SPORT EN SPEL KOM. MED. VOETBALBOND. BIOSCOOP. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 19 DECEMBER 1931 VOETBAL. ONZE PORTRETTEN-GALERIJ. A. STEFFENS. CE- D. O.) Niemand in de Haarlemsche voetbalwe reld weet, waarom Steffens Sr., de produc tieve en vermaarde middenvoor van E. D. O.. „Bud" genoemd wordt. En hij weet het zelf ook niet! Een afleiding van zijn voor naam kan het niet zijn, want hij heet Adria- nus. Dat iemand daaruit het woord „Bud" zou kunnen distilleeren, is toch wel ondenk baar. Misschien heeft men hem zoo genoemd naar aanleiding van de bekende filmartisten „Ham en Bud", van wie laatstgenoemde het kleine kereltje was, dat altijd zoo grappig achter den veel grooteren Ham aanstapte. Juist omdat Steffens, de robuste speler, het tegenovergestelde van dien klei nen filmheld was, heeft men hem waar schijnlijk eens uit een grapje Bud genoemd. En sindsdien heeft hij dien bijnaam altijd behouden. In E. D. O -kringen heet hij Bud Steffens en daarmee uit! Hij heeft er trou wens niets op tegen en luistert als hij met dien naam wordt aangeroepen. Behalve om zijn productiviteit staat hij o a. bekend om zijnpingelen! En ook dat weet hij zelf! Want als zijn voorzitter hem even vóór een wedstrijd zegt: „Bud, jongen, ze hebben me gezegd, dat je vandaag eens niet zult pin gelen, maar dadelijk den bal zult afgeven!" dan antwoord Steffens lachend: „Ik zal ni'n best doen!" Hij is op 23 Maart 1902 te Haarlem gebo ren. Als jongen van veertien jaar begon hij al met vriendjes te voetballen op het ter rein aan het Bolwerk. Hij sjouwde er met palen en den bal heen en na afloop van de „match" werden die dingen op zolder bij zijn vader opgeborgen! Toen hij lid van E. D. O. werd, tegelijk met Penikel Jr.. plaat ste men hem in het vijfde elftal, waar hij afwisselend middenvoor en rechtsbuiten speelde. Maar reeds van zijn zestiende jaar af speelt hij in het eerste en altijd op do middenvoorplaats. Evenals Perukel heeft hij al eens een paar maal den wensch ge uit om met het voetballen uit te scheiden, maar juist in deze periode, nu E. D O. po gingen in het werk stelt om weer in de eer ste klas terug te keeren, wil men hem niet missen. Men vraagt hem telkens en dan komt hij! De man, die E. D. O. tot bloei heeft helpen brengen, wil haar ook weer uit de misère helpen. Hij bewaart dan ook nog aangename herinneringen aan den wedstrijd die om de promotie ging. Het ging tegen Hilversum. De club, die won, zou promovee- ren. Dit gelukte aan E. D. O. Daar zal Stef fens ongetwijfeld wel het zijne toe hebben bijgedragen. Drie jaar geleden viel hem de eer te beurt om in een proefelftal te Rotterdam mee te mogen spelen. ■■ninnirciK r: Het programma voor Zondag. Door de nederlaag van H. F. C. tegen Xerxes is de strijd, om aan de laatste plaats te ontkomen, plotseling bijzonder heftig ge worden. Behalve Hilversum, die er het slechtst voorstaat, maar die nog een wed strijd te goed heeft, komen er nog vier clubs voor in aanmerking, namelijk V.U.C.. Blauw Wit, Xerxes enH. F. C. Die hebben alle vier hetzelfde aantal punten, zocdat het competitieverloop zeer spannend