OPRUIMING HET DEENSCHE VEETEELTPRODUCT. tSJrllEMT Geen benauwdheid! Geen gebrek aan lucht! RADIO-MOORS HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 16 JANUARI 1932 Vergelijkingen tusschen Nederland en Denemarken. Het Deensche vleesch wordt door velen gaarne in ons land gezien, anderen beschou wen het als een uiterst lastige concurrent. Weinigen geven er zich rekenschap van, dat Denemarken een land is, hetwelk zeer veel aan landbouw en veeteelt doet en in menig opzicht met het onze vergeleken kan wor den. Ik heb mij daar eenige Jaren geleden zelf van kunnen overtuigen. Tot voor korten tijd was boter, het belangrijkste Deensche uitvoerproduct. Daarin is sedert 1931 ver andering gekomen en op dit oogenblik is de Deensche boter verdrongen door het Deen sche varkensvleesch. De varkensstapel is in Denemarken zeer sterk toegenomen, van circa 500.000 stuks in 1880, op 1.200.000 stuks in 1922 en 5.500.000 stuks in 1931. De export van varkensvleesch uit Denemarken be droeg in 1931 circa 350 millioen K.G. Verge lijkt men deze cijfers met de Nederlandsche. dan ziet men aanstonds het groote verschil. Onze eigen varkensstapel beliep in 1931 ruim 2 millioen stuks, terwijl onze export van varkensvleesch ongeveer 80 millioen K.G. bedroeg. Dc Deensche productie aan var kensvleesch, is circa twee maal zoo groot, als de onze. Dit land is voor dit artikel voor 90 pet. op export aangewezen. Nederland ex porteerde daarentegen slechts 38 pet. van zijn productie aan varkensvleesch, zoodat wij een veel grooter afzet in eigen land hebben. Na een onderzoek, ingesteld door den Rijkszuivclconsulent, den heer C. Zwager man, kwam deze tot de conclusie, dat het Deensche veeteeltproduct een zeer krachtige buitenlandsche marktpositie heeft. Daar voor zijn een groot aantal factoren aan te voeren. In de eerste plaats is het aanbod in het algemeen zeer regelmatig over het ge- heele jaar verdeeld- Dat brengt het groote voordeel mede dat afnemers op de meest ge lijkmatige wijze bediend kunnen worden. Daarnaast is de kwaliteit van het Deensche product zeer hoogstaand. Voorts voldoet de verpakking, het uiter lijk en de sorteering aan de hoogste eischen en is alles voorzien van nationale kwaliteits- en herkomstmerken, die ten slotte een zeer gunstige werking uitoefenen. In hoofdzaak gaat het voor den Deen om bacon, boter, eieren, rundvleesch en slacht afval. De bacon-uitvoer bedroeg in 1930 ruim 300 millioen K.G., welk kwantum in zijn ge heel naar Engeland ging. Ruim 30 millioen K.G. slachtafval werd in dat jaar, in hoofd zaak naar Duitschland, geëxporteerd. De bo- tcrproductle, die in totaal 190 millioen K.G. bedroeg, werd voor niet minder dan 89 pet. uitgevoerd, waarvan 68 pet. voor Engeland en 24 pet. naar Duitschland. In het jaar 1929 telde Denemarken circa 22 millioen hoenders, waaronder 11 millioen legkippen. De export van eieren bedroeg in 1930 bijna 900 millioen stuks, waarvan 85 pet. naar Engeland en 14 pet. naar Duitschland ging. In den vorm van rundvleesch en slachtvee gingen, omgerekend op volwassen runderen, in 1930, circa 250 duizend stuks naar het buitenland, waarvan 70 pet. naar Duitsch land, 25 pet. naar Belglc en 4 pet. naar ons land. Denemarken heeft dc bovengeschetste gunstige marktpositie in hoofdzaak te dan ken aan de gegarandeerde kwaliteitsproduc ten en de langzamerhand gevormde samen werking tusschen Overheid en belangheb benden. Alleen, indien een groote meerder heid van belanghebbenden op bcpaa'de maatregelen aandringt, worden deze van overheidswege gesanctionecrd.Daardoor mun ten deze uit door doeltreffendheid, gemak kelijke aanvaardbaarheid en dc geringe kosten aan dc uitvoering verbonden. In het