UIT DE OMSTREKEN De huurdersstaking. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 5 FEBRUARI 1932 Dc huurdersstaking in deze gemeente duurt reeds eenige weken. In dien tijd is in het conflict zelf geen noemenswaardige ver andering gekomen. Beide partijen ae huur ders, die slechts een gedeelte van dc vroeger vastgestelde huren willen betalen, omdat zij verzekeren niet meer te kunnen betalen en de verhuurders, die verklaren, dat zij zelf voor zulke hooge lasten zitten, dat zij aan de gestelde eischen niet kunnen voldoen staan nog onveranderd tegenover elkaar. De eenige wijziging in den stand van zaken betreft het aantal huurstakers. De op gaven die beide partijen gedaan hebben, loo- pen uit elkaar, maar ons werd verzekerd, dat in elk geval aangenomen kan worden, dat er thans ongeveer 150 huurstakers zijn. Tot heden is het nog niet tot een uitzet ting gekomen, maar wij vernamen, dat het te verwachten is, dat die niet lang meer zul len uitblijven. De huiseigenaars hebben het voornemen de hulp van den Kantonrechter in te roepen om de huurders die niet de volle huur betalen, uit hun woningen te zetten. Het is nog onzeker welke houding het ge meentebestuur dan zal aannemen, namelijk of aan de op straat gezette menschen van gemeentewege andere woningen zullen wor den verleend. Het gemeentebestuur heeft zich tot heden bij dit conflict afzijdig gehouden. Dc vraag kan evenwel gesteld worden of het geen aanbeveling zou verdienen om te trachten bemiddelend op te treden. Misschien is het mogelijk de partijen tot elkaar te brengen. Thans is het. conflict nog tot bescheiden omvang beperkt, maar als de partijen onver - zoend tegenover elkaar blijven staan, is het te voorzien, dat de afmetingen steeds grooter worden. Als tientallen ingezetenen inderdaad op straat gezet worden, kan de gemeente zich toch niet geheel afzijdig houden, omdat zij dan toch daarbij betrokken wordt IJMUIDEN SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederlmotorpa ssagiensscfhlp Christ iaan Huygens, van de S. M. N. is Woensdagmid dag 12 uur met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar Ned. Oost-Indië ver trokken en passeerde de sluizen te Umui- den. Het Engelsche ss. Glynwen is Woensdag avond in ballast van Havre voor het Hoog- ovenibedrijf te LJmuiden aangekomen, ten einde een volle lading ruw ijzer voor Enge land in te nemen. Het Neder!, ss. Beyerland Is Donderdag morgen met een volle lading steenkolen van New Castle aan het Hoogovenbedrijf te LJmui den aangekomen, na lossing vertrekt het schip in ballast naar Immingham. Het Nederl. sa. Friesland ligt tnomen- teel te New Oastle in lading en zal een dezer dagen met een volle lading steenkolen voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrek ken. Het Engelsche ss. The Snhan. is Donder - avond in ballast van de Thames voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrokken, teneinde een volle lading raw ijzer voor Engeland in te nemen. Het Noorsch ss. Oria is Donderdagavond na lossing harer lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden. in ballast naar Rotterdam vertrokken. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.102. Griet per 50 KG. f 45—18.30 Tongen per K.G. f 1.701 Grocte schol per 50 K.G. f 14-5011 Middelschol per 50 KG. f 1613.50 Zetschol Per 50 K.G. f 19—17.50 Kleine schol per 50 KG. f 1810. Bot per 50 KG. f 3-80 Schar per 50 KG. f 12.50—5.20 Pieterman en poon per 50 K.G. f 13 Groote schelviscb per 50 K.G. f 60 Middelschelvisch per 50 K.G. f 4341 KI. middelschelvisch per 50 KG. f 35 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 28.50—17 Kabeljauw per 125 K.G. f 4332 Gullen per 50 K.G. f 17.50—6 50 Leng per stuk f 1.20 Heilbot per K.G. f 1-35—0.95 Wijting per 50 K.G. f 8—1.50 Koolvisch per stuk f 0.520.30 ALG. NED. METAAL- BEWERKERSBOND. DE LOONSVERLAGING BIJ DE HOOG OVENS. De afdcelingen