STADSNIEUWS HUIZING'S SCHOENENMAGAZIJN ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DACBLAD DINSDAC 16 FEBRUARI 1932 SCH OOLVEREENIGDïG „DIE RAECKSV. Zaterdagavond hield bovengenoemde school - vereeniging haar jaarlijiksche grooten feest avond in den schouwburg aan den Jansweg. De voorzitter der vereeniging de heer P. Varenkamp sprak een kort openingswoord, waarbij hij speciaal den directeur der school Ir.* M. Voorzanger en mevr. Voorzanger, de aanwezige leeraren en de besturen der zus- tervereenigingen verwelkomde.. Verder vroeg de voorzitter in het bijzonder de aandacht voor de in de pauze te houden collecte ten bate van het Nat. Crisiscomité. Daarna werd opgevoerd „In Uniform", een detective-tooneelspel in drie bedrijven door J. van Randwijk, onder leiding van Dr. R. Borggreve. 't Doek was nog maar even op of de zaal was onmiddellijk geboeid door het goede, vlotte spel, dat gegeven werd. Een en al spanning heerschte er. Het was uitstekend tooneelspel dat enkele leden van „die Raeck- se" daar te zien gaven. In alle drie de bedrijven was het de heer Frans Heerkens Thijssen die, in de rol van Mijnheer Piek de rechercheur, het tooneel deed leven; met zijn goede, vèrdragende stem wist hij ons te boeien en door zijn spel de anderen mee te sleepen en naar 't groo- te succes te brengen. In het bijzonder mogen we verder nog noe men mej. Annie Ver del, die haar rol als „Vir ginia" op uitmuntende wijze vertolkte. Ver der de heer Adolf Koning als officier van ge zondheid, die deze rol goed uitbeeldde en er werkelijk een aardig militair cachet aan gaf, evenals zijn zoon Evert, gespeeld door den heer Gerhard Roos. Daarnaast nog de heer Gerard Mulder, die zijn onsympathieke rol als „oom" goed typeerde. Ook de andere medespelenden hebben goed werk geleverd en veel bijgedragen tot het succes. En toen na de ontknooping van het spel „oom" alleen in de kamer zijn poeder innam, wat tevens het einde van het stuk betee- kende kwam er aan het applaus geen einde en nadat- er geihaald was en de heer Borg greve, de regisseur, tussohen zijn „jongens' t. tooneel opkwam en ieder hem staande toe juichte zag ieder zijn werk van veel en langdurig repeteeren bekroond. De voorzitter der vereen iging dankte den heer Borggreve voor zijn zoo gewaardeerde medewerking voor dezen avond en overhan digde hem als blijk van groote dankbaar heid een cadeau; tevens bood de voorzitter de „sterren" van den avond nog bloemen aan Nadat de dansvloer gelegd was en de „Hot Synccpaters" zich geïnstalleerd hadden, werd er nog gezellig gedanst en na het ge zamenlijk zingen van het „Wilhelmus" ging men om kwart voor drie zeer voldaan naar huis. KIEN AVOND „SNELVERBAND". Men schrijft ons: Voor den kienavond van „Snelverband was Zaterdagavond op 2 zalen van het ge bouw Olympia beslag gelegd. In de eene zaal hadden pl. 300 leden en vrienden van „Snel verband" plaats genomen, terwijl in ae an dere zaal het orkest „Orpheus" zich had op gesteld. De prijzen waren bijna alle door de leden zelf geschonken of vervaardigd. De voorzitter, de heer JH. Fortgens, deel de mede, dat het aantal gediplomeerde leden zoo groot wordt, dat de kas ontoereikend is deze allen van het noodige verband-mate riaal te voorzien. Te dien einde had de boot commissie gemeend een kienavond te moe ten organiseeren, zooals dit het vorig jaar voor den boottocht had plaats gevonden. Spr. prees het enthousiasme van de bootcommis sie. en hoopte dat de avond goede resultaten zou opleveren en bracht dank aan het or kest Orpheus. Aan het slot van den avond werd nog ge danst. