STADSNIEUWS 1 HAARLEM'S DAGBLAD ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 9 DECEMBER 1931 HET 40-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN DS. C. J. VAN PAASSEN. huldiging in de oosterkerk. Dinsdagavond Is ds. C. J. van Paassen ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambts-jubi- ieam in de Oosterkerk gehuldigd. De feeste lijk versierde kerk was zoo goed als g?h;-e' gevuld. Ondr de aanwezigen bevonden zich tal van predikanten en veie vertegenwoor digers van kerkelijke colleges en «vereenigin- gen. Ds. van Paassen werd hij zijn binnenkomst in de kerk met een feestlied begroet, waar mede allen spontaan instemden. Daarna sprak ds. K. H. Miskotte een hartelijk woord an welkom tot den jubileerenden predikant en zijn familie, waarbij hij den wensöh uitte dat ds. Van Paassen nog vele jaren voor de gemeente zou gespaard mogen blijven. De heer H. Bijkerk hield vervolgens de feestrede. Spreker gaf een beknopte sonets van de loopbaan van den jubilaris. Hij bracht in herinnering, hoe hij was begonnen in het kleine dorpje Langweer in Friesland. De goede naam van den jongen dominee breidde zich uit tot bulten de grenzen van de gemeente en toen er een vacature te Meppel kwam, heeft men Ihem daar beroepen. En Meppel heeft daar nooit spijt van getoad. Van Meppel kwam hij naar Haarlem, waar hij nu al veer tig jaar is en zoo enorm veel goeds heeft gedaan en tot stand gebracht. Spreker zside. dat de jubilaris in het bezit Is van een goede „antenne", waarmede hij de dingen op de juiste wijze weet aan te voelen. Onze jubilaris, aldus spreker, weet dadelijk welke houding hij moet aannemen. Hij beschikt over de eigenschap, die de Duitscher zoo kernachtig "met „Fingerspitzengofühl aan duidt. Volg daarbij zijn werklust, zijn geloof, zijn toewijding en zijn zelfopofferende liefde, can kunnen we eenigszins zijn karakter aan geven. En wat de jubilaris als anensch be- feekent, dat spiegelt zich af in zijn daden. Spreker dankte hem in het bijeonder namens het wijkbestuur voor wat ds. Van Paassen voor het Amsterdam's kwartier heeft ge daan en vestigde tenslotte de aandaoht op zijn werkzaamheden als lid van het provin ciaal college en in de synode, waarvan hij de laatste twee jaar vice-voorzitter is geweest De heer Bijkerk wenschte hem van harte geluk met zijn jubileum. Nadat hot Oosterkerkkoor eenige liederen ten gchoore had gebracht, nam ds. Mjskotte nogmaals het woord. Hij deelde mede, dat hei oorspronkelijk in de bedoeling had gelegen ds. van Paassen een cadeau aan te bieden. In den geest van den jubilaris is later be sloten het voor dit doel gecollecteerde be drag, dat een som van ruim f 1200 vertegen woordigt, te besteden aan de nog loopende schulden van den bouw der Oosterkerk. Spre ker overhandigde ds. Van Paassen daarop een door den heer Luitingh geca.ligrateerde album met de namen der gevers. Verscheiden sprekers hebben na de pauze nog waardeerende woorden tot ds. van Paas sen gesproken. Allereerst ds. Breém' /namens Öe Algcmeene Synodale Commissie. Hij schet ste. hoe de tegenwoordigheid van den Jubi laris in de hooge vergadering altijd de plech tige, kille sfeer verdrijft en er een echt broe derlijk samenzijn voor in de plaats brengt. Tevens noemde spreker de rapporten van ds. Van Paassen die getuigen van kennis, ervaring en door zicht. Ds. J. Ween er sprak uit naam van he„ classicale bestuur en hét ministerie van Haar- lemsche predikanten en constateerde, dat de jubilaris jong was gebleven, ondanks zijn veertig dienstjaren. Daarna werd nog 'het woord gevoerd dooi den keer J. H. van Leyden. namens hei cuderlingencollege van den kerkeraad, ds. Trouw namens de Vereeniging van Vrijzin nig Hervormden, den heer Cramer, als ver tegenwoordiger van 't college van diakenen, regenten en