IJmuiden en Beverwijk van den Alg. Ned. Metaalbewerkcrsbond houden op Dinsdag 9 Februari een ledenver gadering in „Bloemoord" te Velsen (N.) voor leden werkzaam aan de Hoogovens en Mekog De vergaderingen worden gehouden des morgen- 10 uur en 's avonds 7 uur, als eniigst punt staat op de agenda: „bespre king voorstel van de directie". Tusschen het bestuur van den Metaalbond en de directie der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken eenerzijds en de Hoofdbestu ren der metaalbewerkersorganisaties ander zijds heeft heden (Vrijdag) een conferentie plaats inzake de aangekondigde loonsver laging bij de Hoogovens. Naav men ons mededeelde, is de loonsver laging gedurende de onderhandelingen, nog niet van kracht. Wil ontvingen een strooibiljet waarin er bii dc arbeiders der Hoogovens. Cerny en Mekog op aangedrongen wordt, iedere ver sie chtering met dc meeste beslistheid van de hand te wijzen. AANBESTEDINGEN Hedenmorgen heeft de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het maken en herstel len van oever- en boordvoorzieningen langs het Spuikanaal te IJmuiden en langs het haventje voor binnenschepen ten Noorden van het binnentoeteidingskanaal naar de miadensluis aldaar. Raming f 56.000. Ingekomen waren 34 biljetten. Laagste In schrijver was J. v. d. Vlies, te Süedrecht voor f 35.475 Hoogste de N.V. Aannemingsbe drijf van Waterwerken ïc Amsterdam voor f -54.500. Aanbesteed werd vervolgens het maken van een rijweg en rijwielpaden met asfalt- verharding. het maken van trottoirs en voet paden en her. uitvoeren van rioleeringswer- keo op den Rijksweg no. 9. gedeelte Velsen- Alkmaar in de gemeenten Heiloo en Alkmaar. Raming f 118.000. Ingekomen waren 26 biljetten. Laagste in- schrijfster de N V. Nedeiiandsche Bazalt- maatschappij te Zaandam voor f 88.800. Hoogste was Jaarsveld te Vilvolde voor f 117.000 VELSEN DE NOOD DER TUINDERS. STEUN VERLEENING. Door den Raad werd een adres van het bestuur van den R.K. Dioc. Land- en Tuin- bouwbond. inzake steunvcrlcening aan tuin ders. om advies in handen gesteld van het College van B. en W. Adressant vraagt de aandacht voor den nood onder de tuinders en. in voorkomende, gevallen, de ondersteuning uit een apart cri- sisfonds, teneinde te voorkomen, dat de be trokkenen zich tot Maatschappelijk Hulpbe toon zouden moeten wenden. Bedoelde tuin ders toch zijn niet als gewone werkloozen te beschouwen. Zij hebben wel werk, doch. door de slechte resultaten van het tuinbouwbedrijf over het afgeloopen jaar, beschikken zij niet over middelen voor hun dagelijksch on derhoud. Voorts vraagt het Bestuur er bij de Re geering op aan te dringen een regeling te treffen tot het. verstrekken van rentelooze voorschotten op langen termijn, voor de tuin ders in Kennemerland, evenals zulks voor West-Friesland is geschied. Ten opzichte van het eerste verzoek doe len B. en W- mede, dat de betreffende tuin ders zich reeds wenden tot de Raadscom missie inzake steunverleening en door die Commissie, voor zoover noodig, met een wekelijksche ondersteuning worden gehol pen. Het is ons bekend, dat adressant zich met een dergelijke behandeling kan ver eenigen. Wat aangaat het. tweede punt deelen B. en W. mede, dat door de Tweede Kamer der Staten Generaal is aangenomen een voorstel der Regeering om een bedrag van f 700.000 op de begrooting uit te trekken voor rente looze voorschotten ten behoeve van den gro- ven tuinbouw in West-Friesland, benevens f 50.000 voor rentelooze voorschotten ten behoeve van de bloembollenteelt te Breezand Het eerstgenoemde crediet wordt renteloos ter beschikking gesteld van de gemeente o.a. op voorwaarde, dat deze bij ieder door haar aan noodlijdende tuinders te verstrekken renteloos crediet 70 pet. gebruikt en de rest uit eigen middelen bijpast. Laatstgenoemd crediet van f 50.000 is ter beschikking van de betreffende gemeente gesteld o.a. onder