DE BILT Vergadering van den Gemeenteraad HAARLEM'S DACBIAD VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) dat door de Raadsmecrderheid gesteund wordt, verweet de socialistische leider den wethouder van financiën dat hij een paniek stemming gekweekt zou hebben door zijn onthullingen in de bekende persconferentie, waardoor bij de burgerij de meening ge wekt werd. dat het gemeentepersoneel ook een offer zal moeten brengen om het tekort te dekken. Hij oordeelt dat de fondsbelas ting gewijzigd moet worden, en dat het niet aangaat de gemeenten onder rijkscurateelc te stellen als zij boven de 80 opcenten gaan. Hij wijst die curatcele met klem af, en wil dat de Raad zich zal uitspreken om de actie der groote gemeenten in Den Haag te steunen. Ziehier de kern van zijn betoog. In zijn algemeene crisisbeschouwingen merkte de heer Reinalda op, dat maatregelen als het Hoover moratorium totaal onvoldoende zijn om de crisis te bezweren, en dat interna tionaal ontwapend moet worden. Niemand kan daarmee hartelijker Instemmen dan wij En niets is er, dat in den huidigen alge- meenen toestand duidelijker dan dat is ge worden. Al is het geen gemeentepo'itlek. De heer Castricum (R.K.) verklaarde dat de groote meerderheid der rechtsche Raads fractie vóór het voorstel van B. en W. is om 7 pet. op de salarissen en loonen te kor ten, mits de kindertoeslag en de vacantle- toeslag onaangetast blijven en een minimum loon van f 30 per week gewaarborgd wordt- Hij diende een amendement van die strek king in De rechtsche raadsfractie is ook vóór verhooging van de opcenten op de fondsbelasting tot 80. maar voor een crisis- lecning voe'do de heer Castricum niet. Zoowel deze spreker als de volgende, de heer Wolzak (A.-R.) wezen op het gevaar van een uittocht van inkomens naar de bui tengemeenten bij te hoogc belastingopdrij ving. De heer Wolzak merkte op dat welis waar het gemeentepersoneel door ce'n twee snijdend zwaard getroffen wordt (loonsver laging en hoogere tarieven en belastingver- hooging) maar dat de burgerij minstens in gelijken mate wordt beproefd. Hij betreurde het, evenals andere sprekers van rechts, dat in het Georganiseerd Overleg geen overeen stemming Ls bereikt .De heer Wolzak meent dat de vacantietoeslagen niet gehandhaafd kunnen worden, en hij wil de salarissen der wethouders ook verminderen en de presentie gelden der raadsleden van 8 op 6 gulden brengen. De heer Klein (R.-K.) bleek niet in te stem men met de mcening der rechterzijde om trent de salarlsvoorstellen van B. en W. Hij is tegen verlaging. Dr. Adrian <V. B.) verklaarde dat de Vrij hddsbond voorloopig wil vasthouden aan de 8 12 pet. korting op de pensioenpremie, aan vankelijk door B. en W. bedoeld. Hij is van oordeel dat de crisis aan het overheidsper soneel niet ongemerkt kan voorbijgaan. De heer Boes (V. D.) ondersteunde het voorstel-Castrlcum. Het werd dus in den loop van het debat duidelijk dat er een meerderheid zal zijn voor de voorstellen tot salaris- en loonsver laging van het gemeentepersoneel. Bijna de gcheele rechterzijde, de V. B,. en de V. D. zijn er voor. Rest do vraag hoe het precies uit gewerkt zal worden. Mr. Van Dam (V. D>. wees er op dat de kosten van noodzakelijk levensonderhoud meer dan 7 pet. gedaald zijn. In de avondzitting spraken verder nog de heeren Westerveld iS.D.A.I'.), Visser (CJD. Peper (Comm.), mr. de Rijke (C.H.), de Braai (A.R.) en tenslotte Joosten (S.D.A.P.), die evenwel zijn rede moest afbreken omdat de klok van elven geslagen