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Op Zondag 21 Februari brengt de Fritz Hirsch-operette in den Stadsschouwburg een nieuw stuk, van Bruno Hardt Warden, dat een liefdesgeschiedenis inhoudt, die in den goeden ouden tijd te Weehen speelt. „An der Don au ehb 'ich mein Mad el geküsst". Friedel Dotza speelt de hoofdrol tezamen met Fritz Geiger. Een der voornaamste rol len is in handen van Fritz Hirsch. Zijn crea tie blijft een verrassing. Albert May is te zien als een charmante oude hofraad, die zeer veel moeite heeft zijn mooie dochters uit te huwelijken. Elly Krasser is een „fesche Wie- nerin". Eva Held een intrigante en Jula Rillo een echte feeks. Paul Harden maakt, als eigenaar van een modehuis Weensche vrou wen het hof, Artur Eugens is een brave pop- penvader en Walter Triebei een biedere bui tenman. Ook Herbert Weissbach verschijnt in een zeer origineele rol. Hetty Heitmann, een jonge Weensche, debuteert in een tra- vestirol, nl. als echte Wiener Lausbub. De operette bestaat uit vijf tafereelen, wel ke respectievelijk getiteld zijn: Unter den Dachern von Wien: Scheiden tot Weh; Die elegante Wienerin; Das Puppenmadel aus der Wienerwald en Fröhliche Weihnachten. De muziek is van Robert Stolz, den popu- lairen Schlagercomponist o.m. van „Frag nicht warum ich gehe" en Adé mein kleiner Gardeoffizier" uit de bekende film ,Das Lied ist aus". De regie is van Fritz Hirsch. Gerard Vroom ontwierp de decors, waaraan zeer zware eischen werden gesteld. JONGEMANNENVEREENIGING SPR. 23 26a Zaterdag werd door bovengenoemde ver- eenigmg uit het Amsterdamse he kwartier, in het gebouw van de H-JM.V. in de Lange Margarethastraat haar 14e jaarfeest gehou den. De eere-voorzitter, ds. C. J. van Paassen, opende op de gebruikelijke wijze de bijeen komst. Spr. verheugde zich, dat er zooveel ouders medeleefden met de jonge mannen in dezen crisistijd, waar ook deze vereeniging mede te kampen heeft. De Mondaccordeon-vereeniging onder lei ding van den heer T. H. Bijlsma. voerde eeni- ge muzieknummers, vooral de „Alte Kamera- den-marsch", op uitstekende wijze uit. Ter afwisseling werd door de dames D. Ver- zandvoort en J. Ruigrok v. d. Werve eenige composities van Cath. van Rennes, uitge voerd en daar mej. Servaas begeleid. Deze nummers oogstten veel succes. De vereeniging E. H. B. O. gaf onder lei ding van den heer T. H. v. d. Kort eenige de monstraties. Na de pouze werden door de Mondaccor deon-vereeniging en de dames nog eenige nummers ten beste gegeven. Vooral „De ge fopte vogelaar" door mej. D. Verzand voort, werd keurig uitgevoerd. De clou van den avond was de opvoering van het tooneelstuk „Het vrouwtje van Sta voren" legendespel, van M. C. Vallen tin, in 3 bedrijven. De voorzitter de heer H. Kok Jr., dankte alle medewerkers, die hadden bijgedragen tot het welslagen van den avond. PENSIOEN VOOR HANDELSREIZIGERS EN -AGENTEN. Voor de afdeeling Haarlem van de Neder- ïandsche Vereeniging van Verteeenwoorai- gers van Handelaren en Industrieelen „Her mes" wordt Woensdagavond 17 Februari in de Kroon, door de Pensioen-Commissie een lezing gehouden voor leden en niet georgani seerde handelsvertegenwoordigers met hunne dames. De Pensioen-Commissie komt op het as. congres van „Hermes", met een uitgewerkt plan, n.l. pensioen voor den handelsreiziger en handelsagent op 65-jarigen leeftijd, bij overlijden van den man, levenslang pensioen voor de weduwe. Naast het pensioenfonds, heeft de Pen sioen Commissie een zeer belangrijk Steun fonds tot stand gebracht, terwijl leden niet ouder dan 58 jaar, nog in het pensioenfonds