voorwaarde, dat die ge meente eveneens f 50.000 renteloos beschik baar stelt. In dit verband meen en B. en W. te mogen opmerken, dat door den Raad den 20 Januari 1931 werd besloten hen te machtigen op be paalde voorwaarden de go ineen te borg te stellen voor de richtige naleving van do over eenkomsten van geldleening, welke zullen worden gesloten tusschen de Coöperatieve Boerenleenbank te Driehuis en in de ge meente gevestigde tuinders en akkerbou wers. die, naar het oordeel van Burgemees ter en Wethouders voor steun tot instand houding van hun bedrijven in aanmerking komen, echter met dien verstande, dat de borgstelling zich beperkt tot telkens 30 pet, der voorschotten, met rente en kosten, en onder voorwaarde, dat de overige 70 pet. door de provincie Noordholland wordt ge garandeerd. Ingevolge deze regeling werd in totaal aan voorschotten verstrekt f 5990, waarvan nog nieis is terugbetaald, terwijl een bedrag van f 116.4? aan rente onbetaald is gebleven. Wanneer de Raad voldoet- aan het tweede verzoek van adressant sluit dat in zich. dat. wanneer de Regeering een bepaald bedrag beschikbaar stelt, de gemeente verplicht zal zijn ook een zeker bedrag aan voorschot uit te keeren. B. er w. kunnen zich met de strekking van bedoeld verzoek vereenigen en stellen den raad dan ook voor. daaraan te voldoen, BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: T. 'Hoogeveen. Hendrik Roozenlaan 53 Haarlem, een glacé handschoen; J. v. d. Veldt, Hen drik Roozenlaan 8, Haarlem, een paar gym nastiekschoenen; M. Hommes. Zuiderbuiten Spaarne 126 Haarlem, ren vulpenhouder; Rahusen, Oosterduinweg 243 Aerdenhout, ecu tackel: Schoorl, Korte Kleverlaan 76 Bloe- menöaal. een rijwielbelastingmerk; Bonarius, Kleverlaan 19, Bloemendaai. een rijwielbe- lastingmerk in étui; Kenbeek. Boschlaan 10. Bloemendaai, een dop van benzinetank: J. Dirks. Rollandstraat. 11, Haarlem, een gladde gouden ring; aan den politiepost te Aerden hout, een zilveren rozenkrans, een nagel schaartje; aan het bureau van politie te Overveen een portemonnaie met inhoud, een sleutel. SANTPOORT TURNVEREEXIGING „SANTPOORT". Donderdag j.l. gaf de Turnvereeniging „Santpoort" een gymnastiek-uitvoering :n ..Zomerlust". waarvoor de belangstelling zee- groot was. We weten het niet, maar als het de andore aanwezigen gegaan is als ons, dan zijn ze niet zoo voldaan huiswaarts gtVeorc als anders wel eens het geval is geweest. In de eerste plaats was het een groot, deel van den avond wat- rumoerig in de zaal. Dan liepen de oefe ningen ook niet zoo „gesmeerd" ais we dat onder leiding van den heer Van Doorn ge wend waren. Verder zouden we als prettige, en steeds weer boeiende afwisseling graag wat oefen stof van moderner gehalte hebben zien ver werken. De beste beurt maakten naar onze meening de grocte meisjes. Vooral haar oefeningen aar. het dubbelrek konden ons bekoren. Aan de brug werd vooral de slotoefening keurig uit gevoerd. En dan willen we ook de stokoefe- ningen dezer meisjes, zij 't dan ook, dat ze hoofdzakelijk uit oude vormen waren samen gesteld, vermelden. De kleine meisjes voerden baloefeningen uit, die nog al ongelijk werden uitgevoerd door het wegspringen van den bal. Hun zang spel. dat zij onder leiding van mej. Van Delden uitvoerden, was alleraardigst. Van de middelklasse meisjes vielen de springrietoefe- ningen in den smaak. De dames toonden haar kunnen aan den rekstok. In de eerste oefeningen verliep alles correct, doch de slotoefening eischte te veel de hulp van den directeur. Ook het knie- zwaaien links en rechts leek ons niet noodig. De le afdeeling heeren leek ons qualitatief vooruitgegaan te zijn. Ook het werk van de 2e afdeeling heeren aan de brug geeft wel hoop voor de toekomst. Aan het slot werd mej. Van Delden een bloemenhulde gebracht. HET CRISIS-COMITé. De afdeeling Santpoort van het Crisis- comité organiseert op