KERSTKRANSEN van B0TERBANKET bij CAMELS slechts F. 1.- per pond. UIT HET LEVEN VAN JACK DIAMOND. VICTORIA-WATER ft lil HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 23 DECEMBER 1931 26 maal vervolgd, 2 maal veroordeeld INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. NATUURLIJK BRONWATER. Ncderlandsche Maatschappij, opgericht I PROVINCIALE STATEN. EEN COMMISSIE VAN ONDER ZOEK NAAR DEN TUINBOUW. SUBSIDIES VOOR T. B. C.-BESTRIJDING. In de'middagzitting van Dinsdag was aan de orde liet gunstig pvae-advies van Gede puteerde Staten op het voorstel van de hoe ren a s s c h e r c.s. tot het instellen van een commissie van onderzoek naar den nood toestand in den tuinbouw in dit gewest. De heer Asscfier (lib.) zou een meer definitieve toezegging wenschen met het oog op den langen duur van het onderzoek. De heer K o s t e 1 ij k 'v.d.) hoopt, dat een sub-commissie zal worden benoemd om de mogelijkheden van plaatsing van tuin bouwproducten op de binnenlandsche markt te onderzoeken. Spr. vraagt waarom er niet een coóperatieye verbruiksvereeniging voor groente en fruit kan worden opgericht. De heer Beuze maker (comm.' meent, dat ook mét een commissie niet zal worden gedaan. De heer C o 1 ij n (A.R.) verwacht niet, dat een commissie zoo maar de oplossing van wereldvragen over de crisis kan geven, maar omdat tenminste iets gedaan wordt, zal hij zijn stem aan het voorstel géven. Nadat nog eenige leden het woord gevoerd hebben, verdedigt de heer Michels na mens Ged. Staten de voordracht. Ged. Staten hebben van de commissie geen overdreven verwachtingen, maar verwachten er toch nuttig werk van. De instelling werd ver traagd doordat het onderzoek van de Staats commissie. die zich met hetzelfde onderwerp bezig hield, moest worden afgewacht. Die commissie heeft thans bericht, dat haar on derzoek niet diep op de toestanden in deze provincie inging. Spr. zegt thans spoed toe. Het prac-advies wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan de Noordhollandsche Vereeni- ging tot bestrijding van de tuberculose ten behoeve van haar verpleegfonds, gelijk aan de bijdrage van het Rijk, doch tot geen hoo- ger bedrag dan 7500. deelt de heer Michels namens Ged. Staten mede. dat zij, na zich te hebben beraden, dit laatste bedrag hebben gesteld op 15.000, omdat men Amsterdam niet kan uitschakelen. 7500 zal dan ten goede komen van de hoofdstad De heeren Sajet (s.d.ï en Grave- stein (a.r.) pleiten voor de Sanatorium- verpleging, waarna het voorstel z. Pi. s. wordt aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt even eens aangenomen het voorstel tot het borg stellen van de provincie voor een aantal geldleeningen van gezondheids- en vacantie- kolonies en tot het verleenen van subsidies aan die instellingen. Aangenomen wordt het voorstel tot uit breiding van het Provinciaal Ziekenhuis Duin enBosch te Bakkum met een paviljoen voor vrouwelijke patiënten en tot het aangaan van een overeenkomst met, regê'nten van 'de Willem Arntsz-stichting te Utrecht Voor op neming en verpleging'van. krankzinnigen uit Noordholland. Te half vijf wordt de zitting verdaagd. FAILLISSEMENTEN. Door de A r rondisse m ents - r e ebt ban k te Haarlem zijn de vólgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 22 December 1931. 