SCHAATSENRIJDEN KORFBAL BOKSEN HOCKEY DAMES-HOCKEY HANDBAL schept en deze kans benut wordt. No» vóór rust wordt de stand opgevoerd tot 30. Na rust pakt Animo de zaak nog stevig aan, maar J. Voetelink en G. Kruger hebben geen geluk, als verscheidene goed gerichte scho ten uit de mand springen. De thuisclub doet het beter en maakt er 40 van. Animo is niet ontmoedigd als K.V.D. nogmaals in schiet 50. Er wordt door allen hard gewerkt om de nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Het gelukt mcj. v. d. Vlerk, met een handig schot het eenigste tegenpunt te maken. In de allerlaatste minuut weet de aanval der thuisclub nogmaals van afstand in te scheten, zoodat de utslag 61 wordt. Animo II—Oostcrkwartler (afgekeurd). ZilvermeeuwenConcordia (11) Het is Zilvermeeuwen gelukt, in haar laatsten competitiewedstrijd ècn kostbaar puntje te veroveren. Er werd van beide kanten goed spel gele verd. Eerst om kwart voor twee werd begon nen onder leiding van den heer Porringa, aangezien de aangewezen scheidsrechter niet was opgekomen. Direct ontwikkelde zich een vlug spel mot de Meeuwen iets in de meerder heid. Spoedig had Licht met een mooi schot succes (1—0). Na een mooi opgezetten aan val zorgde een Concordia-s'peler voor den ge lijkmaker (11). Na de rust waren de Zilvermeeuwen be slist sterker door goed middenvakspel, maai de aanval zag geen kans om de doelpunten te fabriceeren. In de Concordia-aanval werd het spel te kort gehouden om succes te heb ben, zoodat ook hier elke poging tot schieten belet werd. Het einde kwam met een gelijk spel, wat de juiste verhouding uitdrukte. De wedstrijden om het Euro- peesch kampioenschap. -i'HUNBERG EUROPEESCH KAMPIOEN .Uit Davos: Zaterdag werden alhier de schaatswedstrijden verreden over 500 en 5000 M. Van de zes Hollandsche deelnemers kwam Ben Blaissc te vallen. Ook mevrouw Neh- ringowa (Polen) viel, doch reed na afloop nog eens buiten mededinging. Twee Finnen zijn niet gestart, evenals de Hongaar Eoet- voes, die alleen den 500 M. wedstrijd reed. De uitslag van de 500 M.: 1. Thunberg (Finland), 44.8 sec. 2. Rledl (Oostenrijk), 45 sec. 3. Blomquist (Finland) 45.6 sec. 4. Leban (Oostenrijk) 45.7 sec. 5. Schenk (Nederland), 47 sec. G. Moser (Oostenrijk). 47.5 sec. 7. Heiden (Nederland), 48.4 sec. 8 en 9 Keetman (Nederland) en Eoetvoes (Hongarije), 48.6 sec. 10. Koopts (Nederland) 50 sec. 11. Kalbarczyk (Polen), 50.4 sec. 12. Barwa (Duitschland), 53.4 sec. 13. v. d. Ruit (Nederland), 57.2 sec 14. Ben Blaise (Nederland) tijd 1 min. zes tiende seconde (gevallen). Mevrouw Nehringowa (Polen) buiten mede dinging 59 sec. VOETBAL. ONZE PORTRETTEN-GALERIJ. 