DE BILT ZWEMMEN RUGBY HAARLEMMERMEER HAARLEM'S DAGBLAD Heringa Wufhrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) RESOLUTIE VOOR HET CONGRES DER S. D. A. P. Tegen revolutionair optreden. -.EN TEGEN DE LINKER VLEUGEL-ACTIE. Do voltallige vorgadering van hot partijbe stuur dor S.D.A.P. van Zaterdag heeft naar Het Volk meldt' voor het 26, 27 en 28 Maart te Haarlem te houden partijcongres een ont- ■werp-resolutie vastgesteld, die .spoedig in druk zal verschijnen en waarin het congres o.a. het volgende uitspreekt: Het stelt vast, dat uit de groote economi sche verwording de onhoudbaarheid van het kapitalisme voldoende blijkt, in die mate, dat het vertrouwen in de houdbaarheid dier pro ductiewijze bij breede groepen, ook buiten de sociaal-democratie, ernstig is geschokt; dat evenwel hieruit niet mag worden afge leid. dat het kapitalisme reeds nu in de be drijfswereld heeft afgedaan en tijdelijk op leving van de bedrijvigheid zou zijn uitge sloten, dat het belang van de arbeidersklasse slechts gediend is met. den opbouw van een nieuw stelsel van voortbrenging, ter vervan ging van het kapitalisme, terwijl de totale ineenstorting van het economisch leven thans voor de arbeidersklasse onnoemelijke ellende zou medebrengen, zonder de economische en geestelijke voorwaarden voor het socialisme gunstiger te maken; is van oordeel, dat wilde bewegingen van groepen grootendeels ongeorganiseerde arbei ders. welke uit de crisis ten deele spontaan voortkomen, ten deele worden gekweekt, de kracht van de arbeidersklasse voor de be scherming van haar levensbelangen en voor de verwezenlijking van het socialisme niet vergrooten, veeleer zullen leiden tot uitkom sten, voor de arbeiders en het socialisme na- deelig; dat de Partij in deze moeilijke omstandig heden onwrikbaar moet blijven vasthouden aan haar beginselen en aan haar strijdwijze en niet wankelen mag in haar overtuiging, dat slechts door toenemende scholing en groeiende organisatie, op den grondslag der sociaal-democratie, het proletariaat het ver mogen zal verwerven om zijn socalistische doeleinden te bereiken; dat derhalve door de Partij ook geen voed sel mag worden gegeven aan den waan, alsof thans met agressief geweld de weg naar het socialisme beter en sneller, dan met de be proefde strijdmiddelen der sociaal-democratie zou kunnen worden gebaand; dat inzonderheid moet worden gewaakt te gen het gevaar, dat de arbeidersklasse zou verzwakken in haar strijd voor de handha ving en de verdere ontwikkeling der democra tie. die een wezenlijk bestanddeel is van de beginselen en de idealen der Partij; spreekt als zijn wil uit, dat de afdeelingen en de leden dor Partij trouw zullen blijven aan haar grondslagen, strijdwijze en doelein den en dat haar apt ie niet zal worden ge schaad door iegenleiding van' tot haar be- hoor<jnde personen of groepen; erkent als een belang voor de Partij het recht van alle leden, om inzichten, vereenig- baar met de beginselen der Partij, doch af wijkende van die harer meerderheid en harer leidende organen te zijn toegedaan en aan deze op organisatorische wijze uiting te ge ven; hetgeen in partij en pers gewaarborgd ls; eischt van alle leden der Partij, dat zij zich zullen onthouden van de vorming en de in standhouding van bijzondere groepceringen alsmede van andere handelingen, die de een heid der Partij in gevaar brengen en haar strijdkracht schaden; draagt aan het Partijbestuur op. voor de list" en ,,De Fakkel" zullen worden opgehe ven en dat een einde zal komen aan alle bij eenkomsten van groepen partijgenootcn, die ten doel hebben de taktiek der Partij te be handelen en belegd zijn door andere dan de daartoe door de Partij bevoegd verklaarde in sta n ties; draagt