opgenomen kunnen worden. DOOR INSPANNING UITSPANNING Zaterdagavond heeft in het gebouw Bloem hof het bal-masqué plaats gehad van bo vengenoemde tooneelvereeniging. Onder de ervaren en deskundige leiding van de heeren Kwekkeboom heeft D. S. U. een feestavond georganiseerd, die er zijn mocht. Hoewel het aantal gemaskerden niet zoo groot was als andere jaren het geval was op dit gemaskerd bal de voorzitter de heer J. Hoeben heeft tot ons genoegen het vreemde woord bal- masqué in gemaskerd bal veranderd bleek de belangstelling toch groot genoeg om er een gezelligen avond van te maken, een avond, D. I. U. waardig. Er waren origineele costumes en dat men vaak mis was bij het raden wie de drager van een bepaald pak was, bewezen de twee dames, die de Abde- rieten voorstelden en de beren..leidster De jury, bestaande uit de heeren G. H. Pollé, H. Müller en H. J. v. Teunenbroek, heeft een zeer moeilijke taak gehad. Maar al zullen er personen geweest zijn die teleur gesteld waren en dit is nooit te vermijden zal de uitspraak van de jury over het al gemeen wel instemming gevonden hebben. Fraaie prijzen werden bij monde van den heer Polle, die zich vlot van zijn taak kweet, uitgereikt aan: Jazz-band. Autoped-groep. Sneeuwpoppen, Clowns, Hollywood-girls, Ar- gentijnsch Paar, Follies, Modern Pierrette- paar, Sultan en Sultane, Haremdame zónder en haremdame met pluim op het hoofddek sel. Poolsch meisje, Tzigane, de Tijd. Maha- radja (met extra vermelding), Argentijnsche boer. Beer met leider. Boemelbaron, Abde- rieten, Zigeunerpaar, Dameszigeuners, Volen- dammers met klompen en Champagne-dame. Twee uitstekende orkesten wisselden elkan der om beurten af. zoodat de danslustlgen hun hart konden ophalen. En de stemming zat er tot het laatst toe in! D. I. U. heeft, ondanks de malaise, weer .een gezellig bal gehad! CABARET-AVOND „HERMAN HEIJERMANS" De aangekondigde cabaretavond van de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Herman Heijermans" had Zaterdagavond een gewel dig groot aantal belangstellenden naar de groote Gemeentelijke Concertzaal doen op gaan. Zaal en balcon waren geheel gevuld. „Herman Heijermans" had zich voor dezen avond de medewerking verzekerd van de Ar beiders Muziekvereeniging „Excelsior", van Kees Pruis en van Stella Seemer, hetgeen met alle respect voor „Excelsior" een eenigszins vreemde combinatie mag genoemd worden voor een cabaret-avond. Wij mee- nen dan ook, het hieraan te mogen toeschrij ven dat de aandacht voor de overigens zoo verdienstelijk en onder goede leiding uitge voerde muziek van „Excelsior" in sommige gedeelten van de zaal, op z'n zachtst gezegd, niet'bepaald groot was. Veel meer past bij een cabaretavond wat The Negro Band vóór het begon en gedurende de pauze ten beste gas. Jongelui, die vol verlangen uitzien naar het „bal na", willen wel graag wat „Schla gers" met refreinzang hooren, maar zij zijn niet in de stemming om geboeid te worden door wat .Excelsior" gaf. al was dit dan ook ten volle het aanhooren waard. Intusschen had men de beleefdheid behooren te hebben, nu „Excelsior" eenmaal onder de uitvoeren den was naar de uitmuntende prestaties van de leden dezer muziekvereeniging in stilte te luisteren. Hierbij natuurlijk de zeer vele „goe den", die dus wèl met groote aandacht luisterden en genoten, niet te na gesproken! Wat heeft Kees Pruis zijn „kinderen" weer geamuseerd! Hoe gevoelt hij zich thuis op het podium des vermaaks, met hoeveel ge makkelijkheid beweegt hij zich daarop, hoe groot is zijn contact met het publiek en met welk een groote handigheid weet hij