De Strijd tegen de Belgen. Het lot der Zuiderzee nog niet beslist. HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 12 FEBRUARI 1932 VIERDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEEEINGEN a 60 Cts. per regel. SPORT EN SPEL. Zondag een extra wedstrijd. Begin van een belangrijk interland programma. Van Heel de veteraan. Lelyveld en Odijk de debutanten. Indien de voorteekenen niet bedriegen, Baan we een belangwekkende tweede helft van het internationaal voetbalseizoen in. We krijgen daarin drie wedstrijden tegen België, één wedstrijd tegen Ierland en één wedstrijd tegen Joego Slavia. We beginnen met een thuis- en een uitwedstrijd tegen de Belgen, dc eerste wordt a.s. Zondag de tweede op 20 Maart a.s. gespeeld. Op 17 April krijgen we den tweeden thuiswedstrijd tegen de Belgen en dan volgt op 8 Mei de strijd tegen Ierland. Het zou misschien aardiger geweest zijn in dien er tusschen de beide wedstrijden tegen de Belgen nog wat meer tijdsruimte was. doch dan zouden we de Ieren moeten ont vangen, terwijl het Engelsche voetbalseizoen nog aan den gang is en dat beteekent, dat ze dan met een veel zwakker elftal zouden komen. Nu is er voor de Engelsche clubs geen bezwaar meer, om haar Iersche spelers voor den wedstrijd te Amsterdam af te staan, daar op 8 Mei, den datum van den wedstrijd tegen Ierland het Engelsche voetbalseizoen geslo ten is. Als slotnummer krijgen we dan einde Mei een wedstrijd tegen Joego Slavia, een tegenpartij, die we stellig niet mogen onder schatten. Er spelen n.l. tal van uitstekende spelers uit Joego Slavia in Frankrijk en Zwitserland. Aan deze spelers was o.m. het goede figuur van Joego Slavia bij de wereld kampioenschappen te Montevideo te danken. Ook voor den wedstrijd tegen Nederland zal Joego Slavia stellig wel beroep op de buiten- landsche krachten doen. In den tijd van drie maanden krijgen we dus drie wedstrijden tegen de Belgen. Onwillekeurig zal men zich afvragen, of dat niet wat veel is. Ik durf die vraag gerust ontkennend beantwoorden. De derde wed strijd tegen de Belgen zal evenveel nf moge lijk nog grooter belangstelling trekken dan de eerste. Voor den eersten wedstrijd is het Stadion reeds uitverkocht; men behoeft wer kelijk geen helderziende te zijn om met zekerheid te kunnen voorspellen, dat ook bij den derden wedstrijd tegen de Belgen, de vraag naar kaarten veel grooter zal zijn dan het aantal beschikbare plaatsen, zelfs al gaat men i.et aantal zitplaatsen nog aan zienlijk uitbreiden, door ook de bochten van de wielerbaan met banken te bezetten. En ook voor onze spelers zal een drietal internationale wedstrijden tegen België nier te veel zijn. De competities zijn al spoedig af- géloopen, alleen de spelers van clubs, die nog bij promotie-degradatie of kampioenschap van Nederland betrokken zijn, zullen voorloc- pig nog wel Zondag aan Zondag hebben te spelen. Gelukkig bekommeren de spelers zich niet over de vraag of het een gewone dan wel een extra internationale wedstrijd is. Tegen de Belgen speelt men altijd met volle kracht Dat heeft men nog kunnen rien in den extra wedstrijd tegen de Belgen ter gelegenheid van het jubileum van den K.N.V.B. Ondanks het buitengewoon ongunstige weer, was dat een uitstekende wedstrijd, waarin beide ploe gen zich krachtig hebben geweerd en waar bij het pubhek ongetwijfeld zeer heeft geno ten. Lotsy. Dat gebeurde nog vóór de regeering van Karei Lotsy. Sedert Lotsy de teugels van ons internationaal voetbal in handen genomen heeft, is er een merkbare verbetering in de prestaties van ons vertegenwoordigend elf tal gekomen. Zijn geestdrift is overgeslagen op onze Spelers. Wel is waar heeft men de t.raditioneele