DORLAS Alweer een roofoverval op een kassier. FRISO BAAI HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 11 DECEMBER 1931 BINNENLAND In een wisselkantoor te Rotterdam. De kassier door schoten licht gewond. Twee van de drie daders gepakt. De zaak onhandig in elkaar gezet. Te Rotterdam Js weer een roofoverval op 'een bank gepleegd. De roofoverval is Donderdagochtend half tien gepleegd in het bijkantoor van de wissel bank der firma van 't Hoff en Pikaar. aan de Vecrlaan op Katendrecht. Drie mannen zijn het kantoor binnen gedrongen. Een van hen heeft op den kassier, den heer G. H. Snoek een drietal schoten gelost, waardoor deze aan voor- en achterhoofd gewond werd. Dezelfde heeft een greep gedaan In een glazen geld kastje achter de balie en daaruit een bedrag aan vreemd geld weggenomen. De kassier, die alleen het beheer'over het bijkantoor voert is gaan schreeuwen, waarop de roovers de vlucht genomen hebben. Eén van. hen, een 30-jarig loodgieter is in de Katendrechtsche laan door het publiek aan een agent aangewezen en gearresteerd-. De man heel't een volledige bekentenis afge legd en op de beschrijving dip hij van zijn mededaders gaf, is den/elfden ochtend nog in de Schoonderloostraat door twee agenten een tweede verdachte aangehouden, een 32- jarige kok. die op weg naar zijn woning was. Do derde roover een goede bekende van de polltic, die waarschijnlijk de hoofddader is, ls weten te ontkomen en is voortvluchtig. In de Maasbode lezen wij over den overval verder nog het volgende: Door dc voordeur van het kantoqr komt men in een portaal en vlak daarachter is de balie gelegen, die evenwijdig loopt met de Tolhuisstraat. Aan de rechterzijde bevindt zich het kantoor van den kassier. Van dit kantoor uit geeft een deur toegang tot het portaal van de bovenetage. De heer Snoek, een man van 49 jaar oud, is de eenige employé van het filiaal. Hij woont in de Mauritsstraat en komt lederen morgen te ongeveer 9 uur met de kas op kantoor. Een werkster van het café „de Arend" dat aan de overzijde van liet wisselkantoor gele gen is, was een van de eersten, die iets van den overval bemerkte. Zij hoorde vlak na c! kaar enkele schoten vallen en zag onmiddel lijk daarop een heer uit de deur naast lie' kantoor komen, wiens gezicht met bloed over dekt was en die luidkeels om de politie schreeuwde. Ook andere omwonenden had den de schoten gehoord en in een minimum van tijd stond het voor het kantoor zwart van de mensehen. De terreinchef van de Holland Amerika Lijn de heer v. d. Velde, was de eerste die zich met den kassier bemoeide. Deze bleek ver wondingen aan het achter- en voorhoofd ge kregen te hebben, waarschijnlijk door schamp schoten veroorzaakt. De heer v. d. Velde legde een voorloopig verband en belde daarna dr.' Bijlsma op. die spoedig arriveerde en gelukkig kon constateeren dat de verwondingen niet. van ernstigen aard waren. Niettemin achtte hij overbrenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel noodzakelijk. Inmiddels had het publiek een van de roo vers in dc gaten gekregen, die door de Katen drechtsche lain trachtte te ontkomen. In INGEZONDEN MF.DEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Koffie Th e a i dichte drommen renden de menschen met dezen man mee. maar niemand waagde het hem aan te vallen. De revolverschoten had den, hetgeen begrijpelijk is. de angst bij het publiek er