BiOCiTiN BUITENLAND. Polen bepleit de Fransche voorstellen. Litauen. STA TEN- GENERAAL Verdere inpoldering der Zuiderzee? EERSTE KAMER. AGENDA HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAC 11 FEBRUARI 1932 TWEEDE BLAD Zaleski vraagt oplossing van het ontwapenings- vraagstuk binnen het kader der ontwerp-convcn- tie. Waarborgen van het Volkenbondsverdrag mogen niet verzwakt worden. Poolsche voor stellen tot moreele ontwapening rangekondigd. Snowden verdedigt het aanblijven van de vrijhandelsgezinde ministers. Toestand bij de Woesoengforten nog onveranderd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zaleski. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken Zaleski kwam gisteren op de ontwape ningsconferentie na den Japanschen afge vaardigde aan het woord. Hij zeide, dat Polen zoo vele aanvallen heeft te doorstaan gehad, dat het overeen komstig zijn geografische positie en zijn ver leden met groote voldoening kennis had ge nomen van de Fransche voorstellen. De ont werp conventie van de voorbereidende ont wapeningscommissie diende door het afslui ten van neutrale veiligheidswaarborgen te worden versterkt. Het hiaat in dit ontwerp bestaat uit het onvoldoende rekening houden met het potentieel. Het is voor een aange vallen staat hetzelfde, of hij wordt aange vallen door tanks en vliegtuigen van een ge regeld leger of door „particuliere"' militaire organisaties, die in de ontwerp conventie niet zijn opgenomen. Wanneer een staat voor zijn particuliere militaire organisaties bui tengewone uitgaven noodig heeft, die den omvang van normale leger-uitgaven berei ken, dan zou daardoor een toestand gescha pen worden, waarmee de conferentie zich in het bijzonder heeft bezig te houden. Uit deze overweging diende de conferentie in de eer ste plaats verlaging van de leger-uitgaven na te streven. De opvatting wordt meer en meer gedeeld, dat de stand der bewapening van een land beoordeeld kan worden naar zijn leger-uitgaven. De verlaging dezer uit gaven moet zich ook uitbreiden tot de zoo genaamde ..particuliere" militaire organisa ties. Slechts daardoor kan een daadwerkelij ke beperking der bewapeningen worden be reikt. De Ontwapeningsconferentie moet een systeem scheppen, dat, naast maatregelen ter voorkoming van oorlog, ook sancties be vat. Zoolang het nog mogelijk is, door het schenden van bestaande verdragen een con flict te veroorzaken, kan men niet van de volken verlangen, dat zij onbeperkt geloof zullen hebben. De aandacht der publieke opinie moet thans worden gericht op de oor logsvoorbereidingen van industrieelen aard ter ontwikkeling van het oorlogs-apparaat. Bovendien moet internationale controle hier op worden uitgeoefend. Zaleski kondigde aan dat de Poolsche regeering practische voor stellen voor de moreele ontwapening zal in dienen. De crisis van het internationale ver trouwden was niet een gevol gvan de econo mische crisis, doch de oorzaak er van. Men kan op het oogenblik onmogelijk zwijgend de agitatie gadeslaan van bepaalde kringen, die uit egoïstische overwegingen hun doel willen trachten te bereiken in een sfeer van onrust en wanorde. De waarborgen van het Volkenbondsverdrag mogen in geen geval verzwakt worden. In liet belang van de po litieke stabiliteit dienen terstond maatrege len te worden genomen en zoo noodig zou men een regionalen vorm kunnen vinden voor de oplossing van het ontwapeningspro bleem binnen het kader van de aanhangige ontwerp-conventie. Het Hoogerhuis was gisteren