gebruik te maken van wat in de zaal gebeurt of wat hem daaruit wordt toegeroepen. Ja, Kees INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CU. p«r regel WIJ GEVEN TOT 1 MAART OP ONZE VERLAAGDE PRIJZEN NOG EEN EXTRA KORTING VAN 10 pCt. OOK OP ONZE NIEUWSTE SOORTEN BALLY SCHOENEN CROOTE HOUTSTRAAT 42-44 EinimmoREiHtómiin Pruis is voor zulk een avond onmisbaar. Met zijn prettige' stem en zijn losse voordracht- zong hij verschillende liedjes en gaf daarbij behalve wat ouds en bekends, ook veel nieuws. En Stella Seemer? Ook zij is bekend en be mind en ook van haar voordracht kan niets dan goeds gezegd wo-den. De populaire ar tiste had een geweld succes met „De drie ling" die zij op verzoek nog eens uit de oude doos had gehaald en met de nieuwe nunv mers ,als o.a. het „Afscheid vóór mijn vertrek naar Indië" (waarin verschillende van haar populaire collega's optreden) en de voor dracht, waarin zij allerlei dienstboden voor stelt. En dat succes was volkomen verdiend! Zij nog vermeld dat Willem Ciere, de „drit- te im Bunde" van deze zoo bijelkaar passende artisten, uitmuntend en volgzaam begeleidde. Tot drie uur werd nog gedanst. DIEFSTAL UIT KLEEDHUISJE. Zaterdagmorgen is het kleedhuisje van een voetbalterrein aan den Oude weg opengebro ken. Ontvreemd werden 8 kogelfleschjes, 15 chocoladereepen en een wit-steenen schaal tje. De politie heeft de zaak in onderzoek. JUBILé DEURWAARDER J. N. WARNIER. En. nu werd hij zelf voorgeroepen, hij, die gedurende veertig jaren, nog in den tijd, dat het Gerecht zetelde in de Zijlstraat, en later in de Jansstraat., anderen had uitgenoodigd voor de rechterstafel te verschijnen. Hoe menigeen zal daar in zenuwachtige spanning hebben gewacht, tot hij uit den mond van dien heraut zijn naam door de gang hoorde klinkenzal op dat oogenblik een brok door geslokt hebben of zal in dien eigen, moment zijn heele kunstig en scherpzinnig in elkaar gezette redevoering zijn vergeten. De stem van dien bode, hard en duidelijk, brak de zenuwspanning, maakte een eind aan bespiegelingen, riep slechts hoop en vrees op: De kleine man, langzaam aan vergrijsd in die veertig jaar, maar nog even recht, nog even helder van stem, nog even paraat, opende den zondaren de deur, wees naar het bankje, daarvan slechts enkele schreden verwijderd en opende ook de deur voor hen, die tegen die zondaren moesten getuigen en van wie er velen ook klamme handen had den vanwege het ongewone, dat op hun ge tuigenis een medemensch zijn misdrijf in de gevangenis zou moeten boeten. Dan klonk zijn stem om den volke te ver kondigen, dat er recht ging geschieden. „De zaak van den Officier van Justitie te genja tegen hoevelen? Hij zorgde voorts, dat geen onbevoegden binnengedrongen, handhaafde de orde onder gezag van den president, was het onzijdig element in de rechtszaken, die hem onbe roerd lieten. Geheel onberoerd? Och, ons recht heeft bij den politierechter aan soepelheid gewonnen en de groote af stand tusschen rechter en beklaagde is daar overbrugd, zoodat een gemoedelijk onder houd vaak het strakke verhoor vervangt. En als dan de humor het hoofd opsteekt, dan wijkt ook de strakheid van den deurwaar der, wiens oogen. klein worden en om wiens INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DRUKKE DAGEN EN TOCH RUSTIGE NACHTEN. Ieder, die geestelijken arbeid verricht, kent de gevolgen, overspanning en slapeloosheid en weet, dat het na een slapeloozen nacht moeilijk is zijn gedachten te concentreeren. Wie die ervaring heeft, neme eens een kop Ovomaltine voor het naar bed gaan. Men heeft dan niet het