Onterfd....! HET NIEUWE DIACONESSEN-ZIEKENHUIS BROXOVO te Den Haag is heden In tcgen- HET VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL heeft Woensdag te Rotterdam een voetbalwedstrijd gespeeld tegen de Engelsche Prof-club Reading, woordlgheid van H. K. H. Prinses Juliana officieel geopend. hen interieur \an het nieuwe waarbij het door de gasten met 3—1 geslagen werd. Een spelmoment. gebouw. FEUILLETON Naar het Engelschvan DOLF WYLLARDE. (Nadruk verboden). 14) „Ik verlang niet met haar ie trouwen", antwoordde Harrel op wanhopigen toon. „Je hebt er geen idee van hoe ze me probeert in te palmen. Je hebt zelf kunnen zien wat voor charme er van haar uitgaat. Jack. En toch heb ik nooit de bedoeling gehad om anders dan zuiver vriendschappelijk raet haar om te gaan. Ik denk er eenvoudig niet aan om met haar te trouwen", barstte Harrel plotse ling uit. „Al mijn gedachten en al mijn ver langens gaan nog altijd uit naar Barbara Howard, ik zou geen andere vrouw naast me kunnen dulden! Denk toch vooral niet dat ik een lichtzinnig spelletje speel met Eulalie de Floissac. Jack". „Ik begrijp je. ouwe jongen. En ik bewon der je standvastigheid. Als ik bedenk hoe een zaam je het hier hebt". „In het begin, toen ik pas hier was", zei Harrel langzaam, „dacht ik dat het alleen maar sDeelsche behaagzucht van haar was en ik plaagde haar en maakte gTapjes. zooals je met een onschuldig kind doet. Toen drong het opeens tot me door. dat het van haar kant uit wel eens ernst zou kunnen zijn en toen hield ik er onmiddellijk mee op. Het was die nobele kerel, Dr Meillet, die mijn oogen geopend heeft, voor het kwaad dat ik zou kunnen stichten. Ik volgde zijn raad en trachtte haar zooveel mogelijk te vermijden, maar ongelukkiger wijze viel ik juist in de termen om haar te redden uit de handen van een griezeligen ouden neger, den bewoner van de aangrenzende plantage, die haar las tig viel met zijn attenties". „Dus je hebt dien vent een pak slaag ge geven?" „En niet zoo zuinig ook! Hij kon zijn ge zicht in geen drie weken ergens laten zien. Hét verwondert me overigens, dat ik niets meer van hem gemerkt heb. maar hij zal wel hebben ingezien, dat hij beter deed met over dat heele gevalletje maar te zwijgen Het. zou zijn reputatie niet bepaald ten goede geko men rijn „Het verbaast me dat hij niet getracht heeft je met „Obeah" te bestoken". ..Ik denk niet dat hij veel kwaad zou heb ben gedaan! Maar ook dat heeft hij, voor zoo ver ik weet, niet geprobeerd. Maar sedert dien dag heeft Eulalie het mij moeilijk ge- r.oeg gemaaktofschoon ik haar zooveel mogelijk uit den weg ben gebleven. Maar haar heelemaa! ontloopen kan ik natuurlijk niet". „Wel Digby", zei Morrence ernstig, „als het allemaal is zooals je vertelt, kan ik alleen maar mijn raad herhalen dat je zoo gauw mogelijk voor een poosje naar Engeland gaat". Harrel liet het hoofd in de handen rusten. „Het is in elk opzicht de beste oplossing", drong Morence aan. „Het zou Cecily buiten gewoon goed doen als ze je weer zag en als je ladv Barbara terugziet, kun je voor jezelf uitmaken, of je gevoelens voor haar inder- hetzelfde zijn gebleven. Als dat het geval is. draai die juffrouw de Floissac dan voorgoed den rug toe! En kom je tot de conclusie, dat je je ten opzichte van Lady Barbara vergist, welnu, kom dan hier terug, sticht een huis gezin cn leef verder gelukkig. Ik hoop van harte dat je dat zult worden". Hij stak de hand uit en Harrel greep die. „Ik geloof niet, dat er twijfel bestaat om trent mijn gevoelens", zei hij zacht. „Sinds jij mijn gedachten weer naar de oude tijden heb teruggebracht, is de herinnering aan haar zoo levendig geworden, dat ik dikwijls vervolgd wordt door de idee. dat ze hier in huis is! Het is als een benauwende, onzinnige droom, dan voel ik haar nabijheid als ik des avonds in m'n eentje op de veranda zit. Ik heb de laatste dager, meer en meer het ge voel gekregen, dat het zelfs hier een paradijs zou zijn. als Barbara bij mij was". „Waarom vraag Je haar Ln vredesnaam dan niet, of ze komen wil?" viel Morrence uit. „Je gaat immers niet naar huis als een misluk keling! Integendeel, alles wijst er op dat L'Opale bezig is een succes te worden en je hebt je tegenspoed gedragen op een manier, die maar heel weinigen je zouden nadoen!" Harrel aarzelde. „Ik heb een gevoel, alsof er zóó'n breede kloof tusschen ons bestaat", zei hij langzaam, „dat 't vrijwel onmogelijk zal zijn om die te overbruggen. En toch. Jack. zie ik in dat er een heeleboel waars is in wat je zegt. Je hebt mijn oogen geopend voor den werkelijkcn toestand. Ik zal in ieder geval over Je raad nadenken". „Dat is tenminste al iets gewonnen", meen de Morrence opgewekt ..Kijk daar komen de ponnie's. Tijd om te vertrekken!" Het was nog vroeg in den morgen, maar de tropenzon brandde al met bijna ondrage lijke felheid op Trinity, toen zij door de nauwe, kwalijk-rieker.de straatjes reden en de beide ruiters veegden zich onophoudelijk het zweet