dicht bezet en de galerij was stampvol toen lord Snowden er zijn eerste rede hield om het aanblijven der vrijhandelsgezinde ministers te rechtvaardi gen. Hij verklaarde volgens Het Handelsblad dat de vrijhandelsgezinde leden der regeering er van den aanvang af den nadruk op had den gelegd dat zij tarieven niet van de hand zouden wijzen voor het geval deze tijdelijk noodig en nuttig zouden blijken maar zij niet konden meedoen aan de invoering van een blijvend stelsel van beschermende rechten. Hij deed nog eens uitkomen dat zij bereid waren uit de regeering te treden en slechts op uitdrukkelijken wensch in de regeering bleven doch slechts op voorwaarde dat zij dezelfde vrijheid hadden hun meening te uiten over bescherming als degenen, die een tegenovergesteld standpunt innamen. Als het besluit van het kabinet werd uitge legd naar de letter en den geest van de offi- cieele mededeeling van het kabinet dan ge loofde hij dat de regeling door de resultaten zou worden gerechtvaardigd en dat hij en zijn medestanders zouden kunnen blijven medewerken aan den arbeid waarvoor de nationale regecring gevormd werd. Snowden wees er nogeens op dat men het ten aanzien van alle andere quaesties volmaakt eens was in het kabinet. Snowden zou Snowden niet zijn als hij ook niet een hatelijkheid had gericht aan het adres van zijn vroegere partij, de Labour Party. Hij zeide namelijk dat hij de waarbor- ging'van den vrijhandel even lief zou toever trouwen aan extremistische tarief-conser vatieven dan aan de Labour Party, welker tegenwoordige leider Hendersonbij de ver kiezingen had gezegd, dat hij onder bepaalde omstandigheden voor een tarief van 20% was. Het Hoogerhuis heeft gisteren, naar Reu ter meldt, met 73 tegen 7 stemmen een motie yan den conservatieven lord Banbury ver worpen waarin betreurd wordt dat de huidi ge regeering de leer der kabinetsverantwoor delijkheid heeft verlaten. Een amendement der Labour-oppositie om de toepassing van het algemeen ad valorem- recht tot twaalf maanden te beperken werd in het Lagerhuis met 345 tegen 62 stemmen verworpen. Bij de voortzetting der debatten over de details der tariefvoorstellen werd ook een Labour-amendement, om levensmiddelen vrij te stellen van de nieuwe rechten, met 285 tegen 65 stemmen verworpen. China, Thans 100 buitenlandsche oorlogsschepen voor Sjanghai. SJANGHAI. 10 Fcbl'. (V.D.l Dinsdag zijn nog twee Japansche torpedojagers, zoo mede een Amerikaansche torpedojager te Sjanghai aangekomen. Hierdoor bedraagt het aantal buitenlandsche oorlogsschepen te Sjanghai thans 100. Poolsche wapenleveranties aan Japan? MOSCOU. via Kowno, 10 Febr. (V.D.) Volgens een officieel Russisch bericht zou Japan groote wapen- en munitie-orders ge plaatst hebben bij de Poolsche industrie. De bestellingen zouden eenige millioenen dollars bedragen. Amerika voor een gedemilitari seerde neutrale zóne. Reuter telegrafeert uit Washington, dat men daar van meening is, dat China en Japan tot een beslissing moeten komen be treffende een gedemilitariseerde, neutrale zone te Sjanghai, vóór dat de vreemde mo gendheden bij Japan opnieuw zullen aanko men met vredesvoorstellen. Het voorstel voor een gedemilitariseerde, neutrale zone te Sjanghai zou door de Ver. Staten in overweging genomen worden, om daardoor eventueel het totstandkomen van den vrede in de hand te werken, maar dat zou in geen geval opgevat mogen worden als een precedent ten opzichte van andere Clii- neesche steden. De onderhandelingen te Sjanghai niet geslaagd. LONDEN, 10 Febr. (V.DIn het Lager- huis deelde de onderstaatssecretaris van Bui tenlandsche Zaken mede. dat de onderhan delingen van admiraal Kelly met de Chi- neesche en Japansche vertegenwoordigers nopens de instelling eener neutrale zone wor den voortgezet, Tot nu toe zijn de besprekin gen evenwel geheel zonder resultaat geble ven. De toestand te Sjanghai is in afwachting van de aankomst van nieuwe Japansche troe pen, ongewijzigd. Toestand bij de Woesoeng forten onveranderd. SJANGHAI. 