gevoel van „volheid", maar ook niet van „leegte" in de maag, Reeds dat bevordert den slaap. Maar belangrijker is. dat Ovomaltine door zijn groote voedingswaarde en gemakkelijke verteerbaarheid tijdens den slaap de ver bruikte energie weer aanvult, zoodat den volgenden dag weer nieuwe kracht voor den arbeid ter beschikking is. Noodig en noodzakelijk is het, dat er even wicht zij tusschen het verbruik en den toe voer van energie. De gewone voeding doet dit in onvoldoende mate. Ovomaltine als gecon centreerd en gemakkelijk assimileerbaar voedingsmiddel, herstelt het evenwicht. Neemt U eens een proef. Dat kost U toch bijna niets. U heeft reeds bij eiken apothe ker en drogist een busje voor 70 ct. mond lachrimpels kamen. Of wel hij mag een enkele keer zijn stem er tusschen voe gen, als hij. de geboren Haarlemmer, voor wien geen straatje en steegje onbekend is, die plaatselijk benut om helderheid in het debat te brengen. Men ziet, dat hij meeleeft. En nu, zeg ik, werd die deurwaarder zelf voorgeroepen om zich te verantwoorden, dat hij het dorst onderstaan veertig .'aren in de rechtzaal te vertoeven en nog luid te durven roepen, waar zijn tijdgenooten mum melen; nog rechtop te durven gaan, waar die anderen strompelen met een stokje of in oen leunstoel zitten te gluuroogen in een hoekje bij het venster. Wat kan hij daarop zeggen? Hij" kan zeg gen, dat hij slechts een eenvoudig man is, die dergelijke problemen niet vermag op te lossen, maar dan zal het openbaar ministerie zeggen dat dit praatjes zijn en dat hij heel goed weet, dat het komt, dat hij een zooda nig geraffineerd deurwaarder is, dat de ouderdom hem zelfs uit den weg blij ft. En dan zal de rechter hem veroordeelen om nog tien jaar deurwaarder te blijven cn hij zal hem een stoel geven met de bedreiging, dat hij daarin moet zitten, als hij het waagt eerder weg te gaan. De deurwaarder Warnier bij uitzonde ring vermeld ik den naam van den be klaagde zal zeggen: ik ga niet in hooger beroep. „KAN EEN ARBEIDER LID BLIJVEN DER S. D. A. P."? COMMUNIST TEGENOVER LINKS- SOCIALIST. Maandagavond had In de groote zaal van het Concertgebouw een openbare debatver gadering plaats, waarbij als sprekers waren uitnoodiging mr. A. S. de Leeuw (C. Pen J. de Kadt (S. D. A. P.) over het onderwerp: Kan een arbeider lid blijven der SD.A.P.? De eerste voorzitter, de communist Win tertak, zette het doel van den avond uiteen en gaf het woord aan mr. A. S. de Leeuw. Deze begon met de moeilijkheden op te sommen om in een debatvergadering de po litiek der S. D. A. P aan te vallen. Want er zijn zoo weinig goede, volledige verdedigers van die politiek. Die politiek is zoo moeilijk te verdedigen, omdat, waar de arbeiders ook vechten voor het levensbestaan, zij tegen zich vinden de officieele S. D. A. P- politiek. Men ziet het bij loonsverlaging in de verschillen de gemeenten, waar de S. D. A. P- wethou ders voorgegaan zijn. En het ging in de ha vens net zoo. en ook in Twenthe en bij de werkverschaffing. De meest vooraanstaande leiders der S. D A. P- verleenen aan den aanval op de arbeiders hun naam en mede werking. De arbeiderspers geeft onjuiste voorlichting bijv. ten aanzien van Sovjet Rus land. De wortel dier politiek is deze. dat de soc. democratische leiders de sociaal demo cratie niet de doodgraver, doch de dokter van het kapitalisme noemen. Is het mogelijk binnen de S. D. A. P. een revolutionnaire oppositie te voeren? vraagt spr. zich af. Want de reformistische weg is een dwaalweg. En tot beantwoording dier vraag bespreekt hij in het kort de politiek der links-socialisten, die