Gemengd nieuws uit het Buitenland H.D. PUZZLES BUITENLAND. Frankrijk. Geneve. Amerika. Clhitja. NIEUWS UIT INDIE. PUZZLE No. 13 HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAG 16 JANUARI 1932 De herstelbetalingen. Engelsche, Fransche en Italiaansche belangen. Zal Briand in de Kamer zijn oude activiteit opnieuw ont plooien? De jongste berichten uit Mandsjoerije. De stad Tcelioe bezet. Engeland. Londen wenscht geen afzonder lijke overeenkomst met Frankrijk De berichten uit Londen leggen er den na druk op dat het Brltsche kabinet er ten zeer ste op gesteld is dat de conferentie te Lau sanne den 25en Januari a.s. zal aanvangen, mits Frankrijk op dien datum er aan kan deelnemen. Men hoopt te Londen dat het nieuwe Fran sche kabinet in den loop der volgende week zijn vertrouwensvotum van de Kamer zal krijgen, zoodat dan aan het verschijnen der Fransche vertegenwoordigers te Lausanne niets meer in den weg zal staan. De voorbereidingen der Brltsche regeering berusten, naar men weet, op het z.g. City plan, dat er in voorziet dat de conferentie allereerst zal besluiten tot een schuldenmo ratorium voor Duitschland voor korten tijd. zoodat ook na 1 Juli 1932 «een betalingen in baar geld zullen verricht behoeven te worden waarna eenige maanden later de conferentie opnieuw zal bijeenkomen om dan een plan voor definitieve oplossing af te handelen. Men hoopt op deze basis reeds voor het bij eenkomen der conferentie overeenstemming tusschen Engeland. Frankrijk. Italië en Duitschland tot stand te brengen. De voor uitzichten hiervoor zijn vrij gunstig. Naar uit bevoegde bron verluidt, heeft En geland het plan inzake een afzonderlijk ver drag of bijzondere overeenkomst met Frank- rijk vóór de bijeenkomst te Lausanne defini tief opgegeven Tijdens de onderhandelingen tusschen de Engelsche en Fransche finan- cieele experts te Parijs zijn door Engeland geen verplichtingen aangegaan en Engeland zal ook in de toekomst niet ingaan op afzon derlijke overeenkomsten, aldus het Handels blad. De Engelsche regeering hecht meer waarde aan algemeene overeenstemming tus schen de voornaamste Europeeschc crediteur- staten en den debiteurstaat Duitschland in zake de groote lijnen der te Lausanne te vol gen politiek. Is het de bedoeling Duitschland voldoenden tijd te geven? De Londcnschc correspondent van.het Han dclsblad meldt: N.a.t. hot bezoek van de Italiaansche fl nancieele experts Bcneduco en Buti te Lon den wordt verwacht dat liet resultaat der Londensche en Parljsche besprekingen over de herstelquaestie zal zijn: overeenstemming in de door Frankrijk. Engeland en Italic te volgen politiek om Duitschland niet van zijn verplichtingen te ontheffen, doch het vol doende tijd te geven om zijn middelen te herstellen en zijn betalingen te hervatten. Er is tot dusver geen regeling getroffen of periode vastgesteld, doch twee. drie of vijf jaren worden voorgesteld. Briand's afscheid een „au revoir"? Wij ontlecncn aan „De Tel.": Briand hield van zijn verblijf aan den Qua! d'Or.say. Het is niet onmogelijk, dat de a.s. afwezig heid van Briand uit de Fransche hoofdstad van slechts korten duur zal zijn. Weliswaar is hij, zooals was aangekondigd, naar zijn landgoed te Cocherel vertrokken, om daar rust te genieten, maar het schijnt niet uitge sloten. dat Briand reeds Dinsdag weer zijn oude plaats in de Kamer zal hernemen en zijn oude politieke activiteit weer ten toon zal spreiden. Het was steeds de hartewensch van den thans 69-jarigen staatsman, dat hij tot het laatste in het harrfns zou blijven. En het gevaar, dat zijn gezondheid bedreigde, schijnt thans geweken te zijn. Bij zijn afscheidsgesprek met de journalis ten werd er meer dan één zinspeling gemaakt dat het afscheid wel eens geen afscheid zou kunnen zijn, maar een „au revoir". Vriendschappelijke telegrammenwisseling tusschen Briand en Bruening. De Duitsche Rijkskanselier, dr. Brilnlng. heeft