WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN TWEEDE KLASSE. H. F. C. verliest op het nipper tje van D. F. C. Feijenoord van de eerste plaats verdrongen. R. C. H. en H. V. V. spelen gelijk, evenals Sparta en Stormvogels. V. S. V. klopt de club van Lagendaal. Haarlem brengt W. F. C. een groote nederlaag toe. Bloemendaal stelt tegen Spar taan teleur. E. D. O. laat weder om een puntje zitten. Zand- voort in degradatiegevaar. Kinheim struikelt in Zaandam. AFDEELING I. West-Frisia—Hermes D.V.S. 1—1 H.V.V.R.C.H. 2—2 't Gooi—HBS. 1—4 K.F.C.—Ajax 1—4 Sparta—Stormvog^s 3—3 Tweede klasse A W.A.—D.W.S. 3—7 HaarlemW.F.C. 6—1 H.R.C.—Alcmarla Victrix 2—1 Z.V.V.—Kinheim 3—0 SpartaanBloemendaal 2—1 Tweede klasse B: DE.C.Zeeburgia 1—3 T.O.G.—Zandvoort 4—2 VeloxE.D.O. 2—2 B.F.C.—A.F.C. 4—3 BaarnHercules 3—3 Derde klasse A: De Kennemers—O.S.V. 4—0 Mee rvogelsZ aa n dij k 1—1 K.V.V.—Assendelft 6—4 Q.S.C.Hollandia 1—3 Derde klasse B: S.D.W.—Raplditas 2—4 D.S.V.—D.J.K. 1—4 Oosterpark—D.W.V. 3—1 Zeemeeuwen—Z.R.C. 2—1 Schoten—O.V.V.O. 2—3 Vierde klasse A: Vrone—Verkade 3—3 E.V.C.—Uitgeest 2—2 Vierde klasse C. T.H.B.Wilhelmlna Vooruit 2—0 HillegomSwift 3—2 Avanti—R.O.D I. 0—0 Rivalen—SD.S. 2—4 V>riie klasse D: Sloterdijk—T.D.C. 3—2 Oranje Zwart—S—\Z. 1—3 -1 W.— Electra 2—2 C C.A.Halfweg 0—6 Rp«erve eerste klasse: *>ax 2—A.F.C. 2. 2—1 E.D.O. 2—H.F.C. 2 2—4 Stormvogels 2—Haarlem 2 1—4 Z.F.C. 2—Hilversum 2 6—1 Zeeburgia 2—Blauw Wit 2 2—4 Reserve tweede klasse A; Alcm. Victrix' 2K.F.C. 2 2—2 Blauw Wit 3—De Volewijckers 2 4—3 W.F.C. 2—D.E.C. 2 4—1 AFDEELING II. Eerste klasse: Blauw Wit—A.D.O. Feijenoord—Z.F.C. V.S.V.—Xerxes HF.C.D.F.C. V.U.C.—Hilversum Tweede klasse A: O.D.S.—Excelsior O.N.A.R.F.C. D.H.C.Overmaas V.I.O.S.—Unitas S.V.V.—Steeds Hooger Tweede klasse B: FortunaNeptunus V.O.C.—C.V.V, QuickGouda D.C.L.V.D.L. B.M.T.—B.E.C. Derde klasse A: Bodegraven—G .SV Schevenlngen- -U.V.S. Lugdunum—Hlllinen L.F.C.—Alphia R.V.C.—A.S.C. Reserve eerste klasse: Gouda 2—Sparta 2 H.B.S. 2Feijenoord 2 C.V.V. 2—Excelsior 2 A.D.O. 2—D.H.C. 2 AFDEELING III: Eerste klasse: Z.A.C.—Tubantla Go-ahead—Robur et Velocitas Enschedé—Vitesse A.G.O.V.V.- P.E.C. Wagenlngen- Heracles AFDEELING IV. Eerste klasse: N.O.A.D.M.V.V. N.A.C.Eindhoven P.S.V.—Willem II De Valk—B.V.V. AFDEELING V. Eerste klasse: Velocitas—G.V.A.V. F.V.C.Be Quick Leeuwarden—Vecndam R. K. FEDERATIE. DE UITSLAGEN. V. I. C.—Wilskracht P. V. C.Santpoort V. V. Z.—S. D. O. H. M. S.Limvio De Meer—E. M. M. S. J. C.—T.IJ.B.B. Graaf Willem—D.H.L, LeonidasH. B. C. Q.V.O.O. G. D. O. S. S.—Forward ZwaluwenVitesse Wilhelmus—Lelden P.V.C.—Graaf Floris DIOC. R.K. HAARL VOETBALBOND H. B. C. II -Volendam Geel Wit I A.D.O. T. IJ. B. B. II-O. G. II 6—1 1—5 2—1 1—2 3—4 6—5 3—3 4—3 4—1 2—1 0—3 3—2 3—0 4—2 4—5 4—2 4—0 3—1 2—1 5—3 3—1 2—2 3—7 3—2 1—6 7—1 4-0 10—1 1—1 5—1 2—1 2—4 4-3 9—1 3—3 1—3 1—5 1—2 4—1 6—1 4—1 1—1 4—3 0—0 3—2 2—4 3—4 2—2 3—1 1—1 3—0 15—Q H.F.C.