RIJKSKANSELIER BRUENING'S DAAD BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD DERDE BLAD MAANDAG 11 JANUARI 1932 Duitschland's leider verklaart dat Duitschland geen herstelbetalingen zal kunnen verrichten. Op Lausanne vooruitgeloopen. Fransche verbittering. Toch is Bruening's daad een stimulans voor het proces van het rijpend inzicht. De wereld weet thans hoe o£ wat. Hoe Bruening zijn daad motiveert. De consequenties van het rapport der Bazelsche deskundigen. Von Hinden burg's ambtsperiode zal waar schijnlijk wel verlengd worden. De toestand in Mandsjoerije. Japan blijtt zich verschuilen achter het banditisme en zet de op- marsch naar Peking voort. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Bruening. Het nieuwe jaar gaat voort, met ons van dag tot dag nieuws m sensationeelen vorm te schenken. De eerste verrassing over de dis cussies om het al of niet aanblijven van den R'jkspresident (discussies die een officieele erkenning van Hitier beteckenen, dezelfde Hitler, die ecnige weken geleden nog door Brüning als staats gevaarlijk revolutionnair gebrandmerkt werd) is nauwelijks voorbij, of Brüning vertoont voor het wereldtooneel een coup de theatre die er wezen mag. In een mededeeling bestemd voor den En- gelschen ambassadeur in Berlijn geeft hij korf. en goed te kennen, dat Duitschland noch thans, noch in de toekomst herstelbeta lingen zal kunnen verrichten. Duitschland vraagt in het belang van de geheele we reld niets meer of minder dan volkomen schrapping dezer betalingen.' Nadere bijzonderheden over deze' mededee ling en over de reactie daarop in Frankrijk en Engeland, kan men elders in deze rubriek vinden. De ongebruikelijke openhartigheid, waar mee de Duitsche rijkskanselier alle diploma tieke tradities geschonden heeft is even verbazingwekkend als verheugend, verheu gend vooral, omdat iedereen die inziet aan welke gevaren Europa thans bloot staat, be seft dat alleen openhartigheid en doortas tendheid het oude werelddeel nog voor een catastrophe kunnen behoeden. Zij die op de hoogte zijn van de interna tionale stemmingen, zullen zich tevens kun nen indenken, welk een indruk Brüning's daad in Parijs moet hebben gemaakt. Daar spreekt men natuurlijk reeds van een hoogst ongeoorloofd ingrijpen in den loop der din gen en van het vooruit overbodig maken van de conferentie in Lausanne, waar Frankrijk van Duitschland wil eischen, dat het de on voorwaardelijke betalingen van het Plan Young zal voortzetten Nu moet men toegeven, dat Brüning in derdaad getracht heeft reeds nu aan te too- nen, dat Lausanne een fiasco zal worden als men er daar niet toe overgaat, de herstel betalingen te schrappen.... in zooverre heeft Frankrijk dus gelijk, en heeft de pers van dit land wel het recht om Brüning te betichten van een ongeoorloofd ingrijpen. Aan den anderen kant dient men toe te ge ven. dat de Duitsche Rijkskanselier door diplomatiek gesproken incorrect te hande len. een zeer goede daad heeft verricht. Door vlak voor het begin van de conferentie te Lausanne te verklaren, dat Duitschland niets zal kunnen betalen aan de oorlogsschuld - eischers, heeft hij die onzekerheid weggeno men, in welker sfeer de onderhandelingen tusschen Frankrijk en Engeland klaarblijke lijk al goed gedijen konden, heeft hij ook die twijfelmoedigheid aangetast, die in Duitsch land zelve de verdeeldheid deed vergrooten en de aanhang van het extremisme in om vang deed toenemen. (Brüning's geste moet namelijk inderdaad als een concessie aan Hitler beschouwd worden). In ieder geval weet de wereld thans hoe of wat. en dat is op het oogenblik het rumoer in Frankrijk ten spijt al heel wat. De Fransche minister van Financiën heeft naar men mag Aannemen het Fransche standpunt zuiver weergegeven, door mede te deelen. dat. indien de gang van zaken inder daad juist is weergegeven Duitschland een eind wil maken aan 't plan Young en 'tverdrag van Versailles, en dat geen enkele Fransche