NedeHand^België 2=3» KON. NED. VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS VOETBAL. Een teleurstellende wedstrijd. De Belgen voetbalden beter en wij verloren verdiend. Een wedstrijd zonder emotie, doch met een slot dat (verkeerd) pakte. Vier doel punten van vleugelspelers. Verloren en verdiend verleren. P. Zoo good als het slechts uiterst zelden gebeurt, dat de Nederlandsche voetballers met een overwinning uit Antwerpen terug komen, behoort het tot de hooge uitzonde ringen, dat de Belgen in bezit van het volle pond naar het Zuiden terugreizen. Deze glo rie hebben onze tegenstanders nu gisteren weer eens verworven, of de onzen volgens de leer der consequenties nu straks ook als overwinnaars uit Belgie zullen terugkecren, enfin, dat is een volgend hoofdstuk, dat nog geschreven moet worden. Die wedstrijd van gisteren ls wel een te- Seurstelllng geworden. Weliswaar was het optimisme eenigszins getemperd door de noodzaak van vervanging van drie spelers, maar toch zullen zeker 30.000 van de 32.000 voetbalenthousiasten, die Zondag het hoofd stedelijk stadion omringden, inclusief het overgroote deel van het Belgische contingent "wel op een Nederlandsche zege gerekend hebben. Tusschen twee haakjes, dit Belgi sche contingent liet ditmaal al zeer weinig van zich merken, het was blijkbaar he:-l klein De match van gisteren gold dan ook niet als officiëele ontmoeting tusschen beide landen. Maar over dat .optimisme van Ne derlandsche zijde gesproken, daar leek alle reden toe te zijn, na de bijna sensationeele zege op do Franschen te Parijs, de overwin ning te Kopenhagen als jongste herinnerin gen. Het ging don laatsten tijd zoo best. dat het al haast weer onoverwinnelijk leek. Voetbalsupporters vallen zoo licht van het uiterste pessimisme in het zonnigste opti misme. De Belgen hebben gewonnen in de laatste zeven minuten van den strijd. Dat was wel hard. maar die laatste zeven hooren nu ook eenmaal tot de 90. En zij hebben gewonnen door die flinke laatste krachtsinspanning, gepresteerd in een periode, dat zij in de min derheid waren en, dit behoort eigenlijk in de eerste plaats vermeld te worden, door het feit, dat zij bijna den geheelen Wedstrijd aanmerkelijk beter voetbal speelden dan de onzen. Dat is toch door den ergs ten Neder- landschen chauvinist, die in zijn teleurstel ling om het slot dat zoo verkeerd pakte over pech weeklaagde niet te ontkennen Wij hebben verloren en wij hebben er niets op te zeggen, waarlijk de Belgen hebben beter gespeeld. En deze conclusie ls eigenlijk het meest teleurstellend. Wij hadden zoo va^t gerekend op homogeniteit in onze ploeg, die al zoo lang in deze opstelling, behoudens de drie invallers, bijeen is geweest. Die drie invallers zijn, wat die homogeniteit betreft, maar een mager excuus. Voor den doelverdediger geldt dit alleen voor zoover de moreele invloed van Van der Meulcn wprd gemist, wat Lelie veld betreft, deze speelde een uitstekend spel, dat Webcr hem hoogstens op het ge bied van snelheid had kunnen verbeteren. Slechts de vervanging van Adam door v. d. Broek was van ernstigen invloed op het ver band in de voorhoede. Het wilde niet bij oranje gisteren on het publiek was er hoorbaar tin negatieven zin) onder den indruk van. Slechts een oogen- blik was er werkelijk groot enthousiasme. Dat was kort na dc hervatting, toen van Nellen met een keurlgen kopbal, tot groote verrassing Nederland de leiding bezorgde, die tenslotte niet groot genoeg zou blijken te zijn. Overigens kon je al gauw merken, dat het publiek er. terecht, niet veel fiducie In had. Het gejuich bij en onmiddellijk na dit doelpunt vertolkte dunkt mij