67. DIRK DE KONING. (V. S. V.) De V.S.V.'er Dirk de Koning voelde zich reeds als jongen tot de voetbalsport aange trokken. Hij wijdde toen zijn krachten aan de voetbalvereeniging ,,'t Schouwtje", welke vcreeniging echter bulten ecnlg competitie verband stond. Daarna meldde hij zich aan als lid van R.C.H., in de elftallen van welke vcreeniging hij op vrijwel alle plaatsen ge speeld heeft. In het jaar 1927 kwam hij uit R.C.H. II naar V.S.V. toe, dat na haar vlugge promotie naar de eerste klas best een speler van het type De Koning kon gebruiken. De ex-R.C.H.'er toch bleek een technisch en tac tisch voetballer te zijn, die zich in zijn nieu we omgeving weldra thuis gevoelde en zich steeds meer ontpopte als oen speler mot aan leg. Zijn goede balcontröle maakte niet al leen, dat hij menig doelpunt voor zijn reke ning nam, maar ook. dat hij voor zijn me despelers kansen wist te scheppen. Te ver wonderen valt het dan ook niet dat De Ko- ning's spel de aandacht trok in 't oog van „bevoegde autoriteiten", die hem de eer waardig keurden om in Groningen met het Westelijk Elftal mede te spelen, met de Zwa luwen ie Brussel cn voorts een paar maal met keurelftallen. De Koning is een buitengewoon fair spe ler. In het begin van dit seizoen had De Ko ning het ongeluk in den wedstrijd tegen- A D.O. zijn pols te breken, waardoor hij eeni- ge weken gedwongen rust moest nemen. In de ontmoeting tegen Feijenoord was hij ech ter weer present, Na van 1927 af bij V.S.V. voortdurend deel uitgemaakt te hebben van het. blnnentrio der voorhoede speelt hij ln do laatste wed strijden spil. We zijn nieuwsgierig, of hij ook op deze plaats nog van zich zal doen spreken, 't Kan nog best, want hij is nog pas 27 jaar. BiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiitiiiiiiiiniHiiiii Overzicht, K.V.D. bleek heel wat sterker dan Animo. Met een 6 1 nederlaag moesten de Haarlem mers terugkecren. Te IJmuiden wisten dc Zilvermeeuwen ge lijk te spelen tegen Concordia; de uitslag was 1—1.' De wedstrijd te Purmerend tusschen BE.P. en S.V. werd wegens terrelnafkeurlng afge last, evenals Sportlef 2 Advendo, Haarlem II kreeg een flinke nederlaag; het verloor met 9—1 van Blauw Wit II. Sportief 2Advendo (22) In een uiterst vluggen en spannenden strijd werden de punten gedeeld. Dc eerste aanvallen zijn voor Sportlef, doch de Zwart-Witte verdediging is op haar post. Het spel gaat gorulmen tijd snel op en neer, zonder dat een der partijen weet te doelpunten. Sportlef wordt dan wat sterker, doch de Advendo-vcrdediging, die een su blieme partij speelt, geelt geen kans. Advondo weet liet spel weer te verplaatsen en als Van den Berg aan de lijn vrijgelaten wordt, geeft hij Advendo met een mooi schot de leiding (01) Spoedig hierop is het rusten. Na dc hervatting gooien beide partijen zich weer enthousiast in den strijd. Daar de Ad vendo-vcrdediging zich echter niet laat pas- secreu. komen dc zwart-wltten meer ln den aanval. Vooral Van den Berg speelt hier een goede partij; het duurt dan ook niet lang of bij één van zijn doorbraken krijgt hij den bal keurig aangegeven; hij weet op even fraaie wijze den stand op 0—2 te brengen. Dit is voor Sportief het sein om nog eens alles op alles te zetten. Zij zet er een gewel dig tempo in. dat dc Advondo'ers even ver rast. De verdediging krijgt het dan ook hard te verantwoorden. Toch weet zij dezen eer sten stormloop tc doorslaan, liet middenvak zet haar aanval aan den gang. Hier weten de zwart-witten zieh eenigc mooie kansen te scheppen, welke echter niet benut worden. Dit. geeft