-D.F.C. (1-2) Geheel voigens de verwachtingen heeft H. FC. haar huid zoo duur mogelijk verkocht, zoodat het de runner-up voor het kampioen schap na veel moeie gelukt is. de volle hon derd proeent "mee naar Dordt terug te nemer.. De overwinning was wel verdiend; het elf tal speelde werkelijk een vlotte aantrekkelijke partij voetbal, met de voorhoede als sterkste deel. Deze linie, goed gesteund door de half backs. was met haar uiterst verrassend, snel le aanvallen doorloopend een gevaar voor Van der Meulen c.s. Speciaal de linkervleugel vertoonde tech nLsch en tactisch een hoogstaand spel en het pleit voor de combinatie Wamsteker-R. Jon geneel, dat het HF.C.-doel slechts tweemaal doorboord is. Achter deze voorhoede speelde een halfli nie, die volkomen voor haar taak berekend was: vooral rechtshalf Van Zwijsen viel op door zijn uitstekende baicontróle, terwijl Mookhoek een heel goede spil was. De achterhoede was het zwakste deel van de ploegt had de H.F. C. op de een of andere wijze nog eens van eén fout geprofiteerd dan zou er misschien toch nog wel een puntje hier gebleven zijn. Hiermee is weer de absolute onmacht van de H.F.C.-voorhoede aangetoond; al het werk van halflinie en achterhoede werd teniet ge daan. Het is ruim twee uur als scheidsrechter Casteleyn de volgende ploegen in het veld laat treden: D. F. C.: Korver, Litz, Waalwijk v. Doorn, v. Zwijsen. Mookhoek. Dragt. Schleicher, de Smit, Punt, Ruisch, Meynders. H. F. C.ï Hagenaar, Lamn, Tu'.oinga, Koreman. van Riemsdijk, P. Jongm*>«i. Kruyer, R. Jongcneel, Dorsman. Wamsteker, v. d. Meulen. Het begin Is van beide kanten een beetje terrein verkennen,' combinatie zit er nog niet in en verder dan de backs brengen de voor hoeden het niet. Langzamerhand echter ontwikkelt zich de strijd; er worden eenige goede aanvallen op gebouwd. DFC. is wel iets sterker. Van der Meulen moet eenige malen reddend optreden; als hij echter reeds gepasseerd is. duikt plotse ling P. Jongeneel op en voorkomt een zeker schijnend doelpunt, een spelletje dat zich even later nogmaals herhaalt Heeft H.F.C. dus niet over pecht te klagen in deze periode, de eerste fout van de achter hoede van D.F.C. wordt dankbaar door Kore man uitgebuit en in een doelpunt omgezet. (1—0). Dit prikkelt de bezoekers; de aanvallen worden talrijker en na een missen in de H. F. C.-defensie is het Punt. die met een kop bal den gelijkmaker scoort. (1—1). Met flezen stand' breekt ook de rust spoedig hierop aan. Na de rust ontspint zich dezelfde aantrek kelijke strijd, niet de bezoekers eenlgseins in de meerderheid. Vooral de duels Meynders-R. Jongeneel zijn talrijk; beiden moeten al hun technische en tactische capaciteiten ten toon spreiden. De H.F.C.-voorhoede presteert in deze pe riode niet veel: de achterhoede houdt langen tijd stand en eerst ongeveer tien minuten voor het einde gelukt het Ruisch met een hard schot Van der Meulen ten tweeden male le passoeren, daarmede tevens de overwin ning tot een feit makende. Kort hierop komt het einde. tTOMISPfllliamBSWMmmfmRRSinm "tn; 'JiÉIBWÏIiUK»w*Ba^*i4'R10rF^' H.V.V.