gevoelens als: Zou liet nou toch nog lukken? Het Nederlandsche spel was te onsamenhangend, vooral in de eerste helft, het was akelig onzuiver en zeer weinig constructief. Van tijd tot tijd was het zoo negatief, dat het er wat op lepk, of men slechts trachtte zich, de Belgen van het lijf te houden, zonder aan eigen overwinningskans te denken. Een der gelijk oordeel sluit in. dat de groote fout lag bij de voorhoede. Deze kon maar niet op gang komen: de zwakke stee erin was La- gendaal. De verklaring was, dat het terrein aan de oppervlakte ontdooid en daaronder nog hard van den vorst der laatste dagen, uiterst moeilijk te bespelen was. Maar het ls ook niet meer dan een verklaring, zeker geen excuus, want de Belgen hadden natuur lijk deze zelfde moeilijkheid en zij pasten er zich heel wat beter bij aan. Voor een speler van de lengte en het gebrek aan bewegelijk heid van Lagendaal bleek de terreingesteld heid een fnuikende handicap. Hij stond, bijna den geheelen wedstrijd door. aller ongelukkigst te schutteren en zijn plaatsen naar de vleugels, goed bedoeld, was hopeloos onzuiver. De Belgen hadden hem al heel gauw ..door" en gunden hem al spoedig niet meer de eer van een speciale bewaking. Slechts in dc sporadische gevallen, dat ..het kanon" een goede kans kreeg, zaten zij hem direct op de huid. Er is in den geheelen wedstrijd geen werkelijk gevaarlijk schot van zijn voet gekomen en als leider van den aanval was hij dezen Zondag een mislukking. Verreweg de beste voorhoedeman was Van Nellen. Niet om den prachtigen kopbal, waarmee hij scoorde en die onmiddellijk gevolg was van een m.i. dubieuzen vrijen schop maar omdat zijn snelle rennen en mooie voorzetten her haaldelijk het Belgische doel in gevaar brachten Zijn collega op den anderen vleu gel, Wels, deed ook wel vaak goed werk, maar hij beging de fout, den bal altijd onmiddel lijk na ontvangst weer door te geven, zelfs wanneer hij veel beter had kunnen door- loopen. Een paar maal ontzegde hij zich zelf daarmee zelfs goede scoringskansen, door niet naar binnen te zwenken, een zeer nuttig wapen voor den buitenman. Wat v. d. Broek en Mol betreft, ik kan me niet herinneren, dat een van beiden ook maar gén enkel schot zuiver op het doel heeft ge geven. Hoogstens een paar over of naast. Mol deed van de twee nog het beste werk, v. d. Broek viel geen oogenblik op. Wat de rest van het elftal betreft. Odijk had een zeer moeilijke taak op dit ver raderlijke veld. Hij bezorgde ons af en toe huiveringen door zijn ontactisch uitloopen. Deze fout kostte ons het tweede Belgische doelpunt. Hij deed ook zeer goede dingen overigens, maar als Van der Meulen weer in orde isDe backs hebben uitstekend gespeeld. Van Run verdient reeds alleen den hoogsten lof door het voorkomen van een zeker Belgisch doelpunt. Het is een lust voor het oog om dezen bewegelijken, snellen P.S.V.'er te zien spelen. Maar ook Lelieveld was uitstekend, een debutant van verwon derlijke kalmte en onvolprezen traovnst.heid. De technische commissie zal voor den vol genden wedstrijd een moeilijk kiezen hebben tusschen hem en Weber. De laatste heeft hoogstens zijn grootere snelheid voor, tegen Belgie een belangrijk ding. omdat Van Heel zijn vleugelman wel wat veel pleegt los te laten. En deze vleugelman is tevens de ge vaarlijkste speler der Belgische voorhoede, Versijp. Hij scoorde gisteren tweemaal. Ove rigens leek Van Heel spoedig vermoeid. Anderiesen deed als steeds zijn best en dat is lang niet slecht, maar bijzonder is het ncoit. Paauwe was de beste in de midden linie. Als linie echter bleven de drie meestal te ver van de voorhoede bij de aanvallen. Er is geen