nederlaag tegen de Belgen te -Antwerpen niet kunnen voorkomen dat komt nog! maar voor de rest is het op treden van onze ploeg in het afgeloopen jaar een doorloopend succes geweest. Een 32 overwinning op de Belgen te Amster dam, een 1—1 gelijk spel tegen de Duitschers. evenee.ns te Amsterdam, een 20 overwin ning op de Denen te Kopenhagen en een 43 zege over de Franschen to Parijs, zijn daarvan de sterk sprekende bewijzen. De Commissie van Drie heeft vertrouwen in de spelers, gelukkig hebben de spelers zich dat vertrouwen volkomen waardig gemaakt. Er heerscht een voortreffelijke geest onaer de spelers, die in alle opzichten meewerken om een zoo goed mogelijk resultaat te berei ken. Veel meer dan vroeger zijn zij bereid zich allerlei opofferingen te getroosten, in dien ze daardoor tot het succes van de ploeg kunnen medewerken. Uit ervaring weten we, dat dat wel eens anders geweest is. Een ander feit. dat voor de toekomst ver trouwen inboezemt, is dat er zoo weinig ver anderingen in het elftal wordpn gebracht. Aan eenieszins riskante proefnemingen heeft de commissie zich geen enkele maal gewaagd. daarvoor waren de oefenwedstrijden of de wedstrijden van de Zwaluwen bestemd. Eerst na zorgvuldig gewogen te zijn. kreeg een speler een plaats in de nationale ploeg cn in verreweg de meeste gevallen bleek hij die plaats zóó volkomen waard te zijn, dat hij ook in het elftal is gebleven. Is het niet merk waardig, dat in de laatste 5 wedstrijden slechts in totaal 16 spelers chenst gedaan hebben en dat 8 spelers in al die vijf wed strijden van de partij geweest zijn? Het spreekt vanzelf, dat die acht ook voor dert wedstrijd op a.s. Zondag gekozen zijn. Het zijn: van der Meulen, van Run. Paauwe. An- deriessen, van Heel, Adam. Lagendaal en van Nellen. Dat van der Meulen ditmaal niet meespeelt, gaat hier natuurlijk langs ons betoog. Alleen., op de binnenplaatsen in den aanval heeft men nog al eens geëxperi menteerd, totdat men tot de tegenwoordige opstelling is gekomen. Het elftal, dat voor a.s. Zondag is gekozen, verschilt slechts op een plaats met do ploeg, die tégen Frankrijk ge speeld heeft behalve de vervanging van den doelman. Overigens komt hetzelfde elftal in het veld, dat tegen de Franschen zoo'n mooien wedstrijd gespeeld heeft. Van Heel is Zondag de veteraan in de ploeg. De loopbaan van Van Heel als inter nationaal is begonnen op 19 April te Zürich. Sedert dien kwam hij 29 maal voor het oranje elftal in het veld. Overigens heb ben alle andere spelers van het elftal met uitzondering van Lelyveld en Odijk reeds voor het Nederlandsch elftal gespeeld. Beiden heb ben echter in verschillende belangrijke wed strijden zulk goed spel laten zien, dat men- voor plankenkoorts bij hen niet bevreesd be hoeft te zijn. Dc wedstrijd van den komenden Zondag is de 45ste wedstrijd tegen de Belgen, waar onder ook alle extra wedstrijden begrepen zijn. Van die 45 werden er 22 in ons land ge speeld, waarvan Nederland er 12 won en 5 verloor. In die 22 wedstrijden was het doel- gemiddelde 57 voor en 35 tegen. Van de 44 wedstrijden tegen de Belgen won Nederland er 20 en verloor het er 10. Het doelgemiddeldc is 97 doelpunten voor en 81 tegen. Er is dus een klein kansje, dat Zondag het honderdste doelpunt tegen de Belgen gemaakt wordt. C. J. GROOTHOFF. NEDERLAND—BELGIë. Naar de Tel verneemt is Van der Male van Feijenoord thans als reserve-doelman voor het Nederlandsch elftal aangewezen. DAMMEN. TWEEDE KLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND Voor bovengenoemde competitie speelden te Amsterdam: Damver. Jozef Blankennaar n Haarl. Ajnsterdam Damclub II. Haarlem G. Timmers—H. van Lunenburg Jr. 0—2 K. Knol—J. Balk