dat door het economisch instituut van den Middenstand als dat door de hoogleeraren Polak en Kaag. zal doen voortzetten. De minister had de overtuiging dat de middenstand het bleek hem uit menige conferentie bereid is mee te helpen om de concurrentiemogelijkheden voor ons land als exportland te versterken door ook zijn deel te dragen in de verlaging der productiekosten. Wat overigens on derstreepte Mr. Verschuur ook voor den Middenstand zelf en zijn bemiddelende po sitie van groote beteekenis is. Toen de minister ook sprak over de be hoefte, speciaal blijkbaar van ons volk, om zijn waren thuis bezorgd te krijgen, toen hij er aan herinnerde, dat toch ook de Duit- sche huisvrouw zelf altijd haar waren gaat koopen op de markt, toen schoten als pijlen van een boog. de vrouwelijke Kamerleden naar het stenografenhekje, om den minister door interrupties duidelijk te maken, dat zulks onmogelijk kon, zeker niet voor de ar beidersvrouw, die geen hulp in haar huis houding heeft. Het kostte den minister eenige moeite, olie op de golven te gieten. De commissie-Kan zal, zooals men weet, de taak hebben om bedrijfscrisismoeilijkhe den tot oplossing te brengen. Dit zal moe ten geschieden in een sfeer van vertrou wen tusschen werkgevers en werknemers. In een sfeer van vertrouwen onderstreep te minister Verschuur. De vraag van Dr. Kortenhorst of de regeering daarbij boeken onderzoek zal bevorderen, liet de minister voor rekening dergenen, die dergelijke ge ruchten verspreiden, nadat de heer Kuiper (Dr. Kortenhorst's partijgenoot) den minis ter vooraf op het hart had* gedrukt op „praatjes" maar niet in te gaan. Dat zou zeker niet bevorderlijk zijn om de moeilijk heden tot oplossing te brengen. Minister Verschuur betwijfelde of meer dere coöperatie onder de consumenten dit was een gedachte van den heer Weit- kamp veel beteekenis zou kunnen hebben voor de daling der kleinhandelsprijzen. Dr. Kortenhorst informeerde nog naar de anti-dumpingwet. De regeering zal op be handeling daarvan niet aandringen vóór zij ervaring verkreeg met de werking van het contingenteeringswetje- Dr. Lovink ontving des ministers bevesti gend antwoord op de vraag, of de f *100-000 die door de regeering wordt ter beschik king gesteld voor het verbreiden van het Ne- derlandsch fabrikaat in den vreemde, ook voor de Nederlandsehe landbouwproducten gelden zal. Mevr. BakkerNort riep de huis vrouwen op, Nederlandsch fabrikaat te ge bruiken en den fabrikanten duidelijk aan te geven, wat Nederlandsch fabrikaat is. Daarna heeft de Kamer zij is nog niet gereed veel gesproken over de volksge zondheid. Wij zijn daarover kort, omdat we het allemaal toch weer terug vinden in des ministers antwoord morgen. Mej. Groeneweg en Mevr. de VriesBruins drongen aan op het heffen van algemeene maatregelen van zorg voor de ongehuwde moeder. Mevr. de Vries en Mevr. van Ital- lie-van Embden wenschten oogenblikkelijk regeeringsingrijpen om te zorgen, dat de slachtoffers van verkeersongevallen niet langer aan onverzorgd lijden zijn overge geven. dan strikt noodzakelijk is. Ook pleitte Mevr. van Ital'ie voor het helpen tot r.:r>' werk van lichamel"k gebrekkigen. Dr. Vos deed een goed vjsord voor de par ticuliere vroedvrouw^:^11^: bestaan blijk baar niet rooskleurig is. Dr. Lovink voerde het pleit voor het recht van bestaan van een gemeentelijke keuring van vleesch en vleeschwaren bij invoer in de gemeenten. En de heer Krijger wees den minister na drukkelijk op de officieele gevolgen voor de gemeenten, wanneer de minister er op blijft staan (zooals bleek uit een ministerieele cir culaire aan de gemeenten) dat de besmet telijke ziekten wet thans reeds volledig wordt uitgevoerd. Ten slotte heeft Dr. Nolens opvolger, de Limburger Maenen, gepleit voor het opja gen der gemeenten om het hunne te doen tot het afnemen van het aantal één-kamer woningen en het scheppen van de eigen woning voor het groote gezin. De heer Mae nen is een rustig en een klaar en helder spreker. Avondvergadering. Ver korting van den zomer tijd? - De kleine partijtjes. - Nog eens