Lichamelijke Opvoeding. SCHERMEN GYMNASTIEK. ZEILEN. WANDELSPORT. WORSTELEN. De Olympische Winterspelen. RUGBY ZWEMMEN DAMMEN VOETBAL ONZE PORTRETTEN-GALERIJ W. HUISMAN. (BLOEMENI) AAL). Teen de .bekende ..B>oemendaal'r-kceper Jan Beijk het voornemen te kennen gaf. zijn functie, diet'/ hij zoovele jaren mei eere ver vuld had. neer te leggen, was het voor de elftalcommissie geen gemakkelijke taak om een geschlkten opvolger te vinden, zy had een poos de beschikking over Lever, óók een goed doelman, maar deze verdween na eenl- een tijd, zoodat Be ijk maar weer >tu?>xT.ien de palen plaats nam. Maar nu is ook deze moeilijkheid voor de elftalcommissie verdwe nen, want thans heeft „Bloemendaal" weer de beschikking over een prima doelverdediger Dat is W. Hulsman, aan wien het voor een niet gering deel te danken is, dat deze ver- cenigine in dit seizoen zooveel succes heeft gehad. Als een club een uitstekende voorhoede heeft, dan baat haar dit nog niet veel, wan neer haar keeper een hoop ballen doorlaat. Dit kan van Huisman niet gezegd worden. „Bloemendaal" heeft van alle clubs in haar afdeellng het kleinste aantal tegen-goals. Hij is een geboren athleet, die buitengewoon sterk is. Uiterlijk lijkt hij erg onverschillig, maar in' werkelijkheid is hij dat niet. Hij voelt buitengewoon veel voor zijn club. Zijn kalmte is daar. spreekwoordelijk Zelfs in de moeilijkste en meest onverwachte situaties weet hij precies wat hij doet. Voor zijn ver- eeniging een niet gering voordeel. Huisman is op 2 Augustus 1913 te Bloemendaal gebo ren. Ais jongen van twaalf jaar begon hij in het elfde elftal van R.C.II. te voetballen. Ook daar was hij reeds keeper. Maar na één seizoen ging hij naar ..Bloemendaal". waar hij een plaats in het vijfde kreeg. Van het vijfde ging hij naar het derde en vervolgens naar liet eerste. In de zomermaanden be oefent hij de cricketsport. Dameswedstrijd te Dortmund. De Nederlandsche damesploeg heeft in Dortmund tegen een sterke Duitsche pleeg met G3 verloren. Mej. De Boer won met 103 van fra>uleln Mertz. Het handbalspel in het K. N. G. V. Naar wij vernemen is te Amsterdam een permanente handbalcommissie van het Ko ninklijk Nederlandsen Gymnastiek Verbond geformeerd. Voorzitter dezer dommissie is het Bandstoestuurslid de heer A. de Jong te Amsterdam. Secretaris dezer commissie is de lieer G. Versteeg te Utrecht. Ledisn van deze commissie zijn cle heeren F. G, J. van den Berg Ie Haarlem administrateur, A. O. Faber to Haren (Gr.) technisch lid, en H. Drenth te Groningen, pers- en propagandacommissielid. Er is een handbalreglement samengesteld volgens dc Internationale spelregels, zooais deze ook b.v. in Duitschland door de Deutsche Turnerschaft gebruikt worden. Een reglement werd vastgesteld 'voor de competities en de spelkampioenschappen. terwijl het in de be doeling ligt ook niet bij het Verbond aange sloten vereenigingen. die het handbalspel be oefenen. deel te laten nemen aan de ver schillende competities. Voor dit laatste punt zal een beslissing gevraagd worden op de a.s. Bondsvergadering, welke op 13 Maart te Utrecht zal plaats vinden. Een propa.gandatournee zal worden ge houden door een groep Groningsche hand- balsters en handballers. Op 27 Maart (Eerste Paaschdagi zal een wedstrijd te Uirccht wor den gespeeld tegen een combinatie samenge steld uit