Briand ter gelegenheid van zijn nftrc- den als minister van Buitenlnndscho Zaken een telegram gezonden, waarin lnj hun bei der samenwerking gedurende de laatste ja ren in herinnering brengt en dc beste wen- seh.cn voor Briands volkomen herstel uit spreekt. Briand antwoordde dat hij de levendigste herinnering heeft, gehouden aan de goeae persoonlijke betrekkingen tusschen hen bei den. tijdens de nauwe en gestadige samen werking gedurende dc moeilijkheden van het afgelocpcn jaar. Scherpe meeningsuiting van Daladier. Het radicale Kamerlid Daladier lieert in een vergadering eener ullcalc partij-afdee- Jing in een der Parijsche districten een rode gehouden, waarin hij, naar het N.T.A-. meldt, over de oplossing der ministerieel© crisis o.a. opmerkte: Men beweert, dat het vaderland In gevaar verkeert en dat. om deze reden de aansluiting aller partijen noodzakelijk is. De ernst der buftenlandsche en binnenlandsche politieke gebeurtenissen dwingt tot een wa penstilstand op binnenlandsch politiek ge bied. Rijkskanselier Brilning heeft uit de tegen den wil dor radicalen onvoorwaarde lijk geratificeerde schuldvorderingen alle consequenties getrokken en besloten de rest der herstelbetalingen ten grave te dragen. Dc schulden van Frankrijk tegenover Ame rika zijn tegen den wil der radicalen zonder jyaarborgclausule geratificeerd, zoodat het Amerikaansche Congres thans verklaart dat Frankrijk wel betalen zal. Bovendien heeft men Frank rijks krachten met een ongehoor de verkwisting en door een „politiek van illusie" verspild: men heeft over geheel Europa de milliarden van Frankrijk ver spreid. een deficit is ingetreden en de gevol gen der economische crisis zijn door de heb zucht van bepaalde kringen nog verscherpt, waardoor het gunstig evenwicht van Frank rijk opgeofferd werd. Eensgezindheid zou tegenover het doodelijk gevaar, waarin Frankrijk verkeert, gerecht vaardigd zijn, doch deze eensgezindheid zou in den vorm van duidelijke en practische denkbeelden tot stand dienen te worden ge bracht. Maar hiervan is nog geen oogenblik sprake geweest. De in het buitenland aan gekondigde nationale aaneensluiting heeft niet. ten doel gehad de economische en diplo matieke crisis op te lossen, doch slechts om een doodelijke manoeuvre tegen de Quai d'Orsay uit te voeren teneinde de radicalen te dwingen tot een welwillende neutraliteit, welke zich in den vorm eener stemonthou- ding bij beslissende stemjningen zou uiten. Het Werk van het Arbeids bureau. De Raad van Beheer van het Internationaal Arbeidsbureau heeft het besluit genomen om de herziene vragenlijst vooi* de. internationale enquête naar de arbeidstoestanden in de textielnijverheid nogmaals aan alle desbe treffende regeeringen toe te zenden met de vraag of zij bereid zijn deze vragenlijst te be antwoorden. Nadat cïe antwoorden der regee ringen zullen zijn binnengekomen zal de Raad van Beheer een beslissing nemen over de wijze van het houden der enquête. Nadat de Raad het voorstel van de werk- geversgroep verworpen had om geen nieuwe onderwerpen meer in behandeling te nemen, hebben dc werkgevers er zich bij neergelegd, dat het vraagstuk der werkloosheidsverzeke ring in 1933 op dc agenda geplaatst zal wor den, aldus het Handelsblad. Zij verzetten zich echter krachtig tegen den wensch van de arbeidersgroep om nog meer punten op de agenda te zetten. Desniettemin werd met 11 tegen 10 stemmen besloten nog een tweede onderwerp in 1933 te behandelen. Daarna heeft de Raad van Beheer zich met 11 tegen 9 stemmen bij den wensch van de arbeidei-s- groep aangesloten, dat het vraagstuk van den wekclijkscnen rustdag in automatisch wer kende vensterglasfabrieken zal worden be sproken. Dc Raad van Beheer uit den wensch, dat do regeeringen de internatio nale actie voor de uitvoering van openbare werken met de grootst mogelijke energie zul len voortzetten. Een vermindering van den arbeidsduur van