Vrachtboot op de Zuiderzee vermist. De Stanfries IV vergaan. Minister Maginot overleden. Naar Genève. Het woord is aan... Storm. STORMBERICHTEN UIT HET BUITENLAND. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14887 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Donderdag 7 Januari 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3. maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad p-er week 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0.72; J. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.Directie 13082 e Hoofdredactie 15054 e Redactie 10600 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: I_s regels 1.75. elke regel meer ƒ0.35. Reclame /*0.60 per regel. Reductie bij aboncmcnt. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, V ijsvinger f 1 50.-, Elke andere vinger f I 50.-. Arm- of Beenbreuk t 1 00.-. Idem voor Abonncs op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies \X ijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Croote ongerustheid over de de „Stanfries IV". Het schip sinds Dinsdag niet meer gezien Vier man aan boord. De vrachtboot „Stanfries IV" van den stoombootdienst Amsterdam—Leeuwarden „Stanfries", welke boot Dinsdagavond van Amsterdam is vertrokken wordt vermist. De ..Stanfries IV" is Dinsdagavond om 8 uur uit Amsterdam vertrokken met bestem ming naar Harlingen, waar het schip Woens dagochtend tusschen 5 en 6 moest aan komen. Woensdagavond te zes uur. dus 12 uur later, had men niets meer van het schip vernomen en bij onderzoek is gebleken, dat het ook niet de sluis van het Koniwerderzand in den afsluitdijk van de Zuiderzee is ge passeerd. Alle nasporingen langs de kust van de Zuiderzee en alle informaties op Marken. Urk en Schokland waren tevergeefsch Daar het schip geen radio aan boord heeft, be staat de mogelijkheid, dat het voor anker is gegaan van waar geen verbinding met den wal mogelijk is. Het schip dat 117 tot groot is en ongeveer 25 jaar geleden werd gebouwd, had onge veer 110 ton beurtgoederen als lading in. De pogingen om het schip en de beman ning op te sporen, worden voortgezet. V. D. verneemt nader van deskundige zijde, dat de mogelijkheid bestaat, dat het schip ton Noorden van Enkhuizen tusschen den vuurtoren De Ven en Andijk langs de Noord-Hollandsche kust voor anker is ge gaan. Dit is ongeveer de eenige plaats, waar voor het schip het voor anker gaan moge lijk was wegens de richting van den wind. die in den afgeloopen nacht vrij sterk uit het Zuid-Westen woei. Van eigenlijken storm kon echter niet worden gesproken Wanneer het schip inderdaad daar geankerd heeft, bestaat de mogelijkheid, dat het - van den wal af niet zichtbaar is. zoodat het niet be hoeft te zijn opgemerkt. Volgens berichten bij de „Stanfries" binnengekomen, heeft het het schip geen haven aangedaan. Stukken lading zien drijven. Naar wij nader vernemen is er reden tot ernstige ongerustheid omtrent het lot van de „Stanfries" IV. Woensdagmiddag te vijf uur is te Harlingen aangekomen de „Dok- den zich 4 personen, n.l. de kapitein C.Veen- lijn. De kapitein van dit schip rapporteert, dat hij ter hoogte van Workum lading, af komstig van de deklast van de. „Stanfries" IV heeft zien drijven. Aan boord van de „Stanfries" IV" bevin den zich vier personen, n.l. de kapi„ C. Veen- stra, afkomstig uit Leeuwarden, de machinist Talstra uit Wijns, dc stuurman P. de Vries uit Leeuwarden en de matroos Jasper, even eens afkomstig van Leeuwarden. Alle op varenden .zijn gehuwd. INMIDDELS HEBBEN WIJ REEDS BERICHT ONTVANGEN DAT DE STANFRIES MET MAN EN MUIS VERGAAN IS. MEN ZIE DE TWEEDE PAGINA. HET MAXIMUM GEWICHT VOOR VLIEGTUIGEN. Het lid van den Volksraad van Neder- landsch-Indië, de heer Roep. heeft gevraagd welke maatregelen het bureau luchtvaart genomen heeft om de K.L.M. te bewegen het door die maatschappij laatstelijk vastgestelde niet gedifferentieerde maximum (5250 K.G.) te overlagen tot de limiet, welke blijkens proe ven resp. te Batavia en te Bandoeng, niet mag worden overschreden. DE ONRUST IN BENGKALIS. MEDAN. 