10 Februari. (V. Dl Dc Japan- ners hebben Woensdag voor de eerste maal het Kiangwan-station en de Kiangwan-forten waar Chineesche troepen waren geconcen treerd gebombardeerd. De Chineezen beantwoordden dit bombar dement allereerst met hevig artillerievuur, la ter zijn talrijke Chineesche vliegtuigen op gestegen die de Japansche bombardements vliegtuigen met machinegeweervuur bestook ten tot deze terug trokken. Ook het Noord- station werd opnieuw door de Japanners be schoten. De toestand bij de Woesoengforten ls nog steeds onveranderd. Terwijl de Japanners een nieuw groot offensief voorbereiden werken de Chineezen met koortsachtigen haast aan de versterking hunner stellingen. Ook langs het Noordelijk van de forten ge legen Woesoengkanaal hebben de Chineezen thans loopgraven aangelegd en machinegewe ren opgesteld, waardoor den Japanners de weg stroomopwaarts naar Sjanghai volkomen is afgesneden. De Japanners hebben eenige" malen getracht bruggen over het kanaal te slaan doch de Chi neezen maakten de doorvoering dezer pogin gen door herhaaldelijk vuren onmogelijk. Japansche landingspoging mislukt SJANGHAI, 10 Febr. (V. DJ Volgens een mededeeling van het Chineesche telegraaf- agentschap Gomijn is de landingspoging der Japansche troepen op een onbeschermde plaats bij Woesoeng door Chineesche troepen verijdeld. De Chineesche troepen dwongen de Japanners door krachtig machinegeweer af te zien van de landing der troepen. Do Japan ners zullen, naar voorts wordt bericht, thans nog eenige oorlogsschepen concentrecren ten einde een nieuwe poging te ondernemen. Concentratie van Chineesche troepen bij Sjanghai. MOSCOU. via Kowno. 10 Febr. (V. D. Vol sens een Chineesch bericht zijn 60.000 man Chineesche troepen geconcentreerd om de stellingen bij Tsjapei en Woesoeng te verde digen. Het Chineesche ministerie van Oorlog deelt mede. dat vrijwilligersgroepen worden ge vormd, die na den strijd tegen Japan bijzon dere gunsten zullen verkrijgen. Do garde van Kanton heeft bevel ontvangen naar Sjanghai op te trekken. INGEZONDEN MEDEDEELING EN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN Zoo zenuwachtig? Vroeg oud? Moe en zwak? Gebruikt het volta oak te zenuwvoedsel naar Prof. Habermano. Studenten ageeren tegen den imperialistischen oorlog". TOKIO. 10 Februari (Reuter). Een aantal radicale studenten van de rijksuniversiteit te Tokio verspreidde pamfletten met leuzen zoo als „Staakt den imperialistischen oorlog!"' en begonnen vervolgens opruiende redevoeringen te houden voor verscheidene honderden mede studenten, die zich vóór het voornaamste ge bouw der universiteit verzameld hadden. Zij ontplooiden daarna vaandels en trachtten op te marcheeren naar 't tooneel van den moord op Inoeje, waaraan deze demonstratie moet worden toegeschreven. Twintig studenten, die werden aangezien als de leiders van de de monstratie, werden gearresteerd. De Memelkwestie nog deze Week voor den Volkenbond? GENèVE, 10 Febr. (Reuter). Het ant woord van de