hij uit citaten haalt. P. J. Schmidt raadt interpellaties en mas sademonstraties aan. Doch deze voorstelling van zaken een begin van opmarsch naar den Haag zou de regeering reeds doen zwichten is kinderlijk naief- En zoo is de heele politiek der linkervleugel van de S. D. A. P zoo vindt men het in de officieele voor stellen voor het congres der S. D. A- P., waarin men tot onteigening der bourgeoisie wil komen. Maar hoe? Door grootsche cam pagnes. Alsof de regeering daarvoor bezwij ken zou! De politiek is tevens gevaarlijk door de onderschatting der tegenstanders. Omverwerping is het middel, doch dat woord komt niet in de voorstellen voor. Een begin van den strijd heeft in Velsen bij de Hoogovens plaats gehad. Maar toen de S. D. A. P. aanmerking maakte, trok de linkervleugel zich terug. Spr. concludeert, dat geen werkelijke klassenstrijd mogelijk is ln de S. D. A. P Van de politiek der C. P. roert spr- 2 pun ten aan. n.l. eerst de vraag van de partij- organisatie, en -discipline en -democratie. De partij moet de leiding zijn op elk gebied van de arbeidersklasse. Het lidmaatschap houdt in de uitoefening van bepaalde func tie en bepaalde verantwoordelijkheid. De partijpolitiek moet worden bepaald door de f uitwisseling van ideeën en ervaring der leden. Internationaal. De tegenhanger hiervan Is. dat het tot stand gekomen besluit, alleen wordt uitge voerd als gesloten eenheid. Persoonlijke rechten kent de C. P. niet- De discipline bindt vooral de leiders, en als zij niet goed hande len dan is er geen plaats voor hen in dc C. Partij. Het tweede punt is de vraag van de een heid in den strijd tegen het kapitalisme. Eenheid met de dokters van hrt zieke kapi talisme is onmogelijk. Spr. wekte op lid te worden der partij van Lenta. Hierna was 't woord aan J de Kadt. die verklaart, dat een arbeider lid moet zijn cn blijven van deS. D. A. P en zijn plaats daar in verdedigen moet. Hij bestrijdt de meening als zou de S. D. A. P. geen goede verdedigers van haar politiek hebben. Zij zijn er. maar zij komen niet op de communistische verga deringen. De links-socialisten voeren een strijd tegen drie fronten, tegen het kapitalisme, het re formisme. en het communisme. Eh deze strijd is echt-Leninistlsch, die ook tegen drie fron ten streed. De grondslagen der S D. A. P. en de pro grams geven de mogelijkheid aan voor om vorming van die partij ta revolutionnaire richting. Pas als de weg der partij-democra tie versperd is, is het oogenblik aangebro ken om de party te verlaten. Door te blijven nemen dc linkssociallsten geenerlei verant woordelijkheid op zich voor wat het refor misme doet want zij vechten hiertegen. Is de C P. nu werkelijk een revolutionnaire partij? Bij de beantwoording der vraag wordt alleen op de practijk gelet. Niet op die in Nederland of Engeland, doc., op die in Duitschland. En dan komt spr. tot de con clusie, dat dc communisten weinig gepres teerd hebben. Het eenige. wat zij deden, was de actie van referendum tezamen met de Hitlerianen. De c. P. is geen partij, die de massa tot actie weet te bewegen behalve bij de verkiezingen. De actie der communis ten richt weinig uit. zie de stempelstaking ln Amsterdam. In Duitschland zijn 46 pet. com munisten binnen één jaar tijds afgevallen. En hij kan dan ook beweren dat de C. P. niet de partij der revolutie is. Hij bestrijdt de meening. dat dc links socialisten slechts met smeekbeden aanko men .Er moet wel degelijk dwang worden uitgeoefend. En de hoogovenactie ging niet uit van de linkssocialisten die dus ook niet de verantwoording daarvan droegen. Is