de verschillende vereenigingen al daar. Den volgenden dag wordt te Haarlem een ontmoeting gespeeld tegen een Haarlemsche combinatie. Tenslotte zullen in diverse plaatsen van ons land Instructieve lessen worden gegeven om de beoefening van het handbalspel uit te breiden cn dit op een hooger plan te bren gen. De hereenigirrg van het K. N. G. V. en den A. T. B. Uit Amsterdam: Naar men zich herinnert zyn onlangs de onderhandelingen lussc'ncn de besturen van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond en den Amsterdamschon Turn Bond. inzake de hereeniging van het Verbond en de A. T. B. beëindigd. De voorwaarden zouden ter goedkeuring worden voorgelegd aan de jaarvergadering van den A. T. B., welke Zondag 21 Februari te Amsterdam wordt gehouden en aan de Bondsvergadering van hot K. N. G. V., welke op 13 Maart a.s. te Utrecht zal plaatsvin den. De voorwaarden omvatten de drie volgende punten: le. De zelfstandigheid van den Amsterdam- schen Turnbond wordt erkend, doch de A T. B. zal als turnkring fungeeren. 2e. Wat de contributie betreft, zal een over gangstijd van drie jaren worden bepaald. In 1932 betalen de vereenigingen, die toe treden nog geen contributie aan het Ver bond. In 1933 en 1934 wordt twee gulden contributie betaald, doch blijft het A. T, B orgaan bestaan. 3e. Het Bondsbestuur van het K.N.G.V. zal in zake dit conflict een verklaring afleggen in de aanstaande Bondsvergadering te ptrccht. Wij hebben al inbrekers genoeg? De ver plichte lichamelijke oefening in 1936. Geen gelddan maar zonder geld. Voor hen, die de groote beteekenis van de lichamelijke opvoeding dcor uitvoerige cn gedegen studie of door jarenlange prakti sche ervaring kunnen beoordeelen, is het geen opwekkende tijd. Het spreekt vanzelf, dat dit op het oogenblik voor vrywel iedereen geldt, op welk gebied hij zich ook beweegt. Maar toch is de lichameiyke opvoeding in deze tij den meer dan iets anders het mikpunt voor allerlei aanvallen. En eigenlijk is zij dat altijd geweest: cenige jaren geleden, toen er geen sprake was van een crisis, werd het konink lijk besluit, regelende de lichamelijke opvoe ding van de rypere jeugd, „tydelyk" Duiten werking gesteld. Waarom? De begrooting werd wat hoog en dus moest het blauwe pot lood hier en daar gehanteerd worden. Ver moedelijk waren er op ander gebied lang gekoesterde wenschen, die nu eens tot uit voering moesten komen en ter willen waar van andere uitgaven eenvoudig geschrapt werden. Nietwaar, die lichameiyke opvoeding is toch maar luxe, als je er mee ophoudt, dan merk je dat pas na een lange reeks vaa ja ren en wie dan leeft (in de hartverheffende politiek», dan zorgt. Wordt de lichameiyke opvoeding eenerzijds als luxe beschouwd anderen zien er slechts, dank zij hun beperk ten gezichtskring, iets minderwaardigs in. Bij de laatste behandeling van de onderwijs- begrooting in de Tweede kamer zeide een af gevaardigde ook iets over de lichameiyke op voeding in het midden te willen brengen. Bij die gelegenheid deelde hij mede, onlangs een kennis ie hebben gesproken, een ..intellec tueel hoogstaand man" en die had gezegd: ,.och, die lichamelijke opvoeding, daar moesten wij maar mee ophouden; wij heb ben al inbrekers genoeg". Daarna haastte hij zich natuurlijk aan mijnheer den voorzit ter de verzekering te geven, dat hij die op vatting niet