Litausche regeering inzake de Memel kwestie zal den Duitse hen vertegen woordiger in den Volkenbondsraad nopen er op aan te dringen dat nog deze week de Vol kenbondsraad bijeenkomt om de kwestie te bespreken. Desbetreffende stappen zijn reeds genomen. Natuurlijk kan er geen sprake zijn van uitstel der behandeling tot 23 Febr. wel ke datum de Litausche minister van Bui tenlandsche Zaken heeft genoemd. KONINGSBERGEN, 10 Febr. <VD.) Sigand, het eenige lid van het Memel-directorium, dat nog in functie was, is Dinsdag eveneens door Tolischus van zijn ambt ontheven. Tolischus verscheen in de kamer van Szigand en eischte van hem, dat hij alle sleutels zou overhandigen, waarop Szigand antwoordde, dat zulks onmogelijk was, aangezien hij nog in functie was. Tolischus verliet hierna het vertrek, haalde drie gewapende politiemannen, die in de voorkamer werd geposteerd en beval vervol gens Szigand het vertrek te verlaten. Szigand heeft schriftelijk verklaard, dat hij herhaaldelijk zijn bereidwilligheid heeft te kennen gegeven de ambtsbezigheden van landsdirecteur voort te zetten. Roemenië. Geen Roemeensch-Russisch pact? BOEKAREST. 10 Febr (V.D.) Officieus verluidt, dat de onderhandelingen nopens een pact met de Sovjet-Unie niet zullen wor den hervat. Dit zou tot gevolg hebben, dat ook het Russisch-Poolsche non-agressiepact in het gedrang komt, aangezien de ondertee- kening hiervan afhankelijk is gesteld van het tot stand komen van het Roemeensch- Russische pact. Frankrijk. Engelsch voorstel inzake het herstelvraagstuk te wachten? PARIJS. 10 Febr. (VD.I Naar In po- litieke kringen te Parijs verluidt, zouden de Britsch-Fransche onderhandelingen be treffende het herstelvraagstuk aanzienlijken voortgang hebben gemaakt. De Britsche am bassadeur lord Tyrrell zou Laval een nieuw voorstel zijner regeering overhandigen, welk voorstel tegemoet zou komen aan de Fran sche eischen. Engeland, Het Britsch-Russischc handelsverdrag. LONDEN. 10 Febr. (V.D.) Het door de Daily Mail verspreide bericht betreffende mogelijke opzegging van het Britsch-Russische han delsverdrag wordt niet bevestigd. Ingewijde kringen achten een dergelijken stap der Britsche regeering voorloopig niet waarschijnlijk, hoewel natuurlijk het han delsverdrag een opzegging met 6 maanden mogelijk maakt. Een feit is, dat de handels balans tusschen Engeland en Rusland uit voerig is besproken. Er wordt overwogen, op welke wijze de handelsbalans ten gunste van Engeland zou kunnen worden verbeterd. Daarbij is be sproken of de uitvoergaranties niet de moge lijkheid bieden de Russen aan te moedigen grootere inkoopen in Engeland te doen. Er zijn evenwel nog geen besluiten genomen. Duitschland. Mislukte aanslag op dr. Schaefer. ZWICKAU. 10 Februari (W. B.) Toen het voormalige naüonaal-socialistischc lid van den Hessischen Landdag zich gisteravond van een vergadering te Wardau naar zijn hotel wilde begeven, werd door een onbekende op hem geschoten. Dr. Schaefer werd geraakt in den linkerarm en moest zich naar een zieken huis begeven. De dader ontvluchtte in oen ge reedstaande auto. Twee duizend caféhouders in staking. HAMBURG, 0 Februari (V. D) Ruta 2000 van do 4000 caféhouders te Hamburg hebben zich voor een bierstaking verklaard als pro test tegen het prijsverlagingsdecreet van dr. Goerdeler. Na Donderdag zal eventueel niet meer worden getapt. TWEEDE KAMER. Moet met den N. O. polder begonnen worden of niet! Economische ot Einanciëele re serves. De toekomst moet beslissen. De minister vindt weinig medestanders met zijn schorsingsvoorstei. 