ontkomen aan, het sloot bij de Belgen alles veel beter. Daar was een goed geheel, een technische meerderheid, beter opstellen, zuiverder trappen. Zij verdienden hun eerste doelpunt, na langer dan een half uur in de meerderheid te zijn geweest, vol komen. de gelijkmaker, die ons vijf minuten later op gelukkige wijze ten deel viel, toen de Belgische keeper een hoogen bal van Wels, gehinderd door Lagendaal, via den paal zelf in het doel sloeg, was sneer dan ons toekwam. Na de rust ging het dadelijk wat beter met onze ploeg, maar die kopbal van Van Nellen, die ons na 4 minuten spelen reeds de leiding bracht, was toch een groote ver rassing. De onzen putten er zelfvertrouwen uit en van dit oogenblik af waren zij het meest in den aanval. Langzamerhand zakte het Belgische voorhoede spel af. maar tegen de hechte Belgische achterhoede, waarin Hooydonckx bijzonder goed speelde, kon ons gebrekkige aanvalsspel geen verdere goals brengen. Wij konden nog slechts hopen, dat het, tegen de spelverhouding in, nu verder zou blijven zooals het was. En nu was het wel opvallend dat Nederland de leiding wist te veroveren en een tijdlang te behouden tijdens Belgisch overwicht en dat de Belgen op hun beurt gelijk maakten en zich van de overwinning verzekerden, juist toen Neder land gedurende korten tijd het initiatief ge had had. En zoo gebeurde het, dat de Belgen in de laatste zeven minuten den wedstrijd nog uit het vuur sleepten. Alle hulde. Zij verdienden hun overwinning en ik ben het ook niet eens. met degenen, die een gelijk spel juister hadden geacht. Zooals ik al zei. de Belgen speelden nu eenmaal beter Een teleurstel ling. ja, maar misschien vlot het een vol gend keer bij oranje weer. Ik herinner me overigens niet. ooit een zoo weinig emotievollen wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Neder land en België aanschouwd te hebben en ik heb er heel wat gezien. En dat op dien heerlijken zonnigen middag van gisteren. De wedstrijd. Van Heel wint den toss, doch veel voordeel geeft dit niet. Als Capelle aftrapt zijn de ploegen als volgt opgesteld Nederland: Odijk. Van Run. Lelieveld. Pauwe Sr., Anderiessen Jr., Van Heel. Wels, Van der Broek, Lagendaal, Mol. Van Nellen, België: Van den Eynde, Van Beeck, Capelle. Noëth, Versyp, De Clercq, Hellcmans. Simons, Hoovdonkx. Nouwens, Van den Berghe. Het ls precies 2.08 als het leder aan het rol len wordt gebracht. De Belgen forcecren een corner, die geen succes oplevert. Zij komen terug en reeds spoedig blijkt, dat zij voorloopig het initiatief in handen hebben. Twee Neder landsche aanvallen stranden op buitenspel. Uit een voorzet van Wels wordt Mol een kans geboden, doch de KFC'er mist. Ondanks het gemis van Voorhoof op den Belgischen rech tervleugel blijkt toch dit deel van den aanval het gevaarlijkst te zijn Vooral de snelle Ver syp brengt herhaaldelijk goed op. Eenmaal krijgt hij zelf een kans, doch onzelfzuchtig zet hij vlak voor doel voor. keeper Odijk wil het leder opvangen, doch stopt het leder half een toestormende Belg wil intrappen, maar onze moedige keeper werpt zich er voor, waar na tenslotte Lelieveld kan wegtrappen. Holland bepaalt zich nu tot eenige uitvallen, uit één waarvan Lagendaal een kans krijgt, waarvan hij niet weet te profiteeren. Ondanks de moeilijke terreinomstandighe den laat een homogene Belgische ploeg een goed aanvalsspel zien, de aanvallen worden met behulp van de middenlinie uitstekend op- gezet, alleen voor doel vlot het niet Odijk stopt een goed geplaatst schot van Caprile goed. Aan den anderen kant schiet Wels scherp op doel, doch hot schot gaat juist naast. Aanvoerder Van Heel speelt