de binnenschip pers en hun nood. Toen de begrooting van Binncnlandsche Zaken aan dc orde kwam werd het jaar- lijksche pleidooi tegen den zomertijd gehou den. Ditmaal door de heeren Zandt en Braat Toch was er eenige variatie en daarom moe ten we even de aandacht wat langer vragen dan anders. Gewoonlijk immers werd er gepleit voor afschaffing van den zomertijd en wanneer dat niet kon, dan toch in ieder geval beper king van den duur daarvan. Dit was steeds afgewezen met een beroep op de spoorwe gen, die geen anderen aanvang en geen an der eind zouden gedoogen. De heer Braat nu is naar de Spoorwegen geweest. En daar heeft men hem medegedeeld, dat spoorwe gen niet zoo hangen aan het begin en het eind van den zomertijd als wel eens wordt gemeend. Welnu de bewindsman zal daar naar een onderzoek instellen en wanneer het blijkt, dat de heer Braat gelijk heeft, dan zal hij tegen elkaar afwegen de voor- en nadeelen van een verkorting van den zo- mei'tijd. In verband met deze toezegging trok de heer Braat een motie in, die op ver korting van den zomertijd aandrong. De vragen bij het Binn. Bestuur vatten we samen met het antwoord van den minis ter, die precies te half een aan het woord kwam. Er werd. door Mej. Meyer en Mr Teulings geklaagd over een wel zeer gemakkelijk voor alle leeftijden toelaten van films door de centrale commissie voor de filmkeuring. De minister zal dit onderzoeken- Mochten er strengere richtlijnen noodig zijn, dan zal de minister die aanleggen. Over de Kieswet spraken vele afgevaar digden. De heeren Braat en de Visser vrees den voor het verdwijnen van kleine partijen De heer Braat kende die partijen uiteraard groote beteekenis toe. Zoo betoogde hij, dat er lang zooveel over den landbouw als thans geschiedt, niet zou gesproken zijn, wanneer de Plattelanders partij niet in het Parle ment zou verschenen zijn. De minister be toogde, dat de heer Braat niet ongerust be hoefde te zijn: het gaat er alleen maar om bij de komende kieswetwijziging de al te groote versnippering van de kiezers te voor komen, het gaat er alleen maar om, de kleine partijtjes, niet de kleine partijen, te weren. Wal reeds van te voren de instem ming heeft van Dr. Vos, die niets moet heb ben van afgevaardigden, die niet eens we ten. wat hun eigen partij wil hij bedoel de den heer Floris Vos. De minister gelooft, dat de indeeling van ons land in vier dis tricten, zooals geschiedt bij de verkiezing voor den Senaat, voor de Tweede Kamer geen bestaansreden heeft. Met de bestaan de stemmenverhouding in de Kamer is de minister niet geneigd werk voor niets te doen en de stemplicht uit de Kieswet te halen. Mevr. van Itallie-van Embden voerde een pleidooi voor het wettelijk niet-uitschakelen van de lijkverbranding. Dat de regeering nog niet met een regeling komen kon, heeft de minister-president gewezen op de last van de crisis, die hem tot nog toe verhinderde, zich met dat onderwerp bezig te houden. Is de crisis geluwd, dan zal er iets gedaan worden. Ook tot herziening van de Zondags wet. waarom Ir. v. Dis vroeg. De zakelijke bedrijfsbelasting heeft waar schijnlijk meer vijanden dan vrienden zei minister Ruys. Dat komt met meer belastin gen voor interrumpeerde de Kamer. Die vijanden waren in de Kamer gisteravond de heeren van Vuuren, Dr. Vos en v. d. Heuvel. De heer Smeenk (wethouder van financiën in Arnhem) verdedigde haar. En de mi nister ook. Hij wilde blijkbaar die bron van gemeentelijke inkomsten op het oogenblik niet verstoppen en waarschuwde in verband daarmee voor onberaden stappen. Ook vanavond werd uitvoerig geklaagd over den nood in de binnenschipperij. De heeren de Boer, Duymaer van Twist, de Vis ser cn van Dis riepen allen om hulp- Er ge schiedt thans reeds iets. Minister Ruys wilde ook hier met den stand van 's Rijks kas re kening houden. Een behoorlijke steunrege ling is eenvoudig niet te verwezenlijken om de kosten. En ook het eind is niet te voor zien. Misschien kan op andere wijze worden geholpen, door andere departementen. Voor een uniforme regeling van de sala- rieering van burgemeesters en secretarissen voelde in de huidige omstandigheden de mi nister niets. Ook over samenvoeging van gemeenten sprak de bewindsman. Hij deed voorop staan dat de gedeputeerden daartoe het initiatief nemen moeten. Maar wanneer het eenmaal tot een beslissing komt, dan moet men we ten, dat samenvoeging (alleen te verdedigen om het algemeen belang) een ultimum re- medium moet zijn. Om half twee protesteerde de heer van Zadelhoff tegen den vrijwilJigen landstorm en de burgerwacht. Daarover moet morgen e< rid worden. INTIMUS. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ncd. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond in Café-Res taurant Brinkmann een vergadering onder leiding van haar voorzitter den heer J. L. Bouwer, die een kort welkomstwoord sprak, in het bijzonder tot den heer C. Sipkes, die een rede zou houden over het onderwerp: „De nieuwste kleurenfoto's van bloemen cn heesters", wat de vereeniging op hoogen prijs stelde. De voorzitter deed hierna eenige mededce- lingen over den stand der iepenziekte. Hij deelde o.a. mede, dat volgens geleerden de boomen. die eenmaal door de iepenziekte zijn aangetast, in den regel allemaal doodgaan, ook al schijnt het. dat ze het er boven op halen. Het volgend jaar blijkt echter, dat ze den strijd tegen deze ziekte moeten opgeven. De infectie heeft altijd plaats in den top der boomen, waar de schimmel zich nestelt. Vooral in een droge periode ziet men de ziek te het gauwst. omdat dan te weinig water naar boven gezogen kan worden. Er zijn echter eenige soorten van boomen gevonden, die voor de ziekte niet zoo vatbaar zijn en die bijna niet ziek gemaakt kunnen worden, zelfs niet nadat zij tot drie maal toe met een groote dosis ziektekiemen waren inge ënt. De kans bestaat dus, dat de iepenboomendie nog altijd de echte „straatboomen" zijn, de wegen in Haarlem nog zullen blijven versie ren, want op de Haarlemsohe kweekerlj zijn al van die onaantastbare boomen aangeko men. Dc heer Bouwer deelde hierna nog vele in teressante technische bijzonderheden over het enten en infecteeren. De oude boomen, die door de ziekte aangetast zijn, moeten worden opgeruimd. Op een vraag van één der leden antwoordde de Voorzitter, dat de eigenaars van particu liere terreinen, waar zieke iepenboomen staan, gedwongen kunnen worden ze te laten rooien. Spreker heeft nog niet gehoord, dat er menschen zijn, die zich daartegen verzet, hebben. Het is ook in hun belang, om zooveel mogelijk mee te werken. Ook nog eenige andere vragen werden door den heer Bouwer beantwoord. We herinneren er aan, dat één onzer redacteuren met den heer Bouwer een onderhoud over deze aangelegen heid heeft gehad, waarvan de bijzonder heden in ons nummer van Zaterdag gepu bliceerd zijn. In de pauze werd een onderlinge tentoon stelling van ingezonden bloemen en heesters gehouden, die terecht aller bewondering wekten. Tien punten werden toegekend aan den heer A. Koper te Bennebroek voor een vaas prachtige roode Kerstrozen; tien punten aan een vaas Euphorbia's van de firma Carlée; tien punten aan den heer Koper voor een groep witte cyclamen; negen punten aan den heer Koper voor een groep primula's en een dankbetuiging aan den heer Gode voor zijn prachtige gemengde groep. De Voorzitter dankte de inzenders en de jury. Na de rondvraag verkreeg de heer Sipkes het woord voor zijn causerie. Hij deelde eerst een en ander mee over de kleurenfotografie, waarbij hij vele technische détails beschreef. Vooral met het fotografeeren van bloemen heeft de kleurfotografie een documentaire waarde. Verschillende schitterende bloemen, zooals bosoh-anemonen, waterlelie-tulpen, irissen, wilde hyacinthen enz., werden in ge wone- en kleurenfoto op het witte doek ge bracht. Op de bekende aangename wijze wist de heer Sipkes er vele aardige bijzonderheden van te vertellen. Hij ontving aan het "eind een vriendelijk dankwoord van den Voorzitter. Het was voor de aanwezigen een leerrijke avond. VOOR HET CRISISCOMITé. In de gisterenavond gehouden bestuurs vergadering der Volders-, Raamgracht, Wil