6 Jan. (Aneta). De Deli-Courant meldt, dat uit Bengkalis wordt vernomen dat de veldpolitie verschillende keeren aanraking heeft gekregen met de verzetlieden. De poli tie werd uit een hinderlaag beschoten. Een agent van de veldpolitie werd niet ernstig in den benedenrug getroffen. Vele goederen werden achterhaald. De bevolking verleent geen medewerking, terwijl familieleden de verzetslieden helpen. Gebleken is, dat 3 ver zetslieden werden gewond bij het gevecht in het begin van de maand December door de politiedienaren, die later tijdens het gevecht zijn gesneuveld. Twee dezer politiedienaren hebben zich tot den dooci verdedigd, terwijl de derde hoogstwaarschijnlijk door een kara bijnschot buiten gevecht werd gesteld en daarna werd afgemaakt. Dreigende watersnood in Groningen. Polderwater aan den rand der stad. Afscheidingsdijk ernstig bedreigd. Door den hevigen storm en den velfen re gen is liet water in de provincie Groningen dat Woensdag goed daalde. In de omgeving van Slochteren met 3 c.M. gestegen. Tal van huizen kunnen nog steeds niet dan met moeite worden bereikt. Ook in het Wester kwartier dat anders nog al vrij hoog ligt, bïgint men last van het water te krijgen. In dc buurt van Tolbert is het kanaal^ bui ten zijn oevers getreden. In het buurtschap Kret is de weg naar de school onbegaan baar, zoodat de kinderen vanmorgen daar langs niet naar school konden gaan. Ofschoon men tot dusver er in ges'aagd is het water bij Eeldcrwolder-polöer ïe kee ren. is de toestand daar zeer cririek, daar niet alleen gevaar dreigt op de plaats waar men bezg is met den dijk voor een afwate ringskanaal, waardoor de polder daar be schermd is, doch ook van den kant van de Peize, waar men uitgestrekte watervlakten ziet. Bruggetjes en vlonders zijn daar reeds aangelegd, maar men vreest, dat de afschei dingsdijk bij Peizermade het niet zal kun nen houden als de wind zoo sterk blijft'als hij nu is. Daardoor zullen ook de buitenwij ken aan de Westzijde van de stad Gronin gen gevaar loopen, daar Peizermade slechts enkele ki'ometers van de stad verwijderd is De waterstand in de provincie Groningen is op het oogenblik 61 boven Westerkwar- tierpeil terwijl de normale stand 10 beneden W. k. P. is. De kanalen van de stad Groningen zijn ook zeer hoog. Naar de meening van het bestuur van den Eelderwolderpoldcr zijn bij de inpo'derings- werken onvoldoende voorzorgsmaatregel» n getroffen en is ondanks de waarschuwing van het polderbestuur het afgraven van den dijk- toch voortgezet. De toestand is uiterst critiek. FRANKRIJK. Uit Parijs wordt gemeld, dat de minister Maginot overdeden is. Maginot is in 1877 geboren en begon zijn verdere loopbaan in 1919 als afgevaardigde der socia'e en democratische actie. Deze groep stond onder leiding van Paul Reynaud en behalve de voorzitter van de legercom- missie van de Kamer. Fabry en Poncct maakte Scapini, de blinde afgevaardigde er deel van uit. Bij het uitbreken van den oorlog trad Ma ginot als gewoon infanterist in het leger en nam deel aan de gevechten bij Verdun waar hij in November 1914 gewond werd nadat hij inmiddels tot