had. De heer Wes terveld vond het bezuinigings-systeem van B. en w. onduidelijk en wilde cr meer van weten, de heer Visser zou het beter gevonden hebben als B. en W. bij hun 8 1/2 pet. korting op de pensioenpremie waren gebleven (maar de C. H. fractie zal vóór het voorstel tot toe passing van 7 pet. aftrek stemmen). Mr. do Rijke sprak van een aimoedc-crisis en be streed de theorie dat salarisverlaging in deze omstandigheden de algemeene koopkracht zou verminderen. Was dat waar, dan zou men slechts de salarissen behoeven te ver drievoudigen om hetzelfde met do koopkracht te bereiken en de crisis te beëindigen. Inflatie zou het gemeentepersoneel sterker dupee ren dan salarisverlaging, en inflatie kan al leen vermeden worden als alle overheidsbe sturen inderdaad bezuinigen. De heer De Braai stelt de heele menisch- heid- aansprakelijk voor de crisis, en neemt dus zelf blijmoedig zijn aandeeltje op zich Bestond het gansche menschdom uit zulke vriendelijke naturen als de nestor van den Raad, dan zouden we van alle oorlogen en crises af zijn. Helaas. De avondzitting kenmerkte zich nogal door opgewekte momenten. Waarom ook niet? Laat ons niet naargeestig worden. Het is al erg genoeg. De heer Peper veroorzaakte (on bedoeld) groote vreugde toen bij het kapi talisme toebeet: „Als gij een crisislecning aangaat, moet gii die, onder het kapitalis tische stelsel, ook aflossen". Dat is waar. In Rusland doen ze het anders. De heer Visser begon mat. De heer Reinal da. zijn lievellngs-mikpunt. was -er niet. Maar toen diens verheugd gelaat in de anticham bre-deuropen Lug verscheen., leefde de heer Visser' geheel op. Hij verwekte de ecne vreugde-uitbarsting na de andere, en bereikte Eijn climax in een hem volkomen waardig epigram: ..Mijnheer dc voorzitter, dit is de eerste onjuistheid waarop ik mijzelf be trap". Eindelijk. Na j3rcn dit groote moment. Do heer Joosten begon levendig, als altijd, ditmaal met. con der vermaarde moppen over den kleinen Moos. Hij opperde do mogelijk heid van een pantomimisch debat, in ge barentaal. Ootmoed konden sommige leden er in uitdrukken. Welk een bekorende ge dachte! De heer Peper vuist-ballend en mik kend met een klapperpistool, dokter Adrian alleen maar gebarend met zijn bezwerenden wijsvinger, de heer Klein in een climax van steeds korter en driftiger gestes, de hoer Joosten zelf heen en weer kuierend om zijn tafel-hoek, zooals hij dat in het vuur van zijn betoog pleegt te doen En dan alleen maar stemmen met knikken en nee schudden. R. P. JOFFRE veroordeelt Napoleon, verdedigd door Emile Zola JEUGDIGE DIEF AANGEIIOUDEN. Op verzoek van de politie te Heer Hugo- waard is te Haarlem aangehouden de 16- jartge R. uit eerstgenoemde gemeente, die daar diefstal met braak heeft, gepleegd. HU bekende. De jongen is naar Kccr-Hugowaard overgebracht. Napoleon Bonaparte, verdedigd door Emile Zola, is desondanks veroordeeld door Joffre. En wel wegens poging tot een staatsgreep, lezen we in le Journal. Het geval heeft zich afgespeeld op Haïti en Napoleon is verschenen voor de rechtbank van Puerto-Plata. Op een mooien avond trad Napoleon Bonaparte, uitdrager van zijn be roep, een wachtlokaal der militairen binnen, waar hij weldra de beste maatjes was met de garnizoocn, bestaande uit 5 man onde com mando van een kolonel. Napoleon zorgde voor 3 liter rhum en men bracht den avond ge noeglijk zingend en drinkend door. Toen de stemming haar hoogtepunt bereikt had, deed Napoleon een wonderlijk voorstel aan den