10 Februari. De drie, gisteren aangevraagde interpel laties zijn vandaag alle door de Kamer toege staan. Wanneer zij echter in behandeling zullen komen de agenda van de Kamer is heel uitgebreid is nog zeer onzeker. Voortgegaan werd vandaag met de behan deling van de Zuiderzee-begrooting. Morgen komt minister Reymer aan het woord de minister die een heel moeilijk etaak zal heb ben om een meerderheid te krijgen achter zijn voorstel om voorloopig de inpolderings werkzaamheden op te schorten. Want ten slotte hebben de c. h. en de lib fractie zich achter hem gesteld. De heer Colijn dreigde reeds met een motie, die zich tegen den mi nister zou richten. Wat heel eigenaardige gevolgen zou kunnen hebben, nu de regee ring de opschorting der Zuiderzeewerken meer beschouwt als een middel om de be- grootingseindjes aan elkaar te krijgen. Het woord hebben vanmiddag gevoerd als voorstanders van de verdere inpoldering de heeren Colijn, Ebels en Kupes en als tegen standers de heeren Bierema, Weitkamp. Lo- vink, Rutgers van Rozenburg en Zandt. De heer Zandt wil doelbewust, altijd de laat ste spreker zijn. Is dat omdat hij in het adresboek ook achteraan staat? Bezien we de redevoeringen, nu ze uitge sproken zijn, dan is dc volgende samenvat ting gerechtvaardigd. Niemand wil den af sluitdijk openhouden: dat- werd algemeen als niet mogelijk verworpen. Dc voorstanders der verdere inpoldering legden allen nadruk op de behoefte, die ons land hebben zal, tegen den tija van het einde der crisis, aan cultuur grond. De tegenstanders legden vooral alle gewicht op de financieele omstandigheden, welke het h.i. broodnoodig maakten voor zichtigheid te betrachten in financieel op zicht, al wilden ze niet voor goed afstappen van dc mogelijkheid van inpoldering. Zij spreken ook van de onzekerheid van vele factoren van berekening De voorstanders Dr. Colijn. de heeren Kupers en Ebels hebben uitvoerig uiteen gezet, dat het groote doel van 1918 thans nog volkomen onverzwakt geldt: het schep pen van natuurgrond tot versterking van den landbouw, het vermeerderen van werk gelegenheid in ons dichtbevolkt land. En de heer Colijn deed sterk spreken zijn argument nu er geen einde schijnt te komen aan in voerrechten en contingenteering dat er gezorgd moet worden met onze broodvoor ziening onafhankelijk te blijven van het bui tenland. De heer Rutgers van Rozenburg zette daar egenover, dat de gesloten huishouding toch niet altijd zal blijven voortbestaan, niet kan voortbestaan. De tegenstander erkende ove rigens, dat er behoefte aan cultuurgrond zal komen, zeker na de crisis, maar niet zoolang de crisis duurt. En de huidige omstandig heden duren heel lang zóó lang. zei Dr. Bierema, dat ook hij hot opschorten van de N. O.-inpoldering (want daarover loopt in laatste instantie thans de geheele discussie) er nog tijd genoeg zal blijven, om na enkele jaren waehtons op meer substantieele gege vens voor gedegen ramingen, aan de land- bouwbehoeften te voldoen. Bovendien zei Dr. Lovink de 20.000 H.A. grond in de Wieringermeerpolder is toch ook nog ter beschikking? Hoofdpunt van verschil was uiteraard de divergentie van meening over de financieele mogelijkheid. Dr. Colijn berekende en hcevele berekeningen zijn er vanmiddag niet gemaakt, waarbij er heel wat verschillende waarden aan onderscheidene factoren werd gegeven? Dr. Colijn dan berekende, op grond van dc kosten van de Wierlngcrmeer en van landprijzen, die hij