x—x W. J. Bauer—W. van Pelt 0—2 H. Box—H. Berghuis x—x J. Bakker—A. Kiel x—x G. Verbeek v. MourikTh. Wesselman 20 j. v. d- RandeH. Rozijn 20 P. Kick—C. Kool 0—2 P. GoezinnenH. C. Stappers xx J. v. d. SteegW. J. A. Matla 11 Voorl. uitslag 5—7 voor Haarl. Damclub II. Dc met een x gemerkte partijen werden afgebroken; die worden arbitrair beslist. Het eindresultaat wordt 119 voor de Haarlemsche Damclub H. ATHLETIEK KAN O VLREEM G LN G „DE PLASSERS" De Kanovereeniging „De Plassers" te Am sterdam houdt Zondag 6 Maart in het Sta dion te Amsterdam des morgens te 11 uur een estafetteloop. De leiding dezer wed strijd berust bij den Amsterdamschen Athle- tiek Bond. De voigende vereenigingen hebben voor deelneming ingeschreven: Haarlemsche Ka novereeniging „Haarlem", Kanoclub ..De Noordster'. Amsterdam. Kanovereeniging ..Quo Vaöis", Koog a. d. Zaan, Kanovereeni ging „Viking" Amsterdam, Z. W. V. „Storm vogels", Zaandijk. Kanovereeniging „De Wa terkampers". Amsterdam, Amsterdamsche Kanoclub „De IJster", Amsterdam. Zaan- damsche Kanoclub. Zaandam, Kanovereeni ging „Dc Plassers", Amsterdam. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE LONDEN 70 JARIGE, STIJF VAN KHEUMATÏEK Moest eiken avond door weer en wind Nu weer lenig als toen hij 40 was. Men schrijft ons uit Rotterdam: „Ik had veel last van kramp en stijfheid in mijn beenen. Daar ik 70 jaar ben en ik eiken avond 2 uur moet loopen om kranten tc be zorgen. gaf mijn vrouw mij den raad om ook eens Kruschen Salts In te nemen. Ik ben daar zes weken geleden mede begonnen en ik heb nu geen pijn meer. MUn beenen zijn nu weer net zoo lenig als toen ik 40 jaar was. Dus ben ik vast. besloten om er mee door te gaan zoolang ik leef. Als U het noodlg acht, kunt U mijn schrijven bekend maken". P. J. P. te Rotterdam. 70 jaar. Dan functionneert alles zoo vlot niet meer; inwendige stoornissen brengen kwalen mee, en kunnen aanleiding zijn tot rheumatiek en hevige pijnen. Nu wordt Kru schen onmisbaar. Kruschen Salts tast direct de oorzaak van het. kwaad aan; de scherp- kantige urinezuur-kristallen, die de ondra gelijke pijnen veroorzaken, worden opgelost en met de andere afvalproducten volkomen verwijderd. Door do ideale combinatie van zes verschillende zouten ls Kruschen tevens een zachte aansporing voor alle organen, dus zal het onmogelijk zijn dat dergelijke zuren zich weder kunnen ophoopen en zich in uw gewrichten nestelen. Dat. is de reden waarom een trouw Kruschen-gebruiker geen last van de rheumatiek kan hebben. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijebaar bij alle apothekers cn drogisten a f 0 90 en f 1.60 per flacon VOETBAL. ONZE PORTRETTEN-GALERIJ. 95. H. DE LA MAR. (HaarlemL Vandaag de laatste, maar waarlijk niet de minst verdienstelijke speler van „Haarlem"! H. de la Mar, een uitblinker in twee takken van sport; de Benjamin van het eerste elf tal der roodbronken. Hij is 18 Mei 1913 te Amsterdam geboren. Behalve een hoogst ver dienstelijk voetballer is hij ook oen uitstekend cricketer. In dezen laatsten tak van sport is hij zelfs een all-round speler. Hij komt dan ook niet voor niemendal al sinds eenigen tijd in het eerste elftal van de H.C.C. Haarlem uit. want hij kan even gemakkelijk batten, bowlen, wicket-keepen als fielden. Om ziin batten staat hij echter het meest bekend. Op 14-jarigen leeftijd begon hij reeds ;e cricketen, eerst in het derde er. tweede elf tal en au sinds 2 1 2 jaar in het eerste. Met voetballn begon hij nog een jaar vroeger en al dadelijk bij „Haarlem". Hij behoort dus ook tot de ras-cchte voodbroeken Drie jaar speelde hij mid-half bij de adspiranten. Na dat hij eerst r.og een iaar met de juniores had