ingebracht. Toevallig kwam van den anderen kant een survellleerende politic- agent aanwandelen. Men riep dezen agent *.oe wat er aan de hand was, waarop deze zich geen opgenbük bedacht, maar zijn cape af wierp en den vluchteling nazette. Deze maak te even een verdachte beweging naar zijn broekzak' maar de agent liet zich daardoor niet afschrikken. Hij slaagde erin den man tc grijpen en te arresteeren. Gewillig liet deze :rh daarna naar den politieoost aan den Linker Vee- dam brengen, waar hij in afwach ting van de aankomst der justitioneele politie ambtenaren van het bureau Nassaukacle, werd opgpsloten. Al spoedig arriveerden de commissaris In de vijfde afdeeling, de heer Alberda en de in specteurs de heeren Maandag en Jansen, die met kracht het onderzoek ter hand namen. Allereerst werd de gearresteerde bankroo- ver die een 33-jarige loodgieter bleek te zijn. aan een verhoor onderworpen. De man was buitengewoon nerveus en legde onmiddel lijk een volledige bekentenis af, waarbij hij, voor zoover hij daartoe in staat was. een signalement van zijn medeplichtigen opgaf. Over den derden roover kon hij geen in lichtingen verstrekken. Zijn gegevens werden doorgeseind naar alle politiebureaux met het succes dat reeds een uur daarna de politie van de Voorstraat op belde dat. de tweede man geknipt was. Twee agenten hadden hem op signalement her kend. De loodgieter had inmiddels het volgende verteld: J.l. Dinsdag had hij den kok en den nog voortvluchtigen man op Delfshaven ontmoet. Alle drie waren zij werkloos en onder het ge sprek had de derde plotseling voorgesteld eens een roofoverval op touw te zetten. Het bijkantoor van de firma van 't Hoff en Pikaar aan den Linker Veerdam leek hem daartoe een geschikte gelegenheid. Afgesproken werd dat zij elkaar daar Don derdagochtend te half tien zouden ontmoeten. Te kwart over negen 's ochtends ontmoette men elkaar. Gedrieën drong men het kantoor binnen, waarbij de loodgieter zich naar hij vertelde op den achtergrond hield. Hij hoorde roepen „handen omhoog" en vlak daarop viel een schot. „Ik werd toen zoo bang", verklaarde hij „dat ik hard wegliep Naar uit de verklaringen van den kassier bleek, ls de overval als volgt in zijn werk ge gaan. Toen de drie mannen binnengedrongen waren werd den kassier bevel gegeven zijn handen omhoog te steken. De voorste roover lostte, toen dc kassier rondkeek om een ver dedigingsmiddel te grijpen echter onmiddel lijk een schot op hem, liep daarna om de balie heen een vuurde nogmaals een kogel op hem af. Daarna sloeg hij hem met een of ander voorwerp op het hoofd en deed tegelijk een greep in het glazen kastje achter de balie, waar het wisselgeld is geborgen. Direct daarna vluchtte het drietal weg. De kassier had in middels kans gezien een luikje open te maken van de étalage, die aan de zijde van de Veer- laan gelegen is. om zoodoende de aandacht van het publiek te trekken. Luidkeels om hulp schreuwende was hij daarna via het portaal van de bovenvrdieping naar buiten gerend met het gevolg dat het publiek van de zaak op de hoogte kwam en een achter volging van de roovers begon. Bij deze achter volging zijn de kok en de voortvluchtige da der nog e cnwinkeltje binnengevlucht. Toen de winkclierstr binnenkwam, om haar „klan ten" t bedienen zijn zij echter weer de straat opgerend. De kok bleef ontkehnen medeplichtig te zijn. Hoe groot het bedrag