aa nhet Partijbestuur op, voor de naleving van deze eischen met gestrengheid te zorgen, voorzoover de afdeelingen daartoe geen gebruik maken van haar statutaire be voegdheid en machtigt hot Partijbestuur om zoo noodig hen, die tegen dit Congrcsbesluit handelen, den Partijraad gehoord, als iid der Partij te royeeren; roept, alle leden der Partij op, om op den grondslag der sociaal-democratie den strijd voor de bescherming van de arbeidersklasse tegen de gevaren van de crisis en voor de verwezenlijking van de sociaal-democratie eendrachtig te voeren. EEN 3000 JAAR OUD PALEIS ONTDEKT. Tn het artikel van Scarabaeus zijn eenlge zetfouten geslopen. Niet 1500 maar 3500 jaar voor Christus werden deze eerste scheuten van de Egyptische kunst zichtbaar. Verder werd gezegd, dat de prinses waarvan het kopje afgebeeld werd, een neusring droeg, Er werd door den schrijver alleen gewezen op de lijn, die van wenkbrauw naar neusrug loopt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Moolenaars, Prinsen Bolwerk 22, bril; Sweijen, Gierstraat 68, autodop: Hoogland, Klarenbeekstraat 59rd„ motorhandschoen; Hartel, Voorzorgstraat 10, handschoen, Bu reau van politie, Smedestraat. idem. speld, N. v. d. Velde, Hasseiaarsplein 26, motorhand- schoen; Bartelman, Graafschapstraat 70. handschoen. J. v. d. Schalie, Overtonstraat 28 handschoenen. Herbers. Sterreboschstraat 78. hond; Sprokkreef, Morinnesteeg 16, hond; Veldhuizen, Oosterstraat 33, hond; Kennel Fauna. Parklaan 119. kat, g'ebr. door Hek ster, Stormstr.aat 2). idem, kat., gebr. door v. Leeuwen, Kloosterstraat 40 rd, Idem. kat ge bracht door v. As. Lotterstraat 13; Dirks. Kolkstraat 9, lorgnet; W. Haak, Anna van Burenlaan 44 (of 49), zakmes; P. v. Dort, Rijksstraatweg 300 .notitieboek; G. Wille, Anslljnstraat 30. portemonnaie met inh., C. Eindebak, Sterreboschstraat 77, idem; M. Carpentier, Barendsestraat 60, idem; J. Berg huis, P. Klesstraat 7, rozenkrans; v. d. Veldt, Zijlweg (Zijweg) 2, sleutel; P. Nobels. Dubbe- lebuurt 45 z.w., sleutel; G .v. d. Broek, Brou wersstraat 44, tasch mi.; Seggelink. Godfr. v. Bouillonstraat 47 rd.. tasch m. i.. v. Rooij. Jan Steenstraat 73, taschje m. i., de Ridder, Kempstraat 12, zakmes, MAANDAG 11 JANUARI 1932 AUTO'S TEGEN BOOMEN GEREDEN. ERNSTIG ONGELUK IN DEN HAAG. Te 's-Gravenhage is op het Bezuidenhout oen personen ai\lo, waarin de 20-jarige G. S. en de 21-jarige' II. V. gezeten waren, naar de Crt. meldt, door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. G. S. kreeg een her senschudding en II. V. een schedelbasisfrac- tuur. De toestand van de slachtoffers is zeer ernstig. Van drankmisbruik, dat oorzaak van het slingeren met den wagen kon zijn, is niets gebleken. Te Rotterdam is eveneens een auto tegen een boom gereden. De drie inzittenden, D. v. d. L., O. H. en J. v. R. werden door glas scherven aan gelaat en handen gewond. Te gen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt wegens het nemen van een te groote bocht. VOOR HET NATIONAAL CRISISCOMITc. Wegens het financieel gunstige resultaat van de gedurende de Kerstdagen gehouden oefenwedstrijden heeft het bestuur van De Zwaluwen besloten een bedrag van f 1000 ter beschikking van het nationaal crisiscomité te stellen. De N.V. C.W. Pannevis' Zaadteelt en Zaad- handel te Delft, heeft 1000 K.G. witte boonen voor consumptie afgestaan aan het Comité. De N.V Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij te Rotterdam heeft een gift van f 5000 doen toekomen. Ingevolge een circulaire van den stations chef van het station Den Haag S.S. heeft ruim 2/3 van het persneel zich vrijwillig ver bonden maandelijks een bedrag ten bate van het comité af te staan. Op initiatief van eenige officieren