re geering in de opzegging van deze vrijwillig onderteekende verdragen zal berusten. Te gen deze repliek is natuurlijk alles in te brengen. Het is niet afdoende over vrijwillig onderteekende verdragen te spreken, al was het alleen al, omdat het tergend duidelijk is dat deze verdragen de fundamenten van 's werelds welzijn tot in den kern hebber, aangetast. De Fransche regeering en na haar andere Fransche regeeringen zullen uit den treure het tegendeel volhouden en haar ar gumenten doorspekken met woorden als: in ternationaal recht, goede trouw de kracht van geplaatste handeekeningen. het recht op vergelding na het martelaarschap van 1914— 1918. en wat dies meer zij doch er zal toch eens een dag moeten komen, waarop Frank rijk zich voegt bij die groote mogendheden, die inzien, dat hot laten voortbestaan van den druk der oorlogslasten op een geslacht dat grootendeels aan dien oorlog niet heeft deelgenomen, een wandaad is. Brüning's daad kan daarom dus als een daad van wijs beleid genoemd worden, om dat zij een stimulans beteekent voor de ver snelling van het proces van het ..rijpend In zicht", in weik proces Frankrijk zoo hopeloos ver achter blijft. L. A. Duitschland kan geen herstel betalingen verrichten! Onder het opschrift „Duitschland's ulti matum", zoo meldt V.D. uit Londen, publi ceert de „Star" een telegram uit Berlijn be treffende een bezoek van den Britschen am- bassadur Sir Horace Humbold bij den rijks kanselier dr. Brüning op Vrijdagmiddag j.l. Hierbij heeft de rijkskanselier den gezant medegedeeld, dat Duitschland noch op dit oogenblik, noch in de toekomst herstelbeta lingen, welke dan ook, zou kunnen ver- verrichten .indien het economische leven der wereld weer tot herleving moet worden gebracht. De Duitsche delegatie moet op de confe rentie van Lausanne krachtig opkomen voor een volkomen schrappen der herstelbetalin gen. Men zegt, dat het geleende geld, waarmede Duitschland tot dusverre zijn herstelbetalin gen verricht heeft, daar het niet voor pro ductieve doeleinden gebruikt is, dood is. Het Duitsche economische leven staat thans aan den rand van een ineenstorting. Deze ineen storting zou zeker geheel onvermijdelijk wor den, wanneer een poging zou worden gedaan om Duitschland weer herstelbetalingen op te leggen. Wanneer Duitschland daarentegen van dezen last bevrijd zou worden, zou het in staat zijn zijn particuliere schulden te zijner tijd te betalen. Maar het land kan onmogelijk deze particuliere schulden èn de herstelbetalingen tezamen aflossen. Hoe Bruening zijn daad motiveert. Brüning heeft zijn opzienbarende verkla ring gemotiveerd, met den inhoud van het rapport van de Bazelsche deskundigen: Het is thans noodzakelijk, de conclusies te trekken uit het rapport van de Bazelsche deskundigen. Het rapport heeft nogmaals den geweldigen omvang van de wereldcrisis aangetoond en voor alles de verwoestende gevolgen geschilderd, die deze crisis juist voor Duitschland met zich meesleepte. Het stelt de wereld de tot het uiterste gaande maatre gelen voor oogen, die in Duitschland geno men zijn ter bestrijding van de crisis en er kent, dat deze in de moderne wetgeving zon der voorbeeld staan. Tegelijkertijd bewijst het rapport echter, dat eenzijdige Duitsche maat regelen niet toereikend konden zijn, maar dat veeleer de toestand van Duitschland. welke' in groote mate de oorzaak voor de groeiende verlamming der wereld is. gebie dend een gemeenschappelijk handelen der regeer in gen en wel een onmiddellijk hande len noodzakelijk maakt. Voor de richting, waarin dc besluiten van de regeeringen gaan moeten geeft het rapport, al ziet dit ook af van geformuleerde voorstellen toch zeer dui delijk de richtlijnen aan. Het toont de wer kelijke onmogelijkheid, tot betalen waarin Duitschland verkeert aan en bewijst boven dien, in wat voor nauw oorzakelijk verband juist de Duitsche herstelbetalingen staan tot den geheelen huidigen toestand. Daarbij stelt het