Onterfd DE WERKZAAMHEDEN d. in aanbouw zijnde Coenhaven te Amsterdam n.dcren haar voltooiing. Een overeicht van hel complcz. dat binnenkort VELE SLACHTOFFERS zijn bij de mijnramp te Marebicnne (Bclgif) te betreuren De Koning een belangrijke verbetering voor de outillage der Atnsterdamsche haven -al brengen. en de Koningin van Belgic brachten een beeock op de plaats van de ramp. FEUILLETON Naar het Engelsch Tan DOLF 'WYLLARDE. (Nadruk verboden). 18) m] heeft waarschijnlijk lang en breed zit ten nadenken, hoe hij zich het best kon wre ken zonder zichzelf bloot te geven en moet door een of andere ooi-zaak plotseling aan Obeah gedacht hebber. Heb je een poos ge leden niet een van je bedienden ontslagen0" „Ja. Ouden Jakob! Ik heb hem. voor ik hem wegstuurde, eerst nog kopje-onder geduwd in den drinkbak van de paarden!" antwoordde Harrel, glimlachend bij de herinnering. ..Hij had Lucas kwaad gedaan en ik vond het noo- dig om hem een afstraffing te geven". „Dan geloof ik. dat we niet langer hoeven te peinzen, uit welken hoek de wind waait. Wetende dat Dupigny een wrok tegen ie koesterde, heeft Jacob hem waarschijnlijk voorgesteld, dat de planter den Obeah-man geld zou geven". Harrei's plan om eenigen tijd naar Enge land te gaan. nam steeds vaster vorm aan. Hij had behoefte aan het klimaat van zijn vaderland; hij voelde dat hij geen kracht zou hebben om door te gaan met het werk. dat hij eenmaal begonnen was en waarmede hij na eenige jaren zoo geen vermogen dan waarschijnlijk toch een ruim inkomen hoopte te verdienen, als hij niet een poosje er uit ging om de door zijn ziekte geschokte krachten te hersteller.. Hij begon voorbereidingen voor zijn ver trek te treffen. Omtrent den neger, dien dok ter Meilief, hem had aanbevolen, kreeg hij uitstekende informatie?. Hij had reeds eer der de leiding voor een plantage gehad, nart zijn wertc tot volkomen tevredenheid van oen eigenaar verricht en diens belangen trouw behartigd. Morrence. die natuurlijk Harrei's plan had vernomen, toonde zich uiterst verheugd over het besluit van zijn vriend en herinnerde hem aan zijn belofte, om een paar dagen in Port Gragas te komen logeeren voor hij naar Engeland vertrok. Harrel kon nauwelijks gelooven. dat alles in zóó korten tijd geregeld was. Den middag voor zijn vertrek was dokter Meillet een heele poos bij hem geweest en had hem aangera den om vroeg naar bed te gaan. ..Je moet niet vergeten, dat je nog een her stellende patiënt bent en je je nog niet te veel mag vermoeien", had hij hem vriendelijk gewaarschuwd. Maar Harrel voelde zich al een heeleboel sterker dan een paar weken geleden en voor hij vertrok, wilde hij nog een rondgang ma ken over de plantage, die hij nu voor langen tijd in de hoede van vreemden moest, ach terlaten Toen het wat koeler werd. begon hij zijn wandeling en na een poosje bevond hij zich op het pad. dat tusschen zijn grondge bied er. ei at van Dupigny liep en waar hij den zwarten planter indertijd de welverdien de afstraffing had toegediend. Nauwelijks was hij uit het struikgewas, dat de grens van zijn terreinen vormde, te voor schijn gekomen en had hij zijn voet op het pad gezet, of in een wólk van stof kwam een oonnie aandraven en vóór hij gelegenheid had zich in de struiken, terug te trekken, hield Eulalie de Floissac met een ruk haar paaTd in vlak bij hem. Hij had haar niet