sons- Sophiaplein-verecniging is besloten om aan het Crisis Comité af te geven 30 bons ter waarde van 1 gulden per stuk. Deze bons kunnen tegen kruidenierswaren ingeleverd worden bij eenige kruideniers. N.V. NED. HANDELS* EN LANDBOUWBANK. HOOGER BEROEP TEGEN DE SURSéANCE. Zooals onze lezers weten Is op 24 Novem ber door de Haarlemsche rechtbank aan de N.V. Nederlandsehe Handels- en Landbouw- bank. gevestigd te Haarlem, surseance van betaling verleend. Op 2 December is door eenige crediteuren te Haarlem wonende, hooger beroep tegen dit vonnis aangeteekend. Dit hooger beroep zal Woensdag 30 Decem ber te 2 uur in de raadkamer van het Paleis van Justitie te Amsterdam behandeld worden HULPPOSTKANTOOR. Maandag 18 Januari wordt het bijpost- en telegraafkantoor, thans gevestigd in het pand Plein no. 15 verplaatst naar het pand Tem peliersstraat no. 71. O DE WELDADIGHEIDSVERLOriNG DER ZIJLSTRAATVEREENIGING. Nu deze verloting geheel >s afgewikkeld, blijkt de zuivere opbrengst, die ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose komt. f 1681.48 te zijn. Inderdaad een mooi resultaat! EXTRA-UITKEERING AAN WERKLOOZE CHAUFFEURS. Op de hoofdbestuursvergadering van den Ned. Bond van Particuliere Chauffeurs, werd op voorstel van het Dagelijksch Hoofdbestuur, met algemeene stemmen besloten aan alle werklooze leden een extra Kerstuitkeering te verstrekken van 30 der wekelijksche uit- keering. HET SPREEKUUR VAN DEN WETHOUDER VAN ONDERWIJS. Dc wethouder varf onderwijs, dc heer W. Roodenburg, is verhinderd. Donderdag a.s. zijn gewone spreekuur ten Stadhuize te houden. ST. XICOLAASFEEST VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Dezer dagen werd door de Vereeniging „Na arbeid Ontspanning", bestaande uit het per soneel der Chocoladefabriek „Union" een St. Nicolaasfeest gegeven voor de kinderen van werkloozen. Er werden eenige aardige voordrachten ten beste gegeven. Waarna een tooneelstukje volgde genaamd De VoetbalIn dit stukje kwam ook St. Nicolaas. Natuurlijk deelde hij oo' uier de kinderen in de zaal verschillen de cadeautjes uit. Voldaan gingen dc kinderen naar huls. IX (SLOT). Het AmsterdamscKe en het Slachthuiskwartier; Een complex nieurve woningen ten Oosten van het Holdijkplein. Rechts op den voorgrond een zijgevel van een schoolgebouw. Voor de annexatie van 1927 was op het aan Haarlem grenzende deel van Haarlemmer- liede al veel gebouwd. Die bebouwing was zoo volmaakt een met de stadswijk, dat de bewo ners zich geheel Haarlemmers gevoelden, ook al inde de ontvanger van Haarlemmerliede hun belastingen! Na de annexatie hebben de bouwers niet stil gezeten. Amsterdam bouwt naar Haarlem toe. maar Haarlem doet hetzelf de in Amsterdamsche richting. Er is vooral cien laatsten tijd veel gebouwd aan de Am sterdamsche vaart en de terreinen ten Oosten van het Hofdijkplein. De nieuwe huizen langs de vaart hebben reeds een Amsterdamse!) ca chet. Hoe lang zal het duren voor Haarlem cn Amsterdam aan één gebouwd zijn? De kleine gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude zal tegen dien tijd wel ln de verdrukking zijn gekomen. Of zou men het in den Haag wen- schelijk vinden om tusschen de twee „groot machten" een kleine bufferstaat te behouden? Nu Haarlem veel forensen aantrekt zijn ten Oosten van het Hofdijkplein eenige straten aangelegd met huizen die bestemd zijn voor kleine middenstanders of goed-gcsltueerde ar beiders. Onder de bewoners zijn ook veel forensen, hetgeen wel te verklaren Is, omdat zij dicht bij de electrische tram wonen. Het Slachthuiskwartier. dat zoo geheel een is mot het Amsterdamsche kwartier, is pas de laatste 25 jaar verrezen. Het is dus ons jongste arbeiderskwartier! Historische bijzonderheden over den grond waarop het gebouwd is, zijn spaarzaam. Vroe ger liepen hier koeien in het weiland en nu worden in het Openbaar Slachthuis de koeien voor de consumptie geschikt gemaakt. Onge veer een kwarteeuw geleden is de gemeente het Slachthuis gaan bouwen. Het stond aan vankelijk eenzaam te midden van de weilan den Het eerst werden de huizen van de