regentessen van het Diaconie huis, den heer H. Franken, namens de kerk voogden van Haarlem, ds. M. G. Blauw na mens het bestuur en personeel der Christe lijke scholen, ds. Swaan, namens kerkeraac en gemeente te IJmuiden, den heer J. van Daale, voorzitter van den Christelijk Natio- nalen Werkmansbond en den heer Tjaden, namens de Christelijke bewaarscholen en de zendingsvereeniging „De liefde voor Ohris- tus dringt ons". Aan het einde van den avond beeft ds. Van Paassen in een kort slotwoord zijn dankbaar-, •heid voor de hem gebraohte hulde samen gevat. gevonden dieren en voorwerpen. v. Huizen, Kamperstraat 84. autoped; Weij- r.en, Schulpweg 23, Aerdenhout, armband; J. Cassec, Kamperstraat 6, armbandhorloge; H. Hoes. Mr. Cornelisstraat 33. aktentasch m.i. Holman. Karolingenstraat 38, bankbiljet; H. C Kohier. Korte Kleverlaan 20. Bloemendaal, bougies; M. Parson. Hofdijksiraat 56. bril; L. v Buringen. Anthoniestraat 51c. ceintuur. A. J. do Graaf f. Korte Spaarne 25. hond: P. Ver- zeilberg, Meidoornplein 25, handschoen; R. Janssen. Krocht 8rd.. idem; H. Wubbels, Vier- ster-renstraat 16. halsband met penning; J Bastiaan. Kolkstraat 12. handschoen; Jutte. Sophiastraat 65. hond. W. Haverkort. Emo- straat 19. kar.o; Zomer. Schoter.slngel 157. kus sen; J. Koen. Frans Halsstraat 18. mes; W. Rfigoort. Curiestraat 1. halsketting; Fa. de Jong. Groote Houtstraat 82. portemounaie m. i. Cr. Cl. de Bruin. Spaanschevaartstraai 11,3, idem; Wed. Terhorst, Gen. Bcthastraat 76. id.. C, Dekker, v. Zeggelenstraat 22. rozenkrans; Bureau van politie, Smedestraat idem. cein tuur. étui m. i.. A. Pels, Wagenweg 92. rijwiel- belastingplaatje; Brants. Cheribonstraat 23. idem; W. Jansen Hendriks, Van Twiskplein 3. rijwiellantaarn; Davidson. Gaelstraat 13, siga rettenkoker: J. P. Eredee, Bosch en Vaart- straat 17. schoen: Evers. Jansstraat 36, thee lichtje; R. Donk. Velthuisstraat 15. Lisse, tasch; Commandeur, Duinlustparkweg 4, Bloe mendaal. vulpotlood; J. Zeeman, Gen. de Wet straat 4rd., idem. KINDERVOEDING. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen; Zoetestraat: Maandag 200. Dinsdag 214. Woensdag 192. Donderdag 180. Vrijdag 211 en Zaterdag 146 porties. Gen. Cronjéstraat; Maandag 177. Dinsdag 163. Woensdaz 145. Donderdag 161, Vrijdag cn Zaterdag 125 porties. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. personalia. De volgende gediplomeerden der Middel bare Technische School te Haarlem zijn ge plaatst in de navolgende betrekkingen: Afd. Weg- en Waterbouwkunde: de heeren F. de long, ais Buitengewoon Opzichter bij den Rijkswaterstaat, Arrondissement Haar lem: R. Marsman, als teekenaar bij den Pro vincialen Waterstaai van Noord-Holland; J. J. Oldenburg, Opzichter bij de Genie. Korn- weerderzand; R. van der Poll. Teekenaar bij den Rijkswaterstaat, Afd. Bruggenbureau. 's-Gravenhage. Afd. Werktuigbouwkunde: de heeren: J. G. de Gorter, Bedrijfsassistent bij de N.V. Ca caofabriek „De Zaan", Koog-Zaandijk; M. Veenemans, technicus bij de N.V. Auping Matrassenfabriek te Deventer. Afd. Electrotechniek: de Heeren: J. Gme- lig Meyling, Monteur bij Van Gelder Zonen. Wormerveer, H. Hesselingen. Adspirant-elec- trotechnisch-Ambtenaar der P. T .T. en A. W. C. Moerman. Adspirant-Monteur bij 'den Gemeentelijken Telefoondienst te 's-Graven hage. I FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissemen ts-Reohibank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uil gesproken op Dinsdag 8 December 1931: 1. J. P. G. Kok, directeur Naaml. Ven nootschappen, wonende te aSntpcort, Hotei Velserend Curatoren Mr. Dr. W. P. Vis en P. J. Prin sen Geerligs wonende te Haarlem. 2. G. Evsieens Kzn., bloemist, wonende te Aalsmeer; Curator Mr. J. van der Vegt, wonende te Haarlem. 