m Twee dagen ijsvreugde. b is' D-e a.s. degradatiewedstrijden van H. F. C. VOETBALNIEUWS LAWNTENNIS KORFBAL HENCELEN WIELRIJDEN HOCKEY. SCHIETEN DAMRUBRIEK a 9 m a a fl De tegenpartijen. Onze lezers weten 't alde good old H.F.C. die de vorige week op zulk een kranige wijze tegen het sterke Feijenoord partij heeft ge geven en nog wel in een uitwedstrijd, is ge doemd om weer degradatiewedstrijden te spelen. Het is dit seizoen met H. F. C. wel wonder lijk geloopen. In de eerste maanden werden eenige aardige successen geboekt, zoodat haar vrienden al begonnen te denken, dat zij het verdere gedeelte van het seizoen wel rustig konden afwachten. En daar hadden ze alle recht toe. Een club met zulk een sterk achtertrio zou onmogelijk op de tien de plaats kunnen belanden. Maar drie spe lers alléén kunnen een club niet redden. Zij moet ook een middenlinie hebben, die af en toe voor de noodige opluchting zorgt, en een voorhoede, die eenige perioden het spel op de helft van de tegenpartij kan houden, opdat het achtertrio even op adem kan komen. En daar haperde het helaas bij H F. C. aan. Met uitzondering van Rud Jongeneel schoten de overige spelers in hun krachten te kort. De gevolgen bleven dan ook niet uit: de res- teerende wedstrijden werden bijna allemaal verloren en bijna steeds met den oneven goal en met kleine cijfers. Het klaarste be wijs, dat het met de verdediging in orde was. Het bevreemdde dan ook niemand, dat de elftalcommissie ter versterking van de voorhoede er toe overging, om weer de hulp in te roepen van den 1 productieven en ge- 5 routineerden Miezé- rus. die met de Van der Vinne's Mannus Francken, Jan Laan en Arie van Beekum H. F. C. aan de meeste goals heeft geholpen. En natuurlijk was Miezérus dadelijk be reid om zijn club weer te helpen. Nu mag het waar zijn, dat hij het onverwachte en „doo- delijke" schot van vroeger niet meer heeft en veel van zijn vlugheid heeft verlo ren, uit alles blijkt toch. dat hij nog een enorme tacticus is, die 't spel open houdt en wiens tegenwoordigheid alléén al een steun voor de overige voorhoedespelers beteekent. Natuurlijk is er nu in onze stad veel be langstelling voor de vraag, wie de twee te genpartijen in de aanstaande degradatie- wedstiijden zullen zijn en hoe tot dusver hun prestaties waren. Ter oriënteering zullen we hieronder eerst de ranglijstjes van de twee betrokken tweede klasse afdeelingen af drukken. Tweede klasse A: MIEZéRUS gesp.gew.gel.verl pnt.v.-t.gem. D. H. C. 16 16 0 0 32 77—17 2. Excelsior 17 8 4 5 20 68—52 L18 S. V. V. 17 10 0 7 20 4249 1.18 R. F. C. 17 8 2 7 18 52—18 1.06 O. N. A. 16 6 2 8 14 44—43 0.88 Unitas 16 6 1 9 13 47-49 0.81 V. I O. S. 17 6 1 10 13 34—44 0.76 SteedsHóoger 15 5 1 9 11 34—44 0.73 Overmaas 16 5 1 10 11 36—53 069 O. D. S. 16 5 0 11 10 42—62 0.63 Tweede klasse B: Gouda 16 12 0 4 24 47—27 1.50 V. D. L. 17 10 3 4 23 61—39 1.35 Neptur us 15 10 0 5 20 39—23 1.33 D. C. L. 17 10 2 5 22 49—36 129 C. V. v. 17 8 3 6 19 45—42 1 12 B. E. C. 17 7 3 7 17 58—44 1.