en on derofficieren van het regiment Grenadiers en van het regiment Jagers te 's-Gravenhage is besloten maandelijks een gedeelte der jaar wedden en soldijen af te staan. Op initiatief van eenige officieren en on derofficieren van het regiment Jagers te 's-Gravenhage is besloten maandelijks een ge.deelte der jaarwedden en soldijen af te staan. Onder auspiciën (der vereeniging „ïnsulin- de" werd over de maand December een col lecte gehouden onder het gezamenlijk perso neel der firma N. V. Rotterdamsche Lloyd Wm. Ruys en Zn. en Ruys en Co., welke f 218,95 opgebracht heeft. Het politiepersoneel der gemeente Leeuwar den heeft besloten het comité voorloopig te steunen met een wekelijksche bijdrage. De directie en een groot deel van het personeel der Holland-Afrikalijn en Holland- West-Afrikalijn, Amsterdam, hebben besloten maandelijks een percentage van het salaris af te staan ten behoeve van het comité. Het personeel van verschillende onderne mingen der Utrechtse he Waterleiding Maat schappij heeft besloten óm, "met jngangvair 1 December 1931 ten bate van het comité 1 pet. van het salaris af te staan. Bij den N.V. Limburgsche Tramweg Maat schappij heeft de overgroote meerderheid van het personeel besloten tot nader order periodiek een gedeelte zijner inkomsten af te staan ten bate van het Nationaal Crisisco mité. De heer en mevrouw Otten, Lomanstraat 79 te Amsterdam hebben aan hun huis een busje bevestigd, met een bord waarop ieder voorbijganger wordt uitgenoodigd minstens 1 cent in de bus te deponeeren. De giften zijn reeds met meer dan centen binnenge stroomd. GEMEENTE, DIE BIJNA FAILLIET IS. De gemeente Henstoroek in NoordHolland verkeert, naar wij in het Handelsblad lezen, in groote financieele moeilijkheden. Er is een tekort van f 13.500, dat niet door verhooging van de belasting op een bevolking van grootendeels verarmde tuinders kaar worden verhaald, zooals Gedeputeerde Staten willen. De raad heeft de niet goedgekeurde begroe ting wederom aan dit college gezonden da'- d'an zelf maar maatregelen moet nemen. In dien niet spoedig afdoend wordt ingegrepen, zal de gemeente haar betalingen moeten staken. BEEN GEBROKEN. Zondagmorgen werd bij een voetbalwed strijd op een terrein aan den Vergierdeweg de voetballer v. d. L. zoodanig tegen zijr. linkeronderbeen getrapt, dat dit brak. Na voorloopig door een dokter verbonden te zijn. i.s hij per ziekenauto naar het St. Elisabeths gasthuis gebracht. VOORBEURS TE AMSTERDAM. GROOTE ONRUST. De verklaring die Dr. Brtinlng tegenover den Engelsohen gezant in Berlijn hoeft afge legd, heeft algemeen opzien gebaard en groote onrust gewekt, hetgeen uit de no- teeringen die heden ter beurze van Amster dam tot stand kwamen, blijkt.. De Younleenlng verkeerde sterk in reactie en daalde tot. 34 M. Koninklijken verloren ruim 5 pet., Unilevers zagen zdch eveneens ruim 5 pet., ontgaan. Philips' aandcelcn daalden tot 90, H. V. A/s kwamen op een belangrijk verlaagd niveau. RIJWIELDIEFSTALLEN. In den afgeloöpen week zijn ontvreemd: een heerenrijwiel, staande voor een winkel aan de Lieve Vrouwengracht, een heeren rijwiel uit een boerderij aan den Sc.halwi.i- kerweg, een damesfiets, staande voor een perceel aan do Duvcnvoordestraat, een hee- renfiets, staande op den hoek van de Van Marumstraat en Asterstraat. GEEN HARING MEER IN DE ZUIDERZEE. In het Handelsblad lezen wij. dat de ha- ringvisscherij in de Zuiderzee voorgoed ge ëindigd is. aangezien een profneming om te zien of er, nu de' afsluitdijk gelegd is. nog haring in die zee is, negatief resultaat heeft opgeleverd, meldt: Hoogste barometerstand 767.3 m.M. te Memel. Laagste barometerstand 728.3 m.M. te Thorshaven. en voorspelt: Matigen tijde'ijk wellicht