Onterfd....! ALS LIT VERVLOGEN DAGEN. Terwijl in het Westen en Noorden van ons land het doolweer reeds was Ingetreden, profiteerde het Zuiden nog even van de winterpret. Op de overstroomde landerijen nabij den Bosch was bet druk. DE RESTAURATIE der Geertekerk der Ned. Hen-. Gemeente te Utrecht zal ter hand genomen worden. HET UURWERK EN HET CARILLON van den toren te Mon nikendam zijn gerestaureerd. De bekende houten engel heeft ook een beurt gehad. Dr. N. WATERMAN, de bekende kanker- geleerde herdenkt 20 Februari a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaar tot doctor in de geneeskunde promoveerde. MENSCHEN HINTER GIT- TERN Zoo erg U het nog niet. Het rijn slechts een paar jonge wereldburgers, die door de tralies der veilige speel plaats kijkend iets meer van de wereld willen weten. TER GELEGENHEID VAN DE 1511ste OPVOERING VAN DE REVUE «HALLO HIERHEEN" en van liet 15-jarlg tooneeljublleum van Lou Baiidy TE HAALDEREN BIJ BEMMEL is op het ijs een ernstig ongeluk gebeurd, dat vier personen Is deze Maandagavond In den Hollandschcn Schouwburg te Amsterdam gehuldigd. De heer Henrl ter Hall spreekt den jubilaris toe. het leven heeft gekost. De plaats des onheils. FEUILLETON Naar het Engelschvari DOLF WYLLARDE. (Nadruk verboden). 24) Harrel's bewondering en liefde voor het meisje werden met den dag grooter.zij vulde zijn gedachten en zijn droomen en telkens weer zag hij voor zijn gestesoog het beeld verrijzen van zijn huis op St. Alousie, •waar zij als zijn trouwe kameraad de moeite en zorgen van het eenzame plantersleven zou deelen, zag hij haar in een wit, zomersch kleed tusschen de wilde rozen, die rondom de veranda en de vensters van L'Opaie rank ten. Steeds meer moeite kostte het hem om te zwijgen: de woorden van 3iefde en ver langen ^randden hem op de tong. telkens als hij Barbara zag Lady Bryant had het niet meer dan behoor lijk geacht om mevrouw Mornencc, die bij Harrel's zuster logeerde, met (haar gastvrouw en Digby te dineeren te vragen. Het werd een intlcm-gezelligc maaltijd, met de opgewekte, ongedwongen conversatie van menschon, die elkaar jaren kennen. Na den eten vereenigde het kleine gezelschap zich in den salon. Harrel zat naast Lady Bryant. Ze bracht het gesprek op zijn leven in St. Alousie en vroeg hem. wanneer hij dacht zich weer voor goed in Engeland te kunnen vestigen. Volgens haar was het voor een echten Engelschman als Digby absoluut onmogelijk, voorgoed in de tropen en nog wel op zoo'n eenzaam eiland te blijven en ze vreesde zelfs, dat hot. leven op L'Opaie hem nog zwaarder zou vallen, nu hij weer oen tijdlang van den omgang met de .beschaafde kringen en van zijn oude -vrien den genoten had. „Ooh". antwoordde Digby. „als iemand een maal het besluit genomen heeft, te trachten in West-Indié zijn fortuin te zoeken, dan moet hij zich aan het leven daar weten aan te passen, nietwaar? En onder bepaalde om standigheden is dat leven niet zoo vreeselijk". voegde (h\j er zacht aan toe. „Maar om daar altijd te moeten blijven...! Ik weet zeker, Digby, dat zelfs als jij daar trouwde, je nóg niet heelemaal tevreden zoudt zijn, ofschoon je natuurlijk gelijk hebt, dat je zoolang je ej bent wilt trachten je zoo goed mogelijk aan te passen. Maar vergelijk nu eens zoo'n meisje dat daar in West-Indië geboren en getogen is met een Engelsch meisje uit je eigen kring, met iemand als als Barbara bijvoorbeeld!-' Lady Bryant besefte niet, hoe tactloos haar vergelijking was Digby keek onwillekeurig naar Barbara, die bij den vleugel muziek stond uit te zoeken. Den heelen avond had hij nog geen oogenblik alleen met haar kunnen praten .maai- nu maakte hU van de gelegenheid gebruik en ging op haar toe. ..Toe. Babs, zing eens: ..het was in den Rozentijd?". vroeg hij, „dat is altijd een lievelingslied van mij geweest weet. je -wel?" „Goed" stemde Barbara toe. ..Maar het is al zoo oud". „Dat hindert niet Ik hoor het zoo graag en het is lang geleden, dat ik het je voor het laatst hob hooren zingen. Zal ik de muziek voor je opzoeken. ..Ik heb geen muziek noodig", zei het meisje, terwijl zij voor den vleugel gind zitten. ,jk ken het uit mijn hoofd". Ze liet haar vingers over de toetsen glij den. Met haar klankvolle, warme stem zong ze het oude. weemoedige volksliedje. De ont roering, die het in haar zelf opwekte, wist zc met al haar geestkracht te beheerschen. zoodat haar stem geen oogenblik draaide. Vaag hoorde ze Harrel's stem: „Zullen we wat in den tuin gaan wande len?" In haar halve verdooviug gaf ze toe ze had behoefte aan frissche lucht; alkss was bete.r dan hier in de benauwde kamer te blijven ze had een gevoel alsof ze flauw vallen of stikken zou. „Goed", stemde ze zwakjes toe. .Tiet is hier vreeselijk warm". Ze legde haar hand op zijn arm, en ze gingen samen door de openslaande deuren den tuin in. Een heele poos liepen zij