Onterfd....! FEUILLETON Naar het E n g e 1 s c h van DOLF WYLLARDE. (Nadruk verboden). 23) „En wie hebt u nog meer uitgenood Lgd", vroeg Barbara. „Sir Edward Lewis en Malsi. Sir Edward is een oudo brombeer, maar Maisl moet ik beslist hebben en dus moet ik hom op don koop toenemen. Zij is het eenige knappe meisje in den heelen omtrek. Vendor den do minee en meneer en mevrouw Melville. Dus totaal tien ivrsonom. Digby wordt jou tafel heer. Babs". „Waarom?" vroeg Barbara kalm. „Hij zou het waarschijnlijk heel wat. prettiger vinden als Maisl zijn tafeldame was. Wij kennen elkaar al zoolang en dus zou onze conversa tie toch maar saai zijn". Maar de niets kwaads vermoedende Lady Bryant dacht er anders over: ze vond dat Digbv in zijn hoedanigheid van zij het verwijderd familielid en na zijn te-rug komst uit den vreemde, er recht op had de dochter des huizes aan tafel te geleiden. Doordat Barbara nog even Kiddie gooden- nac.ht wilde zeggen, kwam zij den avond van het diner pes den salon binnen, toen de gasten zich daar reeds verzameld had den. Met opgewekte gemakkelijkheid gi'g ze den kring rond. Ze was een opval lend-mooie en aristocratische verschijning in haar eenvoudig, roomkleurige zijden japon, me: geer. andere versiering dan een paar frlssche rozen. Digby Harre1, stond aan het andere eind van de kamer te praten met de gastvrouw Zwijgend, met onuitsprekelijke ontroering en oewonoermg. Kt-etc nij naar haar, terwijl zij telkens stilstond om met een der gasten een praatje te maken. Hij had het gevoel, alsof een droom werkelijkheid was geworden. ,Jk ben blij, dat je eindelijk weer terugge komen bent, Digby", zei ze vroolijk, nadat ze hem hartelijk de hand had gedrukt. „Je hebt ons allemaal zoo schandelijk in den steek gelaten! We dachten warempel, dat je op een of ander eiland in de stille Zuidzee zat!" Het scheen hem toe, alsof hij haar nog maar enkele uren geleden voor het laatst ge sproken had. Hij was niet in staat om direct te antwoorden. Het ee'nige wat hij kon doen was haar aankijken. Nooit had hij in zijn eenzaamheid beseft, hoe sterk zijn verlangen naar haar blonde schoonheid, naar haar gezicht, en haar stem eigenlijk was geweest. „Ik ben ziek geweest", vertelde hij, toen het gesprek eindelijk een beetje op gang was ge komen. „Een hbvige aanval van koorts gehad, zooals je dat in West.-Indin hebben kunt.". „Nu. je ziet er anders heelemaal niet slecht uit, hoor!" verzekerde zij. „alleeneen beetje mager geworden. Cecily heeft eer van haar werk, hoor, die heeft je natuurlijk kolossaal verwend!" ..Digby en Bat», willen jullie aan tafel gaan?" stoorde Lady Bryant's stem hun con versatie. en het werd op zoo'n gemocdelijken. onofficieelen toon gezegd, dat Barbara or on willekeurig even van schrok. Maar ze begreep direct, dat haar moeder hem op zijn gemak wilde zetten door hem geheel als een lid van de familie te behandelen. Toen zij Digby een arm gaf. moest zij on willekeurig denken aan het meisje in St. Alousie het zou niet eerlijk zijn, wanneer zij probeerde om haar te verdringen terwijl zij zoover weg was. hield ze zichzelf voor. „Je moe*, mij heel veel vertellen, hoor. of je eet of niet", zei ze lachend, toen zij naast elkander zaten. .Je hebt twee jaar lang op een eiland gezeten, waar wij hier n'-ets van af weten". „Och. van St. Alousie te weinig te