lederen arbeider is te ver kiezen boven het ontslag van een aantal ar beiders. Voor hot geval bepaalde rcgecringen door internationale besprekingen zouden willen komen tot tijdelijke internationale afspraken over een verkorting van den arbeidstijd in bepaalde industrieën, zou dc directeur Albert Thomas zijn medewerking aan een zoodanige conferentie kunnen verleenen. Deze resolutie werd bestreden door de werkgeversgedelegeerden uit Engeland en Nederland (mr. Corfc van der Linden), terwijl de vertegenwoordiger der Engelsche regeering zeidc'zijn stem niet aan de resolutie te kun nen geven, ook al zou hij niet tegenstemmen. De resolutie werd tenslotte met 15 tegen 3 stemmen aangenomen. Duitschland. Het Rijksverbond der Industrie aan Bruening's zijde. BERLIJN. 15 Januari (V. D.) Het bestuur van den Rijksbond voor de Duitsche In dustrie heeft zich Donderdag in zijn zitting welke gehouden werd onder voorzitterschap van Dr. Krupp v. Bohlen Halbach In hoofd zaak bezig gehouden met de recente ontwik keling van het herstelvraagstuk. in het bijzon der met het tweede rapport van Bazel en de verklaringen van den Duitschen Rijkskanse lier in zijn interview d d. 9 Januari. Ook de Rijksbond voor de Duitsche industrie is van meening dat de toestand van Duitschland een voortzetting van de politieke betalingen on mogelijk maakt en dat iedere poging het systeem dezer politieke betalingen te hand haven niet alleen voor Duitschland maar voor de gehcele wereld tot onheil zal leiden. De ontwikkeling van het laatste jaar heeft den politici en economen der gcheele wereld de oogen geopend en hen er van doordrongen dat de definitieve beëindiging der herstelbe talingen niet slechts wegens dc ernstige crisis In Duitschland, maar ook uit wercldeeonomi- sche motieven een dwingende noodzakelijk heid bctcekent. INGEZONDEN MEDEDEELIXGEX- a 60 Cts- per regel. N.V. SPORTFONDSEN. Werkloozcndemonstratie in New-York. NEW-YORK. 15 Januari (V. D.i Hoden zijn voor de City Hall wcrkloozendemonstra- ties gehouden. Bereden politie greep in en verstrooide de demonstranten met behulp van de gummistok. Vervolgens werden strenge afzettingen doorgevoerd. Verscheidene perso nen werden gewond. Scherpe beschuldigingen aan Mellon's adres. WASHINGTON, 15 Jan. (V.D.) Zooals reeds gemeld Is, heeft de Californische sena tor Hiram Johnson ln de flnancieele senaats commissie een ernstige beschuldiging geuit tegen minister van staat. Mellon, door te be weren, dat er verband bestond tusschen het toekennen van een leening van twintig mil- lioen dollar aan Columbia en het feit, dat de rijke Barco olie-concessies in genoemden staat thans het eigendom zijn van Mellon's fa- Gorgel ook op straat! natuurlijk droog - met 25, 45 en 65 ct*. milie. Tijdens de behandeling van deze zaak weigerde de ondersecretaris van Staat, Fran cis White, de commissie inzage te geven voor publicatie van een telegram aan het depart, van Staat van den Amerikaanschen gezant in Columbië over de Barco-concessie White bood senator Johnson aan. hem ver trouwelijk inzage van het telegram te geven, doch dit werd door Johnson afgewezen. Hij verklaarde dat een mededeelir.g van een ge zant aan het departement van Staat over een particuliere concessie aan Mellon's familie niet geheim mocht blijven. Ook in de juridische commissie van het Huis van Afgevaardigden heeft Andrew Mel lon, de minister van de Schatkist, een feilen aanval moeten doorstaan. Hier was het de Democratische afgevaardigde Wright Patman uit Texas, die naar aanleiding van een brief van een vooraanstaand ingezetene van Co lumbië Mellon ervan beschuldigde, den pre sident van Columbië. Enrique Olaya. te heb ben toegezegd, dat de flnancieele positie van Columbië versterkt zou worden, wanneer een bestaand geschil over dc olieconcessies uit dtn weg zou worden geruimd. Toelioe door de Japanners bezet. TOKIO. 