BUITENLAND. Het aftreden van het Fransche kabinet VICTORIA-WATER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 13 JANUARI 1932 TWEEDE BLAD Om der wille van Briand en de nationale eenheid. De radicaal-socialisten doen echter niet mee. Laval's taak. Naar Genève en Lausanne. Een typisch-Fransche uitlating in den Senaat. De roofvogels van Europa, de veiligheid en de druk der belastingen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zooals wij gisteren nog in het grootste deel der oplage konden mededeelen, heeft het Fransche kabinet Dinsdagmiddag zijn ont slag aangeboden. Deze ontslag-aanvrage werd verwacht. Laval besloot tot het indienen ervan na een langdurig onderhoud met Briand. Briand zou geweigerd hebben, alleen uit het kabinet te treden, hoewel hij eenige dagen geleden tegenover den minister-president zou hebben verklaard, dat zijn gezondheidstoestand hem nauwelijks zou toestaan het ministerie van Buitenlandsche Zaken te blijven leiden. Der halve zou Laval besloten hebben den vorm van het aftreden der geheele regeering te kiezen. Na het gesprek met Briand had Laval nog een kort onderhoud met president Dou- mer, die de beslissende zitting van het kabi net in het Ministerie van Binnenlandsche Zaken bijwoonde. Laval zal waarschijnlijk in de eerste plaats nog een poging doen om den grondslag van de nieuw te vormen regeering uit te breiden in den zin van een ..kabinet van nationale éénheid", welke poging natuurlijk ook in feite de directe aanleiding tot het aftreden is geweest. Men achtte het echter uitgeslo ten, dat de radicaal-socialisten eenige maan den vóór de nieuwe Kamerverkiezingen nog zouden besluiten tot deelneming vao> de re geering. Ook van Briand verwacht men niet, dat hij in het nieuwe kabinet een functie als minister zou aanvaarden. De negatieve vei-wachting t.a.v. de radi caal-socialisten werd spoedig bewaarheid in den vorm van een telegram van den volgen den inhoud: PARIJS. 12 Januari (V. D.l De radi caal socialistische Kamerfractie, welke Dinsdagavond laat onder voorzitterschap van Herriot is bijeengeweest, heeft alle voorstellen van Laval en haar deel neming aan een concentratieregeling verworpen. Woensdagmorgen zal president Doumer met de gebruikelijke besprekingen beginnen. Het is natuurlijk zoo goed ais zeker, dat Laval met de vorming van een kabinet zal worden belast, aangezien de oppositiepar tijen hun houding niet zullen wijzigen en ook niet geneigd zullen zijn kort voor de verkiezingen de verantwoordelijkheid voor de regeering op zich te nemen. Laval heeft met de ontslagaanvrage na tuurlijk niets ander bedoeld, dan een for- meele hervorming van het kabinet, om straks, ter gelegenheid van de groote bui tenlandsche conferenties, op een over bree- dcren basis verdeelde verantwoordelijkheid, te kunnen rekenen. De weigering van de radicaal-socialisten Js hoewel zij gevreesd werd een tegen valler. In de bespreking welke Laval met den socialistischen leider Léon Blum heeft ge had. heeft hij gezegd, dat hij er van af moest zien, de Sfection) Ffrancaise) de ITfnternationale) O(uvrière) uit te noodigen tot zijn kabinet toe te treden, omdat hij weet dat de socialisten door de besluiten hunner partij gebonden zijn. De „Heilige eenheid" waar Laval naar streeft is dus onbereikbaar. Omtrent de houding van Briand wordt algemeen het stilzwijgen bewaard. In wel ingelichte kringen wordt beweerd, dat het aftreden van het geheele Kabinet beteekent. dat hij buiten de regeering zal blijven. Als candidaat voor de portefeuille van Buiten landsche Zaken wordt in de eerste plaats Laval zelf genoemd. De kans. dat Laval Frankrijk zal vertegenwoordigen in Lausanne en in Genève is dus zeer groot en zeker geen gunstig teeken. Laval behoort nu eenmaal tot de groep die bijvoorbeeld een welsprekend vertolker heeft in