Onterfd....! FEUILLETON Naar het Engel sch van DOLF WYLLARDE. (Nadruk verboden). 6) „Zeker een of andere nikker, die zijn vrouw bedreigt", dacht Harrel schouderophalend. Maar toch stapte hij, onhoorbaar op zijn zachte linnen schoenen, in de richting van den weg. HU kon evenmin een kind zien slaan als een beest slecht behandelen en de negers waren langzamerhand bang geworden voor zijn straffende hand. wanneer ze misbruik maakten van hun bamboe. Harrel hield er een bUzondere manier op na om geluidloos te voorschijn te komen en dan kort en snel recht te doen! Hij was bijna het hooge struikgewas ge passeerd en zou weldra den uitersten rand van zijn terrein bereiken, die een paar voet hooeer lag dan het pad. toen hij opeens het gevoel kreeg of zijn hart stilstond van schrik. ..Laat me met rust!" riep een stem die Har rel kende, een stem waarin doodsangst klonk. Met één sprong was hij door he:, struikgewas heen en de noodkreet was nauwelijks aan Eulalie's mond ontsnapt, of hij stond naast haar op het pad en greep de swaarlUvige fi guur van Adrian Duplgny beet. Wat er in de volgende paar minuten pre cies gebeurde, kon hij zich later nooit meer helder te binnen brengen. Harrel was zóó verontwaardigd, dat zyn gewone zelfbeheer- sching hem volmaakt in den steek liet. Hy herinnerde zich alleen dat hij. toen hij den neger beetpakte, in een paar vette, weeke schouders greep, en dat hij zich ergerde dat hij "en steviger waper. bU zich had. dan 0r- bamboestokje. En na enkele oogen ic hem uit de hand, ln tweeën gebroken door de forsche slagen, die hij er mee toediende. Toen pakte hij Dupigny bij de borst en smeet hem met geweldige' kracht in den greppel van zijn eigen bezitting. Nog voor Harrel zich omgedraaid had, om te zien hoe het niet Eulalie gesteld was. be gon de dikke neger zich al uit. den greppel omhoog te werken. Hij was stijf en pijnlijk van de klappen, die hij had opgeloopen en onder andere omstandigheden ook al niet een van de lenlgsten kroop hU op handen en knieën, als een monsterachtig, vadsig dier. tegen den kant op. aan de zijde van zijn plan tage. om toch maar zoo gauw mogelijk buiten hot bereik van zijn gespierden aanvaller te komen! Het was zoon vermakelijk-wanstal- tig schouwspel, dat er. ondanks het pUnlijke van de situatie, een glimlach om Harrel I's lip pen spoelde, toen hU zich naar het meisje toewendde. Eulalie stond nu geleund tegen den hoogen kant van Harrel's terrein; ze was er zoo dicht mogelijk tegen aan gekropen. Maar de doods angst van daarnet was al wat van haar ge zicht weggetrokken, ofschoon ze nog heel bleek zag. Haar donkere oogen waren vol tranen, haar lippen trilden. Harrel had ter nauwernood tijd om zich bewust te worden dat hij zich in de eigenaardige situatie be vond. van als redder te zijn opgetreden van een meisje, dat hij zooveel mogelijk had wil len mijden! Toen gebeurde het. Met een snelle bewe ging kwam ze op hem toe en klemde zich aan hem vast. haar lippen waren half geopend alsof ze iets zeggen wilde. Ze zweeg echter, maar de blik in de naar hem opgeheven oogen, kon de jongeman niet misverstaan; dat was niet de reactie op den uitgestanen angst, dat was geen dankbaarheid voor zijn tijdige hulp. dat was de blik van een vrouw- die lief heeft ..O. Digby", fluisterde ze. Eén moment hield hij haar tegen zich aan; hij kon den moed nier vinden om haar van zich af te duwen, maar hij besefte oogenblik- kelijk, dat hij absoluut geen voedsel mocht geven aan de gedachte, dat hij ook maar iets meer dan vriendschap voor het meisje voel de. Hij moest haar door koel en beheerscht optreden duidelijk maken, dat hij niets te geven had in ruil van datgene, wat ze in haar emotie en natuurlijk zonder het te wil len, verraden had. ..Beste meid", zei hij kalmeerend. maar toch met iets nuchter-zakelijks in zijn toon. „het is geen wonder dat Je van streek bent. Wat een bruut! Je moet in 't. vervolg dezen weg niet meer alleen rijden. Waar is je pon- nie?" Eulalie scheen den dieperen grond van zijn koel antwoord bij intuïtie te begrijpen. Even snel als ze zich zooeven aan hem had vast geklemd. maakte ze zich nu weer van hem los en wankelde achteruit, alsof ze een mes steek had gekregen. Ze sloeg de oogen neer en werd vuurrood. Ze was blijkbaar niet in staat om antwoord te geven, want ze wees alleen maar den weg af. naar een plek niet ver van hen vandaan, waar de ponnie rustig stond te grazen. Zooals ze na een poos met horten en stoo- ten vertelde, was ze op den terugweg geweest van Trinity en afgestegen om voor Alice een soort boonen te plukken, die hier overvloedig groeiden en waarvan het kind een halsket ting wilde maken. Dupigny. die waarschijn lijk op den uitkijk had gestaan, wilde deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Harrel huiverde bij de gedachte aan wat had kun nen gebeuren, als