Sportlef blijkbaar nieuwen moed, want zij trekt weer ten aanval. Het verdiende punt, blijft dan ook niet uit, als één der gas ten van verren afstand inschiet (l- 2>. Sportief blijft het meest ln den aanval, doch de verdediging geeft zich niet gewon nen. Het tempo van Sportief verslapt dan wat, waarvan Advendo direct profiteert om den aanval over Ie nemen. De Sportlef-korf wordt hier.nu onder vuur genomen, doch het beslissende schot, blijft uit. Onverwachts komt de gelijkmaker, als de Advendo-vcrde diging bij hot uitwerken een fout maakt en den bal ln handen der tegenpartij speelt. De vrije kans wordt in een doelpunt omgezet (2—2). Er zijn dan nog ongeveer vijf minuten te spelen. Beide ploegen probecren nog een over winning te behalen. De Advendo-verdediglng slaat echter eiken aanval af. Aan dc andere zijde krijgt Van Hezel nog een mooie kans, welke echter niet benut wordt. ZSondcr dat een der partijen nog weet te doelpunten komt het einde van dezen .spor tleven strijd met een gelijk spel, wat dc ver houding uitstekend weergeeft. K. V. D. 2—Animo 1 (6—1 Na een prettlgen wedstrijd heeft Animo weer een groote nederlaag geleden. Onmid dellijk na het beglnslgnaal neemt K.V.D. het spel in handen, maar de oranjeverdediging zet de tanden op elkaar en weet voorlooplg doelpunten te voorkomen. In het veld is Animo niet de minste, maar hei solvleten is bijzonder slecht: verscheidene schoten vliegen over en naast. Plotseling neemt de thuisclub dc leiding als de bal door K.V.D. bij het uitplaatsen wordt onder HAARL. KORFBALBON D De Uitslagen. lste klasse. D. S. V. IS. S. H., terr, afgekeurd. VoorwaartsAdvendo 2 13 2de klasse: De Kennemers I—T. H. B. I 2—2 3de klasse A, Voorwaarts 2Zilvermeeuwen 3 3—4 S. S. H. 2—S. V. 3 0—5 Voorwaarts 2Zilvermeeuwen 3 (3-4) Spoedig na den uitworp weet dc Meeuwen- aanval te doelpunten, waarna Voorwaarts ge lijk maakt. Dc vakverwisseling brengt, door middel van Swart en Visser, een 3—1 -voor sprong voor de Meeuwen, maar voor de rust weet Voorwaarts den achterstand nog te verkleinen. Na rust volgt spoedig de gelijk maker; er wordt duchtig, maar fair. om den winnenden goal gestreden. Bij een IJmuider aanval weet Bunte met een mooi schot den winnenden goal te maken, waarna het einde spoedig aanbreekt. De KennemersT. H. B. (22) Het begin is voor de Kennemers. die goed speelden, T. H. B. beantwoorde dit kor- the overwicht met eenige gevaarlijke aan vallen. maar de verdediging houdt goed stand. Nu verhuist de bal weer naar den Kenne- mers-aanvaleen Kennemers-dame weet weldra met twee schoten een voorsprong te verkrijgen (2—0). Rust- De vakverwisseling blijkt geen voordeel voor de Kennemers te geven, integendeel. T.ll.B. blijft vrijwel in den aanval. Een doel punt, kan dan ook niet uitblijven; na een mooi opgezetten aanval verdwijnt de bal in den korf (21). T. H. B. behoudt het overwicht en vrij plot seling volgt de gelijkmaker. (2—2). Van beide kanten volgen nog gevaar lijke aanvallen, die echter geen doelpunten opleveren. S. V. 2Oosterkwartier 3 (72) De reserves van Oosterkwartier waren de gasten van de Santpoorters