15 Januari 'V. D.i Naar offl- cieel wordt medegedeeld, hebben de Japan- sche troepen Vrijdag na een hevig gevecht Toelioe bezet. Dc Chineezcn lieten 200 dooden op het slagveld achter Ook de Japansche verliezen zijn zeer groot. Britscïi'Indië Gandhi's vrouw veroordeeld. De vrouw van Gandhi, die eenige dagen geleden gearresteerd werd. is tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. De actie in Britsch-In^i'é geslaagd te noemen? De minister voor Indië, Sir Samuel Hoare, heeft volgens een Renter-telegram gezegd, dat de actie van de regeering om het hoofd te bieden aan den toestand in Britsch-Indië, is geslaagd. „Zoolang wij aldus de minister verantwoordelijk zijn voor Indië, hebben wij ook het voornemen om te regeeren. Hoe wel wij niet de bijzondere maatregelen die genomen zijn, een uur langer wenschen te handhaven dan noodzakelijk is, zullen zij van kracht blijven zoolang men tracht onze re- geering omver te werpen. Op het oogenblik dwingt men ons tot strijd, maar wij zullen zeer verheugd zijn terug te keeren tot rust en samenwerking". HET VUILVERVOER. EEN STORTPLAATS VOOR IIAARLEM-NOORD. Ook na de annexatie in 1927, waarbij voor al in het noorden der gemeente een uitge strekt en dicht bevolkt gedeelte aan Haarlem werd toegevoegd ("geheel Schoten en het grootste gedeelte van Spaarndam) bleef als eenig punt van vuilaanvoer bestendigd, het terrein der gemeentereiniging aan den Har- men jansweg. Daarin is thans verandering gekomen en men heeft een systeem gekozen, dat in elk geval meer economisch is. Voor aan in de Heksloot. bij vele Haarlemmers wellicht niet eens bekend, vlak bij den Spaarn damscheweg, niet ver van het stoomgemaal, is voor den dienst der gemeentereiniging een stortplaats gemaakt, nl. een groote steiger, waarop de vuilnisauto's kunnen rijden cn dan hun lading storten in een onder dien steiger liggende schuit. Het smalle dijkje naar die stortplaats heeft men iets verbreed en verhard. Hier nu wordt het vuil uit Haar lem-Noord en van Spaarndam heengebracht en in de schuit gestort. Dc vuilnisauto's be hoeven nu niet. de lange ritten te maken naar het terrein aan den Harmenjansweg, met vaak het ongemak van te moeten wachten voor de geopende Cathrijnebrug. Het mate riaal blijft 's nachts echter in de garage aan den Harmenjansweg. Men weet. dat de gemeenteraad besloten heeft, in het Vuilrak ook een stortplaats voor vuilnis te maken. Daar zal dan het vuil uit het, centrum en het zuiden worden gestort. De stortplaats op het tegenwoordige terrein ven-alt dan. evenals de faecaliënput: de aan wezigheid van dit bedrijf in de onmiddellijke nabijheid van het wonir.genblok voor sociaal achterlijken. werd niet gewenscht geacht. De faecaliën zullen worden gestort in twee in aanbouw zijnde tankschuiten, welke eveneens zullen liggen aan de stortplaats in het Vuil rak. Het stadsvuil wordt, gelijk bekend is. iede- ren dag met een viertal groote bakken ver voerd naar de door de gemeente gekochte terreinen onder Lèimuidcn. MAKELAARSBEURS. Als gevolg van den van verschillende zijden uitgeoefer.den aandrang heeft het bestuur van de Haaricmsche Makelaarsvereniging besloten om bij wijze van proef de eerstvol gende weken te beginnen met Dinsdag 19 Januari, de Makelaarsbeurs op Dinsdagmid dag (inplaats van des avonds) te doen plaats vinden en wel van 3 tot 6 uur. Over enkele weken zal het bestuur defini tief beslissen of de Beurs des middags of des avonds zal worden gehouden. VEILING. Ter verbetering van een zetfout- deeïen wij mede. dat Donderdagavond bij de veiling in het Notarishuis het winkel- cn woonhuis Verwulft 7 te Haarlem gekocht is door den makelaar W. F. Sellc q.q. voor f 22,000. VERLATE POST. Een op 4 Juni 1913 te Uithuizen geposte ansichtkaart is Donderdag naar wij in de Msb. lezen te bestemder plaats te Exloo (Odoorn) besteld. HET JUBILEUM DER AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. De Académie des Inscriptions ct Belies- Lettres te