— Fcrtur.a 17 6 2 9 14 53—47 0,82 V. O c. 15 5 2 8 12 39-53 0.80 Quick 16 4 2 10 10 43—-65 0.63 B. M. T. 15 0 1 14 I 30—70 0.07 Het is al eenige weken een feit, dat het sterke Delftsche D. H. C. tegen H. F. C. zal uitkomen. Die steekt fier met kop en schou ders boven de andere clubs uit. Met nog twee wedstrijden voor den boeg heeft zij nog steeds een ongeschonden gemiddelde van 2 en doelcijfers, die doen zien, dat zoowel verdediging als voorhoede voor haar taak berekend is. H. F. C. moet dus op den aller- sterksten tegenstand rekenen: haar voor hoede moet door het hechte bolwerk der Delftsche verdediging heen zien te breken en het Haarlemsche achtertrio moet de on stuimige aanvallen van de D. H. C -voor hoede zien te weerstaan. Dat wil heel wat zeggen als men bedenkt, dat die voorhoede wordt aangevoerd door den internationalen linksbuiten Van Nellen, die gisteren nog een goal legen België scoorde. De pessimisten onder onze lezers zien de toekomst van H. F. C. dan ook donker in en zeggen nu al: „ze haalt het niet!" Kom. kom, zoover is het toch nog lang niet. Het is im mers niet de eerste keer. dat D. H. C. met prachtige competitieresultaten achter den rug voor de poorten van de eerste klas stond, maar toch niet binnen kon komen. In pro motiewedstrijden spelen nog andere facto ren een rol en de voornaamste daarvan zijn de zenuwen. „Van der Mculen in het doel" beteekent voor de Delftsche voorhoede een suggestieve tegenwerking, die heel sterk zal blijken te wezen Als nu de H. F. C-voorhoede maar.... Enfin, laten we maar afwachten! Wie de tegenstander van de tweede klasse B zal wezen, staat nog steeds niet officieel vast- al duiden de cijfers er op, dat het. Gouda wel zal zijn. De kracht van die club en de capaciteiten van haar spelers kennen we niet, maar blijkens de tot dusver ver kregen resultaten schijnt het een iets meer dan middelmatige club te wijzen. Een ge- micJdeldc van 1.50 is weliswaar niet leelijk. maar van een kampioensclub verwacht men toch nog wel wat meer. Ook het doelgemid- delde wekt niet veel bewondering. En de cijfers van de Nos- 2 en 3 respectie velijk: V. D. L. en Neptunus. zijn niets be ter D. C- L. heeft alleen nog een theoretisch kansje. Zij kan eigenlijk wel reeds worden uitgeschakeld. Neen. als de voorteekenen niet bedriegen, dan heeft H. F. C. van de tweede klasse B niet veel gevaar te duchten. Het is nog niet bekend, welke degradatie wedstrijd het eerst aan de beurt is. Daarom trent bestaan geen vaste regels. Wel is het regel, dat de in aanmerking komende eer- ste-klasser het eerst een thuiswedstrijd krijgt tegen den kampioen van de tweede klasse A. In dit geval zou dus eerst de wedstrijd H. F. CL> II. C. worden vastgesteld. We zullen maar rustig afwachten. Maar dat H. F. C- zich wapene! De oud-eerste-klassers van Afdeeling II. Nu we toch de aandacht van de beide twee de klassen van Afdeeling II vragen. Is het een mooie gelegenheid om eens te kijken hoe de vroegere eerste klassers, die ook veel goeds voor het Nederlandsche voetbal gedaan heb ben. er voorstaan. Daar hebben we dan in, de eerste plaats het Rotterdamsche Excelsior, dat in het vorig seizoen zoo onfortuinlijk naar de tweede klas se degradeerde. Helaas kan ze dit seizoen, hoewel ze op de tweede plaats staat, niet meer promoveeren, omdat D.H.C. zoo onge naakbaar was, maar haar resultaten wekken toch vertrouwen voor de toekomst, evenals die van den oud-eerste-klasser S.V.V., die alleen door zijn slechter doelgemiddelde op de derde plaats staat, TJnitas zal het waarschijnlijk wel redden, maar O.D.S. staat er heel slecht bij. Dit wat de oud-eerste-klassers in de tweede klasse A betreft. Die van de tweede klasse B hebben het al heel slecht gemaakt. V.O.C. en Quick, resp. No. 8 en No. 9, die velen gaarne in de eerste klasse terug zouden willen zien, behoeven alleen geen degadatiewedstrijden te spelen, omdat het Haagsche B.M.T. zoo allermisera- belst gespeeld