op hun terrein achter Ruïne. Een nogal jonge ploeg, die aardig speelt, doch niet opgewassen bleek tegen het spel der gastheeren. Voor hen was het begin anders gosd. want toen S. V. ge- ruimen tijd met 1—0 de leiding had, maakten ze zeer verdienstelijk' gelijk. Echter was hun overwicht van korten duur want het was al gauw 3—1 voor de thuis club. Daarna nam S. V. het spel in handen en na-4— 2-stand werd het 7—2. S. V. III kwam met een 0—5-ovcrwinning op dc reserves van de Hoogoven-menschen thuis waardoor zij zich steeds steviger op de eerste plaats nestelen. Het terrein van B. E. P. te Purmerend werd afgekeurd, zoodat het eerste thuis kon blij ven. Blauw Wit 2Haarlem 2 (91) Met verschillende Invallers spelend hebben de „HaarlenV-reserves met groote cijfers ver- lorn wat eigenlijk reeds in de eerste helft, toen de stand 7—0 was. beslist was. Haarlem zoowel als Blauw Wit, zet er een flink tempo in. Na ongeveer tien minuten komt Blauw Wit. dat den wind in den rug heeft, opzetten. Ze blijkt hierbij flink pro ductief, want, regelmatig wordt tot. rust de stand opgevoerd ot. 7—0. Na rust begint Haarlem veel beter te spe len. Nadat Blauw Wit nog 8 0 gemaakt heeft- komt Haarlem nog eens flink opzetten; zij is in geen geval zwakker dan de tegenpartij. De aanval weet zich ccnlge kansen te scheppen en is heel wat gevaarlijker, dan die van Blauw Wit, Eindelijk weet Haarlc-m een welverdiend punt. te maken. Een halve minuut vóór het einde maakt Blauw Wit 9—1. waarmee het einde komt van dezen prettig gcspeelden wedstrijd /OETBAL.. R. K. FEDERATIE. De Uitslagen. V. I. C.—Llmvio 5—3 E. M. M.—Santpoort 2—2 WilskrachtP. V. C. 0—3 V, V. Z.—de Meer 2—4 H. M. S.—S. D. O. 3—0 G. D. A.-D. O. N K. 2 T. IJ. B. B.—Gaaf Will-:-: 2—0 R. K. A. V. Volendam V. V. A G. V. O. V i tesse—Forward WilhelmusLLsse DIOC. R.K. HAARL VOETBALBOND D. S. S. I—India I 8—1 Do Moer II—H. B. C. II 1—2 Concordia IGeel Wit I 13 Alliance I—T. IJ. B. B. II 2—6 Santpoort. II—H. B. C. III 1—0 Onze Gezellen II—B. S. M. I 1—11 Verder werd een dameslandenwedstrijd Holland—Oostenrijk verreden over 500 M. De Oostenrijksche Frl. Landbeck reed in wereldrecordtijd, n.l. 58.07. Onze landgenoore Taconis reed in 1 min. 4.4 sec. De uitslagen van den wedstrijd over 5000 Meter luiden: 1. Thunberg (Finland), 8 min. 40.9 sec. 2. Blomquist (Finland), 8 min. 49.6 sec. 3. Riedl (Oostenrijk). 8 min, 54.7 sec. 4. Heiden (Nederland), 8 min 55.4 sec. 5. Koops (Nederland), 8 min. 58.2 sec. 6. Leban (Oostenrijk), 9 min. 10 sec. 7. Moser (Oostenrijk), 9 min. 13.6 sec. 8. Barwa (Duitschiand)9 min. 16.2 sec. 9. v. d. Ruit (Nederland) 9 min. 16,7 sec. 10. Ben Blaisse (Nederland). 