Dinsdag a.s. in „Zo merlust" een ontspanningsavond met mede werking van mevr. en den heer Speenhoff. mevr. Van Beern (sopraan), den heer N. J. Arisz (bariton) en mej. Arisz begeleiding). VAN DE WERKLOOZEN. De groote feestavond, die door het R K. Comité tot het verleenon van ontspanning aan de werkloozen in het R.K Verenigings gebouw aan den Heerenweg zal worden ge houden. is nader vastgesteld op Dinsdag 9 Februari a.s. Zooals wij reeds hebben mede gedeeld, wordt dien avond door de Tooneel- vereeniglng „Door Eendracht Sterk" een ko misch toonee'.stuk opgevoerd, terwijl boven dien eenige kluchtige films worden gedraaid. Voor de muzikale illustratie zorgt de Hcem- steeosche Jazzband, leider de heer J. Bos. Alle werkloozen zijn welkom, op vertoon van hun werkloozenkaart, die afgestempeld moet zijn op 25 Januari, 1 of 8 Februari 1932. Een ieder kan, zoover de plaatsruimte dit toelaat zijn vrouw of meisje medebrengen. In de afgeloopen weck werd het comité door slager van Sluisdam uit de Lombok straat in staat gesteld ongeveer 150 pond spek onder de wcrkloozeo te verdeelen.Bakkcr Van der Heijden van de Camplaan zorgde een paar middagen voor een partij krenten broodjes bij de thee. Woensdagmiddag hield dc inspecteur van Politie, de heer Kemper een voordracht over de regels van het verkeer, waarbij hij enkele situaties op het bord teekende. Hiervoor be stond zeer veel belangstelling. De inspecteur stelt zich voor om nog t wee middagen te ko men spreken over de Motor- en Rij wiel wet en wel op Donderdag 11 cn 18 Februari. De Volksbond tegen Drankmisbruik schreef f 10 af op postrekening 65553 van den iy?n- nirigmeester, den heer C. Nelis, terwijl nog kleine giften, die alle met bijzonderen dank werden aanvaard, binnenkwamen Met heel zuinig beleid kan het werk nu wer den voortgezet tot eind Maart SPAARNDAM NED. NATUVRJÏIST. VEREENIGtNG De afd. Haarlem van bovengenoemde ver- eeniging hield Donderdagavond haar jaar vergadering in gebouw Theosofia, onder lei ding van mej. A. Roes. Nadat dc notulen der vorige jaarvergade ring waren gelezen en goedgekeurd, las de secretaresse, mej. Van der Velden, het jaar verslag voor. Hieruit bleek da: dc afdeeling bloeit en zeer actief leven vertoont. Nadat ook de penningmeester verslag had uitgebracht en gedechargeerd was. deelde mej. Roes mede dat mr. Van der Plaats om gezondheidsredenen als voorzitter en be stuurslid was afgetreden. Zeer zeker U dit een groot verlies, daar mr. v. d. Plaats Jaren lang buitengewoon veel voor de afdeeling heeft gedaan. Het bestuur stelde voor den heer v. c. Plaats tot eerc-voorzltter te benoe men; alle aanwezigen stemden onder harte lijk applaus hiermede in. Bij acclamatie werd de heer G. A van Schaik tot voorzitter benoemd, de heer C. C. van Beaumont herkozen en de heer Jan P. Strijbos tot bestuurslid gekozen. Na de pauze werden excursie-kieken ver toond. vertelde dc heer J. Sybrandi een en ander over kreeften, o.a. den dezen zomer voor 't eerst in Holland waargenomen wol- handkrab. Bij duidelijke lantaarnplaatjes liet de heer Voet fraaie foto's van St. MoriU zien. De heer Sipkes bracht lichtbeelden van Voorne en de botanische vondsten Bokkcn- orchis en Bijen-orchis. We he.er Boting deed in prachtige plantenfoto's de flora van Zuid- Limburg. voornamelijk van 't Geuldal be wonderen. Helaas moet een groot deel dezer schoonheid verdwijnen daar een stuw in de Geul wordt gelegd. Dc heer Van Schaik bracht den sprekers dank en wekte de aanwezigen op. de zeer be langrijke lezing van dr. Botkc over land- schapslypen van Rusland op 25 Februari a.s. bij te wonen. GROOTE BRAND TE ZAANDAM Te Zaandam heef;. Donderdagavond een zware brand gewoed in een groote opslag plaats. genaamd „Het Zwarte Kalf" van de N.V. Sehocmaker. Een groot- voorraad cacao- productcn ging verloren, in de nabijheid staande benzinetanks liepen ernstig gevaar, doch de brandweer uit Zaandam, Koog en Zaandijk wist cien brand te beperken tot dc opslagplaats. De schade wordt op eer.igc tonnen geschat. De brand was tol ver in den omtrek zichtbaar. VOETBAL. TRAMVOGELSJOHEZ. Zaterdagmiddag half drie spelen dc „Tram vogels" op het terrein in het Sportpark tc Heemstede een wedstrijd tegen „Johez". Een ander Tramvogeisploeg zal spelen tegen het elftal van „Telefonia" op het terrein aan den Middenweg. HANDBAL. A. H. C. ILIJNDEN II. Deze wedstrijd heeft plaats 's morgens tien tien uur op het A. H. C.