belooft te worden. H. F. C., die dus weer tegen het de gradatiespook moet vechten, ontvangst mor gen aan de Spanjaardslaan bezoek van D.FC. die door de onverwachte nederlaag van Feijenoord tegen A.D.O. opeens een ernstige kampioenscandidaat is geworden. Dat wordt cus een strijd iliet een geheel tegenoverge steld doel. waarvan we den uitslag maar niet zullen voorspellen. Alleen willen we er H. F. C. aan herinneren, dat zij op 11 Octo ber in Dordt een 31-nederlaag leed. Moge lijk inspireert haar dit tot groote daden. V. S. V. heeft de vorige week tenminste meer dan zeer waarschijnlijk haar laatste kampioenskans verspee,ld. door met niet minder dan G2 te Zaandam van Z. F. C. te verliezen. Dit moet toch stellig wel als een abnormale nederlaag beschouwd worden. De kranige Velser ploeg moet bepaald een in zinking gehad hebben. Morgen heeft ze een mooie gelegenheid om dit te bewijzen, want dan ontvangt zij Xerxes. Vooral de capa citeiten van Van der Wint zullen op een zware proef gesteld worden. Evenals de vori ge week Van der Meulen krijgt hij de beken de kanonkogels van inspecteur Lagendaal te verwerken. Zal Van eer Wint het er beter af brengen. dan de H. F. C'er? Voor het Velser publiek is deze wedstrijd intusschen een heel aardige attractie. Wat R. C. H. tegenwoordig mankeert, we ten we niet. Ze speelt even ongestadig, als in vroeger jaren Haarlem deed: de eene week onverwacht winnen en de andere onver klaarbaar verliezen. Dit blijkt ook uit haar cijfers. Van de elf gespeelde wedstrijden heeft de Racing er zes gewonnen en vijf verloren Volgens dezen maatstaf zou zij dus morgen den uitwedstrijd tegen H. V. V. moeten ver liezen. En dit gevaar is lang niet denkbeel dig, want deze oudste Haagsche club werkt rich langzaam maar zeker omhoog. Haar achterstand op Sparta bedraagt nog slechts één punt. Onze stadgenooten zullen het dus morgen zwaar te verantwoorden hebben. Op 11 October wist R. C. H. op haar terrein aan den Middenweg met 32 te winnen. We ho pen, dat ze onze sombere voorspellingen lo genstraft. AJAXSTORMVOGELS. DRIE SPELERS GESCHORST. De kwestie Ajax-Stormvogels is nu einde lijk tot een voorloopige oplossing gekomen. Het Persbureau Vaz Dias deelt ons mede, dat de twee Stormvogelsspelers Tol en Groene- ve'.d, hangende het onderzoek van den K. N- V. B., geschorst zijn, terwijl van Ajax de speler Diepenbeek onder dezelfde bepaling is geschorst. Een aanmerkelijke verzwakking betee- kent dit voor de Stormvogels intusschen niet. Deze krachtige IJmuider vereenlging heeft gelukkig nog flinke reserves ter be schikking. Bovendien is Sparta, tegen wie morgen in Rotterdam gespeeld moet wor den, dit seizoen ook heel zwak. In ieder ge val behoeft niet verloren te worden. Nader deelt men ons mede, dat Stormvo gels in de bestuursvergadering besloten heeft, telegrafisch te protesteeren bij den K. N. V. B. tegen de schorsing der beide spe lers. Deze spelers zullen dit zelf óók doen. Ook Ajax heeft telegrafisch geprotesteerd, evenals Diepenbeek, die geschorst werd. Te vens werd telegrafisch verzocht de schorsing in de heden te houden vergadering op te