algemeen is de Deen geen voor stander voor het stelsel om maar juist aan de gewenschte garantie van product tc ko men. veeleer is zijn leuze: zoo goed mogelijk Voor boter cn bacon is de gelijkmatige productie over de kwartalen opmerkelijk. Geen enkel ander land heeft dat in die mate weten te bereiken. En kan dc Deensche boer tevreden zijn? Of gaat hij, evenals zijn Nederlandsche col lega onder zorgen gebukt? Inderdaad, is dat zoo. Het sterk exporteerendc Denemarken lijdt ook onder de in het buitenland getrof fen maatregelen. De Deensche boer is evenals bij ons een slachtoffervan't na tionale egoisme. Gocdkoope productie cn ongeëvenaarde kwaliteit, zijn tegenwoordig FEUILLETON m. We zouden daar juist *t nieuwe behang gaan bewonderen, toen Marie van m'n kniecn afvloog. Een afschuwelijke tronie grijnsde over dc vensterbank. Het was dc g'.azcnwas- scher, die do ramen eens een goede beurt ging geven. Vijf minuten later zaten we weer met tante, die haar brief of had, gezellig thee te drinken. 22 Juni. Er is den laatsten tijd veel ge beurd. maar ik zal beginnen bij het feest dat wij hadden in Delft, op dc kamers van een vriend van Jimmy. Daar zaten we des avonds om ongeveer twaalf uur met elkaar te filosofeeren omdat we cengiszins in een ernstige stemming gekomen waren, doordat Jimmy nu verloofd is en ik ben verloofd cn het Individu, dat er ook bij zat. was ook al verloofd en dat beteekende toch o.i. dat de ernst des levens min of meer op ons scheen te gaan drukken, want onsinziens was het zóó getrouwd, zóó vader; zóó vader, zóó oud etc. en wij zagen elkaar al met, witte vesten over dikke buiken in 'L zonnetje zit ten en praten over de dagen toen wij nog jong waren en alles bij elkaar wat. was 'l nog: die dagen? Want als er geen zorgen zijn, zijn er ergernissen en als er geen cr- rernissen zijn, is er gezanik en zoo sohenen we allemaal eenigszins melancholiek te wor den, totdat er eon von die tal -on ni«rwe dikwijls niet meer de eigenschappen voor een flinken afzet, neen, de Engelschman zal zelf suiker produceeren, al kan de Neder landsche boer voor f 14-50 bleten verbouwen terwijl de Engelsche met f 25 nauwelijks uit kan. Zoo zal de Duitscher zelf groenten verbouwen, ook al kunnen de Deen en de Hollander, dat ongeveer voor de helft van den prijs. Geleidelijk ls de positie voor den Deen- schen boer slechter geworden. Zijn welvaart hangt af van de mogelijkheid van uitvoer van zijn overproductie aan boter, bacon, eieren en rundvleesch, tegen behoorlijke prijzen. Het is dus ginds, niet anders als hier. MOLLERUS. STADSNIEUWS DE MONTESSORISCHOOL IN HET HAARLEMMERHOUTPARK. E GROND. -Bij raadsbesluit dd. 19 Februari 1930 is besloten aan het bestuur der vereeniging „De Haarlemsche Montessori-school", gevestigd te Haarlem, medewerking te verleenen tot de stichting en de eerste inrichting van eene bijzondere school voor gewoon lager onder wijs, (Montessori-methiode)op een terrein, gelegen aan de Louise de Colignylaan, al hier. Over den aankoop van dat terrein weid toen door het bestuur nog onderhandeld met den toenmaligen eigenaar. Intusschen is de gemeente eigenaresse ge worden; bij raadsbesluit van 15 Juli 1931 werd besloten bedoelden grond, groot plm. 2989 M2, tegen den prijs van f 11 per M2 in koop af te staan. Nu de stukken, voorgeschreven bij art. 77 der Lager-onderwijswet 1920, zijn ontvan gen, en B. en W. zich hebben vereenigd met de wijze, waarop het schoolbestuur voor nemens is den bouw te doen uitvoeren, zal ook de overdracht in eigendom van den voor de stichting van de school bestemden grond aan de vereenlging behooren. te geschieden ingevolge art. 80 dier wet, t.w. tegen de door drie deskundigen te