meer gesproken sedert, het tochtje naar de watervallen, en na het gesprek dat hij met Morrence over haar had gehad, had hij zich voorgenomen om haar voortaar. zooveel mogelijk uit der. weg te gaan. Maar dienzelfden dag was hij ziek ge worden en hü had gehoopt van L'Opale te kunnen wegkomen, ronder dat hij afscheid var. Eulalie behoefde te nemen. Hot was hem oijzonder aangenaam geweest, dat ze hem tijdens zijn herstelperiode niet was komen opzoeken, maar dat aan meneer Salmon had overgelaten. Hij was eerst te zwak en daar na te zeer vervuld geweest van zijn aanstaand vertrek, om zich te verdiepen in de mogelijke reden van haar wegblijven; dat ze weg bleef was hem voldoende. Hij had er geen idee van dat zij de eerste was geweest, die hem ziek in zijn verlaten huis had gevonden; dok ter Meillet had dit feit angstvallig voor hem verzwegen. Zeer tot zijn spijt, zag Harrel in, dat er geen ontkomen was aan een gesprek met Eulalie. Vervelend, dacht hij. dat ze toevallig nu juist moest komen langs rijden! Jk ben blij. dat ik je nog zie. Eulalie". be gon hij. niet heelemaal in overeenstemming met de waarheid. ..nu heb ik gelegenheid om nog even afscheid van je te nemen Haar oogen begonnen boos te schitteren en ze' klemde haar tanden opeen. ..Het is dus waar jij gaat dus heen?" viel ze hem hartstochtelijk in de rede. In haar oogen lag een uitdrukking, die hem een oogenblik onwillekeurig deed schrikken. ..Zij hebben mij er niets van verteld tot van daag!" „Ja", antwoordde hij rustig. ..Ik ga met vacantie naar Engeland. Ik ben ziek geweest zooals je wel zult weten. Ik moet nu veran dering van omgeving hebben om weer op kochten te komen. Had je er niets van gehoord, dat ik op reis ging?" „Neen. Zij hebben mij gemeer. behandeld!" „Wie?" vroeg Harre! verbaasd. ..Meneer Salmon Dokter Meillet alle maal!" riep zij woest. „Ze hebben mij bedro gen!" ..Kom. kom. Eulalie, je praat onzin", pro beerde Harrel haar te kalmeeren. „Waarom zouden ze je bedriegen?" Omdat ZIJ aarzelde eer. oogenblik en wierp haar hoofd met een plotselinge bewe ging achterover. ..Ik zal u alles vertellen", ging zij voort-. Ik ben hier geweest, toen n ziek was geworden, ik was do eerste die u vond toen de negers u alleen achtergelaten hadden. Maar die oude akelige ven', stuurde mij weg en heeft u bepraat om mij links te laten liggen, anders was u uit u zelf toch wel afscheid komen nemen! En ze hebben mij al dien tijd wijs gemaakt dat u te zwak was om bezoek te kunnen hebben en daar geloof ik nu niets meer van!" „Over wien heb Je het eigenlijk?" vroeg Harrel kortaf. „Over dokter Meillet die akelige hui chelaar!" antwoordde zij stampvoetend. .Hij heeft mij u onstolen!" voegde zij er met haar typische onredelijkheid aan toe. ,Jc was dus hier. toen ik pas ziek gewor den was?" vroeg Harrel met gefronst voor hoofd, terwijl hij haar laatste opmerking ne geerde. .En Dr. Meillet stuurde je weg? Daar heb ik niets van geweten!" ..Neen, natuurlijk niet", viel ze heftig uit „Dat. is zijn heele toeleg. Hij wil niet dat ik iets in uw loven ga beteekenen". Opeens zooals vaak bij het stuurlooee' meisje het geval was, sloeg haar stemming om. Haar toomelooze woede zakte, haar oogen schoten vol tranen en met een smee- kendc stem fluisterde ze: ..Blijf toch hierga toch niet van me weg'" ..Je bent je zelf met vandaag en je weet n>-t. wat Je