vertel len", antwoordde Harrel, die zijn oogen haast niet van Barbara kon afhouden. Hij merkte nauwelijks, dat een bediende hem een schotel hors d'oeiivre aanbood, „t Is een eiland in West-Indië en ik heb daar een cacao-plan- tage. dat is de hoofdzaak!" Wat is dat precies: een cacao-plantage?" „Toe, vertel toch wat meer bijzonderheden. „Een stuk land, waar je cacao vertxmwt". Zij lachte hartelijk en onwillekeurig moest hij haar fijne, beschaafde vroolijkheid ver gelijken met Eulalie's uitbundigen, soms wil den lach. „En hoe groot is die plantage?" ,,'n Paar honderd Hectare. Over drie jaar begint het land pas wat op te brengen, daar om heb ik mij voorloopig ook nog op de bijen teelt toegelegd". „En denk je dat je slagen zult?" „Ja", antwoordde hij energiek. „Ik kom steeds meer op de hoogte van wat ik als West-Indisch planter behoor te weten en daarom begin ik In mijn succes te gelooven. De boel staat er uitstekend voor. Maar inte resseert het je heusch?" „Natuurlijk! Ik heb ai zes gangen van het diner verwaarloosd om het een en ander uit je los te wringen en nu zijn we aan het des sert en ik weet nog niets!" „Ik zal je alles van mijn leven en werk daar vertellen, als wc eens rustig samen kunnen praten: het is hier zoo druk en roezemoezig", antwoordde hij, ofschoon het hem moeite kostte, om zijn verhaal niet direct te doen, waar zij blijk gaf van zooveel belangstelling. Harrel. die natuurlijk niets wist van de kwaadsprekerij van mevrouw Melville, had er geen flauw idee van, dat Barbara hem ze ker niet op zoo'n onbevangen, vriendelijke manier zou hebben behandeld, als ze iets an ders dan vriendschap tusschen hen beiden mogelijk had geacht. „We moeten eens samen gaan paardrijden. Babs. dan kan ik je alles op mUn gemak ver tellen ging hij voort. „Ik heb Ted beloofd, dat Ik alleen mot hèm uit rijoen zou gaan. Je moet het dus maar met hem regelen, hoor!" „O. als dat het eenige bezwaar is. komt het wel in orde! Mag ik je morgen dan komen halen?" „Natuurlijk. En overmorgen ook. als je lust hebt", antwoordde zij hartelijk. „Wij vonden het echt vervelend, dat- we je uit het oog verloren hadden, Digby, en wij zullen het prettig vinden, als jij zoo vaak hier komt, als je kunt". Zij zweeg even, in de hoop dat hij begrij pen zou wat de bedoeling van haar aanmoe diging was: dat hij spreken zou over zijn verhouding tot Eulalle. Ze had geen vermoe den dat- daarover niets te vertellen was. ,Jk wil alles weten van je leven daar op St. Alousie". vervolgde ze, hem volkomen onbe vangen ln de oogen kijkend, „alles hoor!" HOOFDSTUK XTTT „Ik geloof, dat ons diner-tje uitstekend ge slaagd is", zei Ladv Bryant vergenoegd, toen zij met Barbara en Edward den volgenden morgen aan de ontbijttafel zat. ..Dat geloof ik ook, moeder", stemde Lord Edward toe. „Maar waar zal ik mee begin nen? Martin, geef mij de leverpastei eens aan!" „Ted". wees alsjeblieft matig", waarschuw de Barbara. „Je hebt mij immers beloofd om mee te gaan rijden en ik ben bang. dat Ban ger zoo'n zwaar gewicht niet kan dragen!" „Zeg jij maar niets", lachte Edward. „Ik hield werkelijk mijn hart vast toen ik jou gisteravond zoo gulzig zag eten, terwijl die arme Digby maar voortdurend praatte. Tus schen haakjes: heeft hij nog gezegd of hij vandaag hier kwam?" „Ja", antwoordde Barbara vroolijk. ..Hij beweerde, dat