-terrein aan den Yer- gierdeweg er. staat onder leiding van den heer M. C. Pal. Hier zullen twee gelijkwaar dige ploegen elkaar ontmoeten waarbij A. II. C. als dc meest technische wei zal weten tc overwinnen. LIJNDEN I—RAPID IT AS I. De Rapidit-asspelers spelen Zone a g hun laatsten uitwedstrijd in de competitie legen de kampioenen, cn zullen vermoedelijk do punten wel in Halfweg laten, maar Lijnden zal van het begin tot het einde op haar hoe de moeten zijn, daar Rapidtas niet gauw den moed laat zakken en altijd tot het eind .•toe enthousiast doorspeelt. Rapiditas ver schijnt volledig. De wedstrijd begint, te half drie on het Lijnden-terrein te Halfweg. SCHIETEN. IIAARLEMSCHE SCHIKTBOND. Woensdagavond vergaderde bet bestuur van den Haarlemschen Schictbcnd in hotel Lion d'Or. In het dagclijksch bestuur is geen verande ring gekomen; het bestaat dus uit d- hoeren B. A. Dammers, voorzitter. P. Gultkers se cretaris. en G. A. Paap. penningmeester. Als datum vcor den voorjaar.swe.1st.rijd is be paald 23 en 24 April, de jaarvergadering zal eind Mei plaats hebben. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE CRISIS-CURSUSSEN. „Het opbouwen van de kramen, is meer dan de geheclc kermis" zegt een spreek woord, hetgeen ook wel gezegd kan worden van den T.Ontwikkellngs-Commissle Crisis Cursus" Deze cursus is door de Commissie me-, veel animo opgezet en door haarzelf cn de vakorganisaties gepropageerd, maar de belangstelling laat nog veel te wenschen. Wij willen ons in dezen eens bepalen bij dc vakgroep zeelieden en wel bij de ouderen, schippers en stuurlieden. Als men met menschen van deze catagoric een en ander besprak, bleek dat de moesten in de veronderstelling verkoeren, dat, in dien het visscherij diploma in werking zou komen deze categorie een z.g.n. dienstdi- plorna zou krijgen, evenals in 1904 bij het inwerking treden van de schipperswet. Niets is minder waar. Zeifs een vrtificaat op de wet van uitwijken zal niet voldoende z(jn. Thuna wordt van verschillende zijden hard gewerkt om het visscherij diplom a verplicht tc doen worden en zal vrijwel het ontwerp „Tydeman", behoudens eenige kleine wijzi gingen. gehandhaafd blijven. In dit ontwerp (memorie van Toelichting) komt o.m. voor, dat van schippers en stuur lieden die reeds eenigen tijd dienst deden in dien rang, geen volslagen examen zal worden afgenomen, maar dat hun verschil lende vragen zullen worden gedaan en vraag stukken ter bewerking zullen worden gege ven. teneinde hieruit te kunnen beslissen in hoeverre hun kennis van navigatie strekt. Het bovenstaande in aanmerking genomen is het juist nu zoo'n prachtige gelegenheid om zich die kennis van navigatie eigen te maken, temeer daar, zooals ik hoor, deze les sen buiten de z. o. s. omgaan en dus die oudere; geheel onder elkaar zijn. Wij kunnen dan ook den belanghebbenden niet genoeg aanbevelen zich bij hun organi satie op tc geven voor het volgen van die lessen, Het is hun belang. EEN SCHIPPER R.K. KIESVEUEENÏGING. In „Zomerlust" hield de R.K. Kiesvereeni- gïng „Santpoort I" haar jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer Jac. P Nijs sen. Deze vergadering was daarom zoo belang rijk. omdat het bestuur besloten had en bloc af te treden, zulks naar aanleiding van het feit, dat bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen een flink