kolonel. Hij bood 4 dollars voor het geduchte arsenaal van den post. te samen. vier geweren tellend. De koop werd gesloten en Napoleon vertrok met de begeerde wapens. Dit was slechts de inleiding, want Napoleon had politieke plannen. Zijn veroverde wapens moesten een rol spelen bij een poging tot het omverwerpen van het bewind, dat op touw gezet was door den opkooper zelf. Het bleef bij een poging, want- het trouwe garnizoen toonde zich de meerdere, Napoleon werd ge vangen genomen. Voor den rechter, Cesar Hannibal Joffre zei de verdediger Emile Zola, dat niet het garni zoen bedrogen was, doch zijn cliënt zelf, om dat de geweren die hij gekocht had ondeug delijk waren. Hij was genegen de geweren te rug te geven voor de betaalde 4 dollar als hij buitendien nog 2 dollar schadevergoeding kreeg. Cesar Hannibal Joffre oordeelde dit billijk, maar vond Napoleon s gedragingen revolution nair en veroordeelde hem tot een boelc van 6 dollar. VEILINGEN. Donderdagavond zijn In *t Notarishuis ge veild No. 1. Een woonhuis met 2 afzonderlijke bovenwoningen te Haarlem aan de Ridder straat No. 26 zwart en rood. 7400. Opge houden. No. 2. Een woonhuis te Haarlem aan de Korte Wijngaardstraat No. 2. 2000. Opge houden. No. 3. Een winkelhuis met 3 bovenwoningen te Haarlem aan de Ridderstraat No. 28 zwart en rood. 8500. Opgehouden. No. 4. Een Huis en erf te Haarlem aan de Oranjestraat No. 73 met daarachter gelegen werkplaats aan de Assendelverstraat. S. v. d. Heyden q.q. 6.900. No. 5. 1-Iet gebouw met erf en terrein te Haarlem, gelegen aan het Spaarne No. 106. 25000- Opgehouden. No. 6. Het huis en erf te Haarlem aan de Garenkokerskade No. 5. 7000. M. A. Joustra q.q. No. 7. Het woon- en winkelhuis met afzon derlijke bovenwoning, werkplaats, erf en grond te Haarlem aan de Jansstraat No. 63 a zwart en rood. 10.000. Opgehouden. No. 8. Het woonhuis met tuin en erf te Haarlem aan de Aelbertsbergstraat No. 99. 5800. J. J. v. Hesteren q.q. No. 9. Een huis en erf te Haarlem aan de Groendaalsteeg No. 3. 2615. A. v. d. Putten: No. 10. Een huis en erf te Haarlem, aan, "de Groendaalsteeg no. 5 2615 idem. No. 11 Een werkplaats en erf met afzon derlijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Groendaalsteeg No. 7 zwart en rood. 5220. P. Möhringer. No. 12. Een huis en erf te Haarlem aan de Leliestraat No. 20. 2520. P. Roeland. No. 13. Een huis en erf met afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan de Santpoor terstraat No. 45. 7950. Opgehouden. No. 14. Een winkelhuis en erf te Haarlem aan de Burgwal No. 56. 3925. Opgehouden. No. 15 uit de hand verkocht. No. 16. Een huis. erf en tuin te Haarlem aan de Oranjestraat No. 23. 5450. Opge houden. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE VEILING MET HINDERNISSEN. Met belangstelling nam ik kennis van het bericht in Uw geacht blad van Woensdag 17 dezer onder het opschrift: „Veiling met hin dernissen", speciaal omdat daarin de naam van de vereeniging, waarvan ik de eer heb secretaris te zijn. wordt genoemd. Om mogelijk misverstand te voorkomen zij hier medegedeeld, dat onze vereeniging zich Inderdaad verweert tegen z.g.n. „gefingeerde veilingen", dat zijn die veilingen, die onder valsche voorspiegelingen worden gehouden. Onze vereeniging doet dat natuurlijk in het belang van de rijwielhandelaren, maar mins tens evenzeer in het belang van het wielri.i- dend publiek, dat maar al te vaak de dupe wordt van aanbiedingen onder valsche voor wendsels. Dergelijke valsche aanbiedingen zijn in