deelde, maar dat de lichame iyke opvoeding toch vooral weinig of niets mocht kosten. Daar kwam althans het be toog van dezen afgevaardigde op neer. Ik heb ook eens zoo'n vriend gehad. Die stond ongeveer op dezelfde intellectueele „hoogte" als de kennis van bedoelden afge vaardigde. Toen ik hem op een verkiezingsdag voor de Tweede Kamer vroeg of hij al ge stemd had. antwoordde hij. dat hij dat niet deed. omdat er zonder zUn medewerking toch wel 100 van die betaalde praters imijn vriend gebruikte een veel leelyker woord) op net- Binnenhof terecht zouden komen. Het was volgens hem al moeilijk genoeg om tegen woordig iemand te vinden, die van één ding verstand had. Hoe vindt je er 100, die van alles en neg wat begrip hebben. Hij wilde pas weer stemmen, wanneer deze 100 afgevaar digden zonder bezoldiging, dus alleen uit zui vere belangstelling voor 's lands -zaak en te gen een vergoeding voor reiskosten, zitting wilden nemen. Tot zoolang betaalde hij lie ver boete voor het mankeeren ter stembus. Besparing een half millioen guldens per jaar. Ik haast mij nu natuurlijk minstens ever. snel als bovenbedoelde afgevaardigde, met de verzekering, dat ik die opvatting niet deel, maar dat ik het toch wel zou toejuichen, wanneer eens een groot bedrag voor nuttc- looze uilgaven werd geschrapt. Het is duidelijk, dat de UI den nu moeilijk zijn, en aangezien er krachtig bezuinigd moet worden, zal daar alleen succes van verwacht mogen worden, wanneer die beper king van uitgaven zich over elk gebied uit strekt-, dus ook c-ver de lichamelijke opvoe ding. Velen nemen helaas het standpunt in: bezuiniging is hard noodig, maar bij mij kan het niet, ga dus maar naar mijn buurman. Op die rnaniet kan natuurlyk geeft verbe- leder zal een veer moeten laten, maar het droevige is, dat de lichamelijke opvoeding nog een onooglyk kaal nestkuiken is, dat nog maar hier cn daar over een paar veertjes van bescheiden omvang beschikt. Zooals ik hier boven al vermeldde, is in de jaren, dat er geen sprake van een crisis was. her ko ninklijk besluit, regelende de lichameiyke opvoeding van de rijpere jeugd, buiten wer king gesteld Er is nog over: in cie steden voor het schoolkind één uurtje lichaams oefeningen per week (by hooge uitzondering twee uur), op het platteland voor het schoolkind niets. Over de rypere jeugd heb ik al gesproken. VoLgens de lager onderwijswet 1920 moet in 1936 het vak lichameiyke oefening op alle scholen zyn ingevoerd. Inmiddels is men in en buiten de volksvertegenwoordiging al ijverig bezig uitstel van deze bepaling voor te bereiden of de mogelijkheid voor dispen satie te scheppen. Het een zoowel als het ander lijkt mij -fataal. Het is beter, dat er nu eindelijk iets gaat gebeuren zij liet dan ook niet in den meest volmaakten vorm. De lei dende gedachte zal dus moeten zijne hoe kunnen wij voor de lichamelijke opvoeding van het kind op het platteland iets doen zon der geld. Het spreekt vanzelf, dat het beste resultaat bereikt zou worden, wanneer ir. alle schoolklassen in de kleinere gemeenten cn dorpen gymnastiekles zcu worden gegeven door den man die daartoe speciaal gevormd is. d.i. de gymnastiekor.derwyzer. De platte landsgemeenten kunnen dat niet betalen, en het rijk steunt niet, dus bevoegde leiders zijn er niet. Men kan dat betreuren, maar de toe standen zijn. nu eenmaal