voortreffelijk, hij heeft een sterken vleugel tegen zich, doch de wijze waarop hij de aanvallen onderbreekt, er. zijn voorhoede voedt stempelt hem onmid dellijk tot een der beste spelers van het veld. Vooral Lagendaal wordt hierbij menige kans geboden, doch het ..kanon" i.s in het geheel niet gevaarlijk, zijn schot faalt absoluut. De eerste corner krijgt Holland te nemen na 13 minuten spelen, doch de goed voor doel ge plaatste bal kan worden weggewerkt. Een schot van Noëth vliegt naast. Odijk onder schept een voorzet op fraaie wijze, maar even later grijpt .hij bij een zelfde geval er glad naast. De Belgen weten echter niet van het feit, dat het Hollandsche doel niet bewaakt wordt te profiteeren, want hun schot gaat naast. Zoo verloopt het eerste half uur. België leidt. Hellemans zit stevig achter zijn voorhoede aan. Hij geeft het leder goed door aan Ca- peilein een rush tracht deze de Hollandsche verdediging te passeeren. doch Lelieveld weet hem dit ie beletten. Niettemin belandt de bal bij Versijp, deze rent op doel, Odijk loopt uit en de -Belgische rechtsbuiten scoort ge makkelijk (01). Er Ls dan 32 minuten gespeeld. België blijft sterker. Af en toe lijkt het wel of er niet genoeg enthousiame bij de Oranjehemden is. die heilige geestdrift cm den wedstrijd uit het vuur te sleepen ont breekt geheel en al. Vooral in de voorhoede rammelt het geweldig. Gelijk. Het verwekt dan ook eenige verwondering, dat Holland vijf minuten later kans ziet om gelijk te maken. Wels, die tot nu toe de eenige speler was die in de voorhoede voldeed, rent langs de lijn, Zijn vermoedelijk als voorzet bedoeld schot komt hoog in doel. Keeper Van len Berghe beoordeelt het schot op de lijn staande verkeerd en slaat het leder in eigen doel, zoodat de toeloopende Lagendaal niets meer behoeft te doen (11). In moeilijke positie Staande schiet Mol na goed werk van Lagendaal over. Vlak voor rust krijgt de snelle Versijp het leder nog te pakken. Hij passeert Lelieveld, maar de toesnellende Van Run belet hem vlak voor doel te schieten. Een fraaie save van den Eindhovenaar. Zoo breekt rust aan met gelijken stand, volgens ieders oordeel nog al geflatteerd voor Holland. De tweede helft. Te 3 06 wordt met de tweede helft begon nen. Van den Broek schiet hoog over. Da» krijgen we een fraai staaltje combinatiespel der Belgen te zien. De linkervleugel brengt het leder snel combineerend op. tenslotte wordt Noëth de kans geboden, maar deze schiet alleen voor keeper Odijk. hoog over. Holland leidt! De Clercq raakt bij een Hollandschen aan val het leder met de hand aan. Paauwe neemt den vrijen schop en plaatst hoog voer het B>gische doel. Van Nellen vangt op en met een kopbal wordt de Belgische keeper gepasseerd. Een goed doelpunt 121) De tweede helft is dan nog maar twee mi nuten oud. Odijk krijgt nu eenige benauwde oogen- blikken Eerst houdt hij een schot van Noëth. Een gevaarlijk schot van Capelle grabbeLt de Hollandsche keeper Uit zijn deel. Hij kan het leder echter niet vasthouden. Versijp stormt toe. een keihard schot stuit via den paal weer in het veld terug. De Oranjehemden loopen nogal eens in de buitenspelval. De Nederlanders komen er nu beter in. In het veld zijn zij nu zeker niet de mindere, ■doch het spelpeil is toch niet hoog. Van Heel geeft prachtig door aan den kleinen Wels, die een magnifiek berekend schot afzendt, dat juist even te hoog blijkt te zijn. Aan den anderen kant schiet van den Eynde in het zijnet. Een vrije trap wegens al te forsch spel van een Belg wordt door Lagendaal ge nomen. doen diens schot gaat via een Bel gisch lichaamsdeel-over. De toegestane corner levert niets op. Als