het buitenland, bijna zonder uitzondering straf baar doch in ons lieve vaderland schijnt dc Justitie nog steeds niet te kunnen ingrlloen, niettegenstaande de Wet op de Oneerlijke Concurrentie (Art. 328 bis W. v. S.) Niettegenstaande onze vereeniging dus tracht, ook het algemeen belang te dienen bij hare bestrijdingsactie's of liever gezegd juist daarom, maakt zij bij hare bestrijding geen gebruik van onwettige middelen en staat zij zelfs niet. toe dat gebruik wordt gemaakt van middelen, die in dc oogen van een wel denkend mensch niet toelaatbaar zouden zijn. Voor de aanvang van de door U beschre ven veiling heeft een Hoofdbestuurder van onze vereeniging onze leden er dan ook uit drukkelijk op gewezen dat zij zich van iedere afkeurenswaardige handeling hadden te ont houden. Ik twijfel er niet aan of onze menschen hebben zich ongetwijfeld aan deze opdracht gehouden. Wanneer er bij die verkooping dus Iets on geoorloofds zou zijn gebeurd kan dat geens zins op rekening van onze vereeniging wor den gesteld. U, Redactie, vriendelijk dankend voor de opname, verblijven wij met verschuldigde hoogachting, Uw d.w. WELS. Secr. Bond van Rijwiel- en Motor- handelaren in Nederland. meldt: Hoogste barometerstand 778.3 m-M. te Croydon en Yarmouth. Laagste barometerstand 744.8 m.M. te Isafjord. en voorspelt: zwakken veranderlijken wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog v/ecr. lichte tot matige vorst des nachts, overdag tempe ratuur om het vriespunt. Uit het buitenland Een verdere ontwikkeling van het gebied van lioogen druk, dat zich over de Britsche eilanden door Frankrijk en het Noordzee gebied tot in het Zuiden van Skandinavië uit strekt samengaande met de vorming van hoogen druk in het Zuid-Westen en een Noord-Oostwaarts aftrekken van de IJs land-depressie, cleed de kansen op een aan houden van de vorst toenemen. De nog hooge temperatuur in Skandinavië, die op enkele plaatsen 10 tot 15 graden boven de normale is, maakt de kans op koude uit die streken nog gering, doch de uitgebreidheid van het sneewdek aldaar en in Oost-Duitsch- lancl doet een temperatuurdaling onder in vloed van den hoogen clruk in die streken verwachten. Wat de scheepsberichten op der. oceaan te zien geven wijst op het verdere Westelijke voorbijtrekken van de depressie. Waarschijnlijk zal in streken bij den zwakken wind, in de omgeving van de kern van den hoogen druk, de vorst 's nachts matig zijn en overdag licht met eenige nevel. Barometer Stand hedenmorgen 10 uur 776 m.M. ïMooi weer) Stand van gisteren 773 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave ran CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat IS, Tel 14112 Thermometer 18 December; Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 42 F. 31 F. 36 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 December. Ondertrouwd 17 December: J. P. Braak man en H. E. C. Hooij; W. van Wijk en H. M. Hiiusler; C. van Bergen en E. M. Sukert; R. J. Sieraad en C. Hekster. Getrouwd 17 December: F. Anker en M. Voetelink: J. P. Stol en H. J. Witkamp. Bevallen 15 December: M. KokHouthuij- zen, d.; C. WoltersKlees. d.: M. A. Dorre- stijnCorbee, z.; 16 December: R. J. BahlenSmelter, z.: S. ZonneveldWerk hoven, d.: 17 December B. H. J. Janusv. d. Steijle, d. Overleden 15 October: D. de Clercq, 77 j., Kamperlaan;; 16 December; P. J., 3 mnd., z, v. P. A. Bosse, Barteljorisstraat; C.Been- ders—Metselaar, 81 j., Van 't Hoffstraat: P. A. Porre—Zwart, 65 j.. •Doelstraa't; Pr P. vair