niet anders. Trou wens er zijn nog meer moeilykhedenbehal ve gebrek aan vakonderwijzers mankeeren er de oefenlokalen en de gymnastiekwerKtui- gen. zoodat dus de vraag wordt: hoe kunnen wij zonder hulpmiddelen en zonder speciaal bevoegde leerkrachten, zonder ocfenlokalen iets nuttigs verrichten voor de lichamelijke opvoeding van het kind ten plattenlande. En nu geloof ik, dat dit mogelyk is en al zal het weinig zijn, dat wy in zulke uiterst ongun stige omstandigheden kunnen bereiken, toch meen ik dat het beter is. de bepaling om trent de invoering in 1936 te handhaven. Dan gebeurt er ten minste iets en blijft de zaak in gang. Dc vakvereeniging van gymnastiekonderwijzers ijvert voor de alge- meene invoering in 1936 onder leiding van vakonderwijzers. Wij behoeven er niet lang over te praten, dat dit, theoretisch bekeken, de beste oplossing zou zijn. Maar dat kan nu eenmaal niet. Kunnen wij nu zonder vak onderwijzers. zonder hulpmiddelen en zonder oefengelegenheden een beschenden resultaat bereiken, dan zal dit de krachtigste stimulans voor de plattelandsbevolking en haar ge meentebesturen zijn om aandacht te schen ken aan de lichamelijke opvoeding en er een beter, meer waardeerend oordeel over te ver werven. Misschim is er dan ook nog een kansje, al is het heel klein, dat de inteilec- t-uoele kennissen van de Tweede Kamer leden, do lichameiyke vorming van de Ne derlandsche Jeugd in een ander licht zullen zien en or een waardiger oordeel over zullen, vellen. Over de bevordering van de lichamelijke opvoeding cp het platteland een volgende keer. H. L. WARNIER. Haarlemsche Jachtclub. In dc feestelyk met vlaggen versierde zaal van hotel Lion d'Or is Zaterdagavond de jaarvergadering gehouden van de Haarlem sche Jachtclub, welke voorgezeten werd dooi den heer C. W. de Visser. Na het welkomstwoord van den voorzitter bracht dc secretaris, de heer A. C. Stoel het jaarverslag uit ,dat wat het ledental be treft, pessimistisch gestemd was, omdat het teruggcloopen is van 185 op 171. De secretaris hoopte, dat de leden er toe zullen medewer ken, dat het oude ledental weer spoedig be reikt is. Het afgeloopen jaar is echter gunstig geweest. Aan het verslag van de Jollcnclub is ontleend, dat 51 leden aangesloten waren. Door giften en een subsidie is een nieuw vaartuig aangekocht. De vloot leed daaren tegen het verlies van een Scheldejol, welke zoo ernstig beschadigd was ha een aanvaring dat- het 't beste was haar te verkoopen. De penningmeester de heer M. van Brce- men, bracht het financieel verslag uit. dat in optimistisch en zin was samengesteld. Het saldo is thans 842 De heeren C. W. de Visser en F. J. Bernhard die aan cle beurt waren om periodiek als be stuurslid af te treden, werden by acclamatie herkozen. By het punt „mededeelingen van het be stuur" vertelde de voorzitter het een en an der over de samenwerking met andere wa- tersportverecnigingen in Haarlem. O.a. is overleg gepleegd over de uitdieping van den Mooien Hel en over de vertegenwoordiging in de gemcentelyke sportcomniissie. Verder deelde spreker mede, dat de na tionale wedstrijden dit jaar bepaald zyn op 7 en 8 Mei en op 3 en 4 September. Er zullen weer onderlinge wedstryden gehouden wor den. Overwogen zal worden het aantal wed stryden ook uit te breiden met Ster- en Bcr- gemmcrmeerklasse, als er voldoende