1. D. A. Vrugt. musicus, wonende te Haar lem. Timorstraat 144; Curator Mr. Julius Hoog, wonende te Haar lem. 2. H. Heins. timmerman, laatstelijk wonen de te Worm-er, Wormerlaan 91, thans wonen de te Borgerhoufc in België; Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, wonende te Haarlem; 3. H. den Otter, aannemer, wonende te Zandvoort. Zandvoorlscnelaan 359; Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, wonende te Haarlem; 4. S. de Ridder, veehouder, wonende te Purmerland, gem. Ilpcndam; Curator Mr. H. H. Riepma, wonende te Edam Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. Th. F. Raeat. Geëindigd zijn de faillissementen en door het verbindend worden der uitdeeLingsiij r, van 1. J. J. van As, expediteur, wonende te Haarlem; Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel wonend- te Haarlem; 2. N.V. Bloembollen Export Maatschappij v.h. Kramer en Koenderman, gevestigd te Hlllegom Curator Mr. Dr. W. P. Vis, wonende te Haarlem 3. P. van Liexop Jr., wonende te Halle- gam; Curator Mr. Dr. W. P. Vis, wonende te Haarlem 3. van iLerop Jr., wonende te HMlegom; Curator Mr. F. J. Gerritsen, wonende te HILlegcm. GEMEENTE ZONDER RAAD. DE EENIGE WETHOUDER GAAT OOK WEG. Wij lezen in de Maasbode De op één na kleinste gemeente in Limburg nl. Mesch, heeft sinds 1 September een raad. welke bestaat uit één raadslid, dat tevens wethouder is. Naar wij vernemen zal dit eenige raadslid en tevens wethouder met 1 Maart de gemeen te metterwoon verlaten. Volgens de ingezetenen zullen er voor een eventueele verkiezing geen Cand ida ten meer beschikbaar zijn, daar allen voor het lid maatschappij van den Raad zullen bedanken Medio September heeft 'n 35-tal personen een verzoekschrift aan de Koningin gezonden, waarin verzocht wordt de gemeente Mesch in te lijven bij de gemeente Eysden. PROF. MR. D. P. D. FABIUS. In de zitting van den Raad van State is prof. mr. D. P. D. Fabius die lid van dien Raad was, herdacht. „TAPTOE" IN DEN STADSSCHOUWBURG. Zondag 27 December zal het Toonnclge- zelschap .De Vereenigide Schouwspelersdi rectie Pierre Mols in den Stadsschouwburg alhier, een enkele buitengewone voorstelling geven van het wereldberoemde successtuk „Taptoe" militair tooneelspel in 4 bedrijven van Franz Adam Beyerlein, in een nieuwe vertaling en bewerking van Pierre Mols. In dit stuk treden behalve mevr. Ennv Molsde Leeuwe, op de heeren; Pierre Mols, Julius Brongers, John Timrott. Piet te Nuyl. Gerard Robbers Theo Vink J. Joha, Frits Engels Chr. Overste en L. Bakels. De regie is in handen van Pierre Mcls. DE POST. DIENST MET DE KERSTDAGEN. De directeur van het postkantoor te Haar lem deelt mede, dat op 26 December a.s. 2en Kerstdag, één ochtendbriefpostbestelling en ,één .pchtendpakkëtpostbestelling zullen plaats vinden,'welke te 8.30 zullen aanvangen. De aangèteekende correspondentie zal me de in de briefpostbestelling worden opge nomen. Op dien dag vervalt derhalve de gelegenheid om niet-aangeteekende correspondentie kos teloos aan het kantoor af te halen. Overigens is op genoemden datum de post dienst geregeld als op Zondag, behoudens dat gedurende de openstelling van het kantoor, van 8.309.30 gelegenheid bestaat tos het aanbieden van aangeteekenüe stukken. De dienst op den lsten Kerstdag zal geheel gelijk zijn als op Zondagen. De nachtposttreinen Amsterdam—Rotter dam v.v. zullen niet loonen in de nachten van 25 oo 26 en van 27 op 28 December, de overige nachtposttreinen zlillen niet loopen in de nachten van 24 op 25, 25 op 26, 26 op 27 en 27 op 28 December a.s. Op 25, 26 en 27 December geschiedt de ver zending naar en over Engeland uitsluitend via VlissingenHarwich. De verzending naar landen in Europa ge schiedt op 25. 