schatten waarde, welke In mindering wordt gebracht van de voor den bouw toegestane gelden; daardoor wordt een afzonderlijke transactie overbodig. Mitsdien stellen B. en W. voor, het raads besluit dd. 15 Juli 1931 in te trekken en te be sluiten. bedoelden gTond tegen de te schat ten waarde af te staan. OPKOOPERS. B. EN W. WILLEN HET AANTAL BEPERKEN Bij een adres wordt den raad door eenige belanghebbenden in het bedrijf van op- koopers van goederen verzocht, desnoodig nadere voorzieningen te treffen, opdat de vergunning tc verleenen krachtens het be paalde bij art. 16 der algemcenc politiever ordening voor liet opkoopen van goederen van welken aard ook o.a. op of aan don open baren weg, slechts zal worden gegeven aan hen, die gedurende zekeren tijd te Haarlem gevestigd zijn. B. en W. merken op, dat de betreffende be paling. het vereischte stelt eener schriftelijke vergunning zonder meer. zocdat B. cn W. in dc uitvoering dier bepaling geen begrensde bevoegdheid hebben. Bij de behandeling van aanvragen volgen zij den regel, dat aanvragers, die met het oog op hun persoon en bedrijf voor zoodanige vergunning in aan merking kunnen komen, bovendien neg ten minste één jaar in deze gemeente gevestigd moeten zijn. Daaruit volgt dat de bestaande practijk zoo is als door adressanten nu wordt gevraagd. Het ligt voorts in het voornemen .om het maximum ^aantal vergunningen te bepalen op 100 (thans 150). flesch opentrok en een plaat opzette: Elnzug der Gladiatoren. Want deze plaat deed een van die wille- keurlingen denken aan een voorstelling, die hij in Sc-heveningen in 't circus gezien had van een Romeinsch gladiatorenspel. Hij ver telde hoe daar eerst de toeschouwers opkwa men in toga's cn op sandalen en hoe ze bloemen in hun haar gestoken hadden en aardige meisjes bij zich hadden en daar al lerlei grapjes mee hadden, 't Was een mooie zomerdag in Rome ten tijde van keizer Nero cn keizer Nero kwam zelf ook met z'n sla vinnen in olijfkleurig tricot en z'n gunstelin gen met wit gepoeierde gezichten o.a. Pc- tronius die zoo'n klassiek boekje had ge schreven en die door een groene smaragd naar de menigte keek en sarcastisch glim lachte. En die willekeurling keek door de oogen van z'n zakschaartje en wij dronken nog een glas van 't een of ander en luister den. „Gevecht op leven en dood tusschen Favo- nius, zwaargewicht, kampioen van Athene. Alexandrië en Napels met Rudulent.us. zwaar gewicht, dc coming man van Rome en Baiae". Maar een van ons s'.oeg hem 't tafelkleed om en nou was hfj een Jonge Romein die dc gladiatoren kwam bekijken om te wed den. En hij prikte met een gouden naald In hun biceps om de spanning te controleeren en wedde drie tegen een op Clodius. maar z'n vriend wedde drie tegen een op Pseudi- lus en de bookmaker Chrematophagus maakte al even goede zaken als de totalisator van de keizerlijke fiscus. Van tijd tot tijd hoorde je de leeuwen brullen en de stieren loeien, want tweehonderd van deze lieve beestjes waren opgesloten in de onderaardsche kooien. En wij zetten de stoelen aan den kant. in den vorm van een ovaal en de deur van de slaapkamer zetten we open en we hingen daar een doek voor, want dat. was de ingang naar de beestenhokken en de kleedkamer?, en vijf lui gingen onder het bed liggen met een flesch Manhattan en dat waren de wilde beesten en tien lui trokken hun colbertjes uit en namen een raamstok en een pook en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Gedurende eenige weken restanten TAPIJTEN en LOOPERS, KARPETTEN en eenige ameuble menten. |j| CBOOTE HOUT/TB. 67 GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 20 Januari 1932 des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken (liggen ter inzage). Proces-verbaal opneming kas en boeken gemeente-ontvanger. 