rapport uitdrukkelijk vast, dat de voor waarden waarvan indertijd de samenstellers van het Youngplan zijn uitgegaan, funda menteel veranderd zijn. Hiermede is eigenlijk alles gezegd. Het is glashelder, dat Duitschlands toe stand de voortzetting van politieke' betalin gen onmogelijk maakt. Even duidelijk is, dat iedere poging om het systeem van derge lijke betalingen te handhaven, niet alleen voor Duitschland, maar voor de geheele we reld tot onheil moet voeren. Bij dezen stand van zaken blijft voor de rijksregeering in het geheel geen speling voor overwegingen welk standpunt zij moet aannemen. Zij kan op dc a.s. conferentie niet anders doen dan den gegeven feitelijken toestand uiteen te zetten en tot de andere betrokken regeeringen de oproep te richten ook van hare zijde reke ning te houden met dezen toestand en niet te zoeken naar compromisoplossingen, waar voor een reeëlle mogelijkheid niet meer be staan. Amerika's reactie. te reactie in de Amerikaansche blader, is <.^1 voor Duitschland gunstige. De meeste organen sluiten zich bij Bruening aan. Ook de meeste Belgische bladen vallen Bruening bij. Sterke ontevredenheid in de Parijsche pers. De verklaringen van Brüning aan den Brit schen ambassadeur te Berlijn wordt in parle mentaire kringen te Parijs zeer ernstig op gevat. Men meent, dat zij de conferentie var. Lausanne feitelijk doelloos maken, zoodat deze reeds bij voorbaat tot mislukking zou zijn gedoemd. Het Plan Young immers heeft de proce dure vastgesteld in geval van opschorting van dc Duitsche stortingen, het voorziet er in dat Duitschland in geval van bankroet zich wendt tot het Internationale Hof van Justitie tc Den Haag. De avondbladen zeggen dat de mededer- ling van den rijkskanselier verband houdt met het onderhoud met Hitier. De leider der nationaal-socialisten heeft vermoedelijk voor een tegemoetkomende houding in dc quaes- tie van de rijkspresidentsverkiezing de op zegging der herstelbetalingen als voorwaarde gesteld. In ieder geval acht men de houding van Brüning, gelijk V. D. verder aan de bla den ontleent, even onbegrijpelijk als ondoel matig. De „Libcrté" spreekt over een „sensatio neelen coup de théatrc". De „ParLs Soir" meent, dat men het be richt nauwelijks geloof zou kunnen schenken wanneer het niet uit zoo betrouwbare bron kwam. De meening van den Franschen minister van financiën. Flandin minister van Financiën, verklaarde volgens een Havasbericht aan de vertegen woordiger der pers, dat indien de woorden, toegeschreven aan den Duitschen rijkskan selier, juist zijn, dit beteekent dat Duitsch land dc bepalingen van het Youngplan en het verdrag van Versailles te niet wil doen. Men dien tofficieele bevestiging af te wach ten, doch het is duidelijk dat geen enkele Franschman een eenzijdige opzegging van een vrijwillig geteekende conventie zou aan vaarden, daar een dergelijke opzegging de vernietiging van Frankrijk heilig recht, op schadevergoeding medebrengt. Het zou hier op neerkomen dat dc bestaande crisis oh- overkomelijk werd. Indien de conferentie van Lausanne zou moeten worden voorafgegaan door dergelijke verklaringen, zou zij nutte loos worden. De regeeringsconcentratie thans waarschijnlijker? PARIJS, 10 Januari (Haivas). De door Rijkskanselier Brüning aan den Britschen ambassadeur in Berlijn afgelegde verklaring dat Duitschland zijn herstelschulden niet langer kan betalen en tc Lausanne op schrap ping zal aandringen, heeft zekere Fransche Radicale afgevaardigden ertoe gebracht zich minder vijandig te bctoonen tegenover het beginsel eener regeeringsconcentratie. Men schrijft aan Laval de bedoeling toe hiervan de noodzakelijkheid te zullen aan- toonen in een openbare verklaring op den dag na hervatting der parlementaire zittin gen De Fransche eischen voor de Herstelconferentie? PARIJS, 9 Jan. (V.D.) In de ..Echo do Paris" doet Pertinax nadere mededeelingen over het Fransche standpunt inzake liet Herstelvraagstuk. Volgens deze mededeelin gen zou dc Fransche regcering streven naar overeenstemming met Engeland op de vol gende punten: 1. Duitschland krijgt oen moratorium voor den duur van een jaar. 2. Tijdens den duur van het moratorium is Duitschland ontheven van de betaling van het beschermde deel der herstel-betalingen, maar de betaling van het niet-beschermde moet voortgang vinden. 