onze achterhoede voor buitenspel appel leert krijgt Nocth een kans. doch deze kan hij niet benutten. Het- gevaar voor het Bel gische doel komt steeds van rechts, waar de Unitasman een uitstekende partij voetbal speelt. Hij biedt met zijn afgemeten, fijne voorzetten het binnentrio herhaaldelijk goede kansen, doch dit is absoluut machteloos. Een behoorlijk schot wordt niet gelost en Lagen daal is er heelemaa-1 uit. Van Nellen, die in de eerste helft nog al eens vergeten is. krijgt nu vooral door toedcen van de middenlinie meer te doen. Een van zijn lage voorzetten vliegt langs het doel, -maar alweer is het binnentrio niet bij machte er van te profi teeren. Wels retourneert het leder doch in plaats van in eens in te schieten wil onze midvoor den bal eerst goed leggen. De aal- vlugge Belgische backs met Hooydonkx als uitblinker, geven hem daar geen tijd voor. Beide ploegen krijgen nog al wat kansen, Lagendaal passeert Nouwens doch zijn schot belandt neta in keepers handen die er overi gens niet de minste moeite mee heeft. Aan onze achterhoede en middenlinie ligt het ove rigens niet. Lelieveld schijnt over zijn debuut- koorts heen te zijn en grijpt verscheidene ma len krachtig in en met succes! Paauwe speelt evenals van Heel uitstekend. Een mooie voorzet van Wels wil Lagendaal inkoppen, doch Van den Berghe heeft zich gced opgesteld en trapt het leder het veld weer in. In deze periode is Holland wel gevaarlijker doch de kansen, door Wels en van Nellen ge boden, worden door het binnentrio niet be nut. Hot afwerken ls verbazend slecht; ver moedelijk heeft dit ons de overwinning ge kost. België maakt gelijk en wint! Als bij een gevaarlijken aanval van de Belgen Odijk bij een schot van Hellemans te ver uit. zijn doel komt. is Versijp er eerder bij en knalt het leder Jn het doel (22). Er is dan nog zeven minuten te spelen. Een inzinking bij de Hollanders volgt. Een aanval door Van den Eynde op den linker vleugel gelcicj, is ons tenslotte noodlottig. Na uitnemend combinatiespel en doorzetten krijgt Capellen een gemakkelijke kans, die hij be nut en voor de derde maal is het Holland sche doel doorboord f23). Het spel is verloren. De resteerende minuten Is het spel het aan kijken niet waard en als scheidsrechter Rous emde fluit, heeft België gewonnen. Brusselsch ElftalHaarl. Elftal (1-3) (Van één onzer medewerkers) Het Haarlemsch elftal heeft in Brussel een uitstekenden indruk achter gelaten, al toon de het hier en daar wel een zwak puntje. Van de spelers dient aanvoerder Dinkla genoemd te worden, die letterlijk en figuur lijk boven zijn medespelers uitstak. Naast hem Immer van Bloemendaal en Oome van E. D. O welke eerste zich vooral vóór de rust te veel op verdedigen toelegde en daardoor te weinig steun verleende aan de voorhoede. Oome trof het in zooverre slecht dat hij zien geplaatst zag tegen de beste voorwaarts uit het Brusselsehe elftal; ook hij kon er in de eerste helft niet voldoende inkomen, ter wijl hij eveneens in de fout verviel om zich te veel op verdedigen toe te leggen. Van de backs was Haak te beste, al heeft ook Van der Griendt uitstekend gespeeld, achter hen deed Van der' Wint wat van hem verwacht mag worden. In de voorhoede was rechtsbuiten Van der Steen de minste, waaronder ook het spel van zijn buurman De Bock leed. Smit op de links binnenplaats was naar onze meening de beste voorwaarts; al heeft Verkerk als cen- iervoor door het fabriceeren van drie doel punten en goed spel in het veld ook veel tot het succes bijgedragen. Hillekamp als links buiten heeft goed gespeeld. De wedstrijd werd gespeeld op het keurig ingerichte terrein van de Union