9 min. 25.3 s. 11. Kalbarczyk (Polen) 9 mln.25.6 sec. 12. Keetman (Nederland) 9 min. 26.8 sec. 13. Schenk (Nederland), 9 min. 46,7 sec Koops tweede op dc 10.000 M. en vijfde in het klassement. Zondag werden de wedstrijden om het Europecsch kampioenschap op de schaats voortgezet. De 1500 Meter werd weer door Thunberg gewonnen in den tijd van 2 min. 21 sec. Koops werd eerste der Hollandsche rijders in 2 min. 30.6 sec. Intotaal reden op dezen afstand 14 rijders. De eenige vrouwe lijke deelnemer de Poolsche mevrouw Neh ringowa reed de 1500 Meter in 3 min 10.4 seconden. Wat de 10.000 Meter betreft, van de Hol landsche rijders startten Blaisse en Schenk niet. Helaas moest Heiden wegens kramp den strijd opgeven. Ook mevr, Nehringowa startte op dezen afstand niet. Koops reedJ uit stekend en legde de tienduizend nieter af in 18 min. 19 sec. Hij eindigde als tweede daar de Fin Blomquist eerste werd in den tijd van 18 min. 15.4 sec. Thunberg werd over dezen afstand vijfde, In het algemeen klassement werd de laatste wederom eerste en dus Europeesch kam pioen. Met, gering verschil wordt zijn land genoot Blomquist tweede. Onze landgenoot Koops bezette de vijfed plaats in het alge meen klassement. Tenslotte werd nog een landenwedstrijd gehouden tusschen de Oostenrijksche rijders Mej. Landbeck en onze landgenoote Mej. Ta conis. Afstand 1000 Meter. Mej. Landbeck werd eerste in den tijd van 2 min 8.8 sec. Mcj. Taconis Lijd 2 min. 22.1 sec. De uitslagen luidden: 1500 Meter: 1. Thunberg. 2 min. 21 sec. 2. Blomquist, 2 min. 22,8 sec. 3. Leban, 2 min, 23 sec. 4. Riedl, 2 min, 27.4 sec. 5. Moser. 2 min. 27.6 sec. 6. Koops, 2 min. 30.6 sec. 7. Heiden. 2 min. 34.4 sec. 8. Schenk, 2 min. 32.2 sec. 9. ihaisse tijd 2 min. 33,4 sec 10. Barwa tijd 2 min. 34,2 sec. 11- Keetman tijd 2 min. 35.6 sec, 12. Ka'barczyk tijd 2 min- 38,7 sec. 13. v. d. Ruit tijd 2 min. 39,5 sec. 14. Mevr. Nehringowa tijd 3 min. 10,4 sec- - Do uitslagen over de 10.000 Meter luidden: 1- Blomquist tijd 18 min. 15.4 sec. 2. Koops tijci 18 min. 19 sec. 3. Riedl tijd 18 min. 24.8 sec. 4- Leban tijd 18 min. 45.2 sec. 5. Thunberg tijd 18 min. 58,8 sec. 6- Moser tijd 19 min. 9.2 sec, 7. Barwa tijd 19 min. 9,8 sec. 8. v. d. Ruit tijd 19 min. 12.7 sec- 9. Kalbarczyk tijd 19 min. 32 sec- 10. Keetman tijd 20 min. 18 sec. Heiden hoeft wegens kramp den wedstrijd gestaakt Het klassement luidt: 1. Thunberg 200,83 punten Europeesch kampioen. 2. Blomquist (Finland200.93 punten. 3. Riedl (Oostenrijk» 202.84 punten, 4. Leban '(«(Dostenrijk) 204.63 punten. 5. Koops (Nederland) 208.97 punten 6" Moser (Oostenrijk) 209 52 punten. 7. Kectman (Nederland) 218.05 punten. 8. Barwa (Duitschland) 218.41 punten. 9. Kalbarczyk (Polen) 218.46 punten. 10. v. d Ruit (Nederland) 223.67 punten. Bij het boksen gedood. Uit Berlijn. Bij den Zondag alhier gehou den bokswedstrijd tusschen Paul (Ostsport- vercln) en Rutkowski (Teutonia). werd de eerstgenoemde middengewicht in de tweede ronde neergeslagen. Hij kwam daarbij met het hoofd zóó ongelukkig terecht, dat hij enkele uren later in het ziekenhuis :s over leden. KAIMDITAS—CONCORDIA (5—3). Rust kwam met 31 en het einde met 5—3. RAPIDITAS II—A. H. C .(1—1). (DAMES). Rust 0—1; einde 1—1. FEESTAVOND RAPIDITAS. Zaiecdag 16 Januari houdt de Gynina. en Handbalclub „Rapiaitas" haar eersten feestavond in het gebouw „Het Blauwe Kruis" NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Eerste klasse: HilversumH.O.C. 12 BloemendaalHaagsch Lyceum 24 H.D.M.