hij evenveel recht had om met mij uit rijden te gaan als Ted. En dat kon ik niet tegenspreken". .Jk vind het best hoor", verklaarde 'naar J broer grootmoedig. „Maar heeft hij een paard?" .Cecily heeft paarden genoeg", mengde Lady Bryant zich in het gesprek. „Hoe laat komt hij. Barbara?" „Daar heeft hij niets van gezegd". „Maar je hebt toch zeker een afspraak met hem gemaakt?" vroeg Lady Bryant. „Neen. Zooals Ted zooeven al heeft opge merkt. werd ik veel te veel in beslag geno men door mijn oesteipasteitjes om daaraan te denken! Maar in ieder geval ga ik om elf uur uit, of mijn West-Indische „neef" er ls of niet!" Hoewel zij den vorigen avond gehoopt had, dat hij alle bijzonderheden over zijn leven, in West-Indië en speciaal over Eulalie de Floissac zou vertellen, zag ze. nu 't zoover was, toch togen een tête-a-tête op en was heel blij, dat ze afgesproken had. dat. haar broer zou meegaan. Digby daarentegen wenschte van harte, dat Lord Edward om een of andere reden verhinderd zou zijn mee to gaan, en hij kon een gevoel van teleur stelling niet onderdrukken toen hij, bij zijn komst op Guthrie, twee rijpaarden opgetuigd voor het huis zag staan- Ted en Barbara waren nergens te beken nen. toen hij met een sprong uit het zadel wipte, maar op de stoep ontdekte hij een kin derfiguurtje en hij begreep, dat dit het. doch tertje van Lord Noël Bryant moest zijn, waar van Barbara hem verteld had. Digby was dol op kinderen en hij lachte het kleine meisje vriendelijk toe. „Daag", zei hij opgewekt. „Ga je ook mee uit rijden?" „Neen, ik kan nog niet zoolang achter elkaar paardrijden'', antwoordde het kind, terwijl zij met- 'n crittschen blik zijn forsche gestalte en bruin gezicht bekeek. Het onder zoek scheen bevredigend uit te vallen, want ze stak hem haar handje toe. en ging voort: „Ook Ted leert mij paardrijden Even zweeg zij en toen vroeg rij opeens: Bent u die me neer. die tante Babs komt halen?" (Wordt venvoigicSV, VOLENDAM OP DE SCHAATS. Dc bewoners van Volendam kunnen naar hartelust van dc ijsprct genieten. Jong en oud laten zich niet onbetuigd en ieder, die maar even tijd heeft maakt een baantje. WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS. - Tc Gorredijk in Friesland werden Vrijdag dc eerste wedstrijden van dit seizoen op dc schaats gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Een spannend moment tijdens de races. DE MODE VAN DEN DAG. - Een elegant middagtoilet van witte zijde met effen blanw over» GRAANLOSSEN EN GRAANLOSSEN. Boven: Arnhem. Het ruim van een schip wordt Iccggeschcpt. Enkele tientallen tonnen per dag. Onder: Rotterdam. De zuigbuizen van een silo verwerken In enkele uren het ruim van een zeeschip. JACK HYLTONS BAND vertoeft op het oogenblik in ons land en speelde Vrijdag een voetbalwed strijd te Amsterdam tegen een elftal van het Carlton Hotel. Jack Hylton maakt kennis met een niet allcdaagschen toeschouwer. kleed, dat een BART KREEFT neemt afscheid van het tooneel. smaakvol cachet aan Een snapshot uit zijn leven. Bart schminkt zich het geheel geeft. zjjn afscheidsrol in „Dr. Klaus" van L'Arrongi voor DE EERSTE RADIO-FOTO van het bezoek, dat Mussolini aan Z. H. den Paus in het Vaticaan te Rome heeft gebracht. De duue wordt door de autoriteiten ten Vaticane ontvangcu.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16