deel der kiezers op lijst 8 (Iiandgraaf) had gestemd. Het bestuur meen de hierin een zeker wantrouwen te moeten zien en besloot daarom op deze wijze de leden in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken. In zijn openingswoord zeide voorzitter de heer Nijssen vernomen te hebben, dat meer dere leden het niet wenschelijk achten, dat een raadslid tevens voorzitter van een kies- vereenlging is. Daarom heeft spr. besloten na 19 jaar voorzitter te zijn geweest, thans heen te gaan. Eenzelfde besluit - - doch niet om dezelfde reden nam ook de secretaris, de heer C. G. v. Warmerdam. Deze had een staat van dienst van 24 jaar. Dc bestuursverkiezing had tot resultaat, dat herkozen werden de heeren J. J. Jabroer. Jac. Graman, B. Komen en P. J. A. Molenkamp. Gekozen werden de heeren P. de Jong. C. Post, P. v. Schie. Jac. Oudendijk en P. P. Smit. Van hen werd de heer P. de Jong als voor zitter aangewezen. De heeren Molenkamp, de Jong en Smit brachten den aftredenden hartelijk dank. Uit alles bleek, dat. de kiesvereeniging in de hee ren Nijssen en Warmerdam twee goede krach ten verliest. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een voordeehg saldo was van f66.31 Verder brachten dc afgevaardigden ter Pro vinciale Vergadering en van den Rijkskies kring verslag uit. Tenslotte vroeg dc heer Duyn (candidaat lijst 8) toestemming van den voorzitter van het actie-comité van lijst 8 om de bekende kwestie uiteen te mogen zetten. Besloten werd hiervoor binnenkort oen vergadering uit te schrijven. HEEMSTEDE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. De afdeeling Heemstede van bovenge- noemden bond hield Donderdagavond een ledenvergadering in Café-Jtcstaurant „Hof van Heemstede". Besloten werd een verguld zilveren me daille beschikbaar te stellen voor dc groote vollegrondstentoonstelling in Noordwijk. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er over 1931 een nadeefig saldo was van f 4.03. Als afgevaardigde voor het jaar 1932 wer den herkozen de heer Hub Ruysenaars Hz en C. Kapitein en als plaatsvervanger de heer G. A. Braam. Geïnformeerd werd of een voorstel succes zou kunnen hebben om door den bond te bereiken dat personen, die in het politieblad als onbetrouwbaar gesignaleerd staan, als lid van de Kamer van Koopphandel worden geweigerd ot geroyeerd. De voorzitter ant woordde dat iedere koopman lid van die Kamer van Koophandel moet zijn, zoodat dit lidmaatschap geen bewijs is van soliditeit. Bij de rondvraag betreurde een lid de slechte verslagen van dc keuringen in Bloem boilencultuur. aan welk verslag men totaal geen houvast heeft en dat niet meer bevat dan hoogstens een proces verbaal dezer keu ringen. Aan het hoofdbestuur zal in dezen geest een wenk gegeven worden. Betreurt werd ook de wijze waarop be handeld was de bespreking over de teelt regeling. door de voorzitters der diverse af- deelingen. Men was van oordeel dat zulk een gewichtig punt aan het oordeel der leden had onderworpen moeten worden. De voorzitter zette de reden van dit zoo snel genomen besluit uiteen Tenslotte had cr een verloting plaats van enkele gereedschappen en andere nut tige voorwerpen. Al'TOBOTSING. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur passeer den op den Heerenweg 2 auto's elkaar in tegen overgestelde richting. Een derde wagen wilde bovendien nog voorbij en dwong de auto van den heer L. nog meer uit te wijken, waardoor deze tegen een boom reed. De wagen werd ernstig beschadigd doch persoonlijke onge lukken vielen niet voor. DE WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week 287 aanbiedingen in van werkzoekenden t.w. 130 grondwerkers, 3 4 metselaars. 15 schilders. 31 timmerlieden. 