nog krachtigen Zuidelijken tot Westelijken wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regenbuien, later iets kouder. Uit het buitenland Een reeks van depressies ligt van Spits bergen tot op het midden van den Atlanti- schen Oceaan, zoodat de vochtige en warme luchtstrooming nu ook in Noord-Skandina- vië begint door te dringen en de strenge vorst daar door matigen vorst wordt ver vangen, die nog wel verder zal afnemen. Een krachtige Noordwesterstorm waait tusschen Ierland en de Azoren en bij de verplaatsing van een rug van hoógere drukking naar de Britsche eilanden is ook In onze omgeving ruiming van wind met buiig weer en eenige afkoeling te wachten, waarschijn"ijk later opnieuw door zachter weer gevolgd. Op de nritsche eilanden en in Noorwegen brach ten de stormen van de laatste dagen zware regen, Heden meldt Skudesnaes 36 m.m. Croydon en Kimm 18 m.M. regen. Op het vasteland viel slechts weinig regen. Zacht weer heerscht van Spanje tot Mid- den-Duitschland en Zuid-Skandinarië. In Oost-Duitschland en Polen komt lichte vorst voor. Barometer Stand van heden 749 m.M. (Regen en wind) Vorige stand 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN Opticien Groote Houtstraat 37, Telefoon 11059 Thermometer 11 Januari; Hoogste gisteren 43 F. Laagste heden nacht 41 F. Hoogste heden tbt 12 uur 45 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 Januari. Bevallen 6 Januari: K. M. Barnhorn Grimminger, d.; 7 Januari: D. C. G. Spoor Arendse, d.; 3 Januari: T. M. Allemanv. d. Putten, d.; M. C. Vasen—Hoogerduijn, z.; W. van Norde—Kempe, z.; 9 Januari: A. Dek ker—Emmerzaal, d.; H. J. Sernee—Goo- vaerts, z.; J. BijkerMathieu, z. Overleden 8 Januari: K, M. Veenvan Ba- kei, 50 j.; Rolsteeg; J. C. Sleeman, 73 j., de Witstraat. VERKEERSONGELUKKEN. Te Haarlem. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto en een vrachtwagen op den hoek Ken- nemerpleinJansweg. De aanrijding is ont staan doordat de bestuurder van de luxe auto, H., geen voorrang verleende aan den ander, dien hij aan zijn rechterkant had. Bovendien bleek, dat de chauffeur van den luxe wagen onder den invloed van sterken drank verkeerde. Beide auto's werden beschadigd. Tegen den bestuurder H. is proces-verbaal opge maakt. GEEN UITBREIDING DER TRICHINOSE TE UTRECHT. Naar het U. D. verneemt, is de toestand der patiënten, die nog altoos in het Acade misch Ziekenhuis te Utrecht verpleegd wor den voor trichinose tengevolge van het ge bruik van ondeugdelijk varkensvleesch, rede lijk wel te noemen. Er zijn niet meer gevallen van trichinose bekend geworden; de Gemeentelijke Genees kundigen Dienst acht het thans vrijwel butotengesloten, dat zich nog nieuwe geval len zullen voordoen. Het vleesch dat van be smette varkens afkomstig was, mag nu wel geacht worden geheel geconsumeerd te zijn, zonder meer personen geïnfecteerd te heb ben. UIT DE PERS. Eerste zaak voor het journalistieke eere tribunaal? Het Algemeen Handelsblad spreekt de hoop uit. dat de Fr arische bladen het démenti van de Nederlandsche regeering van de geruch ten over munitie-aanmaak voor Duitscfoland in Nederland zullen pubiiceeren. Doen zij dit niet „dan zou men aan een opzettelijke cam pagne van valsche voorstellingen moeten gaan denken en wellicht- een beroep moeten doen op het onlangs ingestelde eere-gerechts hof voor journalisten om er een eind aan te maken. De ernst- van de zjtak. die de ont- wapeningskwestie raakt, zou' dit zeker wet tigen", HET NIEUWE GOUVERNEMENTSGEBOUW. DE GESCHENKEN. Zooals wij gemeld hebben zijn de gevers van de talrijke geschenken voor het nieuwe Gouvernementsgebouw, het Paviljoen „Wel gelegen", en de leden van de Provinciale Sta ten van Nooid-TIolland door Ged. Staten