Parijs zal haar ondervoorzitter Fer dinand Brunot afvaardigen naar de viering van het driehonderdjarig bestaan der Ge meentelijke Universiteit van Amsterdam. HET BESTUUR Nu de planr.en voor het Sportfondsenbad een vasten vorm hebben aangenomen, was volgens contract noodig zoowel uit Spaar- aandeelhouders als uit de Haarlemsche Red dingsbrigade en den Haarlemschen Zwem- bond personen aan te wijzen als leden van het vöorloopig bestuur. Op de vergadering van Spaarders die ten minste 3 jaarstortingen hadden volbracht, werden gekozen de heeren Dr. W. E. Merens en Jo'n. M. Schmidt. De Haarlemsche Reddingsbrigade verzocht Dr. M. Mauritz in dit voorloopig bestuur te willen zitting nemen, welk verzoek werd in gewilligd. terwijl de heer A. J. Braam als ver tegenwoordiger van den Haarlemschen Zwem bond deze bestuursfunctie aannam. Op bovengenoemde vergadering van Spaar- aandeelhouders kon nog worden medegedeeld dat Dr. M. Mauritz eveneens bereid was ge vonden lid te worden van den Raad van Toe zicht inplaats van Dr. Spoelder die deze func tie door gebrek aan tijd niet langer kon waarnemen. Verder werd op deze vergadering medege deeld dat de heer A. J. J. Verspoor tot archi tect van het te bouwen Sportfondsenbad is benoemd. DE WERKLOOZENZORG. WETHOUDER MR. J. GF.RRITSZ OVER DE CONCENTRATIE. Wethouder Mr. J. Gerritsz schrijft in het tijdschrift van den Ncderlandschen Werk- loosheidsraad een artikel over de concentra tie van de werkloozenzorg. Daaraan ontlecnen wij ..Thans staat men voor de verwezenlij king daarvan. Er wordt zooals bekend is, nu gevormd het Ministerie voor Economische Zaken cn Arbeid. Dc Dienst met al zijn be moeiingen (werkloosheidsverzekering, ar- beidsbemidde: ing, wachtgeldregeling, be roepskeuze, migratie enz wordt naar Bin nenlandsche Zaken overgebracht, waar reeds de steunregelingen cn andere crisismaatre gelen b.v. bevordering van ontwikkeling en ontspanning' van werkloozen, worden be hartigd. Men kan dus tevreden zijn, maar o.i. niet voldaan. Uit adressen van den Werkloos- raad blijkt wel, dat men de bestrijding van de werkloosheid ziet in verband met een algemeen economische politiek (welvaarts- polltiek) - De behartiging hiervan wordt thans opgedragen aan het Departement voor Economische Zaken en Arbeid en de regeeringsbemoeiing met voorkoming van werkloosheid en bestrijding der gevolgen wordt nu niet toegewezen aan het Ministe rie voor Economische Zaken en Arbeid, maar aan het Ministerie van Binnenlandsche Za ken. Dit is m i. een principieele fout. Aan het Departement, waaraan de Eco nomische Raad zal worden verbonden en de Hooge Raad van Arbeid verbonden blijft, moest m.i. ook de behartiging van de werk loozenzorg in den ruimsten zin worden op gedragen. Het is, geloof ik, overbodig hier veel over uit te weiden, Door concentratie van de werkloozenzorg aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken dreigt m.i. het gevaar, dat men de werkloozenzorg gaat stellen op een lager plan en in een kader, waarin zij niet past. In 1919 heeft de toenmalige Regeering zeer helder uiteengezet, dat er ten strengste voor moet worden gewaakt, dat armenzorg cn werkloozenzorg niet in elkaar gaan vloeien. Dit is één der nadeelige gevolgen, die uit de concentratie aan Binnenlandsche Zaken, zou kunnen ontstaan, maar het groot ste nadeel acht ik het., dat men het voorko men van werkloosheid niet zal zien als hoofdzakelijk het bevorderen van een nor male werkgelegenheid. In de Tweede Kamer zijn van verschillen de zijden stemmen tegen dc reorganisatie der Departementen, zooals die nu ten uit voer wordt gelegd, opgegaan. De uitvoering schijnt nu zoover gevorderd te zijn, dat te rugkeer niet meer mogelijk is, al komt nog het z.g. „Bevoegdheidswetje" in de Staten- Generaal, maar het geheel wekt den indruk, clat de principieele beslissing is gevallen. Ik betreur het. Er blijft, thans niet over, dan door een royale