is. dat weggeroofd is. heeft men nog niet kunnen vaststellen. Twee firmanten van het hoofdkantoor der firma van 't Hoff en Pikaar zijn onmiddellijk naar het bijkantoor vertrokken om samen met den heer Snoek een onderhoek daarnaar in te stel len. Er is wat Italiaansch bankpapier en eenig zilvergeld gestolen. Op den grond van het kantoor heeft men een Italiaansch geldstuk gevonden, dat de roover in dc haast heeft laten vallen. Men neemt aan dat de waarde van het gestolene niet zoo heel groot is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. GEEL 30 ct. GROEN 35Cf. ROOD 40 c)1. perpond DE HONDENBELASTING TE AMSTERDAM. VERZET TEGEN DE VERHOOGING. De voorzitter en secretaresse va nhet bestuur van het Werkcomité Amsterdam der Vereeni- ging voor Wettelijke Dierenbescherming, resp. de heer C. F. J. Brands en mej. H. A. E. Goos- «ons, hebben tot de Koningin een adres ge richt, waarin zij er aan herinneren, dat de ge meenteraad van Amsterdam bij de vaststelling van de Gemeentebegrooting voor het jaar 1932 ten behoeve van het Crisisfonds, in het leven geroepen ter voorziening in de finan- cieele tekorten, ontstaan door den nood der tijden, ls overgegaan o.a. tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de Hondenbe lasting. waarbij het tarief van heffing voor vele houders van honden wordt verzwaard. Zij merken op, dat deze hoogere belastingplicht vele houders van honden, mede gedrukt dooi den nood der tijden, er toe zal brengen zich van het belastingsobject, te weten den hond, te ontdoen, waardoor menige hond een ge- welddadigen dood zal sterven. Zij meenen. dat het besluit van den gemeenteraad van Am sterdam indruischt tegen de hedendaagsche opvatting van dierenbescherming, die leed voorkomen en verzachten wil en in haar stre ven beschavingswerk verricht. Het wreede ge volg van den financieelen nood der gemeen te Amsterdam, waarvan toch zeker niet de hond de ooi-zaak is, dringt adressanten er toe, bij de Koningin recht te zoeken ook voor dat dier Zij verzoeken Haar met aandrang. Haar goedkeuring aan deze nieuwe Amsterdamsche gemeenteverordening te willen onthouden. Zij motiveeren door er op te wijzen, dat de Hon denbelasting niet is een specifiek fiscaal mid del. doch dat deze belasting in het bijzonder strekt ter beperking van het aantal honden. De gemeenteraad van Amsterdam is echter niet overgegaan tot verhooging van het tarief van heffing, op grond dat de Raad het nood zakelijk achtte maatregelen te treffen ter ver mindering van het aantal honden binnen deze gemeente, doch om aan geldmiddelen te ko men. De verhooging van de hondenbelasting to Amsterdam mist dan feitelijk ook. wette- lijken steun, wat naar adressanten hopen voor de Koningin mede reden tot inwilliging' van het verzoek moge zijn. MODERNISEERING VAN DE ORANJE- NASSAUMJJN I Naar de Tel. verneemt zal de productie der Oranje-assaumijn I te Heerlen, de grootste der vier Oranje Nassau Mijnen, door moder- niseering worden opgevoerd. Bij alle werken heeft deë directie Nederlandsch fabrikaat laten voorgaan. VOOR ÏIET NATIONAAL CRISISCOMITc. Officieren, onderofficieren en burgerwerk- lieden -van het schietkamp Oldebroek zullen maandelijks 20 afstaan voor het Nationaal Crisiscomité LIJK VAN EEN TUINBOUWER GEVONDEN DRACHTEN. 