heffen. Verder zal nogmaals schriftelijk ge protesteerd worden tegen het feit, dat, hoe wel nu door de onderzoekcommissie is uit gemaakt, dat er twee schuldigen zijn, de wedstrijd van Stormvogels j.l. Zondag werd afgelascht, terwijl Ajax haar wedstrijd heeft mogen spelen. De roodbroeken hebben een thuiswedstrijd tefgen W. F. C.. die op 11 October te Wormer- veer aan Haarlem een puntje wist te ontfut selen. Verwacht mag dus worden, dat de Wor- merveerders aan den Schoterweg op een war me ontvangst kunnen rekenen, al is het voor dc supporters der thuisclub te hopen, dat zij niet denzelfden emotievoUen middag zullen beleven als j.l. Zondag, toen Haarlem een half uur na de hervatting nog met 10- achter stond, maar daarna kans zag om met 42 te winnen. Als de roodbroeken hun voor sprong willen behouden, dan dienen zij mor gen te winnen. Hun ernstigste concurrent Alcmaria Vlctrix heeft een zwaren uitwed strijd in Dei? Helder, die den Alkmaarders wel eens twee punten zou kunnen kosten. Met meer dan gewone belangstelling zullen onze stadgenooten uitkijken naar de resultaten van de verdere wedstrijden van E.D.O. Weliswaar heeft zij in bijna driekwart gedeelte van de competitie nog geen enkelen wedstrijd verloren (hulde voor deze mooie prestatie!), maar de twee gelijke spelen van de laatste Zondagen wijzen toch op een In zinking, die noodlottige gevolgen zou kun nen hebben, als EXi.O. zich niet gauw her stelt. Zjj heeft nu nog twee punten voor sprong op Zeeburgia. maar die moet nog een maal bestreden worden! E.D.O. treft het in zoover niet. dat zij morgen Velox, die óok nog een heel klein kansje op de eerste plaats heeft, in Utrecht moet bezoeken. Een zware opgaaf, maar die toch niet te zwaar kan zijn voor een club met een doelgemiadelde van 5015. Het nog steeds zegevierende Bloemendaal heeft eveneens een verre van gemakkelijke taak. Zij gaat namelijk naar het in degrada tienood verkeerende Spartaan in Sloterdijk. Deze club, die met groot enthousiasme voor haar behoud vecht en die op een struikeling van Z. V. V. wacht, zal stellig vinnig van zich afbijten, vooral omdat ze op 11 October den uitwedstrijd met 40 verloren heeft. In dit verband zou het niet onmogelijk zijn, dat Bloemeidaal een puntje zal moeten afstaan. Zandvoort moet morgen zonder Water en Schaap een uitwedstrijd tegen T.O.G. spelen, van wie ze 11 October op eigen terrein met 52 gewonnen heeft. Dat was nog in den tijd, toen Zandvoort met jonge krachten el- ken wedstrijd won. We hebben goede hoop, dat morgen ook succes bereikt wordt. Kinheim heeft ook al een uitwedstrijd, maar die lijkt niet zoo zwaar, want hier gaat het tegen Z. V. V., No. 9 van de ranglijst. Als Kinheim kans ziet om te winnen, dan heeft zij, practisch gesproken, geen gevaar meer te duchten. Dan eindigt zij het seizoen op de plaats,, die zij krachtens haar prestaties be hoort in te nemen, dat is in de middelmoot. H. F.C.—D. F. C. Men schrijft ons: A.s. Zondag ontvangt H. F. C. aan de Spanjaardslaan D. F- C. Deze ontmoeting is voor beide clubs van vee! belang. H. F. C. zal de overwinning niet cadeau geven. Integendeel, zij zal haar best doen om zoo niet twee, dan toch tenminste één punt uit den wedstrijd tc halen. Het H. F. C.