heeft. Zijn slechte cijfers wor den door geen andere club in ons land ge ëvenaard. Neen, de clubs van de Hörburgers en van Snethlage en Welcker zien we voorloopig nog niet in de eerste klasse terug! Hoe staat Hillinen er voor? Het Hillegomsche Hillinen doet ook al eenigen tijd krachtige pogingen om uit de derde klasse te komen, maar blijkens onder staande ranglijst kunnen deze pogingen in dit seizoen niet meer met succes bekroond worden: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Scheveningen 16 12 4 0 28 58—18 1.75 Lugdunum 16 12 0 4 24 43—18 1.50 Hillinen 15 9 0 6 18 36—31 1.20 Alphia 16 6 4 6 16 40—41 1.— U.V.S. 15 5 5 5 15 25—24 1.— L.F.C. 16 5 4 7 14 20—25 0.88 R.V.C. 16 5 3 8 13 35—35 0.81 Bodegraven 16 4 3 9 11 36—42 0 A.S.C. G.S.V. 15 3 4 8 10 25—37 0.67 15 2 3 10 7 20—47 0.47 Alleen Lugdunum kan nog evenveel pun ten halen, als Scheveningen thans reeds be zit. Laastgenoemde heeft nog maar één punt je noodig om den titel te veroveren. Toch heeft Hillinen dit seizoen niet slecht ge speeld. van de vijftien wedstrijden negen winnen is een prestatie, die er wezen mag. Alleen de doelcijfers mogen wel iets beter worden. De Hillegomsche verdediging schijnt niet al te sterk te zijn. Geducht trainen onder deskundige leiding zij nu voor Hillinen het parool! DuitschlandZwitserland. Op 6 Maart a.s. zal te Leipzig de wedstrijd DuitschlandZwitserland worden gespeeld, welke geleid zal worden door den Nederland- schen scheidsrechter H .S. Boekman. M. V. V.Longa gestaakt. Uit Maastricht: Zondagmiddag is het tij dens de tweede helft van den eerste klasse voetbalwedstrijd M.V.VLONGA tot eenige incidenten gekomen. Mede door het toedoen van het publiek nam het spel een steeds ruwer karakter aan. Tegen het einde van den wed strijd drong het publiek steeds meer het ter rein op: de spelers verlieten het veld. hoewel de scheidsrechter nog niet het einde had aan gekondigd,Longa had toen een voorsprong van 3—1. De wedstrijd is ongeldig verklaard. VOETBAL IN ENGELAND Voor de vijfde ronde van de Cup-wedstrij den werden gespeeld: BuryStoke City 30 Huddersfield TownPreston Northend 40 LiverpoolGrimsby Town 10 Manchester CityDerby County 30 Newcastle United—Leicester City 31 PortsmouthArsenal 02 Sheffield WednesdayChelsea 11 WatfordBradford 1o Voorts werden buiten den Cup nog gespeeld Blackburn RoversSunderland 62 BlackpoolEverton 2.0 PolenNederland voor den Daviscup. AMSTERDAM, 13 Februari De Lawn- tennis-ontmoeting tusschen Polen en Neder land voor de tweede ronde van den Davis cup zal 1416 Mei 4e Warschau worden ge speeld. Beide bonden kunnen zich met deze data vereenigen Sport Vereent. Zaterdag 20 Februari houdt bovengenoemde Korfbalclub haar jaarlijkschen feestavond in de tuinzalen van het Gemeentelijk Concert gebouw. Opgevoerd zal worden: „In 't Gouden Haantje", klucht in drie bedrijven door Otto Harting. De Rietvoorn. Bovengenoemd college hield Zondag j.l. een half jaarlijkschen kaswedstrijd op baars in d? Ringvaart nabij de Kaag. De winnaars zijn als volgt: lste prys: C. Steenhoven met 26 stuks. 2de prijs A. Boenders met 21 stuks. 