10 Dec. Gisterenavond laat werd aan den kant van de sloot onder Drach ten het lijk gevonden van den 28-jarigen J. G. de Boer te Drachten. Naast het lijk lag een buks. terwijl het lijk een schotwond aan het hoofd vertoonde. Vermoed wordt dat bij liet springen over de sloot de geladen buks is afgegaan. De heer de Boer had zitting in ver schillende tuinbouwkundige comité's in het Zuid-Oosten van Friesland. Ook in de ge meente Smallingerland heeft hij veel bijge dragen voor de ontwikkeling van dc groen ten-, bloemen- en fruitteelt. Het parket zal vandaag een onderzoek In stellen. FEUILLETON 38) ..U zult eens zien hoe gauw het donker is!"' merkte dc commissaris weer op. Overste Mensing trok een bedenkelijk go- zicht. „Als <ie „Kreml" ons in de duisternis maar niet onsnapt!" zei hij aarzelend. „Geen denken aan, overste; het jacht is overal gesignaleerd en het ls zeer onwaar schijnlijk dat het zich vervolgd weet. De iieele zaak is dat wij Hoeng Tsi Lang arresteeren vóór hij aan land komt. Is hij eenmaal aan vasten waljadan zullen we met Scotland Yard opnieuw een drijfjacht moe ten organiseeren en zal het moeilijk zijn om hem te vonden. De China-towns in de Engel- sche havensteden zijn nog veel moeilijker te doorgronden dan bij ons en iemand als Hoeng Tsi Lang is een te slimme vogel om niet in elk van die geheimzinnige wijken zijn persoonlijke relaties te hebben!" De overste keek plotseling op: „Maar com missaris, hoe kan. Hoeng Tsi Lang niet weten dat wij hem op het spoor zijn? Al de radio- telegrammen die met Den Haag, den Helder en Rotterdam gewisseld worden door uw le ger van vliegers kan hij immers óók hoo- ren!" „Hooren wel. maar begrijpen niet. De po litie gebruikt een code dat hij niet zoo snel ontcijferen kan, omdat hij daartoe den sleu tel zou moeten zoeken. Daarom heb ik ook geen radio gebruikt bij het aanroepen van de ,,Feja"en antwoord op ons verzoek gevraagd in vlaggeseinen. Dié kan Hoeng Tsi Lang zeker niet gehoord hebben." De overste stond op. „Commissaris" zei hij, „ik moet u de hand drukken; wij hadden u veel eerder In vertrouwen moeten nemen. De politie heeft jprachtig werk gedaan; liet was verkeerd van ons u los te laten. Voor de tectives zijn wij niet In- den wieg gelegd. Per slot van rekening is het toch de. politie die het raadsel ontsluiert!" De commissaris nam de uitgestoken hand en drukte die hartelijk. „Sans rancune"' zei hij „U beiden hebt zich dapper geweerd en uitstekend werk verricht. Ik kon me uw •;*- gernis wei begrijpen. U hebt van. don be ginne af in de onschuld van Mr. Veraart geloofd. En u nam het mij diep kwalijk dat ik dat niet deed. Uw vertrouwen in hem was gebaseerd op een diepe en hechte vriend schap, maar houdt het me ten goede, heeren, dat mocht toch voor een politieman geen overtllgend bewijs zijn? Het was mijn plicht om den verdwenen advocaat te zoeken." „U hebt meer idan uw plicht gedaan, u hebt uw leven in den waagschaal gesteld", be gon de overste. „Pardon, dat is juist mijn plicht, overste. Hebt u dat zelf nooit moeten doen?" De overste keek hem ernstig aan. „Zeker" zei hij eenvoudig. „Het doet me genoegen dat we elkaar ge vonden hebben", zei dr. Van Buren. ..En hoe denkt u nu over onzen vriend, commissaris?" De commissaris keek opeens weer strak voor zich. „Als politieman mag ik niet oor- deelenzoolang er geen overtuigende bewij zen zijn en geen feiten. En die zijn er niet." „U gelooft dus niet in zijn onschuld?" zuchtte dé overste. „Noch in zijn schuld, noch in zijn on