-elftal heeft de volgende op stelling: Van der Meulen, j Warns te kor. Dorsman. R. Jongeneel. Kruyer, P. Jongeneel. Van Riemsdijk, Koreman, Tunninga, Lamp, Hagenaar. H. V. V.—R. C. H. Men schrijft ons: Nu de Racing geen kans gezien heeft om van 't Gooi te winnen en in elk geval nog minstens een viertal punten noodig zijn om zich volkomen veilig te beschouwen, zal men goed doen om te beginnen met a.s. Zondag van H. V- V- te winnen. ©ogenschijnlijk zou dat niet zoo lastig behoeven tc zijn, maar nu de ..Groote Haag sche" zich wat aan het herstellen is. zal daar heel wat strijd voor noodig zijn. Op eigen terrein wonnen Ruis c.s. ternauwer nood met 32 en ook dit geeft dus geen aanleiding om op een overwinning te reke nen. Maar de R. C. H.'ers hebben getoond, dat ze behalve minder goede prestaties ook heel goede kunnen verrichten en als vooral de achterhoede weer een beetje op dreef is, kan het niet anders of R. C. H. komt twee punten rijker naar Haarlem terug. Het elftal speelt in deze opstelling: Kos. Verkerk. Krom, Geutskens, Ruis. Prévost, Hanse, De Geus, v. d. Werve, Smit, Paape. HAARLEM—W. F. C. De roodbroeken komen in de zelfde opstel ling uit als J4. Zondag tegen D. W. S. Hoeben. Van Daalen. Huysmans. De la Mar, Oldenburg. Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Kammeijer. T. O. G<—ZANDVOORT Voor dezen belangrijken wedstrijd zal het elftal van de Zandvoorters er vermoedelijk als volgt uitzien: Scheffer, Keesman, Keur. Weber, Molenaar, Paap. Schut, Hollenberg, Terol, Kraaijenoord. Van den Bos. S. C. A.HALFWEG Zondagmiddag twee uur speelt Halfweg bovengenoemden uitwedstrijd. Het elftal is als volgt: Van Roon, Westerman. T. Visser, Tienstra, K. Visser, Boellaard. J. Visser, Van Aalst, C. Bongers, J. Bongers, N. Bongers. STORMVOGELS H—HAARLEM II Stormvogels brengt de volgende ploeg in het veld: Wagenaar Venger, v. Ge'der. de Joode. Langbroek. Heilig. Verzijlberg, Struys, v. Pel, Kuyper, de Jonge Voor dezen zwaren uitwedstrijd komt Haarlem 2 waarschijnlijk als volgt uit: De Vries, Boot, Moolenaars, Van der Volk, Levy, Dik, Klipp, De Winter, Verwaal Sala, Paardebck. DE DRIE ZWALUWEN-PLOEGEN SAMEN GESTELD. Voor de wedstrijden tegen Grass hoppers en Boedapest. Uit Den Haag: In overleg met de Techni sche Commissie van den K.N.VB. zijn de vol gende Zwaluwen-ploegen samengesteld voor het spelen van de navolgende wedstrijden. 26 December te Amsterdam in het Stadion tegen den kampioen van Zwitserland, Grass hoppers. (Oodijk (Hollandiaan) Haak (Stormvogels), Wanders (Wageningen) De la Mar (Haarlem, Graumans 'N.A.C) Bleij (K.F.C.) Smous (NAC). Klein (V.U.C.). Lit Jr. .Ve lox). v. Spaendonck (Neptunus) en MUnders (DP.C.) 27 December: tc Amsterdam in het Sta dion, tegen Boedapest. Doe 1: Van der Meulen, Achter: Van Run en Lelieveld. Midden: Kools. Anderiessen cn Van Heel, Vóór: Wels, Ophorst, Lagendaal, Mol cn Van Nellen. Deze wedstrijd zal worden geleid door dr. Bauwens uit Keulen. 30 December, Den Haag. Avondwedstrijd op het V.U.C.