gespeeld, begon hij snel te promovceren. Afwisselend riep men zoo ongeveer in alle lagere elftallen van „Haarlem" zijn gewaar deerde hulp in en steeds op de spilplaats. tot dat men hem eenigen tijd in het tweede elf tal vasthield, waar hij links en rechts kant- half was. Zijn promotie naar het eerste kon echter niet lang meer uitblijven, want reeds lang had zijn spel de aandacht van de elftal commissie getrokken. Dit seizoen speelt hij voor het eerst in het eerste en wederom als kanthalf. Hy gebruik in dubbelen zin zijn hoofd bij het voetballen en daarbij blijft hij altijd kalm. zoodat zijn socl goed berekend is. Zijn plaatsen laat dar. ook niets tc wenschen over. Hij heeft reeds menigon gevaarlijken aanval der tegenpartij gestuit. Hij behoorde ook tot de uitverkorenen van hot Haarlemsch elftal, dat in den vermaarden iichtwedstrijd aan de Spanjaardslaan tegen P.S.V. uitkwam. Op eersten Kerstdag spceiöe hij in het Am sterdamsche Stadion met de Zwaluwen tegen de Grasshoppers en voor a.s. Zondag is hij uitgenoodigd om met het Haarlemsch elftal in Brussel tegen een elftal van de Entente Brabanconne te spelen. Na eiken wedstrijd heeft hij een gunstige pers en als hij eens een keer afwezig is. dan mist men hem. Onge twijfeld gaar De la Mar, de hoogst beschei den speler, als voetballer een mooie toekomst tegemoet. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. ALJECHIN Uit Londen wordt aan dc Te'., gemeld, dat Aljeclun thans definitief No. 1 is. Hij speelde in rie tiende ronde remise tegen Flohr. De strijd om de tweede plaats ls nog onbeslist HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand cn f 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad 'WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. Telefoon 10209. 32 STA TEN- GENERAAL. TWEEDE KAMER. Den minister tegemoet gekomen. In een ge matigde motie-Coltin. Het enthousiasme wat bedwongen. De heer Zandt wil nog een brug. Met den N.O. polder kan toch nog niet begonnen worden. Eerst moet gestudeerd worden. De Kamer vraagt een kostenberekening. Motie- Wijnkoop tegen stopxettlng verworpen. Staats exploitatie in principe niet uitgesloten. Minister De Geer als toeziend voogd. 11 FEBIUWRI. Merkwaardig liepen de dingen vanmiddag In de vorige vergaderinget. ontwikkelde zich een debat tegen des ministers voorne mens ten opzichte van de Zuiderzeedroog- legging, een wel heel sterke oppositie van een schijnbaar wel heel sterke meerderheid. En gisteren heeft het inpolderingsdebat zijn be sluit gekregen in de aanvaarding van een wel zeer gematigde motie-Colijn. welke eigenlijk niets anders inhield, dan oen gema tigde onderschrijving van 's ministers stand punt. Een merkwaardige loop der discussie van daag! Werden de sterke voorstanders van het doorgaans zonder hiaat van d" droog legging tot een'ge voorzichtigheid gebracht door de aanwezigheid, heel den middag door. van den minister van Financiën, wiens aan wezigheid deed gevoelen, hoezeer de beheer der van de schatkist voor zijn begrooting ge varen duchtte? Minister Reymer heeft den middag met zijn antwoord op do algemeene beschouwin gen geopend. Het bleef, wanneer het dan al niet het hoofdmoment van den middag werd. toch een belangrijk deel van hel debat. Want wel werd er nog gerepliceerd, maar dit omvatte niets anders dan het volhouden van het eenmaal ingenomen standpunt en ten slotte een ultloopen ln een toch wel met het standpunt des ministers niet volledig over eenstemmende motie. Een motie-Wijnkoop, welke wel onder woorden bracht wat dc meerderheid betoogde, n.l. vragende om het rüet-stopzettcn van den inpolderlngsarbeid werd verworpen. Minister Reymer deelde mede, dat spoedig een