2. Vragen-Peper inzake gedenkboek St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. 3. Wijziging verordening St. Elisabeth's of Groote Gasthuis (toezicht enz. op gebouwen). 4. Balans enz. 1930: a. Woningstichting „Patrimonium". b. Woningbouwvereniging „Volkshuisves ting". c. Idem „Onze Woning". 5. Staat art. 1 Werkliedenreglement. 6. Kohier 19311932 schoolgelden Vervolg onderwijs, enz. 7. Overneming van voor straat bestemden grond (van Kinsbergenstraat) 8. Overdracht van grond Louise de Coligny laan (Ver. Haarl. Montessorischool). 9. Verkoop grond: a. Delistraat (Gebr. van Schuppen). b. Pegasusstraat (J. Elskamp). c. Pijntorenstraat (L. J. Winnubst). 10. Uitgifte in erfpacht grond Schelde- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Geen hoestaanvallen. die IJ martelen en I U den adem afsnijden. Dit alles kunt Ge voorkome* Neem tijdig Abdijsiroop, die door haar wonderlijk slljmoplossendc wer king dc slijm roet ziektekiemen kan ver wijderen, Uw ademhaljDg verruimen en dien scherpen hoest kan stillen. Neem eens een proef met Abdijsiroop als Ge vannacht weer wilt slapen als een roos. f Voor jong en oud onschadelijk en be- i i proefd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. aki™, Abdijsiroop „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs PI. I 50. Ft 2.75. Ft. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdi|siroop-Bonbons (60 eik Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) een deken en een kussen en van alles, want dat waren de gladiatoren en het was me een leventje in die kleedkamers, zooals de inleider aan 't gezelschap vertelde, want daar liep van alles door elkaar, trainers, vechters, slavinnen en impressario's en nu en dan, als dc deuren naar de arena open gingen, hoorde je een gegons van stemmen en eindelijk een gebrul, want daar kwam de keizer in de arena. We vonden dat er nog wel iets aan locale kleur ontbrak en zoo ging één van die lui naar de keuken, om de zand bak te halen, want wat is tenslotte een arena zonder zand? En we gooiden een paar flesch - jes odeur hier en daar leeg en lieten wat papier verbranden en we strooiden het zand op den grond en zoo met de asch en uitge brande sigaretteneindjes en onze eigen at mosfeer, want we zweetten al gauw als run deren,, kregen we een heel natuurgetrouwen dampkring, die ons niet weinig inspireerde. Wat mij betreft, ik keek de gladiatoren eens aan. die zich zaten te oefenen, te schminken en zich met alcoholica moed ingoten, cn orga niseerde een paar weddenschappen, waarbij oen groote, ongeloofelijk zware vent al gauw favoriet was en Favonius genoemd werd, ter wijl een klein roodharig kereltje zoo'n beetje als outsider meedeed en een cótc haalde van 30/1. Wij noemden hem Nihüius. De waar deering der anderen liep tusschen deze twee uitersten in. Op dit oogenblik werd de deur geopend en de hospita in z'n nachthemd met een overjas or overheen, stond in den ingang en nadat hij van de verbazing bekomen was, gaf hij z'n hart lucht; Wat of dat beteekende cn ik heb al dertig jaar heeren, maar zoo'n rom mel heb ik nog nooit gesden: Zand op de grond gestrooid. Het is intrigant schandalig en jullie kunnen ophoepelen en zoo'n zwU- nenpan wil ik niet ik duld dat niet, ik zal de politie waarschuwen cn terwijl hij sprak, kwam de juffrouw achter hem staan cn gilde, dat 't. al één uur was en dat 't huis stond te trillen van 't lawaai cn hemeltje haar tapijt! Haar tapis Beige tapijt pas fon kelnieuw overgenomen het was astrant astrant maar een van dc kinderen die eek wakker was geworden en achter zh. vader straat (Coöp. Woningbouwer. „St. Jozef' G. A.) 11. Verzoek opkoopers van goederen inzake 't. verleenen van vergunningen ingevolge art. 16 der Alg. Politieverordening. 