Slacht huisstraat gebouwd. De menschen die daar durfden te gaan wonen voelden zich even een zaam als de bekende teekenaar Ko Doncker die in zijn bescheiden woninkje aan den Schalkwijkerweg zijn atelier had. In den loop der jaren is evenwel het ge- heclc ttrrein tusschen de Zomervaart en het Slachthuis bebouwd. Er zijn zelfs al verschei dene straten ten Zuiden van het Slachthuis gebouwd, zoodat dit uit zijn isolement verlost Is. Een zeer groot deel van de hulzen ln dit kwartier ls door woningbouwverenigingen gezet. De gemeente heeft hier mooi sociaal werk verricht! Het is alleen jammer dat veel huizen in den duren tijd gezet zijn, waardoor de huren te hoog zijn voor den tegenwoordl- gen tijd Er zijn thans ook huizen met lagere huren gezet. Daarvoor zijn zooveel gegadig den, dat de bewoners die ln de duurdere hui zen zitten, voorloopig wel geen kans zullen hebben, voor die goedkoopere in aanmerking te komen. Het woningvraagstuk zal voor de gemeente Haarlem op den duur wel ingewikkeld worden. Wij hebben namelijk wel te doen met ver schillende woningbouwverenigingen, maar alle huizen zijn toch met geld van de gemeen te of het rijk gebouwd. Het zal daarom moei lijk worden om de huren te blijven bepalen naar de bouwkosten. Er zijn dan ook reeds stemmen opgegaan die dc vraag stelden of het niet beter en logischer zou zijn om de huren te bepalen naar de grootte en de ligging der huizen. Ook zijn er. die het gezinsinkomen als maatstaf van de huur der hulzen van de wo ningbouwverenigingen willen laten gelden. De gemeente Haarlem heeft rondom de kerk aan de Zomervaart een complex woningen voor ouden van dagen gebouwd Hier is inder daad een schilderachtig geheel verkregen. Trouwens er moet in het algemeen gezegd worden, dat ln het Slachthuiskwartier wat bouwtrant aangaat zeker niet de minst-ge slaagde woningen uit onze stad staan. Ook wor den veel geprezen de lagere school in de K:i- rolingenstraat en de voorbereidende school in de C. van Noordestraat. die het werk zijn van Openbare Werken. Er zijn den laatsten tijd ook eenige fraaie schoolgebouwen voor het bijzonder onderwijs In dit kwartier gebouwd. Dc ouders ln dit kwartier stellen het bezit van den speeltuin aan de Zomervaart zeer op prijs. Er wordt door veel kinderen daar gespeeld. Als de gémcentcfinanclën er niet zoo slecht voorstonden, zou het aanbeveling verdienen in alle kwartier zulke speeltuinen aan te leggen, maar de eerste Jaren zal daarvan wol niet veel komen De bewoners van het Amsterdamsche en het Slachthuiskwartier zijn de andere kwar tieren dus vooruit wat speeltuin betreft. Daar tegenover staat evenwel, dat het gemeentebe stuur al jarenlang heeft toegezegd, dat in dit kwartier een zwem- en badinrichting zou ko men. Het zal nu evenwel voorloopig wel bij be loften blijven. De toegang naar het SlachthuLskwartier is steeds slecht geweest. De gemeente heeft al wol verschillende perceelen in de Dubbele Buurt aangekocht om langs het Zulder Buiten Spaarne eén fllnken weg te maken, maar.door de malaise zal van de uitvoering van dit plan waarvoor trouwens nog veel panden zou den moeten worden aangekocht voorloopig wel niet veel komen. Over den Hcerensingcl ls een nieuwe brug gelegd, die een onderdeel vormt van dit groote plan. maar de nieuwe brug over de Zomervaart laat nog op zich wachten. Tegenover de Rustenburgerlaan zal een nieuwe brug over het Spaarne gebouwd wor den. De raad zal bij de behandeling van deze begrooting overwegen of in 1932 met dit plan begonnen zal worden. Het pontveer bij de Bak kerstraat vormt thans een onvoldoende com municatiemiddel. Als de nieuwe brug er komt zal in aanslui ting daarop oen weg voor doorgaand verkeer aangelegd worden van deze brug achter het Slachthuis- en Amsterdamsche kwartier om naar den Amsterdamse hen straatweg te ko men. Als die plannen eenmaal wanneer? uitgevoerd zullen zijn, zal een belangrijke ver- kccrsverbeterlng verkregen zijn. C. J. VAN T. Dc woningen voor ouden van dagen met de Hervormde Kerk aan dc Zomervaart.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11