-R.C.H. (2-2) Het door R. C. H. behaalde gelijke spel te gen H. V. V. is een uitslag, waarmede beide partijen tevreden kunnen zyn. Wel had R. C. H. vóór de rust (die met o0 inging» de beste troeven in handen gehad, daarna ech ter heeft H. V. V. zich van zoodanige zijde laten zien, dat een gelijk spel haar volko men toekwam. Het mankeert de Racing Club aan een ge schikten middenvoor. Ook gisteren weer speelden de binnenspelers uitstekend; vooral Smit was goed op dreef, en ook de buiten spelers deden hun plicht. Hoe goed Van de Werve de eerste wedstrij den na zijn wederopneming in het elftal ook zijn taak als centervoor begreep en daarnaar handelde, thans is hij er volkomen uit. Ook de middenlinie was er niet bepaald in; meer en meer blijkt, dat Prevost toch geen linkshalf is, zijn prestaties als back zijn tenminste belangrijk beter dan nu als half back. Krom en Verkerk hebben behoorlijk ge speeld. al kwam een misverstand tusschen hen beiden H. V. V. te hulp voor den gelijk maker. Er werd bovendien soms weer te lang gewacht met afgeven van den bal. Kos heeft uitstekend gekeept. Het was al bijna kwart over twee toen de volgende elftallen zich opstelden: H. V. V.: Kremer, De Granada, Neuerburg, Van Suchtelen, Van der Haere Coltholf van Staay, Sillevis, W. v, d. Bosch, Pasteur, Jansen, Beukema, Toewater. R. C. n.: Paape, Smit, Van de Werve, de Geus, Hanse, Prevost. Ruis, Geutskens, Krom. Verkerk, Kos. Het begin is voor R. C. H., dat onmiddellijk oen goede kans verloren ziet gaan, als Van de Werve alleen voor doel komt, doch deze niet weet te benutten. Achtereenvolgens worden drie corners op het Haagsche doel genomen, maar Kremer bezweert voorloopig elk gevaar. II. V. V. ziet inmiddels haar kans ook; langzamerhand komen de Hagenaars het Kos meer gevaarlijk maken. In betrekkelijk korten tijd krijgen zij acht corners op het R. C. H.-doel te nemen, maar nu is het Kos, die zich in zijn groote kracht toont. Zoo geeft het spel aan beide zijden kansen tot scoren, al bestaat er voor het H. V. V.-doel meer gevaar, dan voor dat der Racing. De achterhoeden behouden echter tot de rust de overhand, zoodat die met 00 in gaat. Nauwelijks is voor de tweede helft afge trapt of Van den Bosch heeft van dichtbij succes met een hard schot. Vlak daarop lost Jansen een enorm hard schot, dat geen doel treft. Gesteund door den kleinen voorsprong blijft H. V. V. aanvanke lijk nog wat sterker. De voorhoede combi neert soms heel goed en daar de rechts buiten nog al eens vrij spel heeft, dreigt er meermalen gevaar van die zijde. Totdat ein delijk de R. C. H.'ers, het gevaar inziende, nog eens er- op los gaan en met succes. Een voorzet van Hanse kopt Smit in den boven hoek van het doel. Even later benut De Geus op fraaie wijze een pass van Smit- en het is 1—2. H. V. V. geeft zich echter lang niet gewon nen; er ontstaat een interessante strijd met H. V. V. het meest in den aanval. De Hage naars zetten begrijpelijkei-wijs alles op den aanval; met snel open spel wordt het Krom c.s. duchtig lastig gemaakt. Een misverstand tusschen de beide backs, na een voorzet van rechts, ge&ft Jansen een kansje en zonder zich te bedenken knalt hij den gelijkmaker onhoudbaar langs Kos (2—2). Wel krijgen beide partijen nog enkele kan sen. doch er wordt niet meer gescoord. Met 2—2 breekt het einde aan. V. S. V.-Xerxes (2-1) V. S. V. heeft zich weer hersteld door den Rotterdammers met een nederlaag naar huis te sturen, al had een gelijk spel de ver houding beter weergegeven. Het samenspel der Xerxes ^voorhoede was beter dan dat der V.S.V.