Schooten, 66 j., Kleine Houtstraat. ROOFOVERVAL TE 's-GRAVEN- HAGE. Franschman neergeslagen en beroofd. BIJNA 250— AAN FRANCS GESTOLEN. Het Haagsch Corr. Bur. meldt: In het struikgewas langs het vérhoogde voetpad aan den Scheveningschen weg is gisteravond omstreeks half 8 door een loop jongen een man in bewusteloozen toestand aangetroffen. Een door de politie ingesteld onderzoek wees uit, dat de man vele wonden had opgeloopen en vermoedelijk in het struik gewas was gegooid, tengevolge waarvan hij het bewustzijn had verloren. De geneeskun dige dienst vervoerde hem naar het zieken huis, waar zijn wónden verbonden werden en ook langzamerhand heb bewustzijn terug keerde. Bij zijn verhoor door de politie ver klaarde hij een Franschman te zijn, 40 jaar oud en tijdelijk verblijf houdende te Rotter dam. Hij deelde verder mede, dat hij gister avond omstreeks half 6 op het voetpad wan delde, toen hij door 2 mannen werde aange sproken. Vooi-dafc hij zich verdedigen kon. werd hij beetgepakt en met vuistslagen op het hoofd en in de maagstreek neergeslagen. De mannen hebben hem later in de struiken gegooid en zijn portefeuille uit zijn zak ge nomen en op den grond geworpen. Het slachtoffer verklaarde dat er 2 biljetten van 1000 Fransche francs en 7 biljetten van 100 Belgische francs waren gestolen. Voorts ver miste hij nog een gouden horloge met een gouden ring. Van de daders kon hij geen sig nalement opgeven, zoodat de politie tot nu toe in het duister tast naar de daders van den overval. De wonden van den Fransch man zijn slechts onbeduidend. PLOTSELINGE LONGENPEST EPIDEMIE. 15 DOODEN. BANDOENG. 17 Dec. (Aneta). In het district Tjikalong-wetan is een ernstige epi demie van longenpest opgetreden. Vijftien personen zijn overleden, de veldpolitie isoleert de kampong. SPREEKUUR WETHOUDER GERRÏTSZ. Het spreekuur van wethouder Mr. J. Ger- rit&z zal de volgende week niet op Maandag worden gehouden doch op Dinsdag van 12-1 uur. LUCHTVAARTBERICHTEN Reiger: 17 Dec. 13 uur te Marseille, Amsterdam naar Batavia. Valk: 17 December 14.16 uur te Cairo. Amsterdam naar Batavia. Leeuwerik: 17 Dec. 16.15 te Jodpoer. Amsterdam naar Batavia. Ekster 18 Dec. van Batavia. 14.25 te Medan. Naar Amsterdam. ELLY BEINHORN VERMIST. BASRA (Perzië) 18 December (Reuter). De Duilsche aviatrice Elly Beinhorn wordt ver mist. Zij is gisteren uit Bagdad vertrokken, waarna niets meer van haar is gehoord. Zoo- als men weet is zij 4 December uit Berlijn vertrokken om een vlucht naar Nederlandsch Indië te maken. NIEUWE ENGELSCHE TARIEVEN MORGEN IN WERKING. LONDEN. 18 December (V.D.ï De nieuwe Engelsche tarieven voor de in de derde ver ordening gepubliceerde goederen zullen mor gen in werking treden. DE VLAAMSCHE UNIVERSITEIT TE GENT. DR. FUNKE TOT PROFESSOR BENOEMD Naar het Haagsch Corresp. Bur. verneemt is dr, G. L. Funke, Ieera a r aan het gym nasium 'te Schiedam en die in 1929 -waar nemer was van het college van prof. dr. Went in de algemeene plantkunde te Utrecht benoemd tot hoogleeraar in de plantkunde aan de Vlaamsohe Rijksuniversiteit te Gen Dr. Funke is de eerste Nederlander, die tot hoogleeraar aan de Vlaamsche Universiteit is benoemd. HET L.S.C. DRAAGT BIJ AAN HET NAT. CRISISCOMITé. Het Haagsch Corr. Bur. meldt: Ingevolge een corpsbesluit van 16 Dec. zul len alle leden van het Leidsch Studentencorps voorloopig een gulden per maand bijdragen ten bate van het Nationaal Crisiscomité. AMSTERDAMSCHE BEURS. OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 1 Staatsleen. BlnL 4 1/2 pCt Nederl 1917 92 6 pet Ned. 1919 10CJ i 4 1/2 pet NederL Indlë 1930 11.. 