schuld. „U gelooft niéts?" „Ik zoek zekerheid, geen geloof." „ZoozooOverste Menslng staarde voor zich "uit. „Dat is mijn plicht, overste". „Uw plicht als dienstman, maar hebt u geen persoonlijken indruk?" „O, zeker." „En die is? Wilt u ons die niet vertellen". „Mr. Veraart is onschuldig, alleenal leenik begrijp zijn geheimzinnige hou ding niet." ..En ik" zei Dr. van Buren zacht, terwijl hij zijn brilleglazen bedachtzaam schcon- veegde met een klein, zijden zakdoekje „ik doorzie dat heele geheimzinnige zwijgen volkomen." Het was langzaam volslagen donker ge worden. Hier en daar pinkten lichten op zee; soms geheele rijen boven eikaar als een geperforeerd lijntje van licht, met roode en groene sterretjes versierd. Dat was een enkele salonboot die zij opmerkten Er kwamen wol ken onder hen door, die de lichten plotseling onderschepten, ver weg glansde telkens het flitsende schijnsel van een onzichtbare» vuur toren en eenmaal zagen zij een Jange verblin der.de bundel als een arm van licht langs den donkeren hemel glijden. „Zoeklichten" zei de commissaris, „vermoe delijk een Engelsche torpedojager, die een signaal geeft." Dr. Van Buren huiverde in zijn- dikk?n pels. Het was vinnig koud geworden cn bo vendien; hij was oververmoeid, hij voelde zich dood op. Dc luchtreis duurde zoo lang. Dc assistent kwam uit de cockpit. „We krijgen slecht weer!" waarschuwde hij. „Het weerbericht meldt hevige sneeuwstormen bo ven het Kanaal, in onze richting komende, maar hopelijk halen we Harwich nog vóór dc bui losbarst. We dalen op een particulier vliegveld. We hebben mededeeling ontvan gen dat het terrein met zoeklichten zal wor den aangegeven." Het gesprek vlotte niet meer. Na een tien minuten begon het voorspel van den «meeuw storm. Eerst een dikke mist, die plotseling als een duistere kap over hen heen viel en alle lichten en verre vuurtorenschijnsels onzicht baar maakte. „Stijgen?" vroeg de commissaris onzeker. De assistent schudde het hoofd. „Dalen" zet hij. ..We zijn vlak bij de kust. dc mist hangt hoog; ais het eenigszins kan laten we ons neer drukken tot we het vliegveld tc zien DE SMOKKELARIJ VAN VALSCHE TABAKSBANDEROLLES. WINSCHOTEN. 10 Dcc. Gisteren is de handelsreiziger uit Winschoten, die in den nacht van Zaterdag op Zondag wegens de be kende smokkelaffaire van banderolles over de Oost-Groninger grens naar Duitschland was gearresteerd, op vrije voeten gesteld. DE TARIEFSREGELING IN ENGELAND De commissie, die op aanstichting van het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen de vorige wee knaar Engeland is vertrokken om te spreken over de tariefsmoeilijkheden, heeft uitteraard nog niets bereikt, doch blijft werkzaam ter verkrijging van een zoo gunstig mogelijke tariefsregeling. LOKETTEN GESLOTEN. AMSTERDAM. 10 December (V.D.) Wij vernemen dat sedert j.l. Maandag de loketten van de commission!!airs in effecten Simoons en Oosthoek, Keizersgracht, gesloten zijn. DE SMOKKELARIJ VAN VALSCHE TABAKSBANDEROLLES. De beide Duitsche landbouwers, die ge: arresteerd waren, verdacht van medeplichtig heid aan het smokkelen van vervalschte Duit sche tabaksbanderolles in de omgeving van Emden, zijn door de justitie te Papenburg op vrije voeten gesteld, aangezien zij medeplich- tigheid en schuld ontkenden en er geen aan leiding bestond om hen langer in verzekerde bewaring te houden. BOOM OP BEELDHOUWWERK GEVALLEN. Te