niet beneden een zeker punt dalen zag 'wat Dr. Bierema weer in twijfel trok), dat gedurende 15 jaren (Dr. Colijn gelooft, dat dan de crisis geëindigd is) de Staat elk jaar vijf millioen zou moeten leenen om de inpoldering te kunnen finan cieren. Gelijk gezegd: de cijfers van Dr. Co lijn werden door de tegenstanders der di recte inpoldering sterk in twijfel getrokken. Ook wanneer zij juist zouden zijn, dan ge loofde men T nog verkeerd te zijn. om gedu rende 15 jaar een beroep op de geldmarkt te doen. nu toch al voor allerlei behoeften voor ons land en Nederlandsch-Indië zal moeten geleend worden. In twee woorden meende dr- Colijn de verschillen te kunnen kx-istalliseeren. De eene groep der Kamer, zei hij, wil economi sche reserves, de andere financieele reserves De laatsten echter wilden, volgens hun ver klaringen. den Staat voor al te groote risi co's bewaren. De heer Kupers, die de inpoldering vooral verdedigde met het oog op de werkgelegen heid, vroeg, evenals de andere voorstanders althans een begin te maken met het voor bereidend werk voor de inpoldering van den N. O. polder. De heeren Weitkamp en Zandt bleken vlak-tegen. De laatste noemde inpoldering onverantwoordelijk werk. de eerste was be vreesd „voor een strop, zoo groot als de dom van Utrecht" De heer Weitkamp opponeerde uiteraard ook tegen den wensch van Dr. v. d. Waerden om tot staatsexploitatie over te gaan. Wettelijk geregelde salarissen wor den gekort. De democraten tegen, Hulp aan de gemeenten bij gebrek aan kasgeld. De voorzitter van de Eerste Kamer deed goed werk. toen hij de leden van den Senaat die in dc stukken aan hun voornemen had den uiting gegeven om bij het ontwerp tot korting op de salarissen van de leden van den Raad van State, dc Rekenkamer en de rech terlijke macht, de geheele salariskwestie ter sprake te brengen vroeg. zich. wanneer ze dan in teder geval wilden doorgaan, zeer te beperken, wijl immers die geheele materie bij de a.s. behandeling van de Rijksbegrooting zou ter sprake komen. Desondanks hebben de heeren Ossendorp en Nivard uitvoerig hunne bezwaren tegen de salariskorting, welke op 1 Maart ingaat, ingebracht. Minister de Geer. was in zijn antwoord heel summier, omdat hij geene opmerkingen wilde maken, die de spre kers. welke de salarisvragen rondom de Rijks begrooting wilden bezien, zouden kunnen hin deren in hun vrijheid van discussie. Dc heer Ossendorp erkende, dat cr omstan digheden zouden kunnen rijzen, welke salaris verlaging noodzakelijk zouden maken. D:e om standigheden zijn cr thans nog niet. Hij wilde bij de salarisverlaging evenveel aarzeling als de regeering z.1. toepast bij salarisverhooging. In het algemeen was de heer Ossendorp van meenir.g, dat de ambtenaarssalarissen het normale peil niet hebben bereikt en deson danks. dreigt er een tekort op de begrooting. dan is de regeering er oogenblikkelljk bij. om de salarissen aan te pakken. Vooral, wijl de ambtenaren niet het recht van staken hebben dient de regeering voorzichtig te wezen. De ambtenaren aldus de heer Ossendorp voelen do verlaging als een onrecht (het georganiseerd overleg heeft z.i. niets te bctee- kenen). De daling ir.dex-cijfers moeten zoo poogde de heer Ossendorp het index-cijfer argument, te ontzenuwen verhaald wordt op een klein doel dor Inkomsten want een belang rijk deel gaat heen aan niet gedaalde uitga ven: school, huishuur, belasting, etc. etc. Ook de heer Nivard voerde oppositie tegen de salarisverlaging. Deze r.