vastleggen van het peil der Zuiderzee op 0.40 A.P. zal worden uitgelokt. Hij wees voorts elke vergelijking van het Zuiderzee- fonds met het Wegenfonds af: wanneer men een stuk weg heeft gemaakt is dat stuk on middellijk productief, wanneer men daaren tegen oen stuk dijk heeft gemaakt, moet er nog heel lang op de productiviteit worden ge wacht. Natuurlijk zei de minister van Water staat kon een waterstaatswerk een be langrijke werkverruiming beleekenen. Maar ook bij werkverruiming moet de rendabiliteit voorop staan, werken van werkverruiming moeten niet willekeurig worden aangevat. Thans, in den economischen nood. zljr. zelfs verschillende gemeenten niet in staat om groote werken uit te voeren. Denkt men - aldus de bewindsman dat het Rijk alleen ten allen tijde over geld beschikken kan? Gisteravond heeft Ds Zandt, als eenling, nog geopponeerd tegen het dichten van den afsluitdijk. Hij vroeg een brug.over het open gebleven gat. Minister Reymer noemde dat volslagen ónmogelijk wat zou er al niet komen kijken voor de fundeering van de brugpeilers? Over de voortzetting van de inpolderings- werken sprekende, betoogde de minister, dat ook hij de voorzetting der werken wil, maar niet tot eiken prijs. Voorzichtigheid noemde hij vooral in dezen benauwden tijd noodlg! Voorzichtigheid voor de noodzaak van een sluitende begrooting. Dc heer Colijn reide de minister zou de eerste zijn om de rede ring in verzuim te stellen, wanneer zij niet met een sluitende begrooting komen zou Ten slotte zcldc dc minister nog over het Inpolderlngswerk, dat. de noodzaak van finan- cieele voorzichtigheid geheel overeenkomt met de noodzaak van ecnlg hiaat ln den in polderlngsarbeid. Aanvankelijk toch heeft de bedoeling voorgezeten de zuidelijke polders het eerst in te dijken, thans, in de huidige crisis, wendde men zich allereerst tot de N.O.-polder. Maar hier zijn dan grondborin gen noodlg. metingen enz., over de beste plaats van den dijk. Dat loopt niet over enke le centimeters, maar over een K M verschil. Opschorting der werkzaamheden wegens stu die is dus broodnoodlg een aanvang met de N.O.-inpolderlng kan toch niet gemaakt worden. Dr. Colijn. de leider der oppositie in casu. hield de flnancieele mogelijkheid vol van een niet opschorten der Inpolderingswerkende voorzlchtlgen het tegendeel. Maar desondanks resulteerde <ie rede van Dr. Colijn in de vol gende motie: De Kamer, van oordeel dat vertraging v in de inpoldering van den N. O.-poldcr /oo eenigs zins mogelijk behoort te worden vermeden, noodlgt de regeering ui:, vóór 1933 aar. de Kamer een nauwkeurige bewerking te over leggen van de aan de Inpoldering verboudrn kosten, zoo mede een overzicht van de wijze waarop deze gefinancierd k3n worden". Deze motie. :n stemming gekomen, werd aanvaard met 701 stem Geen ondutdo !)ke uitslag alleen de heer Wijnkoop stemde tegen De sociaal-democraten stemden voor. evenals de V. D„ maar beide groepen ver klaarden voor de stemming, in d<> motie niet-s anders te lezen, dan wat er in dc motie- Wijnkoop stond: het niet stopzotten van dc Zuiderzeewerken Nu kan men bepaalde tok- sten verschillend lezen, maar de motie-Colijn sprak toch niet uit. wat de motic-WOnkoop wildo Dc eerste was heel wat voorwaarde- lijker. Wanneer inderdaad de s.cl -groep de motie Colijn gelijkwaardig achtte aan de motie- Wijnkoop. dan begrijpen we niet den aan drang. waarmode zij het voorstel-Wijnkoop ondersteunde om eerst over de mo'ie-Wljn- fcoop te stemmen, ais zijnde van de versie strekking. Moties komen echter in de Kamer naar den tijd van Indiening, niet voor de strekking :n stemming. De mot ie-Wijn koop viel met 4130 stem men. Voorts werd met 71—1 stem de eenigc tegenstander, de heer Weitkamp vergiste zich nog de motie-v. d. Woerden aangenomen, waarbij de rcgocring werd uitgenoodigd met bekwamen spoed voorstellen te doen. betref fende de grondultgiftc ln don N.W.