hij niet in de onmiddellijke nabijheid was geweest. Zijn gezicht stond grimmig en strak, toen hij zich naar de pon nie wendde. Bent u alweer in staat om op te stijgen, of wilt u eerst mee in huis gaan <yn wat op uw verhaal te komen1" vroeg hij. meer uit beleefdheid en menschlievendheid. dan dat hij werkelijk begeerde dat zij onder deze om standigheden van zijn uitr.oodiging gebruik zou maken. „Dan kan ik u iets te drinken ge ven, waar u een beetje van opknapt". Ze schudde het hoofd; het kostte haar merkbaar inspanning, om haar zelfbeheer- sching terug te krijgen. „Neen dank u; ik rijd liever verder". „In ieder geval niet. alleen", verklaarde Harrel. terwijl hij haar hielp opstijgen. „U moet maar even wachten tot ze voor mij op gezadeld hebben. Ik zal u naar huis brengen" „Het Ls al laat en er is nu geen gevaar meer", protesteerde ze zwakjes. Hij nam geen notitie van haar bezwaren, leidde haar ponnie naar zijn stal, riep een van de negerjongens toe om „Columbus" re zadelen, en vijf minuten later reed hij kalm naast haar op het pad naar Réve d'Or. Er word nauwelijks een woord gesproken gedurende den rit. Beide voelden ze het pijn lijke van de situatie; het. meisje toonde niets van haar gewone levendigheid: he- was alsof er een doffe wanhoop over haar was gevallen. Toen Harrel haar uit den zadel hielp bij het inrijhek van de planters-woning, keek hij medelijdend naar haar bleek, vertrokken ge zicht. „Neen. ik kom niet binnen", zei hij. „Het wordt direct donker en de vuurvliegen zijn niet bepaald een schitterende straatverlich ting". Ze gaf hem zwijgend de hand. Toen. aar zelend. sloeg ze de oogen naar hem op en begon te spreken. Het was duidelijk, dat het haar moeite kostte. „Ik heb nietgeprobeerdu te be dankentenminste De woorden stierven weg in de beklem mende herinnering aan het oogenblik. dat ze zich aan hem had vastgeklemd en zijn naam gefluisterd had. Maar ik ben u toch ontzettend dank baar. dat u mij gered hebt", eindigde ze ee- Jaagd. ..Praat er niet meer over", zei hij bruusk", het windt u maar op. Beiooft u me, dat u niet weer alleen langs dit pad naar Trinity zult rijden". Ze aarzelde HU merkte dat ze over haar heele lichaam beefde en dat in haar oogen een uitdrukking van onuitsprekelijke elier.de was. ..Goed. ik beloof hef u als u dat zoo graag wilt", zei ze eindelijk met trillende stem. „Goedenavond". Harrel steeg weer op zijn ponnie en aan vaardde den terugweg naar I/Opale. Er was oen vreemde verwarring Sn zijn hoofd en hart. Hij had Eulalie de FioLssac niets te geven, dan wat medelijden en wal vriendschap, hij was in geen enkel opzicht ontrouw aan zijn gevoelens voor de verre vriendin, wier por tret Dr Meillot zoc bewonderd had Maar dat nam niet weg. dat geen mar. ter wereld kon volharden ir. onaandoenlijke koelheid voor de zoete stem, voor de vreemde, donkere oogen en de bekoorlijke manieren van het meisje, waarvan hij voor de poort van Réve d'Or afscheid had genomen. „Réve d'Or Gouden Droom", bepeinsde hij. terwijl hij zijn paard wat inhield om te genieten van den wonderschoonen tropischen avond. „Wat 'n poëtische namen geven zc die plantages hier toch HOOFD6TUK IV. „Goeden morgen, kapitein Morrence! Gaat u naar het polo-veld?" ..Ja. U kunt mij zeker wel zeggen, of Ik op den goeden weg ben. mevrouw Melville". „Zeker. Wc gaan hier rechts af. Dan zult u direct het polo-veld onder u zien liggen". De dame wendde haar ponnie door een hek terzijde van den weg en daalde langzaam een ruwe. steenachtige helling af. die naar het polo-terrein leidde, waar roode en witte figuren op hun kleine paardjes achter den ba! draafden. 'WoaxJt womjlgcJ). IN DE RIJKSACADEMIE VAN BEELDENDE KtASTEN TE AMSTERDAM wordt ecu tentoonstelling gehouden van wcrlen vervaardigd door mevr. C. C. J. M. Eranzen-Heslenfcld. IN GEBOUW BELLEVUE TE AMSTERDAM werden Maandagavond de internatio nale bokswedstrijden Holland- Bclgië gehouden. VERHUIZEN. Met het overbrengen van den inventaris voor het nieuwe ziekenhuis Bronovo tc Den Maag, dat binnenkort geopend zal worden, is een aanvat«j gemaakt. EEN ERNSTIG OPROER Is In dc strafgevangenis Dartmoor te Prlncctown (Eng.) uitgebroken. HET BELGISCH KROONPRINSELIJK ECHTPAAR, dat zich aan boord van dc „Mar- nix van St. Aldegonde" bevindt voor de reis naar het Oosten, is reeds goed ingeburgerd. EEN NIEUW UURWERK is ln de C.roote Marktstraat te Den Haag geplaatst, waarbij platen die iedere minuut en ieder uur omslaan, den juisten tijd aangeven. NA DE SPOORWEGAAN SLAGEN in dc omgeving van Amsterdam worden losliggende dwarsliggers zooveel mogelijk opgeruimd. Het zandtreintje, NOG IS DE LENTE NIET BEGONNEN of de hoteleigenaars in Sche vcningen laten dc stoelen reeds een her ziening ondergaan. Kar- rcvrachtcn vol worden naar den schilder gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9