26 en 27 December als op Zon en feestdagen; INGEZONDEN MEDEDEELINi..'-;N a 60 Cts. per reCeI. Zooals dezer dagen gemeld, is de beruchte Amcrikaansehe bendeleider Jack Diamond op 18 December gedood. Hiermede is een ein de gekomen aan het leven van een der ge- vreeste revolverbandieten der hedendaag- sche Amcrikaansehe onderwereld. Jack Diamond wiens eigenlijke naam John Nolan luidde is op 11 Juli 1898 te Philadelphia geboren en maakte reeds op jeugdigen leeftijd kennis met de politie. In 3914 had hij al verschillende inbraken ge pleegd en werd toen naar een verbeterhuis gezonden. In 1919 Is hij ten tweede male ver oordeeld. thans voor vijf jaar gevangenisstraf ■wegens diefstal, met desertie uit het leger. Een jaar later was Jack Diamond echter weer op vrije voeten. In het geheel is Jack niet minder dan 26 maal gearresteerd, waarvan zesmaal wegens doodslag, doch uit gebrek aan bewijs kon hij slechts tweemaal tot lich te straffen worden veroordeeld. Allerlei mis drijven. zooals berooving, aanranding, dood slag en inbraak werden hem ten laste ge legd, doch bijna altijd volgde vrijspraak. Verleden jaar Augustus, toen de Ameri- kaansche bodem hem te heet onder de voe ten werd, vertrok hij met het s.s. „Belgen- land" naar Europa, om zich, zooals hij ver klaarde, naar de Fransche badplaats Vichy te begeven wegens zijn maagkwaal. Bij zijn aankomst te Antwerpen werden zijn papieren volkomen in orde bevonden. Hij zeide met de New-Yorksche dranksmokkelaars niets uit staande te hebben en ook was hij niet de bendeleider, waarvoor men hem aanzag! Daar zijn pa.s echter een Duitsch visum droeg werd Jack Diamond onder politiegeleide naar Duitschland gebracht, daar men in België niet op zijn bezoek was gesteld. Toen de trein in Aken aankwam, werd Diamond op last van de Berlijnsche recherche gearres teerd, die op haar beurt weer van den Ame- rikaanschcn consul het verzoek tot aanhou ding ontving. Er werden vingerafdrukken van hem gë- homen, die overeenstemden met die van den gezichten misdadiger, waarop Diamond niets anders kon doen dan bekennen, dat hij de gezochte persoon was. Daar Amerika echter geen eisch tot uitlevering stelde, werd Jack Diamond door de Duitsche autoriteiten aan gezegd. dat hij als ongewenschte vreemde ling terstond het land moest verlaten. Onder geleide van politiedienaren werd Diamond r.aar Hamburg getransporteerd en met de „Hannover" van den Norddeutschen Lloyd denzelfden dag naar de Ver. Staten gebracht. Nog geen maand na zijn vertrek xiit New- York, was hij weer in zijn vaderland terug, waar men echter ook niet al te veel prijs op zijn tegenwoordigheid bleek te stellen Toen Diamond zich eenige dagen later in Philadelphia bevond, werd hij door de politie verhoord en kreeg het bevel binnen één uur Ujds de stad te verlaten. Voor alle zekerheid bracht de politie hem een eind buiten Phila delphia. Jack Diamond bégaf zich naar New- York, waar hij in een der grootste hotels zijn FEUILLETON l 3) Dit zijn de dromen van Veiders en daar voor leeft hij en 'i is typisch, maar bij deze eenvoudige 'mcnschcn uit 't volk vindt men soms 't zuiverste idealisme, want vele in- tollectueelen bijv. verkoopen