3de prijs F. Frijer met- 18 stuks. Prachtig ijsmaar zwak. De ware stemming moest nog komen. Wie had dit nu nog gedacht"1 Er zijn immers geen winters met ijs meer, hadden ze aan den eenen kant van de stamtafel gezegd, en aan den anderen had den zij zich herinnerd, dat er in 1929 nog een winter was met meer ijs dan cr in vijf en dertig vorige geweest was, maar zelfs zij. die op 3 Maart 1929 op de Haarlemsche Ijsbaan nog over de sprietjes van het opschietende gras gereden hadden in de groeizame voor jaarslucht, hadden het niet willen gelooven. Zulke wonderlijke winters komen maar een paar maal in een menschenleeftijd voor en al was 't Zaterdag 13 Februari nog wel niet zoo erg laat in den tijd, om nog eens te begin nen met den winter, dat was toch wel wat veel gevergd. Geen ijs dus meer, en zie, Zaterdagm'ddag om half twee hadden wij de schaatsen onder. En het dooide. Het dooide, dat de druppels aan de twij gen hingen en de vogels zongen in de hoo rnen, omdat het zoo voorjaarsachtig werd. Het dooide, dat de straten nat waren en de menschen, die jc met schaatsen zagen loopen wantrouwend keken. Men hoort van zooveel vreemde typen tegenwoordig.Er was niemand, die er aan geloofde, edoch de rood en witte vaantjes stonden op de tram, en langzamerhand kwamen er meer, die schaat sen droegen en een ijstrui. Maar de groote uittocht naar de ijsbaan, die was er toch niet. En met de vorst ontbrak de stemming. Wel stonden er de controleurs, aan de hek ken aan de Kleverlaan en wel was daar het volijverige bestuur en wel de man. die kapot te schaatsen repareert en de kellners. maar men keek elkaar toch wat vreemd aan. En wij verwonderden ons, dat bij dit alles het ijs er óók was. Het ijs, dat alle pessimistische verwachtin gen, alle twijfel logenstrafte. Het ijs was prachtig. Spiegelglad en zonder scheuren, geen sneeuwijs en nog niet stuk gereden. Veel mooier dan in 1929 om dezen tijd. toen er bergen en dalen in waren, natuurgetrouw met rotsen en afgronden. De banen waren op de oude wijze inge deeld, een buitenbaan, een binnenbaan, een middenveld. Op het middenterrein speelde men ijs hockey en er werd kunstgereden, waarvoor ditmaal niet de hoek bij de krabbelbaan be stemd was. Druk liep het nog niet. zoo vroeg in den middag, wat schooljeugd was cr. die haar leeraren op de schaats begroette en allengs een paar oudere leden meer. Doch nog niet waren de stoere rijders verschenen met een berenmuts en een pijp in dï'i mond. nog niet de dames met een langen stok. waaraan zich ritsen volgelingen rijgen, nog niet de .jonge lieden. die op Friesche wijze zig-zag over de baan schuiven, met groote passen loopend meer dan schaatsend. En nog een andere verandering had de ijsbaan ondergaan. Een harer verdiensten was altijd, dfit zij een metamorphose bracht in de stijfste mode. welke ooit is uitgedacht, die van de mannen. Zij bracht een bontheid van de meest fantastische costuums. de klcu- rigste en de zwierigste pakjes. oud-Holland- sche meesters waardig Het ijs-feest was tevens het feest van de kuitbroek en de pullover de kleurige das en het zwierige pet je. En zelfs het andere geslacht bracht het ijsfeest nog iets kleuriger en nog iets blozen der te voorschijn. En nu brengt het in dit opzicht geen nieuws meer! De tijd en de mode hebben de primeurs van de ijsbaan achterhaald en wij mogen hun daarvoor dankbaar zijn. Wat een paar jaar geleden ijstoilet was. is nu de mode van eiken dag. De man. althans de jonge man, leeft kleuriger, leeft sierlijker dan vroeger, 't. Is op het ijs geen nieuwtje meer. De stijve lange broek verdween wellicht voorgoed voor de plusfour en het strakke vest voor de pull over in de meest realistische kleuren. En op de ijsbaan stapte het andere geslacht dut immers altijd iets anders wil tegelijkertijd in de lange pantalon. Hét is een wat lastige kwestie, 