3. De niet-beschermde betalingen worden als voldaan beschouwd wanneer Duitschland den betrokken crediteur voor dezelfde waar de aan obligaties der Rijks Spoorwegen geeft, die onmiddellijk verdiscontcerbaar zijn. 4. De op deze wijze gedane betalingen zul len onder de crediteuren verdeeld worden overeenkomstig de regeling van Spa. 5. De kwestie van het garantiefonds komt in verband met de effectieve betalingen door Duitschland van het niet-beschermde gedeelte niet meer aan de orde. 6. Op het oogenblik. waarop Amerika af stand doet van de intcrgeallieerde schulden, za! Duitschland van de betaling van het be schermde gedeelte der herstelbetalingen bevrijd worden, terwijl de betaling van het niet-beschermde gedeelte moet worden voort gezet. Pertinax is zich ervan bewust, dat de aan vaarding van deze voorstellen door Enge land. speciaal wat den duur van het morato rium betreft, op groote moeilijkheden kan stuiten. De reactie in Engeland. De mededeelingen van dr. Brüning aan den Engelscher. ambassadeur inzake de herstel betalingen verschijnen in de Londensche bla den overal op in het oog vallende plaats en or.dcr groote koppen als: „Duitschlands in solventie". ..Duitschland zegt Engeland, dat het niet betalen kan" c d. Brüning heeft, naar hier wordt gezegd, met eer. openhartigheid gesproken, die verre af wijkt van de gebruikelijke diplomatie. Brengt Frankrijk de herstel kwestie voor het Haagsche Hof? LONDEN. 10 Jan. (V.D.) De Parijsche correspondent van de „Sunday Times" meldt, dat Frankrijk, op grond van de toegevoegde bepalingen van de Overeenkomst van Den Haag van Januari 1930. de herstelkwestie waarschijnlijk voor het Permanente Hof van Internationale Justitie tc Den Haag zal Dron gen. indien men niet tot overeenstemming zal kunnen komen. Het Engelsche standpunt i. z. de herstelbetalingen. Volgens de ,.tr.cial Times" wordt in het door den minister van Financiën. Neville Chamberlain, en sir Frederich Leith Ross op gestelde Engelsche memorandum, hetwelk laatstgenoemde gisteren mee naar Parijs heeft genomen, uiting gegeven aan dc mee ning. dat de herstelbetalingen en alle oor logsschulden geschrapt zouden moeten wor den. Engeland zal echter het Fransche ver zet tegen het uitsluitend schrappen van de Young-betalingen ondersteunen. Zonderlinge Berlijnsche bevestiging. In Berlijn wordt bevestigd, dat dr. Brüning een onderhoud heeft gehad met den Engel - schen ambassadeur over de herstelbetalingen. De rijkskanselier heeft bij die gelegenheid gezegd, dat Duitschland niet de bedoeling heeft de herstelbetalingen voort te zetten,doch deze verklaring is niet in oen praegnantcn vorm afgelegd, waarin het telegram in de „Staris gesteld. Waarom Bruening zelf naar Lausanne gaat. Rijkskanselier dr. Brüning heeft een verte genwoordiger van dc pers ontvangen. Deze vroeg den rijkskanselier, welke gezichtspun ten bij de samenstelling der delegatie in acht waren genomen, aldus de Telegraaf. Dr. Brüning zeide dat de aanstaande her stelconferentie te Lausanne van zeer groot belang is en hij heeft het daarom niet slechts in zijn eigenschap van rijksminiser van Buitcnlandsche Zaken, maar ook van rijks kanselier. bij wien krachtens de grondwet de bepaling van de richtlijnen der politiek be rust, als zijn plicht beschouwd, om zich on danks zijn vele werkzaamheden zelf met de leiding der delegatie te belasten. Bovendien zullen de rijksminister van Financiën, dr. Dietrich en de rijksminister van Economische Zaken, dr. Warmbold aan de conferentie deelnemen. Voorts zal onderstaatssecretaris von Biilow hem vergezellen. Tijdens