hun mooiste ideeën voor f 5 per uur. liever dan een sigaar minder te roeken, en deze eenvoudige wllle- Ikcurling ontzegt zioh letterlijk aides voor zijn idee. Er was <maar één ding, dat hij betreurde jen dat was, dat hij niet bijziende of .kreupel ■was, want juist voor die lui is de cursus zoo enorm en 't ls een geweldige verdienste als .je later kan schrijven: y „Mijne Heeren, Ofschoon ik met mijn linkervoet een beetje trek en m'n rechteroog zóó eigenaar dig in mijn hoofd*draait, dat iedereen lacht, als hij me ziet. heb ik t toch van jongste bediende tot chef van 'n bloeiende galanterie- zaak gebracht met een jaarlljksohen omzet van f 3 000.000 (gegarandeerde winst f 500.000) Het is me een genoegen u te kunnen mee deden. dat de drie maanden, dat ik uw cursus volgde, daartoe voor 95 pet, meewerk - iten, etc." Maar na kantoortijd liep ik nog een eindje om en toen ging in een klein laantje in. dat, achter den tuin van een groot huls langs -liep en daar zag ik een tennisveld en drie lui, 'twee jongelui en een meisje. Het intrek nam en waar hij eenige weken later, op 12 October, het slachtoffer werd van een moordaanslag. Diamond, die op drie plaat sen, in de rechter- en linkerzijde van de borst en in het hoofd ernstig was gewond, werd in bedenkelijken toestand naar een zie kenhuis vervoerd. De doktoren verklaarden, dat zijn toestand hopeloos was, doch on danks deze uitspraak herstelde de bendelei der. Immers op Oudejaarsavond 1930 mocht hij, hoewel nog niet heelemaal hersteld, het ziekenhuis verlaten, en kon hij worden over gebracht naar zijn landhuis in Acra in het Catskillgebergte, waar hij terstond met eeni ge zijner getrouwe volgelingen een gezellig avondje organiseerde. De opwinding te New-York over den moord aanslag op Diamond was enorm en aanstonds stelde de politie een uitgebreid onderzoek in naar de daders. Het slachtoffer zelf weiger de hardnekkig aanwijzingen te geven. De revuegirl Marion Roberts, een vriendin van Jack, die mede in verband met dezen aanslag werd gearresteerd, ontkende iets te weten van deze schietpartij. Men vermoed de. dat Jack Diamond door zijn eigen ben deleden was gestraft om dat hij eenige on geschreven wetten der New-Yorksche onder wereld zou hebben overtreden. In Maart van dit jaar verdacht men Dia mond van medeplichtigheid aan den moord op Vivian Gordon. Toen de politie echter aan zijn villa arriveerde en tot huiszoeking over- gig, waren de bendeleider en zijn vrouw ge vlucht. Een maand later werd tegen Dia mond een klacht ingediend, wegens mishan deling van een chauffeur, die spiritualiën transporteerde, welke aan een vijandig ben delid behoorden. Voor de rechtbank verklaar de de chauffeur, dat Diamond met twee hel pers hem aan een boom hadden vastgebon den. waarna zij zijn voeten boven een vuur hadden geroosterd, omdat hij weigerde te antwoorden op vragen. In den nacht werd Diamond van zijn bed gelicht en naar de gevangenis van Catskill overgebracht, doch tegen een borgstelling lukte het hem weder vrij te komen. Den vol genden dag zat Diamond in een restaurant met eenige vrienden om zijn invrijheidstel ling te vieren. Daar werd hij wederom door eenige schoten gewond. Gedurende vele da gen verkeerde de „gangster" in levensgevaar en ook thans achtten de geneesheeren net uitgesloten, dat hij zou genezen. Diamond verliet echter, drie weken later hersteld het ziekenhuis. Wegens de mishandeling van den chauffeur moest hij begin Juli voor het gerecht ver schijnen. Zelfs zijn makkers schenen ditmaal weinig hoop op vrijspraak te hebben. Zij or ganiseerden nl. 