-terrein tegen Boedapest. Doel: Odijk. Achter: Weber en Lelieveld. 'Midden: Paauwe, Huizinga en St.rijbosch. Vóór: Adam, Van Reenen, Lagendaal, Mol en Van Nellen. HAARL VOETBALBOND. HAARLEMSCH ELFTAL VICTORIA ZIZKOW. HET HAARLEMSCH ELFTAL ZONDER VAN DER MEULEN. Vrijdagavond heeft het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond het elftal samen gesteld, dat Zondag 27 December tegen bo vengenoemde Praaesche club in het veld zal komen om een wedstrijd te spelen, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Crisis-co mité. De publieke belangstelling zal al zeer groot moeten zijn ,om aan het comité een dragelijk bedrag te schenken, omdat de Tsjechische profs voor f 900 aangenomen zijn, terwijl daar ook nog de onkosten van den wedstrijd afge trokken moeten worden. Daar Van der Meulen bovendien In een combinatie in Amsterdam in het veld komt. zal dit ook op de belangstelling van invloed zijn. Het elftal is als volgt samengesteld: Van der Wint (V.S.V.) Krom (R.C.H.), Van der Griendt (VJ5.V.) R. Jongeneel (H.F.C.), Dinkla (E.D.O.), Vree- ken (Haarlem). Van der Steen (Stormvogels). De Bock (Bloe mendaal), Verkerk (R.C.H.). Perukel (E.D.O Hagenaar (H.F.C.) Overzicht. De wedstrijden van Zondag j.l., slechts vijf in getal, hebben weinig verrassende resulta ten opgeleverd. Kennemers II handhaafde zich aan den top van de ranglijst, door een moeilijk be vochten 45 overwinning op D.W.O. H.F.C. III, dat nog steeds een kansje op de bovenste plaats heeft, trof tegen Haarlem in geen halve maatregelen. Met niet minder dan 71 moesten de roodbroeken de meer derheid van de Spanjaardslaanclub er kennen. R.C.H. III en R.CF. V speelden beide een thuiswedstrijd, n.l. tegen E.D.O. III en Spaarnestad. De Racing-teams konden het niet tot een overwinning brengen, doch moesten zich met een gelijk spel tevreden stellen. resp. met 11 en 3—3. De ecnige wedstrijd in IB tusschen Spaarnevogels en D.I.O. eindigde in een 4—0 zege voor de bezoekers. Het programma voor Zondag. In de eerste plaats staat de tweede ronde voor den Stads-Editie beker op het pro gramma. Verschillende eerste klassers treden hier bij in het strijdperk. H.F.C. III ontvangt bezoek van Stormvogels III: wij gelooven dat dc Haarlemmers zich in de volgende ronde zullen weten te plaat sen. Rlpperda zal den tweede klasser V.V.H wel ku ïen elimineeren. terwijl ook bij V.O.G. D 'O. het elftal uit de hoogste af deeling wel het sterkste zal blijken. Schoten n zal op eigen grond moeite ge noeg hebben om zich DJ.O. van het lijf te houden. De spannendste strijd zal ongetwijfeld wor den gestreden tusschen Kennemers TT en I.V.O. Beide teams gaan aan het hoofd van hun afdeeling. zoodat van den uitslag wei nig te voorspellen valt. Voor de gewone competitie zijn slechts vijf wedstrijden vastgesteld. Kinheim II kan op haar eigen veld mis schien een succesje boeken tegen E.D.O. III, terwijl bij Haarlem Hl—Damiaten het ter reinvoordeel de roodbroeken misschien in 10 uur. 10 10 10 staat stelt om een eervol resultaat te be vechten. Ook bij Spaarnestad—R.C.H. m meenen wij aan de thuisclub wel een kansje te mogen geven. In