—M.H.C. 5—2 TogoAmsterdam 17 Promotie-afdeeling. Hilversum 2Gooi 1 03 Amsterdam 3Gooi 2 23 Victoria—H.D.M. 2 1—0 Haagsch Lyceum 2Utrecht 01 Tweede klasse: M.H.C. 2—Amersfoort 2—0 LarenHilversum 4 50 Amsterdam 2Bloemendaal 2 03 H.O.C. 2—Victoria II 1—2 Kieviten—Togo II 6—4 Derde klasse: Bloemendaal 3Amsterdam 4 41 H.B.S. 2—M.H.C. 3 4—1 Gooi 3Amsterdam 5 74 Oh KayFamos 21 Be Fair 2—T.H.C. '25 2 0—1 Be Fair 3—B. Lyceum 2 1—2 OOSTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse: Deventer 2Nijmegen j2 HengeloZutphen 2—2 Arnhem—P.W. 2—5 DAMES. Eerste klasse: R.W.—H.O.C. 2—4 AmsterdamD.D.H.C. 00 OVERGANGSKLASSE. B.D.H.C. 2Laren 43 KievietenUtrecht 60 Tweede klasse: Hilversum 2Gooi 2 13 Amsterdam 2Amersfoort 71 Gooi 3B.D.H.C. 4 06 H.B.S.R.W. 3 5—7 H.L.C. II—Kievieten 2 2—3 H.O.C. 2—Victoria 1—1 (De Crt.) WESTELIJKE AFDEELING. gesp. gew- gel. verl. p. v.—t.gem. H. O. C. 11 8 2 1 18 17—8 1.64 A'dam 11 7 3 1 17 34—14 1.55 H. D. M. 11 6 2 3 14 33—20 1.27 H'sum 11 5 2 4 12 20—16 1.08 HaagschLyc. 11 6 0 5 12 25—22 1.09 Bl'daal 11 5 0 6 10 18—26 0.90 M. H. C. 11 1 1 9 3 15—29 0.27 Togo 11 1 0 10 2 12—37 0.18 EERSTE KLASSE BloemendaalHaagsch Lyceum (2-4) Bloemendaal stelt zich onder de leiding van Drs. Kleefstra en Regbers als volgt op: Jonker, Donk, André de la Porte, v, d. Stadt, Mr. Geyl, Lakeman, P. Gunning, N. N„ v. Steenwijk, Schmidt, Kakebeeke. Het begin is voor de Hagenaars, die er da delijk een geweldig tempo in zetten, maar de Bloemendaal-achterhoede weet steeds het gevaar te bezweren; het gelukt aan het Lyceum niet, om te doelpunten. Dan werkt de Oranje voorhoede zich los en gaat op het Haagsche doel af, maar ook hier is de ver dediging in goede conditie. Plotseling gaat Gunning er van door; op den rand van den cirkel gekomen, lost hij een hard schot, onhoudbaar voor den keeper dei- gasten (1—0) Geen drie minuten later schiet Van Steen- wijk hard in; de keeper kan niet wegwerken en Schmidt deponeert No. 2 in het Haagsche doe) (2—0'». Nu komt het Lyceum opzetten; Bloemen daal moet zich op verdedigen toeleggen. Maas weet met een goed schot den achterstand te verkleinen (2—1). Bloemendaal valt nu slechts sporadisch aan; nog vóór rust scoort het Haagsch Lyceum den eeliikmaker <22). Na de rust is het Lyceum sterk in de meer derheid; er wordt dan ook grootendeels op de BI oemenel a al -hel f t gespeeld. Als Duoon na een voorzet den bal toege speeld krijgt.-"passeert hij op kalme wijze keeper Jonker voor de derde maal (2—3). De Bloemendaal-voorhoede brengt het niet verder dan tot de backs, die ver opgedrongen zijn. Maas gaat er in zijn eentje van door; de Bloemendaal-achterhoede vergeet aan te vallen. Hij deponeert met een hard schot No. 4 in het Bloemendaalsche net (24). Met 't Lyceum sterk in de meerderheid wordt het einde aangekondigd. H. D. M.—M. H. C. (5—2) Na de bully ontwikkelt zich een vlug spel met H.D.M. Iets in de meerderheid, wat zij al spoedig in een doelpunt weet uit te drukken. De M.H.C. voorhoede valt verscheidene koeren goed aan, doch de H.D.M.-middenlinie is weer goed op dreef en weet zeer veel aan vallen te onderbreken. Ook de M.H.C.