'n straatcollecte, zoogenaamd voor een armen collega; in werkelijkheid was dit geld bestemd voor borgtocht, voor het ge val Diamond veroordeeld mocht worden. Tot groote verbazing echter van allen verklaar de de jury Diamond onschuldig zoodat hij met opgeheven hoofd het gerechtsgebouw kon verlaten. Terstond echter werd een nieu we aanklacht tegen hem ingediend, waarop hij tot vier jaar tuchthuisstraf werd veroor deeld. Bovendien kreeg hij een boete van tweeduizend dollar, die hij direct betaalde. Daar Diamond ook in dit geval door de ma zen van het net hoopte te kunnen glippen, teekende hij hooger beroep aan. terwijl hij een voorloopige in vrijheidstelling verkreeg op een borgtocht van 15.000 dollar, welke hij evenals zijn boete terstond voldeed. Op 17 December werd de revolverbandiet in hooger beroep vrijgesproken, waarna hij zooals gebruikelijk .een vrijheidsfuif organi seerde. welke echter den voor hem noodlot- tigen afloop had. In den vroegen morgen nl. toen het feest nog in vollen gang was, meng den een tweetal tot heden onbekende indi viduen zich onder de gasten, die daarop ijlings de vlucht namen. terwijl Diamond dood neerviel. Zijn vrouw, die in verband hiermede is gearresteerd, ontkent alle me deplichtigheid, doch rookt intusschen lustig op het politie-bureau dé eene sigaret na de andere. Diamond laat drie kinderen na. i meisje keek en de jongens speel een. Da-t heele geval zag er alleraardigst uit, rijk, maar niet zoo'n aangeleerde cursus-rijkdom, maar meer een rijkdom van nature en <Lit natuurt lijke verdient mi. altijd de voorkeur boven het kunstmatige. Enfin, ik stond stil en ik stond ook te kijken, want sinds ik bij tante was, had ik nie.t meer gespeeld en zoo als dat gaat, was ik er direct heelemaal in en toen die eene knaap serveerde, risp ik onwillekeu rig: „Double fault" en ze keken me alledrie aan en ik kreeg een kleur. Maar evenmin als Odysseus, toen hij in z'n hemmetje voor Nausikaa stond, verloor ik. in m'n Oxford- trousers voor deze lui staande, m'n zelfbe- heersching en ik nam m'n hoed af en zei dat ze me moesten excuseercn. maar da', ik ook tennis speelde en 't ai twee dagen nle: gedaan had door omstandigheden. En teer. kwamen ze op me af en tilden me over de heg en vroegen of ik ziek was geweest en toen ik zei van niet, begrepen ze er niets meer van. „En u zei. dat u een tennisspeler was", zei een van die jongens verwijtend. „Nle: ziek en twee dagen niet spelen?" lispelde dé ander. Het meisje keek me alleen maar sprakeloos aan maar 't leek me een grot ge luk voor mij. dat ze haar mondje niet open deed. Ik besloot eerlijk te zijn en legde die jongelui uit. hoe 't kwam en dat ik bij een tante in huis gedaan was, alleen om m'n opofferingen voor het spel en dat ik eigenlijk een soort martelaar was. Maar dat bevredigde hen nog maar half. want een van die knapen vertelde, dat lui. die 't ernstig meenen. over dergelijke moei lijkheden wel heen komen en hij haaide ais voorbeeld de geschiedenis aan van een zeke ren Beethoven, die geen tennis speelde (want dat bestond toen nog niet) maar die piano speelde en nacht en dag zwoegde en zich dooi niets ervan liet afbrengen en dat zoo'n man zeker niet voor een