deelne mers zijn. De voorzitter besprak het plan om sharpie- vaartuigen aan te koopen, welke de leden voor een geheel seizoen kunnen huren. Na verloop van eenige jaren kunnen ze eigen dom der club zijn. Spr. meende, dat het wedstrydzcilen er door bevorderd zal wor den. Na een korte gedachtcnwisseling verzocht de voorzitter den leden dit plan eens onder oogen te zien. Op voorstel van een lid werd besloten een gift beschikbaar te stellen voor het plaatse- ïyk crisis-comité. De voorzitter deelde den uitslag mede van de verleden jaar gehouden onderlinge wed strijden. 12 voetsjollen juniores: 1. mejuffrouw H. Visker, 2 do heer C. v. d. Mandele. 12 voetsjollen seniores: 1. de heer M. G. Brand: 2. mejuffrouw T. de Visser. Na sluiting der vergadering bleven de le den nog enkele uren bijeen. „Jan Passtoors". Men schryft ons: Door de wandelaars J. J. H. Aarts, J. van den Berg en G. A. Ramaker, leden van boven genoemde wandelsportvereeniging. werd Za terdag een propaganda-wandeltocht onderno men van Haarlem naar Rotterdam en terug, een afstand van 136 K.M. Des middags drie uur werd gestart van het Houtplein, begeleid door drie controleurs. Be houdens enkele regenbuien werd cle heenreis onder vrij gunstige omstandigheden afgelegd; men bereikte des nachts te half 2 Rotterdam (Coolsingel). In verband met de minder gunstig geworden weersgesteldheid (sneeuw en vorst) werd de terugtocht door Van den Berg en Ramaker niet aanvaard. Aarts echter wilde van geen wijken weten en startte te 2.28 des nachts we derom van Rotterdam in een flinke sneeuwbui Begrypelijkerwijze' werd het loopen hierdoor zwaarder, doch hij hield dapper vol en mocht het genoegen smaken, Zondagmiddag te 2 uur het eindpunt café „Dréefzicht" te bereiken. Hier verwelkomde hem o.a. de heer Coulen, voorzitter van de zustervereniging „Dudok de Wit", die hem met eenige toepasselyke woorden een diploma zijner vereniging aan bood als belooning voor deze kranige prestatie. Aan Van den Berg en Ramaker werd nog een diploma toegezegd wegens dc door hen af gelegde route Haarlem—Rotterdam. Aarts heeft het geheele parcours afgelegd in 20 uur 35 minuten. Wedstrijden BelgiëNederland. Uit Brussel: In het Brusselsche Sport paleis hebben worstelwedstrijden België Nederland plaats gehad, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Van Langenhoven (België) wint op punt ten van Kranenburg (kampioen Nederland vedergewicht). Lallemand (België» wint op punten van Olivier (kampioen Nederland lichtgewicht». Van Ranst (België wint op punten van Mas- sep i kampioen Nederland half middengewicht» Franst «België1 wint op punten van Beek man (kampioen Nederland middengewicht» Sammaert (België) wint op punten van Mutsaers (kampioen Nederland halfzwaar- gewioht) De hoofdstryd van den avond werd gevormd door een match in Amerikaanschen stijl tus- schen den Belg Constant Lemarin en den Oostenrijker Benolt. Na een strijd van 15 minuten en 2 seconden slagadc Consta Lemarin er in om door schaargreep Oostenxijkschcn tegenstander te verslaan, KUNSTRUDEN. LAKE PLACID. 