Delft is naar wij in het Handelsblad lezen, bij het vellen van een zwaren iep, die stond voor den ingang van den Oude-Kerk- toren, de boom terecht gekomen op het an tieke beeldhouwwerk boven het poortje dat toegang geeft tot het Prinsenhof. Het fraaie beeldrelief met een voorstelling van in vroe ger eeuwen aldaar gevestigde „Saai-, Greine- en Stoffe-hall" werd zwaar beschadigd en de linkerbovenhoek totaal verbrijzeld. HOLLAND SUMATRA TABAK MIJ. De Holland Sumatra Tabak Mij. heeft een verlies over 1930 geleden van f 37.814. Een reorganiatie, waarbij het? geplaatste kapitaal tot op de helft terug gebracht wordt, is nood zakelijk. SCHEEPVAARTBERICHTEN Abbekerk 9 te Hamburg v. Antwerpen. Alcinous p- 10 Perim, Batavia naar Am sterdam. Aldabi 8 te Buenos Ayres v. Rotterdam. Boskoop .10 te Vlissingen v. Rotterdam. Blommersdijk p. 10 10 u. 20 m. Scilly, New port News naar Rotterdam. Beemsterdijk 9 te Boston, Rotterdam naar Norfolk. Christiaan Huygens 9 v. Singapore, m- sterdam naar Batavia. Cottica 9 v. Madeira n. Lissabon, Parama ribo naar Amsterdam. Damsterdijk p. 9 13 u."6 m. Beachy Head, Rotterdam n. de Pacifickust via Swansea. Giekerk 9 te Colombo, Rotterdam n. Cal cutta. Hoogkerk 8 te Bremen v. Rotterdam Houtman 8 v. Beira n. Zanzibar. Kennemerland 8 19 u. 57 m. 170 mijl Z.z.- West van Land's End, 11, v. San Nicolas te Londonderry, verwacht. Le Maire p. 9 Thursday Island. Nieuw-Holland 9. te Adelaide van Singa pore. Nictheroy 8 v. Cristobal, Antwerpen naar de Pacifickust. Nieuwkerk. 9 v-, Port Elisabeth n. Oost- Londen. Nijkerk 10 te Rotterdam v. Durban. Narenta 12 te Glasgow venvacht. Pacific kust naar Liverpool, Londen/Rotterdam. O ran ia 9, 23 u- v. La Coruna, Buenos Ayres naar Amsterdam. Ouderkèrk 9 te Singapore, Japan n. Rot terdam. Polydorus 9 v. Gravesend n. Liverpool. Poelau Laut 9 v. Colombo, Batavia naar Amsterdam. Slamat 10 7 u. te en 8 u. v. Gibraltar, Ba tavia naar Rotterdam. Springfontein 10 v. Port Elisabeth naar Kaapstad. Simon Bolivar 14 v.m. te Plymouth verw., Barbados naar Amsterdam. Stuyvesant 9 13 u. v. Dover n. Madeira, Amsterdam naar West-Indië. Titus 11, 8 u. te IJmuiden verwacht, Puer to Barrios naar Amsterdam. Tabinta 9 n.m. v, Amsterdam n. Batavia. Tjisadane 8 te Hongkong v. Batavia. Tjibadak 8 v. Hongkong n. Manilla. Tjikarang 9 v. Sjanghai n. Dairen. Tarakan 9 v. Padang n. Kamaran. Zaanland 9 19 u. v. Bahia, Buenos Ayres n. Amsterdam. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 12 DECEMBER 1931. HILVERSUM 298 DL Uitsl. VARA-Uitzending. 10.00 tr VPRO. G.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10,15 cön' cert. Trio Pro Arte, VARA-tooneel. 12.00 Con cert VARA-septet en Gramofoonpl. 2.15 Coö- peratie-kwartiertje. 2.30 Gramofoonpl. 2,00 Lezing over het Arbeidsrecht. 3.10 Kamerciu- ziek. Bram Mendes (viool) en Maurice vac IJzer (piano). 4.30 Causerie door Louis Davids. 5.00 Beoefening der huismuziek. 5.35 S.D.ApJ kwartiertje. 5.50 Gramofoonpl. 6,30 Literal» halfuurtje door A. M. de Jong. 7.00 Zang qo0": Obercantor G. Sirota cn S. H. England»! (piano). 7.30 Bestuursmëdedeelingén. 7.40 Co-i eert VARA-orkest O a. Ouverture Pique Da:r"» Suppé. 8.00 Bij de Pomp 'Teun de Kleppaü man). 8.15 Vervolg concert. O.a. Fremersbe^ Koenneman. 9.00 Optreden van Louis Daridi Vleugel: Kees van Baaren. 9 45 Vervolg coc- eert. O.a. Mon Rêve. wals. Waldteufel. joij) Vaz Dias Voetbalnieuws 10.45 Pianospel Kees van Baaren. 