tante opzij zou zijn ge gaan. En het meisje zei, dat je tenslotte óf tenniste óf aan de rok van je tante hing. maar dat 't moeilijk was om ailetwee tegelijk te gelijk te deen. En toen zei een van die willokeurlingen weer. dat. je veel van die lui had met slappe hoeden en zwierige dassen, maar dat het artist-zljn niet zit in de haren en het tennis spelen niet in een wijde broek, maar in werken oefenen. En het meisje zei weer, dat werken 't eenige was ,om Iets te presterren en dat 't wel leuk was om bij tantes th.ee te drinken, maar dat de huiskamer niet de plaats is, waar mannen mannen worden. En een van die luitjes zei op zijn beurt, dat wie een hond wil slaan, altijd wel een slok kan vinden en dat zoo. wie z'n tijd in Luiheid door wil brengen, altijd wel een tante kon vinden, maar waar was de tante van Bo- rotra. de tante vaji Tilden, de tante van Lacoste? Ging de Ruyter naar Chattam of ging hij naar z'n tante? Ging Kea Bonman naar Wimbledon of naai1 haar tante? Zij wonden zich zóó op met hun drieën, dat ik angstig rond keek, maar de heg. nog al hoog en prifckeiig, was achter me en 'i omrasterde tennisveld voor me. Eindelijk, toen ze even adem schepten, stootte ik or uit: .Maar m'n tante is juffrouw Verdrayen!" Dit had succes. Ze hadden even gezwegen en ze bleven zwijgen. Hun gesichton namen een zaohtere, bijna medelijdende uitdrukking aan en vol sympathie om ringden ze mij. „Maar m'n beste jongen", zei 't meisje, (haar lieve gezichtje was dicht 't mijne), „dat is geen tante; dat is een vampier". ,,Ecn haai", zei een der kinapen. ,.F.en gier",, z,ei de ander. „Wij gebruiken nu zachte uitdrukkingen", zei het meisje, „omdat 't tenslotte toch een soort familie van je is. Weet je wat Je doen moet?" zei ze toen, als kreeg ze een ingeving (zij heet Ada, die eene vent is haar broer en 'neet. Frits en do andere Flip); ,.Kc;u hier stiekum eiken avond spelen!" „Ja maar," zei ik, „alles ls me afgeno men: racket, schoenen broek, alles". „Koop dat". „Geen geld". „Op de pof. Noem onze naam. Koop 'l bij Smits in de Dorpstraat en zeg, dat he; voor Ray mussen is. Wij krijgen toch maar eens tn 't Jaar een rekening. Wie dan leef:, wie dan zorgt". „Top!" riep ik en sprong al op. om naar Smits te rennen. ..Morgen beu ik lrier! Au revoir!" „Da-ag!" riepen ze me na. Maar morgen zal ik er niet zijn. Wi? weet. waar ik morgen zijn zal. maar m'n tante weet, cat.ik daar niet zijn zal. niet op "t tennisveld met een racket van Smits, gekocht op rekening van Raymussen. Want ik heb wel eens gelezen van die willokeurlingen. die bij een bank een cheque presenteeren, die zo zeil' in hun vrijen tijd ontworpen en geteokend hebben, En dan vraagt de man achter het loket heel beleefd of ze even in de spreekkamer willen wach ten en daar zitten dan een paar heeren, die den argeloczen kunstenaar de boeien aan doen en meenemen. Maar de wet is heel wel willend voor die chappies en ze krijgen, al thans bij mijn weten, nooit iets ergere dan gevangenisstraf, d.w.z. toch altijd rust en stilte. Maar ik! Ik kwam bij Smits in den winkel en bestelde een racket, een broek en schoenen en Smits zelf hielp me en vroeg heel welwillend, of ik even wou wachten op de schoenen cn hy stuurde een jongetje weg. om ze uit 't magazijn te halen. Onder- tusschen wachtte ik en die vervloekte Smits praatte over 't weer en tennis en zoo al pra tende wachtte ik een half uurtje