12. Beroepschrift D. v. d. Water tegen wei gering vergunning bijbouw perceel Nic. Beets straatJ. F. Helmersstraat. 13. Plan onteigening enkele perceelen Tuin- laantje. 14. Wijziging regeling subsidieering Bijzon der Voorbereidend Lager Onderwijs. 15. Wijziging salariealRig vak-onderwijzend personeel nuttige handwerken. 16. Asphalteering Orionweg. 17. Verleenen bijdrage afd. Haarlem Natio naal Crisiscomité. 18. Adres afd. Haarlem v. d. Bond van Ned. Onderwijzers inzake verstrekking voeding aan schoolkinderen. Vergadering met gesloten deuren. Benoeming: a. een lid (raadslid) in de Commissie van toezicht op de H.O.V. (aftredend: M. H. Groe nend aal) b. 2 leden in de Commissie van toezicht op de Stadsbibliotheek en Leeszaal. Aftredend: lid-raadslid mevr. M. E. Elzinga- Berlijn en lid Dr. J. F. M. Sterck). c. gedelegeerde der gemeente in het Be stuur der Haarl. Huishoud- en Industrie school. d. 5 leden Commissie van plaatselijk toe zicht op het L. O. e. tijd. leeraar gem. avondschool Nijver heidsonderwijs. f. onderwijzeres school VL.O. No .5 (Leid- scheplein). g. tijd. leerares Middelbare School voor Meisjes met 5-j_<n HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Bij een aan B. en W. gerichten brief dd. 10 December j .1.. bericht het afgetreden lid van den raad, mej. M. C. Berdenis van Berlekom van meening te zijn, dat zij in verband met hare aftreding behoort te worden ontheven van de functie van gedelegeerde, ingevolge art. 57 der Nijverheidsonderwijs wet in het bestuur der Haarlemsche Huis- hemd- en Industrieschool. Zij is als zoodanig door den raad benoemd in de vergadering van 5 Mei 1926. Het komt B. en W. voor, dat aan het ver zoek kan worden voldaan. Als gevolg daarvan zal tot een nieuwe be noeming moeten worden overgegaan. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 17 JANUARI. HAMBURG 372 M. 6.20 Havenconcert. 12.40 Populair concert o. 1 v. Albert Nocke. 7.20 Populair concert door het Philharmonisch orkest. 9.50 Dansmuziek. LANGENGERG 472 M. 6.20 Havenconcert uit Hamburg. 12.20 Con cert o.l.v. Wolf. 3.50 Uitz. uit Paderhom. Vroolijk middagprogramma. 7.20 Vroolijk programma. HILVERSUM 1875 M. 8.15 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleere- koper. 8.30 Esperanto Cursus. 8.55 Voetbal- mededeelingen. 9.Tijdsein en Tuinbouw- halfuurtje S. S. Lantinga 9.30 Het VARA-or- kest o.l.v. Hugo de Groot. 10.Socialistische en dramatische poëzie. 10.20 Concert vervolg. 11.Zondagmorgentoespraak G. J. Zwert- broek 11.20 Concert, vervolg. 12.-- Sluiting. AVRO. 12.Tijdsein en tot twee uur het AVRO-orkesl, nl.v. Nico Trerp. 2.— Boe kenbal fuurtje. 2.30 Uitzending uit het Con certgebouw, Amsterdam 4.— Film cn Film kunst L. J. Jordaan. 4.30 Gram.muziek. VARA; 5.00 Tijdsein en kinderuurtje. 6.— Sluiting. VPRO: 6.— Halve uren met boeken, Dr. W. Banning. 6.30 Kerkdienst uit de N. P. B. AVRO: 8.00 Tijdsein en Nieuws en sport uitslagen van Vaz Dias. 8.15 Weensch pro gramma o.l.v. Dr. Wilhelm Grosz. 9.00 Ben van den Burg. over Het eerste optreden van Jan Lochem. 9,15 Weensch programma ver volg. 10.Ben van den Burg. 10.10 Gram. muziek. 10.30 Kovacs Lajos cn zijn orkest. Intermezzo Gram. muziek. 12.Sluiting. HUIZEN. 298 M. NCRV." 8.30 Morgenwijding door Dr. J. Gun ning. KRO 9.30 Morgenconcert. 10.— Hoog mis uit de Kapel van Weert. 11.30 Gram. muziek. 11.45 Middenstandskwartiertje. 12. KRO-scxtct o.l.v. P. Lustenhouwcr. 1.45 Kees v. Hoek over Engeland en de Engelsche. 2.10 Literair halfuurtje. 2.30 KRO-salonorkest. 