uit- genoodigd, heden Maandagavond de ten be hoeve van den provincialen dienst ingerichte zalen en vertrekken en de ter verfraaiing daarvan aangeboden geschenken, te komen bezichtigen. Zoodra vaststond waar de Prov. Griffie zou worden gevestigd, hebben de provincie Noord- Holland, de gemeenten en verschillende col leges en bedrijven die met het provinciaal beheer in connectie staan, zich beijverd om plannen te maken voor het aanbieden van geschenken ter verfraaiing van het nieuwe provinciale huis en van de resultaten daar van hebben wij reeds verschillende malen in de afgeloopen maanden het een en ander medegedeeld. Zoo namen wij reeds reproducties op van foto's van eenige gobelins; het glas in lood raam met zinnebeeldige voorstellingen, in de Groote Hal, nieuw gedeelte boven, waarover wij uitvoerig schreven, het geschenk van 'de gemeente Haarlem, ontworpen en vervaar digd door den heer W. Bogtman, alhier en ook van de schilderij van Evert Pieters te Laren, den nestor der Larensche kunstschil ders, een geschenk van de gemeente Laren en voorstellende de nieuwe St. Janskerk te Laren, een doek van 2 bij 1.80 M. Wie het gebouw door de hal bij den ingang voor de Statenrvergaderingen binnentreedt, ziet op den marmeren hoofdtrap den fraaien statielooper, een der geschenken van de Provincie Noord-Holland, welk ge schenk is ontworpen door Jo de Jong, te Am sterdam en vervaardigd door de Kon. Hand- tapijtknooperij „Kinheim" te Beverwijk. De Provincie Noord-Holland deed nog meer. Zij gaf ook voor de doorgang de wandbe- timmering (ontworpen door den architect A. P. Smits, te Aerdenhout en vervaardigd door de firma Nederkoorn, te Haarlem) en het glas in loodraam ''ontwerp van mevr H. de Bordes en vervaardigd in Le Nobel's ateliers, beide alhier) en voorts voor de Vergaderzaal van Ged. Staten het ovaal vloerkleed, even eens ontworpen door mevr. H. De Bordes en vervaardigd door de Kon. Handt'apijtknoops- rij „Kinheim" te Beverwijk. De gemeenten Bennebroek, Haarlemmer-, liede en Spaarnwoude, Diemen, Ouder- Amstel, Uithoorn. Spanbroek, Opmeer, Twisk, Sijbekarspel. Wijdenes, Venhuizen, Opperdoes en Schellinkhout gaven tezamen de wand- betimmering voor de antichambre van den Commissaris der Koningin (ontwerp A. P. Smits, te Aerdenhout en vervaardigd door de firma Nederkoorn, alhier). De negen gobe lins in de Statenzaal zijn aangeboden door de gemeenten Amsterdam, Alkmaar, Velsen, Zaandam, Hoorn, Bussum, Haarlemmermeer, Hilversum en Den Helder gezamenlijk. De provinciale bedrijven schonken de klok voor de Statenzaal, ontworpen en vervaar digd door Jan Eisenloeffel; de gemeente Heemstede een vloerkleed voor de Statenzaal (ontworpen door Tom. Poggenbeek te Am sterdam en vervaardigd door de Kon. Hand- tapijtknooperij „Kinheim", Beverwijk), Be verwijk loopers voor de Statenzaal (ontwor pen door Tom Poggenbeek en wéér vervaar digd door genoemde handtapijtknooperij), Bloeniëndaal dé fraaie en kostbare licht kroon voor de vergaderzaal van Ged. Staten, ontworpen en vervaardigd door Jan Eisen loeffel, te Amsterdam. De lamp in de Groote Hal, ('nieuw gedeelte, boven), ontworpen door W. H. Gispen te Rot terdam en vervaardigd in Gispen's Fabriek van Metaalwerken, is een cadeau van den Griffier en de ambtenaren ter Provinciale Griffie. Het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort schonk verschillende vloerkleedjes, ont worpen en vervaardigd door patiënten. UIT FRANKRIJK. DE BEGRAFENIS VAN MAG1NOT. PARIJS, 10 Jan. (Havas). Hedenmorgen is Frankrijk's minister van Oorlog. Maglnot, met nationale eer begraven. Het lijk was ge plaatst op het affuit van een kanon, dat door zes paarden getrokken werd. De lijkstoet, in welks gevolg gich bevonden de vertegenwoordiger