cn teen bieek het, dat Ik op mijn tante gewacht had. Want Smits had m'n tan ie laten halen cn daar kwam ze binnen en ik ging met haar mee naar huis en we aten samen en daarna zat ik op den eiectrlschem stoel en tante zei niets en ik zei niets, ma-ar tante keek en ik keek, maar wat moest ik doen? Ik de facio een wees, de jure onvolwas sen en afhankelijk. Op opvoeding, hoeveel misdaden zijn er niet begaan, in uw naam! 4 September. Een vader kan, gebruik makend van de hem door de wet verleende rechten, z'n rnlderjarigen zoon bij een tante in huis doen. maar hij kan dit niet doen. zonder dat bij dien zoon het verlangen -boven •komt om weg te ioopen. Zoo heb ik gisteren geprobeerd om weg :e ioopen en 't zou me gelukt zijn, als ik ni;t een vriendelijken heer was tegengekomen, maar daarover later. De gelegenheid was aan den eenen kant gunstig, aan den anderen kant niet. Gun stig was, dat ik 's middags om twee uur door Peper kom op een boodschap werd uk-gestuurd Ik moest voor vijf cent zout-edrop halen vcor RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG 24 DECEMBER 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 3 G ram of oon p'. aim. 10 M:rgenwijdlng 10.15 Gramofoonpialen. 10.30 Org:-..-meert, Pierre Pali a. John Helden -..ooi.1 11.33 Kom mer Kleyn leest oor. 12.Omroeporkest o. i. v. N. Treep. 2.30 Concert door iir, Wmkeh- Trio. 4.Ziekenuur. 5.Gramofoonplaten 5.30 Kovac-s Lajos en zijn orkest. 7.Spcrt- praatje H. Hollander. 7.20 Gramofoonplaten 7.30 Sehola Cantorum o.l.v. H. Guy.pers. 3.— Concertgebouw Kamer-orkest o.l.v. A. v. Raal- te. Symphonic nr. 28 C-Dur, Mozart. 8.30 Vervolg Schola Cantorum. 9.— Concertgebouw Kamer-orkest. Serenade nr. 7 (Haffnar--sere nade) K.V. 250, Mozart. 9.45 Kerstklokken (Carillon der Kathedr. Basiliek te Den Bos ca door Toon van Balkom) 10.15 Vaz Dias. 10.30 Grammofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV. 8.G:amoIconplaten. 10.— dito. 10 15 Zie- kendienst, 10.45 Gramofoonpla ten11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Concert KRO-orkes: o.l.v. J. Gerritsen. 2.— Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 2.45 Gramofoonplaten. 3.15 Vrou- wenaalfurntje. 4.Ziekenuur. 5.Kinder uur. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.Concert door de H.O.V. o.l.v. F. Schuurman. O.a. 5ck Symphonic. Tschaikowsky. 9.Kerstklokken- bespeling door J. Vincent (Kon. Paleis, Am sterdam). 10.Vervolg concert. O.a. 2de Symphonic, Beethoven. Na afloop Vaz Dias en Gramofoonplaten. DAVENTRY 1554 M. 10 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert door W. S. Vale. 1.05 Gramofc'on platen. 2.20 Concert (bariton en viool). 3.30 Kerstconcert 'koor en orgel). 5.05 Dansmu- ziek Marias B. Winter en zijn orkest. 5.35 Kindsruur. 6.20 Berichten. 6 50 Concert op twee vleugels. 7.10 Lezing. 7.40 Berichten. 7.50 Opereite-concert „Hold my Hand" van Noel Gay. Solisten en B. B. C. Theater -orkest o.l.v. L. Woodgate. 3.50 Kerstconcert doer Kooi en het Radio-Militair orkest o.l.v. Robinson. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Militair orkest concert- O.a. Ouverture Tannhauscr. Wagner. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 Dansmuziek, Ambrose en zijn orkest. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 7.50, 8.20 Gramofóon platten. 9.05 Fragmenten uit „De Messias'", Handel. 