13 Febr. (Reuters Special). Omstreeks 5000 toeschouwers woonden den wedstrijd in het kunstrijden voor paren by. Dit nummer werd gewonnen door Brunet en mevr. Brunet (Frankrijk); tweede werden de Amerikanen Badger en mevr. Beatrix Lou- ghran; derde de Hongaren Szollas en mevr, Rottez; vierde de Hongaren Szalay en mevr. Orgonista. SKI-SPRINGEN. Het totaal-aantal punten te behalen in den ski-springwedstrijd bedroeg 240. De Noor Birger Rund behaalde er 228.1; Beek Noorwegeni 227; Wahlberg (Noorwegen) 219,5; Eriksen (Zweden) 218,9; Oimen (Ame rika) 216.7; Kaufmann (Zwitserland) 215,8. DUITSCHLAND—POLEN 4—1. LAKE PLACID. 13 Februari (Reuters Spe cial». Heden had de ijshockey wedstryd plaats tusschen Duitschland en Polen, welke buiten gewoon forsch gespeeld en door Duitschland gewonnen werd met 41. De Poolsche speler Stogowski cn de Duit sche Schroettle liepen ernstige verwondingen op aan de oogen, doch beiden bleven door spelen totdat een dokter ontboden was, die hen in het ziekenhuis liet verbinden. Na de eerste periode van dezen wedstrijd was de stand 0—0. In de tweede periode scoor de Ball (Duitschland) tweemaal en Adam Ko- walki (Polen) 1 maal, zoodat deze rust met 21 voor Duitschland ingang. Gedurende de derde periode maakten Stro bel en Ball (beiden Duischland) ieder nog een doelpunt. Dit laatste doelpunt dat den stand op 4—1 bracht, maakte Duitschland toen het nog slechts vier van de zes spelers op het ijs had, daar Henrich voor vijf minuten was ge straft wegens vasthaken en woest loopen op den doelwachter, terwijl Jeanecke voor twee minuten was geschorst, daar hij zich in dit geschil gemengd had. CANADA-IIOCKE Y-KAMPIOEN. LAKE PLACID, 13 Februari (R.B.D.) Canada heeft in den eindstrijd tegen Amerika met 22 gelijk gespeeld. Daar echter Canada in den eersten wedstrijd tegen Amerika met 21 gewonnen had, werd het ongeslagen eerste vóór Amerika, Duitschland en Polen. DE BOBSLKEWEDSTRIJDEN. LAKE PLACID. 14 Februari -Reuters Spe ciale dienst). Twee dagen en twee nachten hebben arbeiders gewerkt aan de herstelling van de bobsleebaan, welke door den dooi ge deeltelijk vernield was. De vierpersoonsbob- sleewedstryden zyn. begunstigd door vorst en matigen wind, hedenochtend elf uur begon nen onder groote belangstelling van het pu bliek. De Duitschers Kilian en Vonmumm werden herhaaldelyk toegejuicht wegens goed manoeuvreeren op den gevaarlijken weg. Uit slag eerste rit: Amerika, bestuurd door Fiske. 2 minuten 52 100 sec. Amerika bestuurd door Hamberger 2 minuten 1.77 sec. Duitschland bestuurd door Kilian 2 minuten 3.11 sec. Zwitserland bestuurd door Capadruit 2 minu ten 6.81 sec.. Italië bestuurd door Comteressi 2 min. 7.87 sec. Roemenië bestuurd door Papana 2 min. 9.09 sec., Duitschland bestuurd door Vonmumum 2 min. 11.72 sec. Uitslag tweede rit: Roemenië 2 min. 14.32 sec,, Amerika 2 min. 1.9 sec., Duitschland 2 min. 11.72 sec., Italic 2 min. 6,62 sec., Capa- drutt 2 min. 3.40 sec., Kilian 2 min. 1.34 sec. Fiske 1 min. 59.16 sec. De derde en de vierde rit zouden heden Maandagochtend worden verreden. De sluiting. LAKE PLACID, 13 Februari 'Reuters Spe ciale dienst). De sluiting der spelen ge schiedde met gewoon ceremonieel onder een hevigen sneeuwstorm. Zij werd door vele dui zenden by gewoond. Daar de avond reeds ge vallen was, werd het stadion met booglampen verlicht. De 17 vlaggen van de deelnemende landen waren in een kring geplaatst. nsta i zyn an. 1 AmsterdamHaarlem. Bovengenoemde wedstrijd zal Zondag 21 Fe bruari te Amsterdam op de Sintelbaan aan het Olympiaplein plaats vinden. Deze wedstrijd wint nog aan waarde doordat die meteen