onderofficier was bevorderd. Na het einde van den ooi-log nam hij voor de eerste maal zitting in het kabinet Millerand, waar hij minister van Pensioe nen werd terwijl hij twee jaar later onder Poincaré aan het hoofd kwam van het mi nisterie van oorlog, welke functie hij als uit zondering heeft behouden in de talrijke vol gende kabinetten waarvan het huidige ka binet Laval het laatste is. Ondanks zijn zitting nemen in de radi cale kabinetten zooals de twee ministeries- Herriot, ging hij volledig accoord met de in de laatste jaren door Poincaré en Laval gevolgde politiek. De bezetting van het Roergebied ge schiedde met zijn instemming en hij heeft nadien het Fransche leger gereorganiseerd tot de sterke weermacht die het thans vormt terwijl ook het vestingsysteem dat de laat ste jaren ontworpen is langs de Noord- en Oostgrens onder leiding van Maginot tot stand is gekomen. NA DEN DOOD VAN MAGINOT. De plotselinge dood van den Franschen minister van Oorlog. Maginot en den zwak ken gezondheidstoestand van den Minister van Buitenlandschc Zaken Brianri, stelt, de Fransche rëgeering voor het lastige probleem, vertegenwoordigers te vinden voor de twee komende internationale conferenties In welingelichte kringen meent men met zekerheid er op te kunnen -ekenen. dat mi nister-president Laval op 12 Januari den dag waarop de Kamer weer bijeen komt. den pre sident der republiek. Doumer, de ontslagaan vrage van het geheele kabinet zal aanbieden teneinde de posten van minister van buiten- landsche zaken en minister van oorlog op nieuw te kunnen bezetten. Het lijdt geen twijfel dat Laval dan met de vorming van het nieuwe kabinet zou worden belast. In parle mentaire kringen vermoedt, men, dat Laval van deze gelegenheid gebruik wil maken om zijn kabinet naar links uit te breiden en der halve spreekt men van Painlevé als minister van Oorlog en Paul Boncour als minister van Buitenlandschc Zaken. Het is duidelijk, dat deze berichten alle of- ficieelr grond ontbreekt en dat men hier slechts met vermoedens heeft te doen, die echter op enkele feiten, die in deze richting wijzen, gebaseerd zijn. In de Engelsche delegatie ter Internatio- r.ale Ontwapeningsconferentie is benoemd Mrs. Corbett Ashby, presidente van den In ternationalen Bond voor Vrouwenkiesrecht. Als liberale candidate heeft zij aan vijf En- gelsche verkiezingscampagnes deelgeno men. Zij staat bekena als een enthousiast voorstander van den Volkenbond en van al- gemeene ontwapening. Dit bericht zal wel sterk de aandacht trekken in ons land. waar men van vele zij den geprotesteerd heeft tegen ce samenstel ling van de Nederlandsche delegatie. De re geering heeft een verzoek geweigerd om er vrouwen in op te nemen, en ook een later verzoek van het pas gevtrmde „Vredespar- lement". om vertegenwoordigers van de vre desorganisaties aan de delegatie tóe te voe gen. De samenstelling van c'e Nederlandsche dele gatie heeft ook ons zeer teleurgesteld. Niet omdat er generaals en admiraals bij zijn, wier technische kennis hun aanwezigheid onver mijdelijk maakt, zoolang er helaas nog geen kans is op totale ontwapening, maar men al thans evenredige vermindering hoopt toe te passen. Pref. Van Embden heeft betoogd dat er ..bij stemming" geen meerderheid van overtuigde ontwapenaars in de Nederland sche delegatie is. Zij stemt evenwel niet over haar houding ter conferentie: zij krijgt haar instructies uit Den Ha3g. Maar dat. alles neemt niet weg dat de meerderheid der delegatie uit enthousiaste, overtuigde ontwapenaars behoorde te be staan. Niet alleen in ons land maar ook in Genève zou dat