IB speelt E.H.S. tegen R.CF. IV. Eerst genoemde club heeft zich na een slecht be gin uitstekend gerehabiliteerd, zoodat wij wel een zege durven te voorspellen. Tenslotte nog Bloemendaal IIHaarlem IV. Beide elftallen hebben nog geen schitte renden indruk gemaakt. Misschien is het voordeel van eigen veld doorslaggevend. Het volledige programma luidt als volgt; TWEEDE RONDE STADS-EDITIEBEKER: H.F.C. 3Stormvogels 3 10 uur. Ripperda—V.V.H. 10 Beverwijk 2Hillinen 2 2 V.O.G.D.W.O. 10 Schoten 2D.I.O. 10 Kennemers 2—I.V.O. 10 Zeemeeuwen 2—DeCcO 11 T.H.B. 2—Droste 10 VOOR DE COMPETITIE: Afd. IA. Kinheim 2—E.D.O. 3 Haarlem 3—Damiaten SpaarnestadR.C.H. 3 Afd. 1B. Bloemendaal 2—Haarlem 4 E.HjS.R.C.H. 4 Afd. 2A. SpaarndamKinheim 3 Afd. 2 B. Bloemendaal 3—R.C.H. 7 V.S.V. 3D.I.O. 2 Afd. 2 C. R.C.H. 6HF.C. 4 Afd. 2D. Geen wedstrijden Afd. 3 A. E.D.O. 5—Vijfhuizen Haarlem 6E.T.O. 2 Afd. 3 B. Ben nebroek 2—E.H.S. 2 D.O.A. 2D.I.O. 3 (art. 135) Afd. 3 C. Ripperda 2—Zandvoort 4 Beverwi.ik 3DeCeO 2 T.H.B. 3—Ripperda 3 Afd. 3D. D.S.K. 2—Beverwijk 4 Kennemers 5Spaarnestad 2 V.V.H. 3—Schoten 4 V.V.B.—D.W.O. 3 Afd. 3 E. - R.C.H. 9—Swastika 3 Bloemendaal 5—D.S.K. 3 Zandvoort 5—Kenau 3 Hillinen 3Spaarnestad 3 Afd. 3 F. I.V.O. 2—Vijfhuizen Afd 3 G. Hillegom 3—V.O.G. 3 Afd. 3 H. Spaarndam 3Heemstede 3 Spaarndam 4V.S.V. 5 Kinheim 5—VI. Vogels 2 Kennemers 6E.D.O. 7 Spaarnevogels 3—D.W.O. 4 Afd. 31 Damiaten 3Ripperda 4 E.D.O. 6—D.O.A. 3 Afd. 3 J. Spaarnevogels 2—Kinheim 4 2 10 10 uitgesteld 10 uur. 10 10 11 10.30 2 10 10 10 10 10 JUNIORES. Afd. A. E.D.O. a—R.C.H. a 2 uur Afd. B. DeCeOHaarlem b 10 Bloemendaal b—Zeemeeuwen 2 Afd C. Zandvoort b—VI. Vogels 2 H.F.C.Haarlem c 10 Afd. D. D.I.O.Stormvogels b 10 E.D.O. bR.CF. c 12 Heden Zaterdag geen wedstrijden voor de Zaterdagmiddagcompetitie en de Haarlem sche Adsplranten competities. NED. KORFBAL KORFBALBOND I)E WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG Van dc vastgestelde wedstrijden wordt er slechts één te Haarlem gespeeld en wel Haarlem 1Swift 2. Haarlem verspeelde te gen S V. een kostpaar puntje. Vee! zal goed gemaakt moeten worden, als dc overwin ningsreeks weer wordt voortgezet en aan de Amsterdammers een nederlaag wordt toege bracht. Zilvermeeuwen te IJmuiden ontvangt D. E. D. Hoewel een overwinning niet verwacht wordt kunnen dc bezoekers op een flinken tegenstand rekenen. Animo gaat naar Amsterdam en zal ern stig probeeren D. V, D. 2 de puntjes te ont nemen. Of het gelukken zal is de groote vraag. HAARL. KORFBALBOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Eerste klasse: D. S. V. 1—K. V. 1 S. S. H. 1—Advendo 2 Haarlem 3—Animo 2 Oosterkwartier 1—Voorwaarts 1 D. S. V. 1. S. S. H. l. Animo 2 en Voor waarts 1 hebben dc beste kansen. Tweede klasse: Alw Ready 1Palvu 1 T. H. B- 1—S. V. 2 D. W. S. 1—Oosterkwartier 2. D. S. V. 2—Kennemers 1. Derde klasse A: T. H. B. 2—S. V. 3. Animo 3Zilvermeeuwen 3 S. S. H. 2—Haarlem 4 Derde klasse I Palvu 2—D. W. S. 2 De Kennemers 2S. V. 4 FlovaT. H- B. 3 CLUBAVOND ANIMO De H. K. C. ..Animo" organiseert 10 Ja nuari a.s. een clubavond. CLUBHUIS ..OOSTERKWARTIER" Het