als officieele selectiewedstrijd dient voor de sa menstelling van het Nederlandsche Rugby- team voor den wedstrijd NederlandBelgië, die 6 Maart a.s. te Amsterdam zal worden ge speeld. De Commissie tot samenstelling van het Nederl. Rugby-team heeft de volgende teams voor den selectiewedstrijd AmsterdamHaar lem uitgenoodigd. Alle spelers hebben reeds hun medewerking toegezegd. Het Haarlem-team luidt als volgt: (de tus schen haakjes geplaatste cijfers zijn de rug nummers) Fullback: D. J. J. Dalhuisen (1) M.T.S, Three quarters: W. v. d. Capellen (2), M.T.S.R, v. Rees (3) M.T.S.J. Visser (4) M. T. S.; J. Menalda van Schouwenburg (5), Lincoln Rugbyclub. Flyhalf: A. Addicks (6), Delftsche Stud. R. C. Scrum half: G. Menalda v. Schouwen burg (7) D.SH.C. Forwards: II. Hoogeboom (8 hooker) M. T. S.: J. Walker (9). Lincoln R.C.. J. Hesse- ling (10) H.K.C.; G. F. Kooiman '11» oud-M. T. S.; G. ter Meulen (12) R.C.H.; J. Moole- naars (13) M.T.S.. P. de Jong (14) oud-M.T.S.. en J. v. Olst (15 M.T.S. Hiertegenover zijn de volgende Amsterdam mers gekozen: Fullback: Aanholt (1) A.A.C. Three quarters: Bieger (2) A.R.V.C.: Meertens (3) A.R.V.C.; Smit (4) A.A.C.Frie- derichs (5) A.A.C. Halves: Saaymans (6) South African Rug byclub, Alofs (7) A.R.V.C. Forwards: Schippers -8» A.A.C.: Zuid- weg (9) A.A.C.: Brugman (10) A.A.C.de Kreek (11) A.A.C.: de Jonge (12) A.R.V.C.: v d. Wal (13) A.R.V.C.: Sluizer (14) A.R.V.C.; Kuiper (15) A.R.V.C. EngelandIerland (118) Uit Dublin: Ten aanschouwe van 70.000 toe schouwers had Zaterdag in Dublin de rugby- landenwedstrijd tusschen Engeland en Ierland plaats. De Engelse hen. by wie dc three-quar ters bijzonder goed waren wonnen met 118 (rust 6—3). Het spel ging vrijwel gelijk op.. Jaarvergadering Zwemclub „Haarlem". De zwemclub „Haarlem" hield haar jaar vergadering in Café „Central" onder leiding van haar voorzitter den heer V. Visser. De secretaris bracht het jaarverslag uit, dat zoo zei hij, voor hem dit jaar wel een by- zonder aangename taak was aangezien alleen over verheugende feiten gesproken kon wor den. Uit het verslag bleek dat „Haarlem" dit jaar niet over gebrek aan succes te klagen heeft gehad; de belangrijkste successen waren wel de drie kampioenschappen (één club- en twee personeele kampioenschap pen), terwijl dit jaar 59 nieuwe leden toe traden. Het verslag werd, evenals dat van den pen ningmeester, onder applaus goedgekeurd. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van twee nieuwe bestuursleden, daar het noodig werd geacht het bestuur uit te brei den. Met algemeene stemmen werden daartoe aangewezen dc heer<?n J. Veldhoff en Th. Hölsken, zoodat het bestuur thans als volgt is samengesteld: V. Visser (voorz.), A. Lie- zenberg (secr.), W. P. v. d. Bogaard (pen- ninm.) en Joh. H. D. v. Hemsbergen, J. Auf- derheyde, J. Veldhoff en Th. Hölsken (comm.) Door het bestuur werd mededeeling gedaan, dat dezen zomer het oefenuur gehouden zal worden in de oude inrichting aan de I-Iout- vaart op Woensdag van 78 uur. Voorts werd principieel besloten tot het houden van een nationaal zwemfeest op Maandag 4 April a.s. in Stoop's Bad en van de Internationale één zeemijl-wedstrijden op 25 Juni a.s. te Zandvoort. De Delft. Bovengenoemde vereeniging geeft haar jaarlijksch bal-masqué op Zaterdag 5 Maart in het Brongebouw. Het bestuur heeft voor