4.30 Zlekenhalfuurtje N.C.R.V.: Kerkdienst uit dc Gcref. Kerk te Voorschoten. KRO: 7.45 Dr. v. d. Koo over Het verschijnen van den Christus. 8.10 Voetbaluitslagen. 8.15 K. R. O. Orkest. 9.Nieuwsberichten van Vaz en moeder de kamer ingeslopen was, klapte in z'n handen cn riep: „Pa, Moe! Een circus! Ze geven een voorstelling! Toe maggc we zien?" „Wel ja meneer!", zei Jimmy. „Juffrouw, komt u de voorstelling bijwonen. Een glaasje rood, juffrouw?" en voor de arme men- scben het wisten, stonden ze met een glaasje in hun hand en toen weer een en toen kreeg de baas d'r plezier in en „als hij zoo vrij mocht zijn" en de juffrouw ging gauw d'r ochtendjapon aantrekken en ook dc andere kinderen kwamen binnen. Het waren er negen cn zoo hadden wc een publiek en we brulden: „Nero Ls gekomen! Nero is gekomen! De keizer zit. Het spel kan beginnen!" En Nero dronk nog een ouwe klare en Poppeia naast hem een glaasje Samos en de dieren brulden zóó verschrikkelijk, dat de kleinste kinderen begonnen te huilen en toen werd er gebeld. We keken uit het raam en het waren meneer en juffrouw Hen- derman van daarnaast en meneer en juf frouw Diedervrouw van daarnaast van den anderen kant en ze vroegen of er iemand vermoord werd en wij zwaaiden met een flesch en een glas en Nero kwam persoonlijk uit 't raam hangen, om z'n buren te inviteeren en zoo kwamen ook deze Rimcinen boven en namen plaats naast den keizer in de kei zerlijke loge cn deze schonk allen in uit de kruik die hij voor zich had staan en we zetten hem een krans van papieren bloemen op z'n hoofd en hij trok z'n overjas uit cn zat daar in z'n nachthemd, sprekend Nero. zei juffrouw Diedervrouw, die Zijn Hoogheid in de bioscoop al eens had bewonderd. Op dat oogenblik zetten wc de gramofoon in werking en onder een heroische marsch kwam een van de lui voor Nero staan en vroeg om den sieutel van de hokken. „De sleutel m'n jongen", riep Nero, „dan mot je bij m'n gemalin zijn. Dertig jaar getrouwd, m'n jongen, en nooit een sleutel gezien". „Gek", zei Poppeia. „hij bedoelt den sleutel van de hokken, om de wilde dieren d'r uit te laten". „Néé-éé!", gilde kleine Jozellentje, „Moe der!" „Kind ho* fe mond," zuchtte <to taf£roenr„ Dias. 10.40. Epiloog door het Klein koor o.l.v. J. H. Pickkers. KALUXDBORG, 1153 M. 11.20 Instrumentaal ensemble. 1.20 Gram. muziek. 2.45 populair concert. 7 20 Deensche muziek o.l.v. Emil Reesen. 10.20 Dansmuziek. DAVENTRY, 1554 M. 3.20 Concert door het Radio Militair orkest. 4.35 Het BBC orkest. Leslie Woodgate. 9 25 Concert door het Sydney Baynes en zijn orkest. BRUSSEL, 509 M. 12.35 Gram. muziek. 5.20 Concert door het omroeporkest o.l.v. Franz Andre. 6 20 Gram. muziek. 8.20 de heer Remue met saxophoon. 9.20 Concert Brussel. PARIJS R 1725 TM. 6.05 Gram. muziek. 11.50 idem. 12.40 Orgel concert. 1.20 Gram. muziek. 7.20 Gram. mu ziek. 9.05 Populair concert o.l.v. Maurice Andre 9.50 voorzetting concert 10.50 Gram. muziek. KONINGSTRAAT 27 HAARLEM TEL. 14609 RADIOPROGRAMMA VOOR MAANDAG 18 JANUARI 1932. HAMBURG 372 M. 6.10 Populair concert o.l.v. Horst Platen. 10.35 Muziek. 4.50 Gevarieerd programma. LANGENGERG 472 M. 6.25 Concert uit Hamburg. 10.40 Gram. muziek. 12,25 Concert o.l.v. Wolf. 4.25 Concert uit Frankfurt. 11,20 Concert o.l.v. Wolf. HILVERSUM 1875 M. AVRO.8. Tijdsein en Gram. muziek. Tijdsein en daarna morgenwijding. 10.15 Gram. muziek. 10.30 Voorlezen door Kommer KJeijn. 11.— Orgelconcert. 12.— Tijd sein en Lunchmuziek door Trio. Intermezzo gram. muziek. 2.Rustpoos voor verzorging van den zonder. 2.30 Gram. muziek 3 Max Tak geïllustreerd door gram. platen. 4.— Hollandsch halfuurtje. Hans Franco Mendes. 4.30 Kinderuurtje door A. D. Hildebrand. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Intermezzo gram. muziek. 7.Boekenhalfuurtje door dr. P. H. Ritter Jr., 7.30 Generaal C. J. Snij ders: Het mobilisaitiekruis. 8.— Tijdsein en Marsch en te geven door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 8.30 Declamatie dcor Emile Kellenaars. 8.45 Solistenconcert. 9.30 Emile Kellenaars. 10.Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.10 Omroeporkest. 11.Gram.muziek 12.Sluiting. HUIZEN, 298 M. NCRV.: 8.— Tijdsein, daarna schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Tijdsein, daarna korten ziekendienst door Ds. J. A. Hoeksema. 11.Lezen van Chr. lectuur. Mej. Doyen. 11.30 Gram. muziek. 12.Politieberichten. 12,30 Tijdsein daarna Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. 1.45 Gram. muziek. 2.Tijdsein en uitzending voor scholen. 2.35 gram. muziek. 3.15 Cursus knippen en stofversieren. 3.45 Verzorging zen der. 4.— Tijdsein en ziekenuurtje door Ds. Petersen. 5.— Gram. muziek. 5.30 Chr. lieder uurtje. 6.30 Verteluurtje voor jongeren. 7.— Tijdsein en Cursus Engelsch voor gevorder den. 7.30 Poli tie be rioh ten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.Tijd sein en gram. muziek. 8.15 Uitzending uit de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. 9. A. Schilder houdt causerie. 9.30 Vervolg con cert. Na afloop persberichten van Vaz Dias. Daarna Gramunuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11,21 Strijkorkest o.l.v. Max Skalka. 2,50 Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 8 20 Popu laire zang. door P. Knudsen. 8.35 Populaire volksmuziek oi.v. Launy Grondahl. 9.35 Om roeporkest. 10.20 dansmuziek o l.v. H. Ander sen. MILAAN, 501 M. 4.05 Populaire muziek. 6.25 idem. 6.50 Gram. muziek. ROME, 441 M. 4.50 Concert door het Poltronieri kwartet. 7.20 Gram.muziek 3.20 populair programma. 420 Concert door het Radio-ensemble. 7.20 Concert, gewijde muziek. 8.25 Vioolvoordracht door Hugo Kolberg „as je toch je kinderen mee uitneempt altijd last". De muziek speelde en met. een plechtig ge baar zwaaide een willekeurling het gordijn naar de slaapkamer op zij. „Me divankleed!", kreet Poppeia. maar een glaasje Samos kalmeerde haar weer. Onder donderend gezang traden de gladiatoren binnen, Favanius voorop. Heil, Caesar, zij die gaan sterven, groeten ul Pom pom pom pom pom Pom pom pom pom pom. Terwijl de muziek weer speelde en de wilde dieren brulden, riep ik: „Favonius favoriet, Rudulentus 5 tegen 1, wie waagt een kansje?" Meneer Henaerman zette een kwartje op Rudu en Nero zelf een dubbeltje op Favonius. Rudu's bedoeling was, om met z'n kussen Favo's pook weg te slaan en hem dan pootje te lichten, maar Favo ontweek 't kussen, tikte met. z'n pook tegen Rudu's schenen en kiepte hem. toen hij van pijn op één voet stond, in de arena. Bliksemsnel zette hij z'n rech tervoet op Rudu's nek en keek naar den keizer. „Duim!" brulden wij. Nero, die er heelemaal in begon te komen toen hij 't eerste bloed had zien vloeien hield z'n duimen benedenwaarts en Rudu werd op bed gelegd met dc rest van een flesch whisky. Trouwens 't heele publiek had bloed ge proefd er. blikken, die de oudste dochter, oen lief kind van zestien jaar. op op Favonius wierp, zouden een echten gla diator wel bevallen zijn, terwijl de jongelui hun kwartjes en dubbeltjes zetten op res pectievelijk Ciodius, Pseudolus en zoo meer en het was werkelijk een hoogtepunt toen Nihiiius z'n tegenstander onverwacht in 't zand deed bijten, door hem tusschen de beenen door te loopen en over z'n rug neer te gooien. Hierna hielden we een kleine pauze, waar- In het. publiek gelegenheid kreeg de stallen te bezichtigen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6