de o.vertuiging gevestigd heb ben, dat onzerzijds er alles opgezet wordt om tot een succes mee te werken. Door ée sa menstelling der delegatie wordt nu weer veel twijfel en scepticisme gewekt. Wij begrijpen niet waarom aan de gedane verzoeken geen gevolg is gegeven. Het schijnt zelfs ondui delijk waarom van de regeering zelf niet het initiatief tot een andere samenstelling dor delegatie is uitgegaan. Als de Engelschen iemand als mrs. Corbett Ashby in hun delegatie opnemen, waarom komen de Hollanders dan niet met verschei dene dergelijke figuren, mannen en vrouwen, die zich den strijd tegen den oorlog tot een belangrijk deel van hun levenstaak gekozen hebben, voor den dae? De opgedane erva ringen in een dergelijke conferentie zouden hen in hun verdere actie tegen den oorlog bovendien zeer te stade komen. Waarbij de practische waarde van het werk hunner or ganisaties ongetwijfeld aanmerkelijk ge baat zou zijn. De thans benoemde delegatie kunnen wij. als geheel beschouwd, volstrekt niet zien als eer. afspiegeling van de gevoelens van het Nederlandsche volk ten aanzien van inter nationale ontwapening. Maeterlinck Wie onzer leeft niet het grootste deel van zijn leven onder dc schaduw van gebeur tenissen, die nog niet eens hebben plaats gehad? Als de stormwind loeiend heenvaart Door de straten van de stad. Gierend, rammeiend en rukkend Aan obstakels in zijn pad; Als hij in bezeten wildheid Snerpend in den schoorsteen fluit En in dolle woede ranselt Tegen boom en dak en ruit: Dan valt hier en daar een boomtak Op den grond, een pan van 't dak. Rinkelend bezwijkt een ruitje Voor zoo n stormaanval te zwak. Offers zullen altijd vallen Als er zich een strijd ontspint. Elke rust verstoord brengt schade. Zelfs al is het enkel wind. Maar de sterken blijven stevig In den zwaarsten aanval staan. Ook al moeten zij dien aanval Tijdelijk weerloos ondergaan. En ook na de zwaarste stormen Keert de rust toch altijd weer. Na de wildste regenvlagen Schijnt de zon weer op ons neer Stormen, werkelijk en figuurlijk. Teisteren ons van tijd tot tijd. Maar de krachtige keert weder. Zij t gehavend, uit den strijd. En wanneer de storm zich neerlegt Heeft een nieuw besef van kracht. Door den weerstand, dien wij boden. Ons in 't eind nog winst gebracht. DE GROOTE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. OOK EEN VROUW LID DER BR1TSCHE DELEGATIE. II.AARLEMSCH CRISIS-COMITé. G. M. V. Linos f 50— 1 pet. huishoudgeld l Personeel Dr. Huetschoöl 7 25 R —.50 Personeel notaris X. 14.70 Bijdrage Januari B. i._ Volgens de „News Chronicle" zal mevrouw Corbett Ashby. voorzitster van den Interna tionalen Bond voor Vrouwenkiesrecht, deel van de vredesdelegatie naar Genève uit maken, zij het dan slechts als plaatsvervan gend gedelegeerde. VOOR HET PLAATSELIJK CRISISCOMITé. De ambtenaren van de Provinciale Griffie van Noord-Holland hebben besloten, iedere maand 1 pet van hun salaris af te staan aan het Plaatselijk Crisiscomité. Het overstroomingsgevaar tusschen Mulde en Elbe. De Muldedijk'bij Retzau doorgebroken. DESSAU, 6 Jan. V.D.) Bij Retzau is dc dijk van de Mulde doorgebroken, zooals wij gisteren al meldden, dc Technische Nothilfc en politietroepen zijn aan het werk gezet om te trachten het gat in den dijk te sluiten. Dc dorpen Retzau en Sollnitz verkccren in groot gevaar. KALLE. 