nieuwe clubhuls van (lc vereenlging Oost ei kwartier wordt Zondag in gebruik ge nomen. Een adspirantentwaalftal zal een wedstrijd spelen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. VOORKOMT TANDBEDF.RF cn poetst s morgens en 'y-avondi met NI VA TANDPASTA 75 cts per '/i tube, lidi p. tube LUXOR-THEATER. Het hoofdnummer in het Luxor Theater van deze week heet ..Abie's Rose Marie", naar het bekende werk van Anne Nichols. Het is de geschiedenis van den orthodoxen jood Abraham Levy, Abie genaamd, die in Frankrijk kenr.ls heeft gemaakt met een Roomsch Iersch meisje. Rose-Marie Murphy genaamd. De vriendschap verandert in lief de. maar het kost aan de twee jonge men- schen veel moeite om In New-York een kerk te vinden, waar hun huwelijk gesloten kan worden. De beide vaders wilier, van dit hu welijk echter niets weten en draaien hun kinderen, den rug toe. Het jonge paar leeft gelukkig verder, maar als zij precies een Jaar later, wanneer intusschen een kleine stam houder geboren is. het Kerstfeest vieren, voelen zij beiden het gemis van hun vader. Door middel van den priester, die hun in den echt verbonden heeft, komen de beide vaders naar hun kinderen toe. waarna een gelukki ge vrede gesloten wordt. Dit eenvoudige gegeven is uitstekend in scène gerot en boeit ?an het begin tot het eind. Vooral de artis- ten, die de hoofdrollen vervullen, laten prach tig spel zien. Het bij programma ls ook heel goed ver zorgd. Do truc-film ..Koko's verjongingskuur" is bijzonder geestig en in de comedle „IJze ren Hein" worden de bezoekers vergast op fraaie berglandschappen. Het Luxor-Nieuws brengt aardige kieken var. de pluimveetentoonMelling te Utrecht, een kapwedstrijd in Den Haag. de aankomst van de filmartiste Jenny Jugo in Amsterdam enz. en ook het Paramount-Journaal is zeer interessant. Vooral de training van jeugdige zwemstertjes door Gertrude Ederle. de eerste vrouw die het Kanaal overgezwommen heeft, trekt veel belangstelling, evenals dc natuur- lafereeion In Kent, die gedachten aan va- cantiegenoegcns opwekken. Het nummer op het tooneel is een aange name afwisseling, die door de bezoekers ten zeerste gewaardeerd wordt. Het zijn een da me en een heer. die adem-benemend tra péze-werk laten zien. Een woord van lof aan het orkest, dat voor een eerste klas muzikale begeleiding zorgt. Alles bij elkaar een programma, dat heel vee! bevrediging schenkt. REMBRANDT -TH EATER Taboe. Een geschiedenis uit de Zuidzee. In Haarl. Dagblad van Donderdag 17 De cember Is door L. A. een uitvoerig verslag geschreven over het laatste filmwerk van don helaas zoo Jong gestorven Dr. Murnau. ge naamd Taboe. Deze film. die vrijwel uitslui tend door Polynesiërs en enkele Chineezen en halfbloeden wordt gespeeld. Ls van een zeld zame bekoring, de natuur op de Stille Zuld- zeeeilanden ls verheven mooi. de prachtige onbedorven menschenklndcren daar, doen je verlangen, als zij te zijn, zoo zorgeloos en zoo blij. Het ls een film, die men met de? grootste belangstelling volgt cn geniet. Een extra woord van lof voor het onge meen aardige varlétcnummer ,,Mad Walkers, 3 academie Girls". Dat