zegt", zei Harrel koel. „Als ik terug kom ..Terugkcmen?" viel ze hem, nu weer heftig in de rede. „U zult nooit terugkomer.. U gaat naar haar naar dat blonde meisje! Dacht u dat ik het niet wist? Ik heb haar portret kapot gemaakt, en ik ben er blij om!" Zij lachte schril. „Ik zou haar kunnen vermoor den! Ik weet niet. hoe zij heet, maar altijd zal ik haar koud, bleek gezicht voor mij zien! Zij ls een pop zij heeft geen bloed in haar aderen zij heeft geen gevoel zij Zij zweeg opeens Harrel keek haar aan met den strengen blik. waarvoor zijn arbeiders ndderden. Eensklaps had li'J alles begrepen. „Ga heen", zei hij op een toon. die geen ugeustand of tegenspraak toeliet, „ik wil nies meer met Je te maken hebben, totdat je jezelf weer meester bent en hebt ingezien, hoe schandelijk je Je hebt mis dragen Met een ruk draaide hij zich om en ver dween in het struikgewas van L'Opale: zon der verder een woord en zonder groet het hij het meisje op het ruiterpad saan In den vroegen morgen van den volgenden dag verliet de kleine stoomboot de haven van Trinity. Het leek Harrel, of het heele dorp uitgeloopen was om afscheid van hem te ne men! Dokter Meillet met broeder Lazarus en broeder Dominicus en meneer Salmon met rijn beide kinderen deden hem ultge>jde tot aan de loopplank. En ie overstelpten hem met goede wenschen voor een volledig herstel en een behouden terugkeer Weinig kon hU vermoeden, dat terwijl de pouvernementsstoomboot het haventje ver- het, in de kamer op L'Opa'.e die bijna zijn sterfkamer was gewerden, een meisje ge knield lag. het hoofd in de handen verbor gen. Eulalie de Floissac beweende m wild ver driet den man. dien ze met al den g'.oed van haar hart had lief gehad, die haar had ver smaad voor een andere en die nu voor altijd uit haar leven was verdwenen, zooals se meende. Plotseling deden steelsche voetstappen haar opkijken en het volgende oogenblik zag ze in de hall de gestalte van een ouden neger. Het was Jacob, de neger, die door Harrel on staan den voet ontslagen was. Hij scheen het meis je niet bemerkt te hebben, want hU liep lang zaam naar het raam en begon onderzoekend den houten wand te betasten. Na een poosje draaide hij een schroef uit het raamkozijn, '.rok een p'.ank terzijde en stak zijn arm tot aan den elleboog in de opening, alsof hij sets zocht. (Wordt vwrwggdt. Z. EXC. Dr. .1. TH. DE VISSER, Minister van Staat, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, herdenkt zijn 75sten verjaar dag. DE TILBURGSCHE RIJVEREENIGING heeft haar uitgestcldcn jachtrit gehouden. Het parcours was niet gemakkelijk cn een der deelnemers haalde een frisch bad. KO VAN DIJK EN SAM DE VRIES In „Een man van geld" waarvan Woensdag bij het Schouw toonoel de pre mière gaat. i DUARD VERKADE ral op 11 Februari ?n het Rika Hoppe* 1 heater te Amsterdam rijn 25-jarige tooncelloopbaan herdenken. Een der meest bekende rollen van Eduard Verkade in „De Duivel". CARNAVAL IN SITTARD. Na aanvankelijk ver bod is op liet laatste oogenblik besloten de car navalsviering tocb te laten doorgaan. Een der wagens uit den gecostiimecr- den optocht. WAAR MEN DOOR DE TRALIES DE MENSCHEN NIET ZIET. - De werklieden, die bij de in aanbouw zijnde Coenhaven te Amsterdam bun arbeid verrichten aan den betonbouw, gaan bijna geheel achter het vlechtwerk schuil.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9