zwijgend naast elkaar voort in den zwoelen, van-bloemen geur-vervulden zomeravond. De stilte werd langzamerhand drukkend en opeens bleef Digby staan, legde zijn handen op Barbara's schouders en zei met een stem, die schor klonk van aandoening: .Bahs. ik moet Je iets zeggen iets vra gen. Je weet natuurlijk wat ik bedoel. Ik houd van je. Babs!" Zo gaf geen antwoord. „Ik had het je al een paar dagen eerder geleden willen zeggen, Babs". ging hij voort. ..Je hebt er geen idee van hoe mijn gedach ten altijd bij jou zijn hoe jij alles voor mij beteekent. ook daar. Ik vraag niets van je, Babs. maar ik moest je zeggen, dat ik van Je houd. Ik kón niet anders". Zij had do oogen neergeslagen en haai- ge zicht was vuurrood. Dlgby's handen lagen nog steeds op haar schouders. .Babs" wil je me niet aankijken?" fluister de hij heesch. terwijl hij haar even losliet en poogde haar in zijn armen te nemen. Maar op het moment, dat hij haar losgelaten had. deed zij snel een pas achteruit. .Bet spijt mij voor Je, Digby", zei ae kalm koel bijna. „Maar ik kan je alleen antwoor den dat je zekere feiten over het hoofd hebt gezien. Anders had je dit nooit tegen mij ge zegd. Ik weet zeker dat je er spijt van zult hebben, als je morgen rustig over alles na denkt. Maar je kunt er op vertrouwen, dat ik alles zal vergeten, ik zal er niet meer aan denken. Ik zal altijd je vriendin blijven, Digby. alsof er niets gebeurd was". En daarop keerde zij aWh om Sep terug. Een droge snik kwam over zijn lippen- Hij was niet in staat op <ht moment de war reling van gevoelens die hem bestormde, te ontledenmaar wat hij meende héél goed te begrijpen, was het motief van haar weige ring. Je hebt zekere feiten over het hoofd gezienhad ze gezegd. Wat kon dat anders beteekenen, dan een toespeling op zijn maatschappelijke positie? Maar ezel die hij was, dat had hij immers kunnen ver wachten; hij had zich zelf toch ook vaak genoeg voorgehouden, dat hij het recht niet had haar te vragen de deelgenoote te wor den van zijn onzeker bestaan op een afge legen West-Indisch eiland! Het leek wel of de zoete zomeravond hem naar het hoofd ge stegen was, dat hij opeens niet meer had kunnen zwijgen, verweet hij zich nu. Maar dat de ..zekere feiten", waarop Bar bara had gedoeld, samenhingen met een don- keroogig medsje op St. Alousie. daft in Harrel's hart en geest niet het kleinste plaatsje in nam. daarvan had Ihij géén flauw Vermoe den. HOOFDSTUK XV. „Moeder", zei Barbara tot Lady Bryant, die in (haar boudoir zat te schrijven, „hebt u het erg druk? Ik zou u graag even willen spre ken". Barbara ging op den divan zitten haar handen om haar knieën gevouwen. ..Het is hier zoo vreeselijk saai voor Ted", ging zij voort, toen haar moeder van haar correspondentie opkeek. „Hij heeft óns wel. en Digby. maar hij zal zich toch wel eens- zaam voelen zonder zijn Londensche vrien den. Daarom heb ik gedacht, dat we een van hen eens hier moesten vragen'. „Maar wie? Niemand wil natuurlijk komen voor het einde van do .season". „We kunnen het in eik geval probeeren. Wat dadht u bijvoorbeeld van Le^ïea- Kenyon?" r,ady Bryant was verbluft. Was het mogelijk dat Barbara uit zichzelf opeens deze bevre digende oplossing voor alle moeilijkheden voorstelde en bereid was de toenaderingspo gingen van den Londenschen million air aan le moedigen? Onmiddellijk zag Lady Bryant in dat ze het ijzer moest smeden terwijl het heet wassn^l schoof ze den brief, waar aan ze bezig was, terzijde en nam een schoon vel papier uit haar schrijfmap. „Dat. is een uitstekend idee", verklaarde ze opgewekt. „Ik zal hem dadelijk schrijven of hij een paar weken komt logeeren. Zal ik vragen of hij Vrijdag komt?" ,-Dat lijkt me heel geschikt". .Bn dan kunnen wij de Harrel's Zaterdag avond te eten vragen om kennis met hem te maken". .Bat had ik ook al gedacht", stemde Bar bara in. Ze stond op en terwijl ze het boudoir verliet, vroeg zij zich af. of haar moeder vermoeden zou met hoeveel overleg, maar ook met hoeveel martelenden zelfstrijd, ze deze ontmoeting tusschen Digby Harrel en Lester Kenyon, ontworpen had. Een paar dagen later kwam er een brief van Lester Kenyon. dat hij de ultnoodaging gaarne aannam en Vrijdagmiddag op Guthrie hoopte aan te komen. Barbara besloot om hem zelf met den phaëton af te halen. Het verwonderde haar niet dat Digby, na hun pijnlijk onderhoud, zich nog steeds rüet weer op Guthrie had laten zien en het gaf haar een soort van smartelijke voldoening toen dien zelfden avond Ted naar Thurlands ging om Digby en zijn zusier en mevrouw Morrence uit te noocigen den volgenden Zaterdag middag op het landgoed te komen dineeren. Klein open rijtuig met een bneede voor bank en een achterbankje voor den stalknecht Het wordt in den regel door iemand van de famlhe gereden. Mfen» vamd&L

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10