3. Th. W. Buts,, reiziger, wonende te Haarlem Spaanschevaartstraat 83, thans wonende te 's Hartogenbosch Curator Mr. J. van der Vegt, wonende te Haarlem. 4. H. Rijbroek, koopman, wonende te Haar lem. Oude Raamstraat 12; Curatrice Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema ConradL, wonende te Haarlem. 5. S. Hoogendoorn. cafóhoudster, wonen de te Heemstede, Valkenburgerplein 9; Curator Mr. L. J. Venhuizen, wonen de te Heemstede; 6. P. van Wijnen, timmerman, wonende te Hillegom; Haven 92; Curator Mr. F. J. Gerritsen, wonende te Haariem. 7. F. A. Beelen, winkelier in fruit, wonende te Haarlem, Wagenweg 118; Curatrice Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema Conradi. wonende te Haarlem. 3. A. Lindhout, timmerman en aannemer en winkelier, wonende te Haarlem, Cronjé straat 145; Curator Mr. W. de Rijke wonende .te Haar lem. R echter - C ommissaris in al deze faillisse menten Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. N.V. Mij. „Ecliptica" gevestigd te IJmui den gem. VeLsen; Curator Mr. T. A. M. A. van Löiben Seis wonende te Haarlem; 2. H. M. Bergman, wonende te Haarlem- Noord; Curator Mr. B. E. van Tijn, wonende te Haarlem; Geëindigd is het faillissement, door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. H. de Graaf, behanger en stoffeerder, wonende te Zaandam; Curator Mr. H. M. C. Dekhuizen wonende te Zaandam. verplaatsing inspecteur der directe belastingen. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de inspecteur der directe belas tingen enz. J. P. Janssen, hoofd van de in spectie der directe belastingen enz. te Haar lem. verplaatst naar Amersfoort en aange wezen als hoofd der inspectie der directe be lastingen enz. aldaar. r.k. volkspartij. De afdeeüng Haarlem van de R.K. Volks partij houdt een openbare vergadering op Donderdag 10 December in Het Blauwe Kruis. Spreker is de heer C. D. Wesselhig te 's Gra- venhage, voorzitter R.K. Volkspartij, met het onderwerp „Het Crisisdebat in de Tweede Kamer" Aan R.K. kiezers wordt debat toegestaan. ingezoxdtn mededeelingen. a 60 Cts. per regel. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60" Kiespijn-Tabletten 60" Laxeer-Tabletten 60" Zenuw-Tabletten75" Maag-Tabletten .75" Bij Apoth. en Drogisten INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzznder niet teruggegeven. „AUTOBUS IN DE KNEL". Voor eenige dagen geleden heeft men we derom kennis kunnen nemen van het feit dat er een tram 30 (zegge dertig Meter) is doorgereden waardoor er een autobus bekneld geraakte tusschen twee van eerstgenoemde apparaten. 't Is mede naar aanleiding van dit glijden de „geval" dat ik in het openbaar uiting wil geven van mijn afkeer van een verkeersmid del. vooral in een nauwe stad alsHaarlem. dat soms 30 Meter lengte noodig heeft om tot stilstand te worden gebracht. Van een auto-bestuurder wordt letterlijk geëischt. dat hij zijn wagen zoo noodig. elk moment tot stilstand kan brengen, dat z'n wagen is voorzien van een „stop-licht" dat hij bij het veranderen van richting be hoorlijk die richting aangeeft, enz. Waarom, zoo vraag ik mij meermalen af. is een tram niet voorzien van een „stop-licht" en richting-aanwijzers? Mijnheer de R., mocht u met mij van mec- ning. zijn. dat een tram op deze wijze wel ecu bijzonder irriteerend gevaarte is in het heden daags veelejschend verkeer, zoudt u dan uw invloed niet eens willen aanwenden om hier in verbetering te brengen? Wellicht bereiken de berichten te dezer zake dan sneller de betreffende autoriteiten of b.v. een succesrijk „Tol-bestormer", welke mede de urgentie hiervan inziet. Dankend voor de plaatsing, C. A. DE ZW. Geachte Redactie, Met groote verontwaardiging heb ik en hebben velen met mij het voorstel van B en W. van Bloemendaal gelezen om het tarief der hondenbelasting te herzien. Zij stellen voor te besluiten, dat de