72 Staatsleen. BaltL 5 1/2pet Dultschl. 1930 (Youngleen) 24H 7 pCt DuitschL 1924 (Dawesleen) 35 Schcepv. MIjen. Oude Vaart 15 Scheepv. Unie 55 Stoomv. MTj. Ned. 54H - Indnstrleën BlnL Accoustlek 9Ve Alg. K.zljde Unie 34 A.NJ.E.M. Nat Bezit) 157 153 v. Berkei's Patent 25 45 Nodorl. Ford 175 Nedorl. Ind. Gas (Nat Bezit) 150 Gom. Bez. Philips 83 Unilever N.V, 91 S9*{ Industrieën Bnltl. Anaconda Copper 21 22*{ Associated Ga* 4H Bethlehem Steel 22Vb Centr. Publ. Serr. 1% Cities Service 5 General Aviation 2Va Intern. Nickel 73/H Nevada Copper 4 North Amer. Cy. 30 41 Banken Binnen! Koloniale Bank 50 45 Cert Handel M1J. 70 65 Indische Bank 55 52 Banken Bolton! DoutscheRelchsb. 58 3 Fransche Ban- ken 222 - PetroL MIJ. BlnL Kon. Petroleum 1CSH 107^ 52 ft Petroleum BnltL Continental Oil.. Shell Union Cultuur Mnatsch. IL V. A. 169H 170 Java Cultuur.... 114 112 78 Vorstenlanden 35 Mijnbouw MIJ. Alg. Exploratie 53 171H 30 - Tabak Maatach. Dell Batavia Ta bak 110 Dell Maatsch. 150 Besoekl 140 171 - Rubber Mnatsch. A'dam Rubber 35 H Dell Bat Rubber 18 H Ned. Ind. Rubber 35 Ver. Ind. Cultuur 20 - Spoort*. Bul tent Comm.Milwaukee 1% Missouri Kansas 5H Wabash Railway 2V8 Union Pacific 75 Ih-olongntlekoers 1 (Zitting van Vrijdagmiddag). Hedenmiddag begon de derde begrootings- zitting. De heer Joosten (S.D.A.P.) ver volgde zijn rede bij de algemeene beschou wingen. Hij bestreedt allereerst het betoog van Mr. van Dam. De algemeene cultureele en sociale belangen sluiten meer in dan al leen werkloozenzorg. Behalve een aanslag op de loonen van het personeel, zijn aanvallen op de cultureele en sociale belangen te ver wachten. De heer Van Dam wil in deze da gen van laag-conjunctuur de loonen doen dalen omdat de geldmiddelen van de over heid schraal zijn, maar dan had men vroe ger, in de dagen van hoog-conjunctuur. het overheidspersoneel ook moeten laten deelen van die gunstige omstandigheden. Mr. Van Da nu (V.D.)dat hebben mijn partijgenocten steeds gedaan. De heer Joosten: dat is niet waar. Bovendien is da statistiek van den Qxeer Van Dam niet juist. Br zijn 22 gemeenten die een hocger loon hebben dan Haarlem in de laagste loonkiasse geeft. Dit komt om dat in de statistiek van den heer Van Dam geen rekening gehouden is met de periodieke verhoogingen. Als de crisis niet gekomen zou zijn, zou in het Overleg te Haarlem een voor stel aan de orde gekomen zijn de loonen te verhccgen. Er is sinds spreker in de arbeidersbewe ging kwam, de positie der arbeiders in het algemeen verbeterd is. Er zijn meermalen tijden van teruggang geweest en dan moet men niet dadelijk de moed opgeven. Ook nu moeten wij eens even afwachten. Het is zeker, dat de S. D. A. P. niet zal vervallen in de verkeerde daad der communisten van alle hoop op te geven en dingen te doen die toch geen succes hebben, o.a. een record te slaan in het indienen van moties die niet uitvoerbaara zijn en ook niet gesteund worden. De positie van Nederland is anders als die van Rusland. In Rusland zijn de arbeiders door een zee van ellende gegaan. Daarvoor willen wij de Nederlandsche arbeiders be hoeden. Revolutie is dus ons doel ndet. (Ongecorrigeerd.) (De zitting duurt voort) AANBESTEDINGEN RIJKS WATERSTAAT. Hedenmorgen werden door den Rijkswater staat de volgende wei-ken aanbesteed: Het onderhoud van de werken der Vis- schershaven te IJmuiden gedurende 1932. Laagste inschrijf ster: Fa. Gebr. Wijker