den duur der conferentie zal de rijksregeering te Berlijn onder leiding van den Rijksweerminister en minister van Bin- nenlandsche Zaken dr. Groner staan. Conferentie te Lausanne zal op 25 Januari beginnen. Naar het Wolff-bureau verneemt, Ls over eenstemming bereikt over den begindatum van dc conferentie te Lausanne Do confe rentie zal op den 25en Januari beginnen Dit uitstel Ls n.a.v. een wensen van Frankrijk geschied; Engeland en Duitschland hebber, zich crincc accoord verklaard. Duitschland. De conferentie met de nationale oppositie voortgezet. Hitter heeft opnieuw met Brüning oen on derhoud gehad, hetwelk werd gevolgd door besprekingen tusschen Hitler. Hugcnberg c a leiders der nationale oppositie. Naar het W. B. verneemt, zou ook Hugcn berg een uitnoodicing hebben ontvangen voor een bespreking met den rijkskanselier. Zal Von Hindenburg's ambts periode verlengd worden? Hoewel de definitieve beslissing van de na tion&le oppositie thans nog niet bekend is neemt men vrijwel overal in Duitsohland aan, dat de ambtsperiode van rliksprcsident von Hindenburg verlengd zal worden. Britsch-Iiidië De 3de voorzitter van het congres tot zes maanden veroordeeld. BOMBAY. 9 Jan. (V.D t Dr. Ansari. dc derde voorzitter van het Congres, ls tot zes maanden gevangenisstraf en een geldboete van 200 roepies veroordeeld. De communisten leider Roy is te Cawnporc wegens deelnemen aan een samenzwering tot 12 jaar deportatie veroordeeld. Dc effectenbeurs in Bombay is heden door een vrouwelijk vrijwilligerscorps gesloten. Dc politie heeft heden groote demonstraties vei- boden. Een bedrag van ruim 60.000. dat. het congres bij een bankfirma te Bombay ter beschikking stond is door dc regeering in be slag genomen. China. Thans naar Charbin. LONDEN, 9 Januari. De Japansche troe pen rukken, volgens een bericht van de Ex change Telegraph Company, van Klrin naar Charbin op. De opmarsch naar Peking wordt voortgezet. TOKIO. 9 Januari (V. D.) Het Japansche oppercommando deelt mede. dat de Japan sche troepen Zaterdag hun opmarsch naar Peking hebben voortgezet. Jar>-n. Japan verschuilt zich steeds achter ergerlijke uitvluchten. TOKIO. 10 Januari (V. D.) Dc Japansche nota van antwoord op de Amerikaansche nota is. als gewoonlijk een ergerlijke uit vlucht. Er stond In: De militaire maatregelen in het gebied van Kintschau hebben geen ander doel dan de ongeregelde Chlneesche troepen en de ban dieten te verdrijven. Dit geschiedt overeen komstig het besluit van den Volkenbonds raad d.d. 10 December j.l. Japan als onderteekenaar van het Negen- mogendhedenverdrae heeft niet de bedoeling China's onafhankelijkheid of de „opendeur politiek" ln Mandsjoerije te schenden. Japan wenscht dat het Mandsjoerijsche geschil wordt bijgelegd en zal daarbij de beide volgende gezichtspunten in acht nemen: 1. Geenerlei maatregelen die in strijd zijn met het Kelloggpact, zullen worden ge nomen; INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Sto'^ jorhuis MAERTENS BAR i tk.ÓRISSTRAAT 16 TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN 2 Japan is voornemens geencrlci nieuw verdrag of nieuwe overeenkomst met China in dc Mandsjoerijsche kwestie te sluiten; Japan wcnscht evenwel een staking van d^ erkenning van de tusschen Japan en China bestaande verdragen. Intusschen wordt o bittere ironie dc opmarsch naar Peking voortgezet! Op tegen dc bandieten niet waar? Frankrijk. Briand Wordt minister zonder portefeuille. PARIJS. 9 Januari (V DA Thans wordt officieel bevestigd, dat Laval den afgetreden minister van Buitcnlandsche Zaken Briand Vrijdag dringend heeft verzocht om als mi nister zonder portefeuille in het kabinet terug te keeren. Engeland. Wijlen Graham's loopbaan. William Graham, oud-minister van Handel in hc: vorige kabinet-Mac Donald, die Vrij dagnacht overleden is. is 42 jaar geworden. In 1918 werd hij lid van 't Lagerhuis. In het Lagerhuis behoorde hij tot de La bour Party, en toen MacDonald in 1924 zijn eerste kabinet vormde, bekleedde Graham daarin dc functie van financieel secretaris voor de Schatkist. In het tweede kabinet- Mac Donald was hij minister van Handel en in die functie heeft hij ook deelgenomen aan de Haagsche conferentie waar de uitvoerings bepalingen van het Youngplan werden vast gesteld. Hij was voorstander van slechting der tariefmuren. Amerika. Belangrijke besluiten van het Huis van Afgevaardigden. WASHINGTON. 