-verdediging beheerscht nu de situatie en hoewel H.D.M. nog steeds iets in de meerderheid is. weet zij het toch niej: meor tot scoren te brengen. Rust, eaat in met een kleinen voorsprong voor H.D.M. Na de rust pakken de bezoekers goed aan en al gauw weet Hubrecht den stand gelijk te maken (11). Dan krijgt M.H.C. een inzinking; H.D.M. voert goed combineerend den score op tot 4—1. waarvan een goal gesoord wordt uit een strafbully. Brand gaat nu voorspelen en het gaat weer iets beter. Brand slaagt er in om uit een goed aange geven bal den achterstand te verkleinen (4—2). H.D.M. komt nu weer opzetten en als er strafcorner genomen wordt op het Musschcn- doel zet v. d. Rovaert deze onhoudbaar voor den M.H.C. keeper in een doelpunt om (5—2) In dezen stand komt geen verandering meer, TWEEDE KLASSE. Amsterdam 2Bloemendaal 2 (03) Na de bully trekt de Oranje voorhoede ten aanval; de achterhoede der thuisclub krijgt het zwaar te verantwoorden. De Amsterdam-voorhoede heeft niet veel kans tegen de technisch goed spelende Bloe mendaal-achterhoede; de gasten zijn sterk in de meerderheid. Roos weet met een hard schot de score te openen en nog vóór rust maakt dezelfde spe ler er 20 van. Na de rust hetzelfde spelbeeld; een groot overwicht der Oranjehemden, maar de ach terhoede der hoofdstedelingen verdedigt hardnekkig; het gelukt slechts éénmaal te doelpunten. Het einde komt met een verdien de Bloemendaal-overwinning. M. H. C. 2Amersfoort (20) M.&.C- loopt hard van stapel; de Amers- foort-verdediging ziet bijna geen kans om de Musschen-aanvallen te onderbreken; reeds na vijf minuten scoort Mulder het eerste doelpunt (10). Amersfoort valt enthousiast aan, doch de M.H.C.-verdediging is in goeden vorm en weet van geen wijken. De M.H.C.-voorhoede sticht steeds verwarring in de achterhoede der gasten. Na de rust is M.H.C. direct in de meerder heid, doch Amersfoort verdedigt hardnekkig; verscheidene goede voorzetten van rechts worden door den linkervleugel gemist. Amersfoort heeft weinig in te brengen; steeds komen de M.H.C.'ers weer terug. Acht minuten vóór het einde scoort Mulder uit een voorzet van rechts voor de tweede maal. Hierin komt geen verandering mee: DERDE KLASSE. Bloemendaal 3Amsterdam 4 (41) Bloemendaal zit dadelijk voor het Amster dam-doel en als spoedig scoort haar voor hoede met een goed schot (1—0). Nog vóór rust weet de thuisclub den stand tot 30 op te voeren. Na de thee speelt Amsterdam iets beter en weet tegen te scoren (31), Dan wordt Bloemendaal weer sterker; zij weet vóór het einde nog éénmaal het net te vinden (41). H. B. S. 2—M. H. C. 3 (4—1) H.B.S. begint met negen man, wat niet wegneemt dat zij reeds na drie minuten met een goed schot van Van Ommeren de leiding weet te nemen (10>. H.B.S. wordt nu gecompleteerd; zij komt nu sterk opzetten en spoedig scoren Rol en Van Ommeren en voeren zoodoende den stand tot 30 op. M.H.C. zet eenige snelle aanvallen op, doch de goede H.B.S.-defensie weet elk gevaar in de kiem te smoren. Toch slaagt de M.H.C.- midvoor er in te scoren (31). Na rust is H.B.S. sterk in de meerderheid, doch de voorhoede houdt het spel te kort; de M.H.C.