alleraardigste groepje Girls weet precies, wat het publiek graag wil. Direct al bij het opengaan van het doek, ma ken ze een prachtige beurt met hun ..Singing in the rain". Al hun verdere nummers vallen ook bovenmate in den smaak. Hun laatste, Hollandseho. liedje, dat op een allergrappig ste Hollandsch-Engelsche manier uitgespro ken wordt, heeft een werkelijk bijzonder slot. Wanneer ik zou verklappen wat dien ecnen ouderen heer in de parterre gisterenavond, ais daarbij behoorend. is overkomen, geloof ik. dat de heele volgende week dc parterre vol zou zitten met HB-S.'crs en Gymnasiasten 4de, 5de cn 6e klasse. Interessant is de componistenfilm, die nu Brahms geeft. Het programma van deze week ls in alle opzichten aan te bevelen. CINEMA PALACE Willy Forst in „Ein Tango fucr dich". Op het tooneel de wonder Zebra. Van het programma dezer week ln Cinema Palace is het Variété nummer niet het minst aantrekkelijke gedeelte. „The Baring Bros" en hun assistente stellen gezamenlijk een vroolljke jonge dame en een gedresseer de zebra voor. De laatste Ls een hoogst ko mische zebra, een twee-eenheid, waarvan het achterste deel dikwijls met het voorste in conflict komt. In leder geval Is dit een voortreffelijk komisch intermezzo, waarvan we gaarne extra melding maken. Willy Forst, uit „Das Lied ist aus" en an dere „Schlager" speelt de hoofdrol in „Ein Tango fuer dich". een fi'm. gedeeltelijk re vue, operette, en blijspel. Dit keer is hij een onbekende Jazz zanger, die op een gelukkig oogenbük een wereldberoemde collega uit Amerika moet vervangen. Een jongedochter, die op de kamer van haar pensionnaat. een stille liefde koestert en cultiveert voor den grootcn Amerikaan, ziet den vervanger voor den beroemden man aan en de pseudo-'le- veling-der-vrouwcn krijgt geen gelegenheid de eerlijkheid recht tc doen wedervaren. De liefde die tusschen het tweetal ontstaat en de rol van den echten beroemden Jazz-zan- ger in dit spel. zorgen er voor dat de com plicaties die van een en ander het gevolg zijn, een gunstigen loop hebben. Ook deze twee menschenkinderen „krij gen elkander" zij het niet dan nadat een reeks plquante moeilijkheden overwonnen zijn. Willy Forst zingt in deze film eenlgc amu sante cn enkele sentlmenteele liedjes het geen gepaard gaat met grootscheepschc re vuescènes. De overige rollen worden voor treffelijk gespeeld. Het amusante is overwe gend in deze film, zeer ten gerieve van het pub'ick, dat toch Inderdaad gekomen is. om zich luchthartig te vermaken. Van het bijprogramma noemen wij de film „Zindelijkheid bij de dieren" één dier hoogst belangwekkende Ufa cultuurfllms. die men op het wekeiljksche repertoire niet gaarne zal missen. Een bijzondere opmerking tenslotte voor het filmpje „Abnormaal Muzikaa"' waarin een Amerikaansch harmonika-orkest op treedt, dat eenlgc maanden geleden in een andere één-actcr ln het Rembrandt Theater te zien en te hooren was. Het zeer bijzondere filmpje is in hooge mate komisch, dank zij de ocr-geestige ma noeuvres van den dirigent van het wonder lijke ensemble

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 19