Senator Jenouvrier. die gisteren bij cl? opening van de Senaatszitting, meende te moeten zeggen, dat Frankrijk alles heeft gedaan, om de beschaafde wereld den zoo ge- wenschten vrede te verschaffen. De Senator dikte deze van vredelievende gezindheid getuigende helaas traditioneele zinsnede aan. met de woorden: Doch de familie der roofvogels is nog niet uitgestorven. Voor kleine dieven en moordenaars zijn er gendarmes, doch wie verhindert de euveldaden der grooten? Frankrijk is zich van de solidariteit der volken bewust en zal deze niet afwijzen, onder voorwaarde echter dat men niet iets van dit land verwacht, dat zijn vei ligheid beïnvloedt en de zware lasten der belastingbetalers nog zou kunnen verhoogen. Welk een tegenstrijdigheden in één zin! Frankrijk gelooft in de solidariteit der volken Maar: Frankrijk is bang voor roofvogels. Frankrijk duldt geen enkelen invloed die de veiligheid zou kunnen aantasten En verzet zich tegen ontwapening, die de zoo gevreesde zware lasten op de belasting betalers zou verlichten L. A. Frankrijk. Neemt Briand geen deel aan de nieuwe regeering? PARIJS, 12 Jan. (V.D.) Naar in wel ingelichte kringen verluidt, hebben de ge- neesheeren op grond van een Dinsdagmorgen gehouden onderzoek Briand iedere verdere politieke activiteit ontraden. Briand heeft hierop besloten In de nieuwe regeering geen minister-portefeuille te ac- ceptcercn. Hij heeft ook het verzoek van La- val, Frankrijk in den Volkenbondsraad te vertegenwoordigen, van de hand gewezen. Na de vorming van het nieuwe kabinet zai Briand zich direct naar zijn landgoed bege ven ten einde zich eenigen tijd geheel uit het politieke leven terug te trekken. 2000 arrestaties te Parijs. PARIJS. 12 Januari. (V. D In den loop van den dag werden bijnje 2000 personen gc> arresteerd tijdens demonstraties. Op enkele uitzonderingen na zullen zij evenwel heden avond weer worden in vrijheid gesteld. Het betreft bij de Parijsche politie gebruikelijke „pre ven tieve - arrestaties". Samenscholingen en arrestaties. Havas meldt uit Parijs dat de Kamer haai werkzaamheden heeft hervat. Thomson, de oudste afgevaardigde, die presideerde, hield de openingsrede. Hij bracht hulde aan de na gedachtenis van den overleden minister van oorlog Maginot. Na de schorsing ging men reeds over tot de verkiezing van het bureau. Fernand Bouisson werd bij de eerste stemming met 425 stem men tot voorzitter herkozen. Een vrij groote menigte had zich rondom het Kamergebouw verzameld, waaronder zich eenige door de werkloozen organisaties uit gezonden vertegenwoordigers bevonden, doch ondanks den door den Bond van Werkloozen in het Seine-departement ge lanceerden op roep was slechts een zeer klein aantal be- toogers der verschillende organisaties uit Parijs en banlieue opgekomen. Honderd vijf tig betoogers, communisten en werkloozen. werden gearresteerd, o.a. twintig op de Place de la Concords. In den loop van den namiddag werden ook in de Parijsche voorsteden talrijke betoogers gearresteerd. Tot incidenten is het, voor zoover bekend, niet gekomen. DuitscMand. Hindenburg beveelt staking van verdere officiëele bemoeiing. BERLIJN, 12 Januari (V. D.) De Rijks- kanselier heeft Dinsdagmiddag den Rijkspre sident rapport uitgebracht over zijn onder handelingen nopens een parlementaire her kiezing van den Rijkspresident. Rijkspresi dent von Hindenburg heeft hierop, naar ver luidt, den Rijkskanselier verzocht geen ver dere stappen in deze aangelegenheid te on dernemen. Bezoek van Bruening aan Hindenburg. BERLIJN. 12 Januari. IV. D.) Officieel wordt medegedeeld: De Rijkspresident heeft hedenmiddag Rijkskanselier Dr. Bruening ontvangen. De Rijkskanselier bracht den Rijkspresident rapport uit over zijn voeling- name wegens de mogelijkheid van een par lementaire verlenging van de ambtsperiode van den Rijkspresident door den Rijksdag. Op grond van deze uiteenzetting heeft de Rijkspresident den Rijkskanselier verzocht van verdere stappen tot oplossing dezer kwes tie langs parlementairen weg af te zien. De letterlijke inhoud van Hitler's brief aan Bruening. BERLIJN. 