en P. van Duin, IJmuiden voor f 16.776. Het onderhoude van de Keulsche Vaart in Noord-Holland en de Vecht beneden Weesp gedui-ende 1932, 1933 en 1934. Laagste inschrijf ster B. P. de Groot, Hil versum voor f 6380.per jaar. Het onderhouden van de diepte voor den mond van en in de Noordzeehaven en in de kanaalgedeelten en havens buiten de sluizen te IJmuiden en van de havenhoofden en verdere werken der Noordzeehavens ge durende 1932 en 1933. Laagste inschrijfster N.V. Aannemingsbe drijf Fa. P. den Breepen van den Bout, Berg en Dal voor f 497.000, Het maken van den ondei-bouw en van de toeleidende viaducten van dc overbrugging van het Merv/edekanaal in den Rijksweg ge deelte Amsterdam—Laren met bijkomende werken. Raming f 785.000.—. Laagste Inschrijver T. Fokkens Betonbouw, Dokkum voor f 588.476. DE TERREUR BIJ DE STEMPEL- BUREAUX TE AMSTERDAM. Heden is te -Amsterdam bij de uitkeering van steun aan werkloozen slechts naar even redigheid van het aantal daarop voorko mende stempels uitgekeerd. Vele werkloo- zen. die uit vrees het stempelen hebben na gelaten, worden mede hiervan slachtoffci". De politie is hedenmorgen met kracht te gen de zich hier en daar voi'mende samen- scho'ingen opgetreden. Toen te ruim elf uur in de Laurierstraat een ruit van een slagers winkel werd ingegooid schoten onmiddellijk agenten toe, van wie een een schot in de lucht loste. De demonstranten stoven hier op in alle richtingen uiteen. Kort daarna is uit het publiek op de Lau riergracht op de politie geschoten. De poli tie schoot terug, doch voor zoover valt na te gaan, werd niemand gewond. Ook in de omgeving van het stempellokaal in de Nieuwe Kerkstraat was het hedenmor gen rumoerig. Op de brug van de Muidergracht hebben drie mannen een agent van politie aange vallen. De oploop, die hierdoor ontstond, werd door de politie uit elkaar geslagen. In de Weesperstraat is een man aangehouden. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Onder invloed van het wederom zwakke verloop van Wallstreet legde de Amsterdam - sche Effectenbeurs hedenochtend eveneens een gedrukte tendenz aan den dag. De han del was daarbij evenwel van uiterst beperk ten omvang. De Koninklijken vielen tot 107 pet .terug. Ook Philips en Unilevers konden zich niet handhaven. H.V.A daalden tot 166 1 2 pet., niettegenstaande de berichten omtrent de suikerconferentie algemeen van een gunstige strekking zijn. Youngobligaties werden wederom wat lager afgedaan. COMMISSIE VAN OVERLEG. Wij ontvingen het volgende officieele com muniqué: De Commissie van Overleg voor de Ambte naarszaken vergaderde op Donderdag 17 De cember j.l.. onder leiding van haren, voor zitter Mr. J. Gerritsz. Na breedvoerige besprekingen werd vast gesteld een advies aan B. en W. betreffende wijziging van de personeel formatie voor de ambtenaren, alsmede inzake vaststelling van een zoodanige formatie voor de ambtenaren werkzaam bij het bedrijf voor Openbare Wer ken en het Burgerlijk Arbestuur, zulks door bekrachtiging van het door de ter zake inge stelde sub-commissie aangeboden schema. Ten opzichte van een ontwerp-instructle voor de ambtenaren bij het gemeente- electriciteitsbedrU f, voor zoover deze met den thuis-wachtdienst zijn belast, werd over eenstemming verkregen. Nadat enkele vragen betreffende toepas sing van het Ambtenarenreglement en de dienstregeling voor de portiers van de ge meente-lichtfabrieken waren beantwoord, werd de vergadering gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2