belasting bedragen zal: voor eiken grooten hond f 20 en voor eiken kleinen hond f 10 per jaar. De grens tusschen groote en kleine honden is een schofthoogte van 40 cM. Ziet hier een voorstel, dat in deze tijden van onveiligheid toch niet te rechtvaardigen is. Afgescheiden van de inkleeding van het voorstel, waaruit blijkt, dat de grootte van een, hond recht evenredig is met de grootte van de belasting voor hem te betalen waarom0 er is hier toch geen sprake van meer belas hare ruimte! is het toch on juist in een gemeente, die zoo verspreid is en ten deele aan woeste gronden grenst, cie hondenbezitters zwaardere lasten op te leg gen en vooral die. welke een groot aan deel in de veiligheidsdienst op zich nemen. Want een groote horid met een goede stem is een beter preventief middel dan een op een fiets rondrijdende politie-agent tegen in braken en roofovervallen. Over de ethische zijde van het vraagstuk zal ik mij niet nader uitlaten, evenmin over de misrekening, die het gevolg is geweest van dei-gelijke maatregelen in. Duitse hl ami genomen. Maar daar deed men het in grooten geld nood. evenals te Amsterdam, doch in Bloe mendaal is dit de eenige verhooging die voor gesteld wordt en toch zeker niet uit geldnood. Waarom dan wel? Bloemendaal was toch al een gemeente, die zioh erop beroemen kon. een der hcogste ■tarieven voor hondenbelasting te hebben, wellicht het allerhoogste en nu wordt dit nog in dezen tijd verhoogd; liet is wel te be treuren, dat een dergelijk voorstel van het bestuur dezer gemeente moest komen, wijl het eerder de onveiligheid in de gemeente kan doen toenemen, daar verschillende hon denbezitters er over zullen denken, hun hon den weg te doen. Met dank voor de 'plaatsing, Hoogachtend. J. F. VAN ESSEN, Hoofdred. Kvn. Weekbl. ..De Hond' ingezonden mededeelingen. a 60 Cts. per regel. vvOrdt beter WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. „Op verschillende manleren wordt ge tracht iets te doen ten bate der werkloozen". IH.D. 4 12 Mevr. N Inderdaad. Mevrouw N b.v. wil dit- doen door de meisjes uit fabrieken, winkels, lunch rooms etc. te verwijderen. Het zou in zeer korten tijd aan tienduizenden mannelijke werkkrachten blijvend werk verschaffer, en een zegen zijn voor de wereld en ook voor de meisjes en vrouwen zelve. D;e kunnen, voor zoover noodig. in huishoudelijke betrekkin gen als dienstbode, huishoudster, kinder juffrouw, naaister en dergelijke een bestaan vinden. Ach ja, je snapt eigenlijk niet goed. dat we al die ellende zoo maar dagelijks slikken, het is toch zoo eenvoudig op te losser.. Al die meisjes in fabrieken, winkels, lunchrooms etc., meisjes die het niet eens allemaal noodig hebben, die vaak voor hun plezier het fa brieksleven kiezen, of heel nederig achter de toonbank gaan staan, of tot 's nachts 12 uur biertjes tappen, zij kunnen toch weggestuurd worden? De mannen willen graag hun salaris verdienen. En er is toch ander en nuttiger werk voor hen? Nu ja, eerst die 200.000 Duitsche meisjes over de grens zetten na tuurlijk. Twee honderd duizend vreemde meisjes in ons land. iaat ze nu gauw naar hun eigen land gaan! Zijn we feitelijk niet mal om nu nog ander mans kinderen te eten te geven? Vooruit, op gemarcheerd !'l Zal een zegen voor de wereld zijnDat. wij toch zoo kortzichtig zijn. om het niet te zien! De oplossing ligt naast ons. zoo maar voor het grijpen! Vreemd volk de deur uit. de deur op slot. onze meisjes, zoo noodig. dienen, de mannen werken, tonnen besparen. Weg werkloosheid, weg narigheid, weg ellende! Reuze eenvoudg! Vele en grooie voordeelenl Nog eens: Een zegen voor dc wereld! Wc leven In 1931. Zegge: Negentien hon derd een en dertig. Tenminste.... dat zegt de kalender. Maar niet iedere werkloosheids bestrijding zegt. het. Mij tenminste niet. H. DE