-voorhoede, maar ofschoon de Rotterdamsche voorhoede op schot was, konden Lagendaal c.s. het maar tot één doelpunt brengen, dank zij de goedt V.S.V.-verdediging. De Rotterdamsche middenlinie steunde de voorhoede ook beter, dan die van Uanuüen, zoadat Xerxes steeds domineerde Het Rotterdamsche „kanon" genoot steeds een strenge bewaking, zoodat hij geen doel punt kon scoren. Als scheidsrechter Vuylsteke. die goed leid de, te 2.05 uur het beginsignaal Ruit-, zijn de elftallen als volgt opgesteld: V. S. V.: Van der Wint, Van Zuiphen. v. d. Griendt Sr., W. V. v. d. Griendt Jr., J. de Koning, Heyerman Jr., N. Koning, Wolf Jr., P. Wey, Wolf Sr. HiÜekamp. Xerxes: Th. v. d. Sande, R. de Jong, Lagendaal. A. de Jong, Westdijk de Goede, J. v. d. Broek, C. v. d. Bcosk, Frenk, Steenbergen, Wasserfall. V.S.V. trapt af en speelt met zon mee, maar weldra neemt Xerxes het spel in' han den; de voorhoede weet een corner te fcr- ceeren, die echter over gekopt wordt. Als bij een mooien V S V.-aanval Wolf Sr een hard schot lost. stopt Wasserfall, die goed keepte, dit netjes. Bij een Rotterdamschen aanval geeft A de Jong een mooien doorzet maar Lagendaal die een van zijn bekende schoten lcr.t-, maai Van der Wint stopt het harde schot uitste kend. Xerxes is nu in de meerderheid en de V. S. V.-verdediging heeft de handen vol. Bij een hoogen voorzet kopt Van ZuAphen den bal corner, die echter niets oplevert. Een lage voorzet van Wolf Sr. mist N. Koning voor goal, zoodat Frenk.den bal weg kan werken. Een hooge voorzet van Westdijk (wiens voor zetten zeer gevaarlijk zijn) kopt Lagendaal in, maar Van der Wint kan den bal nog net corner stompen, die echter achter geschoten wordt. Spoedig is het rust '00). De rust schijnt de IJmuidenaren goed ge daan te hebben, want de partijen wegen nu tegen elkaar op. Als Wolf Sr. zich goed vrij maakt, schiet hij echter hard over, om, even later een hard- zuiver schot in den hoek te lossen, dat Wasserfall echter.goed stopt. Bij een V.S.V.-aanval geeft Wolf Sr. eer. mooien through-pass naar Hlilekamp die niet aarzelt en Wasserfall met een hard schot geen kans geeft «10). Verwoed komt Xerxes opzetten; als La gendaal het leder krijgt geeft hij een mooien voorzet, waarna de toeloppende Westdijk via Van der Griendt en den paal den gelijkmaker inschiet (1—1). Duchtig- wordt nu om den winmenden gaai gestreden, onophoudelijk verkeeren de doe len in gevaar. Een felle aanval van V. S. V. wordt door Frenk corner gewerkt die door Wolf Sr. genomen wordt. Het leder zweeft- mooi voor den goal en Wolf Sr. geeft met een goeden kopbal aan V.S.V. weer de leiding (2—1). Xerxes blijft niet bij de pakken neerzót ten, maar dank zij het achtertrio. waarvan Van der Wint uitblinkt, krijgen de blauw- witten geen kans om den gelijkmaker te scoren, zoodat "het eir.de met een zwaar be- vcohten zege voer de IJmuidenaren aanbreekt. Sparta-Stormvogels (3-3) De elftallen waren als volgt; Stormvogels: De Waard, Haak, Koster. Langbroek. Prins, v d. Velde, Van der Steen, Strays. Plokker, Ketting, Boeketer. Sparta: Voormolen, Schoonheim, De Jong, Wilson. Schut, v. d. Eerde. v. d. Heydon, Kip, Van der Geest, Van Zwieteren, Cohen. De