12 Januari (V. DJ Hitler heeft na zijn brief aan den Rijkspresident Dins dagavond nog den volgenden brief gezonden aan Rijkskanselier Dr. Bruening. „Berlijn 12 Januari '32 's avonds. Zeer geëerde Heer Rijkskanselier. Den 6en Januari 1932 deelde de heer Rijks minister van Binnenlandsche Zaken, gene raal Groener mij mede, dat het in de bedoe ling lag het presidentschap van generaal- veldmaarschalk von Hindenburg langs parle mentairen weg te verlengen, althans den Rijkspresident door een tweederde meerder heid van den Rijksdag te laten kiezen. Daar om verzocht Rijksminister Groener mij de houding der partij kenbaar te maken. Rijkskanselier mede te deelen. dat de NSDAP bij alle vereering voor den persoon van don Rijkspresident, niet in staat is dit voorstel te steunen. Namens de nationaal socialistische Hierbij heb ik de eeT u. zeer geëerden heer beweging weiger ik derhalve onze toestem ming. De constitutioneel-rechtcrlijke buiten en binnenlandsch politieke beweegredenen, zoomede die van moreelen aard, welke ons tot deze houding bewegen, zal ik u, zeer geëerden heer Rijkskanselier in een uitvoerige uiteen zetting omgaande doen toekomen. Met de verzekering van hoog achting enz. w. g. ADOLF HITLER". Deze brief werd in opdracht van Adolf Hitler hedenavond om 9 uur nog afgegeven aan Dr. Bruening in de Rijkskanselarij door hauptmann a. D. Goering. Hitler*s antwoord aan Brüning BERLIJN. 12 Januari (Wolff'Adolf Hitler heeft het antwoord van de nationaal socialistische partij nopens de verlenging van den ambtsduur van Hindenburg in cen vorm van een tamelijk lang memorandum onmid- ONZE PRIJS VERLAGING. Wij vestigen nog eens in het bijzonder de aan dacht op het feit dat wij den abonnements prijs van HAARLEMS DA GBLAD op 1 Januari 11. ver laagd hebben met ruim NEGEN PROCENT. De Directie. dellijk naar den rijkspresident gezonden met voorbijgaan van de rijkskanselarij. Het stuk bevat een groot aantal bedenkingen van juri- daschen aard. vooral tegen de oplossing van het vraagstuk door den Rijksdag, maar een direct „neen" is in het geheele stuk niet te vinden. De rijkspresident heeft het stuk aan den rijkskanselier doen toekomen en hem tevens verzocht van verdere stappen af te zien. Daarmee houdt men de politieke actie van Brüning voor afgesloten maar dat de losse draden verder gespannen zullen worden staat voor politiek ingewijden vast. Wat Hugenberg antwoordde. Dr. Hugenberg. voorzitter van de Duitsch- nationale volkspartij heeft den volgenden brief aan den rijkskanselier geschreven: „Zeer geachte rijkskanselier! Gisteren hebt u mij de vraag gesteld, welke houding de Duitsch-nationale volkspartij in neemt t.a.v. uw voorstel inzake de parlemen taire verlenging van den ambtsduur van rijks president Hindenburg. U kunt tot deze vraag niet gekomen zijn, wanneer u daarbij niet ze ker waart, van de instemming van het cen trum en de sociaal-democratische partij. Dit zijn de partijen, die indertijd de verkiezing van Hindenburg ten sterkste hebben bestre den. Met den ruggesteun van deze partijen wendt u zich thans tot ons, die het eerst op zijn verkiezing hebben aangedrongen en deze hebben weten door te zetten. U motiveert uw stappen met de buitenlandsche politieke noodzakelijkheid van een versterking der .stabiliteit" van de Duitsche regeeringsmacht. Tegelijkertijd verzwakt u echter zelf deze stabiliteit door taai vast te houden aan een regeering in het rijk en in Pruisen, welke niet op een meerderheid van het volk steunt. U motiveert de noodzakelijkheid van uw stap pen verder