ZWART. BEGRAFENIS DER SLACHT OFFERS VAN BANGKOK. overbrenging per rotterdamsche lloyd. Naar de Tel. verneemt, is thans definitief vastgesteld, dat het stoffelijk overschot der slachtoffers van de vliegramp te Bangkok naar Nederland zal worden overgebracht met een der booten van den Rotterdamsche I loyd. Het stoffelijk overschot van de heeren Van Onlangs cn Kotte zal te Rotterdam ter aarde worden besteld, dat van den heer Wlcrsma te Amstelveen. Ingevolge dc bepa lingen in de tropen moest echter het stoffe lijk overschot der slachtoffers voorloopig te Bangkok ter aarde worden besteld ln afwach ting van de formaliteiten noodig voor het transport. HET „VREDESPARLEMENT" AMSTERDAM. TE reeds tal van deelnemers. Voor de eerste, voorbereidende zitting op 13 December van (het. „Vredespariement" te Amsterdam hébben zich tal van vredesgroepen en particulieren opgegeven. Van de vereen!- gingen noemen wij: Broederschapsfederatie Christelijk Dc moer. Unie; Int. Vrouwenbond vcor Vrede en Vrijheid; Int. Orde van Goed; Temp.; Kerk en Vrede: Nieuw Europa; Nooit meer Oorlog Federatie; Nat. Com. tot ver wezenlijking van een Pr esse mondiale: Pour la PaLx; Pan-Europeesche Jongerenbeweging; Sociaal Dem. Persdienst; Stichting National- vredes-actie; Vrede kring voor Nederland; Vrijzinnig Dem. Bond (versoh. afdeelingen): Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Vrouwen- Vredebond: Woodbrookerswerkverbond. Met verschillende andere vredesgroepen en paci fisten wordt nog overleg terzake gepleegd. De leden van de officleele Nederlandsche dele gatie naar de Ontwapeningsconferentie te Geneve zijn uitgenoodigd tegenwoordig te zijn teneinde desgewenseht hun inzichten en standpunt in dezen kenbaar te (maken, zooda. daaromtrent in Nederland geen onzekerheid behoeft te bestaan. Voor de deelneming zijn geen contributies verschuldigd en ook zlttinggeld wordt voor loopig niet geheven. Voor de voorbereidende zitting treden op: als voorzitter Dr. D. van Hln'.oopen Labber- ton; ais onder-voorzit:er mevr. W. Ros—Vrij man, Den Haag; als griffiers Mr. Goudsmii en Mr. Max Westendorp. begrafenis van w. b. tiiolen. Te Apeldoorn is onder veel belangstelling de begrafenis geschied van den kunstschil der W. B. Tholen. Er was o.a. een krans van de koningin. Gesproken is o.m. door Willy Sluiter namens „Pulchri Studio" cn de ..Ver eeniging voor Moderne Kunst", verder na mens de gemeente Den Haag. DEV1EZENVERORDENINGEN IN VERSCHILLENDE LANDEN. een actie van onzf. industrie en de overheidsorganen. De N.V. Polak en Schwarzs Essencefabrle- ker. :<- Zaandam bad aün het Ministerie van Buitenlanöschc Zaken, afdeellng Economi sche Zaken, maatregelen gevraagd togen dc willekeur van de deviezen verordening en van verschillende landen, die het onmogelijk ma ker.. dat de bultenlandsch? leveranciers op tijd remise ontvangen voor de door hen naar do betreffende landen geleverde goederen. Decreten, van een strekking aLs boven ge schetst. zijn door verschillende Europeesche landen uitgevaardigd, zooals Oostenrijk. Hon garije. Finland en Lethland, terwijl ook in niet Europeesche landen, oa. de Zuid-Ameriknan- sche Staten. Brazilië. Uruguay. Argentinië. Chili en Bolivia dergelijke maatregelen door de betreffende regeer ingen zijn genomen. Naar wij thans vernemen heeft genoemde vennootschap een afschrift van dit adres doen toekomen aan de 36 Nederlandsche Kamers van Koophandel in ons land. zulks vergezeld gaande van een omzendbrief waarin de kwes tie r.ader wordt uiteengezet. Uit dien brief blijkt, dat de directie van ge noemde vennootschap te Amsterdam met en kele andere belanghebbenden een bespreking heeft gehad, waarbij, na informatie bij het Ministerie van Bnitenlandsehe Zaken, is ge bleken. dat van regeeringszijde alle medewer king kan worden verwacht, maar