eerste minuten gebruiken beide partijen om wat „in" te komen. Sparta onderneemt dan den eersten goeden aanval. De Waard onderschept echter den voorzet van Van der Molen. Direct hierna zit Stormvogels voor Cohen. Deze raakt uitloopend den bal kwijt, doch het loopt goed voor hem af. Eenige minuten later echter heeft Struys succes, doch de heer Vuyck had buitenspel geconstateerd. Dit meevallertje geeft Sparta moed. Met een volgt een vlugge aanval. Wilson krijg-, e enkans en kogelt hard tegen den paal. Over het geheel staat het soel niet op hoog peil; er worden diverse blunders ge maakt Na dertien minuten straft Plokker één dezer met een doelpunt af (0—1). Sparta geeft den moed niet op. Wanneer Haak een bal verkeerd beoordeelt, breekt Schut snel door, komt alleen voor De Waard, doch hij schiet hard naast. Het is echter slechts uitstel, want wanneer Schoonheim na een corner zuiver intrapt, grijpt De Waard leeliik mis (11). Nu is het Stormvogels ,dat niet ontmoedigd blijkt. Geducht worden Van der Geest en Van Zwieteren in het nauw gebracht Een hevige scrimmage voor het Sparta-doel volgt... waaraan Prins met een vliegend schot een einde maakt (1—2'. Na treuzelen van Haak. schiet Wilson kei hard tegen den paal. Sparta blijft een ster ken druk uitoefenen. Het lijkt wel. of Storm vogels zich niet kan loswerken. De Waard krijgt druk werk, doch hij weert zich bui tengewoon. Zes minuten vóór de rust volgt één Storm- vogelsuitval; Plokker passeert met een mooi schot Cohen (13). Weer schijnt Stormvogels op verkregen lauweren te willen gaan rusten. In tegen stelling met Prins zijn er een aantal Vogels die vrij laks spelen, waarvan Schut profiteert (2—3). Met dezen stand is het rusten. Eiina van den aftrao af maakt SDarta gelijk, doch de Rotterdamsche linksbinnen scheet keihard over de lat. Even houdt dit Spartaansche offensief aan, maar dan werkt Stormvogels zich los. De Sparta-defensie staat soms raar te schutteren, maar de Storm vogels-voorhoede profiteert hiervan niet. Vooral Van der Geest blijkt uiterst onbetrouwbaar. Sparta's voorhoede gaat echter steeds beter spelen, zoodat de IJmuider-defensie het zwaar krijgt te verantwoorden. Gelukkig voor Stormvogels echter zijn Haak en Koster thans beter op dreef, dan vóór de rust. Na zeer goed werk van Schut komt deze langs Koster, maar hij schiet naast. Direct hierna krijgt Sparta een strafschop toege kend. dien Van der Eerden benut (33). Een spannende strijd om de leiding ont spint zich, waarbij Sparta de beste kansen heeft. De Waard wordt geducht op de proef ge steld. maar hij blijkt buitengewoon op dreef en stopt de lastigste schoten. Bij een aanval van Stormvogels geeft Boe- ke'.aar aan Plokker een mooie kans. Deze heeft even te lang werk met den bal in be dwang te krijgen en de mooie kans is ver keken. Haarlem-W. F. C. (6-1) Ongetwijfeld was het gisteren voor de roodbroeken weer een gunstige dag. Zij brachten aan W. F. C. een gevoelige neder laag toe. Ze staan er nu beter voor dan ooit te voren. Haarlem heeft het volgende elftal Hoeben. P. van Daalen. Huijsmans. De la Mar, Oldenburg. Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen. Kammeljer. Onmiddellijk na den aftrap Zét W. F. C. er een vlug tempo in; de roodbroeken moe ten alle zeilen bijzetten om de W. F. C - voorhoede te stuiten. De achterhoede van Haarlem is niet erg safe. Toch weten de roodbroeken stand te houden; zij komen meer in den aanval. Het blijkt, dat de ach terhoede van W. F. C. ook van de goede soort is. al speelt zij wel eens een weinig te forsch. Scheidsrechter Boas straft echter alles. Wanneer Kammeijer een hoekschop goed voor doel zet, wordt Breeuwer te hard bewerkt. De la Mar mist de penalty, dooi den bal via den keeper tegen de bovenlat te schieten, waarna de bal wordt weggewerkt. Dit succesje moedigt de W. F. C.'crs tot aanvallen aan. maar het „kick and rush"- spel der Zaankanters heeft geen succes. Dc roodbroeken zijn voor doel niet erg ge lukkig; het doel van W. F. C. ontkomt als door een wonder aan een doorboring. ALs bij een uitval van W. F C. Hoeben den bul wat lang bij zich houdt en Van Daalen te hulp komt, veroorzaakt deze geheel on- noodig een strafschop, waaruit W. F. C. de leiding neemt '0—1'. Dit prikkelt de roodbroeken zoodanig, dat zij opnieuw het spel in handen nemen: de vreugde van W. F. C. is dan ook van korten duur. Als bij een goeden aanval Kammeijer hard inschiet, redt de keeper ternauwernood, maar de toeloopende Bieshaar voltrekt het vonnis (1-1). Vóór rust komt in dezen stand geen ver andering In de tweede helft begint W. F. C. met eenige pittige aanvallen, die wel gevaar op leveren. maar toch voor W. F. C. geen succes hebben. Dan komen de roodbroeken meer in de overhand. Uit een voorzet van Kammeijer schiet Breeuwer in «2 1'. Dit geeft Haarlem meer moed; uitstekend gesteund door de middenlin:e komt zij steeds voor het W. F. C-doel. ALs een der W. F. C.-backs terug speelt loopt Bieshaar door en met succes (3-D. Van dit cogenblik af kunnen de roodbroe ken wat kalmer aan doen. Toch geeft W. F. C. zich niet gewonnen; mede door wat roe keloos verdedigen bij Haarlem ontstaat nog menige gevaarlijke situatie voor het Haar lem-doel. Vooral het goede verdedigen van Dc la Mar valt op. Menigmaal komt hij dc backs te hulp. Als Bieshaar de verdediging van W. F. C. gepasseerd is wordt hij bij het doel ongeoorloofd aangevallen. Nu maakt Dc la Mar uit den toegestanen strafschop geen fout (4—1). W. F. C. is nu een geslagen elftal. Iseger maakt het vijfde doelpunt en het is tenslotte Van Polanen die met een hard schot via den paal het halve dozijn vol maakt. (61). Met Haarlem in den aanval fluit de scheids rechter het einde. Velox-E. D. 0. (2-2) Nog steeds is E.D.O. haar inzinking niet te boven; vóór rust was haat spel niet best, ter wijl Velox vlug en open speelde. Na de rust speelde E D O. beter, terwijl Velox toen steeds meer afzakte, zonder noch tans op te geven. E.D.O. was gehandicapt door het niet mee spelen van Perukel Sr. voor wien H. Koene inviel. Velox had evenmin geluk; in de eerste helft liep Lith Jr. zóó stevig op den keeper in, dat beiden vielen; Lith Jr. brak'zijn scheen been. E.D.O. begint uitstekend; eenige fraaie aanvallen doen het beste hopen, zeer geluk kig ontkomt het Velox-doel aan een door boring. als S te ff ens Sr. in het zijnet schiet. Door vinnige aanvallen is Velox zeer gevaar lijk. vooral doordat er thans bij. E.D.O. te langzaam gespeeld wordt. Een twijfelen in de E.D.O.