van den president der republiek, de voorzitters van Kamer en Senaat, de ministers en vele andere diploma tieke en militaire persoonlijkheden, trok van het ministerie van Oorlog naar de Döme des Invalides. De troepen bewezen langs den weg militaire eer. De uitvaart had plaats door Kardinaal Verdier in de kerk Saint Louis des Invalides. In de Döme des Invalides,, waar Tnt lijk in een voorloopigen grafkelder werd bijge zet, werd het woord gevoerd door den eersten minister Laval, die den levensloop van Ma- ginot naging. Evenals alle Franschen, zoo sprak Laval, was Maglnot sterk aan den vrede gehecht, doch een ontwapend Frankrijk be schouwde hij als een gevaar voor Europa's stabiliteit. De vermindering van den militai ren diensttijd, de vermindering der eenheden leggen getuigenis af van Frankrijk's vrede- lievenden geest. Door te arbeiden aan de na tionale verdediging, diende Maglnot de vre- deszaak. Op den voorgrond der Ontwape ningsconferentie is hij heengegaan, waar hij Frankrijk's leerstelling zou verkondigen. Ma glnot is een symbool van vaderlandsliefde, zoo eindigde Laval zijn rede. Het lijk van Maginot zal morgen worden overgebracht naar Revigny in het Maas departement. SPORT EN SPEL Nieuw Nederlandsch record. Zaterdagavond hadden lil de zweminrich ting aan den Heiligenweg onder groote be langstelling de kampioenschappen zoowel voor dames als voor heeren plaats van den kring Amsterdam van den Nederland- schen Zwembond. Na een inleidend woord van den kring voorzitter, den heer Mr. G. J. C. H. Claes- sens, werd begonnen mot het eerste num mer de 100 M. schoolslag voor dames. Hier voor verschenen vier dames aan de start. nl. F. Hossel (Y.) A. Siersema (Y.). N. de Vries (I.N.3 en J. H. Huybers (Y) Dit nummer werd zeer gemakkelijk gewonnen door mej. F. Hessel (Y.) in den tijd 1 minuut 28 4/5 sec., Uitslag F. Hessel (Y imp. van A dam 1 min. 28 4.5 sec. 2. J. H. Huijbcrs 'Y) 1 min. 30 2/5 sec. 3. N. de Vries (I. N.) 7 min. 34 2 5 .sec. Het volgende nummer was de 500 M. schoolslag dames (op uitnoodiging) waarbij mej. J. Kastein (H.D.Z.) zou trachten' het wereldrecord te verbeteren. Als tegenstand ster fungeerde mevr.. C. de Groot van Gelder (R.D.Z.) Hoewel zij zeer schitterend zwom mocht het haar niet gelukken in haar po ging te slagen. Zij maakte een tijd van 8 min. 26 2/5 sec. hetgeen beteekende dat zij 2 3,5 sec. onder het wereldrecord bleef, daar Miss Wolstenholme op 28" September 1931 haar eigen record van 8 min. 35 1,5 sec., ge bracht had op 8 min. 23 4:5 sec. hetgeen 'ge homologeerd is gev/orden. Zij vestigde evenwel een nieuw Neder landsch record, dat op naam stond van haar tegenstandster met 9 min. 5 sec. A. R. V. C.—M. T. 'S. (Haarlem) (6-3) Bovenstaande wedstrijd is Zaterdag j.l. in een kleine overwinning voor de Amsterdam mers geëindigd. Er werd snel. goed en hard gewerkt. Als om half drie op een zeer glad en mod derig veld getosst wordt, wint Amsterdam cn kiest den sterken wind in den rug. Hoewel tegen den winid inspelend is het M. T. S.-team aanvankelijk in cle meerder heid. Van beide partijen krijgen we zeer goed, snel spel te zien. De scrum echter heeft het nogal eens te kwaad met het uiterst gladde veld, 'waardoor telkéns weer glij- en valpar tijen ontstaan. Tot tien minuten, voor rust gaat het spel volkomen gelijk op. en /wordt bijna uitsluitend op het middenveld gespeeld. Door een fout van één der Haarlemspelers ziet Van der Wal kans voor de A. R. V. C. de eerste try te scoren, welke niet in een goal werd omgezet (3—0). Na halftime zetten de Haarlemmers er on middellijk alles op; de A. R. V. C.'ers, wordpn geheel teruggedrongen. Na goed spel der three quarterline, zie Visser kans, door een try voor de M. T. S.'ers den stand weer gelijk te ma ken ,(3—3); ook deze try werd niet-in 'n goel. omgezet. Even later gaat Van Rees'er alleen van door. eri scoort een tweede try, welke ongeldig, wordt verklaard. Nogmaals breekt dan Van Rees door, na- goed spel van v. d. Capellen, passeert drie spelers, maar wordt dan op een. Meter afstand van de goalline met alleen Bie- ger no gvoor zich door deze op werkelijk schit terende wijze in zijn soloren gestuit. Bij ééri. van de weinige A. R. V. C.