-k. senator oppo neerde vooral tegen de Instabiliteit der ambte naarssalarissen. Deze instabiliteit trof daarom zoo diep. wijl de salarissen niet waren, wat ze zijn moesten. Hij grondde zich daarbij op de voorstellen der Staatscommissies-van Leeuwen en -Stork in hunne rapporten van 1912 en 1917. Nadat Prof. van Embden beswaar had ge maakt tegen de verlaging speciaal voor de Staatsraden en dc rechterlijke macht, die toch al te laag bezoldigd worden, in verhou ding tot het gewicht van hun ambt en de lieer Moltmaker zeer scherp opponeerde tegen de cumulatie van pensioenen, spraken de hee ren Janssen (voor de meerderheid der r.-k. fractie). Lohman en Rink uit dat de ontwik keling der daling in den toestand van 's lands financiën het thans zeker noodig maakte, korting toe te passen. De heer Nivard had medegedeeld te zullen tegenstemmen. Minister de Geer merkte op. dat, ook al zou het ontwerp vallen, hij de sa larisverlaging toch zou doorzetten. Verwer ping was z.i. niet, dan een motie van afkeu ring. die de regeer Ing niet kan volgen, nu de Tweede Kamer zulk een motie had verwor pen. Ook de minister vestigde nadrukkelijk de aandacht op de dalende lijn in 's lands finan- cieelen welstand. Voorts gewaagde hij nog eens van de daling van de indexcijfers. Cumulatie van rijks- en gemeentelijke of provinciale pensioenen kon de bewindsman niet verhinderen. Hij zei den heer Moltmaker, dat pensioenen vaak een verzekering zijn te gen politiek risico iedereen moet voor een functie in aanmerking kunnen komen. Een gedachte, vooral van beteekenis bij de groote uitbreiding van het kiesrecht. Het wetsontwerp werd aangenomen met 22 tegen 16 stemmen. Tegen de s.-d., v.-d. en r.-k. hoeren de Bruyn. Visser, Scrrarens en Nivard. Geen moeite had de regreing met haar ont werp tot uitbreiding der bevoegdheid van vroedvrouwen, noch met het ontwerp, dat de gemeenten aan kasgeld wilde helpen. INTIMUS. DE VERMISTE ENGELSCHE VLIEGTUIGEN. OOK HET DERDE TOESTEL TERECHT. CAïRO, 10 Febr. (Reuter). Ook het derde vermiste Engclsche legervliegtuig is thans gevonden. Het bevindt zich noord waarts van Imtam. AUTO BIJ CADIX IN ZEE GESTORT. DRIE INZITTENDEN VERDRONKEN. CADIZ. 9 Februari. (Reuter). Een gesloten auto met vier personen ls in den afgeloopen nacht tegen een balustrade aangereden, die een straatweg van de zee scheidt. De wagen stortte in zee. die ter plaatse twintig meter diep is. Slechts een der inzittenden kon zich redden, dc andere drie zijn verdronken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dr. H. MANNING'S M B \g A TANDPASTA Ï1 I VMz547ScptDl* ^inig^ mond co tanden, Heden: DONDERDAG 11 FEBRUARI Broederkerk, Parklaan 34: Opwekkingssa menkomst. J. A Monsma: „De toekomststad van den Antichrist". 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Voordracht mgr. Van Vlijmen voor de Evangelische Maat schappij. Luxor Sound Theater: Trader Hom 8.15 uur. Palace: „Feestredenaar op bestelling". Tooneel: 3 Arizona's. 815 uur. Rembrandt Theater: „3 Tage Mittelarrest" Tooneel: The Armour Boys. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 12 FEBRUARI StadsschouwburgKunst aan het Volk- Opvoering van „Hélène", 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Orgelconcert door George Robert. Zang: Jo Vincent. 8.15 uur. Bioscopen .Nieuw programma. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van Rijn, Ki. Houtweg 15. Tol. 10539. Fa C. G. Loomeijer Zn., Zljlweg 34 Tel. 12495 Schoterbosch Apotheek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5