er geen ruimte in de S. D. A. P. voor de revolutionnaire beginselen, dan zal de lin kervleugel eruit gaan. Maar hij zal zich niet aansluiten bij dc C. P.. die toch bewezen heeft, niet de geschikte partij te zijn. Had men de rede van mr. de Leeuw rus tig aangehoord, die van de Kadt werd tel kens door interrupties gestoord, ondanks de pogingen van den anderen voorzitter A. den Hoek, om do talrijke aanwezigen rustig te houden. Hierna had elke spreker een kwartier voor repliek, waarin zij hun standpunt ln ver band met het door den anderen spreker te berde gebrachte nader toelichtten. Ook dit maal was het voor de Kadt moeilijk zich door het gefluit en gejoel verstaanbaar te maken. Tenslotte beschikten de sprekers nog over 5 minuten dupliek. Mr, de Leeuw werd luide toegejuicht, onder de woorden van de Kadt stond het meerendeel van het publiek op en ging weg onder het zingen van de Interna tionale. PROZA EN POëZIE. Het mannenkoor „Proza en Poëzie", geeft zijn concert op Maandag 20 Februari as. Als solist zal medewerking verleenen den heer A. L. de Lobei. helden tenor, die te Haarlem voor 't eerst zal optreden. Reeds meermalen is hU te Amsterdam cn Rotterdam voor stamp vollen zalen opgetreden, waar hij den bij naam kreeg van den Hollandschcn Caruso, KENXEMER VEREENIGING VOOR JEUGDHERBERGEN. Bovengenoemde vereeniging houdt op Don derdag 18 Februari, haar jaarvergadering in de aula van het Kennemer Lyceum te Over- veen. De agenda bevat o.m. het volgende: jaar verslagen van den secretaris en penning meester; verkiezing van bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Ir. J. E. de Vries voorzitter. P. C. de Jongh en R. Veth, herkiesbaar en oen vacature wegens het bedanken van den heer R IJzer. Na afhandeling va nde agenda zullen een tweetal films vertoond worden n.l. „Acht dagen langs den Rijn" en „Het ELfelgebergte". NEDERLANDSCn FABRIKAAT OP DE SCHOLEN! De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft aan de besturen van ge subsidieerde bijzondere scholen een circulaire gezonden waarin wordt opgewekt, tot het ge bruik van Ncdcrlandsch fabrikaat. MOORDENAAR VAN GORKUM IN APPcL. Naar de Tel. verneemt heeft de arbeider te Woerden, die op 29 Januari door de recht bank te Dordrecht als verdacht van doodslag op notaris Courrcch Staal te Gorinchem tot vijftien jaar werd veroordeeld, hooger beroep aangeteekend. Hij zal voor het Haagsche Ge rechtshof verdedigd worden door mr. dr. W. A. Vrolijk te Arnhem. Toen ze naar het paleis terugliepen, zagen ze eensklaps op den weg een tonnetje liggen, dat een voerman van zijn wagen had laten vallen. „Als ik daar nou inkruip, dan moet jij me voortrollen," zei Tui meltje, ..je zult eens "zien hoe fijn dat gaat" en natuurlijk vond Kruimeltje dat erg leuk. Tuimelt je kantelde het tonnetje om Cn kroop er in. Het ging fijn, hoor. Kruimeltje kon het tonnetje bijna niet bij* houden, zoo hard liep het voort en Tuimeltje, die van tijd tot tijd uit het tonnetje werd gewipt, kroop er telkens opnieuw weer in cn eindelijk liet Tuimeltje er Kruimeltje ook eens in zitten. klaar dat jonge kaboutertje kon hcclemaal niet tegen het ronddraaien en was er gauw weer uit. Toen ze op het topje van een heuvel kwamen, zag Kruimeltje ineens in de verte een huisje staan, maar hij kon het tonnetje niet meer tegenhouden cn nog vlugger dan Kruimeltje het ver wacht had. ging de ton met Tuimeltje er in recht op het huisje aan. Tuimeltje kon er niet meer bijtijds uitklimmen cn met groote. bange oogen zat hij in het wiegende tonnetje.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7