's zomers spreekt men van een strandpyama. maar een ijspyama.... mag men dat óók zeggen? Tegen twee uur begonnen de eerste gaten in het ijs te vallen. Het waren kleine gaatjes, waar het water door opborrelde en als er iemand met de schaats in zoo'n gaatje haak te en viel. spatte het water hoog op, en er kwamen nog een paar gaatjes meer. Maar iedereen begon zoo'n plaats te mijden en zoo zorgde de ijsbaan zelf voor haar bestaan. De grootste plas pleegt voor het restaurant te komen en dezen middag was het zoo, dat velen in geboeide aandacht op de banken voor het huisje zate?., in afwachting, wan neer het bovenste water zich bij het onderste water zou voegen. De plaats voor het restaurant- is ook het terrein, waar men het eerst belandt, wanneer men na ze twee jaar in het vet te hebben gehad, zijn schaatsen voor het eerst weer op het ijs zet. en aangezien die pogingen niet in alle gevallen evenveel succes hebben, zijn er lieden, die dit terrein vergelijken met wat in Amerikaansche films vermakelijk pleegt te zijn. Tegen drie uur begon het ijs op deze plaats te golven. Men heeft geen idee. hoe buigzaam ijs kan zijn. Er stond een deining als in de cake-walk. maar er kwam geen barstje in het oppervlak en overmoedige jongelieden kon den zich er zelfs mee vermaken met over de koude bronnen te springen, zonder dat er iets anders gebeurde, dan dat het water rondspatte en het publiek juichte. Geen ge kraak werd vernomen en er ontstond een edele wedloop om te beproeven of men er het eerst kon doorzakken. De baan bezweek het eerst aan de Oost- z.ijde, achteraan. Er kwam een wak en een groote plas. waar velen doorheen reden om de sensatie, totdat het afgezet was met de droge ducdalven. die de toeverlaat zijn van ieder, die in het ontwikkelingsstadium is. dw z. van de kunst, en van al degenen, die hun spieren nog niet voldoende ineesteld hebben op de ijssport. Later deed het zorg zame ijsbaanbestuur de plaats afzetten met touwen, omdat men de sensatie bleef zoeken, zelfs tusschen de ducdalven door. hetgeen niet bevorderlijk Ss voor de safety-first-repu- tatie van de ijsbaan, die zij terecht hoog ge houden heeft, al kan zij niet do gevaren van de buitenwateren bieden. Tegen half vier zakte voor het clubgebouw de eerste dame door het ijs. Er ging een hoe raatje op, en nu het ijs eenmaal gebroken was. bevredigden velen hun lang gekoesterde verlangen en zakten er mede door. Het was een ware rage en wie cr met twee boenen tegelijk door geweest was prees zich gelukkig en genoot de algemcene achting. Tot de plaats met touwen afgezet werd. Het was iets drukker geworden en roods verheugde de onschatbaar verdienstelijke ambachtsman, die in het tentje bij den uit gang schaatsen lapt zich in een steeds toe nemende clientèle, toen de bel begon te lui den. Men had de indeeling der banen reeds moeten wijzigen om de vele slechte plekken te ontgaan, maar tegen vier uur werd het 't bestuur te bar. De baan zou tot zonsonder gang geopend zijn. maar was het verant woord om het publiek aan natte voeten bloot te stellen? Nog kon men van een watcrballet allerminst spreken, doch zou het de reputatie van de ijsbaan goed doen om het daartoe te laten komen? Het bestuur was verstandiger en woorden van protest tegen zijn handel wijze hebben wij niet gehoord. Reeds had den sommigen vrijwillig afgebonden. Nog voor de eigenlijke stemming van het ijsfeest er was. was het feest geëindigd En jhr. Boogaert. de voorzitter, keek op den