-verdediging kan steeds ingrijpen. Ook een paar corners leveren geen resultaat op. Tenslotte scoort Sorgdrager No. 4. Spoedig hierop wordt het einde aangekondigd. Strawberries 1T. H. C. '25 (20) In een slecht gespeelden wedstrijd hebben de T.H.C.-ers geen kans gezien om de over winning te behalen, ofschoon ze tot rust den stand blanco konden houden. Na rust waren de Strawberries in de meerderheid en druk ten dit, door middel van Nifterick en de Geus, in twee doelpunten uit, waarna met deze stand het einde kwam. Noord-Holl. Hockeybond EERSTE KLASSE. Strewberries 2M. H. C. 4 (40) Strawberries 2M. H. C. 4 40 den de gasten geen goed open spel ontplooien, maar dank zij windvoordeel wisten ze hun doel voor doorboringen tot rust te behoeden. Na rust kwamen de Strawberries geducht op zetten en moest de Musschen-keeper vier maal visschefa, waarna het einde van deze slecht gesleelde wedstrijd spoedig aanbrak. TWEEDE KLASSE B: M.H.C. 5Strawberries 3 60 Amsterdam—B.D.H.C. I 0—0 AmsterdamB. D. H. C. (00) De B. D. H. C. zette het tweede deel van het seizoen goed in door een gelijk spel te gen het sterke Amsterdam te forceeren. Direct na de bully treedt Amsterdam, dat met den sterken wind meespeelt, aanvallend op, zoodat de B. D. H. C.-achterhoede alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voor komen. Het meeste gevaar dreigt van de vleugelspeelsters, die echter geen rekening met den wind houden en daardoor veel te harde voorzetten geven, zoodat het voor het blnnentrio ondoenlijk is om hieruit te scoren. Amsterdam blijft voortdurend in den aan val. Zij weet het echter niet verder dan tot een doelpunt te brengen, dat geannuleerd wordt, zoodat de rust aanbreekt met blanken stand. Na de hervatting hetzelfde beeld van den strijd, Amsterdam sterk aanvallend, B. D. H, C. taai verdedigend. Vele aanvallen van Amsterdam stranden op off-side staan van den linkervleugel en op het steeds weer „sticks slaan" van de rechtsbuiten. B. D. H. C-, dat technisch een klasse min der speelt, dan haar tegenstandsters, legt zich uitsluitend op verdedigen toe; onder groote spanning slaagt zij erin, een gelijk spel te bevechten, waarmede zij meer kreeg dan zij verdiende, hoewel gezegd moet wor den dat de B. D. LI. C.-achterhoede, vooral de keepster mej. Andreas, een keurigen wedstrijd speelde; zij droeg er voor een groot deel toe bij dat één punt uit Amsterdam meegeno men kon worden. De leiding was bij de hee- ren Onderwater en Thoolen in goede handen, 't Gooi 3—B. D. H. C. 4 (0—6) i ,D' H" C' 4< dat met een sterk gehavend elftal naar Bussum trok. slaagde er desniet temin in, een groote overwinning te behalen. B. D. H. C., dat den heelen wedstrijd in de meerderheid was, slaagde er vóór rust in, drie maal te doelpunten, i-esp. door mej. Stehouwer, mej. Faqée Schaeffer en mejuffr. Schmeinck. Na de rust was 't Gooi iets beter op dreef, maar kon toch niet verhinderen da', haar doei nog drie maal doorboord wen o: goe de schoten van mej. Stehouwer en twee vau mej. Verwcy. 3—1 9—2 1—3 1 -1

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8