door te wijzen op de buitenland sche politieke uitwerking van ee"n gemeen schappelijke manifestatie van vertrouwen in Hindenburg. Daarentegen zijn wij van mee ning, dat de buitenlandsch politieke positie van Duitschland het meest zou worden ver sterkt door 't aftreden van de huidige regee ring. U streeft naar de herkiezing van Hinden burg langs den weg van het parlement. Vol gens de grondwet gaat do verkiezing direct van het volk uit. Te minder aanleiding is er toe om dit recht op den Rijksdag over te dra gen nu de Rijksdag de ware volksmeening niet meer vertegenwoordigt. Als de oude aan hangers van den door ons nog steeds hoog vereerden generaal-veldmaarschalk Hinden burg, gelooven wij gerechtigd te zijn tot de opmerking, dat de wijze, waarop hij in de besprekingen van de partijen en het parle ment wordt betrokken geen recht doet aan de grondwettelijke positie en het hooge aan zien, hetwelk Hindenburg bij het Duitsche volk geniet. De verkiezing door het parlement zou als een manifestatie van vertrouwen min der voor den rijkspresident werken dan voor de door ons bestreden politiek, in het bijzon der buitenlandsche politiek, van de huidige regeering. Onder deze omstandigheden moet ik u thans definitief meedeelen, dat wij uw plannen niet kunnen goedkeuren of steunen. Met de meeste hoogachting. w. g. HUGENBERG. Thaelmann weer presidents- candidaat der Communistische Partij. BERLIJN, 12 Januari (V. D.) De Centrale Commissie van de Duitsche Communistische Partij heeft besloten den voorzitter der KPD, Thaelmann candidaat te stellen voor de pre sidentsverkiezingen. China. Krachtige Chineeesche tegen stand. MOEKDEN. 12 Januari (V. DJ De Chi- neezen hebben de stand nabij Tsjintsjau. die Maandag door de Japansche troepen bezet was, ingesloten. De bezetting is zeer in het nauw gedreven, daar de Chineezen een groo ten overmacht hebben. Door het bombarde ment zijn reeds heele reeksen huizen in brand gevlogen en vernield. Opmarsch der Chineesche communisten. MOSCOU. vla Kowno. 12 Jan. rV.DJ Volgens een officieel Russisch bericht uit Nanking hebben de troepencontingenten van het Chineesche roode Leger in den strijd tegen de troepen der Kantonregecring ver scheidene steden veroverd en bevel ontvan gen naar Kanton op te rukken. De Kanton regecring heeft direct troepenconcentratie bevolen ten einde der. opmarsch van het Roode Leger tot staan te brengen. Nederland's antwoord aan de V. S. inzake de nota aan Japan. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede, aldus het Handelsblad, dat de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken op 7 dezer aan Hr. Ms. gezant te Washington den tekst heeft overhandigd van een sedert dien in de dagbladen gepu bliceerde nota. welke de Amerikaansche re geering richtte tot de regeeringen van China en Japan betreffende den toestand in Mandsjoerije en waarbij aan de Nederland- sche regeering. gelijk aan de overige onder- teekenaars van het in 1922 te Washington gesloten ncgenmogendhedenverdrag. in overweging gegeven werd een soortgelijk vertoog tot de beide genoemde regeeringen te richten. De Neder'andsche regeering heeft Ilr. Ms. gezant te Washington daarop instructie ge geven een antwoord tot de regeering van de Vereenigde Staten te richten, waarin aller eerst de dank der regeering wordt uitge drukt voor de gedane mededeeling. De Nc- derlandsche rcgecring verklaart het vertrou wen van de Amerikaansche regeering te deelen in den arbeid van de onlangs door den Raad van den Volkenbond benoemde neutrale commissie, waardoor de oplossing van de moeilijkheden welke tusschen China en Japan bestaan, zal worden vergemakke lijkt. Zoo spoedig mogelijke totstandkoming van een vriendschappelijk vergelijk tusschen beide landen wordt in het antwoord verder gekenschetst als een zaak van algemeen be lang