-verdediging geeft den linksbuiten van Velox gelegenheid om de score te openen (1—0). Velox houdt het spel flink open; er wordt sneller gespeeld dan door E.D O De links buiten brengt derv stand op 2—0. E.D.O. speelt nu bepaald slecht. Met de rust is de stand nog 2—0. De hervatting brengt een opleving van E.D.O.; de fraaie aanval, waarmee het spel geopend wordt, wordt zeer gelukkig onder broken. De keeper van Velox wandelt nog al eens bij het uittrappen te ver met den bal, zelfs buiten zijn doelgebied. De scheidsrechter bemerkt dit één keer; Dinkla mag een vrijen trap nemen. De bal komt bij H. Koene, die de achterstand verkleint 2—1. Even hierna krijgt E.D.O. een penalty; met een hard schot brengt Dinkla de partijen op gelijken voet (2—2). Wel geeft Velox niet op. doch zij is nu ge decideerd zwakker: telkens komt het Velox- doel in gevaar. Het wil echter niet. Onder groote spanning verstrijkt de tijd. E.D.O. heeft voor den vierden keer gelijk gespeeld. Nu moet E.D.O. oppassen, want de voor sprong op Zeeburgia is nog slechts één punt. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstel ling: De Waard. Swart, C. v. d. Laan, Koppen. Dinkla. Oomen, J. Koene, Steffens Jr., Steffens Sr.. Perukel Jr., H. Koene. Spartaan-Bloemendaal (2-1) De uitstapjes der Bloemendalers naar Am sterdam leveren nooit veel winst op. Dat het voor de witten ln Sloterdijk tegen de hek kensluiters Spartaan geen walk-over zou worden, was wel te voorzien, maar deze 21 nederlaag valt ons toch wel erg tegen. We zullen ons maar niet verdiepen over de vraag of Bloemendaal al of niet verdiend verloren heeft. Vooral in de tweede helft waren de gasten veel en veel sterker, maar aan de veel vuldcge aanvallen ontbrak het overrompelende karak ter. zoodat de stevige, doch uiterst fair spe lende Spar;aan-achterhoede steeds met suc ces in kon grijpen. Het feit dat kanthalf Immer met een zeer gelukkig schot het tegen- punt maakte, pleit cok al niet voor het aan- v^lsspel der Bloemendalers. Het niet mede spelen van De Bock was voer de witten wel een geduchte handicap. Bloemendaal begon met eenige ongevaar lijke aanvallen. Na enkele minuten spelen gaf de scheidsrechter aan Spartaan een straf schop, welk buitenkansje de gastheeren niet lieten voorbijgaan (1—0). Bloemendaal bracht er op het zware ter rein voorloopig niet veel van terecht en aan gezien de achterhoede nogal vreemd stond te schutteren vreesden we het ergste. F. Bakker moest zich laten vervangen door P. Wille. De gebroken voorhoede maakte het Oerlemans in het Spartaan-doel dan ook niet al te lastig. Na goed werk van links schoot de midvoor der Amsterdammers onhoudbaar in (20). Met dezen stand brak rust aan. Na de hervatting zette Bloemendaal alles op den aanval. Het zou te eentoor.ig wor den om de vele aanvallen op het Spartaan- doel te beschrijven. Enkele uitvallen der Amsterdammers werden door buitenspel on derbroken. Tenslotte verdween een cffectvol- schot van Immer in het Spartaan-doel (2—1). Daarna heeft Bloemendaal alles gedaan om tenminste nog een draw te forceeren, maar de Spartaan-achterhoede wist met het veelal te korte spel der Bloemendaal-voorhoede wel raad. Nadat nog een hevige scrimmage voor het doel der Amsterdammers had plaats ge vonden. brak onder uitbundige vreugde der Spartaan-vereerders het einde aan. T. 0. G.