St. Gilloise, waarbij de belangstelling tegen viel. Vóór den aftrap ontvangt Dinkla van den II. V. B. een mooi zijden vaantje; hij over handigt zelf bloemen aan aanvoerder De Bie. De opstelling van het Haarlemsch elftal luidde: Hillekamp fV.S.V) Smit. Verkerk fR.C.H.) De Bock (Bloemendaal), v d. Steen (Storm vogels). Oome, Dinkla (E. D. O Immer (Bloemen daal) Van der Griendt (V. S. V.) Haak (Storm vogels). Van der Wint (V. S. V.) Direct blijkt dat het terrein hard en glib berig en daardoor lastig te bespelen is. De Belgen blijken het eerst er op thuis te zijn. Er volgt een ware belegering voor het doel van Van der Wint. die gelukkig een beau- jour heeft en in alle opzichten indruk maakt. Hij grijpt, stompt en trapt eiken bal, dié in zijn nabijheid komt, resoluut weg- Als ook de Haarlemmers dan wat gewend raken, heeft het spel nog wel weinig te beteekenen, doch er is tenminste een'meer evenwichtige toe stand in het veld. Smit is de eerste die het met een ferm schot probeert, doch hij mikt tegen den doelpaal. Van der Steen heeft in- tusschen al enkele kansen om voor te zetten laten passeeren. Geruimen tijd gaat het spel nagenoeg ge lijk op en neer. De Bie krijgt meermalen ge legenheid om ons te toonen hoe populair hij nog is bij het Brusselsehe publiek, doch kan ten slotte door min of meer nonchalant optre den niet verhinderen, dat Verkerk uit een voor zet van Hillekamp scoort 01- Dit doelpunt geeft den Belgen aanleiding om een sterk offensief in te zetten, dat mi nuten lang duurt en waarbij momenten voor komen, dat de bal niet van het Haarlemsch doel weg is te krijgen. Het resultaat is dat uit een van die schermutselingen de mid voor van dichtbij gelijk maakt (11). In de tweede helft is Haarlem meestal ster ker geweest. Reeds na vijf minuten benut Ver kerk fraai een pass van De Bock (12). Door .den moreelen steun van dezen voor sprong gaat het elftal steeds beter spelen. Vooral Smit doet nu herhaaldelijk uitstekend werk; zoowel naar rechts als links geeft hij mooie centers. Dinkla houdt het spel goed open en daar ook Van der Steen er wat beter in komt. dreigt er steeds gevaar voor Brussel. Nogmaals krijgt Verkerk den bal'vrij toegespeeld en ook nu wordt de uitloopende De Bie gepasseerd. (1—3). Daarmede is het pleit vrijwel beslecht. Wel doen de Brusselaren hun uiterste best, doch de Haarlemsche defensie weet niet van wijken. Zelfs maakt Smit nog een vierde doelpunt, dat geannuleerd wordt wegens off-side. Er valt in de laatste minuten weinig belangrijks meer voor. Het'einde breekt aan met een ver diende 31 overwinning voor Dinkla es. Het laat zich hooren dat de Haarlemmers met deze overwinning zeer ingenomen waren en dat het gezelschap, dat reeds Zaterdag middag naar Brussel afgereisd was, Zondag avond een uiterst prettige terugreis had. Onder het diner dat na afloop van den wed strijd werd aangeboden door de Entente Bra- bangonne, werden hartelijke woorden gewis seld en tegelijkertijd besproken, dat zoo moge lijk nog dit seizoen de returnwedstrijd in Haar lem gespeeld zal worden. DE UITSLAGEN. AFDEELING IV. Eerste klasse. Willem II—B.V.V. (afgelast) M.V.V.Longa (Bij 13 gestaakt wegens de houding van het publiek). BUITEN DE COMPETITIE. AmsterdamBrussel 14 BUITEN DE COMPETITIE. De nederlaagwedsfrijden van „De Sierkan". De SierkanVooruitgang (28) Te kwart over tien werd begonnen. ,Dc Sierkan" met eenige invallers. Zij trapte af en had al spoedig succes door kort achter elkaar tweemaal te scoren. (20). Toen was het gedaan. ..Vooruitgang" raakte ingespeeld en zette er alles op om den achter stand te verkleinen, wat haar dan ook gelukte door vóór de rust den stand op 23 te bren gen. De tweede helf eerst even een kleine ople ving van de ..Sierkan", maar „Vooruitgang" was weer spoedig in vorm en hoewel enkele Sierkan-spelers soms goed voetbal lieten zien. konden zij niet beletten, dat ..Vooruitgang" steeds het Sierkan-doel bestookte met het ge volg. dat de score werd opgevoerd. De Sierkan had niets meer in te brengen; haar midvoor deed „Vooruitgang" nog een goal cadeau. Het einde bracht een 82 over winning voor „Vooruitgang". TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE R. E. T.