van het voorhoofd. De atmosfeer leek wel een gloeiende oven. Ook aan den kleine landingssteiger bracht geen zuchtje uit zee eenige verkoeling. De gouvernementsstoomer lag gemeerd, de loop planken waren uitgelegd en een aantal ne gers liepen af en aan met groote trossen ba nanen op het hoofd, balen saamgepakt groen dat als veevoeder werd gebruikt en bundels suikerriet. Het laden van het scheepje bracht leven en vertier in het anders zoo stille ne gerdorp. Morrence betrad een van de loopplanken en drukte Harrel stevig de hand. „Denk nog maar eens goed over mijn voor stel" ,zei hij ten afscheid. „Je moet een week je bij me komen logeeren voor de mailboot vertrekt". „Dat kan ik wel doen. zonder dat ik naar Engeland ga", antwoordde Harrel met een nauwelijks-verborgen, veelbeteekenenden glimlach. Hij wachtte nog even om het stoom bootje te zien vertrekken, steeg toen weer ie paard en reed ln de richting van L'Opale. met een gevoel van weerzin tegen de druk kende eenzaamheid, die daar zijn deel zou zijn. nu zijn gast vertrokken was. Het, was alsof hij het nog nooit zoo afschuwelijk en ondragelijk warm had gehad. De groote klok van de kerk luidde voor den ochtenddienst en verscheidene kerkgangers traden het koele interieur van het bedehuis binnen. Harrel meende een glimp op te vangen van een wel bekend figuurtje en hij reed haastig verder. Na zijn laatste gesprek met Morrence wilde hij nog meer dar. vroeger trachten ontmoe tingen met Eulalie zooveel mogelijk te ver mijden. Hij wilde wel, dat ze zich maar niet had aangewend om op haar tochten naar Trinity op L'Opale aan te rijden en tijdens zijn afwezigheid het interieur van zijn kamer te verzorgen! Hij had het haar moeilijk kun nen beletten zonder onbeleefd te zijn en de zaak nog erger te maken, want het was. op pervlakkig beschouwd, immers doodnatuur lijk dat de weinige blanken in deze afgelegen streek elkaar attenties bewezenMaar gezien in het licht van zijn gesprek met Jack. waren de goede zorgen van Eulalie hem wel zeer onwelkom, ofschoon hij ze uit gewoonte langzamerhand als vanzelfsprekend had ge accepteerd en hij zichzelf moest bekennen dat hij het op prijs stelde, als zijn vrijgezellen woning er een beetje huiselijk utzag. Toen hij langs het klooster reed. stelde h'J zich onwillekeurig de vraag, of hij Dr. Meil let spoedig bij zich zou zien, Er waren weer veel gevallen van koorts, had hij gehoord, maar hij had er niet aan gedacht om den raad van den ouden dokter op te volgen en als voorbehoedmiddel kinine tc nemen, want hij had in al den tijd dat hij nu hier was nog niet den lichtsten aanval van koorts gehad en was overtuigd dat deze minder een gevolg was van de muskieten, dan wel van de verre gaande onzindelijkheid ln de negerwoningen. En in dat opzicht liet L'Opale niets te wen- scheti over HU rekende zichzelf dan ook vol komen veilig. Terwijl hU langs den uitersten rand van zijn bezittingen reed, zag hij opnieuw met voldoening, hoe groot 't verschil was tusschen den tegenwoordigen toestand on die van an derhalf jaar geleden. Hij begon langzamer hand te gelooven dat de plantage met enkele jaren een winstgevend bezit kon worden gezien de resultaten, die hU nu reeds had be reikt. Een vergrooting van zijn terrein met een paar stukken weidegrond, zou niet on- voordeellg zijn. bedacht hij. Misschien kon hij wel goedkoop de hand leggen op een deel van de verwilderde gronden van Lc Saphir! TerwUl hU. verdiept ln toekomstplannen voortreed, werd zUn aandacht plotseling door iets zonderlings getrokken. Op het eerste ge zicht leek het alsof iemand de wei, waar zijn ponnie's meestal graasden, had willen her scheppen tot een inrichting-op-groote-schaal tot drogen van waschgoed! Een aantal bam boe palen waren, niet ver van de haag, in den grond gedreven en vormden een ruw vierkant. (Wordt vervolgd;. LAPWERK. Een der huizen tusschen Damrak en Warmocsstraat tc Amsterdam ver beert in een dusda» nigen toestand, dat het overal gestut moet worden om instorten te voor komen. VERKEF.R IN VERDIEPINGEN. De oplossin" van het vraagstuk inzake het intense verkeer in New-York is voor een belangrijk deel opgelost ln den aanleg van verkeerswegen boven elkander. EEN HANDSTAND OP DE BRUG, uitgevoerd door den heer S. Cserno, tijdens de zaalkampioenschappen A.M.V.J., welke Woensdagavond ln het A.M.V.J.-gebouw te Amsterdam werden gehouden. MEJ. ELVY KALEP, de eerste Estland- sche a vla trice, is naar Nederland geko men. teneinde besprekingen te voeren over het bouwen van een vliegtuig, waarmede zij een vlucht naar China wil ondernemen. „LANGS DEN AMSTEL". Een schilderij, dat deel nlt- maakt van de tentoonstelling van Nederlandsche Kunst, welke op het oogenbllk te Brussel wordt gehouden. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE TE GENÈVE ia met eea rede van Arthur Henderson geopend. Twee kopstukkon van de con ferentie te Geneve, Henderson cn Tardicu

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9