medewerking het ge vallen besluit zoo goed mogelijk uit te voeren." SCHIP VERBRAND EN GEZONKEN. VEERTIG OPVARENDEN GERED. Aneta seint uit Gorontaïo dat liet 25-tons motorschip Salim 30 mijl beoosten Gorontaïo verbrand en gezonken is. Dc 40 opvarenden zijn gered. Door zwaren golfslag was een so- larlamp op den gloeikopmotor stuk gevallen. DE RAMP OP DE RIVIER IN DJAMBI. KAPITEIN VAN DE ..OPHELIA TE KORT GESCHOTEN. Hot rapport der commissie van onderzoek naar de ramp van den hebwieler Ophelia die vergaan is in Djambi verklaart dat de inland- sche gezagvoerder is tekort geschoten en niet kan worden gehandhaafd. Aangezien het om slaan van het vaartuig niet voorzien kon worden, is er geen aanleiding voor vervol ging wegens veroorzaken van dood door schuld. De commissie adviseert de kabels der veerpont hooger te bevestigen en duidelijk zichtbaar te maken. AUTOVERKEER OP BALI HERSTELD. NOG STORM OP DE REEDE. SINGARADJA. 15 Jan. (Aneta). Het auto verkeer op Bali tusschen Tabanan en Djem- brana is gisteren hersteld. Alle weggeslagen bruggen zijn vervangen door houten brug gen. behalve over de Balean-rivier. alwaar het- verkeer door een veerpont wordt onder- houden. upuicnj_ Op de rcede van Boclclcng ls het nog steeds dan ln 1930 en l 17.096.537 minder onstuimig. 1 raming. OPLOSSING PUZZLE No. 12 HET GEHEIMZINNIGE VIERKANT V O e t O k e r e e g a t r a m De prijzen werden als volgt toegekend: Prijs van f 7.50 aan: Mej. Hofkes-v. d. Wagt, Ruysdaelstr. 3zw. Haarlem. Prijzen van f 2.50 aan: W. A. Kuiper, J. Koslelijklaan 32, Velsen. H. de Bruyn, Zocherstraat 68, Haarlem. R. de Man, Bantamstraat 1. W. van Delden, Gasthuislaan 116. Kees Elias, Lorentzplein 16. LETTERGREEPRAADSEL Vorm uit onderstaande lettergrepen 22 woorden, wier eerste letters van boven naar beneden, en wier viei'de letters van beneden naar boven gelezen, een zin vormen. a aan ach as bal bre cir con de de de der di dracht due e e en en en er ge ge ge genhe hel heid heid hoek im in in kei la la land land le lend man men nen pa port pot qui ran rein sa schap sneeuw staan stand steen su thee ter ten teur ti tie tre tram twee un ve wel wil. De beteekenis der woorden is: 1. steunpilaar, 2. opslagplaats, 3. verdeeld heid, 4. goedgezind, 5. tekort, 6. verloofde, 7. hygiëne. 8. verzekering, 9. kring, 10. Jood, 11. handelstak, 12. inhaleeren, 13. plaats. 14. scheepsbemanning, 15. immuun maken, 16. dier, 17. naam voor een land in Europa. 18. naam voor een land in Europa, 19. beroep. 20. schilderstuk, 21. vrouwelijke watergeesten, 22. zangstuk. j Oplossingen, verzonden in gesloten couvert, waarop vermeld „Puzzle-rubriek" moeten uiterlijk Maandagavond a.s. in ons bezit zijn. Bij de oplossing moet onderstaand formu lier worden ingezonden, uitgeknipt en duide lijk leesbaar ingevuld. Bij ieder formulier mag slechts één oplossing worden ingezonden. Voegt men er meer bij, dan moeten wij ze alle van het mededingen naar de uitge loofde prijzen uitsluiten. Hier het formulier: H.D. PUZZLE No. 13 Adres: Naam inzender: 18 Januari 1932. Voor goede oplossingen loven wij uit: een Eersten prijs van 7.50 Vijf premies van 2.50 elk. Zijn er meer goede oplossingen dan het aantal prijzen, dan zullen deze bij loting worden toegekend. De namen van de prijswinners zullen wij in ons nummer van den volgenden Zaterdag 23 Januari publiceeren. Er bestaat geen beroep op de genomen be slissingen. Correspondentie er over kan niet worden gevoerd. Alle oplossingen moeten bezorgd of per post gezonden worden aan onze bureaux, Groote Houtstraat 93. Van onvoldoende gefrankeerde brieven wordt geen nota genomen. DE MINDERE OPBRENGST DER RIJKSMIDDELEN. DECEMBER VIEL MEE. In December hebben de rijksmiddelen f 43.184.500 opgebracht, of f 633.600 meer dan verleden jaav. In het heele jaar 1931 was de opbrengst f 452.799.700 of f 51.753.000 minder dan dq

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12