dit bal de bekende accordeonband The Happy Band en The Hot syncopaters band, welke in Amsterdam in een wedstrijd den 2en prijs wisten te veroveren, geëngageerd. Tevens is besloten, indien dit bal een batig saldo op levert. daarvan een gedeelte af te staan voor het Haarlemsch crisis comité. Damclub „Haarlem". In het clublokaal der Damclub „Haarlem" werden de volgende wedstrijden voortgezet: OM DE CLUBKAMPIOENSC1HPPEN 1931 1932 lste klasse. J. van Berkum wint van Chr. F. Visse. F. A. Berkemeier wint van „Schijf". H. A. van Abs wint van G. P. Heek. H. W. Zitman wint van W. van Daalen. Tweede klasse: J. P. Exel Sr. wint van J. Groos. Demi-finale „VaderlancC tourriooi. Met een zeer gehavend tiental speelde de „Haarlemsche Damclub" I den herkamp-wed- stryd tegen de Damvereeniging „Gezellig Sa menzijn" te Amsterdam voor de demi-finalè van het „Vaderland"-tournooi. De volledige uitslag luidt: Damvereeniging Gezellig Samenzijn I—Haarlemsche Damclub T W. RustenburgA. de Jong ii (kampioen van Nederland) J. Beers—J. B. Sluiter Jr. P. J. van DartelenJ. Poppen 20 P. G. van HoutJ.van Looij i1 C. J. Lochtenberg—J. P. van Eyk 2—0 B. RisH. Greeuw 2O J. H. VosH. van Lunenburg Jr. 20 H. C. WillemseA. Kiel 20 F. C. DropvatTh. Wesselman 20 Totaal 15—3 voor „Gezellig Samenzijn". Door ziekte en verhindering van vier spe lers van het eerste tiental der „Haarlemsche Damclub" kwamen de Haarlemmers met slechts negen spelers uit, w.o. nog drie reser ves. Alle borden moesten hierdoor'opschuiven, wat tegeh. het volledige „G. S." met vijf „mees ters" in haar tiental een geduchte handicap was. Deze wedstrijd eindigde dan ook in een, groote nederlaag voor de Haarlemmers: het pleit echter voor de sportiviteit der „Haar- femsche Damclub" dat zij onder deze ongun stige omstandigheden dezen wedstrijd niet ge wonnen gaf doch met het zeer onvolledige tiental den strijd toch aanbond. „G. S." plaatste zich hierdoor in de finale, terwijl de Haarlemmers thans nog om den 3den prijs moeten spelen. Wedstriid BennebroekAalsmeer. Te Bennebroek speelde de Damclub „Benne broek" een vriendschappelijken wedstryd te gen de Aalsmeersche Dam- en Schaakvereeni- ging met het volgend resultaat: Damclub Bennebroek IAalsmeersche Dam- en Schaakvereeniging I Bennebroek Aalsmeer Chr. GerritsenG. Spaargaren 02 H. KnopperF. N. de Voogd 20 A. Kool—C. Duis 20 C. Vis—W. Piet l—l C. J. MoesA. .Piet t1 W. TelkampC. Knecht l1 A. SchuurmanJ. Noordhoek 11 L. EnthovenA. Simonse 11 H. Hooge'steinJ. Jongkind 02 K. C. SytsmaJ. Engeler 20 Totaal 11—9 voor „Bennebroek". Bennebroek had invaller voor de borden 1 en 2 en Aalsmeer voor de borden 5, 7 en 10. Clubkampioenschappen Haarl. Damclub. W. J. A. MATLA 3de KLASSE KAMPIOEN. In den wedstrijd om het 3e klasse clubkam pioenschap 1931—32 «Groep B« der Haarlem sche Damclub is thans de beslissing gevallen. Zooals uit onderstaande ranglyst blijkt, be haalde W. J. A. Matla definitief het kam pioenschap. gesp.gew.rem.verl .pn t W. J. A. Matla 11 6 4 1 16 C. Kool 11 6 3 2 15 H. C. Onkenhout 11 6 3 2 15 T. Kerkman 10 5 3 2 13 H. W. C. van Rhoon 11 6 1 4 13 H. C. Stappers 11 6 1 4 13 Th. C. v. d. Sluijs 11 5 2 4 12 P. A. Nooij 11 4 1 6 9 L. J. Froonhof 10 3 2 5 8 Ph. G. Amelung Jr. ll 3 0 8 6 B. Henneke 8 12 5 4 O. T. OÖaser 10 1 0 9 4

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12