6 Jan. (V.D.) Nadat de brand weer te Bittersfeld en omgeving gisteravond reeds herhaaldelijk hulp moest verieenen, zijn aftitelingen Schupo uit Haile en Bitterfeiti aangektmen. Talrijke hofsteden en lande rijen staan onder water. In Anhalt zijn hedenmorgen politietroepen aan 'net werk ge zet. aangezien de stad Jessnitz en eenige dor pen in groot gevaar verkeeren. De tabellen van den Anhaltschen Waterstaat zijn niet voldoende om de hoogte van de vloedgolf te berekenen, aangezien het water hooger ge stegen is dan in de verstroomingsjaren 1897 en 1909. De straatweg van Dessau naar Rosslau staat geheel onder water en is om geven door een strook water var. 5 K.M. breedte. De hooge waterstand van de Mulde zet zich voort tot den zoogenaamden „hoek" bij Woerüntz, waar de Mulde in de Elbe uit mondt, beneden Dessau. Het gevaar wordt hierdoor vergroot, dat de vloedgolf hier sa menvalt met de hoogwatergolf. Storm boven het Kanaal. LONDEN, 6 Januari (V.D.) Zuid-Enge- land wordt geteisterd door een hevigen storm die van den Atlantischen Oceaan komt. De scheepvaartdiensten in het Kanaal worden ernstig gestagneerd, terwijl talrijke ongeval len worden gemeld. De reddingsboot te Southend heeft de be manning opgepikt van een motorbark. die even iater in de monding van de Theems op den kant liep. De bemanning was uitgeput. In de Mewday is een sloep welke aan de onderzeeboot Whiilin was vastgemaakt om geslagen. Een zeeman verdronk. Vijf anderen werden gered. Twee reddingsbooten zijn uitgevaren ter assistentie van liet Grieksche stoomschip Alexander, dat 4500 ton meet, en in de Dungenessbaai aan den grond zit. De stoomboot Jersey City (6322 ton) is, naar gemeld wordt hedenmiddag drijvende geweest bij ac Scilly eilanden met defecte machines. De onderzeeboot Vendetta kreeg machine- schade en is naai' Portsmouth gesleept. Het vertrek van de Atlantische vloot uü Portsmouth voor de voorjaarskruistocht is uitgesteld tot morgen. Noodweer aan de Sleeswiik- Holsteinsche kusten. HAMBURG. 6 Jan. (V.D.) In den loop van hedenavond zijn aan den geheele kust weer stormachtige Zuid-Westenwinden opge treden die laat in den avond een snelheid be reikten van 15 M. per seconde. De storm drijft, aanzienlijke massa's water de Elbemond binnen, zoodat Donderdagmorgen, bij den volgenden vloed gerekend kan worden op een waterstand van 3 4 M. boven normaal De openbare weerdienst heeft voor de Slees- wij k-Holstelnschc Westkust gewaarschuwd voor stormvloed, daar hier reeds kort na middernacht een waterstand van ongeveer 1 12 M. boven normaal peil werd gecon stateerd. De verbinding Oostende-Dover doorgegaan. ANTWERPEN6 januari (V.D.) Er woedt op het oogenblik een hevigen storm op zee^ en lang de geheeieBelgische kust.Vooral onder de schippersbevoiking heerschï ernstl- 77 ongerusthe'd. daar tal van visscherssche- pen zich op zee bevinden. De mailbootdiensi OostendeDover is he den zonder stagnatie doorgegaan. Naar Genève. (Ie blad. Ie pap.) Dc Stanfries IV met man en muis vergaan. (Ie blad, 2e pag.) De strekking der Engelsche buitenlandsche politiek. (2e blad. lc pag.) Japanneeschc opmursch naar Peking. (2e blad le pag.) De laatste berichten uit Britsch-Indie. (2e blad. le pag.) De Fransche niitiister van oorlog Maginot overleden. (le blad. le pag.) De electrificatic der stoomtramlijn Haarlem- Leiden. Het financieele aanbod van HiUe- gom. (3c blad. 3e pag.) Land- cn tuinbouw in Noord-Holland. Over zicht over 1931. (2e blad. 2e pag.) Stonnberichten uit het Binnenland cn Bui tenland. ile blad. le pag. en lc blad. 2e pag.) Dreigende watersnood in Groningen. Af scheidingsdijk ernstig bedreigd. (le blad. le pag.) De kwestie Ajax—Stormvogels. Zware straf fen voor spc'crs van Stormvogels. (2e blad. 3e pag.