11.15 Gramofoonplatcn. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 KRO-Trio. Uj) Godsd. halfuurtje. 12.15 Concert KRO-sexi 1.45 Gramofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.15 Spert, praatje. 4.30 Concert KRO-kunstensemblc. 5ij Journ. Weekoverzicht door P. dé Waart. 5,;> Orgelconcert B. Drukker 1Asta-Theater, d» Haag). 6.05 Vervolg orgelspel. 6.20 Vervo'.i, Kunstensemble. 6.40 Esperanto-cursusu. ",;j Causerie over Kindercriminaliteit. 7.45 Voor- dracht L. v. d. Hulst. 8.00 KRO-orkest o.iv. J. Gerritsen. Oa Ouvert Heimkehr aus d<: Fremde, Mendelssohn. Voordracht door L. 1, Hulst. Potp. „Paganini", Lehar. 11.00 Gramc- xoonplatenconcert. DAVENTRY 1551 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Com modore Grand orkest. 2.35 Rugby-wedstrijd „Ulster—Zuid-Afrika". 4.20 Orkèstconcert. 5,05 Concertorgelspel. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berich ten. 6.50 Koorzang. 7.10 Tuinbouwpraatje. 7.30 Lezing. 7.50 Concert. Orkest en koor 0 l.v. S;. Henry Wood 0.111? 5de Symphonie, Dvorak, 8.50 Concert door mannenkoor en F. Grisewood (bariton). 9 20 Berichten. 9.40 Aetueele Cau serie. 9.55 Concert. Orkest en G. Johnson (so praan) om. Aufforderung zum Tanz. Weix:. Sylvia-ballet, Delibes. 10.55 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcert. 125) Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert. 9.05 Avond der chansonniers o.l.v. Chepfer. LANGENBERG 473 M. 6.25 Graniofoor.pl 12.25 Orkestconcert. 155 Gramofoonpl. 5.20 Vocaal concert. 7.20 Vroo- lijke avond. 8.50 Gevarieerd avondprogramma uit Weenen. KALUNDBORG 1153 RL 11.20 Concert. 1.50 Gramofoonpl. 2.50 Con cert. Omroeporkest en solisten o.i.v. Gröndah'.. 7.20 Operette ..Florida's Rose'', Fall. Leiding: E. Reesen. 8 40 Cello-soli door K. Bjarnhof. 9.45 Deensche muziek. O.a. Polkina, Reesen, 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508 en 338 M. 508 M.: 5.20 Concert Omroeporkest. 6.20 Gra mofoonpl. 8.20 Cello-recital. S.50 Symphonie- concert. O.a. Spaansche rhapsodie. Ravel. 338 M.: 5.20 Concert Omroeporkest. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Operette ..Der fidele Bauer", Fall. In de pauze: ,-Ases Tod" uit Peer Gynt van Ibsen. Muziek van Grieg. ROME, 411 M. 8.20 Italiaansche concert-avond o.l.v. R. Santarelli. ZEESEN. 1635 M. 8.50 Populair programma. 1.20 Gramofoonpl 3.50 Orkestconcert. 7 20 Orkest, koor en solis- tenconcert o.l.v. W. Forck. 8,20 Lichte muziek*. 8.50 Populair avondprogramma -uit Weehen. 9.50 Vroolijke Oostenrijksche avond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. JUIST NU! MET DIT WEER Lakerol vooroud en jong. Vooral voor menschen die alle dagen door weer en wind moeten, 't Is frisch in den mond en verwarmt van binnen, Lakerol wordt alleen verkocht door erkende Apothekers en Drogisten. Groote doos (blik) 50 cf. Kleine doos (carton) 30 ct. Lakerol „Smokers" Pastilles 30 ct, p. d. krijgen. Als we boven den mist uitstijgen wordt de grond onzichtbaar en kunnen de zoeklichten zoo vreemde reflexen onder te gen den mist te weeg brengen, dat hel da len dóór den mist heen een gevaarlijke on derneming wordt. Ik heb alle hoop dat we 't halen. „Dalen we al?" vroeg overste Mensing eenigszins nerveus. „Als Hoeng Tsi Lang in dien nevel maar niet ontsiapt. „Die mist duurt maar kort", logde de assistent-piloot