-Zandvoort (4-2) Wederom heeft Zandvoort het onderspit moeten delven, ditmaal tegen het zwakke T. O. G. Het begint er dan nu ook voor de Zandvoorters donker uit te zien. want blij ven zij zoo spelen als in cle laatste wedstrij den, dan zal waarschijnlijk elke tegenpartij van Zandvoort winnen. Zandvoort staat nu op drie na onderaan, met maar zeer weinig voorsprong op deze drie clubs, te weten: B. F. c.. T. O. G. en A. F. C. Bovendien moet Zandvoort nog bij A. F. C. op bezoek Zandvoort speelde gisteren in de volgende opstelling: Scheffer, Keesman, Keur, Weber, Molenaar, Paap, Smit, Hollen berg, Terol, Kraaijenoord, Van den Bos. Het veld is zeer glad, wat voor de Zand voorters in het begin nogal eens moeilijkhe den oplevert. Bovendien vervalt zij weder om irt de fout, om het spel te klein te hou den. Komt Zandvoort dicht bij het doel van T. O. G dan hebben de backs steeds gele genheid om weg te werken. Bij een aanval van T. O. G. komen Schef fer en Keesman met elkaar in botsing, ter wijl de bal bij den vrijstaanden middenvoor komt, die geen moeite heeft om in het leege doel te schieten (10). De tweede goal, die hierna volgt, is van beter gehalte: een mooien aanval besluit de middenvoor met een fraai schot, dat doel treft (2—0). Even later maakt Keur hands in het be ruchte gebied; de strafschop wordt er door den spil ingeschoten (3—0). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. Na rust heeft Zandvoort den wind mee en is dan ook wel wat sterker. Uit een scrim mage verkleint Kraayenoord den achter stand <3—r. Als Zandvoort eens buitenspel wil zetten, mislukt dit; de middenvoor maakt er 4—1 van. Hierna wisselen Keesman en Hollenberg van plaats, wat echter geen verbetering Tenslotte verkleint Zandvoort den achter stand. als Kraayenoord een hard schot lost, dat via de handen van den keeper in het doel verdwijnt '4—2'. Hiermee komt het einde. Z. V. V.-Kinheim (3-0) Dat het Z V. V.-terrein niet. tot dc beste behoort, is bekend, doch dat het onder deze gunstige weersomstandigheden reeds zco slecht zou zijn, werd toch niet verwacht. Ce Kinheimers konden maar niet aan dit terrein wennen. Zij waren steeds een tikje te laat. Daarbij speelde Z. V. V. een goed. open, vlag spel. Z. V. V. verdiende de overwinning volko men. Kinheim heeft één invaller voor Iïoze- meyer en stelt zich als volgt op: C Druyven. W. F. Stals, J. Stals. P. Druyven. Bakker. Asjes, A. Michel Jr., W. G. Groeneveld. H. Groer.e- veld. A. Michel Sr., K Ellen. Van den aftrap af onderneemt Z. V. V. een heftig offensief op het Kinhelm-doel. De Kin heim-achterhoede heeft zeer veel last van het gladde terrein en bovendien van Je laag staande zonè Druyven in het Kinhelm-doel krijgt al spoedig eenige harde schoten te ver werken en stopt zelfs een schot van den Z. V. V. midvoor. die voor het open doel staat, op enkele Meters. De Z. V. V.-keeper is echter ook goed; hU I

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10