voor de geheele were'd. die in dezen tijd van ernstige en langdurige crisis meer dan ooit behoefte heeft aan goede interna tionale betrekkingen. Het behoeft dan ook niet gezegd te wor den. dat de beginselen, die de Vereenigde Staten er toe brachten zich tot China en Japan te richten, de levendige belangstelling der Nederlandsche regeering hebben. Met het oog op het feit, dat China en Ja pan hun standpunt in een antwoord aan de Vereenigde Staten reeds hebben bekend ge maakt. betwijfel de Nederlandsche regee ring echter of het dienstig kan zijn gevolg te geven aan de Amerikaansche uitnoodiging zich ook harerzijds tot China en Japan te wenden- Ook dient in het oog te worden gehouden, dat Nederland lid van den Volkenbond is en er rekening mede moet houden, dat de Raad van den Volkenbond, in samenwerking met. de Vereenigde Staten, zich ertoe gezet heeft en er ongetwijfeld naar zal blijven streven om onheil te voorkomen en mede te werken aan een aannemelijke oplossing. Italië. Opzienbarend artikel van Mussolini? ROME, 12 Januari (V. D.l Hrt te Milaan verschijnende .Popoio d'Italia" dat zooals be kend het blad is van Mussolini publiceert on der den titel: „Het is tijd de tragische boek houding van den oorlog af te sluiten" een ar tikel dat de aandacht trekt en waarin men in politieke kringen het doel van Mussolini zelf meent te herkennen. De conferentie van Lausanne moet, aldus het blad „een streep onder de rekening zet ten'. Zij moet leiden tot de schrapping van debet en credit der door Mussolini als tra gisch gekenmerkte boekhouding van den oorlog. Feiten eischen een fundamenteels op lossing. Het blad breekt dan een lans voor de toepassing van het. woord: „en vergeeft ons onze schulden gelijk ook wij vergeven onze schuldenaren". Zuid- Amerika. Om de vorming van een Cen traal Amerikaansche republiek. NEW YORK. 12 Jan. (V.D.) In Guale- mala zijn onderhandelingen aangevangen tusschen de vertegenwoordigers van Guate mala. Nicaragua. Honduras^ Costa Rica en Salvador welke ten doel hebben de stichting van een Centraal Amerikaansche republiek op den grondslag van gemeenschappelijk ras. geschiedenis en godsdienst. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- a 60 Cts. per regel. MOOIE GIFTEN VOOR HET NAT. CRISISCOMITé. 5000.- van de Koninklijke. f 1000— VAN DE „ZWALUWEN". De Raad van Commissarissen der N.V. Kon, Ned. Mij. tot Exploitatie van Petroleum bron nen in Ned.-Indië heeft besloten het Comité met een gift van f 5000 te steunen. De Algemeene Nederlandsche Voetbal ver een Lging „De Zwaluwen' zal een bedrag van f 1000 ter beschikking van het Comité stel len. De Ned. Voetbalbond meldt, dat het Be- sturusvoorstel om een bedrag van f 10.000 ter beschikking te stellen van het Nationaal Crisis Comité door de Bondsvergadering is aangenomen. STAKENDE TE WERK GESTELDEN UITGESLOTEN. Naar het Handelsblad verneemt, heeft dc Minister aan het gemeentebestuur van De venter telegrafisch bericht, dat de stakend? te wcrkgestelden te Diepenveen zijn uitge sloten van het werk. INWISSELING VAN OUDE GULDENS. NOG MOGELIJK BIJ DE MUNT. De minister van Financiën brengt ter al gemeene kennis, dat de inwisseling der buiten omloop gestelde guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920, voortaan uitsluitend mogelijk zal zijn bij 's Rijks Munt te Utrecht, Leidscheweg 90. De guldens kunnen, desverlangd. aange- teekend, aan bovenstaand adres worden ge zonden. Stofzuigerhuis MAERTENS Barleljorisstraat 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers NED. HANDELS- EN LANDBOUWBANK. VEILING DER GEBOUWEN. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof is.bU de behandeling van het hoogcr beroep tegen de verleening van surseance aar. dc Neder landsche Handels- en Landbouwbank. door den bewindvoerder. Mr. A. Bruch. medege deeld. dat aangenomen kan worden, dat als de gebouwen der bank. die op 14 Januari door de hypothcckhoudster in veiling ge bracht worden, in handen van niet interes- santen overgaan, de kans verkeken moet worden geacht, dat het bedrijf dor bank als nog door een gegadigde zal worden overge nomen. Om evenwel nog voor de overdracht aan den kooper. aan een eventueele gega digde voor de overneming van het bedrijf alsnog de gelegenheid open te laten de ge bouwen onderhands te koopen, werd de be slissing op het. beroep tegen de surséance door het gerechtshof verdaagd tot 26 Jan. Mr. Bruch liet op de zitting van het ge rechtshof bliiken. dat als de kans op over neming van het bedrijf eenmaal verloren is, hij geen heil ziet in het laten voortbestaan dor surséance, zoodat in dat geval het fail lissement is te verwachten. Wij hebben heden gevraagd hoe het met kansen op overneming van het bedrijf staat Ons konden daarover geen mededeellncen gedaan worden. Alleen kon gezecd worden, dat de veiling der gebouwen, tenzij zich nog nieuwe omstandigheden mochten voordoen, op Donderdag zal doorgaan. HET RAPPORT-GROENEVELD OVER DE „OOIEVAAR". PER LUCHTPOST MEEGEKOMEN. Het Indië postvliegtuig de Leeuwerik, dat Dinsdagmiddag op Schiphol 's aangekomen, heeft volgens de Telhet rapport van de hccren Groeneveld en Behage over 't ongeval van de Ooievaar meegebracht.Zooals men weet heeft de directie dor K.I. den hoofdinhoud van dit rapport reeds enkele weken geleden telefonisch laten overbrengen en gepubli ceerd Het volledige rapport biedt geen nieuwe gezichtspunten. BEGRAFENIS DFR SLACHTOFFERS VAN OE OOIEVAAR. Naar het Handelsblad verneemt, wordt de boot, die het stoffelijk overschot van Wiersma Van Onlangs en Kotte naar Nederland over brengt.. een der laatste dagen van deze maand verwacht. De begrafenis is vastgesteld op Maandag 11 Februari. Wiersma wordt te Amstelveen begraven, de beide anderen te Rotterdam. UIT DE STAATSCOURANT. HOOGER ONDERWIJS. Benoemd is voor het jaar 1932 tot prosector bij de anatomie aan de Rijksuniversiteit te Leiden J. Goedbloed. Voor het jaar 1932 op nieuw benoemd tot conservator aan de Rijks universiteit te Leiden bij de physiologic dr. S. Hoogerwerf, bij het pharmaco-therapeutisch instituut J. van Nickerk eil bij de tandheel kunde dr. Y. J. van der Meuicn. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Op verzoek is eervol ontslag verleend met ingang van 16 Februari als tijdelijk leeraar aan de Rijks H. B. S. te Assen aan dr. K. W. Staal. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- a 60 Cts- per regel. NATUURLIJK BRONWATER. Nedcrland*che Maatschappij, opgericht 1887. AGENDA WOENSDAG 13 JANUARI Schouwburg Jansweg: Pariserplatz 13, 8.15 uur. Aula Gymnasium: Volksuniversiteit lezing door J. C. Winterink over „Dc cultureele beteekenis van het Boek", 8 uur. Remonstrantenhuis. Wilhelminastraat 22. Psychometrische avond „Wetenschap en Re ligie" Mevr. Eruyns. 8.15 uur. Cinema Palace: Het Slippertje. Op het tooneel: Rodi Roeters. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Afrika spreekt. Op het tooneel: Tholen en Van Lier. 7 en 9.15 u. Luxor Theater: Geboeide Jeugd. Op het tooneel: Variété attractie. 815 uur. DONDERDAG 14 JANUARI Schouwburg Jansweg: Ensemble Jacq. Sluyters. „De Spaansche Vlieg". Gem. Concertgebouw. Openbare Vergade ring S. D. A. P. Mr. J. E. W. Duys: „Ontwa peningsconferentie te Geneve." 8 uur. Hotel Lion dOr, Kruisweg 36. Openbare vergadering Algemeene Ned. Drogistenbond 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN fAVOND- EN NACHTDIENST) Fa Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14. Tel. 11000. L. Schoor!. Fr. Halsplein 1. Tel. 11180. Bosch- en Vaart Apotheek, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13290.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5