18 opperlieden, 65 bloemist- arbeiders, 74 losse werklieden cn 40 werkzaam in andere bedrijven. PERSONALIA. Op het, dezen weck gehouden examen te Den Haag slaagde voor leerares in hei mode vak. mej. C. Koelman, alhier. HAARLEMMERI.IEDE EN SPAARNWOUDE CRISIS-COMITé. Aan de Burgerij is dc volgende oproeping gericht: De nood der tijden is aanleiding geweesn dat ook in deze Gemeente een Crisis-ComHc is opgericht, ten doel hebbende het '.eenigen van nood, welke een gevolg is van de crisis. Op 2 Februari j.l. is dit Comité door den Bur gemeester geïnstalleerd. Het Comité is voornemens dc hem opge dragen taak zoo spoedig mogelijk ter hand te nemen, doch moet. alvorens tot daadwer- kelijken steun te kunnen overgaan, de be schikking hebben over de daarvoor noodige middelen. Ten einde daartoe tc komen zullen in de week van 813 Februari as. leden van he; Comité met gewaarmertke lijsten u een bij drage komen vragen. Ook bijdragen in naturr. zullen zeer welkom zijn. Daar nog nimmer tevergeefs een beroep Is gedaan op den iiefdadigheidszin der burgers onzer Gemeente, zelfs niet wanneer het be trof het verzachten van het leed van buiten landers. vertrouwen wij. dat onze gemeente ook thans, nu het onze eigen medeburgers geldt, niet achterwege zal blijven. Het Crisis-Comité voor Ha ar lemmer liede c .a L. II. Simons, Eere-voorzitter. M v. Laan, voorzitter, F. Hokwcrda secretaris, C. Boer Penningmeester P. H. v. Essen, E. A. Grocnewegcn. J. Knook, J. v. d. Peet. P. J. van Seggelen, J. Spoor man. N. J. Tabak en A. D. J. R. Zwaan. CHRISTIAANS' GOEDERENHANDEL. In het zich steeds uitbreidende Noorden van Haarlem is weer een nieuwe winkel geopend. In het. perceel Zaanenstraat 1 n.l., waarin vroeger een wijnhandel van do firma Vlegels was gevestigd, heeft nu Christiaans' Goede renhandel. waarvan het. hoofdkantoor geves tigd is op de Zomerkade. een filiaal geopend. Een ware bloemenschat bewees, dat zeer ve len belangstelden in de owning van dezen nieuwen winkel. De zaak is, behalve goederen- ook meubel- handel cn dus vindt men er. behalve gordij nen.. loopers. kleeden enz oen keur van smaak volle meubelen in verschillende billijke prijzen. Men kan ook een keuze doen uit aar dige wandversieringen als schilderstukjes, etsjes enz. Behalve den winkel is er boven nog een monsterkamer, waar een groote voorraad aan wezig is. De zaak is uitmuntend verlicht met smaak volle ornamenten. ONTSrANMNGSVEREEN. „ONS GENOEGEN" Donderdagavond hield de Ontspannings- vereeniging „Ons Genoegen" haar jaarver gadering onder leiding van den waarne- menden voorzitter, den heer M. van Delden. De verslagen van secretaris cn penning meester werden goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werden de heeren A. Merks A Groeneveld. A. G. Prent Jr.. A- W. Vrce- dendaal en J. Wikke herkozen. Tot voorzitter werd dc heer M. van Dclden benoemd. ORANJEBOM) „PRINSES JULIANA". Van bovengenoemde afdeeling van de Ver eeniging Koninginnedag vergaderde dezer dagen het bestuur ter bespreking van de voor loopige plannen voor de as. Julianafeesten in Haarlem-Oost. Ilct is genoegzaam bekend dat vroeger In Haarlem-Oost een zelfstandige vereeniging bes'ond genaamd: Oranjebonci ..Prinses Juliana", welke sinds de laatste jaren onder afdeeling is van Vereeniging „Konin ginnedag". Reeds meer dan 20 jaren werd elk jaar de verjaardag van Prinses Juliana op luister rijke wijzea gevierd en zelfs in de z.g. oorlogs jaren werd van die goede gewoonte niet af geweken. Ook nu belooft het feest op 30 April weer schitterend te worden, ondanks den slechten tijd. Er is een voorloopig programma samenge steld met (vooral voor de jeugd) mooie at tracties. Deze voorloopige plannen zijn aan het Hoofd bestuur voorgelegd; en het afd. bestuur is van meening. dat het. programma eerst dan kan worden bekend gemaakt, wanneer de goed keuring der plannen definitief door het Hoofdbestuur heeft plaats gehad. Bovendien is ook voor d Ieder, weder een I feestavond met een mooi programma in wor- I ding.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13