—A. G. T. (1—3) Beide ploegen tellen eenige invallers. De R E. T. brengt het leder tegen wind in aan I het rollen. Eenige goed opgezette R. E T - I aanvallen worden door de A. G. T.-achter- hoede gemakkelijk onderschept, waardoor haar voorhoede aan het werk gezet wordt en het spel hierna geruimen tijd in handen neemt De R. E.*T. ziet zich genoodzaakt, een verdedigend spel te spelen. Wanneer een der R. E. T.-backs het leder op zijn keeper terug wil spelen, is een A. G. T. er even eerder bij den bal dan genoemde doelwachter en doel punt (0l'. Tot kort voor rust komt in dezen stand geen verandering. Dan ziet de middenvoor der A. G. T. kans om met een fraai schot de score te verhoogen (0—2). Wanneer weder hervat is. komt er een ge lijk opgaande strijd, waarbij de resp. achter hoeden steeds zegevierend uit den strijd te voorschijn komen. Weinige minuten vóór het einde ziet echter de linksbuiten der A. G. T. zijn kans schoon en brengt den stand op 0—3. R. E. T. tracht nog de eer te redden; zij nadert eenige malen zeer gevaarlijk het A. G. T.-doel. Bij een dezer aanvallen veroor zaakt een A. G. T.-speler een strafschop, die benut wordt door den middenvoor der R.E.T. Terstond hierop komt het einde met 31 in het voordeel der A. G. T. Het programma voor Zondag 21 Febr. AFDEELING I. Ie klasse. AjaxR. C. H. H. D. V. S.—K. F. C. Tweede klasse A. Alcmaria VictrixBloemendaal. Kinheim—W. F. C. De SpartaanD. W S Z. V. V.-V.VA. HaarlemH. R. C. Tweede klasse B: B. F. C. D E. C. Velox—T.O.G. A. F. C.Zandvoort. BaarnZeeburgia. Derde klasse A: MeervogelsDe Kennemers. Q. S. C.Zaandijk. O.S.V.—Assendelft. Helder—K. V. V. Derde klasse B: D. W. V.O V.V.O. Z. R. C.—D. J. K. SchotenRapiditas. De ZeemeeuwenS. D. W. O'osterparkD. S. V. Derde klasse C: O. D E.—H. E. D. W. AmstelAllen Weerbaar. WatergraafsmeerDe Meteoor. H.V.C.—D.O.N.A R. A. P. G. S.De Volewijckers. Vierde klasse A.: BeverwijkE. V. C. D. T. S.Uitgeest. Purmersteijn—Verkade. V r one^—Sc h age n Vierde klasse B.: Ahrend's V. C.A. D. W. HeemskerckJ. O. S. ZilvermeeuwenW. M. S ZaanlandiaSchinkelhaven Vierde klasse C.: S. D. S. —Swift. S. L. T. O.Wilhelmina Vooruit. Rivalen—T H. B. A v antiHillegom Vierde klasse D: Halfweg—S. D, Z. Neerlandia T. D. O. S. C. A.—Sloterdijk. t. i. w.Oranje-Zwart. Reserve le klasse. Haarlem 2—Blauw Wit 2. Hilversum 2H. F. C. 2. Zeeburgia 2—A. F. C. 2. Z. F. C. 2—Ajax 2. Stormvogels 2E. D. O. 2. Reserve tweede klasse A.: De Volewijckers 2H. R. C. 2. D. E C. 2—K. F. C. 2 W. F. C. 2—V. S. V. 2. Blauw-Wit 3Alcmaria VlctrLx 2. AFDEELING II. Ie klasse. D. F. C.—Z. F. C. V. U. C.—A. D. C. H. F. C,—Blauw-Wit. V. S. V— Feijenoord. XerxesHilversum. Tweede klasse A.: OvermaasSteeds Hooger. UnitasR. F. C. V.I.O.S.—O D S. D. H. C.—O.N.A. Tweede klasse B.: GoudaB. E. C. V. D. L.—C. V. V. B M. T.—Neptunus. Quick—V. O. C. Derde klasse A: HillinenA. S. C. R C. V.—G S. V. L. F. C.Bodegraven. L u gdunumSc heveningen Reserve le klasse. Feijenoord 2—D. H. C. 2 Excelsior 2 -Unitas 2. A D o. 2—Sparta 2. C. V. V. 2—Gouda 2. H. B. S. 2—Xerxes 2.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10