-aanvallen in deze helft, trapt één der Haarlemmers den bal tegen den rug van een speler aan, die op vrij grooten afstand voor hem staat. De bal springt schuin terug en voor één der Haar lemmers zich op 't gladde veld goed en wel. heeft kunnen herstellen, is v. d. Wal weer bij/ den bal en scoort zijn tweede try voor de A. R. V. C. Ook deze wordt niet in een goal om-? gezet 6*3 Tot het eindsignaal blijven de M. T. S.'ers nog aanvallen en als de scheidsrechter het einde aankondigt van dezen aangenamea wedstrijd, hebben de Haarlemmers een neder-;; laag geleden. - N SCHERMEN KAMPIOENSCHAP, DEGEN HAARLEM OMSTREKEN. Daar de wedstrijden op Sabel en Floret' tengevolge van het groote aantal inschrij— vingen zooveel tijd in beslag namen, moest; deze wedstrijd uitgesteld .worden tot hét begin van dit jaar. In een zeer geanimeerde poule werd deze wedstrijd Zaterdag j.l. onder leiding van den heer Weber in de schermzaal Brasslni gé- trokken. De verschillende deelnemers gaven elkaar weinig toe en waren nagenoeg allen even sterk. De partijen waren dan ook spannend; van een groot overwicht van een der deel nemers was dan ook geen sprake. Dit blijkt ook wel uit de uitslag: I J. Steffens gewonnen- partijen 5 ontv. 9 gegeven treffers. II J. A. v. Noppen 3 gewonnen partijen, 4 ontv., 8 ge geven treffers. Ill H. Rademaker (kampioen 1930) 3 gewonnen partijen, 6 ontvangen, 10 gegeven treffers. IV G. Aanstoot 2 gew., 8, ont., 5 'gegeven. V N. Gobets 1 gewonnen, 9 ont., 5 gegeven. VI K. Keizer 1 gewonnen, 9 ontv., 4 gegeven touché's. Tusschen dé eerste drie heeren hïid barrage plaats cloch dit. bracht in de volgorde geen verandering, zoo- dat voor dit jaar de heer J. Steffens degen- kampioen van Haarlem en omstreken werd. De einduitslag op Óedrie wapens was: Op sabel: de heer G. Aanstoot op floret en degen de heer Steffens. Het talrijk opgekomen publiek leefde in de dikwijls uiterst spannende partijen geheel mede en gaf meer'malen door spontaan- ap plaus blijken van appreciatie. Na den degcriwedstrijd' reikte de heer Roo- lofsz met een korte toespraak de prijzen uit, waarbij hij niet alléén namens het bestuur der Haarl. Schermclub, doch ook namens de schermers een woord van hulde bracht aan. den hoofdsecondant, den heer Weber. HEEMSTEDE DE SLECHTE TOESTAND VAN DEN BINNENWEG. Zaterdagmiddag is op den Binnenweg een aanrijding ontstaan tusschen een auto, die te ver rechts heeft gereden* aangezien er zich tegelijkertijd twee trams cn een bakfiets op den weg bevonden, welke laatste door het passeeren van de trams geheel links moest houden, en een aan den kant van den weg staande auto. Beide motorrijtuigen werden aangereden, de bestuurders hebben de schade in overleg geregeld. ONTDUIKING-BENZINEBELASTING. VERBORGEN PARTIJEN GEVONDEN. Naar wij vernemen zijn door de belasting ambtenaren te Haarlemmermeer op verschil lende plaatsen belangrijke partijen benzine ontdekt, in totaal 60.000 Liter, waaronder hoeveelheden van 10.000. 6000 en 4000 Lite/, waarvan geen aangifte was gedaan in ver band met dé navordering van het bijzonder invoerrecht op de benzine. Bedoelde, partijen waren verborgen onder den grond, slóóten, mësthööpen, pulpkullcri, enz.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2