> Verbod van samenscholingen te Enschedé en Lonneker. (le blad, 2e pag.) ARTIKELENENZ R. P. Het geval Chemet. (le blad. 2e pat.) A. K. v. R Vreemdelingen en Kunst. Het geval van Mil. Chemet. Londenschc cor respondentie). (2e blad. le pag.) Jhr. J. C. Mollerus: Regeering en landbouw. (2e blad 2e Voor de ForensenDc verkeersmiddelen te Heemstede. (3e blad. 3e pag.) Langs dc Straat: Het Pierement (2e blad. 2e pag.) (Laatste berichten 2e pag. le blad.) HAARLEM, 7 Januari. Het geval-Chemet. Dc Fransche .violiste Mile. Renée Chemet zou in Londen een concert geven, dat door de British Broadcasting Corporation zou worden uitgezonden. Maar het is niet door gegaan, want het mocht niet. van het Engel sche ministerie van Binncnlandsche Zaken, omdat dit „de binncnlandsche industrie" be schermt tegen concurrentie van buitenland sche werkkrachten. Onze Londenschc corres pondent wiens artikel over het geval u in dit nummer vindt, merkt op dat de regeering enkele maagden geleden nog het standpunt innam, dat „althans bulteniandschr solisten van bijzondere verdienste niet zouden wer den geweerd". De B B C. rekende mile. Renée Cremet tot deze uitverkoren groep, maar de regeering heeft nu officieel bekend gemaakt dat zij veel strenger zal gaan optreden. Al vast heeft zij voorkomen, zooals de Manches ter Guardin ironisch opmerkt, „dat mile. Chemet haar vreemde en verfoeide klanken op den ether van Groot-Brittannié zou dumpen. Tot dergelijke onzinnige, bespottelijke uit wassen leidt het nationalisme van dezen tijd. Hallar.dsche kunstenaars. die nog hoop mochten koesteren op het geven van concer ten in Engeland kunnen uit dit geval hun slotsom oik trekken. Geen kans meer. Het ziet er slecht uit voor een instelling als het London Symphony Orchestra, die de gewoon te heeft, de beroemde buitenlandsche diri genten te laten optreden. Geen Mengelberg meer, geen Toscanini. geen Bruno Walter, geen Ravel, geen Strawinsky. Allemaal „dumpers". Waartoe de consequenties van dit stelsel zullen leiden is niet te voorzien, maar wol te vermoeden als de Britschc regeering niet bijtijds tot de wegen des gezonden ver stands terugkeert. Dan is er alle kans op de „représailles" die het steevaste gevolg var. beschermende maatregelen zijn. Frankrijk is daar net tegenover Engeland mee bezig, en waarom zou het zijn activiteit ten aanzien van handelsproducten niet uitbreiden tot de verwekkers van kunst? Straks krijgen de En gelsche pianist Harold Samuel en de Schot- schc pianist Frédéric Lamond (deze Faatste ondanks zijn Franschen naam» aanzegging, dat zij niet te Parijs mogen concerteoren. Sir Thomas Beecham zal zijn dirigccrstaf alleen nog aan gene zijde van het Kanaal mogen zwaaien, Het Engelsche toneelgezelschap, dat vast te Parijs speelt, wordt teruggestuurd, met ap- en dependenties en vergezeld door eenige prima jazz-bands. Natuurlijk kan Engeland's antwoord niet uitblijven. Geen buitenlandsche composities meer op de programma's! En allereerst Ra vel, Debussy. Dukas, Caplet. d'Indy, Pierné. Saint-Saëns. Massenet, Gounod etc. eruit! Dat, zou de EiigeLsche componisten resp. hun erf genamen inderdaad aan heel wat „royalties" helpen, als zij maar wat meer en vooral wat belangrijker werk gepresteerd hadden. Het schijnt te vreezen dat de concerten er door verloopen zouden. Vanzelf spreekt intusschen, dat Frankrijk zulk een meesterzet niet onbeantwoord zou laten, en onmiddellijk een embargo plaatsen op den invoer van Engelsche romans. Weg Walpole. Priestley. Galsworthy. Thomas Hardy, ja zelfs met Edgar Wallace. Phillips Oppenheim. William Locke, Gilbert Frank au. Tegen dien tijd raken de Hitlerlanen in

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1