dat men het op prijs zou stellen, indien er zooveel moge- lljk gegevens zouden worden verschaft om trent de moeilijkheden, waarin de Nederland sche exportfirmas zich bevinden. Aan de Kamers van Koophandel wordt ver zocht. aan haar leden, vóór zoover het export firma's betreft, te vragen, hun instemming mot het adres te willen betuigen. EEN VBRKEERSMl'SFUM TE ZEIST? B. en W. van Zeist deelen den Raad mede, dat door het bestuur van V.V.V. ter plaatse, besprekingen worden gevoerd met de directie van het Spoorwegmuseum, het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, het il.B. van de K.N.A.C., het H.B. van den A.N.W.B alsmede dat van de K LM inzake de stichting van een Nedorlandsch Verkeersmuseum. eventueel te vestigen in het Slot te Zeist, eigendom der gemeente. bewijzen van deelneming met de k. l. m. houden aan Ook de Prin* heeft aan de directie der K. L. M. zijn deelneming doen betuigen met de ramp te Bangkok. De Slameesche gezant bij ons Hof heeft de regeering zijn deelneming betuigd. Ook hot gemeentebestuur van Amsterdam heeft blijken van deelneming gegeven aan de K L. M. De chef van het Bureau LucMv»,-d"',ia'iv>g bij den generalen staf, overste W. F. Sillevis heeft aan do directie der K. L. M. deelne ming betuigd. !S DE COURANT «li WAARIN GIJ MET Jj| HET MEESTE SUCCES ADVERTEERT (Reeds in een' deel van een vorige oplaag opgenomen) 2 JANUARI ALS VRIJE DAG. hoe de werktijd kan worden ingehaald. De Staatscourant van '7 December bevat een besluit van den minister van Arbeid, Handel cn Nijverheid, waarbij een regeling is getroffen voor het inhalen van werktijd, in ondernemingen, waarin op aZlerdag 2 Janu ari 1932 geen arbeid wordt verricht. Do ver zuimde uren. tot een maximum van 51/2, kunnen Ingehaald worden op elf achtereen volgende dagen, in het tijdvak van 16 Decem ber tot en met 18 Januari, met uitzondering van de Zaterdagen en eengie beperkende be palingen. LUCHTVAARTBERICHTEN. Raaf, 7 Dcc. 16 uur te Mersamatroe, Am sterdam naar Batavia. EKSTER. 8 December 14 uur te Batavia, 15.04 te Bandoeng van Amsetrdam. Zoodra Tuimeltjc in bet kabouterland terug was. ging hij naar liet ziekenhuis, waar zijn vriend Kruimeltje erg ziek lag. Het duurde een heel tijdje, voor hij de kamer van Kruimeltje gevon den had cn heel stilletjes maakte hij dc deur open. Kruimeltje ging direct rechtop zitten en hij het zien van zijn vriend was het hem of hij ineens heter werd. ,.Ik zal je gauw weer gezond maken." beloofde Tnimcltjc hcni cn nadat hij Kruimeltje de verzekering had gegeven heel gauw terug.tc komen, ging hij den tuin ia. Inden tuin gkomen, ging Tuimeltjc een grocle zonnebloem af plukken. Hij zocht daarna den grootstcn paddestoel op. die er in heel den tuin te vinden was en ging vervolgens een hcclcboel crgcctmcnictjes plukken. Toen hij al die mooie bloemen bij elkaar had gelegd ging hij naar Kruimeltje toe cn droeg dezen naar buiten. De zonnebloem werd achter het hoofd van Krui meltje gezet. Dc paddestoel diende al< zonnescherm cn dc vcr- gcctincnictjcs werden als een sprei over hem heen uitgespreid. „Nu ga ik nog even de kruiden halen, die niemand kent. maar die vond zullen maken." zei Tuimeltjc ca terwijl hij weg holde, lag Kruimeltje heerlijk op zijn bloemen bed, Onderweg kwam Tuimeltjc twee andere kaboutertjes tegen. „Ik heb juilic noodig," zei Tuimeltjc. „Ik moet een scort peren hebben, die bij dc mcnschcn in dc broeikassen groeien cn nu moet ik die prohcercu er uit te halen." De kabomertjcx wilden Tuimeltjc natuurlijk graag helpen cn na een vermoeiende klimpartij hadden zc drie groote peren ..u den hoorn gehaald. Nu maai gauw naar het kabouterland terug. Gelukkig kenden de vruchten voortrollen cn waren zc eerder thuis dan zc verwacht hadden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7