thermometer, die boven nul wees. Wij keken naar de vlag. wapperend jn een milden 1 Zuidwestenwind. Als het maar weer wat opvriest, doen wij 't morgen weer open, zei de voorzitter. Van nacht wordt de baan in orde gemaakt. De mannen met de breede schaven trokken al over het wijde witte, nu leege ijsvierkant. Er hing een zware zwarte wolk. Toen wij buiten waren drupte de regen. Ook Zondag is nog naar hartelust genoten Vooral in do middaguren was het zeer druk op de banen, maar tegen half vier word de toe stand van het. ijs van dien aard, dat het be stuur van de IJsclub er toe over moest gaan, om de banen te sluiten. En vandaag blijven ze natuurlijk dicht. Toch hebben de vereerders van Thialf ook in Haarlem nog een paar "dagen flink kun nen genieten. Pk. Het ijsvermaak in Haarlemmermeer. Door den ingevallen dooi en den regen was het Zaterdagmiddag met het ijsvermaak in Haarlemmermeer spoedig gedaan. De ijsclub ..Hoofddorp" moest haar plan om dien dag op de langs den Kruisweg nabij den Genie- dijk te Hoofddorp gelegen ijsbaan wedstrij den te organiseeren. laten varen, terwijl ook de clectrische verlichting van dc baan. waartoe door den heer E. een installatie was aangebracht, niet kon doorgaan. Wel had er 's middags nog een 50-tal liefhebbers van schaatsenrijden zich op het ijs in de Hoofd- vaart begeven, doch ook daar duurde de pret niet lang, omdat het ijs niet goed berijdbaar meer was. Bovendien was het ijs nog niet voldoende sterk, hetgeen ook bleek teen er een 4-tal personen doorzakte, dat spoedig kon worden gered. Ook had een jonge man het gewaagd, om onder de hooge geniesluis door te rijden; een roekeloosheid die hem bijna het leven kostte, omdat hij er door zakte en niet dan met groote moeite door middel van lange stokken kon worden gered. Toen het 's nachts weder een beetje gevro ren had en het ijs daardoor weder eenigszins berijdbaar was geworden, waren Zondag weder vele schaatsenrijders die van het ijs wilden profiteeren zooveel en zoolang het maar eenigszins mogelijk was op de ijs baan en de Hoofdvaart te zien. In den na middag werd het ijs echter weder zacht, zoo dat voor velen de aardigheid er weder spoe dig begon af te raken. Toch besloot het be stuur van de IJsclub de baan langs den Kruisweg Zondagavond open te stellen en te verlichten. Ondanks de slechte plekken die er in het ijs kwamen, werd er toch nog schaatsengereden en de gezelligheid cr zoo lang mogelijk ingehouden. Een woord van dank, hulde en waardee- rmg voor het door het bestuur van de IJsclub „Hoofddorp" aan den dag gelegde activiteit, is hier voorzeker op z'n plaats. De Zesdaagsche te Chicago. Pijnenburg wint. uit Chicago: Zaterdagavond is de Zesdaag- ff^^erwedstrijd ;e Chicago geëindigd ïo.OOO toescnouwers waren op deze laatsten avond aanwezig, in de laatste uren is de spanning buit-engewoon groot geweest, dejach ten volgden elkander geregeld op. De Necier- landsche renner Pijnenburg was in goeden vorm. evenals zijn partner Vannevele. Zij wis ten een ronde voorsprong te verkrijgen op hun andere tegenstanders en werden no 1 Door het winnend koppel werd in totaal 2663 mijl afgelegd. OxfordCambridge (10) Uit Londen: De bekende Engelsche Univer siteiten Oxford en Cambridge speelden Za terdag den traditioneelen hockeywedstrijd. Oxford won ditmaal met 1—0 (rust 00). Generaal Van Merlen. Op Woesdag 17 Februari wordt door de schietverccniging „Generaal Van Merlen" in haar schietgebouw een wedstrijd gehouden. Damreüacteur: J. W. VAN DARTELEN, Raadhuisstraat 1, Heemstede! Alle correspondentie, deze rubriek betreffende gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. ONZE PROBLEMISTEN-WEDSTRMD Hieronder plaatsen wij wederom twee z.g. „kans '-problemen" uit onzen Internationa len problemisten-wedstrijd. Onder No. 1758 publiceeren wij de inzending onder het motto „OaseNr. VI. welke 32 punten verwierf en onder Nr. 1579 de inzending „Een Nieuwe ling" Nr. II, waaraan 27 punten konden wor den toegekend. Ook nu houden wij ons weder beleefd aan bevolen voor opmerkingen uit onzen lezers kring betreffende deze beide composities, het aangeven van event, bij-oplossin gen. techni sche fouten enz, WEDSTRIJDPROBLEEM Nr. 1758 Motto „Oase" Nr. VI. Ingezonden voor den Internationalen Problc- misten Wedstrijd van Haarlem s Dagblad Wit; Eerste publicatie Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op 7 13 14 15 17 18 19 35 en 36 Wit 9 schijven op 24 25 27 28 3d 33 37 47 en 49. Wit speelt en wint. WEDSTRIJDPROBLEEM Nr. 1759 Motto: „Een Nieuweling" Nr. II. Lngezonden voor den Internationalen Pro- blemisten Wedstrijd van Haarlems Dagblad. m a a a a a a a 13 a "S a a Si, B Eerste publicatie Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 9 12 16 18 19 22 23 24 29 33 en 35. Wit 11 schijven op: 21 30 31 37 38 40 41 42 44 43 en 49 Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag avond 22 Februari a.s. bij den redacteur de zer rubriek. FRACTISCHE DAMLESSEN Wij ze}.ten onze serie „Tractisch© Damle.s- seh" voort met een zeer interessante studie uit de Hollandsche opening. Onderstaande Stelling is er een die in de regelmatige Hol landsche opening meermalen voorkomt. Partij-fragment No. 1769 Zwart a a -fi' - a m a a a Hi a a j§ a si B z~ W% /'///St 'Z' Stand in cijfers: Zwart 17 schijven op 1 3 4 7-13, 15, 16, 19-21. 23 en 25. Wit 17 schijven op 28 31-34. 36-40. 43, 45-50. In deze stand zet Wit voort met 31-26 en op elk ander antwoord dan 1117 wint Wit minstens een schijf. Wanneer Zwart door 21-27 een schijf denkt te kunnen winnen, volgt Wit 32:21. zwart 23:41, Wit 46:37, zwart 16:27 en wit 38-32 en wint. Op 12-17 speelt wit 23-22 en wint een schijf. Op 1-6 volgt wit 26:17 en op zwart 12:21, wit 34-30 en wint een schijf. Inplaats van 12:21 kan zwart natuurlijk ook 11:22 slaan, wit 28:17 en zwart 12:21. Dan zet wit echter voort met 34-30, zwart 25:34, wit 40:18, zwart 13:22 en wit 32-28. Wanneer nu zwart echter antwoordt met 21-26 iA. en B.> en vervolgens 7-11 of 7-12 «om den slagzet 17-11, 37-31 en 38-32 tc ver hinderen». clan wint wit dóór 33-29, 29-24 (zwart naar keuze 19:30 of 20:29) 37-31, 33-32 en 39-44 enz. en wint. A. Zwart kan natuurlijk ook inplaats van 21-26 voortzetten met 16-21, doch dan wint Wit door 17-12 (Zwart ad libitum) 37-31 en 38-32. B. Op 32-28 kan Zwart ook spelen 21-27, gevolgd door 7-11 of 7-12, doch dan wint Wit weder door 33-29, 36-31, 47-41, 29-42 en 24:2. Welke mooie winstmogelijkheden een schijnbaar eenvoudige stand dikwijls bevat wordt hiermede wel duidelijk gedemonstreerd. OPLOSSINGEN Wcdstrijdproblccm Nr. 1719 Motto: „I. P. W. 1931" Nr. II. Wit: 37-32: 48-42; 46-41; 47-42; 38-33: Zwart: 28:37; 37:48; 48:34; 36:47; 47:16; 33:13; 40:27 45: 3; 3-17; 17-50 en wint. 18: 9; 16 40 35-40; 40-45 Opmerkingen van de jury. Nie: origineel; zie Isidore Weiss in het Fransche tijdschrift „Clubs ct Cafés". (Slot in ons volgend nummer.).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11