-po'.dor, waarbtj geen vorm van exploitatie, ook staats exploitatie niet. a prion is uitgesloten. Morgen wordt dc discussie over de bc- grooling. over de uitvoering der Zuidcrace- s leun wet, voortgezet. INTIMUS. TUSSCHEN LIFTKOKER EN LIFT. VREESELIJKE DOOD VAN EEN MONTEUR. In het bankgebouw van de firma R. Meer fz Zoonen te Rotterdam is Donderdagmorgen een vrecselijk ongeluk met een lift gebeurd. Een 21-jarige monteur stond op het. clak van oen lift te werken, toen een :!er liftjongens. die dit blijkbaar niet wist, de lift naar boven liet gaan. Het hulpgeroep van den monteur hoorde hij niet. en teneinde raad is deze. het dak van de liftkoker steeds nader ziende komen, van de lift gesprongen. Hij raakte be klemd tusschen de lift en den vloer van d° volgende verdieping en zijn borstkas werd In gedrukt. waardoor hij op slag gedood werd. WORDT DE DRUKKER VAN DE TRIBUNE VERVOLGD? Het Volk bericht, dat het resultaat van den inval en huiszoeking bij de Tribune een ver volging van den directeur der drukkerij zal zijn wegens beleediging en smaadschrift, ge pleegd in een aantal artikelen in De Tribun* in dc maanden November en December, die voor bepaalde personen beloedlgend zouden zijn. DOOR HET IJS HFFN IN DE SLOOT GEWORPEN. BESTUURDER ZONDER RIJBEWIJS MAAKT SLACHTOFFERS. Tc RUsoord is een huisschilder, die met ztjn achtjarig dochtertje rechts van den weg liep. door een vrachtauto gegrepen en met liet hoofd door het ijs heen in de sloot geslingerd. Het meisje kwam aan den overkant van de sloot terecht. Dc vrachtauto reed te water. De schilder Ls er zwaar gewond onder het ijs uit ge haald. het meisje had Uchle kwetsuren. De autobestuurder bleek geen rijbewijs te heb ben. LEENING VAN f MUTTOEX VOOR DE SPOORWEGEN. In de a.s. buitengewone vergadering van aandeelhouders der Maatschappij tot Exploi tatie van Staatspoorwegen en der Tlolland- tatie van Staa'^spoorwegen en der Holland- den voorgesteld, een leening van ten hoogste 12 milllocn in eens of in gedeelten aan te gaan. PROF. BOLLAND HERDACHT. Donderdag is op den dag dat hij 10 jaar ge leden stierf, in de aula der Amsterdamsche Universiteit herdacht prof. G J P. J. Bol land. de Nederlandsche wijsgeer. Een talrijk gehoor heeft de inleiding van mevrouw RauwerdaWelker, voorzitster van het comité van het Philosophisch Gezel schap tot Bevordering van Leergangen in Zuivere Rede. gevolgd, waarna men luisterde naar de herdenkingsrede van prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. getiteld „Het religieuse in Bolland". Spr. gaf aanhalingen uit Bolland, die diens vromen zin onmisken baar aantoonen. Bolland was religieus, want hij was een levend mensch. Voorts sprak dr. Meerum Terwogt welke Bolland als Hegeli- aan schetste. Het laatste sprak de heer J. C. van Zalm. als voorzitter van den Amsterdamschen Bollandkring. Hij deelde mede, dat de ver eerders van Bolland heden een stichting in het leven hebben geroepen, genaamd dc Bolland-stichting. Het doel er van is. eener- zljds voor het nageslacht biteen te brengen al hetgeen kan gelden als blldracre tot de kennis van leven en wprken van wijlen Pro fessor Bolland en anderzijds belangstelling te wekken voor de onbevooroordeelde rede lijke denkwijze, die. gedacht in den geest van Hoge! en Bolland, te donken is als de methode voor wijsgeerig onderzoek Eenigen tijd geleden hebben wij ln „De Zaterdagavond" een biografie aan Bolland gewijd.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13