9.20 Het Pilh. Orkest va.n Parijs o.l.v. M. Klemperer. O.a. Symphonie in G, Mo-zart en 8ste Symphonie, Bruckner. Hierna tot 2.20 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.25. 7.20 en 1040 Gramofoonplaten. 12.15 Orkestconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 2.35 Kerstprogramma. 3.55 Voor de kinderen. 4.50 Kerstavond in Duitschland 5.20 Orgelcon cert. 5.55 Klokkengelui a.d. Rijn. 6.10 Soester Gloria (koorconcert). 8.20 Solistenconcert. O.a. Liederen van Wolf en Pianosoli van Beet hoven. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert u. h. Palace-Hotel. 1.50 Middagconcert Radio-orkest en solisten. 5.20 Kerstlieden, 7.20 Kerstconcert. O.a. Sonate voor- 2 violen, cello en orgel, Corelli. BRUSSEL. 508 en 338 M. 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert o.l.v. Kumps. O.a. Fant. ..De Dochter v. d. Tambcur- majoor, Offenbach. Hierna tot 12.20 Gramo foonplaten. 338 M.: 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkest- concert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert door het Omroeporkest O.a. Ouverture Calif de Bagdad, Boieldieu. Hierna tot 10.20 Kerstprogramma. ROME. 441 M. 8.20 Kerstconcert o.l.v. Rito Selvaggio. 0.a. Werken v. Berlioz en Respighi. ZEESEN 1635 M. 7.20 Twee kinderen zingen Kerstliederen. 7.50 Kerstconcert voor Strijk-trio met piano. 8.20 Kerstklokkengelui. 9.35 Kerst-Avond. 11.20 Mis in de Kloosterkerk dor Benedictijner Abdij. zijn zoontje, een werkje, dat. bij de opleiding tot den handel schijnt te behooren. Ook bij deze gelegenheid moest ik weer het nut van een klassieke opleiding bewonderen, want als je. na volbracht eind-examen voor je ohef een boodschap moet doen, wat is dan nuttiger dan b.v. een paar honderd verzen Homerus te kunnen opzeggen? Want je hoeft je dan onderweg niet te vervelen en komt. boven dien niet op verkeerde gedachten b.v. om er met de kas van door te gaan of zoo. Maar je zegt kalm je versje op, doet je bood schap en komt rustig terug. Maar pas later zie je 't nut van al dié dingen in en vaak té laat, zoca'.s bij mij. Want ik hefo ncoit opgelet bij Homerus en kende fceen enkel vers van buiten en zoo kwam de noodlottige gedachte in me op. om weg te ioopen. Tante immers dacht, dat ik op kantoor 7at. daar zou ik dus de eerste uren geen last van hebben. Wel had ik nog maar weinig gelei, maar toch niet genoeg, cm van af 't naaste spoorwegstation met den trein naar Amsterdam, d.w.z. naar Sergy te gaan. m'n neef. die daar woont en een groot vriend van me is. Natuurlijk moest ik naar 't dichtstbij zijnde station loopen, want op 't station hier zijn ze over me ingelicht. Ze zouden hier doodeenvoudig zeggen: „Goed meneer, een kaartje naar Amsterdam? Uitstekend. Wilt u hier maar even wachten?" De chef zou bij me komen zitten en babbelen over onbewaakte overwegen en zo o meer en dan zou tante me komen halen. Maar zulke trucjes heeft Chippie gauw 1:1 de gaten! Op het kantoor had ik dan ook met behulp van een Reis gids der Nederiandsche Spoorwegen opgezocht wat- dichtstbijzijnde station was en dal was een plaatsje met een naam. dien ik nu al vergeten ben. maar '1 deed me denken aan menscheneters en vermoorde zendelingen, zoo :c.s a.s Sasasaka. Ook wist ik don weg naar Sasasaka niet al te best, maar ik besloot maar wat den grooien weg op te loopen en later te vragen. Als ik eco 't dorp maar uit was. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6