10 Januari (V. DJ Het Representantenhuis heeft Zaterdagavond laat met 214 tegen 182 stemmen de amende menten aangenomen op de douanevoorstel- lcn, waarbij in de eerste plaats dc volmach ten van Hoover worden beknot. Voor stemden de democraten cn progres sisten. tegen de republikeinen. De definitieve beslissing over de wijzigingsvoorstellen van de douane-tariefcommissie zal bij het. Con gres berusten. Het voorstel wekt Hoover voorts op een Internationaal Economische Conferentie bijeen te roepen, welke zal heb ben te beraadslagen over een verlaging van de douanetarieven. Nadrukkelijk wordt er evenwel de nadruk op gelegd, dat de vertegenwoordigers der Vereenigde Staten on deze conferentie geen volmachten mogen hebben te onderhande len over financieele kwesties. Deze passage betreft, ongetwijfeld de oor logsschulden. Tn politieke kringen verwacht men dat ook de Senaat de amendementen zal aannemen. Gevreesd wordt evenwel da* Hoover een veto zal uitspreken Theodore Roosevelt gouver neur-erf nero al van de Philippijnen. WASHINGTON. 9 Jan. 'V.D.) De gouver neur-generaal van de Phllipljncn Dwight F. Davis is afgetreden. President Hoover heeft onmiddellijk den gouverneur van Portorico, Theodore Roosevelt, tot zijn opvolger be noemd. Waarom Dawes naar Chicago terugkeert. Zooals men weet zal generaal Dawes na de Ontwapeningsconferentie als gezant te Londen aftreden In Washington was men zeer verrast, omdat Dawes zijn besluit geno men heeft zor.der er de officieele instanties van te verwittigen. In het Witte Huls werd heden verklaard, dat men het betreurde, dat Dawes zich in het particuliere leven ging terugtrekken. Klaarblijkelijk is door den toestand te Chicago en de plannen voor een aldaar te houden wereldtentoonstelling zijn voortdurende aanwezigheid ln zijn geboorte stad noodzakelijk, aldus „de Tel". Dawes zal aan het hoofd staan van de Amerikaansche ontwapenlngsdelegatio te Geneve tot de commissies haar werk beginnen. In politieke kringen wordt het besluit beschouwd als het resultaat van zijn waarnemingen sinds zijn terugkeer in de V. S. op 4 Januari. Hij heeft den financieelen toestand, in het bijzonder van de mlddclgrootc banken, zoo ernstig be vonden. dat hij heeft besloten, zelf de leiding in handen te nemen van zijn bankinstelling te Chicago. Algemeen wordt het hier opgedo ken gerucht betwijfeld, volgens hetwelk Da wes zich als candidaat tegenover Hoover bij de a.s. presidentsverkiezingen zou plaatsen. AGENDA MAANDAG 11 JANUARI Stadsschouwburg: Abonnementsvoorstelling (lste serie» ..Onze beste vrienden". 8 uur. Cinema Pa'are: Het Slippertje. Op het tooneel: Rodi Roeters. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Afrika spreekt. Op het tooneel: Tholen en Van Lier. 7 en 9.15 u. Luxor Theater: Geboeide Jeugd Op het tooneel: Variété attractie. 815 uur. Te vier's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 1'3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DINSDAG 12 JANUARI Stadsschouwburg: K. V. Het Nederl. Too neel. Gemeentevoorstelling: ,Dc Despoot", 8 uur. Leidschevaart 396: Buitengewone algc- meene vergadering van aandee'houders der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij N.V. 11.30 uur Bioscoopvoorstellingen. APOTHEKEN CAVOND- EN NACHTDIENST) F'a. Grijseels en v. Hees, L. Voorstraat 14. Tel. 11000. L Schoorl, Fr. Halsplein Tel. 11180. Bosch- cn Vaart Apotheek, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13200

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9