uit. „Zoodxa de wind op steekt. is ze voorbijmaar.... dan be gint de sneeuw en dat is nog erger.Maar kijk eens! Kijk eens!' Alsof buiten een onvermoede illuminatie begonnen was, doomde plotseling co nachte lijke wereld weer voor hen op. Lichten, lichten en nog eens lichten. Zo vlogen al bo ven het land. - ,,1-Iemel' 'schrok dr. Van Buren. „We zijn vlak boven de stad; zijn we zoover ge daald?" De assistent glimlachte. „Over twee of drie minuten staan we op den beganen grond" verzekerde hij. Een vuurwerk van lichten ging onder hen door; lange dubbele rijen, waar zij over. rechte hoofdstraten vlogen. „Die donkere openingen zijn. bosschen, vijvers of weilan den" lichtte de vliegenier toe. „Daar gaat een spoortrein over een brug, daar gaan wegen het land iniia, het begint tc sneeuwen. Dat hindert niet, we zijn er". En hij liep haastig terug.naar dc cockpit. „We zijn er?" herhaalde overste Mensing verbaasd. Plotseling schrokken de drie manr.en op. Een fel licht viel in de duistere cabine. Elk klein voorwerp was scherp en duidelijk te zien, alsof het fel en ontzaglijk weerlichtte. Een seconde (ater wqs het weer donker. Kr.ipocger.d staarden zij in de duisternis. BuSter. zwaaide de bundel van een veroiin- dend zoeklicht langs d<m hemel. ..Goidfield" juichte dc commissaris. „Daar moeten we zijn!" Het zoeklicht zwaaide terug cn ving hen weer in zijn schitterend schijnsel. Deze maal week het niet. Wel een halve minuut bleven zij elkaar aankijken in de witte meedoogen- looze scherpte van den verblindenden schijn werper, dan doofde het zoeklicht even on verwacht als het gekomen was. Maar op den grond zagen zij een vierkant van helle licht- bundeLs geteekend. Helder magnesium vlam de op en zette een wit. effen veid caar bene den in een scherp en fantastisch schijnsel. De machine gleed omlaag, vloog ronkend over het vliegveld heen, gonsde opnieuw den donkeren nacht in; aan den schuinen stand der cabine die sterk overhelde naar rechts, begrepen de drie zwijgende mannen, dat zij keerden; dan dook het glanzende vier kant weer voor hen op en gleed vlas vóór hen naderoij; zij vlogen er recht en suizelend op af. Er draaiden donkere gedaanten met hen mee. Even veerden zij in sneltreinvaarop. daalden verder: langzaamdan stond de groote metalen vogel" stil Dc commissaris rukte de deur open. Over de' donzen sneeuw draafden snelie gedaan ten op hem toe. Witte koude vlokken, warrelden in hun gezicht; zij knipoogden als uilen in het felle licht van de schijnwerpers. Een groote man, in een dikken ulster ge kleed. schudde hen de hand; ..Ik ben Web- ston. inspecteur Webston van Scotland Yard; dat is op het kantje af hoer! Als u een kwar tier later gekomen was, had u midden In den storm gezeten Er is nieuwst. Belangrijk nieuws! Wilt ti mij volgen?" Even verbaasd luisterden Mensing en zijn vriend naar dezen stortvloed van woorden. Een auto hobbelde over de sneeuw nader.Een heer steeg haastig uit en kwam kaarsrecht en militair op het groepje af. Inspecteur Webston ging haastig op zij en groette eer biedig. De heer nam zijn hced af en groette terug met de gereserveerde hoffelijkheid, die het kenmerk is van der. Engelschen aristocraat. „Ik ben Sir Edward Bat field van het de partement van Buitenlandsche Zaken, chef van den Britschen informatie-diens:", zeide hij. .(Wordt vervolgd.).!

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6